@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 90

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Navid Tomcat

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    سپاسگزاری شده : 25,785 بار در 2,102 پست
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk با حضور Navid Tomcat

سلام دادش خودم

درود بر علي عزيز

شرمنده من نبودم دیر رسیدم به زود پز نوید پز!

نه اقا قبلا بهم گفته بودي يكم گرفتاري

1- پایگاه هوایی بوشهر از دید نوید و نقشش توی نیروی هوایی ( کامل لطفا )

از لحاظ موقعيتي ، در مكاني بسيار مناسب و استراتژيك قرار دارد ، جهت پروازي هواپيماها دقيقا سمت مزهاي ابي بين المللي است و هواپيماها به محض بلند شدن بر روي دريا قرار ميگيرند اين يعني سرعت عمل بيشتر در دفاع از مرزهاي ابي و هوايي كشور

خوب در اولين ساعات جنگ ، پايگاه ششم شكاري بوشهر ( در قالب گروه پروازي البرز ) به همراه پايگاه سوم شكاري همدان ( در قالب گروه پروازي الفا رد ) اولين پروازهاي برون مرزي خودشان را دقيقا دو ساعت بعد از اولين حمله ي عراق اغاز كردند ، يكي از خلبانهاي بازنشسته ي پايگاه ششم و دوره ديده ي امريكا تعريف مي كرد ما در ابتداي جنگ به علت غافلگيري و نبود نقشه ي حمله كاملا دقيق و مشخص بيشتر سعي ميكرديم هر نقطه ي از خاك عراق را كه موقعيتي استراتژيكي داشت را در حين پرواز پيدا و بمباران كنيم ، اين پايگاه در بسياري از عملياتهاي بزرگ نيروي هوايي و عملياتهاي مشترك حضوري جدي و با ارزش داشته ، عمليات مرواريد كه منجر به نابودي تمامي نيروي دريايي عراق شد پايگاه ششم شكاري ميزبان اين عمليات بود اين پايگاه 66 شهيد خلبان تقديم خاك پاك كشور كرده
    روحشان شاد

2- معنی پرواز توی ذهن نوید چیه؟

ازادي ، ازاد شدن از هرچي نشدن است ، چون خود پرواز تا سالها ارزويي نشدني بود ، ادم وقتي از زمين كنده ميشه حس ازادي ميكنه در اسمانها خودت هستي و خداي خودت تنهاي تنها ، هرچي بيشتر اوج ميگيري بيشتر متوجه ميشوي كه ما ، من انسان چقدر كوچكم و اگر روزي پا فراتر از زمين بگذاري خواهي ديد كه دنياي ما هم كوچك است دنيايي محدود

ديدن اين جهان كوچك از بالا واقعا جذابيت خاصي دارد من هم يك روز ، يك روزگاري دنياي خودم را از ان بالا ، ان بالايي كه فقط ازادي و زيبايست نظاره گر خواهم بود ( چه شاعرانه شد )

3- چرا عشق به هواپیمای شکاری؟ هواپیمایی که سکوت و آرامش آسمانو بهم میزنه عشقش چیه؟

راستش علاقه ي زيادي به صداي جنگنده دارم از بچگي دوست داشتم الانم همين طور خيلي زياد ،

اما علت اصلي علاقم اينه كه ازادي با هواپيماي جنگنده بيشتره ، ميتوني مانور بدي يا تا 2 متري زمين پايين بياي يا سرعتو تا جايي كه ميخوره ببري بالا ( برو تا 2 ماخ ) از ديد من خلباني نظامي ابهت خاصي داره خصوصا اينكه هواپيماي نظامي خودش به تنهايي ابهته
    خصوصا عاشق پرواز low level با max AB هستم از روي شهر و خانه هاي مردم

