@aerospacetalk
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

جستار: آسمان شلوغ ایران

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    559
    سپاسگزاری شده : 718 بار در 180 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

پیش فرض آسمان شلوغ ایران

با سلام
    دوستان چند وقت پیش، دیویژن انگلیس اقدام به یه کار جالب و جذاب کرد. اون کارم این بود که برای یک روز معین از کاربران خواست تا پروازهای واقعی فرودگاه Heathrow لندن رو در طی چند ساعت شبیه سازی کنن.
    برنامه اینجوری بود که داخل سایت دیویژن، پروازهای ورودی و خروجی بین اون دو ساعت نشون داده شده بود (نوع هواپیما، شماره پرواز و حتی گیت خروجی). کاربرا می اومدن و می تونستن هر کدوم از پروازها رو که می خوان انتخاب کنن. هر پرواز هم گنجایش رزرو 3 کاربر رو داشت که در صورت نیمدن هر کدوم، دیگری اقدام به پرواز کنه. در لحضات آخر هم ایمیلی مبنی بر تأیید حضور یا عدم حضور به کاربر می رسید.
    اینا رو گفتم که ببینم اگه امکانش هست، ما هم همچین برنامه ای واسه فرودگاه مهراباد (و اگه شد امام) داشته باشیم. فک کنم استقبال خوبی ازش بشه. هر کس هم بسته به تایپ هواپیما و مبدا و مقصد، پرواز خودش رو انتخاب می کنه و سر ساعت می پره.

خوشحال می شم دوستان نظراتشون رو بگن.

ممنون

عضو گروه هوانوردی غیرنظامی
    سپاسگزاری
    7,935
    سپاسگزاری شده : 8,997 بار در 582 پست
    قدرت امتیازدهی
    85
    Array

پیش فرض پاسخ : آسمان شلوغ ایران

بسیار پیشنهاد خوبی است ولی اینکار فقط باعث میشه تو یک ساعت مشخص آسمان ایران شلوغ بشود باید به فکر این بود میزان ترافیک حداقل برای یک زمان مشخص بیشتر بشه مثلا بین ساعات 6تا 10 شب
    بهترین روش هم وجود کنترلر در اون ساعات مشخص است
    یادم میاد چند سال پیش روز های اولی که امده بودم تو آیوائو پرنده پر نمیزد (این یه اصطلاحه وگرنه من به airplane میگم هواپیما نه پرنده) و سوت و کور بود یه چند ماه بصورت مداوم عصر ها سنتر و بعدا هم اپروچ مهراباد رو فعال نگه داشتم به طوری که حتی خلبانهای خارجی هم دیگه میدونستن تو فلان ساعت ایران کنترلر داره و تاثیر خیلی زیادی داشت و خوب نتیجه گرفت.
    البته اون موقع چون ایران کلا 7-8تا عضو نداشت چند ماه زمان برد ولی الان فکر میکنم ماکسیمم تو دو هفته با برنامه ریزی منظم بشه یک نتیجه خیلی خوب گرفت به شرطی که بعد از دو هفته تداوم داشته باشه
    به صورت آزمایشی در چند روز گذشته این کارو دوباره امتحان کردم و جالبه بدونید بجز خلبانان کنترلر های زیادی هم جذب شدند.
    مدرکش هم موجود است D

موفق باشید

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    1,005
    سپاسگزاری شده : 1,489 بار در 313 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

سلام، ضمن اینکه از این پیشنهاد بسیار خرسند شدم، ولی خواستم شبیه این مورد، چیز دیگه ای رو هم پیشنهاد کنم.

همونطور که خبر دارید دیویژنهای مختلف اقدام به ایجاد ایونتهای Online day/night کردند، مثلا "هر سه شنبه ساعت 15 UTC" یا به این صورت .....
    شبیه این اتفاقا در کشور برزیل و اطراف اون هر شب می افته و حجم بسیار زیادی از ترافیک رو میشه اونجا دید.

میخواستم بگم، اگر بتونیم دوستانی که ATC هستند رو تشویق کنیم تا همزمان با خلبانان همراه بشن و حضور داشته باشند شاهد ترافیک قابل ملاحضه ای خواهیم بود... و مخصوصا که اگر دقت کرده باشید در برنامه ی Eye حتی با مقدار کم زوم هم کشور ما (ایران) وقتی کنترلر داشته باشه بسیار توجه رو جلب میکنه.

