@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 4 از 12 نخستنخست 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 112

جستار: MIG-23,Su-7,Su-20,Su-22...ایران ؛ گفتگو پرسش،پاسخ

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    485
    سپاسگزاری شده : 728 بار در 89 پست
    قدرت امتیازدهی
    11
    Array

پیش فرض پاسخ : ادعای مقامات عراقی درباره هواپیماهای عراقی موجود در ایران

از دیروز تا حالا دودل هستم پست بدم یا نه؟! چون میدونم و میترسم تایپیک اخرش به کجا خواهد کشید اما دل رو میزنیم به خلیج عربی!(بله میدونم تکذیب میکنیم و اینا ! عینهو به سرقت بردن مشاهیرمون اینم فقط دهنی تکذیب میکنیم عملا اسفالتمون میکنند! نتیجه اونکه الان رسما مولانا ترکیه ایی هست!)

من باشم تمام جنگنده هاشون رو برمیگردونم بهشون! چشمک

1.اگر برنگردونیم کشور دوست برادر مسلمان و همسایه عراق زحمت اسفالت کردن جاده های نخراشیده و نتراشیده ایران با عبور مقادیر متنابهی نیروی زرهی رو برعهده میگیره! چشمک (لازم به ذکره با کمک های اقتصادی ما ! و نظامی امریکا!)

2.اگر برگردونیم تعداد خلبانان و هواپیماهای ساقط شده میکشه رو ده تا در روز ! در نتیجه نیرو هوائی عراق شروع نکرده نابوده! چشمک

3.اگر بهشون ندیم کشور مظلوم عراق ناراحت میشه و به اکراد و امریکا کمک میکنه ما رو اسفالت کنند!

4.اگر بهشون ندیم مرد مظلوم عراق از گشنگی و تشنگی می میرن و اون وقت عین قحطی زده ها میان همین یه ذره اسفالت تو ایرانم میکنند با خودشون میبرن!

5.اگر الان بهشون اینا رو ندیم پس فردا باید تمامی بدهی جنگی مون رو دو برابر به اونا بدیم به عنون دلجوئی!

6.اگر الان بهشون ندیم پس فردا باید 200 تا جنگنده نو بخریم بدیم بهشون تا از دست کشور دوست و برادر ایران ناراحت نشن!

اقا خدائیش دلتون به چی خوشه من موندم؟! دو سال هست مجلس نامرد عراق هر روز میگه به محض خروج امریکا از عراق با هم میریم سراغ ایران! ایرانیا تکذیب میکنند!
    عملا تازگی ها هم نه تنها گفته باید بدهی کشور مظلوم ما رو ببخشید بلکه باید بیشتر کمک اقتصادی بهمون بکنید که اگر اینکارو نکنید مام به کمک امریکا میگیریم ازتون!
    عملا تازگی ها تهدید به حمله نظامی با کمک دوستان اشغالگرش کرده!(بابا اینا دیگه کین؟!)

حالا به فرض محال ما یادمون بره میلیاردها تومن بهشون کمک مالی کردیم تو این مدت تا حکومت بیافته دست ... اما دوستان اونا به 4 تا جنگنده کهنه راضی نیستن، تازه همون زمانم مدعی شده بودن بهترین جنگنده ها رو دادن ایران و ایران خرابش کرده و باید یه دونه نو بخره بهشون بده یا دو برابر پول بده!

اون وقت شما دم از این جنگنده ها میزنید؟! به فرض محال ثابت کنیم هم که جنگنده ها خراب بوده همه مجامع بین المللی علیه ایران موضع گرفتند گفتند خودت خرابشون و کهنه شون کردی!

فردا نه پس فردا عراق نه تنها مدعی این جنگنده ها بلکه مدعی کل خاک ایرانم میشه چون کشور دوست و برادر بدهی میلیارد دلاریش رو نبخشیده و بهش کمک مالی نکرده تا مردم مظلوم عراق از بن بست دربیان

اگر قراره قائله با 4 تا جنگنده فکستنی بخوابه! به نظرم همون بهتر بهشون بدیم! چشمک

هرچند من که میدونم نمیخوابه! اما دولت ایرانم با این وضعیت کنونی که داره ....

یه روز یکی گفت ما میتونیم با این تسلیحات با امریکا بجنگیم؟! گفتم شاید خیر(حتما خیر! چشمک) اما با همسایه ها میتونیم!

