@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 66

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IBZ

مدیر انجمن هواپیماهای مسافربری
    سپاسگزاری
    18,471
    سپاسگزاری شده : 16,092 بار در 839 پست
    قدرت امتیازدهی
    166
    Array

پیش فرض صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IBZ

//به زودي زود شروع دور سوم صندلي داغ ايرواسپيس تاك همزمان با آغاز فصل داغ تابستان//

مدیر انجمن هواپیماهای مسافربری
    سپاسگزاری
    18,471
    سپاسگزاری شده : 16,092 بار در 839 پست
    قدرت امتیازدهی
    166
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk

سلام...

در اين روز فرخنده دور سوم صندلي داغ ايرواسپيس تاك را آغاز مي كنيم.

اما پيش از معرفي اولين دوست عزيزي كه بر روي صندلي داغ مي نشينند لازم است تا يكسري نكات و قوانين صندلي داغ را خدمت دوستان عرض كنم:

1-تمامي سوالات بايد در چهارچوب قوانين سايت پرسيده شود و در صورت مغايرت با قوانين سايت بدون اطلاع نويسنده آن سوال پاك خواهد شد.

2-شركت كننده در پاسخ دادن به سوالات مختار است و در صورت تمايل مي تواند به سوالاتي پاسخ ندهد.

3-مدت زمان در نظر گرفته شده براي هر شركت كننده 4 روز است.

4-در هر پست ميتوان تا حداكثر 10 سوال مطرح نمود.

در نهايت اميدوارم دوستان با در نظر گرفتن جوانب مختلف و خط قرمزها در انجام يك فعاليت سرگرمي و تفريحي ياري دهنده ي ما باشند.

==========================================================================

و اما...

اولين كسي كه حاضر شد در صندلي دااااااغ ايرواسپيس تاك حضور يابد كسي نيست جز...

اكو پاپا اينديا براوو زولو يا EP-IBZ و يا به قول خودش و ديگر دوستان آقا طارق عزيز

خب ميريم سراغ آتيش زدن طارق عزيز:

طارق جان سلام

خوبي؟آماده اي؟

فكر مي كني صندلي داغ حرارتش از دماي هواي اهواز بيشتره؟(البته اينجا گرد و غبار نداريم.
    )

1-اول از همه و طبق عادت يك بيوگرافي مختصر و مفيد از خودت برامون بگو:
    از قد و وزن و سن و سال گرفته تا رشته ي تحصيلي و اينا

2-اومدنت به صندلي داغ يك مناسبتي براي خودت داره.يكم در موردش توضيح بده:

3-چرا بين اين همه هواپيما براوو زولو؟اين هواپيماي 30 ساله چي داره كه ازش خوشت مياد؟

4-چرا اينجا؟چرا هواپيما؟چرا پرواز؟از كي فهميدي كه عاشق پرواز و هواپيما هستي؟ريشه در دوران كودكيت داره؟

5-به هوانوردي نظامي علاقه داري؟

6-چرا طارق كلا تو خط پي ام نيست و همش تو كار پيغام بازديد كننده هست؟

7-تا حالا به چيزايي كه ميخواستي تو زندگيت رسيدي؟

8-چي شد كه طارق يهو به اينجا علاقمند شد و روزي كمتر از 6 7 تا پست نميزد؟

9-در صورت امكان زندگي در خارج ايران ميموني يا ميري؟

10-يكسري سوال دو گزينه اي در زمينه ي هوانوردي:

توپولف پر سر و صدا يا ام دي بدقواره؟

ايران اير يا ماهان؟

SP هاي ايران اير يا 744 هاي ماهان؟

747 هاي 100 و 200 ايران اير يا SP هاي ايران اير؟

بوئينگ يا ايرباس؟(اين داستان درگيري بين بوئينگي ها و ايرباسي ها كم از دعواي تامكت و فانتوم يا قرمز و آبي نداره ها.)

