@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 10 از 12 نخستنخست ... 456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 112

جستار: MIG-23,Su-7,Su-20,Su-22...ایران ؛ گفتگو پرسش،پاسخ

مدیر انجمن اخبار نیروی هوایی و عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    8,034
    سپاسگزاری شده : 8,824 بار در 530 پست
    قدرت امتیازدهی
    99
    Array

پیش فرض پاسخ : نگارخانه نیروی هوایی پیشین عراق

نقل قول نوشته اصلی توسط F-5 نمایش نوشته ها

درود بر شما...من ترجیحا به سند اتکا میکنم...دوست عزیز من اون دوتا تصویر رو به عنوان مثال آوردم...همچنان هم میگویم این هواپیما از نوع UM4K است..
    سلام جناب امير آزادی؛

دوست گرامی، شما "سندی" نياورديد که بخواهيد به آن اتکا کنيد زيرا تنها سندی که در دنيا می تواند سوخوی 22U (جاده اليگودرز) را به سوخوی 22UM3 (باغ موزه دفاع مقدس) يا به سوخوی 22UM4K (وجود خارجی ندارد) تبديل کند همان سندی است که می تواند اف-4 دی را هم به اف-5 ئی تبديل کند.
    توضيحاتی که دوستان عکاس برای عکسهای خود قرار می دهند به هيچ عنوان "سند" شناخته نمی شود.
    يادآوری مجدد می نمايم که در بحث سوخوی دانشگاه امام حسين درباره مشخصات مدل M4 توضيحاتی ارائه شد و اکنون نيز مجدداً مهمترين تفاوت ظاهری مدل M4 با ساير مدلهای سوخوی 22 را "از سايت خود شرکت سوخو" در اينجا قرار می دهم که چيزی نيست جز انتقال ورودی هوای کمکی به ريشه دم هواپيما:

اميدوارم اين تصوير به روشن شدن مطلب برای هميشه کمک کند.

...با این حال سخن شما کاملا برای من محترم است...
    بديهی است که نظر حضرتعالی هم برای اينجانب محترم است، اما اگر هدف از پستهای متوالی در مورد موضوعی که پيش از اين مورد بحث قرار گرفته به گفته جناب شاهرخ اشغال سرور انجمن و يا کل کل کردن باشد که هيچ نظری درباره آن ندارم.

در مورد پرسش ديگر شــما:

درودی دوباره...یک سوال دارم...این جنگنده اسمش چی هست( MIG-23BN یا MIG-27 )؟؟؟

هواپيمای ياد شده ميگ 23BN است.
    عاقبت خاک گل کـوزه گران خواهیــم شد.

2. سپاسگزاری ها (6):

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    9,453
    سپاسگزاری شده : 3,134 بار در 297 پست
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array

درود بر شما جناب Avenger و سپاس ویژه بابت فرتور زیبایی که قرار دادید...به گمانم جنگنده از SU-22UM4K نوع باشد...چون سوخو هایی که به ایران آومدند همگی یا از این مدل که ذکر کردم هستن یا نوع تک کابین آن(M4K)...
    خیر دوست عزیز
    سوخو-22 جاده الیگودرز به دلیل کوتاه تر بودن پوشش سبز رنگ آنتن بالای دم نسبت به سوخو های ام3 و ام4 به طور قطع SU-22UM هست که در واقع از نخستین نمونه های دو سرنشینه سوخو-22 هست

در پرانتز جالب است بدانید SU-22M3 از جایگزین کردن کابین عقب SU-22UM با مخزن سوخت و تک نفره کردن آن ساخته شده بود
    پیامبر گرامی(ص)فرموده اند:
    الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم.

4. سپاسگزاری ها (5):

Flight Lieutenant
    سپاسگزاری
    5,678
    سپاسگزاری شده : 12,128 بار در 1,001 پست
    قدرت امتیازدهی
    131
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Motimann نمایش نوشته ها
    سلام جناب امير آزادی؛