4- تاحالا شیطونی کردی از دیوار پایگاه بوشهر بری بالا؟

نه اما يك خاك ريزي بود كه از پسماندهاي مصالح ساختماني بود( خدايي لباسام كلي خاكي مي شد) لب باند ميرفتم ازش بالا باند معلوم نبود اما دقيقا كنده شدن جنگنده هارو از لابه لاي درختها ميديدم البته كاملا از جلوم بلند مي شدند كه مثل اينكه فهميدند و اونجارو صافش كردند

5- نوید از نگاه پدرش

منو فردي با پشتكار معرفي ميكنه خيلي زياد ، ديد كه خلبان نشدم اما فراموششم نكردم و هنوزم دنبالشم و هميشه به اينده اميدوارم ميكنه پدر هيچ وقت سدي جلوي ارزوهام نگذاشته و هميشه به هر تصميمي كه گرفتن احترام گذاشته و ميزاره

اما در كل ، پسري عشق خلباني و هواپيماي جنگي ، با پشت كار فوق العاده و دنباله رو علم مورد علاقش ، و اميدوار به اينده ام
    عليرضاي عزيزم ، تا ابد در قلب من جاويدان خواهي ماند ...

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام.

درود بر بهرنگ عزيز

1- اگر یک روزی از انجمن به هر دلیلی اخراج بشی چه واکنشی خواهی داشت ؟

مطمئنا قبول خواهم كرد البته دليلش را جويا خواهم شد ولي معتقدم اين پستها و مقام ها همه موقتي هستند و نشان از ارزش يك شخص يا دانايي كامل يك شخص نيست چون هميشه بايد يك سري بياييند كار كنند و بروند تا بعد از انها جوانترها جاي انها را پر كنند
    معتقدم هميشه افراد لايق بايد در راس امور باشند ، بنده خداي نكرده خودم را چنين شخصي معرفي نميكنم چون از ديد بنده لطف مديريت سايت بود كه نصيب بنده شد وگرنه افراد لايقتر و شايسته تر از من در اين سايت براي احراز پست معاونت انجمن نيروي هوايي بسيار زياد هستند

بلاخره بنده هم مدتي در اين پست هستم و بعد از ان بايد اين پست را به شخص ديگري واگذار كنم

2- بین انجمن و رفتن پشت باند کدامیک رو انتخاب میکنی ؟

اگر كلي بخواهم پاسخ بدهم يعني هميشگي باشه سايت و انجمن را

اما پيش امده پارسال در حال جستجو در انجمن با شنيدن صداي جنگنده مثل جت با 1.6 ماخ خودمو رسوندم لب باند

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام نويد جان خوبي داداش ؟

درود بر شما به لطف شما خوب هستيم

يه چند تا سوال داغ

ما در خدمتيم

1- اگر بخواي بين زندگي تو بوشهر و نيويورك يكي رو انتخاب كني كدوم؟

نيويورك

2- بين ماشين ها كدوم ها را بيشتر مي پسندي شاسي بلند يا سواري؟ ( + ذكر نام ماشين )

ماشين مورد علاقه ي من لامبورگيني است مدل ديابلو يا مورسيولوگواست از شاسي بلندها لندكروزو خيلي دوست دارم

3- تا حالا شده از يك نفر تو سايت بدت بياد؟ ( + مي توني نام فرد رو ذكر نكني )

نه ، شده ناراحت بشم اما اينكه بدم بياد خير

4- و سوال اخر نظرت راجع به من ؟ ( اينو از همه مي پرسم تا خودم را در اينه ديگران بسنجم )

راستش اشنايي زيادي باشما ندارم اما مطمئنا پسر خوبي هستيد چون ما ادمها خوبيو هيچ وقت يادمون نميمونه اما بدي چرا ، من از شما بدي تا به حال در هيچ زمينه اي نديدم پس نشان ميده شما شخص محترمي هستيد

موفق باشيد

با تشكر[/QUOTE]

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    1,101
    سپاسگزاری شده : 1,462 بار در 232 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid Tomcat نمایش نوشته ها
    3- تو حرفات خوندم که گفته بودی در اینده تهران زندگی میکنی- دلایلشو میتونی بگی؟

