@aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

جستار: تجربه ای از بلیطهای چارتری کاسپین

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    41,961
    سپاسگزاری شده : 89,318 بار در 10,554 پست
    قدرت امتیازدهی
    688
    Array

پیش فرض تجربه ای از بلیطهای چارتری کاسپین

یکی از مخاطبان سایت اقتصاد آنلاین، پیامی در ارتباط با سایتهای فروش بلیط پروزاهای چارتری منتشر کرده است که در ادامه میآید؛

"اینجانب محمد نگارش روز چهارشنبه 2/2/94 با مراجعه به سایت خرید بلیط هواپیمایی کاسپین اقدام به خرید بلیط مسیر شیراز به تهران برای تاریخ 7/2/94 به مبلغ 140256 تومان نموده، اما با کمال تعجب برای روز 8/2/94 بلیط برگشت به دلیل پر بودن ظرفیت از سایت مذکور قابل خرید نبود.

برای خرید بلیت مسیر تهران به شیراز در تاریخ 8/2/94 به سایت www.charter724.ir مراجعه نموده و همان بلیط شرکت کاسپین با شماره پرواز 048 را به مبلغ 166000 تومان خریداری کردم و پیامک رزرواسیون و نیز بلیط الکترونیکی از این سایت دریافت کردم.

روز دوشنبه 7/2/94 هنگام سوار شدن به هواپیمای مسیر تهران تماسی دریافت کردم مبنی بر کنسل شدن پرواز برگشتم به شماره 048 و اینکه یا میتوانم پول خود را پس گرفته و یا پرواز جایگزین شرکت زاگرس با مبلغ 300000 تومان خریداری کنم.

برای تصمیم گیری تماس را خاتمه داده و از قضا مسافر جلوی من که مکالمه را شنیده بود گفت که حدود یک ساعت پیش از طریق یک دوست واسطه برای پرواز 048 تهران به شیراز دو عدد بلیط هر یک به مبلغ 300000 تومان خریداری کرده و چون کار ضروری داشته این مبلغ هنگفت را پرداخته است. من نیز بلافاصله با آن شماره تماس گرفته و قضیه را عنوان کردم که طرف گفت بررسی کرده و اطلاع خواهد داد.

پس از رسیدن به تهران از شماره مذکور پیامکی دریافت کردم که نوشته بود پرواز برگشتم فاقد مشکل و OK می باشد. برای اطمینان بیشتر خودم به دفتر کاسپین واقع در ترمینال 4 مهرآباد رفته و مسئول شرکت کاسپن نیز گفت که پرواز 048 در تاریخ 8/2/94 به قوت خود باقی است.

روز برگشت با مراجعه به کانتر و دادن کارت ملی جهت دریافت کارت پرواز به مسئول کانتر، با پاسخ نام شما در لسیت پرواز وجود ندارد، مواجه شدم. دیگر مطمئن شده بودم که بلیطی بنام من صادر نشده و با مبلغ بالایی (300000 تومان) به شخص دیگری فروخته شده.

جالب اینکه مسئول کاسپین خود میگفت برای فقط از سایت رسمی کاسپین اقدام کنید و بعد که من گفتم سایت کاسپین، پرواز برگشت را بسته بود و از سایت چارتر خریدم به راحتی تمام عنوان کرد که فقط 60 نفر ظرفیت بر روی سایت برای عموم ایجاد شده و حدود 120 نفر به سایتهای چارتر فروخته میشود.

متأسفانه این عامل دلالی و وجود بازار سیاه بلیط است. در نهایت مجدداً 170000 تومان به شرکت کاسپین پرداخت کرده و با دریافت کارت پرواز به شیراز بازگشتم. 5 نفر دیگر نیز وضعیت مشابه من را داشتند که همگی در پرواز جا داده شدند!!! با تماس با آن شماره کذایی و پرداخت کلی پول موبایل و استرس و اعصاب خوردی در نهایت مبلغ 170000 از طرف سایت چارتر به حسابم برگشت داده شد.

اما واقعا چرا قانونگزاران به این راحتی راه را برای دلالان و سوء استفاده کنندگان باز میگذارند. اعتماد بنده به خرید اینترنتی واقعاً سلب شده است. لطفاً انعکاس دهید جهت اطلاع عموم مردم. "

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,527
    سپاسگزاری شده : 16,476 بار در 1,611 پست
    قدرت امتیازدهی
    184
    Array

