@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 66

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IBZ

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    سپاسگزاری شده : 29,154 بار در 2,345 پست
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk

نقل قول نوشته اصلی توسط TakeOff نمایش نوشته ها
    به به آقا طارقه که..اوضاع خوبه..فعلا اولشه..هنوز باید از دست سوالات ما و بچه ها بسوزی..

1-آبی هستی یا قرمز؟
    الان که قرمزته...البته تا قبل از ازدواج!بعد از ازدواج بستگی به نظر صاحب خونه داره!
    2-دلیل علاقت به سسنا 206؟
    هواپیمای خیلی خوبیه!شرکت کارنادو اساسی ساختتش!بسیار خوش قیافه و با کابینی بسیار دلباز!
    3-اگه رئیس سازمان هواپیمایی بودی چیکار میکردی؟

برای اینکه بشه در صنعت هواپیمایی کشور کاری یا تحولی ایجاد کرد باید مقام و پست آدم خیلی بیشتر ازاین حرفها بود!ولی تلاش معصومانه میکردم برای:
    ارتقای کیفیت آموزش هوانوردی!
    جلوگیری از پارتی بازی در استخدام ها و سایر مسائل دیگر
    تالیف یک برنامه منسجم برای هوانوردی عمومی!
    تلاش برای بهبود وضعیت ناوگان شرکت!
    تلاش برای بورسیه کردن جوان های مستعد در زمینه های گوناگون هوانوردی!

حالا باورت شد که برای اینکه بتونی تغییر ایجاد بکنی مخصوصا" اون دومیه!باید پستت خیلی بالاتر از حرفا باشه!

4-در آینده میخوای چیکاره بشی؟

خودم که خلبان....اما چیزی که خواهم شد...راننده اتوبوس شهری!

5-فرض کن یه پرواز خارجی داری..مثلا بلیط هواپیمایی ماهان رو گرفتی.ولی یه دفعه امارات بهت زنگ میزنه میگه ما تو رو مجانی به مقصد میبریم با سوپر جامبو چیکار میکنی؟امارات یا باطل کردن بلیط ایرانی؟

به جوابی که سوال ایران ایر یا ماهان سعید جان دادم رجوع کنید و ماهان رو جایگزین ایران ایر کنید!

6-چند ساله شبیه ساز کار میکنی و از کجا شروع کردی؟

حدودا 3 سال داره میشه!از اویل 88

7-از چه چیز هواپیما بدت میاد؟

پرواز آرام و بدون مشکل!!!!!

8-تو پرواز و ارتفاع 36000 پا یه دفعه خلبان اعلام میکنه که موتورهای هواپیما خاموش شدن و دیگه روشن نمیشن..چه میکنی؟

میگم بکش کنار هلش بدیم!

9-برای خلبانی کدوم آموزشگاه رو انتخاب میکنی؟

فعلا" دارم شدیدا" بهش فکر می کنم!آنچه خوبان همه دارند در یکی جمع نگردد(درست گفتم؟)

10-نظرت در مورد امضای Saeed_Jsn چیه؟(A380 Iran Air)

هیچ نظری در مورد 380 ندارم!اما در مورد 787:
    امیدوارم مثل 340 آسمان نشه که بعد 20 سال وارد کشور بشه!ته دلم یه امیدی هست که اینطور نخواهد شد!

فعلا تا میتونی به اینا جواب بده تا بعدا کارت دارم..
    حسین جان رفتی فرودگاه سلام ما رو به فوق سبکا برسون!

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Diamond نمایش نوشته ها
    به به...آقا بگیر که میخوایم جزغالت کنیم...چه بوی سوخاری ای میاد :دی ۱-چرا طارق؟چرا حسن یا امین نیستی؟؟؟اصلا طارق یعنی چی؟؟

قبل از اینکه به دنیا بیام همسایمون یه بچه شیرین زبون داشت به اسم طارق!اسمش رفت رو ما،
    طارق یک اسم بسیار اصیل و منحصر به فرد عربیست به معانی در زننده(کسی که در میزند)از ریشه طرق میاد و بر وزن فاعل هست.در ادب به سپید صبح روز بعد می گن ودر قران نام یک تاره که خدا به اون قسم خورده و اونو نگهبان آسمان و زمین قرار داده و اگر اشتباه نکنم تنها بعد از خورشید تنها ستاره ای است که خدا به اون قسم خورد!در سلاح و جنگ آوری نام یک اسلحه کمری هست که بسیار مورد علاقه صدام حسین ملعون بود و هرجا که فرتور یا رخشاره ای از این ملعون دیدید که اسلحه ای به کمر داره بدونید که اون اسلحه طارق هست!

