@aerospacetalk
صفحه 14 از 47 نخستنخست ... 4891011121314151617181920242934 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 464

جستار: پایان شب سیه سفید است

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    5,914
    سپاسگزاری شده : 1,408 بار در 146 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

پیش فرض پاسخ : پایان شب سیه سفید است

ببنید آقای lilisam عزیز همونطور که آقای فردوسی گفتند در اینکه مذاکره کنندگان ما تمام تلاش خودشون رو برای پیدا کردن راه حل می کنند و به فکر منافع ملی ما هستند شکی نیست اما نقطه مقابل ما کسانی هستند که تمام تلاششون زمین زدن ما بوده و بس و مطمئن باشید نادیده گرفتن تمام توافقات برای اونها اصلا مهم نیست و براحتی این کار رو می کنند. کاملا موافقم که ما نمیتونیم بشینیم و بگیم که همه چی حل میشه و یا اینکه خودمون رو جدای از دنیا بدونیم و یا تحریم ها رو کاغذ پاره بخونیم و ادعای مدیریت کنیم بی برنامه. کما اینکه زمانی که همه دنیا با بحران اقتصادی مواجه شد مدیران وقت فکر میکردن که ایران از بقیه جداست و هیچ اتفاقی نمیوفته و حال وضعیت اقتصادی به این روز افتاده... اما آیا صرف صدور یک مجوز که براحتی قابل لغو هست اینقدر خوشبین باشیم بنده شدیدا مخالفم چون بارها از قبیل این اتفاق در صنایع هوایی و نفتی و ... رخ داد و متاسفانه مدیران ما به طور کلی طرح های مختلف رو کنار گذاشتند تا با طرف های خارجی معامله کنند و در نهایت جز افسوس هیچ نموند. در مورد اینکه رتبه های اول در رشته های مختلف چرا در ایران نمیمونند دقیقا به همین دلیل هست که در ایران به یکباره اولویت ها عوض میشه و زحمات یک گروه براحتی نادیده گرفته میشه و این هم از بی کفایتی مدیران هست. وقتی این افراد با پیشنهادات بسیار خوب از شرکت های خارجی برای اجرای طرح هاشون مواجه میشوند چه پشتوانه ای وجود داره تا اونها بمانند. بواقع ما نباید افسوس بخوریم که جرا در طول 36 سال گذشته هیچ اقدام مناسب و قابل اتکایی در صنایع هوایی بخصوص در مورد موتور و قطعات هواپیما نداشتیم؟ آیا نمیتوانستیم.. خیر.. بگذارید به صراحت بگم... چون دست بسیاری قطع میشد و سود های کلانی رو از دست میدادند...
    اما در مورد 40 میلیارد وام لطفا روشن بفرمایید... این وام از طرف آمریکایی به ایران تعلق گرفته؟

2. سپاسگزاری ها (2):

Group Captain
    سپاسگزاری
    482
    سپاسگزاری شده : 24,174 بار در 1,756 پست
    قدرت امتیازدهی
    256
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : پایان شب سیه سفید است

نقل قول نوشته اصلی توسط FERDOWSI نمایش نوشته ها
    من حرفم اینه که خوش بینی بیش از حد به ما آسیب میزنه.
    همونطور که بدبینی باعث میشه نتونیم با دنبا تعامل کنیم.

نباید با اطمینان از اجرای توافقات شفاهی صحبت کرد. در دنیای امروز توافق کتبی رو زیرش میزنن چه برسه به حرف های شفاهی و غیر رسمی.
    همینطور نباید با عینک بدبینی به همه ی دنبا نگاه کرد. همونطوری که گفتم همه دنبال منافع خودشون هستن و اگه شما جوری عمل کنین که تراز سود و زیانشون در فروش قطعه و هواپیما به شما، مثبت بشه، قطعا اینکار رو می کنن.
    یکی از کارایی که ما سال هاست ازش غفلت کردیم، بحث رسانه هست.
    دولت های قبلی و نه این هشت سال اخیر، مدام در رسانه های خارجی نوشتاری و مجازی، مقاله و بیانیه چاپ می کردند و حتی با صرف پول، میتینگ ها و گفت و گو های رسانه ای برگزار می کردن. خبرنگاران و فعالین پرنفوذ رسانه ای رو تحت تاثیر قرار میدادن و از حرف و سخن اونها به نفع خودشون استفاده می کرد.
    چیزی که در این هشت سال مورد غفلت واقع شد! کلا چشممون رو بستیم و گفتیم غرب نه! اروپا نه! امریکا نه!
    در صورتی که ما باید با ابزارهای خودشون بهشون ضربه بزنیم. باید با اونچه خودشون قبولشون دارن قانعشون کنیم . . .و
    در تاید حرف شما در طی ۶ ماه اخیر دولت فعلی دو بار در روزنامه های انها مقاله داشته یکیش رو خود اقای روحانی در نیویورک انجام داد
    ولی مشکلی که قابل حل نیست فردا ی خرید رسمی و اعلام ان خواهد بود که د
    انجاست که عمق فاجعه رو خواهیم داید اینه ایران خودرو و فرانسوی ها تا بودن ما داد و بیداد می کردیم رفتن رو شد که همش وارداتی بود
    حالا هم به دلیل تحریم خیلی از مسال رو نمی شه بدش می فهمیم که ما طی سالهای اخیر هزینه ها چطور کردیم چطور اتش زدیم به خودمان که امروز مجبوریم حتی هزینه طلای ترکیه رو بدیم جرات نکنیم به عراق بگیم غرامت جنگ رو بده و افغانستان اب هیرمند رو ببنده امارات جزیز ه بخواد و قطر پارس جنوبی
    راستی کمی یاد بخشی از تاریخ نبفتادید
    پس باید دم کدخدا رو دید تا جوجه هاش خودش رو جم کنند لاعقل اگر مذاکره می کنیم با دشمن اصلی می کنیم نه با ترکیه و برزیل با اون آبرو ریزی که مسول ما بره برزیل هیچ کسی هم نره پیش واز
    از همه می خواهم فکر فردا رو یک مدت نکنند کمی به قبل فکر کنیم خیلی از مشکلات حل می شه اگر از گذشته خود مان درس بگیریم