الان به همینشم شک میکنم! چشمک

اوضاع خرابتر از این حرفاست، منهای تهدیدات عراق عملا سناریویی که برا حمله به کشورای نفتی مینویسند رو برامون امریکا نوشته،حمله به چاه نفتی دستیبابی به بمب موشک بردبلند حمایت از تروریسم

منجلاب عراق فکر کنم دیگه کارش تموم شد، حداقلش تونستیم چندین سال امریکا رو از مرزهامون دور نگه داریم! حالا باید دید ایران میتونه یه منجلاب دیگه برا امریکا بسازه و بازم نیاد سراغمون عینهو قضیه سال 81 یا نه؟>!

اینبار چی میشه؟!

جاتون خالی لب مرز یک باحال بازاری شده که نگو ... عملا ادم یاده نجات سرباز رایان می افته! چشمک
    یه قسمتی هست که از شهر... به سمت شهر ... میری وسط راه یه دونه سایت موشکی ... هست اما قبلترش یه سقمت پدافندی گذاشتند آه ه ه مامان!
    هرموقع دلم میخواد زیر و زبر بشه میرم اونجا نگاه میکنم!
    یهو 20 تا zu-23 رو میبینی دور تا دور کاشتند رو تپه ها و میچرخند! عینهو فیلما .... یک حالی بهت دست میده(البته این حال همون جوگیری هست چون بعدش که فکر میکنم یادم می افته zu-23 چیه! چشمک)

از سهسال پیش تحرک بود اما تو این یه سال و این 7 ماه اخیر تا دلتون بخواد تحرکات شده... از سیستم جنگال گرفته تا هویتزر خودکششی و... نقل انتقال تیپ پیاده... شهر... استان لرستان به استان ما

خوب حالا کی موافقه جنگنده هامون رو بدیم و در ازادش هزار میلیاردمون رو بگیریم؟! چشمک

یا حق
    بعد وقایع اتفاقیه دو سه سال اخیر ترجیح میدم وقتمو برای یک خر تلف کنم تا کسیکه نام انسان بر روی خودش گذاشت حال آنکه خر به حیوان نفهم بودن شهره ست و انسان به جانشین خدا بودن بر روی زمین

خسته شدم از سال 2007 تا حالا بحث کردن با کسانیکه بعدها فهمیدم نصف بیشترشون جز کسی هم حساب نمیتونند بشند

از دنیای حقیقی فرار کردیم به مجازی و حالا پناه میبریم به حقیقی انگار امنیت روحی روانی ش بیشتره اونجا

یا حق

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    120
    سپاسگزاری شده : 518 بار در 97 پست
    قدرت امتیازدهی
    10
    Array

سلام
    ببخشید که اینطور صحبت میکنم اما مردک عراقی که اسمشم نمیخوام بدونم زر زیادی زده. اونا باید بیان به قتل عام مردم ما و تجاوز به زنان و دختران و دفن کردن دسته جمعی شان در شهر های مرزی ما جواب پس بدن نه اینکه ادعای زیادی داشته باشن.

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    سپاسگزاری شده : 25,785 بار در 2,102 پست
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

داداش كشوري كه سر 30 تا هواپيمايي كه الان جمعا 1 ميليارد نميارزه داره خط و نشون ميكشه كجا مياد 1000 ميلياد غرامت جنگي به ما بده

اگر چنين غرامتي به ايران پرداخت كنه كشور حسابي پولدار ميشه بعدش ماها به جاي سرويس دانشگاه با اف 4 ميريم دانشگاه
    عليرضاي عزيزم ، تا ابد در قلب من جاويدان خواهي ماند ...

Junior Flying Officer
    سپاسگزاری
    3,352
    سپاسگزاری شده : 5,889 بار در 687 پست
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

بله اینم هست تا وقتی همه ی دنیا رو دشمن نظام و آرمان های خودمون بدونیم و هر تحرکی از سوی به اصطلاح دشمنان غربی ضربه به ن ظ ا م برای دست کشیدن از رهبری امت مسلمان (همین دور و برا خودتون میدونید) میشماریم دیگه چیزی میمونه اگه همین عراق و افغانستان و ..... هم با ما رابطه ظاهریشون رو هم بهم بزنن کی میاد با ما رابطه داشته باشه. من نمیدونم تا براشون صرف میکنه میگن خون شهدا پایمال شده یادمه آقای هاشمی رفسنجانی قبل از تشکیل دولت عراق حرف خیلی باحالی زد : دولت آینده عراق مسئول پرداخت خسارت های جنگ هست و باید جبران دوره گذشته رو بکنه
    بلند آسمان جایگاه من است هر کجا هستم و باشم آسمان مال من است

