@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 86

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Haji Jeymz

مدیر انجمن مهمانداری و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    32,773
    سپاسگزاری شده : 25,185 بار در 1,301 پست
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk با حضور persian Director

نقل قول نوشته اصلی توسط Diamond نمایش نوشته ها
    مخلص حاجی عزیز...
    سلام بر مرد پسته ها.... با مرام کرمونی ها....شهاب خان گل
    با اینکه خیلی دوست دارم ولی یه جورایی تحریک شدم که به جمع سوزندگانت بپیوندم
    شما هرچی بگی برای ما سالاری
    1-احیانا خاطره ای از دیچینگ تو کرمان داری؟؟؟
    البته !!!!! یک مصدوم داشتیم و تعدادی موجود شناور در آب!!! 2 پرس هم غذای خفن و البته یه عالمه سالاد خوشمزه...ATD می تونه توضیحات لازم رو بده...ترمز چندین متری و شدید یک پراید زرد! عکس هاش هم موجوده
    2-یادت میاد اون سری تو کرمان یه کلیپ صوتی برام گذاشتی؟؟؟یکم در موردش به بچه ها توضیح میدی؟؟
    در اصل انانس کاپتان کوشکی بود و نکات فنی و اطلاعاتی که میدن به مسافران... شاید یه روزی این رو فروختم !!

3-شما اگه یک روز تو برج مراقبت کرمان نشسته باشی...منتظر گزارش لانگ فاینال باند16 فوکر ایران ایر باشی...یک دایموند تو left downwind داشته باشی...یکی هم overhead و دیگری هم south east و یک ارباس سعودی هم 20 مایلی فرودگاه...بعد یهو ببینی فوکر محترم سر از فاینال باند 34 در آورده!!!!!...اولین چیزی که به ذهنت میرسه چیه؟چه عکس العملی نشون میدی؟؟؟؟...اصلا حدس میزنی که چرا خلبان ایران ایر عوض فاینال16 سر از فاینال 34 در آورده؟؟
    آقا وقتی میای کرمان ، گویا ورتیگو هم با شما همراه میشه ! خلبان ایران ایر بیچاره حواس نداشته..البته تقصیرکار اصلی اون J دایموند بوتیاست که گرانده!!!

4-نظرت راجع به Diamond و Diamond چیه؟؟
    پ.ن:اولی خودمم...دومی هواپیماست
    اولی رو بسیار دوست دارم... با مرام...کار درست و خونگرم
    دومی رو دوست دارم ... glass cockpit هستش و البته سرحال...اما هیچی جای اولی رو نمیگیره...

5-تا حالا تو پرواز با خلبان جر و بحث جدی هم داشتی؟؟؟با همکارات چطور؟؟؟
    با خلبان نه...داخل پرواز فرمانده هواپیما باید حرفش رو گوش داد...جدل کردم،اما در آخر سلامت و امنیت پرواز مهم تره...با همکارا که زیاد بوده...تنبلی رو نمی تونم بر بتابم....از زیر کار کسی در بره ، بد جوری داغ میکنم.

حالا حالاها باید بسوزی...مطمئن باش دوباره برای سوزوندنت میام ممد جون
    یا علی
    ای ددم وای...شماها که پالایشگاه راه انداختین انگار...کارت سوخت از کجا میارید ؟؟؟؟
    Hey Great SKY.....I'm Flying

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    3,020
    سپاسگزاری شده : 18,801 بار در 1,333 پست
    قدرت امتیازدهی
    158
    Array

