@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 1 از 8 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77

جستار: بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,478
    سپاسگزاری شده : 15,067 بار در 1,120 پست
    قدرت امتیازدهی
    153
    Array

Lightbulb بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

دوستان عزیزم
    ما به عنوان عضو این سایت هر کدام تقریبا هر روز وارد سایت می شویم و می خوانیم ، تفکر می کنیم ، می نویسیم و یاد می گیریم و...
    مدتی هست که مطالبی را می خواستم خدمتتان عرض کنم اما بی تفاوت از آن می گذشتم و الان می خواهم کمی با شما صحبت کنم.
    همانطور که می بینید من نه مدیر سایت هستم و نه متخصص هوانوردی و نه رنگی! من یک مشکی ساده هستم و به همین دلیل شاید راحت تر بتوانم تمام مطالب رو خدمتتان عرض کنم:

نمی دانم کدام یک از شما عضو سایتهایی نظیر Airliners.net و یا سایت های شبیه آن هستید؟ اگر عضو هستید، آیا شده تا کنون مطلبی را به عنوان سئوال در آنجا مطرح کنید؟ اگر عضو هستید و این کار را انجام داده اید به خوبی می دانید که با یک سئوال ساده بدون توجه به ملیت شما و اینکه ایرانی هستید یا عرب یا آمریکایی و یا اروپایی به راحتی و در عرض مدت زمان کمی (کمتر از 24 ساعت) چندین پاسخ به سئوال شما داده می شود. تمامی اعضا به راحتی صحبت می کنند و آنچه در دل دارند و یا می دانند با دیگران در میان می گذارند و آدم از پست کردن مطلبی در آن سایت به دلیل زنده بودن و همکاری تمامی کاربران و وجود جنب و جوش و نشاط در سایت بسیار لذت می برد. درست است که به طور طبیعی در هر گفت و گویی تنش و به قول خودمون کل کل بین اعضا پیش می آید ولی به طور طبیعی کنترل می شود و در 90 درصد موارد پستها خواندنی و جالب هستند.

اما در سایت عزیزمان متاسفانه در حال حاضر نشاط و همکاری در بین اعضا وجود ندارد(و یا در سطح پایینی وجود دارد). مثلا نمی دانم که آیا برای شما پیش آمده که پستی را بزنید و سئوالی را مطرح کنید و یا بخواهید در بحثی شرکت کنید ولی متاسفانه با سکوت روبرو می شوید و هیچکس جوابی نمی دهد به قول معروف می گویند از در و دیوار صدا در می آید اما از اعضا خیر! آیا تا کنون این موقعیت را تجربه کرده اید؟ آیا در این حالت احساس بی تفاوتی نمی کنید؟ یعنی بود و نبود اعضا و پرسیدن و یا نپرسیدن و شرکت کردن در بحث و یا به قول معروف دور گود نشستن و هیچگونه حرکتی نکردن برای دیگران اصلا مهم نیست!

این موضوع هم مهم است که این سایت پتانسیل های بسیار زیادی در صنعت هوانوردی دارد و به جرات می توان گفت که کارشناسان و مدیران صنعت هوانوردی، مدیران و کارشناسان سایتمان هستند و ما هر روز در پستهای روزمره با نفرات مهمی به راحتی صحبت می کنیم! شاید در دنیای واقعی برای ملاقات و یا صحبت با هر یک از این عزیزان باید از 10 تا منشی وقت بگیریم و با هزاران وقت قبلی این کار انجام شود ولی ما هر روز به راحتی با ارسال پست با آنها در ارتباطیم!

می توان از این بحث نتیجه گرفت که شاید سطح نا همگون اعضا چنین مشکلاتی را بوجود بیاورد مثلا فرض کنید چندین نفر از دکترهای ادبیات فارسی، سایتی را راه می اندازند و افرادی هم به عنوان افراد معمولی هم عضو می شوند و این حالت را در نظر بگیرید که سئوالی با این مضمون پرسیده می شود که صابون را با چه س می نویسند؟! خوب جنابان دکتران ادبیان بیایند جواب این سئوال را بدهند که نمی شود (در وقت و ظرفیت آنها نیست) و سایر اعضا هم به این فکر که در مقابل دکترها نمی توان اظهار نظر کرد ساکت بمانند! خوب چه می شود؟ سکوت و بی تفاوتی!

در وجه دیگری هم به دلیل عدم وجود نشاط پاسخها بدون لطف و در بسیاری از موارد با طعنه و خشونت و خشکی همراه است. آیا چنین نیست؟

وجه دیگری هم وجود دارد و آن هم عضویت و یا هواداری اعضا به سمت و سوی ایرلاین خاصی هست (مثل تیم ورزشی) مسلم است که درگیری های لفظی و ... در صحبت ها اجتناب ناپذیر هست.

حال واقعا نمی دانم که مشکل کجاست؟ از تک تک شما عزیزان می خواهم با رعایت اصول و مقررات سایت در این بحث شرکت کنید و اظهار نظر کنید.