دوست گرامی، شما "سندی" نياورديد که بخواهيد به آن اتکا کنيد زيرا تنها سندی که در دنيا می تواند سوخوی 22U (جاده اليگودرز) را به سوخوی 22UM3 (باغ موزه دفاع مقدس) يا به سوخوی 22UM4K (وجود خارجی ندارد) تبديل کند همان سندی است که می تواند اف-4 دی را هم به اف-5 ئی تبديل کند.
    توضيحاتی که دوستان عکاس برای عکسهای خود قرار می دهند به هيچ عنوان "سند" شناخته نمی شود.
    يادآوری مجدد می نمايم که در بحث سوخوی دانشگاه امام حسين درباره مشخصات مدل M4 توضيحاتی ارائه شد و اکنون نيز مجدداً مهمترين تفاوت ظاهری مدل M4 با ساير مدلهای سوخوی 22 را "از سايت خود شرکت سوخو" در اينجا قرار می دهم که چيزی نيست جز انتقال ورودی هوای کمکی به ريشه دم هواپيما:

اميدوارم اين تصوير به روشن شدن مطلب برای هميشه کمک کند.

بديهی است که نظر حضرتعالی هم برای اينجانب محترم است، اما اگر هدف از پستهای متوالی در مورد موضوعی که پيش از اين مورد بحث قرار گرفته به گفته جناب شاهرخ اشغال سرور انجمن و يا کل کل کردن باشد که هيچ نظری درباره آن ندارم.

در مورد پرسش ديگر شــما:

هواپيمای ياد شده ميگ 23BN است.
    درود بر شما...منظور من از سند صرف سخنان کسانی که از هواپیما عکس گرفته اند نیست بنده حرفم همان است که گفتم...من صحبت کسانی که با خود این هواپیما سر و کار دارند را قبول میکنم تا چیزهای دیگر و استناد به یک سایت! نمیگویم که سایت اشتباه میکند هرگز اما جنگنده ها توسط کشورهای کاربر یا کشورهای سازنده مدام ارتقا پیدا میکنند...همچنان هم مطمئن هستم جنگنده از نوع(um4k) می باشد.و..نکته دیگر اینکه ما داریم بحث علمی انجام میدیم اینجا سایت اجتماعی نیست که بخواهیم به اصطلاح شما کل کل کنیم.در مورد موضوعی که هنوز شبهاتی دارد باید بحث شود تا کاملا روشن شود...

در ادامه گزارش «Combat aircraft» آمده است: در سال 2007 میلادی ، نیروی هوایی ارتش ایران به پایگاه های ششم و هفتم شکاری اجازه آغاز تعمیر اساسی بومی ناوگان سوخوی 24 و اف 4 ائی را داد. در سال 2008 در حالی که یک فروند سوخوی 24 برای اورهال انتخاب شده بود
    یک فروند سوخوی 22 مدل UM4K نیز برای بازیابی انتخاب شد. این هواپیما یک رنگ استتار 4 تایی استاندارد نیروی هوایی ایران را دریافت کرده و در پایگاه دوشان تپه در تهران موتور مدل AL-21F-3 این هواپیما نیز تحت تعمیر و بازبینی قرار گرفت.نوشته بابک تقوایی...

از پاسخ شما در مورد میگ سپاسگذارم ...فرق میگ-23 بی ان با میگ-27 چیست؟؟؟

درود بر شما جناب S.M.J.Tabib...سپاسگذارم البته نمیشود گفت تمامی سوخوهایی که به ایران آمدند از نوع(um4k)هستند و من با حرف شما قانع شدم...به هر حال به نظرم عملیاتی کردن این جنگنده ها کار درستی است...

به یاد شهید سرهنگ خلبان حسین طحان نظیف

6. سپاسگزاری ها (3):

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    9,453
    سپاسگزاری شده : 3,134 بار در 297 پست
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array

درود بر شما...منظور من از سند صرف سخنان کسانی که از هواپیما عکس گرفته اند نیست بنده حرفم همان است که گفتم...من صحبت کسانی که با خود این هواپیما سر و کار دارند را قبول میکنم تا چیزهای دیگر و استناد به یک سایت! نمیگویم که سایت اشتباه میکند هرگز اما جنگنده ها توسط کشورهای کاربر یا کشورهای سازنده مدام ارتقا پیدا میکنند...همچنان هم مطمئن هستم جنگنده از نوع(um4k) می باشد.و..نکته دیگر اینکه ما داریم بحث علمی انجام میدیم اینجا سایت اجتماعی نیست که بخواهیم به اصطلاح شما کل کل کنیم.در مورد موضوعی که هنوز شبهاتی دارد باید بحث شود تا کاملا روشن شود...

