@aerospacetalk
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

جستار: ورود یک فروند ایرباس A310 به ناوگان ماهان- EP-MMJ// اختصاصی//

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    4,301
    سپاسگزاری شده : 2,394 بار در 163 پست
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array

پیش فرض پاسخ : ورود یک فروند ایرباس A310 به ناوگان ماهان- JU-1010 // اختصاصی//

این A310 با MSN 526 در تاریخ 5 اکتبر 1989 اولین پرواز خودشو انجام داده و به مدت 7 سال با Reg D-AIDK در خدمت لوفتهانزا بوده و حدود یک سال به Airbus Industrie میره و رجیستر F-OHPT میگیره و در June 1998 به مغولستان میره و با گرفتن Reg JU-1010 نام منحوس Chinggis Khaan براش انتخاب میشه. یا این هواپیما برای پشتبانی قطعه باید اومده باشه یا اینکه سیکل پروازی بالایی نداشته. شایدم قیمت مناسبی داشته!!!!

....Our Lord! Take us not to task if we forget or fall into error

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    5,626
    سپاسگزاری شده : 4,014 بار در 517 پست
    قدرت امتیازدهی
    50
    Array

پیش فرض پاسخ : ورود یک فروند ایرباس A310 به ناوگان ماهان // اختصاصی//

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_heravi73 نمایش نوشته ها
    درسته اما تا امروز سر تخفیف تحریم ها فقط حرف ایران ایر هست و دفعه آخر هم ایر تور مطرح شد
    یعنی طرف های خارجی هم بحثشون ایران ایر هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط atr72-600 نمایش نوشته ها
    خوش بحال ماهان که سر تخفیف تحریم ها ، همون اول آب پاکی رو سرشون ریختن و همین باعث شد بروند دنبال وارد کردن هواپیما
    نه مثل مدیریت ذوق زده ایران ایر که از فرط ذوق زدگی فرمودند : روزانه شرکت های خارجی برای فروش هواپیماهایشان به من مراجعه میکنند !!!
    دوستان تا جایی که من اطلاع دارم ما از یک طرف صنعت هوانوردیمون تحریمه و از طرفی جداگانه ایران ایر و ایرتور هم تحریم هستند... وقتی صحبت از برداشت تحریم ایران ایر و ایرتور میشه منظور اینست که تحریم خاص این دو شرکت برداشته شده و تازه میتونن مثل ماهان و ... قطعات و هواپیمای دست دوم تهیه کنند
    مکن کاری که بر پا سنگت آیو/ / جهان با این فراخی تنگت آیو
    چو فردا نامه خوانان نامه خوانند// تو را از نامه خواندن ننگت آیو

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,540
    سپاسگزاری شده : 16,508 بار در 1,615 پست
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Iran javid نمایش نوشته ها
    دوستان تا جایی که من اطلاع دارم ما از یک طرف صنعت هوانوردیمون تحریمه و از طرفی جداگانه ایران ایر و ایرتور هم تحریم هستند... وقتی صحبت از برداشت تحریم ایران ایر و ایرتور میشه منظور اینست که تحریم خاص این دو شرکت برداشته شده و تازه میتونن مثل ماهان و ... قطعات و هواپیمای دست دوم تهیه کنند
    و تا جایی که من از صحبت های شما متوجه میشم یعنی ماهان و سایر ایرلاین ها تحریم قطعات و هواپیمای دست دوم نیستن ؟
    خوب اطلاعات تازه ای به دستمون رسید ! با توجه به جمله شما که میگید تازه میتونن مثل ماهان ...
    پس اگر ماهان تحریم نیست چرا یک هواپیما میخواد بیاره چندین تا شهر و ایرلاین عوض میکنه تا رد گم کنه ؟
    خیر دوست عزیز ماهان تحریم هست و حتی بیشتر از ایران ایر بخاطر همکاری با سپاه و داستان های مربوط به سوریه ...
    پرونده های ماهان سیاه تر از ایران ایر هست
    EP-IBB

