@aerospacetalk
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

جستار: بهترین اموزشگاه خلبانی

Airman Basic
    سپاسگزاری
    6
    سپاسگزاری شده : 15 بار در 8 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض بهترین اموزشگاه خلبانی

سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضای انجمن راستیتش این سوال خیلی از من و امثال من هستش که کدوم اموزشگاه بهتره (چون اگه خدا بخواد قراره تا یکسال اینده نهایتا برای خلبانی اقدام کنم) بنابراین این تاپیکو بوجود اوردم تا همه اون هایی که الان دانشجوی خلبانی هستن و چه اونایی که دارن در ایرلاین ها به عنوان خلبان کار میکنن یا حتی اونایی که فقط اطلاعاتی دارن برای ما به اشتراک بزارن..(فقط اینو بگم که اموزشگاه ها رو از هر لحاظی که میدونین مورد بررسی قرار بدین هم نقاط مثبت و هم نقاط منفی)..........ممنون

2. سپاسگزاری ها (3):

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    3,417
    سپاسگزاری شده : 3,876 بار در 407 پست
    قدرت امتیازدهی
    52
    Array

پیش فرض پاسخ : بهترین اموزشگاه خلبانی

سلام؛

در پاسخ این سوال چند رویکرد وجود داره؛
    - عده ای بجای پاسخ دوست دارن آیه یأس از نبودن استخدام بخونن و کلمات "پارتی" و "پول" و ... رو بکار ببرند. [که پاسخ سوال نیست!]
    - عده ای با جانبداری از مرکز آموزشی حال حاضر یا گذشته شون صحبت کنند [نتایج جالبی رو در بر نخواهد داشت]
    - عده دیگری که کار خوبی میکنند، آیتم ها رو یک به یک مقایسه میکنند که به شرط 1. رعایت انصاف و 2. دادن اطلاعات مکفی، کار پسندیده ای هست ... [پاسخ سوال شما ...]

بنده تمایل دارم رویکرد سوم رو انجام بدم چون شخصاً آشنایی خوبی با همشون بغیر از یکی (هما) دارم اما ترجیح میدم حقیقت رو عرض کنم که اصل مهم و اساسی هست :

اینو باید به خوبی ملکه ذهنتون باشه "دانشجوی خلبانی هستید ، نه دانش آموز خلبانی" ، لذا از زمین تا آسمان فرق هست میان دانش آموز (کسی که چیزی رو یادش میدن و وظیفه داره یاد بگیره) و دانشجو (کسی که سرنخ رو بهش میدن و او موظف هست بدنبال کسب دانش و مهارت بره) ...

پس مهم نیست کجا! چون سطح آموزش ممکنه متفاوت باشه، اما چه خوب باشه و چه بد، این شما هستید که باید سطح مطالعات خودتون رو در هر زمینه ای بالا ببرید! (مثال: دوستی میگفت استاد برای Navigation سوالاتی داده بود که ازش سر در نمیاوردیم. اعتراض کردیم ... ایشون گفتند "بعنوان دانشجوی خلبانی موظف بودید که جزوات فراتر از PPM/GFD رو مثل Oxford مطالعه کنید!" که به عقیده بنده، حرف بسیار نیکویی بود)

اما در کل، فاکتورهای اساسی به دید بنده به شرح ذیل هستند :

دوره زمینی:
    1. نظم برقراری جلسات و حفظ قوانین عمومی محیط آموزشی
    2. سطح آموزش و اهتمام اساتید جهت بالابردن هرچه بیشتر دانش افراد، فراتر از سطح تعریف شده ی کلاسها
    3. تعدد برگزاری آزمونها