در ادامه گزارش «Combat aircraft» آمده است: در سال 2007 میلادی ، نیروی هوایی ارتش ایران به پایگاه های ششم و هفتم شکاری اجازه آغاز تعمیر اساسی بومی ناوگان سوخوی 24 و اف 4 ائی را داد. در سال 2008 در حالی که یک فروند سوخوی 24 برای اورهال انتخاب شده بود
    یک فروند سوخوی 22 مدل UM4K نیز برای بازیابی انتخاب شد. این هواپیما یک رنگ استتار 4 تایی استاندارد نیروی هوایی ایران را دریافت کرده و در پایگاه دوشان تپه در تهران موتور مدل AL-21F-3 این هواپیما نیز تحت تعمیر و بازبینی قرار گرفت.نوشته بابک تقوایی...

از پاسخ شما در مورد میگ سپاسگذارم ...فرق میگ-23 بی ان با میگ-27 چیست؟؟؟

درود بر شما جناب S.M.J.Tabib...سپاسگذارم البته نمیشود گفت تمامی سوخوهایی که به ایران آمدند از نوع(um4k)هستند و من با حرف شما قانع شدم...به هر حال به نظرم عملیاتی کردن این جنگنده ها کار درستی است...
    بله
    در اینکه عملیاتی کردن سوخو-22 ها با توجه به شرایط موجود و قابلیتهای بالای این هواپیما کارمقرون به صرفه ای است شکینیست
    تفاوتهای میگ-23بی ان و میگ-27(البته میگ-27های اولیه چون سریهای بعدی میگ-27 تفاوتهای فاحشی در سیستم هدفگیری لیزری دماغه خود با میگ-23بی ان دارند):

1-ورودی هوای میگ-23بی ان مانند میگ-23 عادی (و همچنین اف-4)دارای صفحاتی است که برای سرعتهای مافوق صوت کاربرد دارد در حالیکه میگ-27 جهت کاهش وزن و اینکه سرعت ماکزیموم آن کمتر است و اکثراً باید در سرعتهای پایین پرواز کند این صفحات را ندارد و ورودی هوای آن ساده تر است

2- به دلیل داشتن چرخهای بزرگتر برای فرود و برخاست در باندهای چمنی دربهای محفظه چرخ آن و کلاً بدنه در آنجایی که چرخ جمع میشود اندکی حالت حبابی دارد که میگ-23ها ندارند

3-فاصله دو مقر تسلیحات که زیر شکم هواپیما هستند و در سمت چپ و راست مقر وسط هستند (همان مقرهایی که میگ-23های عادی زیر هر کدام از آنها ریل دوتایی R-60 حمل میکنند) در هواپیمای میگ-27 بیشتر از میگ-23بی ان(مقرهای میگ-23بی ان دقیقاً مانندمیگ-23های دیگر است) است تا فضای بیشتری برای حمل اسلحه توسط هر مقر وجود داشته باشد

4-و سایر تفاوتهای ریز و درشتی که وجود دارد

ذکر یک نکته هم خالی از لطف نیست که نازل هر دو هواپیمای میگ-23بی ان و میگ-27ها مانند شبیه به هم هست و درهر دو هواپیما مکانیزمهای تنگ و گشاد شدن مانند میگ-21 و اف-5 در داخل قرار دارد
    پیامبر گرامی(ص)فرموده اند:
    الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم.

مدیر انجمن اخبار نیروی هوایی و عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    8,034
    سپاسگزاری شده : 8,824 بار در 530 پست
    قدرت امتیازدهی
    99
    Array

...من صحبت کسانی که با خود این هواپیما سر و کار دارند را قبول میکنم تا چیزهای دیگر و استناد به یک سایت!.
    با سلام؛
    پس مشخص شد اسنادی که شما دوست گرامی بر آنها پافشاری می نموديد چيزی جز "صحبت" دوستان نيست. همچنين اين که شما "صحبت" دوستان (دوستانی که مطمئناً همانند سوخوی 22UM4K وجود خارجی ندارند و تنها برای برخی پستها زاده می شوند) را درباره يکی از محصولات شرکت سوخو بر اطلاعات سايت خود شرکت سوخو ترجيح می دهيد يک مزيت بزرگ دارد و آن اين است که کاربری همانند من با روحيات و طرز فکر حضرتعالی و نيز کيفيت پستهايی که در اين انجمن قرار می دهيد آشنا می شود.
    در ادامه گزارش «Combat aircraft» آمده است!.

