@aerospacetalk
صفحه 74 از 111 نخستنخست ... 143454596468697071727374757677787980848994 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1101

جستار: گفته ها و شنیده ها (اخبار شرکت های هواپیمایی ) - جستار پنجم

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    709
    سپاسگزاری شده : 1,778 بار در 171 پست
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

پیش فرض پاسخ : گفته ها و شنیده ها (اخبار شرکت های هواپیمایی ) - جستار پنجم

احتمال داره این هواپیما برای ماهان باشه؟
    چون یه زمانی صحبت گسترش ناوگان کارگو ماهان بود و حتی یکی از کپتن های 747 ماهان که بعد از بازنشستگی از ایران ایر به ماهان اومده بود گفته بود احتمال اینکه ماهان 747 کارگو راه بندازه زیاده به خاطر همین یه تعدادی رو دوباره براشون کلاس گذاشتن که البته الان رو 743 هستند...

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    5,417
    سپاسگزاری شده : 2,025 بار در 143 پست
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط arta air نمایش نوشته ها
    با سلام و احترام

دوستان خبر ورود 8 فروند ایرباس A321 برای ماهان در عوض فروش تعدادی A310 و 600-A300 به قشم ایر تازه ترین خبری است که از ماهان دریافت نمودم A321 از کشوری از شرق آسیا و سال ساخت بین 1999 تا 2004 خواهد بود.
    قشم ایر تمام مصیبت و بدبختی که داره می کشه از دو مدیر فنی قبلیش هست که مدیرانی بی کفایت، بی سواد و بی تخصص بودند و ضربات مهلکی به قشم ایر زدند، که الان یکی از اون دو بی کفایت معاونت فنی زاگرس شدند و دیگری معاونت فنی تهران ایر . . . مدیریت فعلی فنی شامل دو مدیر بسیار کارکشته و کاربلد و باسواد و متخصص هست که در اولین اقدامشون یک فروند موتور CF6 رو برای اورهال به خارج فرستادند، یک موتور CFM56 برای یک ایرباس 320 (EP-FQP) که به دلیل رسیدن تایم C چک و همچنین رسیدن تایم لندینگ گیر و رسیدن تایم یک موتور زمینگیر شده بود خریدند. پس از خرید این موتور ، یک ست کامل لندینگ گیر اجاره کردند و لندینگ گیر های هواپیما برای اورهال به خارج از کشور فرستاده شد. در سریعترین فرصت هم به دلیل نداشتن آشیانه قرارداد سی چک رو با ایران ایر امضا کردند و هواپیمای EP-FQP پس از چندین ماه زمین گیری با تامین موتور و تامین یک ست کامل لندینگ گیر و انجام C چک، دیروز اولین پروازش رو به مقصد دبی انجام داد.
    در مورد ایرباس های 600-300 ماهان که می فرمایید، بنده هیچ اطلاعاتی حتی در حد شنیده ندارم! چیزی که تا الان قطعی شده اجاره ی یک فروند 319 شرکت تهران ایر به مدت یک سال برای قشم ایر هست که این هواپیما به زودی (کمتر از یک ماه دیگه) به اجاره ی قشم ایر در خواهد آمد

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,542
    سپاسگزاری شده : 16,512 بار در 1,615 پست
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط QeshmAir نمایش نوشته ها
    در مورد ایرباس های 600-300 ماهان که می فرمایید، بنده هیچ اطلاعاتی حتی در حد شنیده ندارم! چیزی که تا الان قطعی شده اجاره ی یک فروند 319 شرکت تهران ایر به مدت یک سال برای قشم ایر هست که این هواپیما به زودی (کمتر از یک ماه دیگه) به اجاره ی قشم ایر در خواهد آمد
    باسلام

زمینگیر شدند یا به عنوان انبار قطعه استفاده شدن لیما که جوانترین 306 قشم ایر بود هم ناشی از همین مدیریت بود ؟

در مورد معمای بیست مجهولی تهران ایر ! بالاخره این شرکت چه خواهد شد ؟ وارد چرخه فعالیتی خواهد شد یا بیشتر یک شرکت پشتیبان و اجاره دهنده هواپیما خواهد بود ؟

شایان ذکر است تعدادی از 735 های موجود در ایران اجاره شده از تهران ایر می باشد ! ( چه تعداد و چند و چون ماجرا بعدا بازگو خواهم کرد )
    EP-IBB

