@aerospacetalk
صفحه 17 از 47 نخستنخست ... 2711121314151617181920212223273237 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 464

جستار: پایان شب سیه سفید است

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    سپاسگزاری شده : 24,298 بار در 1,774 پست
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : Re: پایان شب سیه سفید است

فراموش نکنید این ایران ار است که تصمیم به این سیاست را گرفته و ربطی به ۶ ماه ندارد
    و واضح است که به دلایل سیاسی دنبال انداختن ماجرا در حساب کتابهای کشور ما با دیگر کشورهاست
    نفت در مقابل هواپیما
    ولی بحث فروش ۷۳۷ نه تنها بسته نشده بلکه موتور پیشنهاد های جدید می باشد
    مگر نه ارباس دسته دوم می خریدند

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    1,067
    سپاسگزاری شده : 6,745 بار در 491 پست
    قدرت امتیازدهی
    79
    Array

پیش فرض پاسخ : Re: پاسخ : Re: پایان شب سیه سفید است

نقل قول نوشته اصلی توسط lilisam نمایش نوشته ها
    والا در هنوز ۵ فروند ۷۷۷ ۲۰۰ در ایرا اندیا هست مدل ۲۰۰۷ الی ۲۰۰۹ می یاشند
    در ایرفلیت هم فعال ذکر شده و اخبار ی که دارم از منابع خیلی قوی می باشد

شما در مورد شمار ه ال ان ۶۱۰ و ۶۲۱ و ۶۲۹ که به اتحاد واگذار شده صحبت می کنید من در مورد ال ان
    ۶۶۳
    ۶۹۸
    ۷۹۳
    ۸۰۰
    ۸۰۵
    صحبت می کنم که دوباره مایلند بفروشند
    اولا ان سایتی که شما ان مطلب رو از آنچا استخراج کردید هنوز ان جابجایی رو اپ دیت نکرده! بزودی ان هم میشه !

ولی هموطن عزیزم . گرامی
    در اینکه نیت شما پاکه . در اینکه دوست دارید ناوگان ما ، هواپیمایی ملی ما که حامل پرجم ایران رو داره و ... سربلند باشه هیج شکی نیست
    اینکه به نظر شما ناوگان ما باید پر باشه از 737 و 777 و 787 آنهم از مدرنترینشون و .... این که خیلی خوبه و جای ستایش داره .

همه ما گاهی خیالبافی میکنیم . اصولا همین خیالات انسان بوده که در زمان مورد نیاز به فعلیت رسیده
    این هیچ بد نیست .
    ولی بد ان زمانی هست که با ان خیالات و ان باور های خودمان رو بعنوان اخبار حقیقی در چنین انجمنی علمی - فنی بعنوان خبر و منابع موثق و .... مطرح کنیم
    بد آن زمانی هست که با دیدن چند سایت و چند خبر در انجمن ها و ... انها رو بعنوان منابع من دراوردی و خود رو بعنوان مطلع و ... مطرح کردن و خود رو بعنوان .... ..... ..... ( این نقطه ها رو گذاشتم که خودت میدونی منظورم چیه ) معرفی کردن و ... کار خوبی نیست و اصلا در شان شما هم نیست
    الان دنیا تبادل اطلاعاته . همین اینترنتی که در اختیار شما هست در اختیار دیگران هم هست ( شاید هم بهتر ! )
    از این حرفا بگذریم ....
    من از شما خواهش میکنم یک تاپیک درست کنید و در ان آنچه به نظر شما "چه برای ناوگان ملی ما خوبه" رو به بحث بگذاریم
    مثلا میتونید تاپیکی با عنوان : برای ایران ایر و یا فلان ایرلاین چه باید کرد ؟ و یا اگر چه شود خوب هست ؟ و یا چه میتوان کرد و ....