سپاسگزاری
    559
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIN TOMARI نمایش نوشته ها
    بسیار پیشنهاد خوبی است ولی اینکار فقط باعث میشه تو یک ساعت مشخص آسمان ایران شلوغ بشود باید به فکر این بود میزان ترافیک حداقل برای یک زمان مشخص بیشتر بشه مثلا بین ساعات 6تا 10 شب
    بهترین روش هم وجود کنترلر در اون ساعات مشخص است
    یادم میاد چند سال پیش روز های اولی که امده بودم تو آیوائو پرنده پر نمیزد (این یه اصطلاحه وگرنه من به airplane میگم هواپیما نه پرنده) و سوت و کور بود یه چند ماه بصورت مداوم عصر ها سنتر و بعدا هم اپروچ مهراباد رو فعال نگه داشتم به طوری که حتی خلبانهای خارجی هم دیگه میدونستن تو فلان ساعت ایران کنترلر داره و تاثیر خیلی زیادی داشت و خوب نتیجه گرفت.
    البته اون موقع چون ایران کلا 7-8تا عضو نداشت چند ماه زمان برد ولی الان فکر میکنم ماکسیمم تو دو هفته با برنامه ریزی منظم بشه یک نتیجه خیلی خوب گرفت به شرطی که بعد از دو هفته تداوم داشته باشه
    به صورت آزمایشی در چند روز گذشته این کارو دوباره امتحان کردم و جالبه بدونید بجز خلبانان کنترلر های زیادی هم جذب شدند.
    مدرکش هم موجود است D

موفق باشید
    با شما موافقم جناب توماری. من این موضوع رو مطرح کردم که به عنوان اولین قدم یه کار جالب کرده باشیم که بچه ها بیشتر جذب بشن. تقریباً تنها چیزی هم که پروازهای آفلاین رو از آنلاین متفاوت می کنه همین وجود کنترلره. باز ممنون می شم دوستان دیگه هم نظر بدن تا در اولین قدم بتونیم این کار رو انجام بدیم و حال هوای شبکه هم عوض بشه

سپاسگزاری
    559
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    من این پست رو گذاشتم تا دوباره این تاپیک بالا بیاد. چون بنظر من این ایده بسیار جالب خواهد بود و می تونه خیلی لذت بخش باشه. حقیقتش یه گله ای از مسئولین عزیز دیویژن دارم. احساس می کنم مدتیه که دیویژن ایران منفعل شده و کاری هم واسه این معضل انجام نمی شه.
    از مسئولین عزیز تقاضا دارم که یه کاری بکنن و حالا بجز قرارهای پروازی که واسه یادمان بعضی عزیزان انجام می شه، همچین نوآوری هایی هم بوجود بیاد تا دوستان بیشتر جذب بشن. پیشنهاد آقای توماری هم در این پست خوب و ارزشمنده. اگه کمکی هم از دست من بر بیاد در خدمت مسئولین عزیز هستم.

ممنون می شم که همه دوستان همکاری کنن

6. سپاسگزاری ها (4):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,199
    سپاسگزاری شده : 49,939 بار در 2,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

سلام ...

موضوع انفعال نیست ...

عدم برگزاری قرار های پروازی به چند دلیله . اول این که تا اینجا فصل امتحانات رو داشتیم و کلا دوستان کمتر وقت برای پرواز داشتند . این افت فصلی چیز عجیبی نیست و سالهای قبل هم بوده . دوم این که با شروع سال 2012 تورهای دیویژن و جهانی معرفی شده اند و بسیاری از دوستان مشغول تورها هستند . در واقع بیشتر دوستان با برنامه ریزی شخصی خودشون مشغولند و طبیعتا با این رویکرد عمومی ، زمان برای برگزاری برنامه های گروهی چندان مناسب نیست . سوم این که با توجه به نوتمها و اطلاعیه هایی که در مورد مشکلات فنی شبکه از اواخر 2011 و ژانویه 2012 داشته ایم ، ترجیح داده ایم تا رفع مشکلات ، کمی صبر کنیم .