۲-دوست داری رو چه هواپیمایی سولو بشی؟؟

سسنا 206...با ایرانی ها هم پایپر سسنا 172

۳-تا حالا عاشق شدی؟چند بار؟؟الانم عاشقی؟

آره یک بار عاشق هوانوردی شدم الانم که عاشق توام!

۴-اسپرسو یا دوغ؟

پارسی کولا!

۵-بدترین سوتی که دادی و خیلی ضایع شدی رو تعریف کن

شهاب اینقدر سوتی دادم که نمیدونم کدومشو بنویسم!

۶-نظرت در مورد من :دی

آقا...(پ ن پ خانم!)...بسیار با کلاس و شیک و 405 سوار!راستی هنوزم مشتری دارم براشا!

۷-نظرت در مورد خودت

بسیار رک ...عین کف دست!تلاش می کنه اینقدر خندون و شاد نباشه تا بقیه به ناحق فکر بد نکنن در موردش اما همیشه شکست میخوره!

۸-به نظرت WhiteSwan تو کاکپیت فوکر جا میشه؟؟ ؟

آره!اگر صندلیش رو بذاره توی گلی...بله!

۹-چی شد که اومدی توی این سایت؟؟؟

پاسخ داده شد!

۱۰-راستی فلسفه فامیلتم بگو

جمع مسکر منصور هست!به قول بچه های دانشگاه Mansoors!
    شهاب جان شما هم حسابی هل ورت داشته ها!پسر جان با این تفاصیل حتی رود خانه یانگ ته سه هم برام کمه!

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط c.sharif نمایش نوشته ها
    یا اجازه ی اساتید

1- طارق اگه یه روز کمک خلبان ارباس 300 بودی و کپتن یه سکته ی خفیف کرد و تنهات گذاشت و تو این لحظه یکی از موتورا هم از کار افتاد چیکار میکنی؟

تیمم میکنم!:دی
    تلاش خودمو میکنم که هواپیما رو با کمترین خسارت بنشونم!توی این جور شرایط فقط دو تا چیز هست که میتونه ناجی آدم بشه اول تجربه و دوم حفظ خونسردی!اولی رو که ندارم تلاش می کنم دومی رو بدست بیارم!

2- طارق اگه بهت این اجازه داده میشد که محل تولدت رو خودت انتخاب کنی دوست داشتی اصالتا به جز اهواز 1- تو خود ایران اهل کدوم شهر بودی با اولویت بندی 3 تا شهر رو بگو 2-تو دنیا 3 تا شهرم انتخاب کن؟

اول شیراز.
    دوم اصفهان
    سومم تهران!
    اول لندن!
    دوم پاریس
    سوم توکیو!

3- براوو جان فرض کن مسئول خرید هواپیما های جدید برا ایران ایر هستی و تحریم هام خداحافظی کردن کدوم هواپیما هارو برا کدوم مسیرا میخری؟

برای مسیر های دور مثل نیویورک و لس آنجلس سعی می کنم 777 یا 744 بگیرم!برای مسیر های داخلی 320 و 739 و 738!برای مسیر های میانبرد مثل لندن و کمثلهم 330 و 350!

4- خلبان F-14 هستی و هشدار بینگو فیول هم داره تو کابین گوش نوازی میده تو هم در حال رفتن برای سوختگیری هوایی هستی و یه لحظه تو رادار هواپیمای متخاصم دیده میشه حالا چیکار میکنی ؟

در هر صورت می رم طرفش(البته اگر سوختم اجازه بده)چون هر چی که باشه وظیفه من دفاع از کشورمه!

5- دوست داری زندگیت تو بیست سال اینده چه تغییراتی کنه ؟ (مثلا : شغلت چی باشه ، وضعیت تاهلت ، وضع درامد و زندگیت ...)

دوست دارم به عنوان کپتن 306 مشغول به کار بشم توی مسیر های دامستیک!متاهل و حداکثر 2 بچه(برای تشویق بچه های سایت به تنظیم خانواده عرض کردم!)برای در امد که بسیار قانعم در حدی که زندگیم بچرخه و هفته ای یک بار با خانوم بچه ها بریم سفر ماه!همین به خدا!