در ان تاپیک ویژه میشه از منابع متنوعی که در زمینه ناوگان هوایی دنیا هست استفاده و ماخذ کرد
    خدا رو چه دیدی شاید همین مسئولینی که ان مطالب و نظرات رو بخوانند باعث بشه معامله ای صورت بگیره و در ان صورت این نظر و باور و تحقیقات شما خواهد بود که نور و هدایت یک جریان رو به جلو رو روشن خواهد کرد
    مطمئن باشید من هم یکی از فعالان ان تاپیک خواهم بود
    ولی از شما خواهش میکنم ان نظرات و باور ها رو بعنوان خبر موثق اینجا مطرح نکنید چرا که باعث افت کیفت و اعتبار این انجمن خواهد شد
    چرا که دوستانی که اینجا هستند اکثرا ( بغیر از من که صرفا به صنعت هوایی علاقه دارم و بس ) از اساتید و حرفه مرتبط با پرواز هستند و اینگونه ادعاها در شان و ... آنها نیست
    در پایان امیدوارم سخنان من رو از روی حسن نیت برداشت کرده باشید نه از روی کینه و عناد

Squadron Leader
    سپاسگزاری
    3,278
    سپاسگزاری شده : 10,196 بار در 1,234 پست
    قدرت امتیازدهی
    114
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط atr72-600 نمایش نوشته ها
    اولا ان سایتی که شما ان مطلب رو از آنچا استخراج کردید هنوز ان جابجایی رو اپ دیت نکرده! بزودی ان هم میشه !

ولی هموطن عزیزم . گرامی
    در اینکه نیت شما پاکه . در اینکه دوست دارید ناوگان ما ، هواپیمایی ملی ما که حامل پرجم ایران رو داره و ... سربلند باشه هیج شکی نیست
    اینکه به نظر شما ناوگان ما باید پر باشه از 737 و 777 و 787 آنهم از مدرنترینشون و .... این که خیلی خوبه و جای ستایش داره .

همه ما گاهی خیالبافی میکنیم . اصولا همین خیالات انسان بوده که در زمان مورد نیاز به فعلیت رسیده
    این هیچ بد نیست .
    ولی بد ان زمانی هست که با ان خیالات و ان باور های خودمان رو بعنوان اخبار حقیقی در چنین انجمنی علمی - فنی بعنوان خبر و منابع موثق و .... مطرح کنیم
    بد آن زمانی هست که با دیدن چند سایت و چند خبر در انجمن ها و ... انها رو بعنوان منابع من دراوردی و خود رو بعنوان مطلع و ... مطرح کردن و خود رو بعنوان .... ..... ..... ( این نقطه ها رو گذاشتم که خودت میدونی منظورم چیه ) معرفی کردن و ... کار خوبی نیست و اصلا در شان شما هم نیست
    الان دنیا تبادل اطلاعاته . همین اینترنتی که در اختیار شما هست در اختیار دیگران هم هست ( شاید هم بهتر ! )
    از این حرفا بگذریم ....
    من از شما خواهش میکنم یک تاپیک درست کنید و در ان آنچه به نظر شما "چه برای ناوگان ملی ما خوبه" رو به بحث بگذاریم
    مثلا میتونید تاپیکی با عنوان : برای ایران ایر و یا فلان ایرلاین چه باید کرد ؟ و یا اگر چه شود خوب هست ؟ و یا چه میتوان کرد و ....

