@aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

جستار: تجربه های بانوی خلبان کرمانشاهی

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    42,249
    سپاسگزاری شده : 29,241 بار در 3,466 پست
    قدرت امتیازدهی
    259
    Array

پیش فرض تجربه های بانوی خلبان کرمانشاهی

تجربه های بانوی خلبان کرمانشاهی

خدیجه صیفی، خلبان هواپیماهای فوق سبک و دانشجوی دوره خلبانی هواپیماهای مسافربری است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمانشاه وي برای اولین بار در سال 1387 به رویای کودکی اش جامعه عمل پوشاند و با پاراگلایدر در آسمانها به پرواز درآمد و همین چشیدن طعم پرواز برایش کافی بود که دیگر آن را رها نکند.
    بعد از آن بود که خدیجه دوران دانشجویی خلبانی هواپیماهای فوق سبک (UL) را زیر نظر کاپیتان پورمند گذراند.
    سپس در کمیسیون طب هوایی (AMC) هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز پذیرفته شد و به سراغ گذراندن دوره آموزش خلبانی هواپیماهای مسافربری رفت.
    خدیجه می گوید در کل ایران تنها 9 زن وجود دارد که در دانشکده خلبانی وابسته به سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مشغول تحصیل هستند.
    Q-G001

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    42,249
    سپاسگزاری شده : 29,241 بار در 3,466 پست
    قدرت امتیازدهی
    259
    Array

پیش فرض پاسخ : تجربه های بانوی خلبان کرمانشاهی

گفتند: خانم برو شوهر کن، زن را چه به خلبانی!

خبرگزاری ایسنا: این گفتهی تک بانوی خلبان کرمانشاهی است:« اگر چهرهام را به هم ریخته و بیحوصله میبینید، حاصل بیتوجهیهای برخی مسوولین استانی است که برای حل مشکلاتم کمک نمیکنند.»

«خدیجه صیفی»، خلبان هواپیماهای فوق سبک و دانشجوی دورهی خلبانی هواپیماهای مسافربری است که این روزها دل پر و گلایههای بسیاری از دست مسوولان استان کرمانشاه دارد.

او پس از ناامیدی از کمک مسوولان برای حل مشکلش، به دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه آمد تا بتواند حداقل بغضهای گلویش را فریاد زند تا شاید گوشی برای شنیدن باشد.

خدیجه به ما گفت که 28 سال دارد و اهل کرمانشاه است.

او هم مثل خیلیها، رویای پرواز آرزوی کودکیاش بود. اما مثل همون خیلیها، رویایش را فراموش نکرد و برای پرواز رنجها کشید.

خدیجه میگوید: شوق پرواز چنان لذت و غروری به انسان میدهد که هرگز نمیتوانی آن را رها کنی.

او برای اولین بار در سال 1387 به رویای کودکیاش جامه عمل پوشاند و با پاراگلایدر در آسمانها به پرواز درآمد و همین چشیدن طعم پرواز برایش کافی بود که دیگر آن را رها نکند.

پس از آن بود که خدیجه دوران دانشجویی خلبانی هواپیماهای فوق سبک (UL) را زیر نظر کاپیتان پورمند گذراند.

سپس در کمیسیون طب هوایی (AMC) هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز پذیرفته شد و به سراغ گذراندن دورهی آموزش خلبانی هواپیماهای مسافربری رفت.

خدیجه میگوید: در کل ایران تنها 9 زن هستند که در دانشکدهی خلبانی وابسته به سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مشغول تحصیل هستند.

و اینجا بود که سر درد و دلهای خدیجه باز شد و گفت: نزدیک به دو سال است که برای تامین بخشی از هزینههای تحصیلم به سراغ مسوولان استانداری و نمایندگان کرمانشاه در مجلس رفتم، اما دریغ از کوچکترین کمکی!

تک بانوی خلبان کرمانشاهی در ادامه گفت: یک روز به سراغ یکی از مسوولان استانداری کرمانشاه رفتم تا از او طلب کمکی حتی در قالب وام برای ادامه تحصیلم کنم که او در پاسخ نامهام را پس داد و گفت: «خانم برو شوهر کن و بشین خانه، زن را چه به پرواز و خلبانی».