6- اقا اگه یه روز به من افتخار دادی و تشریف اوردی ارومیه دوست داری کجا ها رو ببینی که تا حالا تعرفش و شنیدی؟

دوست دارم برم دریاچه...البته باقی موندهاشو!ببینم و با اشک دیده کمی بر آبش بیافزایم(جسابی جوگیر شدم!)

7- بین این گزینه ها توی هر بخش یکی رو انتخاب کن ؟

1- الف)SU-47 ب)F-18 ج)SAAB GRIPEN د)EURO FIGHTER TYPHOON

دال

2- الف)200-727 ب)A319 ج)TU-154 د)AN-154

در تمام شرایط جوی و محیطی و انسانی و ماشینی الف!

فعلا اینارو داشته باش اخوی تا سوالات مهمتر و سوزنده تر دوستان و اساتید از راه برسه
    بچه ها ببخشید!
    بابا.....بابا.....اون کپسوله اتش نشانیه پر نشد!
    بابا:چه خبرته بچه...این دوازدهمیه!

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteSwan نمایش نوشته ها
    سلام علیکم یا اخی!علیکم السلام!
    کیف حالک؟والله امینح...انت اشلونک؟
    من قول داده بودم که بیام خاکسترت رو جمع کنم، بریزم تو رود یانگ تسه!
    شرمنده داداش،دیر رسیدی ته دیگشم خوردن!
    - چند درصد از نوشته ها رو می خونی و بعد دکمه سپاسگذاری رو میزنی؟ اصلاً می خونی یا نویسنده رو می بینی؟

تمام نوشته هایی که میخونم رو اگر احساس کنم مفید هستند رو بلا فاصله لایک میکنم!حتی شده که دکمه لایک قاط زده ولی صفحه رو از اول باز کردم...در مورد اخبار تا نیم بند اول!و سپس،سپاسگزاری!

- به نظرت اگه یه روز مدیر Avherald ببینتت، چه بلایی سرت بیاره؟

توی پیام شخصی بهت میگم!اینجا زن و بچه آدم میان میرن!

- تصویر ذهنیت درباره این کاربرا (قبل از اینکه ببینیشون) رو می گی؟

aeroreza
    Alpha4
    Medad Rangi
    Jombokhepel

جناب Aeroreza که اول فکر میکردم ریزه میزه هستن و همیشه دی وی دی ارکراش ها در یکی از جیب هاشون هست!اما وقتی عکساشون رو دیدم!تقریبا از 100% حدود 70 درصد درست تصور کرده بودم
    آلفا 4 که از اونچیزی که هستن لاغر تر تصورشون میکردم!....ما مخلص ممد شیلتر هم هستیم
    جناب مداد رنگی که به واسطه ی اواتار فکر می کردم کمی لاغر باشند با قدی نسبتا داراز!البته نه به اندازه ی بعضی ها!!!

خب تصور خپل گونه ای از استاد جیمبو خپل داشتم..فردی با سن تقریبا 35 سال که بهش بگی سلام زرت!اخطار میده!اما توی آواتارشون در فیس بوق از دور دیدم،دیدم که نه خیر با نام کاربریشون به طور کامل امت اسلام رو کاشتن!

- علیرضا (خودم!) در لباس قوی سپید یا در لباس خودش؟ چقدر فرق می کنه؟
    تفریبا" همونی منتها خارج از انجمن کمی صمیمی تری!

- به نظرت چرا این شهاب دایموند و سعید، توی سوالاشون به من گیر می دن آخه؟
    تا نباشد گیرکی،مردم نگیرند بسیار!
    - قبول داری 787 یه پلاستیک پرنده هست؟

بیشتر نایلونی هست...اونم از این سه کیلویی ها!

- نزدیک ترین امتحانت کی برگزار می شه؟ چرا آنلاینی پس؟
    [COLOR="#FF0000"]دیروز یکی دادم!سه تیر هم یکی دیگه میدم!خو میگی چیکارکنم؟آف بشم؟از صبح تا الان حدود 5 ساعت درس خوندم!
    /COLOR]

برادر من یک شعر دیدم،بسیار به شما نزدیک است!اجازه هست بگم؟اگه احتمال میدی ممکنه ناراحت بشی نمیگم!

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط n4v!d نمایش نوشته ها
    طارق جان اینم قولی که بهت دادم // گفتم که ابنقدر داغش کنم ذوب شی

1- اسم ؟ سن؟ شغل؟ میزان تحصیلات؟ فزرند چندم خانواده ؟ محل سکونت؟(انگار می خوایم بیایم خواستگاری که اینا رو می پرسم... :دی)

فعلا" قصد ادامه تحصیل دارم!