ملكه ي آسمان ها يا دلفين؟

بوئينگ 777 يا ايرباس 330 ؟

بوئينگ 737 يا ايرباس 320 ؟

بوئينگ 787 يا ايرباس 350 ؟

757 بيشتر شبيه مداد هست يا 340 مخصوصا سري 600 ؟

تامكت يا فانتوم؟

خب اين سوالات دستگرمي رو فعلا جواب بده تا دوستان كم كم حرارت صندلي رو ببرن بالا

مدیر انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    سپاسگزاری
    21,641
    سپاسگزاری شده : 20,062 بار در 2,029 پست
    قدرت امتیازدهی
    212
    Array

به به آقا طارقه که..اوضاع خوبه..فعلا اولشه..هنوز باید از دست سوالات ما و بچه ها بسوزی..

1-آبی هستی یا قرمز؟

2-دلیل علاقت به سسنا 206؟

3-اگه رئیس سازمان هواپیمایی بودی چیکار میکردی؟

4-در آینده میخوای چیکاره بشی؟

5-فرض کن یه پرواز خارجی داری..مثلا بلیط هواپیمایی ماهان رو گرفتی.ولی یه دفعه امارات بهت زنگ میزنه میگه ما تو رو مجانی به مقصد میبریم با سوپر جامبو چیکار میکنی؟امارات یا باطل کردن بلیط ایرانی؟

6-چند ساله شبیه ساز کار میکنی و از کجا شروع کردی؟

7-از چه چیز هواپیما بدت میاد؟

8-تو پرواز و ارتفاع 36000 پا یه دفعه خلبان اعلام میکنه که موتورهای هواپیما خاموش شدن و دیگه روشن نمیشن..چه میکنی؟

9-برای خلبانی کدوم آموزشگاه رو انتخاب میکنی؟

10-نظرت در مورد امضای Saeed_Jsn چیه؟(A380 Iran Air)

فعلا تا میتونی به اینا جواب بده تا بعدا کارت دارم..

بزودی خبر جدیدی خواهید شنید از سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,854
    سپاسگزاری شده : 13,506 بار در 1,046 پست
    قدرت امتیازدهی
    123
    Array

به به...آقا بگیر که میخوایم جزغالت کنیم...چه بوی سوخاری ای میاد :دی ۱-چرا طارق؟چرا حسن یا امین نیستی؟؟؟اصلا طارق یعنی چی؟؟
    ۲-دوست داری رو چه هواپیمایی سولو بشی؟؟
    ۳-تا حالا عاشق شدی؟چند بار؟؟الانم عاشقی؟
    ۴-اسپرسو یا دوغ؟
    ۵-بدترین سوتی که دادی و خیلی ضایع شدی رو تعریف کن
    ۶-نظرت در مورد من :دی
    ۷-نظرت در مورد خودت
    ۸-به نظرت WhiteSwan تو کاکپیت فوکر جا میشه؟؟ ؟
    ۹-چی شد که اومدی توی این سایت؟؟؟
    ۱۰-راستی فلسفه فامیلتم بگو

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    437
    سپاسگزاری شده : 1,491 بار در 174 پست
    قدرت امتیازدهی
    22
    Array

یا اجازه ی اساتید

1- طارق اگه یه روز کمک خلبان ارباس 300 بودی و کپتن یه سکته ی خفیف کرد و تنهات گذاشت و تو این لحظه یکی از موتورا هم از کار افتاد چیکار میکنی؟

2- طارق اگه بهت این اجازه داده میشد که محل تولدت رو خودت انتخاب کنی دوست داشتی اصالتا به جز اهواز 1- تو خود ایران اهل کدوم شهر بودی با اولویت بندی 3 تا شهر رو بگو 2-تو دنیا 3 تا شهرم انتخاب کن؟

3- براوو جان فرض کن مسئول خرید هواپیما های جدید برا ایران ایر هستی و تحریم هام خداحافظی کردن کدوم هواپیما هارو برا کدوم مسیرا میخری؟

4- خلبان F-14 هستی و هشدار بینگو فیول هم داره تو کابین گوش نوازی میده تو هم در حال رفتن برای سوختگیری هوایی هستی و یه لحظه تو رادار هواپیمای متخاصم دیده میشه حالا چیکار میکنی ؟

5- دوست داری زندگیت تو بیست سال اینده چه تغییراتی کنه ؟ (مثلا : شغلت چی باشه ، وضعیت تاهلت ، وضع درامد و زندگیت ...)