مدیر انجمنهای سیستمهای موشکی و پدفندی,هواپیماهای پیش اخطار هوابرد و سوخترسان
    سپاسگزاری
    21,815
    سپاسگزاری شده : 9,184 بار در 715 پست
    قدرت امتیازدهی
    58
    Array

برای اینکه بحث رونق بیشتری بگیره و احیانا دوستان با این هواپیماهای پناهنده آشنا بشن هر کدوم رو با توضیح مختصری که از سایت سنترال برگرفته شده خدمت دوستان عرض می کنم.
    اولين هواپيماها مدل ميگ ـ ۲۹ روسی بود که به تعداد ۴ فروند به ايران پرواز کرد . کارشناسان معتقدند با توجه به حضور اين هواپيما درنيروی هوائی ايران , اين مدل بدون هيچ مشکلی به يگانهای عملياتی پيوست .
    مدل بعدی سوخوـ ۲۴ ميباشد . تعداد ۲۴ فروند از اين نوع هواپيما به ايران پرواز کرد . در نيروی هوائی ايران از نوع اين هواپيما جمعأ ۳۶ فروند موجود بود که با توجه به سوانح متعدد این پرنده به نظر می رسه ازین مقدار کمتر باشه.
    هواپيمای ميراژ اف ـ ۱ جزو مدرنترين هواپيماهای ارسالی به ايران بود و سالها کسی اطلاع دقيقی از وضعيت آنها نداشت تا اينکه در سال ۲۰۰۱ ميلادی با سقوط يک فروند مدل ۲ نفره اين هواپيما در اطراف مشهد و اعلام آن از سوی خبرگزاری ايسنا بطور رسمی عملياتی بودن اين هواپيما در نيروی هوائی ارتش تأئيد شد. ۲۴ فروند از اين نوع هواپيما به ايران وارد شد که امروزه تعداد ۱۸ فروند(شاید هم کمتر) آن عملياتی تخمين زده ميشوند.اين هواپيماها در پايگاه ۱۴ شکاری مشهد مستقرند وتصاوير ماهواره ای گوگل حاکی از رنگ آميزی جديد اين هواپيما ( استتار آبی رنگ که قبلأ در هواپيماهای تامکت و فولکروم ديده ميشد ) می باشد.

تعداد ۷ فروند سوخوـ ۲۵ درسال ۱۹۹۱ به ايران پرواز کرد . صاحب نظران غربی تا سالها معتقد بودند که از اين نوع هواپيما در نيروی هوائی ايران استفاده نخواهد شد زيرا با وجود پيشرفته بودن اين مدل , تعداد کم آن ارزش هزينه بالای سرويس و نگهداری آن را نخواهد داشتد. در سال ۱۹۹۷ ميلادی در جريان مانور عاشورا ـ ۳ سپاه پاسداران در نزديکی مرز افغانستان که در پاسخ به تهديدات گروهک طالبان انجام گرفت , نيروی هوائی سپاه يک فروند از اين هواپيما را به پرواز در آورد. بعد ها با خريد تعداد بيشتری از اين مدل سپاه اقدام به تشکيل اسکادران عملياتی نمود. اين هواپيما در پايگاه دوم شکاری امام خمينی سپاه در شيراز مستقر ميباشد .
    هواپيمای سوخو ـ ۲۲ که مدل صادراتی و با تجهيزات کمتر هواپيمای سوخو ـ۱۷ که خود در حقيقت مدل پيشرفته تر و تکميل شده سوخو ـ۷ ميباشد جزو پرندگان پناهنده بود. تعداد ۴۰ فروند سوخو ۲۲ در کنار ۴ فروند سوخوـ ۲۰ که آنهم جزو مشتقات اين مدل است در پايگاههای ايران به زمين نشستند. در عملياتی بودن اين هواپيما هم حرف و حديث فراوان است.

