@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 86

جستار: صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Haji Jeymz

مدیر انجمن مهمانداری و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    32,774
    سپاسگزاری شده : 25,185 بار در 1,301 پست
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ AerospaceTalk با حضور persian Director

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR SABBAGH نمایش نوشته ها
    سلام حاجی منم صباغ یا همون پیرمردی که گفتی....
    سلام به امیر صباغ گرامی..بچه محل خودمون و البته جوون خوش تیپ سایت
    1-یادمه چند سال پیش که از زاهدان به تهران میومدم موتور a300 چند لحظه بعد از تیک اف اتیش گرفت همه میدونیم که وظیفه خدمه توی این شرایط چیه اما مهماندارای اون پرواز به حدی ترسیده بودند که رنگشون به گچ شبیه تر شده بود و با دیدن چهرشون امیدت از زندگی قطع میشد فکر می کنی اگه توی همچین شرایطی قرار بگیری چه رفتاری از خودت نشون بدی؟
    امیدواری به خوب شدن همه شرایط رو از بچگی یدک میکشم. اغلب همکارانم این جور وقتا هول می شوند،اما خب توی اتفاقی که واسه خودم افتاد من خوشحالم که هیچکدام از خانم ها و آقایان مهماندار پرواز دچار ترس و یا استرس نشدیم.چون امادگیش رو داشتیم. من هر وقت پای هواپیما میرم شرایط رو چک میکنم با یک نگاه اجمالی. از بچه های فنی اشکالات هواپیما رو می پرسم. شرایط رو جویا میشم و به همکارانم انتقال میدم. برای همین هم اکثر دوستانم، با اعتماد بیشتری پرواز میکنند. من آدم خیلی شجاعی نیستم.اما وقتی امرجنسی پیش میاد،دیگه اومده ! باید رفت به جنگش و از اطلاعاتی که دارم باید استفاده کنم. امیدوارم همه پروازها بسلامتی برند و بیایند...

2-حرفه مهمانداری تا چه حدی شما رو به خواسته هایی که داشتی نزدیک کرد؟تا به حال از این شغل خسته شدی؟ من هیچ وقت جداشدن چرخ دماغه توپولف 154 رو در اولین روز کارم از یاد نمی برم.... پرواز رویای من بود و حالا دارمش...خستگی بدنی که زیاده و به راحتی هم رفع نمیشه، اما خب اگه دوست داشته باشی محیط کار و شغلی رو که داری، با سختی هاش هم کنار میای...

3-چرا بین مهمانداران نسلهای گذشته با نسل جدید این میزان اختلاف وجود داره؟(البته جسارتا فقط نظر شخصی منه)به نظر من دوستان پیشکسوت و قدیمی این شغل بعلت نوع آموزش متفاوت و همین طور تغییر ذائقه نسل جدید در رفتار و پوشش و همین طور سطح مسئولیت و اطلاعات شغلی،دچار نوعی موضع گیری برای اثبات خود هستند. البته من سراغ دارم سرمهماندار ارشدی با 30 سال سابقه پرواز که هنوز هم نمیشه گفت متعلق به نسل گذشته باشه ....

4-حاجی معمولا همه مطالب سایتو می خونی چه جوری وقت این کارو در طول روز پیدا می کنی؟؟
    البته نمیرسم هر روز ، ولی سعی میکنم که از دست ندم مطالب سایت رو...اینجا بعد از هواپیما،خونه دوم من است. من از همه جای دنیا سعی میکنم که اخبار و نوشته های سایت رو چک کنم و عقب نمونم...
    5-توی پستای قبلی گفتی فکر می کردی من هم سن شما نباشم چرا؟؟؟؟؟
    یه جائی یادمه که نوشته بودی از بستگان جزوی از ایران ایری ها بوده اند و من با حساب و کتاب سن و سال اون فرد حدس زدم که سن و سالت الان راحت 34-35 باشه...تیپ نوشته هات هم اینو بیشتر القا میکرد
    امیر جان من در سوزاندنت شریک نبودم...رسم نبود که با استیلن بیای سراغ ما!!!
    Hey Great SKY.....I'm Flying

