@aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

جستار: ترجمه مجموعه کتاب های آموزش خلبانی ATPL آکسفورد برای اولین بار در ایران

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 30 بار در 1 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض ترجمه مجموعه کتاب های آموزش خلبانی ATPL آکسفورد برای اولین بار در ایران

به امید خدا بعد از یه سال و اندی کار مستمر و شبانه روزی ترجمه و تحقیقات گسترده موفق شدم سری ATPL کتاب های آکسفورد رو که جزو معتبرترین و کاملترین کتاب برای دوره خلبانی به حساب میاد رو ترجمه کنم و بتونم یه خدمت کوچکی به دانشجوها و علاقمندان خلبانی در این مرز و بوم کرده باشم. درتوضیحات باید خدمتتون عرض کنم که آکسفورد دو سری کتاب برای دانشجوهای خلبانی داره یه سری اون که مربوط به دوره CPL هستش و فقط CPL و PPL رو کاور میکنه و هم تعداد صفحاتش کمتره هم تعداد کتابها نسبت به ATPL کمتره ولی سری کتاب های ATPL شامل 14 کتاب هستن که بسیار کاملتر از کتابهای دیگه هستن و طبق تحقیقات و مقایسه ای که بنده داشتم این سری حتی از کتابهای GFD و سایر کتابهایی که الان دارن تو ایران استفاده میشن و آموزشگاه ها از اونا به عنوان مرجع استفاده میکنن خیلی کاملترن و کل دوره خلبانی شامل PPL ، CPL ، IR ، ATPL رو کاور میکنن و یه جورایی مرجع به حساب میان و بسیار مناسب کسایی هست که میخان خلبانی رو بصورت پایه یاد بگیرن و به مدارج بالای اون برسن و تا مقطع ATPL هم پیش برن.
    در مورد کار ترجمه اون به فارسی که بنده انجام دادم باید خدمتتون عرض کنم که کتبی که ترجمه کردم رو لیستش رو در زیر قرار دادم:

1- AIR LAW
    2- AIRCRAFT GENERAL KNOWLEDGE 1
    3- AIRCRAFT GENERAL KNOWLEDGE 2
    4- AIRCRAFT GENERAL KNOWLEDGE 3
    5- AIRCRAFT GENERAL KNOWLEDGE 4
    6- FLIGHT PERFORMANCE & PLANNING 1
    7- FLIGHT PERFORMANCE & PLANNING 2
    8- HUMAN PERFORMANCE & LIMITATIONS
    9- METEOROLOGY
    10- NAVIGATION 1
    11- NAVIGATION 2
    12- OPERATIONAL PROCEDURES
    13- PRINCIPLES OF FLIGHT
    14- COMMUNICATIONS

واسه خودم یه سری رو بطور کامل دادم چاپ رنگی با جلد گالینگور و کاغذ گلاسه و در قطع وزیری برام چاپ کردن که واقعا نفیس شده و قصد دارم تا با گرفتن مجوزها از ارشاد و بعد از اون قرارداد بستن با یه انتشارات ، اونو بصورت رسمی منتشر و در اختیار علاقمندان بذارم البته فعلا بنا به دلایلی ترجیح می دم که بصورت محدود منتشر بشن . الانم دنبال کار مجوزها هستم که متعاقبا اخبار مربوطه رو همین جا بهتون اعلام میکنم و حالا این تاپیک رو زدم تا این خبر رو به اطلاع دوستان در انجمن برسونم و از دوستانی که تمایل به خرید این مجموعه دارن می خام که درخواستشون رو در قالب یه پیام خصوصی برام بفرستن یا همین جا بگن تا ببینم چند نفر درخواست خرید دارن و روی حساب همین تعداد برم . با انتشارات قرارداد ببندم و بدم که چاپ کنن. علی الحساب فعلا دو تا تصویر از کتاب اصلی و ترجمه شده رو اینجا قرار میدم تا دوستان کیفیت کار رو ببینن.

Banned
    سپاسگزاری
    255
    سپاسگزاری شده : 287 بار در 77 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : ترجمه مجموعه کتاب های آموزش خلبانی ATPL آکسفورد برای اولین بار در ایران

بی زحمت اگه میشه لینک دانلود کتابها رو بزارین .باتشکر

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    70
    سپاسگزاری شده : 162 بار در 37 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : ترجمه مجموعه کتاب های آموزش خلبانی ATPL آکسفورد برای اولین بار در ایران

سلام،
    واقعا خسته نباشید. می دونم واقعا کار سختی هستش و زحمت زیادی براش کشیدید. چون من هم در حال ترجمه یک کتاب هستم. امیدوارم جواب خوبی ازش بگیرید و اثر خوبی روی دانش فنی دانشجویان و علاقه مندان به این رشته بذاره. یک سوالی هم از شما داشتم: شما که الان تجربه بیشتری از من تو این زمینه دارید، می دونید چه ناشرهایی به چاپ کتاب در بخش هوانوردی با شرایط موجود علاقه نشون میدن؟

جستارهای مشابه

1. بزرگترین مرکز آموزش خلبانی ایران , مدرسه خلبانی آرتا کیش(APTS)
    توسط payam.torabi در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 343
    آخرين نوشته: 29-12-2015, 11:24
  2. سوالات تخصصی پرواز و خلبانی (IR/ATPL)
    توسط FaFa در انجمن بحثهای تخصصی/حرفه ای
    پاسخ ها: 157
    آخرين نوشته: 29-09-2015, 15:01
  3. راهنمایی در مورد چاپ ترجمه کتاب در زمینه صنعت هوانوردی
    توسط Aasemune Aabi در انجمن پيشنهاد,انتقاد,همکاری
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 05-12-2014, 16:06
  4. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 10-11-2014, 12:10
  5. پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 14-05-2011, 15:11