6- اقا اگه یه روز به من افتخار دادی و تشریف اوردی ارومیه دوست داری کجا ها رو ببینی که تا حالا تعرفش و شنیدی؟

7- بین این گزینه ها توی هر بخش یکی رو انتخاب کن ؟

1- الف)SU-47 ب)F-18 ج)SAAB GRIPEN د)EURO FIGHTER TYPHOON

2- الف)200-727 ب)A319 ج)TU-154 د)AN-154

فعلا اینارو داشته باش اخوی تا سوالات مهمتر و سوزنده تر دوستان و اساتید از راه برسه

ای کاش تولید 200-727 هنوزم ادامه داشت و ما هم میتونستیم تعدادشون رو بیشتر کنیم .....

خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خوشنود باشی و ما رستگار

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    47,050
    سپاسگزاری شده : 58,393 بار در 3,547 پست
    قدرت امتیازدهی
    534
    Array

سلام علیکم یا اخی!
    کیف حالک؟
    من قول داده بودم که بیام خاکسترت رو جمع کنم، بریزم تو رود یانگ تسه!

- چند درصد از نوشته ها رو می خونی و بعد دکمه سپاسگذاری رو میزنی؟ اصلاً می خونی یا نویسنده رو می بینی؟
    - به نظرت اگه یه روز مدیر Avherald ببینتت، چه بلایی سرت بیاره؟
    - تصویر ذهنیت درباره این کاربرا (قبل از اینکه ببینیشون) رو می گی؟

aeroreza
    Alpha4
    Medad Rangi
    Jombokhepel

- علیرضا (خودم!) در لباس قوی سپید یا در لباس خودش؟ چقدر فرق می کنه؟
    - به نظرت چرا این شهاب دایموند و سعید، توی سوالاشون به من گیر می دن آخه؟
    - قبول داری 787 یه پلاستیک پرنده هست؟
    - نزدیک ترین امتحانت کی برگزار می شه؟ چرا آنلاینی پس؟

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    3,301
    سپاسگزاری شده : 2,603 بار در 290 پست
    قدرت امتیازدهی
    38
    Array

طارق جان اینم قولی که بهت دادم // گفتم که ابنقدر داغش کنم ذوب شی

1- اسم ؟ سن؟ شغل؟ میزان تحصیلات؟ فزرند چندم خانواده ؟ محل سکونت؟(انگار می خوایم بیایم خواستگاری که اینا رو می پرسم... :دی)
    2- برزگ ترین ارزوی کودکی ؟؟ بزرگ ترین ارزوی فعلی ؟؟ دوس داری در اینده چه کاره بشی؟؟
    3- یه تعریف از خودت و شخصیتت واسمون بکن..از زندگیت راضی هستی؟؟
    4- چه رنگی - چه غذایی - چه گلی - چه ماشینی - رو دوس داری؟؟
    5- از چی می ترسی؟؟؟ به چه چیزی تو وجود خودت افتخار می کنی؟؟؟
    6- اگه بتونی خودت جایگاهتو توی دنیا انتخاب کنی چه جایگاهی بود؟؟؟
    7- به نظرت نامرد به کی می گن؟؟ بایه نامرد چطور باید رفتار کرد؟؟
    8- عشق رو تو یک جمله بگو؟؟ چرا ادما عشقو به بازی می گیرن؟؟
    9- دوس داشتی کجا زندگی کنی؟؟ ایران یا خارج از ایران؟؟ چرا؟؟

سوال های زیر را پاسخ بده:

• رنگ مورد علاقه

• تیم های مورد علاقه در فوتبال

• ورزش مورد علاقه

• زمانی که در روز صرف اینترنت می کنید

• دوست داشتی اسمت چی بود (جز طارق)

