@aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

جستار: نظارت برفروش بلیط های سیستمی و اشتباه در انتخاب تایپ پروازی

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    4,159
    سپاسگزاری شده : 1,788 بار در 284 پست
    قدرت امتیازدهی
    23
    Array

پیش فرض نظارت برفروش بلیط های سیستمی و اشتباه در انتخاب تایپ پروازی

سلام خدمت سروران

من از بیس خوزستان به نقاط مختلف کشور پرواز کردم مخصوصا از اهواز و آبادان متاسفانه شرکت ایران ایر سیاست اشتباهی رو در انتخاب تایپ پروازی برای این مسیر ها ( اهواز - مشهد ) و ( آبادان - مشهد ) در پیش گرفته که باعث ضرر بسیار زیاد برای این شرکت میشه و اما قیمت بلیط ایران ایر با اینکه سیستمی است و نوسان ندارد اما به هیچ وجه نظارتی روی دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت هابی ارائه دهنده بلیط نمیشه .

شرکت هایی که چارتر می کنند حتی تا یک ساعت قبل از پرواز امکان خرید بلیط رو برای مسافر مهیا می کنند ولی در شرکت هما سیستم خرید خیلی زود بسته میشه قصد من این نیست که بگم چرا قیمت ها بالا یا پایین هستند و همه چیز رو در هم قاطی کنم اما اگر با این سیاست 200 فروند که هیچ 500 فروند هم داشته باشند دچار ورشکستگی میشه

چند وقت پیش بلیط اهواز - مشهد رو از یکی از آژانس ها با یه قیمت مناسب خریدم پرواز با ایرباس 300 بی 4 EP-IBJ انجام میشد وقتی به فرودگاه رسیدم کلا مسافرای پذیرش شده 100 نفر نبودند که این یعنی ضرر مالی با عرض شرمندگی ( یعنی افتضاح در انتخاب تایپ توسط شرکت ) که اگر با فوکر 100 این پرواز رو انجام میداد بیشتر به صرفه بود .

هدف من افزایش قیمت بلیط توسط شرکت نبوده و نیست فقط امید وارم مدیریت و نظارت بهتری روی فروش انجام بشه تا شرکت خوب هما رو در اوج ببینیم

2. سپاسگزاری ها (2):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    46
    سپاسگزاری شده : 22,535 بار در 1,151 پست
    قدرت امتیازدهی
    248
    Array

پیش فرض پاسخ : نظارت برفروش بلیط های سیستمی و اشتباه در انتخاب تایپ پروازی

دوست عزیز نوع فروش سیستمی با چارتری تفاوت داره.در مورد پرواز اهواز مشهد باید عرض کنم این پرواز به صورت THR-AWZ-MHD-AWZ-THR انجام میشه.اگه در مسیر اهواز مشهد اهواز مسافر زیاد نباشه مطمئن باشید در مسیر تهران اهواز تهران به قدری مسافر هست که شرکت A300 میفرسته به جای فوکر.
    افتضاحی در انتخاب تایپ وجود نداره.شما اون لگ به خصوص رو میبینید،شرکت و واحد برنامه ریزی کل آفیش رو میبینه.اتفاقا 200 فروند هواپیما وارد بشه تعدادی بیس مشهد میشن تا پروازمشهد اهواز مشهد با هواپیمای 100 نفره و تعدادی بیس تهران تا پروازهای تهران اهواز تهران با هواپیمای 250-300 نفره انجام بشه.کمبود همین هواپیمایی که شما میگید اگر 500 تا بیاد باز شرکت ورشکست میشه هست که باعث میشه مسیر های یک هواپیما گاها نامتوازن باشه.البته این مسئله مختص هما نیست.در ماهان گاهی پرواز زاهدان مشهد برای مثال با A300-600 و 30 مسافر انجام میشه اما لگ بعدی همون هواپیما از مشهد به تهران با 280 مسافر.