سپاسگزاری
    32,774
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط MARARIMA نمایش نوشته ها
    2-ميدونم سوال اكثر دوستانمون هست،چرا حاجي جيمز؟؟؟
    همه علاقمندان به راک و خیلی از آدمهای عادی حتماً برای یکبار هم که شده اسم متالیکا رو شنیدن.خواننده این گروه بنام جیمز هتفیلد،امضائی داره که در اون اسمش رو به شکلی که خوانده میشه یعنی JAYMZ می نویسه...منم جای A در امضای اونو با E عوض کردم و شدم JEYMZ . بعد از سفر حج هم که همه صدامون زدن حاجی.این شد که من الان شدم حاجی جیمز
    دوست من ! شایسته نبود به جای من بری توی گلستان ابراهیم!
    شاید دوست داشتم جواب کارول عزیز رو به طریقی که خود دوست دارم میدادم و این حرکت شما رو (جواب به پرسشی که از من طرح شده) ناپسند میدونم.

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    3,020
    سپاسگزاری شده : 18,801 بار در 1,333 پست
    قدرت امتیازدهی
    158
    Array

سلام مجدد
    نمی دونم که می شه روزی 5 بار 5 تا سوال طرح کرد یانه؟ سعید عزیز اگر این هم شکست قوانینه تذکر بدهید مراعات خواهم کرد اما سعی در شعله وری حاجی لذتی دارد که در وصف کردنش سخته
    - حاجی جان دقیقاً چند سالته و در کجای جدول موالید واقع شده ای؟
    - پدر بزرگوار و مادر مهربان شاغل بوده اند یا هستند؟
    - 5مهر؟
    - حماسه ذوالفقاریه؟
    - امیر آبادان؟ یعنی کسی که با نیروهاش مانع از سقوط آبادان شد.

نایت الزیاده و التماس دعا برای ما و آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما
    Quality First
    Safety Always

سپاسگزاری
    32,774
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Carol نمایش نوشته ها
    سلام به مهماندار بزرگ
    سلام.... یه جوری گفتی بزرگ که این احساس گوریل انگوری بودن اومد سراغم !!!

سوال اول بنده چرا حاجی جیمز؟؟؟ خب روایت زیاده...در نسخ خطی آمده که پرندگان قرون گذشته را جیمزک صدا میکرده اند...آنان که از فراز سرزمین حجاز نیز رد شده بودند را حاجی نیز اضافه میگفتند...اما کارول جان جدای از شوخی من با یک ایده و خط مشی متفاوت بزرگ شدم و اون هم روراست بودن با احساسات و علایقم بوده...گیتار الکتریک میشه دلیل جیمز... زیارت خانه خدا هم دلیل حاجی...

خودتان شخصا سیستم تربیت مهماندار و گزینش آنها را در ایران قبول دارید؟؟
    در همه شرکت ها همه بدنبال بهترین ها هستند ، اما اینکه از چه طریقی و چه روشی، میشه فرق ما و سایر کشورها...خودم به شخصه از سیستمی که منو انتخاب کرد راضی نیستم..دلایلی دارم که بعدها خواهم گفت

آیا سیستم آموزشی ما درحد استاندارد است؟ در هوانوردی سعی میشه که استاندارد رعایت بشه...اما خب همه چیزمون به همه چیزمون میاد!

شغل مهمانداری در یک حمله تعریف کنید؟؟ شغلی که در آن شما در فکر جان مسافران و مسافران در فکر آسایش خود هستند.

ودر آخر تا به حال از برگزیدن این شغل پشیمان شده اید؟؟
    اصلاً..من تجارب زیادی آموختم...دوستان بسیاری یافتم... نقاطی رو دیدم که به آسانی امکان پذیر نبود برام تماشاشون... در کل من راضی هستم
    چون کارول عزیز هم در مهمانداری صاحب نظر هستند یه خاطره میگم :
    آقائی بودند در پرواز دبی-کرمان... می ترسیدند ار پرواز...ظهر بوقت دبی تیک آف کردیم،هواپیما بطور نرمال تکان هائی بعلت شرایط گرمای دبی متحمل میشد تا به اوج برسه...ناگاه داد و فریاد کرد که داریم سقوط میکنیم...همه برگشته بودن و جیغ و داد این بنده خدا رو نگاه میکردند. ناگاه نفر بغل دستی ایشون ،آنچنان با دست بر پس سر این فرد کوبید که رفت توی صندلی روبروئی!!!من رفتم که ببینم دعوا نشده باشه که شنیدم داره بهش میگه (با لهجه شیرین کرمانی): تو این همه ما رو ترسوندی که می افته ! ای بود اوو تکوووونا! این که بچه رو هم بیدار نمیکنه !!!