با اجازه سعید و حاجی عزیز توضیح جواب سوالات مطرح شده را عرض می کنم

حماسه دوالفقاریه:
    آبادان در محاصره است و عراقی ها پشت دروازه آبادان زمین گیر شده اند. هر روز تک و پاتک. گردانی از نیروی زمینی در آبادان مستقر است و با کمک نیروهای مردمی از آبادان دفاع می کند. دانشکده نفت و مدرسه رازی سر میدان مجسمه محل ستادهای فرماندهی است البته هتل کاروانسرا هم هست. آنسوی شط عراقی ها هستند و اینسوی شط هم نیروهای خودی.
    یک روز مردی تعمیرکار به نام دریا قلی سوار بر دوچرخه خود را به نیروهای مدافع شهر می رساند و به فرمانده گردان نیروی زمینی می گوید عراقی ها از شط گذشته اند و به سمت شهر در حرکتند. معنی این پیام سقوط شهر بود.
    فرمانده گردان با نیروهای خود به آن سمت می رود و به عراقی ها یورش می برند. عراقی ها فکر می کنند که برای آنها تله گذاشته بودن چون خوب پیشروی کرده بودند به همین دلیل جا می خورند و سریع با تلفات بسیار زیاد فرار می کنند و شهر از سقوط حتمی نجات پیدا می کند. کسی از سرنوشت دریاقلی خبری ندارد اما می گویند که شهید شده است. من خود باور ندارم. اینک هم مجسمه او را در آبادان نصب کرده اند. ( حماسه ذوافقاریه در تاریخ جنگ به ثبت رسیده است)

امیر آبادان کسی نیست جزء امیر سرفراز ارتش جمهوری اسلامی ایران منوچهر کهتری که با تمام رشادتهایش مجسمه اش که هیچ یک خیابان هم به نام وی ثبت نشده است. ( کتابی تحت عنوان امیر آبادان از انتشارات عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد ایشان به چاپ رسیده است)

پ ن: از آنجا که رهبر معظم خود در جنگ حضور داشتند و نماینده امام راحل بودند وقتی پس از جنگ کتاب های تاریخ جنگ را می آوردند و ایشان ملاحظه می کنند در جلدکتاب چنین می نویسند و کتاب را عودت می دهند:
    " در آن زمان فرمانده ای ارتشی همراه با گردانی از ارتش هم رشادتهای بیشماری آفریدند که ایکاش از ایشان هم در این کتاب نامی برده می شد" ایشان امیر کهتری را به خاطر داشتند و از رشادتهای ایشان قدردانی نموده اند.
    Quality First
    Safety Always

عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    14,410
    سپاسگزاری شده : 25,790 بار در 2,102 پست
    قدرت امتیازدهی
    180
    Array

درود بر حاجي جيمز عزيز

با اينكه اشنايي كمي باشما دارم اما دليل نميشه كه دست به اتيش نشم براي شما چون اشنايي كمتره يكم تخفيف داديم و به 2 ليتر بنزين سوپر 550 توماني بسنده كرديم

حاجي جان حرف كي توي سايت برات سنده ؟ اين سوالو قبلا هم پرسيده بودم اما دوست دارم نظريات متفاوت را جويا بشم ( مامور امار هستم ) ، درواقع كدام كاربر از ديد شما هميشه حرفهاش مورد تاييدتان است ؟

نكته ي جالبي از شما كه تابحال مشاهده كردم اين است كه زير اكثرپستها تشكر شما وجود داره خصوصا در بحثهاي نظامي و حتي پستهاي خودم ، ميخواستم ببينم واقعا تمام تاپيك ها را كامل ميخونيد بعد تشكر ميكنيد يا نصفه ميخونيد تشكر ميكنيد يا گزينشي عمل ميكنيد ( مثلا ميگيد او ه اين نويد گند دماغه ولش كن تازه دوتا كارت قرمزم ميدم تا دفعه ي ديگه پست نده يا مثلا اره اين ATD شيطون خوبه بزن تشككرو ( ديگه علي معروف شده به شيطون بنده خدا )) ؟؟؟

به بحث هاي نظامي علاقه داريد ؟نيروي هوايي ايران چطور ؟ كدام جنگنده را دوست داريد ؟

ايا تا به حال خانه و خانواده از كارشما و مسافرتهاي زياد شما گله كرده اند ؟ ايا توانسته ايد اوقات بيكاري خودتان را طوري با خانواده سپري كنيد كه نبود شما را در روزهاي كاري جبران كند ؟

اگر بگويم يك ارزو كنيد يه ارزويي كه قابل بيان باشه چي ارزو ميكنيد ؟

خوب 1100 تومن ما دود شد رفت هوا اميدوارم خوب برشته شده باشيد
    عليرضاي عزيزم ، تا ابد در قلب من جاويدان خواهي ماند ...

