@aerospacetalk
صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 90

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Navid Tomcat

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    1,101
    سپاسگزاری شده : 1,462 بار در 232 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk با حضور Navid Tomcat

سلام آقا نوید بازم منم همون بچه شر و شوره
    چند تا سوال می پرسم:
    1-چه مجله ای در مورد هواپیما بیشتر دوست داری؟
    2-نظرت در مورد هواپیمای چینی اف 6 که کپی برداری شده از روی میگ 19 هست چیه آخه این پرنده یه مدتی توی سپاه عملیاتی بود ولی الان نمیدونم هنوز پرواز میکنه یا نه؟
    3-اگه بگن یک پرنده نظامی رو بهت مجانی میدن چیرو انتخاب میکنی(به غیر از تامکت)؟
    4-به نظرت شفق پرنده ای هست که بتونه باپرنده های هم نسل خودش(راسته که نسل پنجمه)مثل سوخو تی 50-اف22-اف35 رقابت کنه؟
    5-کدوم خلبان زمان جنگ رو دوست داری؟(یکم دربارش بنویس)
    6-دوست داری جای چه شخصیت معروف و مشهوری باشی؟
    به کوروش به آرش به جمشید قسم
    به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم
    ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
    گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
    بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
    چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,415
    سپاسگزاری شده : 25,782 بار در 2,102 پست
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام بر مرد پرسوال دیروز و پرمعلومات امروز
    چطوری آقا؟ اوضاع و احوال مساعد هست؟

سلام بر قوي سپيد عزيز ، به لطف شما ماهم بد نيستيم

من هم دوستت دارم آق نوید همواره پشت باند...شرمنده، درگیر کامل کردن یه موضوعی بودم نتونستم زودتر بیام JP4 بریزم روت!

حاضری؟

بله بفرماييد

- بالاخره تصمیمت برای آینده چی شد؟ نوید 5 سال دیگه کجاست؟

ادم خيلي اميدواري هستم و هميشه ارزوهاي خيلي بزرگي در زندگي دارم و خوب بايد براي اين ارزو ها تلاش كنم و ميكنم اولينش ادامه تحصيل در رشته ي دانشگاهيم است بعدش گرفتن مدرك خلباني تا 5 سال ديگه هم خدا كريمه ، اما سعي ميكنيم 5 سال ديگه دانشجوي فوق ليسانس باشم

- تا به حال در حین دید زدن طیارجات به مشکلی برخورد کردی؟

بله يك بار با بانا و دوستش رفته بوديم هواپيما ببينيم كه يكي از زنهاي همسايه اومد گير داد كه اينجا چي ميخواين ماهم گفتيم اومديم هواپيما ببينيم جالب انكه يه اف 4 هم چند دقيقه بعد پريد اما ديدم زنه عصبانيه و تلفن دستشه گفتم بچه ها بريم كه الان داره به پليس زنگ ميزنه خلاصه گازشو گرفتم و رفتم

يه بارم روزهاي اول كه لب باند بودم يه پسر جوان اومد گفت شيشه كراك گلس هرچي ميخواي دارم منم كپ كرده بودم رفتم جلوتر زنگ زدم به پليس بعدشم كلي به خودم افتخار كردم البته تا پليس بياد ديگه اون جوونم نبود

-به نظرت چرا این جماعت هوانورد و هوادوست با وجود همه مخاطرات، تا بیکار می شن جای استراحت می کوبند می رن پشت باند، بلکه هواپیمایی بیاد و ببینند؟!

علاقه يه علاقه ي پاك يه تفريح سالم اي كاش مسئولين درك ميكردند كه خيلي از جوانها به جاي اينكه دنبال علافي تو كوچه و خيابانها باشند ساعت ها لب باند مي ايستند كه مثلا چنتا عكس بگيرند يا اصلا فقط هواپيما ببينند و هيچ جرم يا مزاحمتي هم براي هيچ كسي ايجاد نميكنند اميدوارم يك روزي براي اين دسته از علاقمندان امكاناتي فراهم بشه

- نوید جان، شما شروع کننده یکی از پربازدید کننده ترین تاپیکهای این انجمن بودی...روزی که تاپیک رو شروع کردی فکرش رو می کردی بیش از 10000 بازدید داشته باشه؟ هنوز هم می ری اون تاپیک رو بخونی؟

هميشه معتقدم ادم يا يك كاري را شروع نميكنه يا اگر شروع كرد بايد اصولي شروعش كنه و دنبال پيشرفتش باشه