گزارش؟ مقاله جناب تقوايی را گزارش می خوانيد؟ چه نوع گزارشی است؟ علمی/تحقيقاتی؟ فنی؟
    نمیگویم که سایت اشتباه میکند !.
    خواهش می کنم، تعارف را کنار گذاشته و بفرماييد که سايت شرکت سوخو در مورد محصول خودش اشتباه می کند.
    اما جنگنده ها توسط کشورهای کاربر یا کشورهای سازنده مدام ارتقا پیدا میکنند...!.
    بله مخصوصاً درباره عراق که اين مدل را در سال 1986 در خلال جنگ با ايران دريافت نمود تا اوايل سال 1991 که پس از اشغال کويت به ايران پرواز کردند فرصت بسيار خوبی بود. چون در اين سالها اصلاً نه جنگی در کار بود و نه تحريم سازمان ملل. هواپيماها هم که دو دهه پرواز داشتند و نياز به ارتقاء !
    نکته دیگر اینکه ما داریم بحث علمی انجام میدیم ...!.
    ممنون می شوم اگر تنها و تنها يک جمله از بحثهای علمی خود درباره سوخوی 22 در اين تاپيک را يادآوری نماييد.
    به گمانم جنگنده از SU-22UM4K نوع است.... بنده حرفم همان است که گفتم....همچنان هم مطمئن هستم جنگنده از نوع(um4k) می باشد...البته نمیشود گفت تمامی سوخوهایی که به ایران آمدند از نوع(um4k)هستند .......................
    اینجا سایت اجتماعی نیست که بخواهیم به اصطلاح شما کل کل کنیم.........!.
    قضاوت با کاربران منصف!
    عاقبت خاک گل کـوزه گران خواهیــم شد.

9. سپاسگزاری ها (5):

Flight Lieutenant
    سپاسگزاری
    5,678
    سپاسگزاری شده : 12,128 بار در 1,001 پست
    قدرت امتیازدهی
    131
    Array

با سلام؛
    پس مشخص شد اسنادی که شما دوست گرامی بر آنها پافشاری می نموديد چيزی جز "صحبت" دوستان نيست. همچنين اين که شما "صحبت" دوستان (دوستانی که مطمئناً همانند سوخوی 22UM4K وجود خارجی ندارند و تنها برای برخی پستها زاده می شوند) را درباره يکی از محصولات شرکت سوخو بر اطلاعات سايت خود شرکت سوخو ترجيح می دهيد يک مزيت بزرگ دارد و آن اين است که کاربری همانند من با روحيات و طرز فکر حضرتعالی و نيز کيفيت پستهايی که در اين انجمن قرار می دهيد آشنا می شود.

صحبت دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بله اطلاعات شما نسبت به کسانی که در گردانهای سوخو مشغول به فعالیت هستند بیشتر است!البته وقتی اطلاعات فرد از روی یک سایت بدست بیاد که دیگه انتظاری وجود ندارد...در ضمن اگر کیفیت پستهای بنده رو با پستهای خود مقایسه کنید متوجه خواهید شد!

گزارش؟ مقاله جناب تقوايی را گزارش می خوانيد؟ چه نوع گزارشی است؟ علمی/تحقيقاتی؟ فنی؟
    بله خوشبختانه من همیشه مطالعه دارم...اگر کمی تلاش کنید و مقاله را تهیه بفرمایید متوجه خواهید شد!!!

خواهش می کنم، تعارف را کنار گذاشته و بفرماييد که سايت شرکت سوخو در مورد محصول خودش اشتباه می کند.
    بله مخصوصاً درباره عراق که اين مدل را در سال 1986 در خلال جنگ با ايران دريافت نمود تا اوايل سال 1991 که پس از اشغال کويت به ايران پرواز کردند فرصت بسيار خوبی بود. چون در اين سالها اصلاً نه جنگی در کار بود و نه تحريم سازمان ملل. هواپيماها هم که دو دهه پرواز داشتند و نياز به ارتقاء !
    دوست گرامی بنده هیچ تعارفی با شما ندارم! ...بله احتمال زیاد شما آن موقع در نیروی هوایی عراق بوده اید!بنده هم نگفتم حتما... احتمالا ارتقاع داده اند شاید توسط خود روسیه...