در ان تاپیک ویژه میشه از منابع متنوعی که در زمینه ناوگان هوایی دنیا هست استفاده و ماخذ کرد
    خدا رو چه دیدی شاید همین مسئولینی که ان مطالب و نظرات رو بخوانند باعث بشه معامله ای صورت بگیره و در ان صورت این نظر و باور و تحقیقات شما خواهد بود که نور و هدایت یک جریان رو به جلو رو روشن خواهد کرد
    مطمئن باشید من هم یکی از فعالان ان تاپیک خواهم بود
    ولی از شما خواهش میکنم ان نظرات و باور ها رو بعنوان خبر موثق اینجا مطرح نکنید چرا که باعث افت کیفت و اعتبار این انجمن خواهد شد
    چرا که دوستانی که اینجا هستند اکثرا ( بغیر از من که صرفا به صنعت هوایی علاقه دارم و بس ) از اساتید و حرفه مرتبط با پرواز هستند و اینگونه ادعاها در شان و ... آنها نیست
    در پایان امیدوارم سخنان من رو از روی حسن نیت برداشت کرده باشید نه از روی کینه و عناد
    اگرم این اخبار درست نباشه
    نگارش شما در شان یک انسان فرهیخته ای چون شما نیست جناب atr
    اگر نیاز به این حرفها باشه مدیریت اینجا اگاه تر به گوشزد کردن این سخنان به افراد هست
    اینجا سایت ازادیست و هرکس میتونه ازادانه بدون توهین به دیگران نظراتش رو بیان کنه
    من هم بارها و بارها اخبار این چنینی از افراد عالی رتبه ای در صنعت هوانوردی شنیدم که هیچکدام به حقیقت نیانجامید ولی هیچ یک از افراد اینجا من رو مورد تمسخر این چنینی قرار ندادند

بهتره به جای مسخره نمودن عقاید مخالف خودتون به بحث ها بپردازید
    به جای این بحث ها کمی صبور باشیم و ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد

aircraft's design to forgive the pilots

سپاسگزاری
    1,067
    سپاسگزاری شده : 6,745 بار در 491 پست
    قدرت امتیازدهی
    79
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سورنا282 نمایش نوشته ها
    اگرم این اخبار درست نباشه
    نگارش شما در حد یک انسان فرهیخته ای چون شما نیست جناب atr
    اگر نیاز به این حرفها باشه مدیریت اینجا اگاه تر به گوشزد کردن این سخنان به افراد هست
    اینجا سایت ازادیست و هرکس میتونه ازادانه بدون توهین به دیگران نظراتش رو بیان کنه
    من هم بارها و بارها اخبار این چنینی از افراد عالی رتبه ای در صنعت هوانوردی شنیدم که هیچکدام به حقیقت نانجامید
    بهتره به جای مسخره نمودن عقاید مخالف خودتون به بحث ها بپردازید
    بهتره به جای این بحث ها کمی صبور باشیم و ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد
    هموطن گرامی . نظرا ازادانه درسته ولی ایا خبر ازادانه هم داریم ؟
    خبر با نظر خیلی متفاوت هست
    اتفاقا من هم از ایشون صمیمانه خواهش کردم بجای اخبار ، نظراتشون رو مطرح کنند و من هم با نظر دادم شرکت خواهم کرد
    وقتی که کسی نظرش رو مطرح کرد ، اگر هم اشتباه باشه کسی ضرر نمیکنه . ولی اگر مثلا من نظرات خودم رو بعنوان خبر مطرح کنم باعث عدم اعتماد و تبدیل شدن این انجمن با روزنامه زرد میشه .

قصد من هم بهیچ وجه توهین به ایشون نبود ، که اگر میبود میتونستم همین "موضوع خبر مذاکرده برای 777 های هندی رو که بصورت اخبار از منبع قوی " و با درج خبر واقعی موضوع ان 777 ها و داستان کلی بانک و وام امارات رو .... مطرح و کل خبر رو کذب معرفی کنم
    ولی دیدد که صرفا با یک جمله " وجود خارجی ندارند " داستان رو بستم
    من همیشه از دوستان ازجمله از این گرامی خواهش کرده ام که اخبار ایچننیی را در قسمت گفته ها و شنیده ها مطرح کنند تا بحث گمراه کننده نشود
    اگر داستان و ماجرای همین موضوع رو من نمیداستم ، شاید من هم شخصا گمراه میشدم و شاید دیگران هم مثل من
    با این همه اگر سخنان من توهین امیز تلقی شده . عذر میخواهم و شاید سعی کنم بعدا منظروم رو سر بسته تر عنوان کنم