اما عجب پس گردنی زد به دوستش اون طرف!! صداش هنوز تو گوشمه!

English Site Admin
    سپاسگزاری
    9,742
    سپاسگزاری شده : 14,688 بار در 1,291 پست
    قدرت امتیازدهی
    80
    Array

اومدم حاجی جان

سلامی به گرمیه کابین توپولوف و به قدرت موتور 300

----
    بهترین ایرلاین دنیا از نظر حاجی؟

بهترین فرودگاه ایران از نظر جیمز؟

بهترین رجیستر ماهان از نظر محمد خان؟
    انجمن انگلیسی مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی

انجمن انگلیسی آبروی هوانوردی ایران

مدیر انجمن هواپیماهای مسافربری
    سپاسگزاری
    18,506
    سپاسگزاری شده : 16,098 بار در 839 پست
    قدرت امتیازدهی
    166
    Array

سلام بر حاجي جيمز آباداني

تا اينجاش چطور بوده؟هنوز نسوختيد؟

با اجازه ي دوستان اين حاجي جيمز و اينهم دور دوم سوالات من:

1-كدوم يكي از مناطق مشهد را بيشتر رفتي؟بلوار سجاد رفتي؟(مخصوصا شبهاي جمعه)

2-اولين برخوردي كه با يك آدم بزرگ كه تقاضاي اسباب بازي(همون چيزايي كه تو هواپيما به بچه ها ميدين)مي كنه،انجام ميدي چي هست؟

3-اگه همه ي بچه هاي سايت رو تو پرواز ببيني چه كسي رو در كدوم قسمت هواپيما قرار ميدي؟به چه كسي اجازه ي رفتن به كاكپيت رو نميدي؟

4-اگه يك آباداني تو پرواز آبادان-مشهد ماهان باشه و شما هم مهماندار.قبل از پرواز تو هواپيما به فك و فاميلش زنگ بزنه و بگه من الان با ايرفورس وان دارم ميرم لاس وگاس شما چه عكس العملي نشون ميدي؟؟(مثلا خودتو ميزني به اون راه كه ااا مگه مو سوار ايرفورس وان شدم يا نصيحتش مي كني كمتر خالي ببنده؟)

5-به روش جناب ايمني هوايي عزيز داستان آباداني زير جمله ي آخرش چي ميشه؟

یه روز یه آبادانی يكي از اقوامش درحد مرگ مریض میشه. دکتر بهش میگه خرج درمانش میشه ۲۰ هزار تومن. یارو که هیچی جز یه عینک ری بن نداشته کلی با خودش کلنجار رفت. میره پیش رفیقش میگه نمیدونم چیکار کنم. بنظرت عینكم رو بفروشم . رفیقش میگه .........

سپاسگزاری
    32,774
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Aviation safety نمایش نوشته ها
    سلام مجدد
    سلام بر بزرگمرد ایمنی...
    نمی دونم که می شه روزی 5 بار 5 تا سوال طرح کرد یانه؟ (میشه...بیمه تکمیلی گرفتم امروز)
    سعید عزیز اگر این هم شکست قوانینه تذکر بدهید مراعات خواهم کرد اما سعی در شعله وری حاجی لذتی دارد که در وصف کردنش سخته

وای بر سوزندگان قه قهه زن و خندان !!!
    - حاجی جان دقیقاً چند سالته و در کجای جدول موالید واقع شده ای؟
    بعرض برسونم من الان 28 ساله هستم...فرزند دوم خانواده و دومین تفنگدار از سه تفنگدار پدر هستم.

- پدر بزرگوار و مادر مهربان شاغل بوده اند یا هستند؟
    بله هر دو از ابتدا در اداراتی دولتی مشغول بودند. پدرم در فرودگاه مهرآباد مشغول بودند و الان بازنشست شده اند.

- 5مهر؟
    شکست حصر آبادان...من رو یاد تمبرهام میندازه که از همه جا جمع میکردم..این رو بدون مهر از پاکت در آوردم!!

- حماسه ذوالفقاریه؟
    کوی ذوالفقاری خودمون رو میگی؟؟ عراقی های فلان فلان شده از این محل به آبادان حمله کردند و
    یه تعداد جون برکف با چنگ و دندون از خاک وطنمون دفاع کردند...یادشون گرامی

- امیر آبادان؟ یعنی کسی که با نیروهاش مانع از سقوط آبادان شد.
    این رو نمیدونم...