• بهترین سال دوران تحصیل

• چی شد که اومدی شهر آموزش

• رشته تحصیلی ات چی هست

• دوست داشتی چه رشته ای بری

• بین درس فیزیک و عربی کدوم رو انتخاب میکنی؟

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,854
    سپاسگزاری شده : 13,506 بار در 1,046 پست
    قدرت امتیازدهی
    123
    Array

دوستان عزیز به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه فرمایید...بنده طی ارسال یک اس ام اس به آقا طارق مطلع شدم که ایشون طی اعلامیه ای رسمی فرموده اند تا سایت به ARFF CAT7 مجهز نشه پاشو اینورا نمیذاره...حال خود دانید
    و من الله توفیق

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    28,441
    سپاسگزاری شده : 5,250 بار در 307 پست
    قدرت امتیازدهی
    61
    Array

ها ها ها....منتظر یه همچین روزی بودمآ...بهت هم غیر مستقیم گفتمآ ، یادته؟؟....
    بگذریم...
    ماهم یه چندتا سیب زمینی بندازیم رو زغال های دوستان بعدشم بریم لب شط بخوریم...

خوب...
    1.به چه شهرهایی از ایران سفر کردی؟؟بوشهر هم بودی؟؟

2.لب شط رفته و دریا دیده ایی ، به نظرت دریای شمال جذابتره یا جنوب(فقط دریا ، آب و هوا مدنظر نمیباشد!!)

3.(این رو خیلی جدی میگمآ)تا به حال تاپیک های خیلی خیلی خیلی خوبی رو زدی ولی معمولا بعد یه مدت ما رو از بهره مندی ازشون بی نصیب میکنی و ولشون میکنی به امان خدا ، چرا؟؟(نمونش تاریخ هوانوردی که خیلی جالب بود...)

4.اهل مطالعه هستی؟؟به طور میانگیم در ماه چند ساعت مطالعه میکنی(حدودِ!!)؟؟جالبترین کتابی که تا به حال خوندی رو معرفی کن ماهم مستفیض بشیم...

5.خبر رسانی شده که A.380 لوفتهانزا روی آسمان خوزستان نقص فنی کرده و طوری هم نیست بتونه خودش رو به یه فرودگاه استاندارد برسونه و باید فرودگاه اهواز فرود اضطراری داشته باشه ، از طرفی منزل ، ماهی صبور همراه با حـَشو برقراره ؛ کدوم رو ترجیح میدی؟ماهی صبور با حشو یا دید زدن 380 لوفتهانزا؟

6.ارلاین محبوبت در خارج از کشور کدومه؟؟

7.فرودگاه محبوبت داخل و خارج از کشور...؟؟

8.به فرودگاه اهواز از 20 چه نمره ایی میدی؟؟

9.آخرین حد جـُنونی که در راستای عشقت به هوانوردی بروز دادی...؟؟ماجرا رو تعریف کن...

10.به Aerospacetalk.ir از 20 چه نمره ایی میدی؟؟...به انجمن های فرنگی هم حتما سر میزنی ، یه مقایسه خیلی مختصر از انجمن های هوانوردی فرنگی ها و ما...

اینها باشه تا برم عسلویه از هرچی اونجا هست یه دولیتر بار کنم و بیام...
    ...یه گربه و دوتا شیر...

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    سپاسگزاری شده : 29,155 بار در 2,345 پست
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_Jsn نمایش نوشته ها
    سلام...

در اين روز فرخنده دور سوم صندلي داغ ايرواسپيس تاك را آغاز مي كنيم.

اما پيش از معرفي اولين دوست عزيزي كه بر روي صندلي داغ مي نشينند لازم است تا يكسري نكات و قوانين صندلي داغ را خدمت دوستان عرض كنم:

1-تمامي سوالات بايد در چهارچوب قوانين سايت پرسيده شود و در صورت مغايرت با قوانين سايت بدون اطلاع نويسنده آن سوال پاك خواهد شد.

2-شركت كننده در پاسخ دادن به سوالات مختار است و در صورت تمايل مي تواند به سوالاتي پاسخ ندهد.

3-مدت زمان در نظر گرفته شده براي هر شركت كننده 4 روز است.

