@aerospacetalk
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

جستار: آسمان شلوغ ایران

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    559
    سپاسگزاری شده : 718 بار در 180 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

پیش فرض پاسخ : آسمان شلوغ ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط EP-IBZ نمایش نوشته ها
    دوستان اگه اجازه بدین به عنوان عضوی تازه وارد از جامعه آیوائو نظرم رو بگم....
    خوشبختانه به نسبت سایر کشور ها دیویژن ما از رتبه ی خوبی در رنکینگ آیوائو برخوردار هست و همیشه جزء 20 کشور اول هست این رتبه ی خوبیه اما قابل قبول نیست و میتونیم بهتر از این باشیم....در ضمن دوستان من طبیعیه که همه دیویژن ها می خوان که اول باشند اما از بین همه اونها فقط یکی می تونه که در حال حاضر برزیل و آلمان واسپانیا به طور مداوم مشغول دست به دست کردن رتبه اول هستند.
    اما چیزی که هست اینه که ایونت های آنلاین نایتس و غیره به تنهایی نمی تونه باعث جذب خلبان یا کنترلر بشه برای مثال:
    کشور سوریه در این مدتی که من عضو آیوائو شدم هر شب آنلاین نایت داره اما رنکینگش به نظر شما چنده؟:(در زمان ارسال پست)
    بله 91...! حتی از یمن پر از آشوب و جنایت(!)عقب تره...اما این هم نمیتونه دلیل باشه...سری می زنیم به آخرین ایونت ها:

سوریه که طبق معمول ایونت داره اما رتبه ش 91 هست...برزیل هم که ایونتی نداره:
    دومه

عربستان هم به لطف سایت"خط الطیران"که نسخه عربی سایت ماست به دلیل فعالیت مداوم مدیرانش همیشه جزء زون های شلوغ هست:
    اگه بخوایم نتیجه گیری کنیم باید بگم که فقط تلاش و برنامه ریزی برای راه انداختن تور،ایونت و غیره نمیتونه نتیجه ثابتی بده...به زبان دیگه نمیشه گفت که هر شب آنلاین نایت داشته باشیم...پرواز گروهی بذاریم و غیره و با این کار ها ترافیک آسمان ایران بیشتر میشه...اینکار گاهی اوقات باعث افزایش ترافیک میشه و گاهی اوقات تاثیری نداره پس اگر می خوایم ایر اسپیسی همیشه شلوغ داشته باشیم باید از خیلی پایه تر شروع کنیم ابتدا باید به کاربران همین انجمن یا انجمن های دیگه نحوه عضویت و پرواز در ایوائو رو به زبان فارسی در یک تاپیک(و نه در فایل PDF) یاد بدیم...اینطوری خیلی از بچه ها یاد میگیرن و به سمت آیوائو میان چون آیوائو قابل مقایسه با وتسیم نیست به هیچ وجه(ضمن احترام به وتسیم پران!)...یکی از دلایلی که باعث شد من وتسیم رو رها کنم و به آیوائو بیام اول قابلیت شبیه سازی آب و هوای آنلاین و بسیار بسیار طبیعی و حتی تغییر تسکچر ها و نمایش آب و هوا به صورت واقعی...دوم وجود سینری خودکار ...سوم وجود یک شبکه منسجم و فراگیر...و بسیاری دیگر....پس نتیجه میگیریم که آموزش در قدم اول برای جذب افراد جدید خیلی میتونه موثر باشه...
    دوم یک روابط عمومی قوی که با سایر دیوِیژن های منطقه ای و فرامنطقه ای وارد مذاکره و همکاری بشه تا قسمتی از ترافیک اونها به سمت کشورما هدایت بشه...بعد برقراری تور های داخلی و متنوع مثل عملیات های نجات فرضی،فورمیشن های نظامی...پروازهای تجاری واقعی(همون پیشنهاد جناب ناصری)و....
    به عقیده من با این کار ها ما میتونیم دیویژنی مطرح در سطوح مخلتف منطقه ای،قاره ای و جهانی داشته باشیم....دقت کنید حرف های من آرمانگرایی نیست ...راه کارهایی برآمده از نظر شخصی یک کاربر همین....
    طارق جان منم با نظرت کاملاً موافقم. عرض من هم این نبود که آن لاین نایت ها عامل اصلی شلوغ تر شدن آسمان ایرانه. اون بحث آموزش رو من به شدت با جنابعالی موافقم. چون خواه یا ناخواه، دوستانی هستند که حالا به هر دلیل، نمی تونن با خوندن راهنماهای خود ایوائو، نرم افزارهای اون رو نصب و اجرا کنن و وارد این دنیا بشن.

2. سپاسگزاری ها (4):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,199
    سپاسگزاری شده : 49,939 بار در 2,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

سلام ...

اول این که خیلی خوشحالم که دوستان از روی علاقه ، این بحث رو دنبال میکنند و راهکار میدن ... امیدوارم بقیه دوستان علاقمند هم بنده رو از نظراتشون محروم نکنند ...

دوم این که ...

