@aerospacetalk
صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 79

جستار: مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو

Airman Basic
    سپاسگزاری
    598
    سپاسگزاری شده : 79 بار در 15 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو

جناب شاهرخ با تشکر از پاسخ تون
    ارسال قبلی بنده چهار قسمت داشت در رابطه با دو قسمت ابتدائیش نظری نداشتید؟

لطفا نظام بانکی و مالی کشور رو از خودروسازی جدا کنید.
    نظام مالی – بانکی – پولی خودشون هم جدا از هم هستند و بنده هیچکدام را با خودروسازی قاطی نکردم. اما وقتی که بیایم کف بازار! همشون و همه ابر و باد و مه و خورشید و فلک یکی میشن و تاثیر خودشون رو در شاخصی بنام قیمت میذارند.

نظام بانکی کشور هیچ ارتباطی به خودروساز ندارد. در ایران اگر خودرو ساز بخواهد از بانک وام بگیرد، بانک برایش بهره 20 درصد حساب می کند. خودروساز پیش خودش می گوید از مشتری میگیرم و همون بهره رو می دهم به مشتری. این کجاش زشت است؟
    بهره وام بانکی قطعا بالاست. اما مساله اینه که یک شرکت چهل پنجاه ساله چه نیازی به وام بانکی داره؟
    تازه الان مساله این نیست که وام از بانک نگیرم سود کمتر به مردم بدم. مساله اینه که انقدر در مقیاس چند هزار میلیارد وام انباشته داره که عملا دیگه نمیتونه از بانک وام بگیره ...

الان خودروسازیهای دنیا هم اگر بخواهند از بانک وام بگیرند باید بهره 20 درصد بدهند؟ البته نرخ تسهیلات که قبلا 26 درصد بود. قرار بوده که پایین بیاید که نمیدانم آمده یا نه.
    سود بانکی الان شاید روی کاغذ 20 یا 26 یا این اعداد باشه اما در واقع به مراتب بیشتره. به شکل های مختلف با بلوکه کردن قسمتی از پول, دریافت چند قسط اول قبل از پرداخت وام و ... خیلی بیشتر بهره میگیرن.
    در همون شرایط خودشون تویوتا اومده بگه من اگه برم بانک وام بگیرم باید 4 درصد بدم پس بیام پیشفروش بکنم به مردم دو درصد سود بدم؟

اگر از نظر شما خودروی تویوتایی که 10 سال کار کرده خوب است ، لابد خوب است. قیمتش از 40 میلیون هم کمتر است. الان یاریس 2008 رو میشه بین 40 تا 50 میلیون خرید. خب برید بخرید. اما لابد هزینه لوازم یدکیش رو هم حساب کرده اید.
    اینجا متاسفانه اصلا دقت نکردید. بنده عرض کردم با ایجاد شرایط رقابتی سالم. درسته یا نه؟ شما میفرمایید الان کمتره الان بخرو درسته الان شاید کمتر باشه اما هزینه های جانبیش خیلی میشه. در شرایط رقابتی سالم که هر کدوم نمایندگی های معتبر, خدمات پس از فروش, گارانتی های واقعی در ایران داشته باشند, نه تنها قیمت هاشون کمتر هم میشه هزینه های جانبی هم کم میشه.
    نظر بنده در مورد خودروی تویوتا ده سال کار کرده هر چی که هست نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست همچنان که نظر شما در این مورد نظر شخصیه. اما اون مسئولانی که همه جوره دارن از صنعت ورشکسته حمایت می کنند حتما کاملا میدونند نظر اغلب مردم چیه که با وجود تعرفه های زیاد و ... واردات خودروهای دست دوم رو با ممنوعیت و محدوودیت های بیشتر مواجه می کنند.

هم یک وام 45 میلیونی 5 ساله می شود حدودا ماهی 750 هزار تومان و اگر وام 10 ساله باشد شاید 350 هزار تومان شما محقق شود. اما قربان الان ایران هستیم و با تورمی که گویا تک رقمی شده. صبر بفرمایید تا نرخ تسهیلات هم بیاید زیر 15 درصد. که البته باز هم تا ماهی 350 خیلی راه درازی مانده است.
    نمی دونم شما که تخصص فنی دارید و من شخصا خیلی از ارسال هاتون استفاده کردم. چقدر در مورد اقتصاد بازار آگاهی دارید. وقتی که چند خودروساز بزرگ در یک بازار بکر جند ده میلیونی با مساحت یک درصد خشکی دنیا و البته با توجه به همون GDP و درآمد مردم بیفتن به جون هم مطمئن باشید قیمت دیگه همون 45 میلیون الان نخواهد بود. دقت کنید در شرایط رقابت واقعی.
    برای یک خودروساز بزرگ اصلا مهم نیست که هنگام ورود یک بازار جدید حتما از فروش همون اولین خودروش سود بکنه. لطفا دقت کنید نگفتم سود نمیخواد ها. نگفتم برای رضای خدا میخواد ارزون بده ها. برنامه ریزیشه! بیزنیس پلنشه !

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    43,814
    سپاسگزاری شده : 55,589 بار در 4,014 پست
    قدرت امتیازدهی
    549
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 3iavash نمایش نوشته ها
    دوست عزیز نمیشه به هر در و تخته ای بزنید که حرف خودتون رو ثابت کنید. پذیرفتن نظرات دیگران نشانه ضعف نیست. در این پاسخ شما پذیرفته اید که خودروهای رنج 20-40 میلیون میتونند با چالش مواجه بشوند. بنده در پستهای قبلی نگفتم که با باز شدن مرزها خودروسازی ایران درش بسته میشه بلکه گفتم با مشکل روبرو میشه. حتی اگه 20% بازارش رو از دست بده یعنی 20% بیش از دو میلیون نفری که در این صنعت مشغول هستند شغلشون به خطر میفته.
    ضمن اینکه شما که همیشه طرفدار منطقی صحبت کردن هستید نباید بفرمائید که "البته لابد کیفیتش انقدری با مثلا تویوتا و کیا تفاوت دارد که در بیرتانیا هستند کسانی که تویوتا یاریس 17-18 دلاری (OTR) رو می خرند اما این ساندروی رومانی 8000 دلاری (OTR) رو نمی خرند."