4-در هر پست ميتوان تا حداكثر 10 سوال مطرح نمود.

در نهايت اميدوارم دوستان با در نظر گرفتن جوانب مختلف و خط قرمزها در انجام يك فعاليت سرگرمي و تفريحي ياري دهنده ي ما باشند.

==========================================================================

و اما...

اولين كسي كه حاضر شد در صندلي دااااااغ ايرواسپيس تاك حضور يابد كسي نيست جز...

اكو پاپا اينديا براوو زولو يا EP-IBZ و يا به قول خودش و ديگر دوستان آقا طارق عزيز

خب ميريم سراغ آتيش زدن طارق عزيز:

طارق جان سلام...علیکم السلام و رحمه الله و برکاته!

خوبي؟آماده اي؟[B]جز تسلیم و رضا کو چاره ای؟

فكر مي كني صندلي داغ حرارتش از دماي هواي اهواز بيشتره؟(البته اينجا گرد و غبار نداريم.[/B]
    )
    سعید جان هر کی رو میخوای از گرما بترسونی،اهوازی جماعت رو نترسون!

1-اول از همه و طبق عادت يك بيوگرافي مختصر و مفيد از خودت برامون بگو:
    از قد و وزن و سن و سال گرفته تا رشته ي تحصيلي و اينا

خب دیگه رسما" مراسم آتش زنی استارت زده میشه،طبق قوانین یک ماشین آتش نشانی باید کنار من بایسته....ایستاد...؟خب پس شروع می کنیم!
    ظارق مناصیر هستم!ایرانی عرب زبان از خطه نفت و گرما و گرد و خاک و جنگ،خوزستان!از یک خانواده تقریبا" کم جمعیت(در مقایسه با سایر خانواده های عربی)دو تا داداش دارم و یک خواهر که من آخری هستم!همون ته تغاری!175 قد دارم،68 وزن(قربون هیکلم!)متولد 17 خرداد 1371 ساعت 4 بعد از ظهر!بیمارستان جندی شاپور!
    دیپلم هنر گرایش تئاتر گرفتم حدود 8 سال به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان و در اواخر 8 سال به عنوان کارگردان،به طور حرفه ای تئاتر و سینما کار کردم.کنکور هنر دادم و دانشگاه شیراز گرایش کارشناسی کارگردانی نمایش قبول شدم اما بنا به دلایلی که از گفتن اونها معذورم(برای سایت ایجاد مشکل میکنه)عطای هنر رو به لقای زبان انگلیسی دادم و از آبان ماه 89 تا خرداد 90 روزی بین 10 تا 12 ساعت درس خوندمو بالاخره دانشگاه شهید چمران اهواز رشته زبان و ادبیات انگلیسی مقطع کارشناسی قبول شدم و الانم داشتم ادبیات فارسی می خوندم چون 3 تیر امتحان ترم دارم...بله...ترم یکی هستیم دیگه(What a Shame!)

2-اومدنت به صندلي داغ يك مناسبتي براي خودت داره.يكم در موردش توضيح بده:

بله...بی ذوقی به خرج دادیم برای 1000مین پست هیچ کاری نکردیم،گفتیم برای 2000می کاری کنیم...در فیس بوق! از دوستان استشاره گرفتم گفتن تاپیک صندلی داغ باز بشه و برو بشین روی صندلی!ما هم با (Tomcattterبزرگوار)که توی این مدت 6 ماه و خورده ای خیلی اذیتش کردم در میون گذاشتن و ایشون هم با روی باز پذیرفتن تا بار دیگه ما رو شرمنده خودشون بکنن

3-چرا بين اين همه هواپيما براوو زولو؟اين هواپيماي 30 ساله چي داره كه ازش خوشت مياد؟

خداییش تا حالا بار ها این سوال ازم شده!براوو زولو نخستین هواپیمایی بود که من پس از تشرف به دین مبین هواپیمایی!سوارش شدم و رفتم توی کاکپیتش تا حدود نیم ساعت با خدمه ش مشغول به گفتگو بشم!وقتی خواستم توی این انجمن ثبت نام کنم داشتم فکر می کردم که چه شناسه ای رو انتخاب کنم!!!براوو زولو به نظرم اومد و اونو زدم!دیگه یواش یواش شد نیک نیم ما...
    اتفاقا سعید جان هر چیزی هر قدر قدیمی بشه ارزشش می ره بالا!البته ابتدا کمی افت پیدا می کنه و سپس اوج میگیره!