تعداد ۱۲ فروند ميگ ـ ۲۳ شامل ۷ فروند L و ۴ فروند BN و يک فروند UBکه مدل ۲ نفره آن است هم در بين هواپيماهای عراقی بود . خوشبختانه در باره اين مدل همه صاحب نظران متفق القولند که از ابتدا بدليل کيفيت پائين و تعداد اندک آن اين هواپيماها روانه زمينهای حاشيه باند پرواز گشت و هيچ تلاشی از سوی ايران در جهت عملياتی آن صورت نگرفتد.
    در ميان هواپيماها همچنين ۱۵ فروند هواپيمای ايليوشين ـ ۷۶ بود که شامل يک هواپيمای رادار پرنده بنام عدنان و يک هواپيمای مراقبتهای هوائی بنام بغداد ميشد. بغداد فاقد آنتن چرخان در بالا است و تنها اختلاف ظاهری آن با مدل عادی ايل ـ ۷۶ در پوزه و قسمت انتهائی هواپيما می باشد . هواپيمای عدنان در حقيقت وظايف مشابه E-3 آمريکائی و A - 50 روسی رو داشت.کليه وسايل و ادوات الکترونيکی اين هواپيما ساخت شرکت فرانسوی تامسون سی اس اف بود که این هواپیما نهایتا چند وقت پیش سقوط کرد.

Junior Flying Officer
    سپاسگزاری
    3,352
    سپاسگزاری شده : 5,889 بار در 687 پست
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

اون رنگ استتارهای آبی که فرمودید فکر کنم از اول به همین شکل بودن (دقیقا نمیدونم) فکر نکنم ما بیشتر از 13 میراژ اونم به زحمت فعال داشته باشیم بیشتر از نمونه های آموزشی دو نفره اونها استفاده میشه در مانورهای اخیر هم یک فروند تک نفره با میله سوختگیری رو در حال پرواز دیدم

یک سوال دیگه میدونم شاید تکراری باشه گهگداری تو بعضی از سایت ها حضور MiG 25 هم بین پرنده های عراقی فراری به ایران ذکر شده اخیرا هم تو ماهنامه جنگ افزار ذکر شده. میدونم تاپیکی به این نام داریم ولی از دوستان میخوام اگه اطلاعاتی دارن دریغ نکنن
    بلند آسمان جایگاه من است هر کجا هستم و باشم آسمان مال من است

مدیر انجمنهای سیستمهای موشکی و پدفندی,هواپیماهای پیش اخطار هوابرد و سوخترسان
    سپاسگزاری
    21,815
    سپاسگزاری شده : 9,184 بار در 715 پست
    قدرت امتیازدهی
    58
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Zr1 نمایش نوشته ها
    اون رنگ استتارهای آبی که فرمودید فکر کنم از اول به همین شکل بودن (دقیقا نمیدونم) فکر نکنم ما بیشتر از 13 میراژ اونم به زحمت فعال داشته باشیم بیشتر از نمونه های آموزشی دو نفره اونها استفاده میشه در مانورهای اخیر هم یک فروند تک نفره با میله سوختگیری رو در حال پرواز دیدم

یک سوال دیگه میدونم شاید تکراری باشه گهگداری تو بعضی از سایت ها حضور MiG 25 هم بین پرنده های عراقی فراری به ایران ذکر شده اخیرا هم تو ماهنامه جنگ افزار ذکر شده. میدونم تاپیکی به این نام داریم ولی از دوستان میخوام اگه اطلاعاتی دارن دریغ نکنن
    بله رضا جان اون رنگ استتار متعلق به میراژهای حامل موشکهای اگزوست بود که قاتل نفتکشهای ما بودند.همونطور که مستحضرید من مقاله رو از سایت سنترال گرفته بودم.
    قرار بود فرانسه به ما در مورد قطعات یدکی و موشکهای ماژیک کمکهایی ارائه بده که این قرارداد صورت نگرفت.هنوز در مورد تعداد میراژهای عملیاتی شک و شبهاتی وجود داره.

در زمان پناهنده شدن هواپیماهای عراقی به ایران شایعاتی مبنی بر پناهنده شدن هواپیماهای توپولوف 22 بک فایر و استقرار 5 فروند اونها در کرمان و همینطور میگ 25 فاکس بت به ایران شنیده می شد اما معلوم شد هیچ فاکس بتی به سمت ایران پرواز نکرد.صدام این هواپیماها رو نگه داشت و اتفاقا در جریان جنگ خلیج فارس یکی ازین هواپیماها موفق به کسب پیروزی هوایی در برابر ایگل آمریکایی شد اما صدام تصمیم گرفت که تمامی این هواپیماها رو زیر خاک دفن کنه.که این هواپیماها هم توسط آمریکاییها در عملیات آزاد سازی عراق پیدا شدند.