اولاً اگر نمیخریدند این شرکت در اونجا شبکه فروش و خدمات نداشت. بر خلاف ایران در این ممالک توسعه یافته نمیشه بدون خدمات خودرو فروخت. (جهت روشن شدن شما هم بگم که منظورم این نیست که آنها بهتر از ما و عاقلتر از ما هستند بلکه این نوع مدیریت مملکت از شاخص های توسعه یافتگی و به نسبت خالی از فساد اداری و مالی بودن این کشورهاست). دوماً، اینکه تعداد بیشتری تویوتا میخرند و داچیا نمیخرند به قدرت خرید مشتریها و قدرت اقتصادی بانکها و شرکتهای فروش خودروشون برمیگرده. در این ممالک خرید خودرو مسئله خیلی مهمی به شمار نمیاد و حتی در برخی فروشهای ویژه مشتریان میتونند خودرو رو با وام صفردرصد خریداری کنند. با این شرایط خودرویی مثل یاریس رو میشه با ماهی حدود 100-150 پوند خرید. یعنی با درآمد دو سه روز در ماه یک کارگر ساده.

در مورد حضور خودروهای چینی هم من انتقادی نکردم بلکه گفتم وقتی با وجود تعرفه هم بخشی از بازار رو گرفتند، اگر تعرفه برداشته بشه، با شرایط کنونی خودروسازهای داخلی برای رقابت با اینها مشکل خواهند داشت.

درهر صورت من موافقم که به لحاظ زیرساختی، حتی با وجود تحریمها و مشکلات موجود، پیشرفت این صنعت در ایران چشمگیر بوده و برخلاف نظر برخی از دوستان در جایگاه خیلی بدی قرار نداریم ولی این دلیل نمیشه که مشکلاتی که در پست اولم عرض کردم رو نبینیم.
    تا اینجای کار از شما سپاسگزارم در و تخته ای نیست.

پس اگر چالشی است، از سوی خودروهایی با فن آوری قدیمی تر است. مانند همان ساندرو 2016 اما با فن آوری 2007 که اشاره فرمودید و خودمان هم الان مشابهش رو داریم. رانا و دنا الان هم خیلی از فن آوری 2007 عقب تر نیستند. پس خودروهای ایرانی جدیدتر وبا فن آوری فرضا یک دهه پیش، از سوی خودروهای اروپایی با فن آوری 2016 به چالش کشیده نمی شوند. و طبیعی و مورد انتظار است که از سوی هم نسلانشان به چالش کشیده شود. عرض بنده این هست.

از اینکه شما نقاط قوت خودروسازی رو می بینید سپاسگزارم. از سوی دیگر هم دیدیم جناب لیلیسام خودروسازی کشور رو فاقد صرفه دانسته و عنوان کردند که خودروهای ژاپنی از خودروهای ایرانی ارزانتر هستند و هنوز هم بنده منتظرم ایشان به ما یاریس 9000 دلاری مدل 2016 نشان دهند.

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    سپاسگزاری شده : 24,298 بار در 1,774 پست
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو

سلام مجدد

معنای کلمه کم اوردن

اگر در هر اموری در کشور ما کم و کاستی هست تقصیر خودمان نیست دیگران مسول ان هستند
    اگر در کشور ما اختلاس می شود استکبار جهانی بوده ما راگول زده
    اگر در کشور ما حرف زیاد می زنند و عمل نمی کنند تحریم ها بوده که ما کاری نکردیم
    اگر در کشور ما هواپیما جدید نداریم تقصیر مشاورین و اطلاعات اشتباه ی است که انها به اقای ریس جمهورد دادن است ما در این شرایط هستیم
    اگر در ایران کسی از پراید خودش ناراضی تقصیر کاربر سایت هوانوردی لی لی سام هست که ما را وارد کاری کرده که در ان تخصص نداریم و زورکی باید پاسخ بدهیم
    اگر فردا هم به هر شخصی بی احترامی کردیم ان ها تقصیر انجمن هست که ما را مجبور کرده در ان بحث تبادل کنیم هر وقت کم اوردیم از اسم کار بر دیگری استفاده کنیم
    در پایان شاهرخ عزیز
    شما در طی این چند روز هر وقت کم اوردید خدا وند راه من را به شما نشان داد
    خوشحال هستم جزا این یک یا دو عدد اعضای انجمن که احترامی برای من شما قایل هستند همه با خودرو های داخلی مشکل دارند و در پاسخ گویی به انها باز کم اوردین و لی لی سام بود
    در طی روز های اینده با شما کار دارم
    امیدوارم اماده باشید که ان روی من رو ببینید من سیب زمینی فروش نیستم مانند شما هم کم نمیارم تقصیر این و ان هم نمی اندازم
    جواب کاربران را بدهید دنبال نخود سیاه در شاخ افریقا نگردید در همین تهران در همین ایران ریشه مشکلات را پیدا کنید
    که ۸ سال در امد نفتی کشور رفته شما که یک متخصص هستید نمی توانید دلیل اصلی مشکلات کشور را ببینید که خودرو یکی از انها ست
    کشور صنعت خودرو دارد کشور مسول ندارد مسولین زیاد دارد انسان مسول ندارد که به مردم ایران جای حلب روغن پراید برای انها خودرو تولید کند
    تویوتا ۱۴۰۰۰ دلاری تولید کنند به مردمشان ارزش بدهند وام هم بدهند قشر پایان کشور رو هم ارزش بدهند نه اینکه بودجه مملکت را صرف زلف خانم ها و مشاجره سر کنسرت در این شهر ان شهر کنند
    مگر در همین ایران خودرو کارگر ایرانی مرسدس بنز منتاژ نکرد و نخواهد کرد مگر اشکالی دارد که ایرانی بهتر سوار بشوند
    از رانت هایشان کم کنند به مردم بدهند فقط در شوروی بود ما بین کمونیستها که همه چیز فقط برای یک قشر خواص خوب بود دیدیم چی شد
    که تا اسمی از بهتر شدن می اید شروع می شود از قشر های مرفح حرف می زدند یا از خرید مانند کشور های جنوبی مفت خور ووووو

این بود ادبیات گفتار شما طی این چند روز مسول محترم شورای هوانوردی
    همین که تعداد نارضایتی ها رو دیدن برای من کافی است
    از همه این اقایان و کاربران ممنون هستم فکر می کردم تنها هستم ولی دست شان درد نکند هم انجمن زنده است هم چشم ها باز است

لطفا جواب کاربران را بدهید مانند دفعه قبل نروید زیر درخت البالو دنبال من
    من دستمال گم شده شما نیستم
    روزتان بخیر

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    43,814
    سپاسگزاری شده : 55,589 بار در 4,014 پست
    قدرت امتیازدهی
    549
    Array

جناب لیلیسام

بنده هیچ بی احترامی ای به شما نکرده ام که برای چندمین بار است این چنین آشفته می شوید.

اشکال شما این است که توقع دارید بنده قانع شوم. اما بنده توقع ندارم شما قانع شوید. صحبت می کنیم حتی اگر قانع نشویم. اینکه بتوان گفتگو کرد خودش نشانه تمدن است. مدیریت انجمن هم این فضا رو در اختیار شما و بنده قرار داده که چندین کیلو بایت یا مگابایت فضای سرور رو اشغال کنیم و با یکدیگر گفتگو کنیم. تمدن جهانی مدیون همین گفتگو هاست.