سپاسگزاری
    5,417
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_heravi73 نمایش نوشته ها
    باسلام

زمینگیر شدند یا به عنوان انبار قطعه استفاده شدن لیما که جوانترین 306 قشم ایر بود هم ناشی از همین مدیریت بود ؟

در مورد معمای بیست مجهولی تهران ایر ! بالاخره این شرکت چه خواهد شد ؟ وارد چرخه فعالیتی خواهد شد یا بیشتر یک شرکت پشتیبان و اجاره دهنده هواپیما خواهد بود ؟

شایان ذکر است تعدادی از 735 های موجود در ایران اجاره شده از تهران ایر می باشد ! ( چه تعداد و چند و چون ماجرا بعدا بازگو خواهم کرد )

در مورد هواپیمای L دقیقا موضوع بر میگشت به بی کفایتی همین آقایون (البته جوانترین 600 قشم ایر هواپیمای اوسکار هست)، اون زمانی که بابک زنجانی این هواپیماها رو وارد کرد، هواپیمای لیما هواپیمای بسیار فوق العاده ای بود، حداقلش از هواپیمای کیلو و مایک فعلی قشم ایر بسیار بسیار بهتر بود. اما از لحاظ تایم C چک چون در بین 5 ایرباس 600-300 قشم ایر، نزدیک ترین تایم به چک رو داشت، این مدیران عوض اینکه این هواپیمای نازنین رو به چک بفرستند، صرفا به دلیل تایم سی چک گراندش کردند و شد انبار قطعه . . .
    یه نکته ی دیگه بگم که عمق فاجعه مدیران قبلی رو بدونید . . . همین هواپیمای FQP که دیروز و واقعا میشه گفت با تدبیر و مدیریت قوی تیم مهندسی تعمیرات جدید به خط پرواز برگشت، در زمان مدیریت تیم مهندسی تعمیرات قبلی، یکبار که مدیر قبلی در فرودگاه امام حضور داشتند، بنده خودم با دو گوش خودم از دهان نامبارک ایشان شنیدم که گفتند این هواپیما با رسیدن تایم سی چک و لندینگ گیر و موتورهاش زمینگیر میشه و قطعاتش بر روی تنها 320 باقیمونده ی قشم ایر استفاده میشه! بماند که چند سال پیش که بنده در استانبول بودم و هنگام برخواست از استانبول یکی از موتورها به دلیل FOD سطح باند explode شد، این آقا که به عنوان رئیس مهندسی تعمیرات اومده بودند استانبول و بنده هم اونجا حضور داشتم، با مدیر فنی خط پرواز ترکیش ایرلاین که قرار بود به ما موتور بدند در حد معرفی کردن خودشون بیشتر انگلیسی بلد نبودند صحبت کنند! و در حال حاضر شده معاونت فنی زاگرس عملا نقش هویج داره، چون مدیرعامل زاگرس خودش خیلی زرنگ تر از این حرفاست که بخواد مدیریت ایرلاینش رو دست همچین آدمی بده و خودش خیلی بیشتر حواسش به هواپیماهاش و تامین قطعاتشون هست . . . فقط تعجبم از مدیرعامل زاگرس که خیلی آدم زرنگی هست اینه که چطور و رو چه حسابی این آدم رو قبول کرده باهاش همکاری کنه . . . دیگری که در تهران ایر هستند، تمام تلاششون در زمان تهیه هواپیما، تهیه هواپیماهایی بود که موتورها و لندینگ گیرهاش برای چند سال پرواز تایم داشته باشند تا در safe side باشند . . .
    در مورد تهران ایر حرف های ضد و نقیض زیاده ، اما چیزی که مشهوده اینه که خیلی زرنگ هستند. فعلا در تهیه و اخذ AOC به مشکل برخوردند و تا بخوان AOC شون رو بگیرند عوض اینکه صرفا پول پارکینگ بدند و هواپیماشون Dead باشه، یکی از هواپیماهاشون رو به قشم ایر دادند، با این کار خیلی برد کردند چون :
    1- پول پارکیتگ نمی دن که هیچ یه پولی هم به دست می آرن
    2- در زمانی که هواپیماهاشون دست قشم ایر هست ایراد و نقص هواپیماهاشون برطرف میشه (کما اینکه همین الان مهندسان قشم ایر در حال کار بر روی هواپیما هستند)
    3- از اونجایی که هواپیما هیچ داکیومنت کاستومایز شده ای نداره، آپریشن قشم ایر در حال تدوین و کاستومایز کردن داکیومنت هاش هستند که کار هر کسی نیست و وقت گیر خواهد بود اما نفعش در نهایت برای خود تهران ایر خواهد بود . . .
    4- از اونجایی که قشم ایر برنامش اینه که پس از تعطیلات نوروز این هواپیما رو با توجه به داشتن مجوز TCO در مسیر هامبورگ مورد استفاده قرار بده، بعد ها بااستناد به اینکه این هواپیما زمانی که در اختیار قشم ایر بوده به هامبورگ پرواز می کرده می تونه خیلی راحت مجوز TCO که یک مجوز باارزش هست و خیلی ایرلاین ها مثل آسمان هم موفق به اخذش نشدند رو اخد کنه . . .
    علی ای حال چیزی که بنده در حد شنیده در زمان بده بستون و اجاره این هواپیما شنیدم اینه که تهران ایر به مشکل خورده و حداقلش تا یکسال دیگه تهران ایری به شکل ایرلاین شکل نخواهد گرفت . . .