از بچگي دوست داشتم تو يك شهر بزرگ زندگي كنم ، تهرانو خيلي دوست دارم خيلي شهر باصفاييه جاي تفريح و گردش تا دلت بخواد خصوصا اينكه هواش خنكه چون من به شدت به شهرهاي سرد سيري علاقه دارم درسته تابستان تهران هم خيلي گرم بود اما بوشهر تمام سال گرمه حتي روزهاي زمستاني هم بعضي روزهاش فوق العاده گرم ميشه

تمامي نظراتم دقيقا شبيه به يكي از پسرعمه هام است ايشون الان بيش از 8 ساله تهران زندگي ميكنه ايشون هم در بچگي دقيقا حرفهاي منو ميزد ( البته بهتره بگم من حرفهاي ايشونو ) و اخرش هم رفت و خوب منم درسمو بايد اول بخونم ان شاالله نوبت منم ميرسه
    سلام آقا نوید هرچند من در حد نصیحت کردن نیستم ولی این رو از من بپذیر که تهران اونطوری هم که گفته میشه جای خوبی برای زندگی کردن نیست مهمترین دلیلش هم هوای فوق العاده آلودشه درسته که مکان های تفریحی در این جا خیلی زیاده ولی در عوض گرونی در اینجا از هر جای دیگه ای بیشتره خیلی از جرم وجنایت ها هست که توی تهران اتفاق می افته ولی جاهای دیگه نه به نظر من شهر خودت از همه جا قشنگ تره ولی اگر به خاطر مهرآباد میخوای بیای تهران موقع رژه ها بیا وبرگرد این رو از من بشنو که ساکن تهرانم ولی در هر صورت خودت تصمیم گیرنده ای البته تهران مکان های تاریخی هم زیاد داره که خود مردم تهران زیاد بهش سر نمیزنن
    راستی ساکنان تهران ناراحت نشن منم تهرانی ام(ساکن اطرافشم ولی زیاد میرم تهران)
    به کوروش به آرش به جمشید قسم
    به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم
    ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
    گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
    بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
    چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    524
    سپاسگزاری شده : 4,179 بار در 245 پست
    قدرت امتیازدهی
    45
    Array

بسم الله النور
    سلام برآقانوید عزیز هم سن وسال خودم...
    آقااگه دیرآمدم درصف بنزین بودم...
    آقا نوید گل فرق محل زندگی شما وبنده دریه نقطه هست ....نوشهروبوشهراین شد که بالاخره قرابت املایی داریم درمحل زندگیمون...

• آقانوید چه رشته ای می خونی...از این که این رشته رو می خونی راضی هستی؟
    • نوید و...

صانحه تامکت
    فانتوم
    بندربوشهر
    دانشگاه خلیج فارس
    تحصیل درخارج به شرط اقامت پس از تحصیل دراون کشور
    • اگه قرار بود به فرمانده نیروی هوایی یه نامه سرگشاده بنویسی اول از وضعیت خلبانا میگی یاهواپیماها؟
    • دوست داری ایران باشی یابری خارج(درصورت شرایط نابرابر)؟
    • چرادرمورد ارتش وبه خصوص نیروی هوایی درسینما اجحاف صورت می گیره؟

نوید جون ببخشید دیگه...اوکتان بنزینمون پایین بود زیاد حرارت نداشت ایشالله دفعه بعد بابنزین سوپرمیام...
    خدایا !
    رحمتی کن تا ایمان
    نام و نان برایم نیاورد
    قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را
    در خطر ایمانم افکنم
    تا از انهایی باشم که پول دنیا را میگیرند
    و برای دین کار می کنند
    نه از انهایی که پول دین را می گیرند
    و برای دنیا کار می کنند.