شما به گونه ای صحبت می کنید که اینگار بنده تنها پشت سیمولاتور خودرو دیده ام. اما به این توجه نمی کنید که آنچه رو شما تجارت می کنید، از خودرو گرفته تا هواپیما، بنده و امثال بنده طراحی می کنیم و می سازیم.

بنده تلاش کردم اگر حرفی می زنم، مستند و مستدل باشد. هیچ جایی هم بنده نگفته ام فلان محصول بهترین در جهان است. اینگونه استدلال شما که همواره تلاش می کنید طرف مقابلتان رو به اکسترمم هدایت کنید، خودش مصداقی است از fallacy . مانتد اینکه بنده می گویم به دلیل این شرایط اقتصادی، وجود فلان محصول با تمام کاستی هایی که دارد، توجیه پذیر است. اما شما نتیجه می گیرید که بنده گفته ام فلان محصول بر قله پیشرفت قرار دارد. خیر. قربان.

در هر صورت بنده همواره تلاش می کنم در جمع، احترام شما که احتمالا بین 1.5 تا 2 برابر بنده سن دارید رو حفظ کنم.

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن های هوانیروز و هوادریا
    سپاسگزاری
    48,783
    سپاسگزاری شده : 54,825 بار در 4,298 پست
    قدرت امتیازدهی
    543
    Array

درود بر دوستان گرامی

نخست: خواستم خواهش کنم سنایشمندانه با هم گفتگو کنیم...شوربختانه در چند نوشتار, واژگان و گزاره هایی نه چندان پسندیده و شایسته, دیده میشود.

دوم: از دوستانی که برای سخن خود بنپایه می آورند (چه از فورد ترکیه باشد و چه از خودروسازانی که در هند هستند و چه از امارات ووو) سپاسگزارم.
    یکی از برترین خوبی های آوردن ِ بنپایه ی همراه با پیوست (= منبع لینک-دار!) - بجز روشن شدن راستی سخن گوینده - این است که هرکدام از ما میتواند به آنجا سرکی بکشد و چه بسا نکته ای تازه بیاموزد...

سوم:

جناب لیلیسام
    بنده با برخی فرموده های شما همرای هستم (مانند این فرموده ی گلایه آمیزتان: "اگر در هر اموری در کشور ما کم و کاستی هست تقصیر خودمان نیست دیگران مسول ان هستند... اگر در کشور ما اختلاس می شود استکبار جهانی بوده ما راگول زده.... اگر در کشور ما حرف زیاد می زنند و عمل نمی کنند تحریم ها بوده که ما کاری نکردیم") , برخی فرموده های شما (به وِیژه پیرامون داستان خرید ها از بویینگ/ارباس/ای تی آر ) رو سودمند و آموزنده یافتم....و برهمین پایه دیدگاهی از شما داشتم.
    هرچند در این جستار (و جستار خرید از میتسوبیشی) شیوه ی فرنودزنی (= استدلال) شما اندکی اون دیدگاه رو دگرگون کرد.

هنوز برای بنده روشن نشده که دیدگاه شما روی این دو سخنتون چیست؟:

سخن نخست, گفته شده در نوشته ی شماره 24 جستار «احتمال ورود ۲۰ فروند میتسوبیشی ام ار برای اسمان» :

قیمت خودرو های تولید داخل ما حتی از ژاپن هم گرانتر می باشد
    سپس در نوشته شماره 71 در همان جستار, برای بنده نگاشتید:
    جنابعالی و شاهرخ عزیز مدرکی بدهید که تویوتا یاریس مدل ۲۰۱۶ ارزش گمرکی اش بالا ۹۰۰۰ دلار می باشد که ۲۷میلیون می باشد پراید ۲۲ میلیون می باشد
    ...(که اشاره دارید تویوتا یاریس مدل 2016 به ارزش گمرکی 9000 دلار یا پایینتر یافتنی هست)

بنده در راستای پاسخگو بودن و نگه داشتن سنایش ِ (=احترام)شما , زمان گذاشتم, جستجو کردم, و در نوشته های شماره 76 و 90 همان جستار, برای شما "مدرک" هایی قرار دادم که گمان نکنم آنهارا نپذیرفتنی یافتید.

بنده بجای جاده خاکی زدن, یا سخن از پیشینه ی کاری, یا به میان آوردن سخنان بیپیوند, یا نشانی دادن به خیابان مظاهری, کوچه ششم, آقای فلان, دست چپ,... بجای اینها "مدرکی" از تارنمای رسمی تویوتا در بریتانیا آوردم که ریزه قیمتگذاری تویوتا یاریس 2016 را داشت..ار قیمت پایه, تا با مالیات, تا روی جاده....برای گونه های گوناگون ِ یاریس 2016...... و نشان میداد که"تویوتا یاریس مدل ۲۰۱۶ ارزش گمرکی اش بالا ۹۰۰۰ دلار می باشد" دوباره میارمش: https://www.toyota.co.uk/world-of-to...rice-list.json

شما نه آشکارا و بدون پیچاندن فرمودید اون دو سخنتون رو پس میگیرید و میپذیرید که نادرست فرمودید, و یا نه, اینکه بنپایه هایی که بنده یا جناب شاهرخ براتون آوردیم به فلان چرایی (=دلیل) براتون پذیرفتنی نیست و بنابراین هنوز روی اون دو سخن خودتون هستید.

برای بنده روشن نشده آیا اون دو سخن خود را هنوز درست میپندارید یا خیر, چراکه از یکسو اشاره هایی به پس گرفتن اون "ادعا ها" و "اشتباه" دانستن اون سخنان داشتید و از سویی دیگر اینگونه مینماید که هنوز بر آنها پافشاری دارید.... این روند فرموده های شما بود:

نخست در نوشته شماره 91 برای بنده نگاشتید
    صبح شما بخیر با تشکر از شما از شاهرخ عزیز من فکر می کنم باید در این بحث به شما حق بدهم فکر می کنم من اشتباه کردم و اشکالی ندارد شاهرخ عزیز از این پس بهتر و بزرگنر شدن
    که داوری در زمینه ی پیام ِ این نوشته با خوانندگان!