دوره پرواز:
    1. هزینه ساعت/پرواز (باتوجه به تایپ پرنده)
    2. نظم انجام پرواز
    3. بالا بودن دانش و مهارت انتقال IP به Cadet (چون بسیار شاهد کارهای ژانکولر و آموزش اراجیف بجای دانش بودیم)
    *4. اینکه پرنده نو باشه یا کاکپیتش Glass باشه اصلاً نکته مهمی نیست، تجربه ثابت کرده analogue کارها، مهارت Pilotage بیشتری نسبت به سایرین دارند، چون در شرایط سخت تری تمرین و آموزش داشتند (اینو گفتم که اگر عزیزی در مورد پرونده های فلان جا گفتن که آی Glass هست، زیاد ذوق نکنید ... چون باید پایه ناوبریتون قوی بشه ... چه بسا همین الان کسانی بین IP ها هستند که وقتی ازشون position میگیرن، امکان نداره STBY نگن و آخرش با 180 درجه اختلاف، موقعیتشونو گزارش نکنن ... گرچه همیشه حق با اونهاست!)

گر مرد رهی میان خون باید رفت
    وز پای فتاده سرنگون باید رفت

خود پای به راه در نِه و هیچ مپرس
    خود راه بگویدت که چون باید رفت

موفق باشید

خدایا ، بر تو توکل میکنم که تنها امیدم تویی ... الهی به امید تو

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    41,007
    سپاسگزاری شده : 49,370 بار در 2,345 پست
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام و وقت بخیر؛
    در پاسخ به دوست عزیزمون که تاپیک رو ایجاد کردند، فکر می کنم با مطالعه جستارهای هر آموزشگاه بتونید دست آخر به یک جمع بندی کلی برسید. به هر حال اگر سوالی هم درباره هر آموزشگاهی دارید، می تونید در تاپیکهای مربوطه بپرسید تا دانشجویان و دانش آموختگان اون آموزشگاه بتونند بهتر راهنمایی کنند.

اما در نوشته حضرتعالی، نکته ای رو خوندم که دیدم بد نیست یک تجربه شخصی از جایی که استانداردهاش خیلی با ایران فرق می کنه رو بیان کنم. این رو بارها شنیدیم که فلان تایپ آموزشی G1000 داره یا فلان آموزشگاه هواپیماهاش اتوپایلوت دارند، دقیقاً مثل جمله شما:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Captainmsm نمایش نوشته ها
    اینکه پرنده نو باشه یا کاکپیتش Glass باشه اصلاً نکته مهمی نیست، تجربه ثابت کرده analogue کارها، مهارت Pilotage بیشتری نسبت به سایرین دارند، چون در شرایط سخت تری تمرین و آموزش داشتند (اینو گفتم که اگر عزیزی در مورد پرونده های فلان جا گفتن که آی Glass هست، زیاد ذوق نکنید ... چون باید پایه ناوبریتون قوی بشه ... چه بسا همین الان کسانی بین IP ها هستند که وقتی ازشون position میگیرن، امکان نداره STBY نگن و آخرش با 180 درجه اختلاف، موقعیتشونو گزارش نکنن ... گرچه همیشه حق با اونهاست!)
    وقتی برای کانورت کردن مدرکم اقدام کردم، معلم خلبان ارشد آموزشگاه که یک استاد خلبان بازنشسته MD-11 کی ال ام هم هستند جمله جالبی رو گفت؛ آقای بو گاتنر، که ازم خواستند فقط به اسم کوچک "بو" صداشون کنم (قابل توجه بسیاری از آقایون خلبان و معلم خلبان و ...) گفت: بدترین و سخت ترین حالت برای من اینه که در آموزشگاهی در کالیفرنیا با سسنا 172 مدل 2010 مجهز به G1000 مدرک گرفته باشی، بهترین شرایط برای موفقیت توی این مرحله هم اینه که روی یک پایپر 40 ساله که فقط با کامپس ناوبری می کنه، شمال آفریقا پریده باشی!
    توضیح دادم تکنامی که باهاش سولو شدم، گاهی کامپسش هم دور خودش می چرخید؛ زد پشتم و گفت به خانواده خوش اومدی...