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,542
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

با سلام و درود

سپاس فراوان از توضیحات بی نظیرتون . پوزش من باید مینوشتم یکی از جوانترین 306 هاست . پس تصمیم بر این هست که تهران ایر به ایرلاین تبدیل بشه فعلا نام اون در سازمان Tehran Airline development company هست .

بی نهایت سپاس .

EP-IBB

سپاسگزاری
    5,417
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array

قربان شما
    صحبت هایی که در مورد تهران ایر خدمتتون گفتم به نقل از یکی از خلبان هایی هست که در حال حاضر در حال کاستومایز کردن و آماده کردن داکیومنت های این 319 هستند

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    1,012
    سپاسگزاری شده : 2,762 بار در 180 پست
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط QeshmAir نمایش نوشته ها
    قشم ایر تمام مصیبت و بدبختی که داره می کشه از دو مدیر فنی قبلیش هست که مدیرانی بی کفایت، بی سواد و بی تخصص بودند و ضربات مهلکی به قشم ایر زدند، که الان یکی از اون دو بی کفایت معاونت فنی زاگرس شدند و دیگری معاونت فنی تهران ایر . . . مدیریت فعلی فنی شامل دو مدیر بسیار کارکشته و کاربلد و باسواد و متخصص هست که در اولین اقدامشون یک فروند موتور CF6 رو برای اورهال به خارج فرستادند، یک موتور CFM56 برای یک ایرباس 320 (EP-FQP) که به دلیل رسیدن تایم C چک و همچنین رسیدن تایم لندینگ گیر و رسیدن تایم یک موتور زمینگیر شده بود خریدند. پس از خرید این موتور ، یک ست کامل لندینگ گیر اجاره کردند و لندینگ گیر های هواپیما برای اورهال به خارج از کشور فرستاده شد. در سریعترین فرصت هم به دلیل نداشتن آشیانه قرارداد سی چک رو با ایران ایر امضا کردند و هواپیمای EP-FQP پس از چندین ماه زمین گیری با تامین موتور و تامین یک ست کامل لندینگ گیر و انجام C چک، دیروز اولین پروازش رو به مقصد دبی انجام داد.
    من به عنوان یک فنی هر دو مدیری که ذکرکردین رو میشناسم. معاونت فنی مهندسی فعلی قشم ایر قبلا در آتا ایر مشغول بودن و اثرات مدیریت ایشون رو الان در آتا با وضعیت فعلیشون میتونید ببینید. اینکه تمام منابع مالی شرکت (مخصوصا منابع دلاری) رو صرف تعمیر و خرج اضافه پرنده های اسقاطی گذشته بکنیم ؛ کار خاصی انجام ندادیم چون برگشت این هزینه ها در کوتاه مدت غیر ممکن خواهد بود. (مدیریت فعلی معتقد هست که به هر قیمتی باید هر چی هواپیما هست دوباره فعال بشه) تا جایی که یادم میاد در مدیریت قبلی قرارداد اجاره به شرط تملیک 5 فروند ایرباس A320 و 2 فروند ایرباس A330 با هماهنگی ایرباس و فاینانس خارجی در حال انجام بود. (آین خبر هیچگاه رسانه ای نشد و من هم به چشم قرارداد رو دیدم) به نظرم مدیریت درست زمانی هست که تصمیمات درست بگیره... وقتی تحریمهای ایران رو لغو کردن ؛ معنی نداره که هزینه اضافه به شرکت تحمیل بشه. مدتی قبل از مالی قشم شنیدم که بانک عاملشون برای قرارداهای بزرگ خط اعتباریشون رو موقتا کنسل کرده !! (فقط شنیده ام) البته تا حدودی هم میدونم این موتور ها رو برای دوستانشون تو ترکیه و فرانسه فرستادن و آیندگان قضاوت میکنن که به صرفه بوده یا نه.