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    43,814
    سپاسگزاری شده : 55,589 بار در 4,014 پست
    قدرت امتیازدهی
    549
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط atr72-600 نمایش نوشته ها
    هموطن گرامی . نظرا ازادانه درسته ولی ایا خبر ازادانه هم داریم ؟
    خبر با نظر خیلی متفاوت هست
    اتفاقا من هم از ایشون صمیمانه خواهش کردم بجای اخبار ، نظراتشون رو مطرح کنند و من هم با نظر دادم شرکت خواهم کرد
    وقتی که کسی نظرش رو مطرح کرد ، اگر هم اشتباه باشه کسی ضرر نمیکنه . ولی اگر مثلا من نظرات خودم رو بعنوان خبر مطرح کنم باعث عدم اعتماد و تبدیل شدن این انجمن با روزنامه زرد میشه .

قصد من هم بهیچ وجه توهین به ایشون نبود ، که اگر میبود میتونستم همین "موضوع خبر مذاکرده برای 777 های هندی رو که بصورت اخبار از منبع قوی " و با درج خبر واقعی موضوع ان 777 ها و داستان کلی بانک و وام امارات رو .... مطرح و کل خبر رو کذب معرفی کنم
    ولی دیدد که صرفا با یک جمله " وجود خارجی ندارند " داستان رو بستم
    من همیشه از دوستان ازجمله از این گرامی خواهش کرده ام که اخبار ایچننیی را در قسمت گفته ها و شنیده ها مطرح کنند تا بحث گمراه کننده نشود
    اگر داستان و ماجرای همین موضوع رو من نمیداستم ، شاید من هم شخصا گمراه میشدم و شاید دیگران هم مثل من
    با این همه اگر سخنان من توهین امیز تلقی شده . عذر میخواهم و شاید سعی کنم بعدا منظروم رو سر بسته تر عنوان کنم
    هیچ یک از مطالب گفته شده در اینجا اگرچه در مواردی خاص بار امنیتی می تواند داشته باشد اما بار حقوقی ندارد و تمامی دوستان می توانند در چارچوب قوانین به بیان نظر و یا شنیده هایشان بپردازند.

مثلا من الان نظر می دهم که شما دارید کمی زیادی سخت می گیرید. جناب lilisam مرتکب خلافی نشده اند اما شما به ایشان به این صورت می تازید. ایشان صرفا اخباری رو شنیده اند که اینجا هم نقل می کنند. مشابه این مورد بارها و بارها بوده. قرار نیست ما نظراتمان را بر دیگری تحمیل کنیم. اینکه تلاش شود نظراتمان رو بر دیگران تحمیل کنیم خوب نیست. البته این نظر من است و هیچ بار حقوقی ندارد و در هیچ دادگاه و محکمه ای قابل طرح نیست !!! همچنین آنچه در اینجا از جانب خود افراد (و نه نقل قول از رسانه های رسمی) گفته می شود فرقی نمی کند اسمش خبر باشد یا نظر. چون با توجه به توضیح داده شده در بالا بار حقوقی ای ندارد