سپس در نوشته شماره 95 همان جستار , برای جناب dimah (نه برای بنده یا جناب شاهرخ )نگاشتید:
    با توجه به اینکه بنده اشتباهی کردم و صحبت مقایسه ای شد که به خودرو رسید از شما تقاضا میکنم با قبول کردن پوزش این برادر کوچک تان از ادامه این بحث خوداری کنید
    آنگاه در نوشته شماره 97 همان جستار در پاسخ به جناب شاهرخ فرمودید:
    ضمن تشکر از اعتماد شما و پوزش مجدد از اینکه شما رو ناراحت کردم قیمت خودرو فوق را ندارم و اشتباه کردم من فکر می کنم با توجه تعداد پوزش های که از شما خواستم جای دارد شما هم کمی کوتاه امده و مجددا دوسال دیگر شرایط را با هم دوباره برسی کنیم
    در شماره 99 همان جستار برای جناب شاهرخ نگاشتید:
    شرمنده ببخشید به شما جسارت شد شما درست می گویید نباید به شما مهد کودکی می گفتم موفق باشید
    ولی در نوشتار شماره 22 همین جستار (مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو) میفرمایید:
    در ضمن بیایم و تجسم کنیم که ما رسما یاریس ۹۰۰۰ دلار ی پیدا کردیم چه چیزی را علاج می کنید شما یا من در قدرتی هستیم که جلوی تولید یا فروش پراید بگیریم هدف ما چیست و این می شود که یکی از ما دو نفر ناراحت می شود چون بحث فقط رو کم کنی می شود این گفتار و سوالات شما دفاع از صنایع داخلی نیست تشویق به ادامه راه اشتباه است لطفا هدف خودتان را واضح اعلام کنید ۹۰۰۰ یا ۱۰۰هزار دلار چی را می خواهید ثابت کنید
    و در پاسخ ِ جناب شاهرخ که در شماره 27 همینجا فرمود :
    خودتان این بحث رو آغاز کردید، بزرگوار. خب چرا ادعایی می کنید که نمی توانید اثباتش کنید؟
    در شماره 28 میفرمایید:
    بله سر حرف خودم هستم ادعای کردن که درست نبود برای شما چه سودی دارد

این هست که پس از درست 10 روز (از 11 آگوست تا امروز) و ده ها نوشته در دو جستار!, هنوز برای بنده روشن نیست...آیا میپذیرید که این دو فرموده شما نادرست بوده, یا خیر؟

برای آگاهی دوستانی که شاید زمان خواندن همه نوشتار را نداشته اند و ندانند که چرا ینده و جناب شاهرخ , پیگیر ِ پاسخ ِ این پرسش هستیم و چرا این گفتمان ِ خودرویی را در انجمن هوافضا پیگیری میکنیم, این نوشته را از جناب شاهرخ ببینید:

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrokh نمایش نوشته ها
    جناب لیلیسام برگردیم به عقب. شما ادعا می کنید صنعت هواپیماسازی به درد ما نمیخورد. چون صنایع ما بهره وری ندارد. بعد برای نمونه ادعا می کنید که خودروی ژاپنی از خودروی ایرانی ارزانتراست. از شما پرسیده می شود کدام خودرو، پاسخ می دهید یاریس 8 یا 9 هزار دلار است. می پرسیم کدام فروشگاه، آن وقت عکس یک جدول نشان می دهید بالایش نوشته سال 90 و می فرمایید مربوط به گمرک است. می گوییم الان 14-15 هزار دلار است، می فرمایید این مربوط به موتور 1.5 لیتری است و 1.3 لیتری اش 8 هزار دلار است. نشان می دهیم می گیم آقا جان 1.3 لیتری رو زده 14-15 هزار دلار، آن وقت شما مواردی رو مطرح می فرمایید که هیچ کدام پاسخ سوال پرسیده شده از شما نیست. قیمت on the road و Basic هم برای شما که به قول خودتان در واردات تبحر دارید تفاوتی ندارد. جسارتاً تا به بنده یاریس 2016 نو و به قول خودتان با موتور 1.3 لیتری به قیمت 9000 دلار نشان ندهید، بنده نمی توانم استدلالهای شما رو بپذیرم. حداقل برای ادعای خودتان ارزش قایل شوید. بنده هم از این پرسشم میخواهم به بی اساس بودن ادعای شما در خصوص عدم بهره وری در صنعت ایران برسم. و این برای بنده بسیار مهم است. چون دقیقا اظهاراتی مشابه آنچه شما گفتید، شدیداً به هوافضای ایران ضربه وارد کرده و این ضربه ها بسیار کاری و خانمان سوز هستند.

بد نیست یادآوری کنم که دستکم در 9 نوشته ی جداگانه, روراست از شما خواهش شده که "مدرکی" بیاورید که نشان دهد"یاریس 2016 نو, با موتور 1.3 لیتری به قیمت 9000 دلار" هست ...ما هنوز چشم براهیم که یا "مدرکی" پذیرفتنی برای این سخن بیاورید و یا بدون اگر و اما و پیچاندن, خیلی ساده و روراست بفرمایید همچین چیزی نیست و پس از آن دوباره روی این سخن پافشاری نکنید.

این میتونه کمک کنه که اگر خوانندگان چه بسا پس از خواندن اون فرمایش شما , دیدگاهی نادرست پیدا کرده باشند, امیدوار باشیم که این "correction" شما رو هم ببینند و امیدوار باشیم اون دیدگاه, رو به درستی و راستی برداره.

هم اندیشان با شما و هم اندیشان با بنده, خوانندگان دیگر ِ این انجمن...دارند سخنان ما ها رو میبینند!

و در پایان جناب لیلیسام بزرگوار
    بنده, یا جناب شاهرخ, یا تا جاییکه بنده دیدم, هیچ کاربر دیگری شما را "دروغگو" ننامید...این واژه رو برای نخستین بار در دو جستار میتسوبیشی و همینجا, خود شما در نوشته شماره 30 همینجستار فرمودید:
    ما شدیم دروغ گو و سیب زمینی فروشی که کامپیوتر خرید ه و حالا عضو انجمن هوانوردی شده
    و 5 بار دیگر این واژه را در همان نوشته بکار بردید

تنها از شما "مدرک" خواستیم برای اون فرمایشهاتون, آنچنانکه شما از ما "مدرک" خواستید و ما برآشفته نشدیم و گمان نکردیم شما ما را "دروغگو" مینامید...و براتون "مدرک" پذیرفتنی آوردیم..
    ما سنایش ِ شما, سنایش ِ خودمان و سنایش ِ انجمن را نگه میداریم

با آرزوی خواندن نوشته های سودمند, آگاهی افزون و دانشورزانه ی بیشتر از شما
    قانونهای انجمن هوانوردی و هوافضای پارسی
    همه را بخوانیم و به تکتکشان پایبند باشیم

-----------------------------------------------------

ایکاش هر ایرانی دستکم یکبار شاهنامۀ فردوسی رو بخونه...بویژه بخش "پادشاهی یزدگرد" رو (اینجا).