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    3,417
    سپاسگزاری شده : 3,876 بار در 407 پست
    قدرت امتیازدهی
    52
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteSwan نمایش نوشته ها

توضیح دادم تکنامی که باهاش سولو شدم، گاهی کامپسش هم دور خودش می چرخید؛ زد پشتم و گفت به خانواده خوش اومدی...
    سلام عزیز؛

میگما، تکنم شما مگه Compass هم داشت !؟ ...
    مورد داشتیم موتور نداشته، یا علی میگفتن، یهو عشق آغاز میشده

در پناه حق

خدایا ، بر تو توکل میکنم که تنها امیدم تویی ... الهی به امید تو

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,523
    سپاسگزاری شده : 16,470 بار در 1,610 پست
    قدرت امتیازدهی
    184
    Array

با سلام و درود .

خوب نمیدانم البته امیدوارم تبلیغات به حساب نیاد و یا باعث بحث جدید و انحراف نشود لذا تاکید میکنم که این بر اساس دیده های شخصی از اطرافیانم و خودم هست .
    من خودم دوربرم کسانی و که دیدم معراج تحصیل کردند خروجی بهتری داشت و خیلی از دوستان که ۲۰۱۲ فارغ التحصیل شدن ( ای ار گرفتن ) الان توی ایرتور و ... دارن پرواز میکنند .
    من خودم گرند پی پی ال مرکز علوم فنون مشهد بودم .
    اینجا بدیش این بود که دوره گرند طولانی میشه . چرا ؟ چون وسط دوره از تهران میان بازدید و ... و شروع میکنن به ایراد گرفتن و مرکز هم مجبوره دوره از اول شروع کنه . راحتر بخوام بگم اینکه من از بهمن تا اردیبهشت رفتم کلاس . وسط اردیبهشت ناگهان دوره از اول مجددا شروع شد .
    اما چون مجبور بودم مشهد باشم پس خدا برکت همینجا رو رفتم .
    در مورد پرواز الان مشکلاتی مرکز خورده در مشهد که به امید خدا رفع میشه . ولی ان زمان که پرواز داشت خوبیش این بود دانشجویان خیلی سریع میرفتن برای پرواز معطلی نداشتند .
    البته در طی سه سال اخیر تعداد روز هایی که پرواز انجام شد خیلی کمتر از تعداد روزایی هست که نشد .
    یعنی شما اگر جایی دیدی داری الاف میشی و ... یک امار از مشهد بگیر اگر پرواز بود بیای سریع میتونی بری سر خط .
    در مورد معراج من خبر ندارم که برنامه پروازی چطوری هست .
    ولی کلا کم حاشیه تر از جاهای دیگه دیدم معراج رو به نسبت .

( بر اساس دیده ها و نظرات شخصی میباشد )
    EP-IBB

7. کاربر مقابل از نوشته ma_heravi73 گرامی سپاسگزاری کرده است:

Airman Basic
    سپاسگزاری
    6
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

اولا سپاس گذارم از تمامی کسانی که اومدنو اطلاعات و تجارب خودشونو با ما به اشتراک گذاشتن دوما با توجه به اینکه بنده الان دانشجو هستم با توجه به شرایطم نمیتونم معراج برم چون پروازاش در فرودگاه قزوین انجام میشه وقت زیادی رو اتلاف میکنه ثالثا بوتیا هم هزینه دوره هاش خیلی سرسام اوره و این همه پول رو ادم بده فقط بخاطر اینکه اگر یه زمانی ماهان استخدامی داشت جزو اولویت ها باشهاز طرفی اموزشگاه هما هم خیلی اطلاعاتی در بین مردم دربارش نیس.........بنابراین فقط دو تا اموزشگاه پارسیس و ارتا باقی میمونه حالا دوستان از بین این دو اموزشگاه کدوم یکی بهتره (از هر جنبه ای بررسی بشه)..........حالا از همه اینا گذشته از نظر شما برا کسی مثل بنده که دانشجو هستش زمان براش خیلی مهمه کدوم اموزشگاه رو ترجیح میدین(بوتیا , معراج , پارسیس , ارتا , هما و ...........) شرمنده دوستان سرتونم بدرد اوردم.....ممنون
    درپناه حق

9. سپاسگزاری ها (3):

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    5,315
    سپاسگزاری شده : 1,442 بار در 289 پست
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

یهترین آموزشگاه پارسیس هست .