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,542
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط gulf air نمایش نوشته ها
    من به عنوان یک فنی هر دو مدیری که ذکرکردین رو میشناسم. معاونت فنی مهندسی فعلی قشم ایر قبلا در آتا ایر مشغول بودن و اثرات مدیریت ایشون رو الان در آتا با وضعیت فعلیشون میتونید ببینید. اینکه تمام منابع مالی شرکت (مخصوصا منابع دلاری) رو صرف تعمیر و خرج اضافه پرنده های اسقاطی گذشته بکنیم ؛ کار خاصی انجام ندادیم چون برگشت این هزینه ها در کوتاه مدت غیر ممکن خواهد بود. (مدیریت فعلی معتقد هست که به هر قیمتی باید هر چی هواپیما هست دوباره فعال بشه) تا جایی که یادم میاد در مدیریت قبلی قرارداد اجاره به شرط تملیک 5 فروند ایرباس A320 و 2 فروند ایرباس A330 با هماهنگی ایرباس و فاینانس خارجی در حال انجام بود. (آین خبر هیچگاه رسانه ای نشد و من هم به چشم قرارداد رو دیدم) به نظرم مدیریت درست زمانی هست که تصمیمات درست بگیره... وقتی تحریمهای ایران رو لغو کردن ؛ معنی نداره که هزینه اضافه به شرکت تحمیل بشه. مدتی قبل از مالی قشم شنیدم که بانک عاملشون برای قرارداهای بزرگ خط اعتباریشون رو موقتا کنسل کرده !! (فقط شنیده ام) البته تا حدودی هم میدونم این موتور ها رو برای دوستانشون تو ترکیه و فرانسه فرستادن و آیندگان قضاوت میکنن که به صرفه بوده یا نه.
    .
    با سلام و درود

اگر ایرلاینی طرح های توسعه در پیش دار و قرار بر وارد کردن هواپیما داره من به شما حق میدهم . اگر ایرلاین تحریم نیست و منابع مالی بسیار خوبی داره من به شما حق میدهم .

اما متاسفانه قشم ایر هیچ کدام ازین شرایط را ندارد که هیچ نصف ناوگان 306 و ارجی و فوکر ان هم زمینگیر بود از 320 هم فقط یکی باقی مانده بود و همچنین درگیری داخلی و کشوری در مورد اقای زنجانی هم دارد !

خوب وقتی با چنین اقداماتی شاهد بازگشت هواپیما های یک شرکت به خط پروازی هستیم چرا انجام ندهیم ؟!

مانند شخصی هست که وقتی شارژ سیم کارتش تمام میشود بجای خرید شارژ برود یک سیم کارت دیگر بخرد .
    EP-IBB

سپاسگزاری
    5,417
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط gulf air نمایش نوشته ها