سپاسگزاری
    5,626
    قدرت امتیازدهی
    50
    Array

درسته اما تا امروز سر تخفیف تحریم ها فقط حرف ایران ایر هست و دفعه آخر هم ایر تور مطرح شد
    خوش بحال ماهان که سر تخفیف تحریم ها ، همون اول آب پاکی رو سرشون ریختن و همین باعث شد بروند دنبال وارد کردن هواپیما
    نه مثل مدیریت ذوق زده ایران ایر که از فرط ذوق زدگی فرمودند : روزانه شرکت های خارجی برای فروش هواپیماهایشان به من مراجعه میکنند !!!
    و تا جایی که من از صحبت های شما متوجه میشم یعنی ماهان و سایر ایرلاین ها تحریم قطعات و هواپیمای دست دوم نیستن ؟
    خوب اطلاعات تازه ای به دستمون رسید ! با توجه به جمله شما که میگید تازه میتونن مثل ماهان ...
    پس اگر ماهان تحریم نیست چرا یک هواپیما میخواد بیاره چندین تا شهر و ایرلاین عوض میکنه تا رد گم کنه ؟
    خیر دوست عزیز ماهان تحریم هست و حتی بیشتر از ایران ایر بخاطر همکاری با سپاه و داستان های مربوط به سوریه ...
    دوست عزیز اگر دقت می کردید( که نکردید ) عرض کردم اگر تحریم خود ایران ایر برداشته بشه تازه شرایط خرید قطعات و هواپیمای کهنه برای ایران ایر مثل ماهان و دیگر شرکت ها میشه... ضمنا به خاطر نمیارم جایی از صحبت هام گفته باشم ماهان یا شرکت های دیگه به راحتی هواپیما وارد می کنن بلکه عرض کردم ایران ایر تازه مثل اونها میشه

ضمنا این جمله ی خودم رو که اول نوشته بودم باز هم برای شما پر رنگ میکنم:

دوستان تا جایی که من اطلاع دارم ما از یک طرف صنعت هوانوردیمون تحریمه و از طرفی جداگانه ایران ایر و ایرتور هم تحریم هستند
    فکر می کنم با اجازه شما ماهان هم جز این صنعت باشه!!!

5. سپاسگزاری ها (4):

سپاسگزاری
    1,067
    سپاسگزاری شده : 6,745 بار در 491 پست
    قدرت امتیازدهی
    78
    Array

خیر دوست گرامی
    بله تمام صنعت هوایی ایران تحریم هست ( یعنی ایران ایر و ..... ماهان و ..... همه ایرلاینها )
    ولی ماهان بطور جداگانه هم تحریم هست
    یعنی اگر تمام تحریم ها از روی صنعت هوایی ایران برداشته بشه باز هم هواپیمایی ماهان تحریم خواهد ماند !
    علاوه بر این : برخی از مدیران ماهان و کسانی که در دور زدن تحریم ها دست داشته اند هم تحریم هستند از حمله اقای حمید عرب نژاد !

سپاسگزاری
    5,626
    قدرت امتیازدهی
    50
    Array

خیر دوست گرامی
    بله تمام صنعت هوایی ایران تحریم هست ( یعنی ایران ایر و ..... ماهان و ..... همه ایرلاینها )
    ولی ماهان بطور جداگانه هم تحریم هست
    یعنی اگر تمام تحریم ها از روی صنعت هوایی ایران برداشته بشه باز هم هواپیمایی ماهان تحریم خواهد ماند !
    علاوه بر این : برخی از مدیران ماهان و کسانی که در دور زدن تحریم ها دست داشته اند هم تحریم هستند از حمله اقای حمید عرب نژاد !
    اذعان می کنم از تحریم ماهان خبر نداشتم... اما مطمئن هستم به سنگینی تحریم ایران ایر نیست...

8. سپاسگزاری ها (3):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,540
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

به طور کامل و واضح و شفاف اقای ای تی آر جواب دادن .
    اما ای تی آر مسئله سپاه هم گریبان گیر ماهان هست .
    من از روی جمله ای که نوشتید پاسخ دادم . تازه مثل اونا میتونن ... یعنی تازه ایران ایر قدیم ماهان .
    پس با این وجود باید قسمت دوم نوشته خودتونو اصلاح میکردید . من چیزی که میبینم و دریافت میکنم .
    در ضمن شما میگین از طرفی ایران ایر و ایر تور جدا گانه تحریم هستن .
    پس با توجه به این جمله مشه فهمید که شما به تحریم های دیگری اشاره دارید که با کنار گذاشتن کنار جمله مثل ماهان و .... همون چیزی که من گفتم دریافت میشه
    EP-IBB

10. کاربر مقابل از نوشته ma_heravi73 گرامی سپاسگزاری کرده است:

سپاسگزاری
    5,626
    قدرت امتیازدهی
    50
    Array

به طور کامل و واضح و شفاف اقای ای تی آر جواب دادن .
    اما ای تی آر مسئله سپاه هم گریبان گیر ماهان هست .
    من از روی جمله ای که نوشتید پاسخ دادم . تازه مثل اونا میتونن ... یعنی تازه ایران ایر قدیم ماهان .
    پس با این وجود باید قسمت دوم نوشته خودتونو اصلاح میکردید . من چیزی که میبینم و دریافت میکنم .
    در ضمن شما میگین از طرفی ایران ایر و ایر تور جدا گانه تحریم هستن .
    پس با توجه به این جمله مشه فهمید که شما به تحریم های دیگری اشاره دارید که با کنار گذاشتن کنار جمله مثل ماهان و .... همون چیزی که من گفتم دریافت میشه
    من درست مفهوم جمله های بالای شما رو متوجه نشدم اما چند تا نکته رو عرض می کنم: اولا جدای از تحریم کلی این صنعت خود شرکت ایران ایر هم به خاطر برخی مسائل از جمله ظن طرف اروپایی به حمل سلا توسط این شرکت هواپیمایی تحریم هست... یادمه قرار بود یه زمانی حتی با عوض کردن نام شرکت به صورت اضافه یا کم کردن یک عبارت به ایران ایر (شاید براتون جالب باشه) و واگذاری صوری به بخش خصوصی و جلب رضایت طرف غربی شرایط رو برای ورود هواپیمای جدید محیا کنن که البته هیچ وقت این امر میسر نشد... تحریم های ایران ایر به قدری شدید است که حتی برای ورود 300-747 نیز به مشکل برخورد کردن و مجبور شدن این هواپیما رو بدون پرواز به صاحبش برگردونن...