4. سپاسگزاری ها (2):

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    1,067
    سپاسگزاری شده : 6,745 بار در 491 پست
    قدرت امتیازدهی
    78
    Array

پیش فرض پاسخ : Re: پایان شب سیه سفید است

نقل قول نوشته اصلی توسط lilisam نمایش نوشته ها
    با شما راحتیم نه مجوز رو نه بوینگ رو نه مدل هواپیما رو نه دولت رو نه ایران ار رو
    هیچ کدام را قبول ندارید
    ؟؟؟
    من کی و کجا گفتم اینها رو که ردیف کردید قبول ندارم ؟
    شما اگر قاضی بودید لابد عدم قبول خدا رو هم به اتهامات فوق اضافه میکردید تا حکم ارتداد من تایید شود !
    من گفتم این 40 میلیارد وام بانکی من رو سوپرایز کرده
    البته وقتی شما میگید و دیگران هم از شما سپاسگزاری میکنند حتما یه چیزی هست که شما میدونی و من نمیفهمم
    اگر به دل نمیگیرید این 40 میلیارد خیلی زیاده تر از 60 فروند 737 میشه . مطمنید تو شمارش اشتباه نکردید ؟ شاید 500 فروند هواپیمای صفر کیلومتر صحیح تر باشه !

6. کاربر مقابل از نوشته atr72-600 گرامی سپاسگزاری کرده است:

Group Captain
    سپاسگزاری
    482
    قدرت امتیازدهی
    256
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : Re: پایان شب سیه سفید است

نشد شما گفتید که مجوز دو ریال ارزش نداره
    شما گفتید که بوینگ کیه ما ۳۴۰ دسته دو لازم دارید
    مدتی هم هست که این حرف هست مشکلی هم ندارم
    گفتم اگر نشد جواب پوزش است نه دعوا
    رقم رو هم معاونیین ریاست جمهوری در تمامی روزنامه ها گفتند که حرف ۴۰ میلیارد دلار طی ۸ ساله
    هیچ دلگیری هم نیست من ساده هستم زود باور خدا رو شکر می کنم دو نفر دیگر هم مثل من زود باورند
    تنها نماندم
    اصلا از امرور برای خنده هم شده اسم بزارید ساده لوح
    فقط برای خنده جمعه کمی بخندیم

8. سپاسگزاری ها (5):

سپاسگزاری
    1,067
    قدرت امتیازدهی
    78
    Array

مطالبی که در این سایت من نوشته ام هنوز هست
    شما مسائل رو خیلی قاطی میکیند . من گفتم مجوز تعمیر هوایپما (اگر قرار بر ان باشد که صرفا هوایپماهای بوئینگ و انهایی را که قبل از انقلاب از آمریکا خریداری شده اند باشد) ارزش ندارد . امروز هم همین رو میگم .
    چون خود شرکت بوئینگ باید این شعور را داشته باشه که این گونه هواپیماها از نظر حتی خودشون از رده خارج شده محسوب میشن
    البته قطعا تیم مذاکرده کننده این موضوع رو بررسی و دنبال خواهند کرد تا تعمیر وقطعه شامل همه هواپیماها از جمله ایرباس بشه . - چرا که توافق با 5+1 شده و نه تنها با امریکا ( متن توافق ژنو هم برای اجرا در اختیار اتحادیه اروپا گذاشته شده و همه کشورهای اروپایی از همان تحفیف تحریم ها پیروی خواهند کرد که آمریکا خواهد کرد ) به همین دلیل این اقدام یک جانبه بوینگ فاقد اعتبار قانونی و کاملا بی ارزش هست .

