@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 23456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 90

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Navid Tomcat

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    1,101
    سپاسگزاری شده : 1,462 بار در 232 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk با حضور Navid Tomcat

سلام آقا نوید
    1-دوست داری بری آمریکا همون جا خلبان اف 16 بشی زنت هم خلبان اف 15 باشه شب ها هم که حوصلتون سر رفت خاطرات تون رو از پرواز های رزمی بگید فکرکنم اگر دعواتون بشه یک داگفایت حسابی ببینیم فکر میکنی کدومتون برنده میشین ؟
    2-اگر شغل آیندت به هواپیما ربطی نداشت دوست داری چیکاره بشی؟
    3-اگر یک روز ایران یه هواپیمای دوکابینه توپ خرید یا ساخت.شما هم حرفه ای ترین خلبان کابین جلو بودی، بعد بهت گفتن کمکت ستوان دوم شایان فرجی هست (یعنی من )حاضر به پرواز میشی یا انصراف میدی؟
    به کوروش به آرش به جمشید قسم
    به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم
    ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
    گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
    بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
    چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    28,441
    سپاسگزاری شده : 5,250 بار در 307 پست
    قدرت امتیازدهی
    60
    Array

بازم سلام.
    دفغه قبل زیادی خلاصه شدواینبار یکم توضیح مختصر

-از بین گزینه های هر سوال کدوم رو قبول دارید؟؟؟

1. معروفترین کارخونه های سازنده جنگنده: بوئینگ/لاکهید/گرومن
    2. معروفترین جنگنده های اروپا: گریپین / تایفون / تورنادو
    3. معروفترین بالگرد ها: میل28 / آپاچی D
    4. غولپیکر ترین پرنده ها:An-225/A380
    5. معروفترین جنگنده های پنهانکار:T-50/F-22/B-2/F117

هر چند در مورد جنگنده ها بود ولی نظر شخصی خودتون رو میخواستم بدونم.
    ...یه گربه و دوتا شیر...

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    سپاسگزاری شده : 25,785 بار در 2,102 پست
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام بر دلاورمرد بوشهری...همو که رطب تازه تازه میخوره و میادسایت و ما رو آتیش میزنه !!!

سلام بر حاجي جان عزيز

البته با کاوشی که استاد کارگردان پارسی انجام دادند مشخص شد که شدت سوختگی بنده از مقدار حشو!!! (تمرهندی+شنبلیله+جعفری+فلفل قرمز) ریخته شده بر ماهی بوده که شما خالی خالی میل می فرمودید....

خوبی داداش؟؟؟ با شرجی چه میکنی؟ امیدوارم بازم بیام بوشهر...آخرین بار با 320 اومدم و یه تامکت هم دیدیم.... گویا خودت بودی!!

شكر خدا بد نيستيم شرجي كمتر شده اما هنوز هوا گرمه ، چه سعادتي اتفاقا شنبه ي اين هفته ي يك 320 اومده بود بوشهرحدود ساعت 6:45 عصر تو رمپ ديدمش فكر كنم ريجسترش IED بود تامكت هم حتما خودم بودم

اما پریموس من رفته تعمیر بعد از فشاری که تحمل کردم ...الان با یه فندک اتمی اومدم سراغت!
    چون دارم میرم پرواز یک ضربدر 2 میپرسم ! سعید آتش افروز رو هم هماهنگ میکنم....
    1
    - بین اتومبیل های دنیا کدوم یکی رو بیشتر دوست داری؟ لامبرگيني مورسيولوگو يا ديابلو

2-اگر بخوای بری کیش چه مسیری رو انتخاب مبکنی؟هوائی؟دریائی؟ صد در صد هوايي جالب اينكه در بوشهر درهفته يه پرواز به كيش هست و اكثرا پرواز كيش توسط شركت اسمان و ATR72 انجام ميشود

3-میون شهرهای ایران از کدوم بدت میاد؟ راستش شهرهاي جنوبيو خيلي دوست ندارم ، از سيستان كلا خوشم نمي ايد

4-ورزش محبوبت چیه؟ فوتبال و واليبال
    5-اگر اشتباهی تو فرودگاه بگیرنت اولین کاری که میکنی چیه؟ ميگم من اون نويد تامكت عضو سايت ايرو نيستم شوخي كردم والا اگر بي گناه باشم خيلي ريلكس خواهم بود