پس مشکل در نبود هواپیما هست نه در انتخاب تایپ.
    شاد باشید

4. سپاسگزاری ها (6):

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    2,556
    سپاسگزاری شده : 1,674 بار در 325 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

وقتی مجبورن کاریش می شه کرد ؟؟؟ نمونه دیگه ماهان ، داره 747 رو تهران- مشهد می پرونه! فکر می کنید صرفه داره ؟؟
    ایران ایر اوضاع از بقیه خراب تره، هر موقع هم من تهران مشهد سوار شدم ایرباس 300 بوده و ظرفیت تکمیل!

ببینید در مورد بلیط سیستمی و چارتر بحث بسیاره، چارتر یه سری مزایا داره و یک سری معایب، یکی از مزایاش رو شما ذکر کردید که تا قبل پروازم میشه خرید، ولی پروازتون اگر بیشتر از 2 ساعت تاخیر خورد و کنسل شد، خیلی از شرکت ها به بهونه چارتر بودن یه قرونم پس نمی دن جز اونایی که یکم انصاف دارن، ولی شما بلیط سیستمیت 2 ساعت تاخیر خورد ، خود ایران ایر میگه سوار نشو بیا آزانس پولت رو بگیر.

بلیط سیستمی کلاس های نرخی متفاوت فروش میره ، مثلا شما همین الان برو تو سایت کیش ایر، ببین چند دنوع کلاس نرخی داره بلیط می فروشه ، از 134 تومن تا 250 ،
    ماهان هم همینطوره، اول کلاس نرخی پایین می فروشه و گهگاهی کلاس های نرخی دیگه، این کلاسهای نرخی هم تا اونجا که می دونم در مورد نحوه کنسلی و درصد ها فرق میکنه وگرنه تفاوتی نداره.

ولی ایران ایر اینطور نیست، شما ممکنه پایین ترین کلاس نرخی رو N ، ببینید روز پرواز داره می فروشه و به یه نوعی با بلیط چارتر رقابت می کنه، تو اکثر مسیرها ممکنه ببینید بلیط ایران ایر شده 81200 . همین هفته پیش همون رجیستری که شما میگید رو من سوار شدم EP_IBJ ولی هواپیما کاملا پر بود تو مسیر مشهد تهران. وقتی این لک اینجوری مسافر داره احتمال خیلی زیاد پوشش میده ، ولی در کل باهاتون کمی موافقم. هواپیمایی که داره پروازهای خارجی مسیر متوسط رو طی می کنه تو مسیر داخلی هم به کار میره ولی ایران ایر و ... مجبوراً

6. سپاسگزاری ها (4):

Junior Flying Officer
    سپاسگزاری
    584
    سپاسگزاری شده : 4,067 بار در 670 پست
    قدرت امتیازدهی
    45
    Array

اما قیمت بلیط ایران ایر با اینکه سیستمی است و نوسان ندارد
    بلیط های سیستمی ایران ایر در سایت خود ایران ایر قیمتش شناور هست و نوسان هم دارد از موقعی سایت و سیستم فروش رو عوض کردند

جستارهای مشابه

1. چگونگی انتخاب مسیر پروازی (Flight Plan) برای پروازها
    توسط vahidpm در انجمن مراقبت پرواز
    پاسخ ها: 15
    آخرين نوشته: 30-07-2017, 21:44
  2. مسافران هما صندلی پروازی شان را انتخاب میکنند
    توسط TakeOff در انجمن اخبار ایران ایر (هما)
    پاسخ ها: 10
    آخرين نوشته: 30-06-2013, 20:55
  3. سوال در مورد تایپ هواپیما
    توسط RUMIO1980 در انجمن ناوگان آتا ایر
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 22-06-2012, 10:40
  4. پاسخ ها: 4
    آخرين نوشته: 31-08-2011, 19:38
  5. آیا می توان یک شبه از فوکر 100 به تایپ 747 رفت؟
    توسط CAPT.AHMADI در انجمن گواهینامه های خلبانی
    پاسخ ها: 24
    آخرين نوشته: 28-12-2009, 17:35