در مورد نواوری هم باید عرض کنم ، مشکل از شیوه های اجرایی نیست . اصولا در بین کاربران ایرانی ، تمایل به تصدی پست های مراقبت پرواز بسیار کمه و این امر مشکلات اساسی برای فضای ایران ایجاد کرده . از طرفی نمیشه کسی رو به اجبار روی پستی گذاشت و توقع ارائه سرویس داشت . تا وقتی تمایل به حضور در واحد های مراقبت پرواز افزایش پیدا نکنه ، کار چندانی نمیشه کرد . از طرف دیگه جذب کاربران جدیدی که علاقه ای به مطالعه و فراگیری حداقلها ندارند ، هیچ تاثیری در تغییر فضا نخواهد داشت . متاسفانه در این مورد هم با کم لطفی بسیاری از دوستان مواجهیم .

این به قول شما انفعال و به دید من فرصت تنفس ، به کاربران زمان میده کمی بیشتر درگیر بشن و حداقل با برنامه ریزی شخصی ، تک تک در بهبود فضای فعلی کمک کنند .

شب خوش ...

سپاسگزاری
    559
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Khashayar نمایش نوشته ها
    سلام ...

موضوع انفعال نیست ...

عدم برگزاری قرار های پروازی به چند دلیله . اول این که تا اینجا فصل امتحانات رو داشتیم و کلا دوستان کمتر وقت برای پرواز داشتند . این افت فصلی چیز عجیبی نیست و سالهای قبل هم بوده . دوم این که با شروع سال 2012 تورهای دیویژن و جهانی معرفی شده اند و بسیاری از دوستان مشغول تورها هستند . در واقع بیشتر دوستان با برنامه ریزی شخصی خودشون مشغولند و طبیعتا با این رویکرد عمومی ، زمان برای برگزاری برنامه های گروهی چندان مناسب نیست . سوم این که با توجه به نوتمها و اطلاعیه هایی که در مورد مشکلات فنی شبکه از اواخر 2011 و ژانویه 2012 داشته ایم ، ترجیح داده ایم تا رفع مشکلات ، کمی صبر کنیم .

در مورد نواوری هم باید عرض کنم ، مشکل از شیوه های اجرایی نیست . اصولا در بین کاربران ایرانی ، تمایل به تصدی پست های مراقبت پرواز بسیار کمه و این امر مشکلات اساسی برای فضای ایران ایجاد کرده . از طرفی نمیشه کسی رو به اجبار روی پستی گذاشت و توقع ارائه سرویس داشت . تا وقتی تمایل به حضور در واحد های مراقبت پرواز افزایش پیدا نکنه ، کار چندانی نمیشه کرد . از طرف دیگه جذب کاربران جدیدی که علاقه ای به مطالعه و فراگیری حداقلها ندارند ، هیچ تاثیری در تغییر فضا نخواهد داشت . متاسفانه در این مورد هم با کم لطفی بسیاری از دوستان مواجهیم .

این به قول شما انفعال و به دید من فرصت تنفس ، به کاربران زمان میده کمی بیشتر درگیر بشن و حداقل با برنامه ریزی شخصی ، تک تک در بهبود فضای فعلی کمک کنند .

شب خوش ...
    جناب طالبزاده عزیز.
    ممنون بابت پاسختون. حقیقتش یک قسمت از حرف های شما رو مبنی بر امتحانات و تورها رو قبول دارم، ولی از طرفی هم اعضای با سابقه دیویژن می تونن با فعال کردن آسمان ایران دیگر دوستان رو علاقه مند کنن.
    شاید جای طرح این موضوع اینجا نباشه، ولی راجع به پست مراقبت پرواز هم خدمتتون عرض کنم که الان من مدت هاست دارم تلاش می کنم که امتحان عملی ADC رو بدم ولی نمی شه!! اونم به این دلیل که هنوز وقتش مشخص نشده.
    به نظر من بقیه اعضا تا چیزی رو نبینن نمی تونن بهش علاقه مند بشن.
    با فعال تر شدن شبکه وتسیم هم در ایران، تعداد افرادی که در ایوائو می پریدن و یا کنترلر بودن کمتر شده.
    ولی باز هم به نظر من با یکم تلاش بیشتر می شه شبکه رو فعال تر کرد.