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    47,051
    سپاسگزاری شده : 58,397 بار در 3,547 پست
    قدرت امتیازدهی
    534
    Array

خوب حاجی...یادته اون روز که گفتم بریم خاکستر علی رو جلوی یانگ تسه هوا کنیم چه ذوقی کردی؟ الان وقت حساب کتابه!
    می خوام تصعیدت کنم!!! (یادته که اصطلاح هواشناسیش چی بود دیگه؟)

1. گفتم هواشناسی، یاد استاد سبحان افتادم...ایشون معمولاً نکته ای در رابطه با هر کدوم از دانشجوهاشون می فرمایند؛ نکته شما چیه؟

2. تا حالا هوس جابجایی به کاکپیت کردی؟ قصدش رو چطور؟

3. گفتی از خلبانها مواردی رو دیدی که نمی تونی بگی...تقریباً همه به نوعی موضوع رو متوجه شدند...حالا به نظرت این مشکلات از کجا نشأت می گیره؟ کاپیتان، کابین، سیستم یا ...؟

4. وقتی قبل از پرواز با بقیه کرو وارد سالن فرودگاه می شی اولین چیزی که میاد تو ذهنت چیه؟

یه سوال از صبح فکرمو مشغول کرده بود ازت بپرسم، الان یادم رفت! شاید دوباره فردا صبح اومدم سراغت که بخاراتت رو از جو خارج کنم!

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,132
    سپاسگزاری شده : 13,263 بار در 1,378 پست
    قدرت امتیازدهی
    96
    Array

سلام حاجییییییی جون ن ن ن ن
    خوبی کوکا؟
    منم چندتا سوال دارم اما میدونم که هرچقدر هم حرارت بدیم باز هم شما سردتونه!!!
    قبل سوال ها یک گلایه هم بکنم و بگم که من و دوست خوبم ALI737 را فراموش کردی ما 2 نفر را کجا جا میدی؟؟؟(البته بگم که من و علی مثل همیشه بلیط بیزینس داریما حق تقدم ورود به کاکپیت مال هست)
    1-از کدوم پوزیسیون در کابین خوشت میاد و دوست داری مهماندار اونجا باشی؟
    2-کدام مسیر پروازی را بیشتر دوست داری و چرا؟
    3-اگر در 2 پوزیسیون کابین یکی بچه های سایت نشسته باشند و در یکی دیگر یک محموله هلو کدام یک را انتخاب می کنی؟؟؟
    4-موقع لندینگ در پرواز روز 31 تیر به اهوازبه چه چیزی فکر می کردی توی اون هوای خاکی و دید کم؟
    5-خاطره ای از فرودگاه اهواز و پرواز به اهواز دارید؟
    6-با کدام یک از خلبان های ماهان دوست داری بیشتر پرواز کنی و به چه دلیل؟
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    35,610
    سپاسگزاری شده : 41,966 بار در 2,220 پست
    قدرت امتیازدهی
    382
    Array

به به محمد عزیز
    آقا روش سوزوندن من استفاده از قطره چکون+اسید سولفوریک هست، مشکلی که با این روش نداری ؟
    بریم تو حال و هوای پیش دانشگاهی و کنکور و تست شاید از شدت سوزش کمی کاسته شه
    دلیل جواب هر تست هم برامون بگو توجیح شیم

جغرافیا
    1. دوست داری به کدوم یک از شهر های زیر ، پرواز اقامتی داشته باشی؟
    الف) بیرمنگام
    ب)دبی
    ج)بانکوک
    د)آمریستار