6-نظرت در مورد رئیسعلی چیه؟ شجاع ، فداكار و يك وطن پرست واقعي

7-کاپیتان واسکودوگاما میگفت که تو و اون دوستت ناخدا خورشید رو دیده...درسته؟ متوجه منظورتون نشدم
    8-طریقه درست کردن دمام رو توضیح بده لطفاً. والا خيلي وارد نيستم چون تاحالا بيننده بودم

9-شروه بوشهری چرا اینقدر سوز داره؟؟؟ براي خودمم سوال شد كه واقعا چرا ، راستش اصلا در مورد مسائل سنتي و اصيل شهرم تحقيق نكردم

10-تا حالا غواصی رفتی توی دریا؟ خير اما خيلي دوست دارم تجربه كنم

راستی نوید عزیز...اسم سنج دمام که میاد من یاد غربت ماهیگیرا و صیادای مروارید میافتم...اما خب حال خاصی هم میکنم با این موضوع...اگر رفتی لب دریا و حالی کردی با دریا و خدا و اینا...ما رو هم یادی بفرما....در مورد خیام خونی هم بگی بد نیست

چشم حتما

خيام خواني يكي از جذاب ترين و زيباترين مراسمي است كه توسط بوشهري هاي قديمي و امروزي اجرا مي شود كه تماما شعرهاي خيام خوانده ميشود وافراد كه دور هم حلقه زده اند شروع به دست زدن با يك نظم خاص ميكنند ، عده اي فقط تك ميزنند و عده اي كه در دست زدن ماهر هستند اصطلاحا ميگويند دستو ميشكونه يعني شروع ميكنند تند تند دست زدن خلاصه واقعا اين مجالس ديدني و زيباست
    عليرضاي عزيزم ، تا ابد در قلب من جاويدان خواهي ماند ...

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام نوید جان ببخشید دیر رسیدم سفر بودم مطابق معمول

درود بر پيام عزيز دوست قديمي خودم

۱. نظرت راجع به بنیانگذار اصلی این تاپیک ؟

پسري فق العاده مهربان و ماه البته گاهي كمي تند رو هستي شايدم علتش دوري از ايران باشه كه گاهي در بعضي مسائل توي سايت تند ميروي اما دركل ميدونم قلب پاك و صافي داري

۲. با ادامه ی روند فعلی نهاجای ۱۰ سال بعد چند درصد توان عملیاتی حال حاضر رو خواهد داشت ؟

والا بنده در مقامي نيستم كه بخواهم درصدي تعيين كنم اما مطمئنا وضع از ايني كه هست بدتر خواهد شد

۳. به نظرت تامکت با AWG-9 تا حدودی اکتیو بدون فونیکس چقدر کارایی در شرایط فعلی داره ؟

ميشه به عنوان يك اواكس پرنده ازش استفاده كرد البته اينم بگم هميشه واقعيت چيزي ديگري است ، دقيقا خلاف تصور عامه

۴. مفید ترین کاربر تاریخ سایت در بخش نیروی هوایی از بدو تاسیس سایت تا بحال ؟( کاربری که هر پستش انسان را تشویق به خواندن پست بعدیش کند )

افراد زيادي در اين انجمن زحمت كشيدند منجمله JSF كه علاوه بر پستهاي بسيار جذاب فعاليت بسيارخوبي در اين انجمن داشتند و زحمتها كشيدند البته افراد قديمي زيادي هم هستند نظير AMIN يا ژنرال محسن كه در سايت فعلايتي يا ندارند يا كم حضور دارند

۵. بهترین پست من در سایت از نظر نوید تامکت ؟

مدتهاست پستاتو نديدم اما تو تاپيكي از فيلمهاي نهاجا لينك يك فيلم از فانتوم قبل از انقلاب گذاشته بودي واقعا فوق العاده بود

با نشکر و آرزوی تندرستي

با سپاس فراوان

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

و اما پيت دوم:

به به هم استاني گل خودم بفرما ما اماده ايم

1. در نظر نويد هليكوپتر چطور پرنده اي هست؟ خلبان هليكوپتر شدن چقد برات جذابه؟ وسيله ي جالب و جذابيه منو هم خيلي جذب خودش ميكنه، خلباني هليكوپترهم جذابيتهاي خاص خودش را دارد خصوصا اينكه ميتوانيد هرجا خواستيد و موقعيت مناسبي داشت فرود بياييد ( نهايتش جا هم نبود رو پست بام خونمون ميزارمش )

2. اگه تحريم برداشته بشه و از شما خواسته بشه كه نيروي هوايي رو دوباره به اوج برسوني، چيكار ميكني؟