استاد سخن, سعدی میفرماید:
    طاعت آن نیست که بر خاک نهی پیشانی صدق پیش آر که اخلاص به پیشانی نیست
    بنپایه: (اینجا)

اندازه ها از کوچکترین تا بزرگترین - بسیار دیدنی و اندیشه برانگیز

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط AMG نمایش نوشته ها
    درود بر دوستان گرامی

نخست: خواستم خواهش کنم سنایشمندانه با هم گفتگو کنیم...شوربختانه در چند نوشتار, واژگان و گزاره هایی نه چندان پسندیده و شایسته, دیده میشود.

دوم: از دوستانی که برای سخن خود بنپایه می آورند (چه از فورد ترکیه باشد و چه از خودروسازانی که در هند هستند و چه از امارات ووو) سپاسگزارم.
    یکی از برترین خوبی های آوردن ِ بنپایه ی همراه با پیوست (= منبع لینک-دار!) - بجز روشن شدن راستی سخن گوینده - این است که هرکدام از ما میتواند به آنجا سرکی بکشد و چه بسا نکته ای تازه بیاموزد...

سوم:

جناب لیلیسام
    بنده با برخی فرموده های شما همرای هستم (مانند این فرموده ی گلایه آمیزتان: "اگر در هر اموری در کشور ما کم و کاستی هست تقصیر خودمان نیست دیگران مسول ان هستند... اگر در کشور ما اختلاس می شود استکبار جهانی بوده ما راگول زده.... اگر در کشور ما حرف زیاد می زنند و عمل نمی کنند تحریم ها بوده که ما کاری نکردیم") , برخی فرموده های شما (به وِیژه پیرامون داستان خرید ها از بویینگ/ارباس/ای تی آر ) رو سودمند و آموزنده یافتم....و برهمین پایه دیدگاهی از شما داشتم.
    هرچند در این جستار (و جستار خرید از میتسوبیشی) شیوه ی فرنودزنی (= استدلال) شما اندکی اون دیدگاه رو دگرگون کرد.

هنوز برای بنده روشن نشده که دیدگاه شما روی این دو سخنتون چیست؟:

سخن نخست, گفته شده در نوشته ی شماره 24 جستار «احتمال ورود ۲۰ فروند میتسوبیشی ام ار برای اسمان» :

سپس در نوشته شماره 71 در همان جستار, برای بنده نگاشتید:
    ...(که اشاره دارید تویوتا یاریس مدل 2016 به ارزش گمرکی 9000 دلار یا پایینتر یافتنی هست)

بنده در راستای پاسخگو بودن و نگه داشتن سنایش ِ (=احترام)شما , زمان گذاشتم, جستجو کردم, و در نوشته های شماره 76 و 90 همان جستار, برای شما "مدرک" هایی قرار دادم که گمان نکنم آنهارا نپذیرفتنی یافتید.

بنده بجای جاده خاکی زدن, یا سخن از پیشینه ی کاری, یا به میان آوردن سخنان بیپیوند, یا نشانی دادن به خیابان مظاهری, کوچه ششم, آقای فلان, دست چپ,... بجای اینها "مدرکی" از تارنمای رسمی تویوتا در بریتانیا آوردم که ریزه قیمتگذاری تویوتا یاریس 2016 را داشت..ار قیمت پایه, تا با مالیات, تا روی جاده....برای گونه های گوناگون ِ یاریس 2016...... و نشان میداد که"تویوتا یاریس مدل ۲۰۱۶ ارزش گمرکی اش بالا ۹۰۰۰ دلار می باشد" دوباره میارمش: https://www.toyota.co.uk/world-of-to...rice-list.json

شما نه آشکارا و بدون پیچاندن فرمودید اون دو سخنتون رو پس میگیرید و میپذیرید که نادرست فرمودید, و یا نه, اینکه بنپایه هایی که بنده یا جناب شاهرخ براتون آوردیم به فلان چرایی (=دلیل) براتون پذیرفتنی نیست و بنابراین هنوز روی اون دو سخن خودتون هستید.

برای بنده روشن نشده آیا اون دو سخن خود را هنوز درست میپندارید یا خیر, چراکه از یکسو اشاره هایی به پس گرفتن اون "ادعا ها" و "اشتباه" دانستن اون سخنان داشتید و از سویی دیگر اینگونه مینماید که هنوز بر آنها پافشاری دارید.... این روند فرموده های شما بود:

نخست در نوشته شماره 91 برای بنده نگاشتید
    که داوری در زمینه ی پیام ِ این نوشته با خوانندگان!

سپس در نوشته شماره 95 همان جستار , برای جناب dimah (نه برای بنده یا جناب شاهرخ )نگاشتید:

آنگاه در نوشته شماره 97 همان جستار در پاسخ به جناب شاهرخ فرمودید:

در شماره 99 همان جستار برای جناب شاهرخ نگاشتید:

ولی در نوشتار شماره 22 همین جستار (مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو) میفرمایید:

و در پاسخ ِ جناب شاهرخ که در شماره 27 همینجا فرمود :

در شماره 28 میفرمایید:

این هست که پس از درست 10 روز (از 11 آگوست تا امروز) و ده ها نوشته در دو جستار!, هنوز برای بنده روشن نیست...آیا میپذیرید که این دو فرموده شما نادرست بوده, یا خیر؟

برای آگاهی دوستانی که شاید زمان خواندن همه نوشتار را نداشته اند و ندانند که چرا ینده و جناب شاهرخ , پیگیر ِ پاسخ ِ این پرسش هستیم و چرا این گفتمان ِ خودرویی را در انجمن هوافضا پیگیری میکنیم, این نوشته را از جناب شاهرخ ببینید:

بد نیست یادآوری کنم که دستکم در 9 نوشته ی جداگانه, روراست از شما خواهش شده که "مدرکی" بیاورید که نشان دهد"یاریس 2016 نو, با موتور 1.3 لیتری به قیمت 9000 دلار" هست ...ما هنوز چشم براهیم که یا "مدرکی" پذیرفتنی برای این سخن بیاورید و یا بدون اگر و اما و پیچاندن, خیلی ساده و روراست بفرمایید همچین چیزی نیست و پس از آن دوباره روی این سخن پافشاری نکنید.

این میتونه کمک کنه که اگر خوانندگان چه بسا پس از خواندن اون فرمایش شما , دیدگاهی نادرست پیدا کرده باشند, امیدوار باشیم که این "correction" شما رو هم ببینند و امیدوار باشیم اون دیدگاه, رو به درستی و راستی برداره.

هم اندیشان با شما و هم اندیشان با بنده, خوانندگان دیگر ِ این انجمن...دارند سخنان ما ها رو میبینند!