2- برزگ ترین ارزوی کودکی ؟؟ بزرگ ترین ارزوی فعلی ؟؟ دوس داری در اینده چه کاره بشی؟؟
    من دوران کودکی آرزوم این بود که زودتر بزرگ بشم!پرواز!هرچیزی که به اوییشن مربوط میشه!
    3- یه تعریف از خودت و شخصیتت واسمون بکن..از زندگیت راضی هستی؟؟

بسیار رک،صمیمی،ساده اما زود باور نیستم!از طنازی خوشم میاد اما از لوس بازی و به ترک دیوار خندیدن متنفرم!اعتقادات خودمو دارم و بسیار بسیار بسیار انتقاد پذیر!

4- چه رنگی - چه غذایی - چه گلی - چه ماشینی - رو دوس داری؟؟
    آبی و قرمز!زرشک پلو با مرغ-رز(میخوام بنویسم گل آغاقیآ!منتها چون بلد نیستم مینویسم رز!)مگه پراید چشه؟
    5- از چی می ترسی؟؟؟ به چه چیزی تو وجود خودت افتخار می کنی؟؟؟

فقط از خدا و اه پدر و مادر!اینکه ساده و بی آلایشم و تا حالا نه گذاشتم کسی حقمو بخوره و من حق کسی رو بخورم!

6- اگه بتونی خودت جایگاهتو توی دنیا انتخاب کنی چه جایگاهی بود؟؟؟

یک انسان که انسان هست...همین برای من کافیه!

7- به نظرت نامرد به کی می گن؟؟ بایه نامرد چطور باید رفتار کرد؟؟

کسی که صورتش ریش نداشته باشه و رو نامرد میگن که در اجتماع ما با تکه پارچه ای به نام روسری در آمد وشد هست.نمیدونم!

8- عشق رو تو یک جمله بگو؟؟ چرا ادما عشقو به بازی می گیرن؟؟
    علاقه شدید قلبی--برای اینکه تا حالا هیچ وقت واقعا" عاشق نشدند!
    9- دوس داشتی کجا زندگی کنی؟؟ ایران یا خارج از ایران؟؟ چرا؟؟
    جواب این سوال داده شد!
    سوال های زیر را پاسخ بده:

• رنگ مورد علاقهآبی

• تیم های مورد علاقه در فوتبالرئال

• ورزش مورد علاقهفوتبال،شطرنج با مانع!شنا روی چمن!20 سوالی!

• زمانی که در روز صرف اینترنت می کنیدالان که در وقت امتحانات هستیم به شدت کم شده روزی3 تا 4 ساعت!بقیه روزا گاها" تا 12 ساعت!

• دوست داشتی اسمت چی بود (جز طارق)بهش فکر نکردم!اما اگر قرار بود اسممو عوض کنم دوست داشتم اسم امام ها باشه مثل علیرضا!البته چون در این صورت بعضی ها هم نام من می شدند هیچ وقت این اسم رو انتخاب نمی کردم!

• بهترین سال دوران تحصیلپیش دانشگاهی چون در دوران تئاتر چیزهایی برام پیش اومد که از صدتا سربازی رفتن مردترم کرد!

• چی شد که اومدی شهر آموزششهر آموزش؟

• رشته تحصیلی ات چی هستجواب داده شد!

• دوست داشتی چه رشته ای بریخلبانی!

• بین درس فیزیک و عربی کدوم رو انتخاب میکنی؟ادبیات فارسی!

نوید جان،میتینگ بعدی ،حضوری خدمتت خواهم رسید!

Flying Officer
    سپاسگزاری
    10,776
    سپاسگزاری شده : 13,206 بار در 837 پست
    قدرت امتیازدهی
    147
    Array

طارق جان سلام خسته نباشی از درس خوندن.با اجازت شروع می کنم.

1-راک-پاپ-رپ کدومش؟

2-بدترین و ناخوشایندترین از نظر خودت کدوم سانحه بود که پست کردی؟

3-کارون رو بیشتر دوست داری یا اروند رود؟

4-اگه بگن به غیر از خلبانی شغلی دیگه تو هوانوردی انتخاب کن چی بود؟

5-اگه واسه تعطیلات به خارج کشور بری میری شرق یا غرب اونم با چه ایرلاینی؟

6-مسافرت زمینی رو دوست داری یا هوایی؟

7-بالگرد یا هواپیما کدوم بیشتر دوس داری؟

8-کدوم قسمت سایتو بیشتر دوست داری؟

9-واینکه نظرت در مورد من؟

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafaghairplane نمایش نوشته ها
    ها ها ها....منتظر یه همچین روزی بودمآ...بهت هم غیر مستقیم گفتمآ ، یادته؟؟....
    بگذریم...آدم دو تا رفیق مثه تو داشته باشه دیگه دشمن میخواد چیکار!
    ماهم یه چندتا سیب زمینی بندازیم رو زغال های دوستان بعدشم بریم لب شط بخوریم...من آب پز دوست دارم!