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    4,412
    سپاسگزاری شده : 3,680 بار در 401 پست
    قدرت امتیازدهی
    40
    Array

ٍERNESTO دوست عزیز اون شهری که فرمودید احتمالا حوالی دهلران نیست؟ بعد از لرستان به سمت اندیمشک؟

یک پیشنهاد هم دارم، دوستان و رفقا یه برنامه پشت باند تشکیل بدن یه گلریزون بگیریم پول عراقیا را تا عرقشون خشک نشده بدیم ثواب داره، برای رفقای خارج از تهران هم یه شماره حساب میدیم.
    کسی تو خونه اش اگه فرش اضافی، چراغ والور، بیسکویت مادر، پتو ، چراغ قوه، کلاشینکف ، RPG ، ECM ، دشداشه و... داره، دریغ نکنه
    .Sun Downers Squadron

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    140
    سپاسگزاری شده : 2,358 بار در 246 پست
    قدرت امتیازدهی
    24
    Array

اتفاقا در جریان جنگ خلیج فارس یکی ازین هواپیماها موفق به کسب پیروزی هوایی در برابر ایگل آمریکایی شد
    این پیروزی در شرایط 8 به 1 در برابر یک فروند هورنت امریکایی بدست اومد،
    ایگل تا به حال شکست در نبرد هوایی ( نه در برابر سام) نداشته.

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    485
    سپاسگزاری شده : 728 بار در 89 پست
    قدرت امتیازدهی
    11
    Array

ٍERNESTO دوست عزیز اون شهری که فرمودید احتمالا حوالی دهلران نیست؟ بعد از لرستان به سمت اندیمشک؟
    نچ! اما تیپ پیاده بود ...! شهرشم میگم: خرم اباد ! یادم افتاد که تو دانشجو در جواب یکی از بچه ها اسم شهر رو برده بودم اما مقصد رو بی خیال دیگه! و شماره تیپ!(یادم نیست شماره رو اونجا گفتم یا نه؟! چشمک)

راستی یقین بدونین اکثر میراژهای ایران اوضاعشون نامناسبه و اکثرا دو نفره هاش با یه نفر میپره(که همین زمان رژه که برا بار اول میراژ نشون دادن باعث تعجب همه شد )
    یکی از بچه های رادار همدان هم کلاسمون بود داشتیم راجبه میراژ صحبت میکردیم اول تعریف بود بعد خنده چون گفت معمولا خلبانش خیلی کمه تازه اموزش شونم چون از فرانسه نیست مشکل زیاد دارند ...
    البته یه چیزای دیگه گفت که خدائیش خودم به اونا خنده م گرفت! گفتم مرد مومن اطلاعات لو دادی بعد اومدی درستش کنی با این حرفا؟! ... قسم قران که نه راست گفتم و.... اما درست ترین قسمت حرفش همون پرواژ تک سرنشینه میراژها بود

اتفاقات حاصل برا میراژ هم اینو تائید میکنه اما خوب به خودی خود واقعا هواپیما مفیدی هست در ناوگان ایران هرچند بهترین استفاده نمیتونه ازش بشه !
    بعد وقایع اتفاقیه دو سه سال اخیر ترجیح میدم وقتمو برای یک خر تلف کنم تا کسیکه نام انسان بر روی خودش گذاشت حال آنکه خر به حیوان نفهم بودن شهره ست و انسان به جانشین خدا بودن بر روی زمین

خسته شدم از سال 2007 تا حالا بحث کردن با کسانیکه بعدها فهمیدم نصف بیشترشون جز کسی هم حساب نمیتونند بشند

از دنیای حقیقی فرار کردیم به مجازی و حالا پناه میبریم به حقیقی انگار امنیت روحی روانی ش بیشتره اونجا

یا حق

11. سپاسگزاری ها (4):

صفحه 4 از 12 نخستنخست 12345678910 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. F-5 تایگر و فریدوم فایتر ایران؛گفتگو،پرسش،پاسخ
    توسط Amin در انجمن جنگنده های نیروی هوایی
    پاسخ ها: 81
    آخرين نوشته: 08-03-2016, 17:37
  2. F-4E,D،RF-4E ایران؛گفتگو،پرسش،پاسخ
    توسط kermanshahy در انجمن جنگنده های نیروی هوایی
    پاسخ ها: 268
    آخرين نوشته: 24-10-2015, 20:54