نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

جستار: پاراگلايدر بهتره يا پاراموتور

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 75 بار در 37 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

پیش فرض پاراگلايدر بهتره يا پاراموتور

به نام خدا

باسلام و تسليت به مناسبت شهادت حضرت امام هادي سلام الله عليه

بالاخره اومدم

در اين مطلب مي خواهيم بررسي كنيم ببينيم كه از لحاظ به كارگيري پاراگلايدر بهتره يا پاراموتور؟

عرض كنم كه من خودم تا حالا با پاراموتور پرواز نكردم و فقط با پاراگلايدر خودم كه الان يكي از بندهاش در حال پاره شدنه :( پرواز كردم.اما ببينيم كدوم بهتره.

من فكر مي كنم كه پاراموتور بهتر باشه.چونكه براي پرواز با پاراگلايدر ما حتما احتياج به يك ارتفاعي داريم كه بتونيم از اونجا تيك آف كنيم و يك محل لند خوب هم بايد داشته باشيم.در پرواز با پاراگلايدر ما حتما بايد در شرايط هوايي مناسب از لحاظ باد دما و ... پرواز كنيم و ...

اما در پرواز با پاراموتور بسياري از اين محدوديت ها براي ما وجود نداره.چونكه ما در پرواز با پاراموتور احتياج به ارتفاع براي تيك آف نداريم.ببينيد پاراموتور همون پاراگلايدر هست با اين تفاوت كه وقتي ما به پاراگلايدر يك وسيله ايجاد كننده نيروي محركه يا همون موتور رو وصل كنيم پاراگلايدر ما تبديل به پاراموتور مي شه.در پرواز با پاراموتور ما مي تونيم از روي سطح زمين بدون داشتن ارتفاع تيك آف كنيم درست مثل هواپيما.مثلا شما مي تونيد پاراموتور رو توي خونتون به خودتون ببنديد بعد بياييد توي خيابون جلوي خونتون موتور رو روشن كنيد و با چند قدم دويدن و آوردن بال بالاي سر به راحتي از زمين كنده مي شويد.به همين راحتي

در ضمن در پرواز با پاراگلايدر شما محدوديت پروازي نداريد.يعني شما تا وقتي كه سوخت موتورتون تموم نشده باشه مي تونيد پرواز كنيد ارتفاعتون رو كم و زياد كنيد سرعتتون رو كم و زياد كنيد و ... يعني حتي اگر شما مثل پرواز با پاراگلايدر در مورد افزايش ارتفاع و ريج گيري شرايط هوايي مناسبي نداشته باشيد با پاراموتور به دليل داشتن نيروي محركه شما به راحتي مي تونيد ارتفاع خودتون رو در هر ميزاني كه دلتون خواست نگه داريد كم كنيد يا زياد كنيد.

در مورد لندينگ هم پاراموتور شبيه پاراگلايدر هست.يعني براي لندينگ خلبان پاراموتور تقريبا 100 متري زمين موتور خودش رو خاموش مي كنه و مثل پاراگلايدر فرود مياد.

خلاصه اينكه مزاياي پاراموتور بهتر از پاراگلايدر هست اما به دليل اينكه قيمت اين پاراموتور فقط موتورش الان نزديك به پنج شش ميليون هست :o اينجانب از پرواز با پاراموتور صرف نظر كرده و به پرواز با پاراگلايدر خودم قناعت مي نمايم. :lol:

البته اگه جور بشه با پاراموتور هم مي پرم اما خودم نمي تونم بخرم.

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

ضمن آرزوي پيروزي براي برادران مجاهد حزب الله لبنان تا مطلب بعدي يا علي
    شادي ارواح طيبه شهدا بياييم مرد باشيم!

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 410 بار در 132 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

اين منحني زيبا هم تقديم به زهير عزيز

در ضمن منبع اصلي آواتـار شما persiangig از كار افتاده > Data Transfer Limit Reached

http://i1.trekearth.com/photos/15415/img_6461.jpg

http://xs204.xs.to/xs204/06306/img_6461.jpg

ضمن آرزوي صلح و دوستي براي همه اقوام ، ملل و مذاهب !

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 75 بار در 37 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

شبير جون شرمنده كردي داداش ممنون
    شادي ارواح طيبه شهدا بياييم مرد باشيم!

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    49
    سپاسگزاری شده : 34 بار در 19 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : پاراگلايدر بهتره يا پاراموتور

بعد از 15 سال دارم زیر پست بالا نظر میزارم البته در مورد پاراموتور اینجور که گفتن نیست که بشه بپوشی و بیای جلو خونه تون چون باید محوطه آزاد جلو روت باشه و رو به باد باشی و ساختمان بلند نباشه(روتور داره) و خیلی مسایل دیگه اما من به عنوان کسی که هم پاراگلایدر پریدم هم پاراموتور(موتور بیشتر پریدم) میگم که اگه هر دوش داشته باشین بهتره چون پاراگلایدر صدای موتور نیست و آرامش بیشتری دارین لذت زیادی داره اما پاراموتور آزادی عمل بیشتری دارین بهتره مث من دو گانه سوز باشید و هر دو بپرید

جستارهای مشابه

1. 747 بهتره يا IL-96-300
    توسط 747-400 در انجمن بوئينگ
    پاسخ ها: 36
    آخرين نوشته: 17-10-2010, 20:28
  2. پاراموتور الکتریکی
    توسط Mahmood Mokhtari در انجمن پاراموتور
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 11-11-2007, 15:16
  3. بال پايين بهتره يا بال بالا؟!!!
    توسط سلطان آسمان در انجمن هوانوردی غیر نظامی
    پاسخ ها: 14