11. کاربر مقابل از نوشته davyjones گرامی سپاسگزاری کرده است:

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    5,315
    سپاسگزاری شده : 1,442 بار در 289 پست
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_heravi73 نمایش نوشته ها
    با سلام و درود .

خوب نمیدانم البته امیدوارم تبلیغات به حساب نیاد و یا باعث بحث جدید و انحراف نشود لذا تاکید میکنم که این بر اساس دیده های شخصی از اطرافیانم و خودم هست .
    من خودم دوربرم کسانی و که دیدم معراج تحصیل کردند خروجی بهتری داشت و خیلی از دوستان که ۲۰۱۲ فارغ التحصیل شدن ( ای ار گرفتن ) الان توی ایرتور و ... دارن پرواز میکنند .
    من خودم گرند پی پی ال مرکز علوم فنون مشهد بودم .
    اینجا بدیش این بود که دوره گرند طولانی میشه . چرا ؟ چون وسط دوره از تهران میان بازدید و ... و شروع میکنن به ایراد گرفتن و مرکز هم مجبوره دوره از اول شروع کنه . راحتر بخوام بگم اینکه من از بهمن تا اردیبهشت رفتم کلاس . وسط اردیبهشت ناگهان دوره از اول مجددا شروع شد .
    اما چون مجبور بودم مشهد باشم پس خدا برکت همینجا رو رفتم .
    در مورد پرواز الان مشکلاتی مرکز خورده در مشهد که به امید خدا رفع میشه . ولی ان زمان که پرواز داشت خوبیش این بود دانشجویان خیلی سریع میرفتن برای پرواز معطلی نداشتند .
    البته در طی سه سال اخیر تعداد روز هایی که پرواز انجام شد خیلی کمتر از تعداد روزایی هست که نشد .
    یعنی شما اگر جایی دیدی داری الاف میشی و ... یک امار از مشهد بگیر اگر پرواز بود بیای سریع میتونی بری سر خط .
    در مورد معراج من خبر ندارم که برنامه پروازی چطوری هست .
    ولی کلا کم حاشیه تر از جاهای دیگه دیدم معراج رو به نسبت .

( بر اساس دیده ها و نظرات شخصی میباشد )
    سلام . مگه مرکز تو مشهد مدرسه پروازی هست ؟!

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,523
    سپاسگزاری شده : 16,470 بار در 1,610 پست
    قدرت امتیازدهی
    184
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط davyjones نمایش نوشته ها
    سلام . مگه مرکز تو مشهد مدرسه پروازی هست ؟!
    مرکز علوم و فنون هوایی با سابقه ۷۵ ساله در مشهد که پرواز هم داره .
    البته مدارس دیگری هم هست ظاهرا که مرواز انها در مشهد نیست . و با مدارس دیگه قرار دارند .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    EP-IBB

14. کاربر مقابل از نوشته ma_heravi73 گرامی سپاسگزاری کرده است:

Airman Basic
    سپاسگزاری
    6
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_heravi73 نمایش نوشته ها
    مرکز علوم و فنون هوایی با سابقه ۷۵ ساله در مشهد که پرواز هم داره .
    البته مدارس دیگری هم هست ظاهرا که مرواز انها در مشهد نیست . و با مدارس دیگه قرار دارند .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    حالا این مرکز فنون مشهد خوب هستش؟

16. کاربر مقابل از نوشته mahdi mohaddes گرامی سپاسگزاری کرده است:

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. ایجاد اموزشگاه خلبانی سبک ،جدید در فرودگاه پیام / هما
    توسط C-130_Pilot در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 17-04-2013, 08:28
  2. بهترین آموزشگاه های خلبانی فوق سبک از نظر اساتید کدام است؟
    توسط CAPT.AHMADI در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 6
    آخرين نوشته: 14-06-2011, 11:34
  3. كدام اموزشگاه خلباني بهتره؟چرا؟
    توسط PinPin در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 46
    آخرين نوشته: 01-09-2010, 14:48
  4. معرفی بهترین آموزشگاه خلبانی در تهران
    توسط tiesto در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 06-07-2010, 18:48
  5. اموزشگاه خلبانی Lufthansa و Qatar Airways