4-چرا اينجا؟چرا هواپيما؟چرا پرواز؟از كي فهميدي كه عاشق پرواز و هواپيما هستي؟ريشه در دوران كودكيت داره؟

چرا اینجا؟
    امان از دست شبیه ساز و تلاش برای پیدا کردن هواپیماو ادد آن!

چرا هواپیما:
    خودمم نمیدونم!
    کلا" توی اجتماع ما دو تا شغل هست که اگر توی یک خیابون داد بزنی کی می خواد در اونها مشغول به کار بشه تقریبا همه میگن ما!یکی بازیگری و دیگری هواپیمایی...اولی رو تجربه کرده بودم...میلی به دومی نداشتم!تااینکه توی بازی GTA 5 توی شهر لاس وگاس توی یه هنگر یه هواپیما پیدا کردم توی شکل و شمایل A300 باهاش پرواز می رفتم!تا اینکه کم کم عاشقش شدم...یه روز توی بازار این شبیه ساز معلون رو پیدا کردم و آوردمش خونه...خوشحال و سرمست که بازی هواپیمایی خریدم(!)اما نمی دونستم چی در انتظارم هست!چیزی که به جرات می تونم بگم تمام مسیر زندگی منو عوض کرد...این بود که یواش یواش عاشق هواپیما شدم.
    بر خلاف شاید اکثر دوستان،من نه بابام هوایی بود...نه خونمون نزدیک فرودگاه بود نه بچگی اردو بردنمون فرودگاه...هیچ...امان از دست این شبیه ساز که نوجوون این مملکت رو از راه بدر کرد!

5-به هوانوردي نظامي علاقه داري؟

آره!اما بین هوانوردی نظامی و غیر نظامی،من غیر نظامی رو ترجیح میدم!از کشت و کشتار و جنگ بدم میاد!

6-چرا طارق كلا تو خط پي ام نيست و همش تو كار پيغام بازديد كننده هست؟

حوصلشو ندارم!یه ساعت برو توی پیج ارسال پیام...تایتل انتخاب کن بنویس بفرست...اینجا(پیغام بازدید کنندگان)به ضرب سه سوت پیغام ارسال می شود.

7-تا حالا به چيزايي كه ميخواستي تو زندگيت رسيدي؟

به طرز عجیب و معجزه آسایی هرچه توی زندگیم طلب کنم خدا بهم میده!باور نداری...خدایا این سعید و سه روزه هلاک کن!!!!(خدایا من باب مزاح گفتم!)باور کن هرچی از خدا خواستم بهم داده!همیشه هم وقتی چیزی بخوام...خیلی صادقانه با خدای خودم خلوت می کنم...بهش میگم...ازت نمیخوام بهم بدیش...اگه به صلاحمه بدش...اگه به صلاحم نیست هیچ وقت بهم نده!تا الان هرچی به صلاحم بوده خدا بهم داده!

8-چي شد كه طارق يهو به اينجا علاقمند شد و روزي كمتر از 6 7 تا پست نميزد؟

خودمم نمیدونم!اما باید در کنار کلینیک های ترک اعتیاد،کلینیک ترک ائرواسپیس تاک باید زد برای کسانی که قصد ترک دارن!(دومی رو خدا نکنه!)به قول Khashayar هوانوردی اینقدر گستردس که با یک سوال آغاز میشه!جوابتو که بگیری دو تا سوال دیگه پیش میاد..جواب اونها رو که بگیری 4 سوال دیگه پیش میاد و قص علی هذه!ما هم همین بلا سرمون اومد!