در مورد 340 : من گفتم اگر ایرلاین ها به دلیل شرایط تحریم و حتی بدون تحریم تا زمان امده شدن هر سفارشی ... قراره هواپیمای دست دوم وارد کنند و شرایط قیمت بلیط در ایران.... .ایرباس 340 به دلیل مصرف سوخت بیشتر نسبت به 777 توسط ایرلاین ها زودتر از موقع گراند شده اند و در بازار میشه انها رو با قیمت بسیار ارزان تهیه کرد رو میشه وارد کرد و برای ما به صرفه هست . الان هم همین رو میگم
    من فکر میکردم این سایت یک انجمن تحصصی هست نه خیالبافی .
    من مایلم در مورد مسائل فنی و بخصوص اقتصادی بحث منطقی کنیم نه مانند حامیان تیم های فوتبال از این و ان طرفداری کنیم

10. سپاسگزاری ها (2):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,432
    سپاسگزاری شده : 52,314 بار در 4,034 پست
    قدرت امتیازدهی
    549
    Array

1- آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا

2- تعریف دوست و دشمن هم نسبی است و هم موقتی. گاهی ممکن است به راحتی جای دوست و دشمن عوض شود

کسی که بتواند دوست ها و دشمنانش رو خیلی خوب و با زیرکی شناسایی کند و سپس آن بیت خواجه حافظ شیراز رو اجرا کند می شود سیاستمدار درست و موفق و آن کشوری که چنین سیاستمدارانی داشته باشد کشوری موفق و پیشرفته خواهد شد

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    15,316
    سپاسگزاری شده : 157,203 بار در 8,933 پست
    قدرت امتیازدهی
    1290
    Array

«حمید بعیدی نژاد» رییس دبیرخانه توافق ژنو روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا در پاسخ به سوالی درباره نتایج جلسات کمیسیون مشترک ایران و 1+5 برای نظارت بر اجرای توافق ژنو که از روز 20 فروردین ماه به مدت دو روز در شهر وین اتریش برگزار شد، برای رفع موانع هرچه سریعتر اجرای این توافق، افزود: تا امروز چهار قسط از هشت قسط دارایی های مسدود شده کشورمان آزاد شده که با آزادشدن قسط پنجم در هفته آینده، مجموع دارایی های آزادشده به دو میلیارد و ٦٥٠ میلیون دلار می رسد.

رییس دبیرخانه توافق ژنو درباره تعمیر موتورهای هواپیما نیز گفت: مجوزهای لازم برای امکان تعمیر موتور هواپیماها کاملا فراهم شده و بزودی این موتورها برای تعمیر به مراکز اصلی کارگاه های تعمیراتی به اروپا ارسال خواهند شد. در کنار آن برخی از قطعات نیز برای تعمیر ارسال خواهند شد.

Group Captain
    سپاسگزاری
    482
    قدرت امتیازدهی
    256
    Array

پیش فرض Re: پاسخ : پایان شب سیه سفید است

نقل قول نوشته اصلی توسط atr72-600 نمایش نوشته ها
    مطالبی که در این سایت من نوشته ام هنوز هست
    شما مسائل رو خیلی قاطی میکیند . من گفتم مجوز تعمیر هوایپما (اگر قرار بر ان باشد که صرفا هوایپماهای بوئینگ و انهایی را که قبل از انقلاب از آمریکا خریداری شده اند باشد) ارزش ندارد . امروز هم همین رو میگم .
    چون خود شرکت بوئینگ باید این شعور را داشته باشه که این گونه هواپیماها از نظر حتی خودشون از رده خارج شده محسوب میشن
    البته قطعا تیم مذاکرده کننده این موضوع رو بررسی و دنبال خواهند کرد تا تعمیر وقطعه شامل همه هواپیماها از جمله ایرباس بشه . - چرا که توافق با 5+1 شده و نه تنها با امریکا ( متن توافق ژنو هم برای اجرا در اختیار اتحادیه اروپا گذاشته شده و همه کشورهای اروپایی از همان تحفیف تحریم ها پیروی خواهند کرد که آمریکا خواهد کرد ) به همین دلیل این اقدام یک جانبه بوینگ فاقد اعتبار قانونی و کاملا بی ارزش هست .

