@aerospacetalk
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

جستار: پایین بودن سرعت سوختن سوخت suger

Airman Basic
    سپاسگزاری
    5
    سپاسگزاری شده : 1 بار در 1 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پایین بودن سرعت سوختن سوخت suger

با سلام خدمت تمامی دوستان من یک مشکل دارم در رابطه با قدرت سوخت suger که ساختم مقادیرش به شرح زیر هست
    kno3 : 65%
    شکر : 35%
    اکسید اهن : 1%
    سوخت عمل میکنه ولی خیلی ضعیف میسوزه و اصلا سرعته سوخت بالا نیست در نتیجه قدرت پرتاب نداره هر چقدر هم نازلم رو تنگ یا گشاد میکنم بازم نمیشه که بگید مشکل نازل هست
    مشکل سوخته
    اطفا راهنمایی کنید چه کار کنم سرعت سوختن افزایش پیدا کنه

Airman Basic
    سپاسگزاری
    5
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : پایین بودن سرعت سوختن سوخت suger

کسی نبود جواب بده ؟ اینجا همه بیننده هستن؟

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,429
    سپاسگزاری شده : 52,300 بار در 4,032 پست
    قدرت امتیازدهی
    548
    Array

موتور رو با چه وسيله اي روشن مي كنيد؟

4. کاربر مقابل از نوشته Shahrokh گرامی سپاسگزاری کرده است:

Airman Basic
    سپاسگزاری
    5
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

وسیله روشن کردنش چه ربطی داره رییس من اصلا سرعت سوختن رو خارج از موشک میگم سرعت سوختنش خیلی ضعیفه مثلا 10 گرمش توی 15 تا 17 ثانیه میسوزه جای اینکه تو 5 ثانیه بسوزه بعد من موتوره موشک هامو با Igniters یا جرقه زن روشن میکنم

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,429
    قدرت امتیازدهی
    548
    Array

فكر كنم شما بجاي جرقه زن بايد از چاشني انفجاري استفاده كنيد. براي روشن شدن موتور موشك نياز به انفجاري كوچك هست تا فشار محفظه احتراق به ميزان لازم برسه. وگرنه سوخت شما فقط ميسوزه و تراستي توليد نمي كنه. در خارج از محفظه احتراق هم اصلا نبايد انتظار داشت سوخت شما تراست توليد كنه چون فشار لازم رو نخواهد داشت و در حقيقت انفجاري صورت نخواهد گرفت. تي ان تي كه ماده انفجاري هست رو هم ميشه با شعله كبريت آتيش زد و خواهد ديد كه مثل چوب مي سوزه و گرما توليد ميكنه اما از انفجار خبري نيست.

Airman Basic
    سپاسگزاری
    5
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

ولی من سوخت اماده تهیه کردم و با جرقه زن روشن کردم با همین نازل موشک پرتاب شد و نیاز به انفجارم نبود. حالا به نظر شما این سوخت با این ترکیب قابلیت پرتاب داره یا اینکه من از سوخت امونیوم پرکلراید استفاده کنم به نظرم اون بسیار پر قدرت باشه... بعد یه راهنمایی کنیددر دو تا موضوع من نازل رو نصبت به سطح سوخت چقدر سوراخ کنم قطر سوراخ چقدر باشه ؟ و اخرین موضوع چاشنی انفجاری چطور درست کنم و کار بذارم لطفا کامل راهنمایی کنید ممنون میشم

8. کاربر مقابل از نوشته hsoft_project گرامی سپاسگزاری کرده است:

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,429
    قدرت امتیازدهی
    548
    Array

در سایت زیر :
    http://www.nakka-rocketry.net/

اطلاعات بسیاری ارزشمندی ارائه شده

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    41
    سپاسگزاری شده : 944 بار در 157 پست
    قدرت امتیازدهی
    19
    Array

دوست عزیز
    مشکل شما در زمان ساختن سوخت نیترات با شکر است
    باید ابتدا شکر و نیترات پتاسیم را در کمی اب حل کرده و بعدا روی اجاق انرا پخت کنید والا اگر فقط شکر را با نیترات مخلوط کنید بدون انکه انرا پخت کنید سوخت راکت مدل ساخته نمی شود البته حل کردن شکر و نیترات پتاسیم در اب و روی اجاق لم مخصوصی دارد و کار خطرناکی است که نباید در فضای منزل انجام شود و در موقع کار حتما دستکش دستتان کنید
    دومین مورد رطوبت است حتی سوخت شکر و نیترات پتاسیم اگر مدتی بماند رطوبت را جذب کرده و یا عمل نمی کند و یا به سختی روش می شود در هر صورت به شخصا سوخت شکر و نیترات پتاسیم را ساخته و انرا تائید می کنم و سوخت knsuger بسیار قوی است و داری تکاتش مخصوی حدود 110 تا 120 است و یکی از قویترین سوخت های راکت مدل است
    استفاده از چاشنی انفجاری خطرناک و قدغن است همان جرقه زن بسیار عالی عمل می کند حدود چند سانت سیم کرم نیکل و یک باطری موتور سیکلت و 8 متر سیم کافی است
    چگونه تکانش مخصوص را اندازه گیری کنیم
    برای اندازه گیری تکانش مخصوص SPسوخت راکت مدل کافی است مقدار معینی از انرا وزن کنید (2 گرم ) بعد انرا لوله کنید (با همین سوخت شکر و پتاسیم هم این کار را بکنید و یا با بلاک پودر یا سوخت رزین اپوکسی )
    طول مشخصی را انتخاب کنید مثلا دو نیم سانت پس هر سوخت موشکی ساختید انرا 2 گرم وزن کنید ان قدر بمالید تا به صورت یک استوانه به طول دو نیم سانت در بیاید ان موقع انرا از یک طرف اتش بزنید و با یک کورنومتر زمان را اندازه گیری کنید و یاداشت کنید این جوری می توانید بفهمید که ایا سوخت راکت مدلی که ساخته اید درست است یا نه