................................
    چنان زندگی کن که کسانی که تو را می شناسند، اما خدا را نه
    به واسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا شوند

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    3,920
    سپاسگزاری شده : 7,276 بار در 910 پست
    قدرت امتیازدهی
    45
    Array

سلام مجدد به معاون انجمن نیروی هوایی ایران

1- در شرایط اضطراری چقدر به عملکرد مهماندارها اعتماد داری؟

2-اگه خدایی نکرده هواپیما در شرایط اضطراری باشه اولین کسی که به یادش میفتید چه کسی

است؟( خدا نیاره اون روز را)

3-ایران ایر یا ماهان؟

4-نظرتون راجع به tu-154چیه؟

پرواز با هما پرواز بر بال آرامش

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    28,441
    سپاسگزاری شده : 5,250 بار در 307 پست
    قدرت امتیازدهی
    60
    Array

بازم سلام.

فقط یه چیز.
    بیشتر سوالات دوستان و به خصوص خودم در مورد پرنده هابوده.
    خودتون مایلید بیشتر در مورد هواپیما ها ازتون سوال بشه یا در مورد شخصیتتون؟؟؟
    این یه دونه باشه تا برم یه چیزی برای کباب کردن پیدا کنم.
    ...یه گربه و دوتا شیر...

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط TAKAVAR نمایش نوشته ها
    سلام آقا نوید هرچند من در حد نصیحت کردن نیستم ولی این رو از من بپذیر که تهران اونطوری هم که گفته میشه جای خوبی برای زندگی کردن نیست مهمترین دلیلش هم هوای فوق العاده آلودشه درسته که مکان های تفریحی در این جا خیلی زیاده ولی در عوض گرونی در اینجا از هر جای دیگه ای بیشتره خیلی از جرم وجنایت ها هست که توی تهران اتفاق می افته ولی جاهای دیگه نه به نظر من شهر خودت از همه جا قشنگ تره ولی اگر به خاطر مهرآباد میخوای بیای تهران موقع رژه ها بیا وبرگرد این رو از من بشنو که ساکن تهرانم ولی در هر صورت خودت تصمیم گیرنده ای البته تهران مکان های تاریخی هم زیاد داره که خود مردم تهران زیاد بهش سر نمیزنن
    راستی ساکنان تهران ناراحت نشن منم تهرانی ام(ساکن اطرافشم ولی زیاد میرم تهران)

كاملا قبول دارم

راستش ازبچگي دوست داشتم تو يه شهر بزرگ زندگي كنم ، شيراز و تهرانو خيلي دوست دارم ، اما دوست دارم در تهران زندگي كنم البته نه اينكه خداي نكرده از شهرم راضي نباشم نه ، اما فكر ميكنم براي تحقق يك سري از ارزوهام بايد يه مهاجرت درون كشوري انجام بدم و در شهري زندگي كنم كه از لحاظ امكانات غني باشه

حالا كو تا اون موقع

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

بسم الله النور
    سلام برآقانوید عزیز هم سن وسال خودم...

درود بر شما

آقااگه دیرآمدم درصف بنزین بودم...

نه اقا مادر خدمتيم فقط بنزين سوپره يا معمولي كه پولشو بعد از بهرنگ و سعيد بگيريد

آقا نوید گل فرق محل زندگی شما وبنده دریه نقطه هست ....نوشهروبوشهراین شد که بالاخره قرابت املایی داریم درمحل زندگیمون...

چه سعادتي ولي جالب اينكه اين يك نقطه ي از خدا بيخبر باعث شده شهر ما و شهر شما دو دنياي متفاوت باشند

• آقانوید چه رشته ای می خونی...از این که این رشته رو می خونی راضی هستی؟

من مهندسي صنايع پليمر ، والا چي بگم اصلا از شيمي خوشم نمي امد اما همه گفتند خوبه ما هم رفتيم دوست داشتم حداقل در رشته ي تعميرات هواپيما درس ميخوندم

• نوید و...