ادبیات
    2.<<ز مهماندارن ایران ایر هر که را دیدم غمی دارد...دلا خو کن به ماهان که آن هم عالمی دارد>>
    در بیت فوق چه آرایه ادبی به کار رفته است؟
    الف) اغراق
    ب)اسلوب معادله
    ج)کنایه
    د)متناقض نما

زیست(منظور همون علوم دبستان هست)
    3. وضعیت جسمانی خر شما در دوران طفولیت چگونه بود؟
    الف) دم نداشت
    ب)اصلا واجد شرایط نبود
    ج)دم داشت ولی متاسفانه مبتلا به فلج اطفال بود
    د)بیشتر شبیه گاو بود تا خر، قربونش برم هی فرت و فرتم واسم میزائییید

هوش
    4. بعد از فرود اضطراری، هواپیما از باند خارج و متوقف میشه، درب هواپیمارو بلافاصله رو حالت ARMED باز میکنی ولی در کمال ناباوری میبینی که سرسره باز ولی باد نشده، دستگیره کنار سرسره رو برای باد شدن می کشی ولی ای دل غافل...بازم باد نمیشه...بر میگردی میبینی مسافرین محترم همچون قوم مغول دارن به سمت هجوم میارن .. میای درب رو ببندی میبینی گیر کرده و هر چی داد و بیداد می کنی که از این در نمیشه خارج شد میبینی سرعت پروچ اونها به سمتت بیشتر و بیشتر میشه...در این موقعیت چیکار میکنی؟

الف)چشمات رو میبندی و باز میکنی شاید فرجی بشه و از خواب بیدار شی

ب)ترجیح میدی از همونجا بپری پایین تا اینکه زیر دست و پای مسافرین له شی

ج)آیت الکرسی میخونی

د)شروع میکنی به گریه کردن

جامعه شناسی
    5.تصویر زیر مربوط به کدام یک از کاربران می باشد

الفBehrang(
    ب)Whiteswan
    ج)Saeed_JSN
    د)Persiandirector

سپاسگزاری
    32,773
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid Tomcat نمایش نوشته ها
    درود بر حاجي جيمز عزيز
    سلام از ماست برادر نوید گرامی
    با اينكه اشنايي كمي باشما دارم اما دليل نميشه كه دست به اتيش نشم براي شما چون اشنايي كمتره يكم تخفيف داديم و به 2 ليتر بنزين سوپر 550 توماني بسنده كرديم
    مرهمت فرمودید
    حاجي جان حرف كي توي سايت برات سنده ؟ اين سوالو قبلا هم پرسيده بودم اما دوست دارم نظريات متفاوت را جويا بشم ( مامور امار هستم ) ، درواقع كدام كاربر از ديد شما هميشه حرفهاش مورد تاييدتان است ؟
    قید همیشه ، یک مقدار سخت میکنه تصمیم رو...اما نوشته هایتامکتر و کاپلو و شاهرخ و جناب ماه و قوی سپید و جناب طالب زاده و کارگردان پارسی و یه تعداد دیگر از دوستان رو همیشه با این دید نگاه کردم و البته جائی هم برای اشتباه بودنش در نظر میگیرم. حرف های شما در مورد جنوب رو البته با اطمینان کافی، درست میدانم