ممنون می شوم اگر تنها و تنها يک جمله از بحثهای علمی خود درباره سوخوی 22 در اين تاپيک را يادآوری نماييد.قضاوت با کاربران منصف!
    بحث شما که کاملا علمی بوده و هست!!!بنده در این سایت و سایت های دیگر نیز بحث های علمی شما را نظاره گر هستم!!...من اصولا با کسانی که نیروی هوایی کشورشان را قبول ندارند و دستاورد های هواییش را به تمسخر میگیرند کاری ندارم چون(بماند!!!)...کاربران منصف متوجه خواهند شد که شما به اصطلاح خودتان کل کل راه انداخته اید و...شوربختانه......من از دیگر دوستان پوزش میخواهم...

به یاد شهید سرهنگ خلبان حسین طحان نظیف

11. سپاسگزاری ها (3):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    25
    سپاسگزاری شده : 71 بار در 8 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

Question سوال درباره ی عکس این جنگنده ی نیروی هوایی زمین گیر در ایتالیا

کسی اطلاعی از این Mikoyan-Gurevich MiG-21PF نیروی هوایی داره؟

13. سپاسگزاری ها (5):

Junior Flying Officer
    سپاسگزاری
    3,352
    سپاسگزاری شده : 5,890 بار در 687 پست
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

پیش فرض پاسخ : سوال دربارهی عکس این جنگندهی نیروی هوایی زمینگیر در ایتالیا

فک کنم قرار بود از آلمان شرقی خریداری بشه واسه ایران
    بلند آسمان جایگاه من است هر کجا هستم و باشم آسمان مال من است

15. سپاسگزاری ها (3):

مدیر سایت
    سپاسگزاری
    46,916
    سپاسگزاری شده : 43,291 بار در 3,591 پست
    قدرت امتیازدهی
    385
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mjb12 نمایش نوشته ها

کسی اطلاعی از این Mikoyan-Gurevich MiG-21PF نیروی هوایی داره؟

پاسخ شما در نوشته شماره 2 این جستار آمده است.

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    949
    سپاسگزاری شده : 826 بار در 98 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

پیش فرض پاسخ : جستار فراگیر پرسش و پاسخ و گفتگو درباره جنگنده های متفرقه (MIG-23,Su-7,Su-20,Su-22...)ایران

ببینیددوستان.حرف هردوی شمابه نوعی صحیح است به چنددلیل:
    1.به طوررسمی UM3K آخرین ورژن دونفره su-22می باشدبنابراین um4kوجودخارجی(البته به طوررسمی ندارد)
    2.امادرپی تحویل نمونه m4k به عراق درسال 86به درخواست عراق نمونه ای ازum3kبااوینیک وساختاردماغه ای m4k ساخته شدکه البته درمجامع رسمی همان um3kخوانده می شودامادرعمل می توان گفت:um4kاست.شایان ذکراست تعدادی ازنمونه های تک ودونفره m4kعراق علی رغم تغییرجهت عملیات(سرکوب پدافند) seadتغییری درپسوندنداشتند(به دلایل سیاسی کشورسازنده)که مقوله آن بااین تایپ متفاوت است.درهرحال آنچه که من ازمتخصصین نیرودخیل درsu-22شنیدم هم um3kوهمum3kارتقایافته باتوان m4k درایران هست که نیروبه ورژنهای ارتقایافته اصطلاحاUm4kمی گوید.

صفحه 10 از 12 نخستنخست ... 456789101112 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. F-5 تایگر و فریدوم فایتر ایران؛گفتگو،پرسش،پاسخ
    توسط Amin در انجمن جنگنده های نیروی هوایی
    پاسخ ها: 81
    آخرين نوشته: 08-03-2016, 17:37
  2. F-4E,D،RF-4E ایران؛گفتگو،پرسش،پاسخ
    توسط kermanshahy در انجمن جنگنده های نیروی هوایی
    پاسخ ها: 268
    آخرين نوشته: 24-10-2015, 20:54
  3. سوخت رسانی هوایی ایران؛گفتگو،پرسش،پاسخ
    توسط kermanshahy در انجمن جنگنده های نیروی هوایی