@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

جستار: توسعه طرح ایرلاین مجازی (برگرفته از ایده Babak_info با نام ایرلاین مجازی نوین ایرلاین) (لطفا بخونید)

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    70
    سپاسگزاری شده : 162 بار در 37 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض توسعه طرح ایرلاین مجازی (برگرفته از ایده Babak_info با نام ایرلاین مجازی نوین ایرلاین) (لطفا بخونید)

سلام به علاقمندان به صنعت هوانوردی،

من یک پیشنهاد و یک طرح برای همکاری داشتم:
    پیشنهاد: ایجاد یک جستار با نام مدیریت ایرلاین (حاوی بحث هایی در زمینه روش ها و منابع علمی، اشخاص و موسسات داخلی و خارجی که در این زمینه فعایت دارند، راهکاری علمی برای رفع سوء مدیریت در ایرلاین های داخلی)
    پیشنهاد دوم (همکاری): توسعه جامع طرح آقای Babak_info (البته با اجازه از ایشان) - یعنی توسعه یک ایرلاین مجازی در قالب یک نرم افزار قابل اجرا بر روی یک سایت. زمانی که در حال مطالعه کتاب buying the big jets اثر Paul clark بودم، همزمان بحث هایی که در مورد وضعیت ایرلاین داخلی در انجمن میشد رو، دنبال میکردم. از محتوای اکثر بحث ها متوجه شدم که مهمتر از مشکل تحریم، سوء مدیریت (به دلیل نبود علم روز و کافی) باعث ضعف ایرلاین های داخلی میشه. به همین خاطر کمی در اینترنت جستجو کردم تا بببینم آیا در ایران اصلا رشته دانشگاهی به نام "مدیریت ایرلاین" داریم یا نه. من چیزی پیدا نکردم. تنها دو کتاب در این زمینه با نام های "مدیریت شرکت های هواپیمایی" و "دانش نوین در صنعت هواپیمایی با رویکرد مدیریت های تخصصی" اثر آقای داود صادقی پیدا کردم. البته ایشون بعنوان نویسنده کتاب شده بود که من که فکر کنم هر دو کتاب ترجمه هستند تا تالیف.
    با خوندن طرح آقای Babak_info به این فکر افتادم که میشه این طرح جدی تر توسعه داد. برای اینکار حتی میشه با دانشگاه هایی که تو این زمینه کار کرده اند (برای مثال دانشگاه های آلمان مانند درسدن ، مونیخ و دارم اشتات) یه همکاری مشترک شروع کرد. یعنی اینکه این طرح مشترک بین دو واحد علمی از ایران و آلمان انجام بشه، بطوریکه از بنیاد تحقیقات آلمان هم می توان براش بودجه دریافت کرد، اگر طرح توجیهی خوبی براش نوشته بشه، اگر دوستان متخصص ایرانی تمایل به همکاری داشته باشند. این طرح می تونه از یک طرف سطح علمی مدیران فعلی و آینده رو بالا ببره و از طرفی تبدیل به مرجع برای بررسی صلاحیت علمی افرادی بشه که میخوان مدیریت یک یارلاین رو به عهده بگیرند. یعنی مثل امتحان سیمیلاتور که خلبان های هر تایپ باید سالیانه (اگه اشتباه هست، تصحیح کنید) بدن و قبول بشن وگرنه اجازه پرواز رو اون تایپ رو ندارن. برای مدیران ایرلاین هم باید شبیه به همین سیمیلاتور ساخته بشه و ازشون امتحان گرفته بشه.
    البته با تایپ airline management game, airline manger, virtual airline management به صفحات اینترنتی زیادی بر می خوریم که این طرح رو تا حدی اجر کرده اند و بطور مجانی ارائه میدنش:
    Facebook Airline Manager Software ver 1.0
    Virtual Airlines Manager 2.1

airline manager - facebook
    Airlines Manager 2
    AirwaySi

به همین خاطر می خواستم نظر دوستان متخصص و علاقمند رو در این زمینه جویا بشم. به امید اینکه بتونیم قدمی برای از کاهش سوء مدیریت در ایرلاین ها برداریم. شرایط مهیاست، الان وقتشه که اون دوستانی که به نحوه مدیریت های کنونی ایرلاین ها ایراد میگیرند، نظراتشون رو بدن و در تغییر این سوءمدیریت ها همکاری کنند.

با تشکر
    آسمون آبی

2. سپاسگزاری ها (3):

جستارهای مشابه

1. اولین سیستم جامع امتیاز دهی ایرلاین های مجازی ایرانی
    توسط aabedii در انجمن شرکتهای هواپیمایی مجازی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 24-12-2014, 18:09
  2. ایرلاین مجازی مای ایرلاینز
    توسط aabedii در انجمن شرکتهای هواپیمایی مجازی
    پاسخ ها: 6
    آخرين نوشته: 03-12-2014, 17:23