خوب...
    1.به چه شهرهایی از ایران سفر کردی؟؟بوشهر هم بودی؟؟
    شهرهای زیاد نرفتم من اکثر عمر گهربارم رو در اهواز سپری کردم،تا 200 کیلومتری بوشهر یعنی گناوه بارها اومدم!اصفهان،شیراز،تهران،ساری،مشهد و یکی دوتا شهر دیگه هم بودم!به کشور های خارجی زیادی هم سفر کردم مثل آبادان!
    2
    .لب شط رفته و دریا دیده ایی ، به نظرت دریای شمال جذابتره یا جنوب(فقط دریا ، آب و هوا مدنظر نمیباشد!!)
    قطعا" جنوب!مخصوصا" محبث شیرین خلیج فارس!لنج سواری رو توی ساحل بندر دیلم با هیچ چیز غیر هوایی! عوض نمیکنم!
    3.(این رو خیلی جدی میگمآ)تا به حال تاپیک های خیلی خیلی خیلی خوبی رو زدی ولی معمولا بعد یه مدت ما رو از بهره مندی ازشون بی نصیب میکنی و ولشون میکنی به امان خدا ، چرا؟؟(نمونش تاریخ هوانوردی که خیلی جالب بود...)

اولا" که نظر لطفته!
    دوما!خداییش خودمم نمی دونم!شاید چون هنوز جوونم و پر از ایده!حالا خوب یا بد!اما در مورد جستار تاریخ که فکر کنم منظورت همون تاریخ سوانح هست!وقتی رسیدیم به زمان حال و گسترده شدن منابع تحقیق و فروانی سوانح واقعا" کار تحقیق رو برای من بسیار سخت می کرد برای همین با یکی از دوستان مشورت کردم و ایشون هم پیشنهاد دادن که تحقیق در مورد این مسائل کار یک روز و دو روز نیست اما اتفاقا همین دو روز پیش بود که داشتم به این جستار فکر می کردم و تصمیم گرفتم که در تابستان تا جایی که وسعم وامکاناتم میکشه ادامه ش بدم!

4.اهل مطالعه هستی؟؟به طور میانگیم در ماه چند ساعت مطالعه میکنی(حدودِ!!)؟؟جالبترین کتابی که تا به حال خوندی رو معرفی کن ماهم مستفیض بشیم...

تاجایی که بتونم آره همینطوری که روزی حدود 9 ساعت درس می خونم که البته جزء مطالعه حسابش نمیکنم!اما از بین شعر و نثر من نثر رو بسیار دوست دارم مخصوصا" کتاب های ابوالفضل بیهقی نویسنده و تاریخ نگار نامدار ایران اول اسلام..از بین نوگراها هم به کتابهای صادق هدایت و صادق چوبک و داستان های جمال زاده و دهخدا علاقه دارم!
    جالبترین داستان،داستان سگ ولگرد صادق هدایت هست که باید اهل دل و معرفت باشی تا ازش سر در بیاری،داستانش در مورد یک سگ بسیار گرانقیمت و اربابیست که بنا بر اتفاقی در ورامین از صاحبش جدا میشه و در اونجا زندگی نکبت باری رو آغاز می کنه!که در اینجا سگ مجاز است از...-----این خطر قرمزه!نباید ردش کرد!

5.خبر رسانی شده که A.380 لوفتهانزا روی آسمان خوزستان نقص فنی کرده و طوری هم نیست بتونه خودش رو به یه فرودگاه استاندارد برسونه و باید فرودگاه اهواز فرود اضطراری داشته باشه ، از طرفی منزل ، ماهی صبور همراه با حـَشو برقراره ؛ کدوم رو ترجیح میدی؟ماهی صبور با حشو یا دید زدن 380 لوفتهانزا؟

خیلی ساده محمد جان،کمی از اون ماهی بخور تا فسفر بسوزونی!به اهل منزل میگم سهم ما رو نگه دارن تا ما بریم 380 دید بزنیم!بعدش عصر که برگشتیم میذاریمش توی میکروویو و نوش جان می کنیم!حال می کنی چطور موقعیت ها و پیش آمد ها رو کنار هم جفتو جور می کنم!