پیش فرض پاسخ : تجربه ای از بلیطهای چارتری کاسپین

با سلام و درود
    وضعیت مشابه به شخصه در مشهد بسیار دیده ام . در ایرلاین های زیادی . مخصوصا پرواز های شب ( 9 به بعد ) زیرا آژانس ها تعطیل تلفن پاسخ گویی سایت ها تعطیل و مسافر چاره ای جز تهیه ی مجدد بلیط و بیخیال شدن بلیط قبلی نداره .
    کاسپین چند روز پیش در پیامکی سوالی مطرح کرده بود که در یکی از گزینه ها آمده بود افزایش ظرفیت فروش بروی سایت ( متن دقیق را به یاد ندارم اما مشابه همین بود )
    و کاملا موضوع مشخص هست که مبارزه با دلالی در فروش بلیط فقط یک اسم هست ... همه طرف ها سود میبرند جز مسافر .
    حالا هی برید به دنبال تدوین و منتشر کردن منشور حقوق مسافر و ...
    EP-IBB

Airman Basic
    سپاسگزاری
    17
    سپاسگزاری شده : 50 بار در 11 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

واقعا کاسپین و تابان مزخرف ترین شرکت های ایران هستند

4. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    25,596
    سپاسگزاری شده : 1,854 بار در 250 پست
    قدرت امتیازدهی
    27
    Array

سلام
    بشخصه از ارلاین کاسپین هیچوقت بلیط نمیخرم چون از خود ارلاین خوشم نمیاد (منظورم هواپیماشون نیست...خود شرکت رو میگم)
    ولی 2 مورد مهم وجود داره!!
    بلیط چارتر شرایط داره و باید شرایطش خونده بشه (وقتی گزینه "با قوانین موافقم" رو نخونده تیک میزنید همین میشه!) بلیط چارتر قابل تعویض و یا پس گرفته نمشه
    مورد دوم اینکه بلیط رو از سایت واسطه خریدید, خب چه ربطی به کاسپین داره (باز هم میرسیم به نخوندن قوانین سایت مربوطه که مطمعنن و 100% نخانده, تیک موافقم را زده!)
    ای نماد هم نداره
    *اون قسمتش هم جالب بود که "در کمال تعجب بلیط برگشت جا نمیداد" ... خب جا نمیده دیگه
    بهترین کار برای خرید بلیط اینترنتی اول سایت اینترنتی خود ارلاین و در درجه دوم آزانس های مسافرتی هستند (البته آزانس های معتبر)

موفق باشید

6. سپاسگزاری ها (5):

هوانورد کوشا
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 6,672 بار در 753 پست
    قدرت امتیازدهی
    77
    Array

بلیط رو از یک سایت عرضه کننده " بلیط چارتری " خریداری کرده طرف !

ربط قضیه به شرکت کاسپین چی هست ؟

8. سپاسگزاری ها (5):

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    2,556
    سپاسگزاری شده : 1,674 بار در 325 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

فکر می کنم کسی که ذکر شده از مخاطبان این سایت بیشتر از 2-3 بار سوار هواپیما نشده یا اگر شده همیشه از آژانس بلیط خریده
    من ماهی 10 تا بلیط حداقل می خرم برای خودم و خانواده و شرکت و دوستان
    همیشه هم چارتری می خرم و از سایت هایی که بین آژانس های مختلف مثل ticket118 یا hiholiday استفاده می کنم و تا حالا همچین مشکلی برام پیش نیومده و همیشه هم راضی بودم چون پایین ترین نرخ ها رو تونستم بخرم. انقدرم بلیط خریدم دیگه همه آژانس هایی که همیشه چارتر می کنند تو مسیرم رو می دونم، سعی می کنم از آژانس معروف و همیشگی بخرم نه یه آزانسی که برای اولین بار اسمش میاد تو سرچ ها
    ولی بلیط سیستمی شده چندبار بخرم اینترنتی و بعدا به مشکل بخورم ولی یکسری مواقع مثل عیدها دوبرابر هست و گرون، خب نمی خرم اون موقع! ولی اگر همین بلیط ها رو قرار باشه سیستمی بخرم همیشه باید چند برابر پول بدم و سخت تر خرید کنم ، من نمی دونم چرا خوبی های بلیط چارتری هیچوقت عنوان نمیشه همیشه معایب این نوع بلیط ها ذکر می شه

چه ربطی به ایرلاین و شرکت کاسپین داره ؟؟؟؟ رفتید از یک سایتی خریدید که نمی دونید آزانس دلال کارش چیه همین میشه! همین دیروز کاسپین برای مشهد خریدم 60 تومن خیلی هم راضی ep_cpu

10. سپاسگزاری ها (5):

جستارهای مشابه

1. مراقب بلیطهای تقلبی هواپیما باشید!
    توسط Behrang در انجمن سفر و خرید بلیط
    پاسخ ها: 22
    آخرين نوشته: 17-10-2016, 14:33
  2. ایرلاین چارتری هنوز نداریم
    توسط Behrang در انجمن اخبار شرکتهای هواپیمایی ایران
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 26-04-2015, 08:43
  3. فروش بلیت چارتری تک ممنوع شد
    توسط Behrang در انجمن سفر و خرید بلیط