نكته ي جالبي از شما كه تابحال مشاهده كردم اين است كه زير اكثرپستها تشكر شما وجود داره خصوصا در بحثهاي نظامي و حتي پستهاي خودم ، ميخواستم ببينم واقعا تمام تاپيك ها را كامل ميخونيد بعد تشكر ميكنيد يا نصفه ميخونيد تشكر ميكنيد يا گزينشي عمل ميكنيد ( مثلا ميگيد او ه اين نويد گند دماغه ولش كن تازه دوتا كارت قرمزم ميدم تا دفعه ي ديگه پست نده يا مثلا اره اين ATD شيطون خوبه بزن تشككرو ( ديگه علي معروف شده به شيطون بنده خدا )) ؟؟؟
    من علاقمند به همه مباحث هوانوردی هستم.البته کمتر مباحث فضا رو دنبال میکنم.در نظامی و غیرنطامی هم بعلت حد و حدود نظامی ها زیاد خودم رو درگیر نمیکنم...اما هرچیزی که از زمین جدا بشه جزوی از رشته و زندگیه من است...اگر از نیمه تاپیکی وارد مبحثی بخوام بشم،قبلش کل تاپیک رو میخونم که تکراری پست ندهم.بر اساس تجربه این چند وقت حضورم در سایت یه حسی نسبت به بچه های قدیمی تر دارم و میدونم که نوشته هاشون چه معیاری داره... اهل گرینشی عمل کردن هم نیستم...

به بحث هاي نظامي علاقه داريد ؟نيروي هوايي ايران چطور ؟ كدام جنگنده را دوست داريد ؟
    بله...علاقمند که هستم و یک خواننده پای ثابت تاپیک های نظامی..بخصوص ناوهای هواپیما بر... نیروی هوائی هم که جاش اون بالا بالاهاست...
    هر کسی که تیک آف تامکت رو از نزدیک دیده باشه و سپس نقطه شدنش رو در آسمون با من هم نظر خواهد بود که تامکت بهترین بهترین هاست

ايا تا به حال خانه و خانواده از كارشما و مسافرتهاي زياد شما گله كرده اند ؟ ايا توانسته ايد اوقات بيكاري خودتان را طوري با خانواده سپري كنيد كه نبود شما را در روزهاي كاري جبران كند ؟
    بسیار...تقریباً همه دوستان از زیاد بودن پروازهام شاکی هستند...حتی در محل کار.
    من تقریباً بیشتر از یکسال است که منزل برادرم نرفته ام! و در طول این یکسال تنها 2 بار همدیگر رو دیده ایم...اونم چونکه اونها اومده بودن خونه ما...منم از پرواز رسیدم و دیدمشون. وضعیت فعلی من طوری است که امکان استراحت کمه...باید تلاش کنم برای رسیدن به هدف مهمی که دارم.

اگر بگويم يك ارزو كنيد يه ارزويي كه قابل بيان باشه چي ارزو ميكنيد ؟
    آرزو میکنم یک ناوگان نو از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ و البته سسنا و پایپر خدا بهم بده تا باهاش یک ایرلاین درجه 1 راه بندازم...هم نفراتش رو الان داریم..هم ظرفیتش رو... راستی هلی کوپتر از قلم افتاد...

خوب 1100 تومن ما دود شد رفت هوا اميدوارم خوب برشته شده باشيد
    هوا شرجی بود تاول زدیم نوید جان....اما بخاطر صفای حضورت، میدم با همبون و دمام تا صبح بندری بزنن!!!

سپاسگزاری
    32,773
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteSwan نمایش نوشته ها
    خوب حاجی...یادته اون روز که گفتم بریم خاکستر علی رو جلوی یانگ تسه هوا کنیم چه ذوقی کردی؟ الان وقت حساب کتابه!
    می خوام تصعیدت کنم!!! (یادته که اصطلاح هواشناسیش چی بود دیگه؟)
    بله...یادمه که همون جا یک نقشه شیطانی هم از سرم واسه یک نفر دیگه هم رد شد!!! حالا تصعید کن که من شلیک میکنم
    1. گفتم هواشناسی، یاد استاد سبحان افتادم...ایشون معمولاً نکته ای در رابطه با هر کدوم از دانشجوهاشون می فرمایند؛ نکته شما چیه؟
    در مورد من بعد از اینکه ماه تولدم رو پرسید ، نگاه کرد و گفت شما دنبال موفقیت میری اما باید شادتر زندگی کنی....گیر هم کم بده به خلق الله زیر دستت...این توصیه استاد بود