Airman Basic
    سپاسگزاری
    5
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

باسپاس از پاسخ شما بنده دیگر از سوخت شکر استفاده نمیکنم و پودر سیاه تهیه میکنم اما قدرت این پودر بسیار زیاد است و موجب انفجار میشود شاید هم سوراخ نازل باید در این حالت بزرگتر شود . اگر یک راهنمایی هم بکنید و میزان قطر سوراخ را نصبت به قطر محفظه ی سوخت بگویید متشکر میشوم. فزض کنید یک محفظه ی سوخت به قطر 6 سانتی متر و ارتفاع 50 سانتی متر داشته باشیم سوراخ نازل باید بری پودر سیاه چقدر باشد؟ که محفظه ی سوخت منفجر نشود وزن موشک هم 4 کیلو گرم بدون سوخت و با سوخت 8 کیلو گرم میباشد

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    41
    سپاسگزاری شده : 944 بار در 157 پست
    قدرت امتیازدهی
    19
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hsoft_project نمایش نوشته ها
    باسپاس از پاسخ شما بنده دیگر از سوخت شکر استفاده نمیکنم و پودر سیاه تهیه میکنم اما قدرت این پودر بسیار زیاد است و موجب انفجار میشود شاید هم سوراخ نازل باید در این حالت بزرگتر شود . اگر یک راهنمایی هم بکنید و میزان قطر سوراخ را نصبت به قطر محفظه ی سوخت بگویید متشکر میشوم. فزض کنید یک محفظه ی سوخت به قطر 6 سانتی متر و ارتفاع 50 سانتی متر داشته باشیم سوراخ نازل باید بری پودر سیاه چقدر باشد؟ که محفظه ی سوخت منفجر نشود وزن موشک هم 4 کیلو گرم بدون سوخت و با سوخت 8 کیلو گرم میباشد
    شش سانتیمتر در 50 سانتیمتر واییییییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییی یییییییییی
    دوست عزیر مگر می خواهید به کره ماه بروید ؟
    ساخت این موتور با این میزان سوخت برای اول کار به معنی انفجار است شما می خواهید یک خمپاره بسازید ؟
    بدی کار افراد اماتور این است که فکر می کنند هر چقدر موتور انها قویتر وراکت مدل انها بزرگتر باشد یعنی موشک ساز تر هستند
    دوست عزیر من برای حداکثر 10 گرم سوخت پودر سیاه نازلی به اندازه دونیم تا 3 میلمتر می زنم تازه انهم بستگی به تعداد شکاف های دارد که درون سوخت می زنم من به هیچ عنوان این موتور راکت شما را تائید نمی کنم وساخت ان بر خلاف هر گونه قوانین ساخت راکت مدل اماتوری است بهتر است ابتدا لوله ای به ضخامت 2 تا 3 میلمتر از مقوا به پیچید با قطر بدنه حداکثر 2 سانتیمتر و طول حداکثر 10 بهتر است 7 سانتیمتر باشد بعد انرا با 8 تا 10 گرم سوخت پود سیاه پر کرده و نازل انرا دو نیم میلیمتر با تعداد شکاف بیش از چهار یا 3 میلمتر با تعداد شکاف 3تا 4 در میان سوخت بسازید این موتور بهتر جواب داده ومنفجر هم نمی شود موتور راکت پیشنهای شما اصلا در شروع کار مناسب نیست برای خرج پرتاب در این موتور راکت که من گفتم می توانید از گذاشتن یک قطعه طرقه های کبریتی استفاده کنید که در 10 ثانیه می سوزد
    در انتهای موتور راکت جای که داخل بدنه می رود یک مقوار دایراه ای شکل می برید و روی سوخت گذاشته البته وسط انرا سوراخ می کنید یعد سر ترقه کبریتی را درون ان قرار داده با چسب چوب محکم میکنیم به این صورت بعد از اتمام سوخت و 10 ثانبه انفجار ان باعث خروج چتر نجات می شود البته بهتر است با محاسبه خود مقداری از ترقه کبریتی را به برید تا بعد از 3 تا 4 ثانیه عمل کند
    موفق باشیدساخت موتور راکت مدل قسمت اول YAZDANNIAZ - آپارات

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. پاسخ ها: 6
    آخرين نوشته: 17-03-2012, 17:59
  2. در آتش سوختن یک میل8 و دو آنتونف 2-روسیه
    توسط EP-IBZ در انجمن سوانح و حوادث غیر نظامی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 08-02-2012, 12:00
  3. ويديويي از سوختن فوكر هما در فرودگاه
    توسط F-5 در انجمن سوانح و حوادث غیر نظامی
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 29-01-2012, 11:43
  4. چگونه سوخت ، زمان و سرعت پرواز را محاسبه کنم ؟
    توسط forood در انجمن آموزش و پاسخ به کاربران FSX
    پاسخ ها: 4
    آخرين نوشته: 23-04-2009, 15:09
  5. ساخت هواپيمايي با سرعت ده برابر سرعت صوت
    توسط چازان در انجمن اخبار شرکتهای هواپیماسازی
    پاسخ ها: 4
    آخرين نوشته: 24-09-2005, 00:30