نه فقط تاپيك اسمان بوشهر بلكه تاپيك
    سوالات تخصصی هوانوردی هم توسط خود بنده ايجاد شد و الان بيش از 10000 بازديد داره

تاپيك اسمان بوشهر را خيلي دوست دارم و زياد هم واردش ميشم اما بنا به گرماي هوا و گرفتاري هاي شخصي فرصت نميكنم برم لب باند تا حداقل عكسي بگيرم

- می دونی این گربه افسانه ای از کجا خلق شد؟ می تونی اسامی طراحان اصلیش رو بگی؟

اها اين مورد ديگه خاص خودته چون به تاريخ هوانوردي ربط داره ، زياد در مورد عوامل و اينكه چه شد كه تامكت ، تامكت شد خوندم اما راستش تا الان اصلا دنبال اين نبودم كه خود طراحانشو بشناسم

راستی، چند وقتی می شه کم پیدا شدی ها!

راستش همه همينو ميگند اما گير كار هستم وقتي هم ميام خانه خسته ، از هفته ديگه هم برنامه دانشگاه شروع ميشه البته اينم بگم من هميشه نسبت به شما ارادت دارم عليرضاي گل
    عليرضاي عزيزم ، تا ابد در قلب من جاويدان خواهي ماند ...

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,415
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام خدمت نوید عزیز
    یکی از بچه های خونگرم جنوب

سلامي دوباره بر همشهري عزيزم

چون عاشق تامکتی اول 2 تا سوال در مورد f-14 می پرسم
    1- چقدر فکر می کنی که علاقت به f-14 بخاطر حضور و سابقه این پرنده توی ایرانه؟مثلا اگر به جای تامگت f-15 داشتیم به اون علاقمند می شدی...؟؟

مطمئنا بي تاثير نبوده وگرنه چرا من الان به 18 يا اف 22 علاقمند نيستم !!! البته اين پرنده هارو هم خيلي دوست دارم اما بازم برام تامكت يه چيز ديگست

شنيدن ويژگي هاي منحصر به فرد تامكت ( ويژگي هايي كه در دوران خودش بسيار متحير كننده بوده ) و رشادتهايي كه خلبانان با اين جنگنده انجام مي دادند ، همچنين اينكه تنها ايران و امريكا كاربر ان بودند باعث شده اين جنگنده را خيلي دوست داشته باشم

2-اگه همین الان اختیار خرید هواپیما برای نیروی هوایی رو بدون هیچ قید و شرطی به تو می دادن بین خرید سوخو 30های نو و خرید f-14 های مستعمل ایالات متحده کدوم رو انتخاب می کردی؟؟

مطمئنا سوخو 30 چون هيچ وقت صلاح مملكت را خرج علاقه ي شخصي خودم نخواهم كرد سوخو 30 ان هم نو ميتواند حداقل تا سال 2040 براي نيروي هوايي ايران پرواز كند ، هواپيمايي كه با تكنولوژي امروز خريداري ميشه و بعدها هم با ارتقاي اون ميشه سطح عملياتي اون رو به سطح جنگنده هاي جهان رسوند
    خريد اف 14 هاي دست دوم جز اينكه هزينه ي گزافي به نيروي هوايي تحميل ميكنه هيچ سودي نخواهد داشت چون اف 14 بدون پشتيباني قطعاتي و ارتقايي امريكا ان هم با تكنولوژي 20 و خورده اي سال پيش مسلما در جنگ هاي امروز خيلي نميتواند حرفي براي گفتن داشته باشد بهتر است با سرمايه گزاري بر روي نسل جديدي از هواپيماها توان نيروي هوايي را ارتقا بديم نه اينكه بار هزينه اي ان را افزايش دهيم

3-بین این دوتا کدوم برات با ارزش تره 1-یک ماه سفر به سواحل مدیترانه با کلیه امکانات تفریحی2- 4 ساعت اجازه تردد در کلیه مناطق فرودگاه مهراباد و سرکشی از کلیه اشیانه ها؟؟

سوال سختيه هر دو برام جذابه اما مورد اول دست يافتني هست اما مورد دوم تقريبا نشدني است پس من با كمي تفكر مورد ب را انتخاب ميكنم چون مورد الف دست يافتنيه و همچنين خيلي دوست دارم ببينم تو شيلترهاي پايگاه مهراباد چه ميگذره البته همه ي شيلترها هرچي كه هست !!!