خدیجه میگوید: تاکنون بارها به مسوولان استان گفتهام که حداقل به من کاری بدهید تا بتوانم هزینههای تحصیلم را کسب کنم. اما گویا از اینکه یک زن بخواهد خلبان شود، خوششان نمیآید و مایلند که زنها فقط خانهداری کنند.

او همچنین مدعی دریافت دعوتنامههای متعدد از دانشکدههای خلبانی کشورهای اروپایی و آمریکایی شد و ادامه داد برایم دعوتنامه ارسال شد و تاکنون بارها با من تماس گرفتند و از من دعوت کردند، اما به خاطر عشقی که به آب و خاکم دارم هرگز به این دعوتنامهها پاسخی ندادم.

... خلاصه اینکه خدیجه دل پر درد و گلایههای بسیاری دارد، باشد که از این طریق صدای او به گوش مسوولان برسد.

Q-G001

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    94
    سپاسگزاری شده : 1,986 بار در 233 پست
    قدرت امتیازدهی
    29
    Array

اول اینکه تلاش و پشتکار این بانوی خلبان قابل ستایش است و برخورد مسئولان قطعا درست نبوده،
    اما کارشان به نظرم درست بوده، دلیل نمیشه هرکس رویای خلبانی داشت برای تامین بخشی از هزینه های این رویایی پر هزینه از بیت المال براش هزینه کنند، وگرنه کم نیستند امثال ایشون.

رویا های پر هزینه جیب های بزرگ و پری هم میخواد، و کسی که پول به اندازه کافی نداشته باشه متسفانه باید رویاشو فراموش کنه. این قانون طبیعته.

به نظرم متن این خبر طوری تنظیم شده که به خواننده بقبولاند که ایشون چون زن هستند نمی توانند خلبان شوند،

خدیجه میگوید: تاکنون بارها به مسوولان استان گفتهام که حداقل به من کاری بدهید تا بتوانم هزینههای تحصیلم را کسب کنم. اما گویا از اینکه یک زن بخواهد خلبان شود، خوششان نمیآید و مایلند که زنها فقط خانهداری کنند.

او همچنین مدعی دریافت دعوتنامههای متعدد از دانشکدههای خلبانی کشورهای اروپایی و آمریکایی شد و ادامه داد برایم دعوتنامه ارسال شد و تاکنون بارها با من تماس گرفتند و از من دعوت کردند، اما به خاطر عشقی که به آب و خاکم دارم هرگز به این دعوتنامهها پاسخی ندادم.
    همچنین ، ظاهرا ایشان فاند تحصیلی را با دعوت نامه اشتباه گرفتند ! صرفا گرفتن دعوت نامه چیز خیلی مهمی نیست، چون اونها هم در قبال آموزش از شما پول طلب می کنند و مجانی کسیو خلبان نمی کنند.
    فاند تحصیلی چیز دیگریست که فکر نمیکنم شامل حال ایشون بشه.

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    913
    سپاسگزاری شده : 2,439 بار در 371 پست
    قدرت امتیازدهی
    32
    Array

من یه یکم گنگم ....
    این که ایشون می فرمایند در کل ایران 9 زن در
    دانشکدهی خلبانی وابسته به سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هستند
    منظورشون دقیقا چیه؟؟؟
    بعد هم ایشون چه برتری ای یا توانایی خاصی دارن که از آمریکا و اروپا واسشون دعوت نامه می آد؟؟
    سوما اگه عشق ایشون پروازه با هواپیمای تجاریه خوب برن همون جایی که دعوتشون کردن چون با شرایط سنی و جنسیتی ایشون متاسفانه در حال حاضر خبری نیست ولی اگر عشقشون آب و خاکه پس دیگه نارضیتی واسه چیه؟؟؟

What would happen if we thought about our universe better and much more

جستارهای مشابه

1. پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 24-07-2012, 13:42
  2. بانوی اطلاعات پرواز فرودگاه دوبی
    توسط Echo Zulu SW در انجمن فرودگاه های خارجی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 04-07-2011, 01:03
  3. تجربه ای از یک خلبان
    توسط First Officer در انجمن خاطرات خلبانان
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 27-09-2007, 00:05