6.ارلاین محبوبت در خارج از کشور کدومه؟؟

جت بلو!نمونه یک LCC موفق!

7.فرودگاه محبوبت داخل و خارج از کشور...؟؟
    مهرآباد؛هیت رو!
    8.به فرودگاه اهواز از 20 چه نمره ایی میدی؟؟
    05 این فرودگاه پتانسیل بسیار بالایی برای تبدیل شدن به فرودگاهی بزرگ ومنطقه ای داره اما امان از این نفت که نفعش به خوزستانی ها نمیره هیچ!کلی هم ضرر داره!اینم نمونش که وجودش مانعی بر سر راه گسترش فرودگاهه!
    9.آخرین حد جـُنونی که در راستای عشقت به هوانوردی بروز دادی...؟؟ماجرا رو تعریف کن...

توی گرمای حدودا 60 درجه ای بدون هیچ کلاه یا حتی قطره آبی ساعتها بیرون فرودگاه و در فاینال باند 12 در انتظار 707 بودم!اون روز واقعا" روز بسیار سختی بودم!نه صبحونه خورده بودم!نه نهار فقط یک ساندویچ که حدودا ساعت 11 خوردم و تا شب چیزی نخورده بودم!پرواز قرار بود ساعت 12 بیاد اهواز 2 ساعت تاخیر خورد شد 2 بعد 4 ساعت تاخیر خورد شد شد 6...ولی 7اومد....اینقدر عاشقش شدم که نرفتم تا بمونم و رفتنش رو هم ببینم و برای همین با حالی بسیار زار!تا ساعت 10 شب منتظر موندم...اصلا" نمیدونستم که چرا هواپیما 3 ساعت توی فرودگاه موند!قضیه تقریبا" مال تیر ماه پارساله!انقدر دوست داشتم تیک آف این پرنده رو ببینم که اصلا" گشنگی و گذشت زمان رو احساس نکردم!جنون هوانوردی لزوما" دادو بیداد کردن برای ورود به کاکپیت نیست!گاهی اوقات میشه به طور مسالمت آمیز! جنون رو بروز داد!

10.به Aerospacetalk.ir از 20 چه نمره ایی میدی؟؟...به انجمن های فرنگی هم حتما سر میزنی ، یه مقایسه خیلی مختصر از انجمن های هوانوردی فرنگی ها و ما...

از لحاظ کلی من به این انجمن18 می دم!اما...ادامه اما رو توی پست بخون!

اینها باشه تا برم عسلویه از هرچی اونجا هست یه دولیتر بار کنم و بیام...

ادامه اما:
    به عقیده من انجمن کم کم داره تبدیل به یک خبرگزاری میشه!و صرفا" جایی شده که آخرین اخبار هوانوردی در اون درج میشه حالا چه سوانح و حوادث چه اخبار دیگه!البته علت این اتفاق فعال بودن دوستان گروه خبری نیست!اونا واقعا" فعال، ونمونه یک گروه موفق و وظیفه شناس هستند،بلکه علت اینه که سایر گروه های هوانوردی متاسفانه فعالیتی نمی کنن!نه اینکه هیچ فعالیتی نیست!هست اما خیلی کم!هر روز که میام یا باید خبر بخونم یا باید عکس ببینم!خیلی دوست دارم که توی هر پست از اسکرول یک مطلب آموزنده از سوی کاربران رنگی نوشته بشه تا بقیه یاد بگیرن!این کار به قول اون کاربر ناشناس Anonymous باعث میشه که راندمان سایت بالا بره و سایت شکل تخصصی تری به خودش بگیره...البته قطعا" مدیران هم دارن تلاش می کنن تا این مهم اتفاق بیفته
    در مورد انجمن خارجی که اینجمن ما واقعا" تک هست!اینو خداییش جدی میگم!خیلی از انجمن ها دکمه تشکر ندارن!توی یکی از انجمن ها یک جستار هست که یک پست داره که حاوی لینک 747 پی امدی جی هست و حدود 3000پست با این مضمون که متشکرم!
    یاد در برخی انجمن می بینم که برای یک سانحه چندین جستار اینجاد میشن و جالبه که خود مدیران در هر کدوم مطلب می نویسن!کلا" سایت ما از نظر نظم و ترتیب واقعا" صاحب سبک هست!!ازنشانه های افراط در خواندن ادبیات فارسی!
    سپاس!
    دوستان احساس سرما میکنم!بیاندازید هیزم ها را!