ایونت ها و آن لاین نایت ها باعث می شه تا بیشتر اعضا در یک بازه زمانی درگیر این شبکه بشن و خیلی از کژ فهمی ها و مشکلات رو حین اون ایونت برطرف کنن. مثلا یک خلبان هرچقدر هم با مواردی مثل ناوبری، Communication و... آشنا باشه، باز هم تا وقتی اونا رو بصورت عملی پیاده نکنه نمی تونه اشکالات رو رفع کنه، حالا می خواد 1000 تا Manual و راهنماهای مختلف ایوائو رو خونده باشه، بالعکسش هم صادقه. .
    متاسفانه اینطور نیست . اعضایی که تازه مطالبی رو فراگرفته اند و میدان عملی نداشته اند در ایونت ها نه تنها استفاده ای نمی برند ، که عمدتا باعث اخلال در برگزاری ایونت ها هم میشن . ایونت یک نمایشه . جاییه که مهارت هامون رو تمرین میکنیم ، نه آموخته هامون رو . محل تمرین آموخته ها تورهایی مثل تور ایران اروپاست . این تور به نحوی طراحی شده که شما در مسیرهای اون بیشترین احتمال برخورد با مراقبان پرواز رو ، اون هم در یکی از شلوغترین مناطق شبکه ، یعنی اروپا داشته باشید . اونجا باید تمرین کرد . با کنترلر غیر ایرانی با لهجع های مختلف و ملیت های مختلف . بهترین محله برای این که ترس رو بذاریم کنار و حرف بزنیم و پرواز کنیم (بازی نکنیم !!!) . این تور رو راه انداخته ایم تا دوستان علاقمند تجربه کسب کنند و این تجارب رو به ایران بیارن تا در آینده در ایوت ها تاثیرش رو ببینیم . این یکی از مواردیست که اون فرصت تنفس رو لازم داره . کسب تجربه !!!
    تور بین المللی شیراز هم این پتانسیل رو داره . البته رنجش هم کوتاه تره . تور داخلی برای تمرین پروسیجرها در فرودگاه های داخلی قابل استفاده است جایی که کنترلرهای کمتری حضور دارند و فرصت تمرین و تمرکز در فرودگاه هایی که آشنایی بیشتری با اونها داریم فراهمه ...

در مورد رنکینگ به زودی مطالبی رو عرض میکنم تا دید کاملی در این مورد داشته باشید .

و نهایتا ... متاسفانه اخبار بدی میرسه از این که محدودیتی جدی برای دسترسی به امکانات آیوائو و وتسیم در راهه . امیدوارم قربانی تصمیمات کمیته فی لت رینگ نشیم . قصدم تشویش دوستان نیست . به همین دلیل جزییات رو بعد از این که خبرها موثقتر و یا خدای ناکرده تایید شد عرض میکنم ... فعلا از لحظات پیش رو لذت ببریم بهتره ...

شب خوش ...

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    559
    سپاسگزاری شده : 718 بار در 180 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Khashayar نمایش نوشته ها
    سلام ...

اول این که خیلی خوشحالم که دوستان از روی علاقه ، این بحث رو دنبال میکنند و راهکار میدن ... امیدوارم بقیه دوستان علاقمند هم بنده رو از نظراتشون محروم نکنند ...

دوم این که ...

متاسفانه اینطور نیست . اعضایی که تازه مطالبی رو فراگرفته اند و میدان عملی نداشته اند در ایونت ها نه تنها استفاده ای نمی برند ، که عمدتا باعث اخلال در برگزاری ایونت ها هم میشن . ایونت یک نمایشه . جاییه که مهارت هامون رو تمرین میکنیم ، نه آموخته هامون رو . محل تمرین آموخته ها تورهایی مثل تور ایران اروپاست . این تور به نحوی طراحی شده که شما در مسیرهای اون بیشترین احتمال برخورد با مراقبان پرواز رو ، اون هم در یکی از شلوغترین مناطق شبکه ، یعنی اروپا داشته باشید . اونجا باید تمرین کرد . با کنترلر غیر ایرانی با لهجه های مختلف و ملیت های مختلف . بهترین محله برای این که ترس رو بذاریم کنار و حرف بزنیم و پرواز کنیم (بازی نکنیم !!!) . این تور رو راه انداخته ایم تا دوستان علاقمند تجربه کسب کنند و این تجارب رو به ایران بیارن تا در آینده در ایوت ها تاثیرش رو ببینیم . این یکی از مواردیست که اون فرصت تنفس رو لازم داره . کسب تجربه !!!
    تور بین المللی شیراز هم این پتانسیل رو داره . البته رنجش هم کوتاه تره . تور داخلی برای تمرین پروسیجرها در فرودگاه های داخلی قابل استفاده است جایی که کنترلرهای کمتری حضور دارند و فرصت تمرین و تمرکز در فرودگاه هایی که آشنایی بیشتری با اونها داریم فراهمه ...

در مورد رنکینگ به زودی مطالبی رو عرض میکنم تا دید کاملی در این مورد داشته باشید .