اول يك جلسه با رده بالاها و با سواد هاي نيروي هوايي ميگيرم ، خلبانهاي ساعت پروازي دار ، و يك سري از درجه بالاهاي هر قسمت مثلا گردان نگهداري ، شعبه ي رادار ، موشك و ... تمامي اين افراد را جمع ميكنيم و گزينه هاي مورد نظر را بررسي ميكنيم
    سپس يك مناقصه به راه مي اندازيم با توجه به بودجه و تعداد هواپيماي مورد نياز از تمامي شركتهاي هواپيماسازي دنيا ميخواهيم كه طرحهاي خودشان را ارائه كنند يكي از شروط خريد اين است كه بايد تعداد حداقل 40 درصد از كل سفارشات در ايران توليد بشه و حق امتياز توليد يك سري از قطعات و متعلقات اين جنگنده به ايران داده بشه وهمچنين پشتيباني فني ، اموزشي و قطعات را به طور كامل برعهده داشته باشه و همچنين برنامه هاي اورهال اين جنگنده و ارتقاي اون به سطح روز با همكاري متخصصان ايران و در ايران انجام شود

3. تا حالا شده به خدا اعتراض كني كه چرا نميذاري خلبان بشم؟

پارسال خيلي زياد چون به هر دري زدم به در بسته برخوردم اما بعدا متوجه شدم هر كار خدا حكمتي دارد هرچند ما از حكمتش اگاه نباشيم

4. شما يه جوون با انرژي هستي و انشاءالله ظرف چند سال آينده بايد تشكيل خونواده بدي. آيا دوست داري همسرت (مثل خودت) به هوانوردي و پرنده ها علاقمند باشه يا در اين زمينه شاغل باشه؟ اگه همسرت خلبان باشه چطور؟

مسلما ، اما اگر علاقمند هم نباشيد با علايق خودم اشناش ميكنم و سعي ميكنم ديگه دوتايي لب باند بريم
    نكته ي مهم برا من اينه كه بتونه علايق منو درك كنه خلبان بودن يا نبودنش زياد مهم نيست

5. نويد جان، ناو هواپيمابر ما يه ديپلويمنت 10 ماهه ي جنگي به يه نقطه ي نامعلوم داره (فقط فرمانده هان رسته ها اطلاع دارن). يكي از افسران عرشه در پل فرماندهي بهم گفته (كه شنيده كه) درگيري قطعي هست و از اون مأموريت ها است كه ممكنه آدم ديگه برنگرده. شايد هم يه درگيري سخت روي اقيانوس داشته باشيم، از اون درگيري ها كه ممكنه هواپيماي انسان رو بزنن و انسان سرنگون بشه و براي هميشه به عمق (مثلاً) 2000 متري اقيانوس بره، يا اين كه ايجكت كنه و كوسه ها بهش خوش آمد بگن. حالا چيكار كنم، اسمتو تو ليست خلباناي جنگنده بنويسم؟ پايه اي؟ (هيچ هدف غير نظامي اي در كار نيست)

صد در صد هستم بزا حداقل اخر عمري طعم پرواز با جنگنده را بچشيم

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام آقا نوید

درود بر شما

1-دوست داری بری آمریکا همون جا خلبان اف 16 بشی زنت هم خلبان اف 15 باشه شب ها هم که حوصلتون سر رفت خاطرات تون رو از پرواز های رزمی بگید فکرکنم اگر دعواتون بشه یک داگفایت حسابی ببینیم فکر میکنی کدومتون برنده میشین ؟ اره اگر ميشد عالي بود

2-اگر شغل آیندت به هواپیما ربطی نداشت دوست داری چیکاره بشی؟ احتمالا اشتغال در رشته ي دانشگاهيم به عنوان مهندس صنايع پليمر يه جا استخدام ميشم و كار

3-اگر یک روز ایران یه هواپیمای دوکابینه توپ خرید یا ساخت.شما هم حرفه ای ترین
    خلبان کابین جلو بودی، بعد بهت گفتن کمکت ستوان دوم شایان فرجی هست (یعنی من )حاضر به پرواز میشی یا انصراف میدی؟

بله مهم اينه كه باهم پرواز ميكنيم اين كه كي كجا بشينه برام اهميتي نداره چون مهم لذت و حس پروازه

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

بازم سلام.
    دفعه قبل زیادی خلاصه شدواینبار یکم توضیح مختصر

-از بین گزینه های هر سوال کدوم رو قبول دارید؟؟؟

1. معروفترین کارخونه های سازنده جنگنده: بوئینگ/لاکهید/گرومن

بويينگ

2. معروفترین جنگنده های اروپا: گریپین / تایفون / تورنادو

تايفون

3. معروفترین بالگرد ها: میل28 / آپاچی

اپاچي

4. غولپیکر ترین پرنده ها: An-225/A380
    5. معروفترین جنگنده های پنهانکار:T-50/F-22/B-2/F117