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط civa2000 نمایش نوشته ها
    طارق جان سلام خسته نباشی از درس خوندن.با اجازت شروع می کنم.اختیار دارید سیوا جان؛اجازه ما هم دست شماست!

1-راک-پاپ-رپ کدومش؟

سنتی!و فقط همای و شجریان!پاپ هم تک و توک گوش می دم!برام توی یک آهنگ معنی دار بودن اون اهنگ مهمه!به عقیده من در موسیقی رپ هیچکس و یاس بهترین ها رو میخونن!

2-بدترین و ناخوشایندترین از نظر خودت کدوم سانحه بود که پست کردی؟

همشون بدهستن کسی نیست بگه از یک سانحه خوشش میاد!یا حداقل بدش نمیاد!
    اما سانحه سوخو سوپر جت واقعا" خبر تلخی بود!مخصوصا" عکسهای قوی سپید از کرو پرواز که با لبخند در حال آماده سازی کابین برای پرواز مرگ بودند!

3-کارون رو بیشتر دوست داری یا اروند رود؟

باقی مانده کارون رو دوست دارم!آبشم حلال هموطنان اصفهانی و قمی!

4-اگه بگن به غیر از خلبانی شغلی دیگه تو هوانوردی انتخاب کن چی بود؟

مهمانداری!

5-اگه واسه تعطیلات به خارج کشور بری میری شرق یا غرب اونم با چه ایرلاینی؟

ترکیه رو بسیار دوست دارم!دوست دارم با ماهان و در رکاب حاجی جمیز آبادانی برم استانبول...اویل امسال همه چی قطعی شده بود که بریم اما چند روز قبل رفتن متوجه شدم که باید پاس داشته باشم و نمیتونم با پاس پدرم به عنوان همراه از کشور خارج بشم!

6-مسافرت زمینی رو دوست داری یا هوایی؟

هوایی لذت خودش رو داره مخصوصا" اینکه توی کاکپیت باشی!زمینی که لذت دیگری داره!اما بدیش اینکه نوشتن سفرنامه زمینی توی انجمن ممنوعه!وگرنه سفرنامه ناصر خسرو الان 500 صفحه ای بود!

7-بالگرد یا هواپیما کدوم بیشتر دوس داری؟

بل 212 اگرباشه دوستش دارم!اما اگر چیز دیگری باشه فقط هواپیما!اونم سبک!

8-کدوم قسمت سایتو بیشتر دوست داری؟

انجمن آشنایی چون اونجا میشه دوستان زیادی رو در زمینه هوانوردی پیدا کرد . همینطور انجمن سوانح!

9-واینکه نظرت در مورد من؟

از لحاظ شخصی که متاسفانه به اونصورت آشنایی ندارم با شما!اما از لحاظ انجمنی!کاربری بسیار فعال و کوشا که نشان هوانورد کوشا واقعا" براتون کمه!
    سیوا جان از شما سپاس گزارم

مدیر انجمن کیهانشناسی
    سپاسگزاری
    6,599
    سپاسگزاری شده : 17,367 بار در 2,061 پست
    قدرت امتیازدهی
    182
    Array

با سلام
    چقدر برنامه جالب و مفرحی گذاشتید من امروز که سوالات بعضی از دوستان و جوابهای دوست گرامیمون و خوندم خیلی شاد و سرگرم شدم.
    یک سوال هست که دوست داشتم نه فقط ازجناب طارق بلکه از خیلی از دوستان خلبان و هوانورد در این انجمن بپرسم و اینجا این فرصت ایجاد شد که از دوست گرامی جناب طارق پرسیده بشود و اونم اینکه اگر یک بار به عنوان مسافر سوار هواپیما بشید ونا گهان اعلام کنند که خلبان یک خانم هست چه عکس العملی نشون می دید؟ چه حسی در درونتون ایجاد میشه؟ آیا یک ترس و اضطراب هر چند کم بهتون دست میدهد و یا اینکه همش دنبال عیب و ایراد می گردید که اون و بزرگ کنید و یا به نقاط مثبت بیشتر توجه می کنید؟ احساس واقعیتون و می خوام بدونم چون خیلی مواقع شماآقایون در حرف سعی می کنید خیلی عادی برخورد کنید و مدافع حقوق خانم ها اما در عمل وقتی تو اون موقعیت و شرایط قرار می گیریدعکس العمل کاملا متفاوتی دارید و این عکس العمل های منفی گاهی تاثیرات کاملا مخربی در روند پیشرفت خانم ها در عرصه های گوناگون می گذارد .
    حالا سوالم رو دوباره به شکل دیگری عنوان می کنم واکنش دورنی شما نسبت به یک بانوی خلبان وقتی در یک هواپیما حضوردارید و عازم سفرید و اصلا از قبل هم در این زمینه هیچ اطلاعی نداشتید چیست؟