من نه با مدیریت فنی قبلی دشمن هستم و نه با مدیریت فعلی فامیل و دوست . . . نه مدیریت قبلی اگر این نوشته های من رو بخونند اتفاقی میفته (که عین همین حرف ها رو، من چشم در چشم به مدیریت قبلی گفته ام) و نه مدیریت فعلی اگر بفهمند همچین چیزی در موردشون نوشتم بنده را تشویق خواهند کرد! بنده فقط سعی در بیان حق برای اهل حق دارم . . .
    یکی از مدیران فنی فعلی قشم ایر پیش از این مدیریت فنی هواپیمایی آتا بودند و قبل از آتا هم در یکی از آشیانه های ایران ایر سوپروایزر هواپیما بودند و بسیار بسیار هواپیما بلد و باسواد هستند. از سو مدیریتشون در آتا مواردی رو ذکر کنید ممنون میشم. یکی دیگر از مدیران فعلی قبلا سرشیفت آشیانه ی ایران ایر بودند و بنده شخصا با ایشان کار کردم و بسیار انسان با شخصیت و با سوادی هستند. در مورد مدیریت قبلی هم همین بس که خودشون می گفتند که بنده افتخار می کنم که از کلینر و نظافت چی کف آشیانه رسیدم به مدیر مهندسی تعمیرات (بماند که با چه رابطه هایی که از گفتنشون معذورم به این پست رسیدند). تمام پرسنل فنی هم در مورد بی سوادیشون شهادت می دهند . . .
    به جرات میگم اگر مدیریت قبلی سر کار بودند الان قطعا قشم ایر در مرز ورشکستگی و فروپاشی قرار داشت . . .
    خیلی جالبه مدیران قبل در زمان خودشون هیچ گلی، تکرار می کنم هیچ گلی به سر قشم ایر نزدند اما حالا که رفتند صدها کار عنوان می شه که میخواستند انجام بدن! بله اگر استدلال اینه من هم می خواستم رئیس پروژه ی اسپیس ایکس شرکت الون ماسک بشم! اگر شما فقط و فقط یک کار مثبت که این آقایون در حق قشم ایر انجام دادند عنوان کنید ممنون میشم. یادمه یکبار مدیرعامل وقت به یکی از همین مدیران می گفت که اگر من می دونستم شما نه موتوری تعمیر می کنید و نه موتوری وارد می کنید و نه برنامه ی درست و حسابی دارید، اجازه نمی دادم اینقدر به شما بودجه داده بشه، که ایشون در جواب فقط سرشون رو انداختند پایین . . . یادمه موتوری که توی استانبول منفجر شد مدیریت قبلی اصرار داشتند که تعمیر بشه اما تمام متخصصان فنی می گفتند که این موتور تعمیر پذیر نیست، و بماند که با یکدندگی بیش از یک میلیارد تومن خرج موتوری کردند که در آخر موتور توی آیدل پاور نزدیک به شش یونیت وایبریشن داشت و الان در انتهای فرودگاه امام روی هواپیمای L داره خاک می خوره . . . بماند خیلی حرف ها رو نمیشه گفت، شاید همین هایی هم که گفتم زیادی بود . . .
    من نمی دونم شما با چه استدلالی می گید مدیریت فعلی تمامی هواپیماهای اسقاطی و از رده خارج رو می خواد اکتیو کنه؟؟ نمی دونم منظورتون از اسقاطی چیه . . . هواپیمای ایرباس 320 که از لحاظ سایکل استراکچری و خیلی قطعات هارد تایم دیگه بیش از ده سال دیگه میتونه بپره چرا از رده خارج هست؟ و اینکه طوری صحبت می کنید که انگار حساب های شرکت پر از پوله و شرکت برای خرید هواپیما داره دست دست می کنه. بازم دست مریضاد به این مدیریت که تونستند با نزدیک پنج میلیون دلار برای هواپیما موتور و لندینگ گیر تهیه کرده و اون رو سی چک کنند و به خط پرواز برگردونند. و گرنه اگر الان می خواستند یک 320 بخرند که تایم خوبی داشته باشه حداقل باید 25 الی 30 میلیون دلار کنار می گذاشتند. بماند که شرکت به دلیل وضعیت نامعلوم هرگز همچین پولی رو نداره (البته زمانی که ب.ز هنوز دستگیر نشده بود شرکت این پول رو داشت و پلن این 330 ها و 320 ها برای چهار پنج سال پیشه اونم با نظر خود آقای ب.ز - همون 330 ها و 320 های شرکت اونور ایر). در مورد 600 هم به دلیل سودآوری فعلا با هزینه ی کم این فلیت رو در حد دو الی سه فروند سرپا نگه داشتند (مثل باقی ایرلاین های دیگه که این فلیت رو دارند و با همین هزینه سر پا نگهش داشتند)

هوانورد کوشا
    سپاسگزاری
    148
    سپاسگزاری شده : 11,658 بار در 841 پست
    قدرت امتیازدهی
    128
    Array

چه خبر از این دم آبی ؟ کسی میدونه کجاست ؟

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

صفحه 74 از 111 نخستنخست ... 143454596468697071727374757677787980848994 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. پاسخ ها: 4152
    آخرين نوشته: 13-02-2017, 23:36
  2. پاسخ ها: 7
    آخرين نوشته: 06-12-2015, 21:14
  3. پاسخ ها: 6
    آخرين نوشته: 09-06-2011, 21:33