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,415
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام بر نوید عزیز -

درود بر اقا علي گل

1- اگه رییس بزرگ چند روز مدیریت رو بهت میداد در سایت چی کار میکردی؟

والا باتوجه به مشغله ي زيادي كه مديريت سايت داره فكر نميكنم اصلا ازش قبول ميكردم ولي اگر اين مسئوليتو به عهده ميگرفتم سعي ميكردم حداقل چندين 5 الي6 ساعت در روز تو سايت باشم و مجبور بودم تمامي تاپيك هاي ارسالي را چك كنم در كل اون چند روز 4 الي 5 كيلو وزن كم ميكردم چون مديريت كل به اسم ساده است همين مديريت كردن انجمن نيروي هوايي هم خيلي وقت و دقت ميخواهد چه برسد به كل سايت

2
    -اهل موزیک هستی؟ چی میگوشی کوکا ؟

بله خيلي هم زياد ولي ادم عجيبي هستم
    اهنگهاي قديمي ايرانيو خيلي دوست دارم
    وقتي فول شارژم اهنگ هاي راك يا تكنو اما گاهيم اهنگ هاي فوق العاده لايت البته اهنگهاي لايتو بيشتر زماني كه خسته يا گرفته باشم گوش ميكنم ولي خوب اتفاق مي افته زماني هم كه خيلي سرحالم اهنگ لايت گوش بدم اما از رپ خيلي خوشم نمي ايد البته به جز ياس

3
    - تو حرفات خوندم که گفته بودی در اینده تهران زندگی میکنی- دلایلشو میتونی بگی؟

از بچگي دوست داشتم تو يك شهر بزرگ زندگي كنم ، تهرانو خيلي دوست دارم خيلي شهر باصفاييه جاي تفريح و گردش تا دلت بخواد خصوصا اينكه هواش خنكه چون من به شدت به شهرهاي سرد سيري علاقه دارم درسته تابستان تهران هم خيلي گرم بود اما بوشهر تمام سال گرمه حتي روزهاي زمستاني هم بعضي روزهاش فوق العاده گرم ميشه

تمامي نظراتم دقيقا شبيه به يكي از پسرعمه هام است ايشون الان بيش از 8 ساله تهران زندگي ميكنه ايشون هم در بچگي دقيقا حرفهاي منو ميزد ( البته بهتره بگم من حرفهاي ايشونو ) و اخرش هم رفت و خوب منم درسمو بايد اول بخونم ان شاالله نوبت منم ميرسه

4
    - مردم جنوب تو غذا خوردن خوش سلیقه هستند - اگه اهل شکمی غذاهای مورد علاقتو بگو و دستور یک غذای خوشمزه بوشهری رو بده که بشه راحت درستش کرد-

اهل شكم... بله كم نه ، اما غذاي بوشهريها يا بهتره بگم جنوبي ها

قليه ماهي :
    قليه ميگو :

هردو غذايي هستند كه در ان ماهي با مخطولي از ابتمر و سبزي ماهي و ادويه ي مخصوص ماهي پخته ميشه و در واقع يك جور خوروش محسوب ميشه غذاي لذيذي است اما ممكنه شماها خوشتون نياد

پلو ميگو : كه ميگو +سيب زميني + كشمش باهم مخلوط لاي برج است غذاي خوشمزه اييه اما من دوست ندارم چون كلا غذاهاي خشك را دوست ندارم

ميگو سوخاري ( ميگو پفكي ) خيلي به طرز ساختش وارد نيستم

خوروش ميگو : درست مثل خوروش بريوني ( يا به قول تبريزيا چغدما ) است

دوپيازه ي ميگو : ميگو سرخ شده به همراه پياز و سيب زميني فوق العاده خوش مزه است

ماهي سرخ كرده ، ما بوشهريا يا اصلا خانواده ي ما ماهي را به دو صورت طبخ ميكنيم

1- قليه
    2-سرخ كرده
    3-دمپخت

دمپخت ميگو يا ماهي هم درست مثل دمپخت گوجه است ( البته اگر تا به حال اسمشو شنيده باشيد ) اما با سبزي ماهي و البته چرب خدايي دمپخت ميگو و ماهي فوق العاده است

اتفاقا ما امروز دمپخت ميگو دارم جاي شما حسابي خال
    ي

5
    -نظرت در مورد واحد روابط عمومی سایت چیه ؟ چه پیشنهادی داری برای من و دوستان در روابط عمومی داری؟

به نظرم من يكي از اصلي ترين قسمتهاي برقرار كننده ي ارتباط سايت با نهادهاي سازماني يا فرهنگي است مسلما براي پيشرفت سايت نياز به يك بخش روابط عمومي است كه توانايي هاي سايت را به نهادها و سازمانها معرفي كنه ، اگر قراره مرجع باشيم بايد تعامل سازنده و زيادي باسازمانها داشته باشيم ،از ديد من يكي از مهمترين بخشها و پايه هاي اصلي پيشرفت سايت واحد روابط عمومي است