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پایان شب سیه سفید است

دوست عزیز ۷۲دلیلی نمی بینم وارد بحث های تکراری بشوم فقط فرمودید استادید که هیچ وقت اجازه نمی هم خودم رو در سطح انها ببینم و نخواهم دیداز سال ۷۸ الی ۸۳ خورشیدی در فارس کو برای سرمایه گذاری سوجرما فرانسه با اقای اعلای مذاکره کردم میوه ان فارس کو و همکاری بود که ارباس با ایران کرد که میوه بعدی ان ۳۰۰ ۶۰۰ ها شد و ماهان
    بیشتر از انچه شما فکر می کنید با اقای عابدزاده برای خرید فالکون و ۷۲ ۶۰۰ به فرانسه امدم
    اقای قالیباف رو هم در تولوز دیده ام
    اگر صحبت از بوینگ می کنم برای ۱۰۰۰ رومین بار به دلیل عدم تمایل ورود ارباس به ایران است با چه توضیحی می شود به شما گفت ارباس جرات امدن ندارد
    وقتی شرکتی برای بیش از ۲۰ درصد قطعات اصلی وابسته به امریکاست اقایان اساتید بگن ان شرکت اروپای می تواند باشد
    همین الان جی ای در حال خرید الستوم فرانسه به مبلغ ۱۳ میلیارد دلاره و خداحافظی فرانسه با قطار پر سرعت فردا الستوم که ۱۰۰ عدد لکوموتیو به ایران فروخته بود هم امریکای است نه هواپیما داریم نه قطار
    شما هر دفعه صحبت از ارباس و خرید دسته دوم می کنید لطفا توضیح دهید ۹۰ درصد ناوگان ما ارباس نیست ایا از کل انها ۹۹ درصد دسته دوم نیستخوب کجاست میوه این سرمایه گذاری چند تعداد گراند شده دید که با ز هم امریکای ها برای هواپیما ۳۵ سال پیش فروخته شون احترام می گذارند مجوز می دهند در این ۶ ماه ارباس چه کار کرد
    ببینید من شما اختلاف سلیقه داریم ولی در طی این چند سال در بخش هوانوردی کاری جز واسطه بازی غراضه خری کاری نشدههمش از اکراین و ترکیه امی دی و ارباس دسته دوم امده بدون سیاست ایران شده قبرستان نه تنها مجانی بلکه یه پولی هم میدهیم برای ارسال هواپیما های که باید پول بدهند تا تخریب شوند از ان بد تر شما خوش حالید به به هم میکنید و ناراحتید چرا بیشتر وارد نمی کنندتا به حال شده برید تلوزیون بخرید کار نکنه و گارانتی هم نداشته باشه در هوانوردی ایران ۳۵ ساله هر روز همینه هر کی امد بی برنامه و بی سیاست کاری کرد همین ترکیش ورشکسته با فروش ۳۱۰ هاش به ما پول دار شد که مدیر وقت ایران ار ان زمان هم تو رویای ارباس بود که معادل ۱۰ هواپیما خرج شد و حالا هر ۱۵ روز که از فرودگاه امام می روم رو پل هستند و ادم روانی میشه که با سرمایه بچه های ما چه کار کردندتوضیح بدهید یاد بگیرید در ۱۳۵۹ دنیا طور دیگری بود امروز جور دیگری است یا به روز تغییر کنید یا اماده باشید شوروی سابق بشیم ۱۰۰ تکه و نابود ان عضمت کجاست
    ۱ میلیون در ایران شهید شدن همان خانوادهی که ۲ یا ۳ فرزند داد امروز فرزند ۴ مش در حال مذاکره با امریکاست و با عراقی دوست است سیاست همین است ارباس و بوینگ وجود ندارد سیاست است که این اسامی را ساخته سیاست است که وام بانکی داده و سوبسید که ما هر سال بریم غراضه بخریم به به بهم بگیم
    با تشکر

سپاسگزاری
    10,656
    سپاسگزاری شده : 5,974 بار در 471 پست
    قدرت امتیازدهی
    70
    Array

پیش فرض پاسخ : پایان شب سیه سفید است

جناب lilisam قبول کنید دیدن 777 و 737-800 را با آرم ایرلانهای داخلی برای اکثر ما ایرانیها یک رویا هست و وقتی این مطالب را شما بیان می کنید با دید تردید نگریسته میشه قطعا جناب atr آروزی همچین اتفاقی را داره اما شاید بیش از حد نگاه منفی دارند شاید هم حق داشته باشند اما از جناب atr هم می خواهیم که این تردید را بگذارد در دلمان بماند تا اینکه بیان شود و خبرهای دوست عزیزمان lilisam را بشنویم و ببینیم که شاید به واقعیت بپیوندد که امیدواریم اینطور شود.