در مورد 340 : من گفتم اگر ایرلاین ها به دلیل شرایط تحریم و حتی بدون تحریم تا زمان امده شدن هر سفارشی ... قراره هواپیمای دست دوم وارد کنند و شرایط قیمت بلیط در ایران.... .ایرباس 340 به دلیل مصرف سوخت بیشتر نسبت به 777 توسط ایرلاین ها زودتر از موقع گراند شده اند و در بازار میشه انها رو با قیمت بسیار ارزان تهیه کرد رو میشه وارد کرد و برای ما به صرفه هست . الان هم همین رو میگم
    من فکر میکردم این سایت یک انجمن تحصصی هست نه خیالبافی .
    من مایلم در مورد مسائل فنی و بخصوص اقتصادی بحث منطقی کنیم نه مانند حامیان تیم های فوتبال از این و ان طرفداری کنیم
    سلام

در بخش حرفهای گذشته ترجیه می دهم دیگه صحبتی نکنیم در هر صورت شما اشتباه نمی کنید من هم می گم باید صبر کرد و دید
    ولی در بخش دوم مطلبتان من خیلی علاقه دارم تخصصی صحبت کنیم شاید بهتر در این مورد بریم رو تایپک دیگر ی
    مایلم از تجربه شما در خرید کدام مدل
    نهوه خرید
    با چه شرایطی می توانیم بخریم صحبت کنیم مطمان هستم که هر دو به نکات بهتری می رسیم
    با تشکر

14. سپاسگزاری ها (4):

Squadron Leader
    سپاسگزاری
    3,278
    سپاسگزاری شده : 10,316 بار در 1,268 پست
    قدرت امتیازدهی
    114
    Array

دوستان متاسفانه کمی بحث داره از مسیرخودش منحرف میشه
    بهتره صبور باشیم و به اینده امیدوار و به دولت مردان اطمینان داشته باشیم
    تحریم ها یک شبه به وجود نیامده که یک شبه هم محو بشه پس لطفا صبور باشید
    در مورد ورداشته شدن تحریم ها اگر خریدی انجام بشه {که خبرهای خوبی این روزهابه گوش میرسه } نباید انتظار داشت یک شبه وارد کشور بشوند و خود این مقوله شرکت هارو اماده پذیرش انها میکنه و در این مدت زیرساخت و......... درست خواهد شد {قرار نیست همین فردا 787 بیاد که نگران نبود زیرساخت ان هستید }و یا این که گفته میشه این خرید بی فایدست چون سایت ها پره!!!!اولا در این بین بالاخره ممکن چند فروندی زودتر تحویل داده بشه و یا مثل777 عراق و یا حتی 737 های این شرکت موقعیتی پیش بیاد و در این مدت شرکت ها با اجاره کردن و یا حتی خرید هواپیماهای در حد نو همین تایپ ها میتونند خود رو احیا و اماده برای استفاده این هواپیماها بکنند{خیلی از ارلاین ها قبل از ورود یک تایپ جدید چند مدتی از ان تایپ اجاره میکنند} و دلیلی بر ورود ارباس340 22 سال قبل نیست که این معاهده رو بی ارزش میدونید

aircraft's design to forgive the pilots

16. سپاسگزاری ها (5):

سپاسگزاری
    1,067
    قدرت امتیازدهی
    78
    Array

دوستان گرامی این سایت یک پایگاه دیجیتاله . کاغذ مصرف نمیکنه که بخواهیم تو صفحاتش صرفه جویی کنیم !
    میتونیم موضوعات مختلف رو در تاپیک ها و صفحه های گوناگونی که برای همین منظور تدارک دیده شده بطور جداگانه مورد بحث و بررسی قرار بدیم
    ما با هم دوست یا دشمن نیستیم . میخواهبم نظراتمون رو با هم تبادل کنیم - قرار نیست به دیگری ثابت کنیم که من درست میگویم و تو نادرست
    قرار هم نیست 100 % با هم مخالف یا موافق باشیم - کلی گویی نکنیم - با آن قسمتی که موافقیم . موافق و با ان قسمتی که مخالفیم درش بحث کنیم ( البته با حفظ ادب و کرامت - به همدیگه انگ نزنیم )

این سایت صفحه های زیادی داره که دارند خاک میخورن ... مثلا اگر من نظر مساعد نسبت با 340 دارم و دیگری مخالف ان هست ... خوب میشینیم در یک تاپیک مربوطه به ان نظراتومون رو از لحاظ سوخت . قیمت . کیفیت و .....در نهایت نتیجه گیری مورد بحث و بررسی قرار میدیم
    این درست نیست که با یک برند همیشه خصمانه و با دیگری عاشقانه رفتار و نظر بدیم
    از توجه دوستان سپاسگذارم

18. سپاسگزاری ها (5):

صفحه 14 از 47 نخستنخست ... 4891011121314151617181920242934 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. بفرمایید یک قاشق کوتوله ی سفید!
    توسط Maryam Mehri در انجمن ستارگان
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 23-08-2013, 00:04
  2. سفید چاله
    توسط Maryam Mehri در انجمن فیزیک کیهانی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 09-04-2013, 19:37