اما پيشنهاد من اينكه با تدوين يك برنامه ريزي مشخص و همچنين چشم اندازهايي توسط شما و مديران سايت براي پيشرفت و اينده ي سايت در نظر بگيريد و اين چشم انداز بايد به صورت يك دستورالعمل در اختيار مديران انجمن ها هم قرار بگيرد تا همگي طبق اون اصول رفتار كنيم تا بتوانيم ضمن تعامل با سازمانها و نهاد ها جايگاه با ارزش اين سايت را در ايران تثبيت كنيم

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,415
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلام آقا نوید بازم منم همون بچه شر و شوره

درود بر شما ، اقا نفرماييد گذشته ها گذشت

چند تا سوال می پرسم:

بفرماييد

1-چه مجله ای در مورد هواپیما بیشتر دوست داری؟
    والا صنايع هوايي بود كه الان مطالبش ديگه جذابيت قبل را نداره 2 ماه نامه ي هواپيماهم بد نبود مجله ي پرواز هم در عض نيم ساعت ميشه همشو خوند اما مطالبش جنبه ي علمي بيشتري داره

2-نظرت در مورد هواپیمای چینی اف 6 که کپی برداری شده از روی میگ 19 هست چیه آخه این پرنده یه مدتی توی سپاه عملیاتی بود ولی الان نمیدونم هنوز پرواز میکنه یا نه؟

خريدي فوق العاده عجولانه و بي فكر ودست اخر هم بدرد نخور چون خودشان هم به اين موضوع پي بردند ، دوران كاميكازيها سال هاست كه تمام شده

3-اگه بگن یک پرنده نظامی رو بهت مجانی میدن چیرو انتخاب میکنی(به غیر از تامکت)؟

صد در صد اف 4 با پينت كوسه از صبح با افتربرنر و ارتفاع پايين از روي شهر رد ميشم تا ملت حال كنن ( اونم چه حالي كلي بدو بيراه بهم ميگند )

4-به نظرت شفق پرنده ای هست که بتونه باپرنده های هم نسل خودش(راسته که نسل پنجمه)مثل سوخو تی 50-اف22-اف35 رقابت کنه؟

خير چون يك كشور نميتواند ره صد ساله را يك ساله طي كند امريكا يه شبه اف 22 طراحي نكرد طراحي اف 22 از اواسط دهه ي 80 ميلادي شروع شد تا در سال 2003 به نتيجه رسيد طراحي هواپيما بودجه ميخواهد ، زمان لازم است ، سرمايه گذاري هم بر روي خود پروژه و هم بر روي نسل جوان لازم است ، مديريت قوي ميخواهد مديريتي كه با هر بار شكست در هر زمينه اي محكمتروجدي تر از قبل درصدد رفع مشكل طرحش قدم بردارد ، و مهمتر از همه همت ميخواهد نه به زبان بلكه به عمل

5-کدوم خلبان زمان جنگ رو دوست داری؟(یکم دربارش بنویس)

راستش از خلبانهاي فانتوم شهيد عباس دوران را خيلي دوست دارم

يكي از سرهنگ هاي بازنشسته ي پايگاه ششم كه دوران اموزشش را در امريكا سپري كرده بود و هم دوره و هم پرواز با وي هم بوده ايشون را شخصي فوق العاده وطن پرست معرفي ميكرد و عاشق خلباني و پرواز ،مردي فوق العاده نترش ، ميگفت عشقش ان بود زودي بره پرواز و اهداف دشمن را بمباران كنه اصلا اين ادم دروجودش چيزي به نام ترس نبود وصد البته خلبان بسيار ماهر هم بود بقول خودشون
    يل اف 4 بود

6-دوست داری جای چه شخصیت معروف و مشهوری باشی؟

يه اس ام اسي بود نوشته بود هيچ وقت ارزو نكن جاي كسي باشي چون ان موقع جاي تو در دنيا خالي ميشه

دوست دارم در اينده محبوب باشم نه مشهور اما اگر قرار باشه شخصي را انتخاب كنم دوست دارم شخصي مثل ويليام بويينگ باشم

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    28,460
    سپاسگزاری شده : 5,250 بار در 307 پست
    قدرت امتیازدهی
    60
    Array

سلامی دوباره به همشهری که حرارتی به خودش ندیده.