سانحه تامکت خدا نكنه اول بخاطر خلباناش بعدش خود هواپيما

فانتوم يه بار تو خواب ديدم يه فانتوم سقوط كرده جلو چشمم منم نشستم روي زمين و گريه كردن كه اي خدا فانتوممون و خلبانهاش از دست رفت

بندربوشهر بندري كه ميتوانست جز يكي از زيباترين بنادر دنيا باشد اما حيففففففففففففففففف

دانشگاه خلیج فارس سر جمع 50تا بوشهري هم توش درس نميخونه من نميدونم اين سهميه ي بومي سازيه چه صيغه ايه

تحصیل درخارج به شرط اقامت پس از تحصیل دراون کشور فوق العاده است پدرم خيلي دوست داره برا فوق منو بفرسته خارج البته اگر تا اون موقع پولي جمع بشه

• اگه قرار بود به فرمانده نیروی هوایی یه نامه سرگشاده بنویسی اول از وضعیت خلبانا میگی یاهواپیماها؟ مطمئنا از وضع معيشتي خلبانها

• دوست داری ایران باشی یابری خارج(درصورت شرایط نابرابر)؟ دوست دارم در خارج زندگي كنم اما نه براي هميشه بلكه در سال 2 الي 3 بار بيام ايران چون دلم تنگ ميشه
    • چرادرمورد ارتش وبه خصوص نیروی هوایی درسینما اجحاف صورت می گیره؟

تا منظورتون چه جور اجحافي باشه اما در كل پاسختان را بدين شكل ميدهم ، .........

نوید جون ببخشید دیگه...اوکتان بنزینمون پایین بود زیاد حرارت نداشت ایشالله دفعه بعد بابنزین سوپرمیام...

اوه اخر داستان مشخص شد بنزين معمولي بوده بهرنگ جان ليتري 400 باهاش حساب كن

اقا خيلي لطف كرديد

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام مجدد به معاون انجمن نیروی هوایی ایران

1- در شرایط اضطراری چقدر به عملکرد مهماندارها اعتماد داری؟

راستش در ان وضعيت تنها كسي كه ميتونه مسافران را ارام كنه مهماندار است ، اگر يك مهماندار در شرايط اضطراري ترس در چهره اش نمود پيدا كند به هيچ وجه نميتواند مسافران را ارام كند و اين عدم ارامش يعني وخيم تر شدن اوضاع
    پس فكر ميكنم يك مهماندار خوب بايد بتواند در هر شرايطي بر اعصاب خودش مسلط باشد وگر نه مسافران را با ترس يا وحشت خودش خواهد كشت

2-اگه خدایی نکرده هواپیما در شرایط اضطراری باشه اولین کسی که به یادش میفتید چه کسی

است؟( خدا نیاره اون روز را)

راستش پارسال خيلي از خدا خواستم چنين حسيو بهم بده ( حسابي ادم ديوانه اي هستم ) اما نشد جالب انكه هفته بعدش با همان پرواز چرخ هواپيماي پسرعموي من باز نميشد بد شانسي نصيب من نشد !!!

اما شنيدم در لحظات مرگ ( سانحه ي هوايي ) تمامي زندگيت مثل يك فيلم سنمايي ضرف چند ثانيه از جلوي چشمانت رد ميشه ( پيشامدي براي يكي از دوستان بنده )

3-ایران ایر یا ماهان؟

ايران اير افتخار ايران بوده و هست اما خيلي دوست دارم ماهان خودش را به اوج برسونه چون فكر ميكنم مديريتش مثل ايران اير باند بازي نيست ( البته تصور من اينه )

4-نظرتون راجع به tu-154چیه؟

دوست دارم يك بار ديگر باهاش پرواز كنم چون فقط يك بار ان هم كلاس 4 دبستان بودم كه سوارش شدم
    اما در كل هواپيمايي كه در ايران خيلي مشكل ساز شد

صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Jimbokhepel
    توسط Saeed_Jsn در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 31
    آخرين نوشته: 21-08-2010, 23:37
  2. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور WhiteSwan
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 62
    آخرين نوشته: 11-08-2010, 20:42
  3. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IAA
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