نایت الزیاده و التماس دعا برای ما و آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما
    به جای همه در مشهد دعا کردم و سلامتی خواستار شدم. ان شاءالله
    آقا دستوالعمل مبارزه با حریق رو یکی پا نوشت کنه !!! BCF دیگه جواب نمیده بابا!!!

سپاسگزاری
    32,774
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ATD نمایش نوشته ها
    اومدم حاجی جان
    به به ...خوش اومدی داداش...
    سلامی به گرمیه کابین توپولوف و به قدرت موتور 300
    همین جا بگم...من در توپولف دستم سوخته اما کابینش انصافاً خوب خنک میشد! قدرت بچه های من رو به رخ دیگران نکش...موتور310 ولی قویتره...
    ----
    بهترین ایرلاین دنیا از نظر حاجی؟
    از نظر من بهترین ایرلاین دنیا ، لوفت هانزاست...دلایلش هم متعدد است

بهترین فرودگاه ایران از نظر جیمز؟
    من فرودگاه ارومیه رو دوست دارم..بهترین نیست..اما مسیر تقرب به اون چون از روی دریاچه و بعد باغ های سرسبز ارومیه میگذره ،جذابیت خاصی داره.
    بهترین فرودگاه هم خلیج فارس عسلویه از نظر من...

بهترین رجیستر ماهان از نظر محمد خان؟
    EK-32075
    این E75 عشق من بود و هست.... الان که تو لباس ایران ایر میبینمش...کیف میکنم...بچم رفته دانشگاه انگار.... ردای سورمه ای رنگ و علامت اصیل ایرانی....بالهات همیشه گشوده باشه پسرم

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,856
    سپاسگزاری شده : 13,511 بار در 1,047 پست
    قدرت امتیازدهی
    123
    Array

مخلص حاجی عزیز...
    با اینکه خیلی دوست دارم ولی یه جورایی تحریک شدم که به جمع سوزندگانت بپیوندم

1-احیانا خاطره ای از دیچینگ تو کرمان داری؟؟؟

2-یادت میاد اون سری تو کرمان یه کلیپ صوتی برام گذاشتی؟؟؟یکم در موردش به بچه ها توضیح میدی؟؟

3-شما اگه یک روز تو برج مراقبت کرمان نشسته باشی...منتظر گزارش لانگ فاینال باند16 فوکر ایران ایر باشی...یک دایموند تو left downwind داشته باشی...یکی هم overhead و دیگری هم south east و یک ارباس سعودی هم 20 مایلی فرودگاه...بعد یهو ببینی فوکر محترم سر از فاینال باند 34 در آورده!!!!!...اولین چیزی که به ذهنت میرسه چیه؟چه عکس العملی نشون میدی؟؟؟؟...اصلا حدس میزنی که چرا خلبان ایران ایر عوض فاینال16 سر از فاینال 34 در آورده؟؟
    4-نظرت راجع به Diamond و Diamond چیه؟؟
    پ.ن:اولی خودمم...دومی هواپیماست

5-تا حالا تو پرواز با خلبان جر و بحث جدی هم داشتی؟؟؟با همکارات چطور؟؟؟

حالا حالاها باید بسوزی...مطمئن باش دوباره برای سوزوندنت میام ممد جون
    یا علی
    I think Beautiful is just a word, and words can't really describe what we feel when we leave the ground to take to the air...
    Diamond for ever

سپاسگزاری
    32,774
    قدرت امتیازدهی
    229
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_Jsn نمایش نوشته ها
    سلام بر حاجي جيمز آباداني
    سلام بر برادر سعید خراسانی ...درود بر شما
    تا اينجاش چطور بوده؟
    شکر خدا یه چند سانتی از پوست بدنم باقیه که امید به خدا امشب اون هم به باد میره!!!
    هنوز نسوختيد؟ والا تبدیل به ذغال دارم میشم...سوختن که خوبه!!!

با اجازه ي دوستان اين حاجي جيمز و اينهم دور دوم سوالات من:
    خدایا بفریادبرس از دست اینها...ابراهیم هم نمی آد بریم گلستان!!!