4- انتونوف 225
    5-B2

هر چند در مورد جنگنده ها بود ولی نظر شخصی خودتون رو میخواستم بدونم

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    1,101
    سپاسگزاری شده : 1,462 بار در 232 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

بازم سوال دارم
    1-چه کسی رو توی زندگیت از همه بیشتر دوست داری(اگر جواب پدرت هست بعدی رو بگو)
    2-چرا نتونستی خلبان بشی(اگر نمیخوای نگو)
    3-دنیا رو چه طوری میبینی؟
    2-تاحال شده بشینی یه گوشه به کار هایی که کردی فکر کنی وبه بچگیت بخندی اگر شده یک موردش رو بگو
    به کوروش به آرش به جمشید قسم
    به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم
    ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
    گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
    بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
    چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

بازم سوال دارم
    1-چه کسی رو توی زندگیت از همه بیشتر دوست داری(اگر جواب پدرت هست بعدی رو بگو)

والا يكم سخته بين دو گل يكيو انتخاب كرد اما با مادرم راحتترم

2-چرا نتونستی خلبان بشی(اگر نمیخوای نگو)
    چشم راستم 50صدم استيگمات بود

3-دنیا رو چه طوری میبینی؟ همه ي ما با اعمال و رفتارمون دنياي خودمان را ميسازيم ، گاهي دنياي ما ازديد هزاران نفر بي ارزش و كوچك است اما ما ازش لذت ميبريم ( البته به شرطي كه با عقل و منطق جوردر بياد نه هر دنياي پوچي ) درست مثل همين لب باند رفتن
    دركل معتقدم دنيا زيباست اگر ما زيبا بهش نگاه كنيم

2-تاحال شده بشینی یه گوشه به کار هایی که کردی فکر کنی وبه بچگیت بخندی اگر شده یک موردش را بگو ؟

خيلي زياد ، يكي از عوامل موفقيت در زندگي عبرت از گذشته است ، من زياد به كارهايي كه در گذشته انجام دادم فكر ميكنم تا در اينده ديگه مرتكبشون نشم

اما كارهايي كه در بچگي انجام ميداديم زيادن اما يكي از اونا اين بود كه
    دبستان بودم ، پدرم در درس رياضي به ما كمك ميكرد ، من و دختر عمويم را كه هم سن بوديم
    اول شروع كرد به مساله طرح كردن دست اخر گفت هركدومتون براي اون يكي مساله طرح كنيد
    دختر عموي بنده مساله اش خيلي كتابي و زيبا بود به اين شكل

در يك مهماني 35 لامپ وجود دارد كه از اين تعداد 12 تاش سوخته و 7 تاي ديگر هم تا اخر مراسم ميسوزد در كل چنتا لامپ سالم باقي ميماند ( حال كنيد مساله بايد با انتگرال حلش ميكرديم )

اما مساله ي منو داشه باشيد

در پايگاه ششم شكاري 9 تا اف 4 داريم 3 تاش پرواز ميكنه كلا چنتا اف 4 ديگر باقي ميماند

خدايي هروقت اين خاطره رو به ياد ميارم كلي ميخندم از بچگي تو اين حس بودم تا الان

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    3,351
    سپاسگزاری شده : 1,372 بار در 150 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

سلام دوباره خدمت نويد خان
    1-چه چيزي نويد رو عصباني ميكنه؟و چه چيزي به حد انفجار ميرسونتش؟(ميخوام واسه سري بعد كه ديدمت انجامش بدم)
    2-فرض كن خلبان هستي و در يك ماموريت جنگي هواپيما مورد اصابت موشك قرار ميگيره و شما مجبور به اجكت در خاك دشمن ميشي،بعد از اينكه پات به زمين ميرسه مي بيني 2تا بچه 10 ساله دارن نگات ميكنند،چي كار ميكني؟

اين دوتا رو داشته باش تا بعد
    گیرم خلق را به طریقی فریفتید،با انتقام دست طبیعت چه میکنید؟

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 23456789 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Jimbokhepel
    توسط Saeed_Jsn در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 31
    آخرين نوشته: 21-08-2010, 23:37
  2. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور WhiteSwan
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 62
    آخرين نوشته: 11-08-2010, 20:42
  3. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IAA
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