Squadron Leader
    سپاسگزاری
    3,278
    سپاسگزاری شده : 10,196 بار در 1,234 پست
    قدرت امتیازدهی
    114
    Array

اگر هم قراره هواپيمايي بياد بعيده امريكايي ها بزارند كه اين موقعيت دست اروپايي ها بيفته
    با فشار دولت امريكا .اروپا و ارباس رو كنار خواهند زد
    در شرايط الان ايران ار وابسته تصميمات سياسي خواهد بود نه شخصي

aircraft's design to forgive the pilots

Group Captain
    سپاسگزاری
    487
    قدرت امتیازدهی
    258
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : پایان شب سیه سفید است

نقل قول نوشته اصلی توسط 320grh نمایش نوشته ها
    جناب lilisam قبول کنید دیدن 777 و 737-800 را با آرم ایرلانهای داخلی برای اکثر ما ایرانیها یک رویا هست و وقتی این مطالب را شما بیان می کنید با دید تردید نگریسته میشه قطعا جناب atr آروزی همچین اتفاقی را داره اما شاید بیش از حد نگاه منفی دارند شاید هم حق داشته باشند اما از جناب atr هم می خواهیم که این تردید را بگذارد در دلمان بماند تا اینکه بیان شود و خبرهای دوست عزیزمان lilisam را بشنویم و ببینیم که شاید به واقعیت بپیوندد که امیدواریم اینطور شود.

همه همین امید را داریم
    همین دو سه روز پیش بود که مقاله رادیو فردا رو دوستن گذاشتن مصاحبه مدیران جی ای و بوینگ
    بفرماید که چرا ارباس حتی بیانیه نمی دهد
    چرا
    ما در حال حاضر کاملا به ارباس وابسته هستیم لطفا اقدام کنند
    تردید من هم دارم ولی انها با ما در حال حرف زدن هستند ارباس اصلا مثل اینکه تعطیل شده
    سالها همه چیز دست ارباس بود حتی خود من
    امروز مثل اینکه قراره در مورد هوانوردی اروپا نباشه

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,548
    سپاسگزاری شده : 16,503 بار در 1,610 پست
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

دوستان ببخشید میان حرف شما چیزی میگم ...
    چیزی که من تو این چند ساله فهمیدم از صنعت هوایی ایران عزیز این هست که تا چیزی عملی نشده و به چشم نبینم باور نکنم ...
    نمونه هاش رو هم شما بهتر از من میدانید ...
    ما اینجا تاپیکی داریم که هرچه خواستید بگید اسمش هم گفته ها و شنیده هاست
    مثال عرض میکنم . یکی از پرسنل قدیمی هما که هم اکنون در ماهان هست یک ماه پیش به یکی از دوستان من گفته اند که ایران ایر 42 فروند هوتپیما ضمانتی خریده ا ز بویینگ و اصرار داشتن که متن قرار داد و دیدن .
    نقل این مطلب خوبه .حالا میخواهد ایشون درست بگویند یا غلط
    اما چیزی که من و امثال شما فرهیختگان باید در نظر داشته باشیم اینه که تا این 42 تا نیومد باور نکنیم .

صفحه 17 از 47 نخستنخست ... 2711121314151617181920212223273237 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. بفرمایید یک قاشق کوتوله ی سفید!
    توسط Maryam Mehri در انجمن ستارگان
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 23-08-2013, 00:04
  2. سفید چاله
    توسط Maryam Mehri در انجمن فیزیک کیهانی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 09-04-2013, 19:37
  3. خارج شدن دود سفید رنگ از بال فوکر 100
    توسط ravabet در انجمن فوكر