آقا نوید این سه تا ناپالم رو فعلا داشته باش تا بعد.

1.اگه یه روزی متوجه بشید که ایران جنگنده ای نو خریده . میخواد با تامکت جایگزینشون کنه و تامکتو فانتوم بازنشسته بشن ، چکار میکنید؟؟؟
    2.نظرتون راجع به A-380 و A-340.600 چیست؟؟؟
    3.یه مدت کوتاهی تو امضاتون پایین تصویر منهدم شدن میگ21 توسط فونیکس تامکت نوشته بودیدANY TIME BABY؛چرا حالا نیست؟؟؟

و در آخر
    به آتشنشانی نیازی هست؟؟؟
    ...یه گربه و دوتا شیر...

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,415
    قدرت امتیازدهی
    179
    Array

سلامی دوباره به همشهری که حرارتی به خودش ندیده.

درود بر شما

آقا نوید این سه تا ناپالم رو فعلا داشته باش تا بعد.

1.اگه یه روزی متوجه بشید که ایران جنگنده ای نو خریده . میخواد با تامکت جایگزینشون کنه و تامکتو فانتوم بازنشسته بشن ، چکار میکنید؟؟؟

خيلي خوشحال ميشم چون معتقدم هر وسيله اي تاريخ مصرفي داره و بلاخره يك زماني بايد از رده عملياتي خارج بشه البته بيشتر خوشحالي من بابت افزايش توان رزمي نيروي هوايي و همچنين پرواز خلبانان ايراني با جنگنده هايي نو و پيشرفته است

2.نظرتون راجع به A-380 و A-340.600 چیست؟؟؟

ايرباس 380 غول پرنده

ايرباس 340 نظري ندارم

3.یه مدت کوتاهی تو امضاتون پایین تصویر منهدم شدن میگ21 توسط فونیکس تامکت نوشته بودیدANY TIME BABY؛چرا حالا نیست؟؟؟

چون براي جلوگيري از شلوغ شدن امضام پاكش كردم و به جاش ليني از سايت انگليسي گذاشتم

و در آخر

به آتشنشانی نیازی هست؟؟؟

نه بابا اصلا اتشي نيست كه به اتش نشاني نياز باشه

English Site Admin
    سپاسگزاری
    9,742
    سپاسگزاری شده : 14,688 بار در 1,291 پست
    قدرت امتیازدهی
    79
    Array

سلام دادش خودم

شرمنده من نبودم دیر رسیدم به زود پز نوید پز!

1- پایگاه هوایی بوشهر از دید نوید و نقشش توی نیروی هوایی ( کامل لطفا )

2- معنی پرواز توی ذهن نوید چیه؟

3- چرا عشق به هواپیمای شکاری؟ هواپیمایی که سکوت و آرامش آسمانو بهم میزنه عشقش چیه؟

4- تاحالا شیطونی کردی از دیوار پایگاه بوشهر بری بالا؟

5- نوید از نگاه پدرش
    انجمن انگلیسی مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی

انجمن انگلیسی آبروی هوانوردی ایران

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    45,406
    سپاسگزاری شده : 94,822 بار در 11,424 پست
    قدرت امتیازدهی
    711
    Array

سلام.

1- اگر یک روزی از انجمن به هر دلیلی اخراج بشی چه واکنشی خواهی داشت ؟

2- بین انجمن و رفتن پشت باند کدامیک رو انتخاب میکنی ؟

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    928
    سپاسگزاری شده : 1,973 بار در 245 پست
    قدرت امتیازدهی
    19
    Array

سلام نويد جان خوبي داداش ؟

يه چند تا سوال داغ

1- اگر بخواي بين زندگي تو بوشهر و نيويورك يكي رو انتخاب كني كدوم؟
    2- بين ماشين ها كدوم ها را بيشتر مي پسندي شاسي بلند يا سواري؟ ( + ذكر نام ماشين )
    3- تا حالا شده از يك نفر تو سايت بدت بياد؟ ( + مي توني نام فرد رو ذكر نكني )
    4- و سوال اخر نظرت راجع به من ؟ ( اينو از همه مي پرسم تا خودم را در اينه ديگران بسنجم )

با تشكر
    =========================================
    گالري عكس هاي شبيه ساز پرواز من

بعضي ادم ها مثل قطار شهر بازي اند
    باهاشون لذت مي بري اما سودي واست ندارن

به یاد IRP عزیز

صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Jimbokhepel
    توسط Saeed_Jsn در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 31
    آخرين نوشته: 21-08-2010, 23:37