1-كدوم يكي از مناطق مشهد را بيشتر رفتي؟بلوار سجاد رفتي؟(مخصوصا شبهاي جمعه)
    من بیشتر میرم سمت حرم....بعدش صدا و سیما...بعدش آب و برق... یه خورده هم سجاد و بلوار وکیل...شب جمعه مال خود مشهدیهاست...غریبه راه نمیدن که!

2-اولين برخوردي كه با يك آدم بزرگ كه تقاضاي اسباب بازي(همون چيزايي كه تو هواپيما به بچه ها ميدين)مي كنه،انجام ميدي چي هست؟
    نگاهی میکنم و میگم اگه بمونه چشم...من چون خودم رو به جای مسافر تصور میکنم و میدونم چه لذتی داره وسایل هواپیما..تا جائی که ممکنه دریغ نمیکنم...

3-اگه همه ي بچه هاي سايت رو تو پرواز ببيني چه كسي رو در كدوم قسمت هواپيما قرار ميدي؟به چه كسي اجازه ي رفتن به كاكپيت رو نميدي؟
    تنها کسی که نمیره تو کاکپیت خودمم فکر کنم ...اونم واسه اینه که همه چپیدن تو کامپیت و جا دیگه نیست... whiteSwan رو میزاریم کاپتان صندلی چپ... نیکولوویچ رو هم صندلی راست...داودیان رو میزارم کنار این دو دوست عزیز در صندلی آبزرور...3 کاپتانه بریم پرواز که ایمن تره... aviation safety رو میکنم سرتیم حفاظت... saeed_jsnرو مهماندار R1 که به کاکپیت برسه... capello هم سرمهماندار پرواز... tomcatter بعنوان مسافر VIP در بیزنس کلاس... خانم ها Carol و Celine هم مهمانداران بیزنس کلاس... Persian director عزیزم رو هم بعنوان مدیر روابط عمومی میزازم Supervisor پرواز... Behrang بعنوان بازرس فنی و مخبر... Ruslan و PAV101 بعنوان تیم عکاسی بهمراه بقیه بچه های عکاس سایت در هر جا که دوست دارن می تونند بشینند.تا دلشون هم خواست عکس بگیرن..ATD گل هم ارشد کابین باشه و نظارت بکننه بر کارها... خودم هم پیاده میشم وسط راه برم بستنی بخرم!!!!

4-اگه يك آباداني تو پرواز آبادان-مشهد ماهان باشه و شما هم مهماندار.قبل از پرواز تو هواپيما به فك و فاميلش زنگ بزنه و بگه من الان با ايرفورس وان دارم ميرم لاس وگاس شما چه عكس العملي نشون ميدي؟؟(مثلا خودتو ميزني به اون راه كه ااا مگه مو سوار ايرفورس وان شدم يا نصيحتش مي كني كمتر خالي ببنده؟)
    اول میگم که اینجا من هرچی بگم باید انجام بشه و موبایل رو خاموش کنه...بعد براش از خطرات موبایل در حین پرواز میگم و بعد حرف گوشی اون و من میشه و آخرش فامیل در میاد و بعد من با موبایل اون اس ام اس میدم به سعید آتش افروز که شعله رو کمش کن! جزغاله شدیم بابا!!!

5-به روش جناب ايمني هوايي عزيز داستان آباداني زير جمله ي آخرش چي ميشه؟

یه روز یه آبادانی يكي از اقوامش درحد مرگ مریض میشه. دکتر بهش میگه خرج درمانش میشه ۲۰ هزار تومن. یارو که هیچی جز یه عینک ری بن نداشته کلی با خودش کلنجار رفت. میره پیش رفیقش میگه نمیدونم چیکار کنم. بنظرت عینكم رو بفروشم . رفیقش میگه ......... نه کوکا!!! نفروشیش ها! بذار وقتی فامیلت مرد با اون عینک ری بن ، تیپ مشکی میزنیم خفن!!!!

سعید خان هوا امروز خوب بود اما تور ما سوراخ بود و همه توپولها ازش رد میشدن...چبران میکنم عید فطر...مهمونتونم گمونم

صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور Jimbokhepel
    توسط Saeed_Jsn در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 31
    آخرين نوشته: 21-08-2010, 23:37
  2. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور EP-IAA
    توسط Behrang در انجمن صندلی داغ
    پاسخ ها: 17
    آخرين نوشته: 08-08-2009, 19:50
  3. صندلي داغ AeroSpaceTalk با حضور TC-JDL