9-در صورت امكان زندگي در خارج ايران ميموني يا ميري؟

خدا رو شکر هم پولشو دارم هم پاسپورت هم به سهولت می تونم ویزا جور کنم اما:
    من آنم که در پای خوکان نریزم مر این قیمتی در لفظ دری را!

10-يكسري سوال دو گزينه اي در زمينه ي هوانوردي:

توپولف پر سر و صدا يا ام دي بدقواره؟

727 خوش قواره!:دی

ايران اير يا ماهان؟

هم دوست ایران ایری دارم هم ماهانی..خدا بگم چکارت کنه با این سوالت!!ایران ار که:اختر ما سعد بود و روزگار ما سعید!از سعادت زیر بال یک هما بودیم ما!و هستیم هنوز!فلاگ کریر هست و حتی اگه کارش به داکوتا بکشه(خدا نکنه!)هنوزم حاضرم جونمو بدم اما با ارلاین های خارجی نپرم توی مسیر هایی که ایران ار پرواز داره!
    ماهان هم که فارغ از تمام مسائلی که مطرح هست تونست خودشو به عنوان یک ارلاین موفق(حالا از هر طریقی!)ثابت کنه و با رقابت با ایران ار بپردازه!

SP هاي ايران اير يا 744 هاي ماهان؟
    من تا حالا سعادت پرواز با 747 رو نداشتم!هر چند که احتمالا تابستون مشرف بشیم 747!اما فقط SP...هر چیزی کلاسیکش خوبه!

747 هاي 100 و 200 ايران اير يا SP هاي ايران اير؟
    نمیدونم چرا از بین 747های ایران ار عاشق آلفا گلم...اگه آقای ایزدی پیشدستی نمی کرد الان ای دی آلفا گلف رنگش طلایی بود!

بوئينگ يا ايرباس؟(اين داستان درگيري بين بوئينگي ها و ايرباسي ها كم از دعواي تامكت و فانتوم يا قرمز و آبي نداره ها.)

به عقیده من ارباس
    چون این شرکت در بسیاری از موراد حساب شده کار کرده هر چند که همیشه در رقابت با بوئینگ شکست می خورد (مثل 340و330 با 777)اما حداقل برای خیلی از ارلاین ها بکار گیری ارباس مقرون به صرفه س...مخصوصا" اگر توی ناوگانشون ارباس داشته باشند مثلا اگر یک ارلاین با نام Jsn Airways که هم 737 داره و هم 320 بخواد یک هواپیمای دور برد بخره به نظر من 330 میتونه بهتر باشه!تا مثلا 747!چون هم نیازی به خرج های آنچنانی برای تایپ ریتینگ نیست هم مصرف سوخت کمتره هم موقع اورهال دو تا موتور رو اورهال میکنن اما با 747 هم باید دوره تایپ بفرستن هم مصرف سوخت بالاست هم تمعیر و نگهداری هواپیمای 4 موتوره دردسرش بیشتر(نکته امتحانی:747 در تمام شرایط سرور می باشد)

ملكه ي آسمان ها يا دلفين؟
    من بهش میگم پادشاه آسمان!ملکه آسمان مشکل م ن ک ر ا ت ی داره!

بوئينگ 777 يا ايرباس 330 ؟
    777

بوئينگ 737 يا ايرباس 320 ؟
    737 نکست جنریشن!
    بوئينگ 787 يا ايرباس 350 ؟
    A300-605:دی
    757 بيشتر شبيه مداد هست يا 340 مخصوصا سري 600 ؟
    757 شکل افعی هست!به نظر من 340!
    تامكت يا فانتوم؟
    هر دو!کمی با کمی تمایل به سمت فانتوم!

خب اين سوالات دستگرمي رو فعلا جواب بده تا دوستان كم كم حرارت صندلي رو ببرن بالا
    دوستان عزیز در تمام مراحل تفکر؛نگارش و ارسال،پل صراط رو در ذهن خودشون داشته باشند!

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور WhiteSwan
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 62
    آخرين نوشته: 11-08-2010, 20:42
  2. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IAA
    پاسخ ها: 17
    آخرين نوشته: 08-08-2009, 19:50
  3. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور TC-JDL