اما در مورد ماهان همانطور که عرض کردم چون اطلاع دقیقی از تحریم های این شرکت ندارم نمیتونم حرفی بزنم

12. سپاسگزاری ها (3):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,540
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

من به طور واضح توضیح دادم . این مطالب که شما میگید من در مورد ایران ابر خوندم که ظن اروپایی ها و ... مربوط به ماهان هست
    ورود 743 ها به نوعی قدرت نمایی بود و همچنین کسی که این ها رو آور میخواست سهامدار ایران ایر بشه به 50 درصد طبق شنیده ها که ایران ایر ممانعت کرد و اونها برگردانده شد .
    تحریم هایی که عرض کردین مربوط به ماهان هست که در سایت های زیادی میشه پیدا کرد از جمله همین مطلب همکاری با سپاه که در سایت ویکی پدیا نوشته شده .
    تحریم ها ایران ایر همانی هست که مربوط به صنعت هوانوردی هست .
    EP-IBB

14. سپاسگزاری ها (6):

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    42
    سپاسگزاری شده : 910 بار در 99 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

سلام
    تجریم هم به طور کامل معلق یا برداشته شود ، تنها برای پشتیبانی ادوات و قطعات و موتور و این چیزها مفید است. هیچ کدام نمی توانند طیاره نو خریداری کنند . به غیر از ایران ایر که شاید بتواند از توان اقتصادی دولت استفاده کند. لذا اگر این اتفاق هم بیافتد منجر به شکست است چرا که در تفکر مدیران ما چیزی به نام استراتژی بازرگانی و تعریف مدل هایی جهت شناسایی و جذب بازار و در ادامه ارائه خدمات مطلوب و حفظ همان بازار با هدف رشد شبکه و توسعه بازار وجود ندارد. کشوری که نتواند وارد سیاست بازرگانی ترانزیت شود ، خرید هواپیمای دور برد خنده دار است. دور برد برای یک سفر رفت و برگشت ، سالهای سال است که از حمل و نقل هوایی مدرن فاصله گرفته است.
    کشوری که اضعف هوانوردی اش به دلیل ضعف اقتصادی اش است و متکی به اقتصاد ملی است ، هیچ انتظاری نباید داشت تا هواپیمای جدید بتواند بخرد. کشوری که هزینه ها ارزی و درآمدها ریالی است و کشوری که گپ ریال و دلار ، پدر هواپیمایی را در آورده. شرکت ماهان هم می خره تا در مسیر تهران به اروپا مثلاً استفاده کند تا تحریم بنزین را دور بزند؟ این هم یک مسکن اسن و چشم انداز برای هوانوردی نمی تواند باشد ، چرا که هر آنچه سود می کند باید پای تعمیرات و بازرسی هایی بدهد که زود تر از موعد فرا می رسند چرا که فقط سایکل این طیاره زود پر می شود. طیاره ای همچون340 به طور متوسط در هر 8 تا 12 ساعت پرواز و یک نشست و برخاست قابل توجیه است . مگر در ایرلاین هایی که ناوگان آنها در یک نوع خاص بسیار بالا باشد تا یک سری هزینه ها سر شکن شوند. با این حال این روش و مدل هوانوردی در ایران به هیچ جا نمی رسد . تحریم تنها بهانه ای است تا مدیران خودشان را توجیه کنند. تحریم باید وجود داشته باشد تا عده ای بتوانند نان بخورند. ببخشید اگر خارج از موضوع صحبت کردم.
    موفق باشید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. ورود یک فروند A310 جدید برای ماهان- EP-MMX // اختصاصی //
    توسط Capello در انجمن ناوگان ماهان ایر
    پاسخ ها: 102
    آخرين نوشته: 27-12-2015, 23:59
  2. ورود یک فروند A310 جدید برای ماهان - EP-MNF // اختصاصی //
    توسط Capello در انجمن ناوگان ماهان ایر
    پاسخ ها: 53
    آخرين نوشته: 11-07-2015, 14:47
  3. ورود یک فروند A310 به ناوگان ایران ایر تور - TC-SGC // اختصاصی //