2. تا حالا هوس جابجایی به کاکپیت کردی؟ قصدش رو چطور؟
    اوووووووووووووووو وه ! به وفور...دقیقاً از ثانیه اولی که رفتم تو هواپیما این فکر باهام بوده و خواهد بود تا وقتی که بهش برسم

3. گفتی از خلبانها مواردی رو دیدی که نمی تونی بگی...تقریباً همه به نوعی موضوع رو متوجه شدند...حالا به نظرت این مشکلات از کجا نشأت می گیره؟ کاپیتان، کابین، سیستم یا ...؟
    اگر می تونستم بگم متوجه می شدید که فکرتون به خطا رفته..اون مسئله هم هست..اما 2تا چیز خیلی ناجور و سنگین دارند که من هیچ وقت نتونستم هضمش کنم...مشکل هم از ایرفورس بوجود اومده و چون باب طبع بوده حالا حالاها ادامه داره...

4. وقتی قبل از پرواز با بقیه کرو وارد سالن فرودگاه می شی اولین چیزی که میاد تو ذهنت چیه؟
    اگر از سالن مسافری بریم تو بیشتر اوقات منتظر واکنش مردم هستم...یک دفعه پسربچه ای در فرودگاه بندرعباس با دیدن خانم های مهماندار برگشت به مادرش گفت : مامان این خانوما خلبان هستند ؟؟ مادرش هم گل کاشت و جواب داد : نه ، اینا پاسدار هستند!!!
    در دیسپچ هم ذهنم بیشتر رو مسائل safety که اعلام خواهد شد سوئیچ میکنه

یه سوال از صبح فکرمو مشغول کرده بود ازت بپرسم، الان یادم رفت!
    خدا رو شکر.... پدرجد ما رو هم کم مونده بسوزونند!!!
    شاید دوباره فردا صبح اومدم سراغت که بخاراتت رو از جو خارج کنم!
    باور کن الان ارواح کاپتان کوک و دریاسالار ماژلان و کاپتان واسکودوگاما اینا اینجان...می پرسن جواب اون سئواله چی شد پس!!!!

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    3,920
    سپاسگزاری شده : 7,276 بار در 910 پست
    قدرت امتیازدهی
    45
    Array

مهمانداری شغل مورد علاقه شماست یا خلبانی؟

چنانچه خدایی نکرده در یک پرواز کاپیتان اعلام نماید که فرود اضطراری داریم و امید زیادی نیست

اولین شخصی که به فکرش می افتید کیست؟؟(مادر -پدر - همسر و...)
    پرواز با هما پرواز بر بال آرامش

سپاسگزاری
    32,773
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_7 نمایش نوشته ها
    سلام حاجییییییی جون ن ن ن ن
    سلام کوکا

خوبی کوکا؟

ها والا
    منم چندتا سوال دارم اما میدونم که هرچقدر هم حرارت بدیم باز هم شما سردتونه!!!
    سردمون نیست...سرد بنظر میاد چون دارن با ازون می سوزونن !!! حداقل نامردا یه لیوان آب طالبی می آوردین !!! خاکشیر هم بود خیالی نیست...
    قبل سوال ها یک گلایه هم بکنم و بگم که من و دوست خوبم ALI737 را فراموش کردی ما 2 نفر را کجا جا میدی؟؟؟(البته بگم که من و علی مثل همیشه بلیط بیزینس داریما حق تقدم ورود به کاکپیت مال هست)
    البته من بقیه مسافرای بیزنس و هواپیما رو معرفی نکردم...معمولاً جناب تامکتر سمت چپ می شینند..واسه همین صندلی 2A رو براشون لاک میکنیم. شما بشین 1A و علی عزیز هم 1B ..به کروی بیزنس هم گفتم سفارشی کلاً آبروداری کنن دیگه.. سرویس حوله رو هم خودم میارم
    1-از کدوم پوزیسیون در کابین خوشت میاد و دوست داری مهماندار اونجا باشی؟
    Extera Cabin رو دوست دارم...البته الان 4 سالی هست این پوزیشن رو ندارم...اما بدم نمیاد بازهم مسئولیتم کمک کردن به همکارام باشه...
    R1 هواپیمائی که خلبانش کاپتان بایرام نمازی باشه رو هم دوست دارم.