9. کاربر مقابل از نوشته R.Naseri گرامی سپاسگزاری کرده است:

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,199
    سپاسگزاری شده : 49,939 بار در 2,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

جناب ناصری عزیز ...

اعضای با سابقه دیویژن اولا همیشه مشغولند و اونها رو خیلی راحت میشه روی شبکه دید و ثانیا وظیفه ای در قبال هل دادن سایرین ندارند . در مورد امتحانتون اگر شماره امتحان رو به من بدید پی گیری میکنم .

برای جذب کاربر که نباید شو داشته باشیم . اتفاقا کاربری که تحت هیجان و بصورت مقطعی عضو بشه ، بعد از مدتی هم شبکه رو فراموش میکنه . فعالیت کاربران ایرانی در شبکه کاملا نرماله و مشکلی در این مورد نیست شکر خدا !

به هر حال باید اول مشارکت زیاد بشه تا با اتکاء به اون برنامه های فوق العاده برگزار کرد . نه این که برنامه و شو بذاریم که کاربر جذب کنیم . هر چند که به موقع برنامه های معمول رو هم خواهیم داشت انشاالله ...

11. سپاسگزاری ها (6):

سپاسگزاری
    559
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Khashayar نمایش نوشته ها
    جناب ناصری عزیز ...

اعضای با سابقه دیویژن اولا همیشه مشغولند و اونها رو خیلی راحت میشه روی شبکه دید و ثانیا وظیفه ای در قبال هل دادن سایرین ندارند . در مورد امتحانتون اگر شماره امتحان رو به من بدید پی گیری میکنم .

برای جذب کاربر که نباید شو داشته باشیم . اتفاقا کاربری که تحت هیجان و بصورت مقطعی عضو بشه ، بعد از مدتی هم شبکه رو فراموش میکنه . فعالیت کاربران ایرانی در شبکه کاملا نرماله و مشکلی در این مورد نیست شکر خدا !

به هر حال باید اول مشارکت زیاد بشه تا با اتکاء به اون برنامه های فوق العاده برگزار کرد . نه این که برنامه و شو بذاریم که کاربر جذب کنیم . هر چند که به موقع برنامه های معمول رو هم خواهیم داشت انشاالله ...
    فرمایشتون کاملا متینه. من هم گفته های شما رو تصدیق می کنم. ولی من اسم این رو شو و تبلیغ نمی ذارم. اسم این رو یه برنامه مناسب می ذارم که باعث می شه دوستان هرچه بیشتر تمایل به همکاری داشته باشند. ایونت ها و آن لاین نایت ها باعث می شه تا بیشتر اعضا در یک بازه زمانی درگیر این شبکه بشن و خیلی از کژ فهمی ها و مشکلات رو حین اون ایونت برطرف کنن. مثلا یک خلبان هرچقدر هم با مواردی مثل ناوبری، Communication و... آشنا باشه، باز هم تا وقتی اونا رو بصورت عملی پیاده نکنه نمی تونه اشکالات رو رفع کنه، حالا می خواد 1000 تا Manual و راهنماهای مختلف ایوائو رو خونده باشه، بالعکسش هم صادقه. .

13. کاربر مقابل از نوشته R.Naseri گرامی سپاسگزاری کرده است:

Air Commodore
    سپاسگزاری
    12,848
    سپاسگزاری شده : 29,007 بار در 2,328 پست
    قدرت امتیازدهی
    305
    Array

دوستان اگه اجازه بدین به عنوان عضوی تازه وارد از جامعه آیوائو نظرم رو بگم....
    خوشبختانه به نسبت سایر کشور ها دیویژن ما از رتبه ی خوبی در رنکینگ آیوائو برخوردار هست و همیشه جزء 20 کشور اول هست این رتبه ی خوبیه اما قابل قبول نیست و میتونیم بهتر از این باشیم....در ضمن دوستان من طبیعیه که همه دیویژن ها می خوان که اول باشند اما از بین همه اونها فقط یکی می تونه که در حال حاضر برزیل و آلمان واسپانیا به طور مداوم مشغول دست به دست کردن رتبه اول هستند.
    اما چیزی که هست اینه که ایونت های آنلاین نایتس و غیره به تنهایی نمی تونه باعث جذب خلبان یا کنترلر بشه برای مثال:
    کشور سوریه در این مدتی که من عضو آیوائو شدم هر شب آنلاین نایت داره اما رنکینگش به نظر شما چنده؟:(در زمان ارسال پست)
    بله 91...! حتی از یمن پر از آشوب و جنایت(!)عقب تره...اما این هم نمیتونه دلیل باشه...سری می زنیم به آخرین ایونت ها:

سوریه که طبق معمول ایونت داره اما رتبه ش 91 هست...برزیل هم که ایونتی نداره:
    دومه

عربستان هم به لطف سایت"خط الطیران"که نسخه عربی سایت ماست به دلیل فعالیت مداوم مدیرانش همیشه جزء زون های شلوغ هست:
    اگه بخوایم نتیجه گیری کنیم باید بگم که فقط تلاش و برنامه ریزی برای راه انداختن تور،ایونت و غیره نمیتونه نتیجه ثابتی بده...به زبان دیگه نمیشه گفت که هر شب آنلاین نایت داشته باشیم...پرواز گروهی بذاریم و غیره و با این کار ها ترافیک آسمان ایران بیشتر میشه...اینکار گاهی اوقات باعث افزایش ترافیک میشه و گاهی اوقات تاثیری نداره پس اگر می خوایم ایر اسپیسی همیشه شلوغ داشته باشیم باید از خیلی پایه تر شروع کنیم ابتدا باید به کاربران همین انجمن یا انجمن های دیگه نحوه عضویت و پرواز در ایوائو رو به زبان فارسی در یک تاپیک(و نه در فایل PDF) یاد بدیم...اینطوری خیلی از بچه ها یاد میگیرن و به سمت آیوائو میان چون آیوائو قابل مقایسه با وتسیم نیست به هیچ وجه(ضمن احترام به وتسیم پران!)...یکی از دلایلی که باعث شد من وتسیم رو رها کنم و به آیوائو بیام اول قابلیت شبیه سازی آب و هوای آنلاین و بسیار بسیار طبیعی و حتی تغییر تسکچر ها و نمایش آب و هوا به صورت واقعی...دوم وجود سینری خودکار ...سوم وجود یک شبکه منسجم و فراگیر...و بسیاری دیگر....پس نتیجه میگیریم که آموزش در قدم اول برای جذب افراد جدید خیلی میتونه موثر باشه...
    دوم یک روابط عمومی قوی که با سایر دیوِیژن های منطقه ای و فرامنطقه ای وارد مذاکره و همکاری بشه تا قسمتی از ترافیک اونها به سمت کشورما هدایت بشه...بعد برقراری تور های داخلی و متنوع مثل عملیات های نجات فرضی،فورمیشن های نظامی...پروازهای تجاری واقعی(همون پیشنهاد جناب ناصری)و....
    به عقیده من با این کار ها ما میتونیم دیویژنی مطرح در سطوح مخلتف منطقه ای،قاره ای و جهانی داشته باشیم....دقت کنید حرف های من آرمانگرایی نیست ...راه کارهایی برآمده از نظر شخصی یک کاربر همین....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. گالری عکسهای من از آسمان فیروزه ای ایران
    توسط 777300 در انجمن عکاسی موضوعی
    پاسخ ها: 164
    آخرين نوشته: 16-12-2013, 22:33
  2. هواپیماهای عبوری از آسمان ایران
    توسط ali54 در انجمن اخبار سایر شرکتهای هواپیمایی
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 14-08-2011, 14:47
  3. بازگشت دوباره توپولوف به آسمان ایران
    توسط Avenger در انجمن اخبار شرکت توپولف
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 30-07-2011, 09:51
  4. اهانت آشکار به خلیج فارس در آسمان ایران!
    توسط Ehsan Dreamliner در انجمن اخبار هوانوردی خاورمیانه و آفریقا
    پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 04-08-2010, 12:30
  5. واقعه پروازی آسمان شلوغ شبکه ایوائو
    توسط ar_hnazari در انجمن قرارهای پروازی شبکه IVAO
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 10-01-2010, 00:12