و در پایان جناب لیلیسام بزرگوار
    بنده, یا جناب شاهرخ, یا تا جاییکه بنده دیدم, هیچ کاربر دیگری شما را "دروغگو" ننامید...این واژه رو برای نخستین بار در دو جستار میتسوبیشی و همینجا, خود شما در نوشته شماره 30 همینجستار فرمودید: و 5 بار دیگر این واژه را در همان نوشته بکار بردید

تنها از شما "مدرک" خواستیم برای اون فرمایشهاتون, آنچنانکه شما از ما "مدرک" خواستید و ما برآشفته نشدیم و گمان نکردیم شما ما را "دروغگو" مینامید...و براتون "مدرک" پذیرفتنی آوردیم..
    ما سنایش ِ شما, سنایش ِ خودمان و سنایش ِ انجمن را نگه میداریم

با آرزوی خواندن نوشته های سودمند, آگاهی افزون و دانشورزانه ی بیشتر از شما
    سلام و شب شما بخیر
    تقاضا دارم تاریخ همکاری یک دیگر را برسی کنیم برای من در طی این سال های گذشته حرف حدیث مهم نبوده و گفتار و شنیده ها جای خودش را داشت
    ولی اطلاعات برپایه دیده ها و تایید ها داخلی بوده و هست

معیار اخبار برای من امار رسمی ایران است نه اینترنت و وکیپدیا یا قیمت ها و قوانین لندن یا کالیفورنیا
    در بخش دیگر این امار یا ارقام برای چه هدفی می باشد
    اگر هدف بهتر شدن تولید داخل است باید ضعف ها رو باید دید نه اینکه مدام گفت ما بهترین هستیم هیچ کاری لازم نیست
    پس توسعه کجاست تحقیق کجاست
    پاسخ این سوالات کجاست
    طی این چند روز جواب این سوالات شد قیمت یاریس چه شد من در این مورد به تامکتر بطور خصوصی پیام دادم لازم هم نیست زندگی خودم را تعریف کنم در خدمت شاهرخ هستم
    حالا چه ۹۰۰۰ دلار چه ۱۴۰۰۰ دلاری
    این چه طرز برخوردی هست که بی دلیل در طی یک بحث که بنده نه سر پیاز هستم نه ته پیاز هر ۲ روز یک بار بگید تقصیر این و ان است
    اقای شاهرخ جواب بدهید
    ایا درست است اگر از یکی از شما ها من خبر خصوصی داشته باشم ان یک دفعه استفاده کنم شما را خان و وابسته وا نمود کنم
    مگر تویوتا یا پراید مال پدری من و شاهرخ است که برایش خود کشی کنیم
    لطفا جواب بدهید
    چهار تا کاربری که هیچ ربطی با من ندارند سوال می کنند تابلو مقایسه می گذارند توضیح می دهند شاهرخ جوابی ندارد می گویید قیمت یاریس چی شد

شاهرخ عزیز بفرمایید که اگر شما مایل به تولید هستید برای شما فرقی ندارد که به روز تولید کنید
    حالا شما با دیگران موفق نیستید و در انجمن مسول هستید بر چه پایه و دلیلی باید تحلیل دیگران را رد کنید تهدید کنید و هر ۴ خط یک بار از اسم من استفاده کنید
    مشکلی نیست مانند پراید در مورد سایت هم اعلام کنید صاحب سایت هستید و نباید بر خلاف شما نوشت تکلیق روشن است

من از ایشان سوال کردم منتظر ۹۰۰۰ دلار هستید من ۱۴۰۰۰ هزار دلار شما قبول دارم تا خدمتون باشم
    بفرمایید با حتی این تفاوت جواب کاربران چگونه باید داد
    سه روز پیش دیدم از هر طرف به طرف دیگر می پریم از قیمت به قدرت موتور از قدرت موتور به قدرت خرید از قدرت خرید هم به لی لی سام
    گفتم شاید با من مشکلی دارند امروز هم با در تا کاربر دیگر همین شد
    هدف شما چیست که همه بگیم شما درست می گویید ایا این نان اب برای مردم می شود
    یا این فروش سایپا را بالا می برد
    ایا مشکلات پراید را حل می کند
    یا فردا صنعت کشور را متحول می کند
    صنعت مانند یک ساختمان می باشد که از پایه باید درست بالا بیاید اگر یک اجرش کم باشد یا کج باشد فرومی ریزد
    کی گفته نباید تولید کردیا به صرفه نیست
    تولیدات فعلی نه به روز است نه به درخواست مردم
    فقط دهان پرکن می باشد
    مگر من فقط در مورد یاریس فقط حرف زدم که ایشان انگشت رو ان گذاشتن چرا ۲۰۸ که فردا قرار هست در ایران کشور ۶۰ یا ۷۰ میلیون فروخته شود را با قیمت رسمی و ادرس که داده شد را نمونه نگرفتن ایشان حرفشان این است که تولید داخل حتی اگر ۱۰۰۰ مشکل هم داشت باید دفاع شود
    این شد تحلیل
    بیاید ببینید دیگران چه کار کردن ما هم از نکات مثبت الگو برداری کنیم از منفی دوری کنیم
    به جای توجیح صحیح و درست گویی ما شدیم نفوذی و دشمن صنعت و مشاور احمق ریاست جمهوری
    ایشان یا معنای نوشتار هایشان را نمی دانند یا خودشان را به ان راه زده اند
    مگر اسم من کاربر محترم سپاهان یا پوریا هست که در بحث با انها یک مشتی هم به من پرت می کنند
    مخالفت خودشان را اعلام کنند توضیحاتشان را بدهند به من چه کار دارند

ایشان در تاریخ سایت ادعاهای واحی من رو ثبت کردن
    معنای این کلمه رو بفرمایید

اقایان افکار من شما و تحلیل ها یمان دلیل فروش یا عدم فروش
    دلیل صنعتی بودن یا نبودن کشور نیست

کشور یک راه صنعتی را باید طی کند که توسعه و تحقیق و همکاری بین المللی را می طلبد
    نه خود شیفتگی و دیوار کشی دور تولیدات کشور

به جای قیمت یاریس دنبال فرهنگ تولید تویوتا باشید که چگونه در طی ۳۰ سال بزرگترین بازار جهانی خودرو را در دست گرفته که امریکا می باشد که هیمن تویوتا باعث شده هوندا و دیگر برندها موفق شوند امروز بخشی از همین خودرو ها ی ژاپنی که وارد کشور می شوند حتی رنگ ژاپن رو هم ندیده اند یا امریکای هستند یا کانادای

در پایان
    محصولات کشور ما رو باید مردم ایران اول بپسندن و بخرند نه من شما و شاهرخ
    اگر تایید شد نه من نه باز شما نه باز شاهرخ نمی توانیم تعطیلشان کنیم
    متاسفانه مشکل دارند
    ایا وام ۱۵ میلیونی را قبول دارید
    ایا ۱۴۰۰۰ دلار اقای شاهرخ را هم قبول دارید نرخ ارز را من ایشان را قبول دارم یعنی ۴۹ میلیون تومان فکر کنید همین وام رو می دادن به خرید یک خودرو ژاپنی کی پراید می خرید
    این نیست که سایپا را تعطیل کنیم منظور این است سایپا در خطر است فکری کنیم

ابشان هم می گوید در انگلستان هم قدیمی تولید می کنند خوب چه کار باید کرد شاید انها لخت هم راه بروند ما هم برویم

شب شما بخیر

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrokh نمایش نوشته ها
    جناب لیلیسام

بنده هیچ بی احترامی ای به شما نکرده ام که برای چندمین بار است این چنین آشفته می شوید.