2-کدام مسیر پروازی را بیشتر دوست داری و چرا؟
    پرواز تهران به ماهشهر و تهران به بندرعباس... اولی بخاطر اینکه پروازهای ماهشهر مسافرای خیلی خوبی داره... و دومی بخاطر اینکه زمان پرواز فرصت مناسبی میده واسه سرویس صحیح و درست به مسافران

3-اگر در 2 پوزیسیون کابین یکی بچه های سایت نشسته باشند و در یکی دیگر یک محموله هلو کدام یک را انتخاب می کنی؟؟؟
    البته که بچه های سایت رو... هلو اگه امرجنسی بشه هیچ کاری ازش بر نمیاد..اما بچه های سایت از همه وجودشون واست مایه میذارن... این رو مطمئنم

4-موقع لندینگ در پرواز روز 31 تیر به اهوازبه چه چیزی فکر می کردی توی اون هوای خاکی و دید کم؟
    حواسم به تبحر کاپتان جلیلی بودش...بنک آخر و تصحیح مسیر آخرش بسیار بسیار حرفه ای بود. این مسیر رو با خلبانهای زیادی رفتم...کاپتان جلیلی از همه نرمتر و قشنگتر این کار رو انجام داد.
    5-خاطره ای از فرودگاه اهواز و پرواز به اهواز دارید؟
    بله... چند سال پیش پرواز داشتیم به اهواز...تاخیر و اینا رو کنار بگذاریم...نزدیکای اهواز بودیم که ناگهان خلبان پیام مخصوص وضعیت بد جوی رو با صدای بلندی اعلام کرد. cabin crew at your station من وسط کابین بودم . درست مقابلم یه صندلی خالی بود...نشستم و کمربند رو بستم...در سمت چپم آقائی با همسرشون نشسته بودند. به من هم توجه نداشتند. آقا به خانم اینطوری گفت: خلبان اعلام کرد الان میشینیم!!! یهو هواپیما چنان دایوی کرد که همه جیغ کشیدند...از جمله خود آقا!!! تکان های شدید که به پایان رسید ، زن اون بنده خدا برگشت گفت :تو چه جوری تا حالا سوار هواپیما شدی که نمی فهمی هواپیما روی زمین میشینه ، نه تو آسمون!!! بعدشم... چرا جیغ میزنی ؟ ترس نداره که !!! یه تکون بود فقط دیگه!!!

6-با کدام یک از خلبان های ماهان دوست داری بیشتر پرواز کنی و به چه دلیل؟

بیشتر از هرکسی دوست دارم دوباره با کاپتان حسین شکرائی پرواز کنم... رعایت مقررات و توانائی عالی در هندلینگ و مهم تر از همه اخلاق و منش ایشون باعث میشه از پرواز باهاشون لدت ببرم... در حال حاضر هم دوست دارم با کاپتان نیکخواه در 310 ماهان پرواز کنم... ایشون قبل از اینکه با شما صحبت کنند به شما لبخند میزنند...سلام میدن و بسیار بسیار در کارشون ماهرند. کاپتان بهرام پور،منافی،اتابک،نواب زاده ، اسداللهی و جلیلی رو هم از یاد نمی برم
    بحث خلبان ها طولانیه...میشه از همشون بگم و خاطرات زیادی هست...بد و خوب..اما خب..امیدوارم خدا همیشه همه پروازها رو سالم به مقصدش برسونه ان شاءالله

صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Jimbokhepel
    توسط Saeed_Jsn در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 31
    آخرين نوشته: 21-08-2010, 23:37
  2. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IAA
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 17
    آخرين نوشته: 08-08-2009, 19:50
  3. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور TC-JDL