لطفا در کمال صداقت پاسخ دهید

با سپاس
    ای رشک ماه و مشتری با ما و پنهان چون پری //// خوش خوش کشانم می بری آخر نگویی تا کجا
    هر جا روی تو با منی ای هر دو چشم و روشنی /// خواهی سوی مستیم کش خواهی ببر سوی فنا

مولانا

Air Commodore
    سپاسگزاری
    13,043
    قدرت امتیازدهی
    304
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam Mehri نمایش نوشته ها
    با سلام
    چقدر برنامه جالب و مفرحی گذاشتید من امروز که سوالات بعضی از دوستان و جوابهای دوست گرامیمون و خوندم خیلی شاد و سرگرم شدم.
    یک سوال هست که دوست داشتم نه فقط ازجناب طارق بلکه از خیلی از دوستان خلبان و هوانورد در این انجمن بپرسم و اینجا این فرصت ایجاد شد که از دوست گرامی جناب طارق پرسیده بشود و اونم اینکه اگر یک بار بهع نوان مسافر سوار هواپیما بشید ونا گهان اعلام کنند که خلبان یک خانم هست چه عکس العملی نشون می دید؟ چه حسی در درونتون ایجاد میشه؟ آیا یک ترس و اضطراب هر چند کم بهتون دست میدهد و یا اینکه همش دنبال عیب و ایراد می گردید که اون و بزرگ کنید و یا به نقاط مثبت بیشتر توجه می کنید؟ احساس واقعیتون و می خوام بدونم چون خیلی مواقع شماآقایون در حرف سعی می کنید خیلی عادی برخورد کنید و مدافع حقوق خانم ها اما در عمل وقتی تو اون موقعیت و شرایط قرار می گیریدعکس العمل کاملا متفاوتی دارید و این عکس العمل های منفی گاهی تاثیرات کاملا مخربی در روند پیشرفت خانم ها در عرصه های گوناگون می گذارد .
    حالا سوالم رو دوباره به شکل دیگری عنوان می کنم واکنش دورنی شما نسبت به یک بانوی خلبان وقتی در یک هواپیما حضوردارید و عازم سفرید و اصلا از قبل هم در این زمینه هیچ اطلاعی نداشتید چیست؟

لطفا در کمال صداقت پاسخ دهید

با سپاس
    درود بر خانم مهری!خسته نباشید!
    والله چند وقت پیش یک خبر مخابره کردم توی انجمن که آقایی سوار هواپیما شد و وقتی فهمید کپتن پرواز زن هست شروع کرد به دادو بیداد!که من می خوام پیاده بشم...کپتن هم با مردونگی!هرچه تمام تر این مسافر رو از هواپیما اخراج کرد.
    نمیشه گفت که خلبانی شغلی مردانه هست...هر کسی که در دوران تحصیل خودش درسهاش رو به خوبی یاد گرفته،و از اساتید خوبی بهره برده باشه قطعا" میتونه خلبان ماهری بشه...متاسفانه در دنیابه شدت ودر ایران هم که قربون خدا برم به طور کامل!خلبانی رو شغلی مردونه فرض می کنن!در حالی که هر کسی میتونه خلبان باشه...اگر تمام گرد هاش بالا باشند شانسش برای استخدام بیشتر خواهد بود!
    من اگر در پروازم به کپتن زن برخورد کنم خیلی عادی برخورد می کنم چون هیچ چیز عجیبی در این مسئله نمی بینم!

در مورد ورژن دوم سوالتون!شاید کمی به جنبه منفی فکر کنم اما حتما پیش خودم میگم که حتما کاربلد هست که گذاشتن خلبان بشه!
    شب شما خوش!

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور WhiteSwan
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 62
    آخرين نوشته: 11-08-2010, 20:42
  2. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IAA
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 17
    آخرين نوشته: 08-08-2009, 19:50
  3. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور TC-JDL