اشکال شما این است که توقع دارید بنده قانع شوم. اما بنده توقع ندارم شما قانع شوید. صحبت می کنیم حتی اگر قانع نشویم. اینکه بتوان گفتگو کرد خودش نشانه تمدن است. مدیریت انجمن هم این فضا رو در اختیار شما و بنده قرار داده که چندین کیلو بایت یا مگابایت فضای سرور رو اشغال کنیم و با یکدیگر گفتگو کنیم. تمدن جهانی مدیون همین گفتگو هاست.

شما به گونه ای صحبت می کنید که اینگار بنده تنها پشت سیمولاتور خودرو دیده ام. اما به این توجه نمی کنید که آنچه رو شما تجارت می کنید، از خودرو گرفته تا هواپیما، بنده و امثال بنده طراحی می کنیم و می سازیم.

بنده تلاش کردم اگر حرفی می زنم، مستند و مستدل باشد. هیچ جایی هم بنده نگفته ام فلان محصول بهترین در جهان است. اینگونه استدلال شما که همواره تلاش می کنید طرف مقابلتان رو به اکسترمم هدایت کنید، خودش مصداقی است از fallacy . مانتد اینکه بنده می گویم به دلیل این شرایط اقتصادی، وجود فلان محصول با تمام کاستی هایی که دارد، توجیه پذیر است. اما شما نتیجه می گیرید که بنده گفته ام فلان محصول بر قله پیشرفت قرار دارد. خیر. قربان.

در هر صورت بنده همواره تلاش می کنم در جمع، احترام شما که احتمالا بین 1.5 تا 2 برابر بنده سن دارید رو حفظ کنم.

شب شما هم بخیر
    لطف بفرمایید توضیح بدهید به من چه ربطی دارد که کار بری از شما سوالتی دارد که اسم من را می اورید
    چرا طی این چند روز جواب نمی دهید که به چه دلیل از اطلاعات خصوصی من در هوانوردی در بخش خودرو از اسم الستوم ارباس یا هر شرکت دیگر استفاده میکند و من را با مشاوران تعطیل یا اطلاعات غلط بده اقای ریس جمهور یک کاسه می کنید
    شما این حرف هایتان را فراموش کردید به اینها می گویید احترام

این تمدن است که اگر پاسخ کسی را نتوانیم بدهیم تهدید کنیم
    این تمدن است که در پاسخ کاربری کاربر دیگر را مقصر کنیم
    این تمدن است که به جای توجیح درست و منطقی یک تکنولوژی ۴۰ ساله رو تبدیل کنیم به ۲۰ ساله بعد هم حرف هیچ کسی رو قبول نکنیم
    شما که مدعی هستید عاشق کشور و محصولات ملی هستید طی این چند روز تمام ارکان صنعتی و گمرکات و ریاست جمهوری مدیران کشور را زیر سوال بردین بنده چه رابطه ای با اقای ترکان دارم
    مگر شما به خاطر شغل تان با اقای منطقی رابطه ای دارید که من بیایم عدم موفقیت ایشان را گردن شما بیندازم
    یا اگر کاربر سپاهان یا هر کس دیگر مخالف من بود یک کلمه هم به طرف شما پرت کنم
    برادر من شما تجربیاتی داریم شما در تولید و طراحی
    من هم در انتقال تکنولوژی و ارتباط بین الملل همین الان هم برای یک پروژه در تولید اتوبوس های جدید برنامه دارم
    اگر قرار باشد مانند شما فکر کنم باید بروم به تولید کنند داخلی بگویم همین بنز ۴۰ سال پیش را تولید کن چون در انگلستان اتوبوس دو طبقه قدیمی هنوز راه می رود

در مورد گیگابایتهای سایت
    من سالها پیش پیشنهاد دادم حق عضویت هم بدهم الان هم هزینه ای دارد در خدمتم
    ولی فکر می کنم بهتر است مدیران و مسولین سایت با برسی گفتارهایشان گیگابایت ها را تاریخی کنند نه مچ گیری و روکم کنی های که در از هیچ چیزی در نخواهد امد

ما که در این سایت دیگر نه اسم مان مخفی ماند نه کارمان نه ارتباطاتمان
    دست همه شما درد نکند که کسی از شما چیزی نمی داند
    شما واقعا امانت دار و راز دار کاربران هستید
    بنده ۴۷ ساله هستم فکر نمی کنم شما ۲۳ ساله باشید
    اگر مدرک می خواهید کارت ملی رو هم اسکن کنم
    بار ها طی روز های اخیر به شما تکرار کردم خودتان را مسول شورای هوانوردی نگه دارید باز هم ادامه دادین فکر کردین تهدید می کنم
    نتیجه ان شد که دیگر کاربران را هم مجبور کردین اسم در تخته بیاورند جواب شما چی بود قیمت ۹۰۰۰ دلاری یاریس

در پایان
    حدودا ۵ سال پیش ساعت ۴ صبح با تاخیری یک روزه به دلیل بارش برف رسیدم تهران
    انقدر خسته شده بودم در داخل هواپیما ریش ها مو زدم
    افسر گذرنامه که کمی هم با دقت بود گفت چه سه تیغه ای در ۴ صبح کردی و شما ایرانی و مسلمان هستی ریش بگذار
    به من خیلی بر خورد نه به خاطر ریش به خاطر اسم ایران و ایرانی نبودنم
    به ایشان توضیح دادم اگر ایران رو دوست نداشتم برای ایران ایرانی بودنم ارزش نداشتم الان در بهترین پست ها در کشور های دیگر کار داشتم
    امروز هم فقط به شما این را بگم یاریس ۹۰۰۰ دلار یا ۵۰ هزار دلاری
    شما در مورد یک ادرس یا قیمت حرف های گفتین که همانقدر در فرودگاه به من بر خورد
    از اقای تامکتر به دلیل مدیریت سایت خواستم ام کپی گذرنامه شما رو درخواست کنند و میهمان شرکت من در دوبی تشریف ببرید دوبی
    اقای محمدی همکارم من هم از هر روزی که شما بخواهید در خدمت شماست
    شماره تلفن دفتر م رو هم به تام کتر داده ام
    مدیر دفتر م منتظر کپی هست سریعا برای ویزای شما اقدام کند
    به تعداد ۱۰۰ عدید خودرو یاریس ۲۰۱۶ را به قیمت ۹۲۰۰ دلار فوب امارات در شرکت سوجرکس اماده کرده ام اصلا هم با شما شوخی ندارم
    تشریف بیاورید بدون یک ریال هزینه تقدیم می کنم
    این رو هم ساعت ۷ شب به تامکتر فرستادم فکر نکنید الان بوده ۳ روز بود که در حال اماده سازی بودم
    من جمعه ها ارز نمی خرم
    الان هم در گمرک بوشهر ۲۵ عدد خودرو ژاپنی اماده ترخیص داریم
    اطلاعات کامل به اقای تام کتر داده ام