و نهایتا تا صحبت گل انداخته بگم ... متاسفانه اخبار بدی میرسه از این که محدودیتی جدی برای دسترسی به امکانات آیوائو و وتسیم در راهه . امیدوارم قربانی تصمیمات کمیته فی لت رینگ نشیم . قصدم تشویش دوستان نیست . به همین دلیل جزییات رو بعد از این که خبرها موثقتر و یا خدای ناکرده تایید شد عرض میکنم ... فعلا از لحظات پیش رو لذت ببریم بهتره ...

شب خوش ...
    ممنون جناب طالبزاده. پاسخ هاتون من یکی رو که قانع کرد. امیدوارم اون خبرها هم صحت نداشته باشه. هرچند امروز با چند نمونه مشکل در بازکردن سایت های https مواجه شدیم

5. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    1,633
    سپاسگزاری شده : 918 بار در 122 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

اه،خیلی حیف شد... .منم دوست داشتم که یه پرواز آنلاین تو این برنامه داشته باشم ولی حیف که اکانت ندارم دو بارم ثبت نام کردم ولی هر دوبار به مشکل بر خوردم... !

7. کاربر مقابل از نوشته Davood.sabre. گرامی سپاسگزاری کرده است:

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    7,068
    سپاسگزاری شده : 6,091 بار در 406 پست
    قدرت امتیازدهی
    71
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Khashayar نمایش نوشته ها
    سلام ...

دوم این که ...

متاسفانه اینطور نیست . اعضایی که تازه مطالبی رو فراگرفته اند و میدان عملی نداشته اند در ایونت ها نه تنها استفاده ای نمی برند ، که عمدتا باعث اخلال در برگزاری ایونت ها هم میشن . ایونت یک نمایشه . جاییه که مهارت هامون رو تمرین میکنیم ، نه آموخته هامون رو . محل تمرین آموخته ها تورهایی مثل تور ایران اروپاست . این تور به نحوی طراحی شده که شما در مسیرهای اون بیشترین احتمال برخورد با مراقبان پرواز رو ، اون هم در یکی از شلوغترین مناطق شبکه ، یعنی اروپا داشته باشید . اونجا باید تمرین کرد . با کنترلر غیر ایرانی با لهجع های مختلف و ملیت های مختلف . بهترین محله برای این که ترس رو بذاریم کنار و حرف بزنیم و پرواز کنیم (بازی نکنیم !!!) . این تور رو راه انداخته ایم تا دوستان علاقمند تجربه کسب کنند و این تجارب رو به ایران بیارن تا در آینده در ایوت ها تاثیرش رو ببینیم . این یکی از مواردیست که اون فرصت تنفس رو لازم داره . کسب تجربه !!!

و نهایتا ... متاسفانه اخبار بدی میرسه از این که محدودیتی جدی برای دسترسی به امکانات آیوائو و وتسیم در راهه . امیدوارم قربانی تصمیمات کمیته فی لت رینگ نشیم . قصدم تشویش دوستان نیست . به همین دلیل جزییات رو بعد از این که خبرها موثقتر و یا خدای ناکرده تایید شد عرض میکنم ... فعلا از لحظات پیش رو لذت ببریم بهتره ...

شب خوش ...
    با سلام
    ضمن تایید فرمایشات استاد طالب زاده باید این را هم اضافه کنم که کیفیت پرواز اعضای تازه وارد بر پرواز خلبانان قدیمی تاثیر مستقیم داره .
    باید توجه داشت که محیط ایوائو برای بازی طراحی نشده و انجام پرواز و بالا بردن ساعت پرواز نباید اولین و مهم ترین هدف اعضای تازه وارد باشد بلکه مهم شبیه سازی پرواز و هرچه واقعی تر کردن آن است و این امکان پذیر نیست مگر با تبعیت از قوانین ایوائو و قوانین پرواز .
    با توجه به این دو نکته هم زمان با افزایش ساعت پروازی هر عضو اطلاعات پروازی او نیز افزایش می یابد ... .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

جستارهای مشابه

1. گالری عکسهای من از آسمان فیروزه ای ایران
    توسط 777300 در انجمن عکاسی موضوعی
    پاسخ ها: 164
    آخرين نوشته: 16-12-2013, 22:33
  2. هواپیماهای عبوری از آسمان ایران
    توسط ali54 در انجمن اخبار سایر شرکتهای هواپیمایی
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 14-08-2011, 14:47
  3. بازگشت دوباره توپولوف به آسمان ایران
    توسط Avenger در انجمن اخبار شرکت توپولف
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 30-07-2011, 09:51
  4. اهانت آشکار به خلیج فارس در آسمان ایران!
    توسط Ehsan Dreamliner در انجمن اخبار هوانوردی خاورمیانه و آفریقا
    پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 04-08-2010, 12:30
  5. واقعه پروازی آسمان شلوغ شبکه ایوائو
    توسط ar_hnazari در انجمن قرارهای پروازی شبکه IVAO
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 10-01-2010, 00:12