اگر عاشق هوانوردی هستم دلیل نیست که تجارت یا کار نکنم
    اگر کم است فردا صبح در شناسنامه پدر و مادر م رو هم عمومی کنم تا جنابعالی و صنعت کشور به مشکل نخورید
    عکس های رو هم با مسولین تقدیم کنم
    این ماجرا تمام نشده تمام که شد یک دقیقه هم در این انجمن حضور نخواهم داشت
    نه امانت دار هستید نه راز دارا کاربران
    شب بخیر

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    1,254
    سپاسگزاری شده : 2,089 بار در 178 پست
    قدرت امتیازدهی
    28
    Array

پیش فرض پاسخ : Re: پاسخ : مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو

وقت بخیر
    به عنوان خواننده ای بدون اطلاع کافی از موضوعات مطروحه خواستم از دو طرف بحث تشکر و قدردانی کنم چون بحث پرحرارت و مفیدی هست و حداقل به بنده کمک می کند تا به موضوع از زوایای مختلف بنگرم
    به منظور ادامه مفید بودن بحث و جلوگیری از جدل شخصی, که بنظر حقیر آفت بحث با مخاطب عمومی است پیشنهاد میکنم دوستان از هر دو طرف از وارد شدن به حریم شخصی یکدیگر و نقد شخصیت, رزومه کاری و ... خودداری فرمایید و قضاوت را به خوانندگان بسپارید.
    عزت مستدام
    Safety Is Our Profession

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : Re: پاسخ : مشکلات تولید و صنعت ایران و بخصوص خودرو

نقل قول نوشته اصلی توسط ICAO نمایش نوشته ها
    وقت بخیر
    به عنوان خواننده ای بدون اطلاع کافی از موضوعات مطروحه خواستم از دو طرف بحث تشکر و قدردانی کنم چون بحث پرحرارت و مفیدی هست و حداقل به بنده کمک می کند تا به موضوع از زوایای مختلف بنگرم
    به منظور ادامه مفید بودن بحث و جلوگیری از جدل شخصی, که بنظر حقیر آفت بحث با مخاطب عمومی است پیشنهاد میکنم دوستان از هر دو طرف از وارد شدن به حریم شخصی یکدیگر و نقد شخصیت, رزومه کاری و ... خودداری فرمایید و قضاوت را به خوانندگان بسپارید.
    عزت مستدام

سلام و روز شما یخیر
    با تشکر از پیام شما اولا من تا به حال به اسم شما توجه نکرده بودم و چون در یکی از اجلاس های ایکاو شرکت کرده بودم و خاطره بسیار خوبی دارم از اشنایی با شما خیلی خوشحال هستم
    برادر عزیز
    کاش که کاربر یا مسولی که این رفتار را می کند قبول کند که هر یک از ما گذشته ای داشته ایم در فضای مجازی معلوم نیست کی ان طرف خط می یباشد
    مدت ها پیش من برای اینکه مسولین سایت صحبت ها و گفتار های من را کمی جدی تر بگیرند یک کمی از خودم به انها اطلاع رسانی کردم
    ولی متاسفانه در همین ۵ روز اخیر دیدم که توضیحات من مانند یک بوم رانگ از دور خورد به سرم
    بنده از اقای شاهرخ چیزی می دانم نه دنبالش هستم
    لطف کنند ایشان بفرماییند که به چه دلیل و به چه اجازه ای در هر دو مطلبی که در ان پاسخی نداشتن بنده را داستان سرای
    مشاور بی اطلاع یا اطلاعات غلط بده ریاست جمهوری
    و نفوذی شرکتها ی خارجی کردن
    دیدم که مطالب من و شما رو خوانده اند
    منتظر مدارک سفر ایشان و ۹۰۰۰دلار ی که جمعه پیش تهیه کرده اند هستم هم برای اقای اتباک هم برای تامکتتتر به دلیل مسولیتی که در سایت دارند اطلاعات کافی در مورد شرکت فروشنده تعداد یاریسی که در انتظار ایشان هست داده ام
    و حاضرم حتی خودم شخصا با ایشان باشم تا ایشان هر تعدادی که می خواهند را بخرند
    ترخیص کارم هم در بندربوشهر با اسم و تلفن اگر لازم دارد خدمت شما بفرستم
    من خودرو وارد کن و فروش نیستم ولی ۱۰ سال واردات می کنم و با شبکه ان زندگی می کنم
    از انجمن هم برای تسویه حساب هایم استفاده نکردم
    تا اسم هم نیامده بود اقا مثبت و امید بودم و لدت می برم از خوشحالی مردم ایران و افراد دور و برم
    نمی روم برای ایرانی و مصرف کنندگان کالاهای از رده خارج شده وارد کنم از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ هر سال اوفک گرفتم تا شخصا بالاترین کیفیت را از امریکا وارد کنم
    برای من این یک افتخار بود که در بخش کاری خودم هم از مستقیم از نیویورک واردات کنم هم در کشور ام حرف می زنم انجام بدهم
    ولی در همین ۵ روز حرفی نبود که نشنوم و نخوانم

با تشکر مجدد از شما

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    98,229
    سپاسگزاری شده : 135,638 بار در 8,081 پست
    قدرت امتیازدهی
    1396
    Array

پیش فرض پاسخ : ورود سه فروند هواپیمای جدید به ناوگان مسافربری "آغاز پروازهای مسافربری پویا ایر"

کشوری کوچک مثل هلند که مساحتش اندازه جزیره های شاخاب پارس ایرانه هواپیما میسازند اونها باید چه توجیهی برای کارشون بیارند؟
    6) حقّاً که انسان سرکشی می کند ، 7) همین که خود را بی نیاز پندارد. علق

صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. کاربرد تکنولوزی هوافضا در صنعت خودرو ودیگر صنایع
    توسط AJI 01 در انجمن مهندسي هوافضا
    پاسخ ها: 5
    آخرين نوشته: 07-11-2016, 21:26
  2. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 06-06-2016, 08:23
  3. پاسخ ها: 4
    آخرين نوشته: 04-10-2012, 18:42
  4. مشکلات صنعت هوایی