تمامی این مطالب را نوشتم چون فکر می کنم تعلق خاطر به این سایت و ارادت نسبت به تمام اعضای آن دارم و اینکه پیشرفت و ترقی این سایت که به جرات می گویم که ویترین هوانوردی ایران است، جزو واجبات این حوزه هست. از مدیران عزیز که با درایت، در کنترل و مدیریت سایت می کوشند و تمام تلاششان ایجاد یک فضای به روز و امن برای کلیه کاربران است می خواهم فکری برای بهبود جو و فرهنگ اعضای این سایت بنمایند.

تمامی مطالب را حمل بر خود ارزیابی سایتمان بگذارید و بس.

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    10,594
    سپاسگزاری شده : 9,399 بار در 568 پست
    قدرت امتیازدهی
    101
    Array

پیش فرض پاسخ : بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

سلام دوست گرامی
    بنده نیز با اکثر صحبت های شما موافقم، منتها همراه با توضیخاتی...
    می خواهم از دید خودم خرده ای بگیرم بر به انحراف کشیده شدن برخی از تاپیک ها!
    برای مثال در برخی از موارد که فضای یک تاپیک به جنب و جوش زیادی می رسد ، شاهد بروز جر و بحث می شویم که ممکن است در انتها نیزکدورتی پیش آید و یا اینکه در پاره ای موارد تاپیک قفل شود! واقعا چرا؟!
    آیا مدیران را باید مقصر دانست؟!کما اینکه می دانیم هدف مدیران سایت رفع فضای التهاب و تنش زا است،
    پس مشکل را جای دیگری باید یافت،
    مثلا اینکه در بسیاری از موارد این چنینی سعه صدر پایین اعضا منجر به ایجاد چنین فضاهایی می شود و به جای بحث مستدل و نتیجه بخش، سمت سوی صحبت ها تغییر می کند و اصرار اعضا روی پذیرش شنیده های فردی و یا رد صحبت های اینچنینی، موضوع اصلی می شود (البته گاه شنیده هایی که اغلب خود شنیده شده از گوینده سوم و یا چهارمی است...) و پافشاری روی اینکه بنده خود شاهد آن مطلب بوده ام!
    و البته در اینگونه موارد اغلب فضای صحبت ها کم استدلال و یا احساسی می شود.
    برای جمع بندی در چنین تاپیک هایی که یشتر شاهد بحث های احساسی و تهی از بیانات منطقی و نیز مستدل هستیم، چه باید کرد؟!
    این سخن پذیرفته است که بسیاری از اعضای سایتمان یا اهل فن اند و دست اندرکار این حرفه و یا مدیری از مدیران این صنعت، اما اغلب یا اینکه ما آن ها را نمی شناسیم و ناشناخته اند و یا اینکه در بعضی موردها افرادی که درباره خویش با غلو و یا بیان کذب مطلبی عنوان می کنند ، راه را بر تشخیص صحت گفته های دیگر افرادی که اهل فن و دست اندرکارند بسته اند و این آفت فضاهای مجازی است که دامن گیر ماهم شده و در چنین مواردی بیشتر می توان به گفته توجه کرد تا جایگاه افراد.
    ( بنده قصد جسارت به افراد ندارم، هدفم بیان معضلات است).
    البته جای شکر فراوان باقی است که افراد عالم و آشنا به فن به وفور در این سایت حضور دارند و در بسیاری موارد مایه دلگرمی می شوند.
    بنده بارها شاهد بوده ام که با ارسال یک پست از سوی بزرگوارانی همچون استاد ماهگلی یا دیگر افراد مطلع، فضا به کلی عوض شده و فضای تنش به کلی ار بین رفته است.

بنابراین باید برخود خورده بگیریم که در بسیاری از بحث ها و مباحثه ها با آنکه دانش کافی نداریم پافشاری می کنیم ( که مصداق این آیه کریمه ایم: "پس چرا درباره آنچه بدان علم نداريد،نيز بحث و جدال مى‏ كنيد" سوره : آل عمران آیه :66 )

یا اینکه فرهنگمان در بحث کردن پایین است ( ابتدا منظورم به شخص خودم هست) که تحمل نظر مخالف دیگری برایمان مشکل است و دیگر اینکه روی آوردن به تخریب طرف مباحثه ( در جایی که جانبداری از ارلاین یا سازمانی می شود) در پاره ای از موارد آزار دهنده است.

در انتها بنده معتقدم تا هنگامی که نقد بر خودمان را بر خود گران نبینیم ( خواه از دوست خواه از ...)، راه تعالی و پیشرفت خودمان و سایتمان همواره برقرار است، به امید خدا.

آسمان فرصت پرواز بلند است ولی، قصه اینست چه اندازه کبوتر باشیم ...

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    94,077
    سپاسگزاری شده : 126,584 بار در 7,213 پست
    قدرت امتیازدهی
    1283
    Array

البته زیاد نمیشه این انجمن رو با انجمنهای خارجی مثل ایرلاینرز مقایسه کرد من کسانی رو میشناسم که در صنعت هوایی فعال هستند و از اولین چیزی که بدشون میاد همین هوانوردی هستش و اگر همچین کسی به این انجمن سر بزنه که نمی زنه کاری نمیتونه بکنه کم تحرکی رو تو سایت میشه به کمبود متخصص و اهل فن هم نسبت داد

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,478
    قدرت امتیازدهی
    153
    Array

دوستان عزیزم
    بعد از گذشت حدود 24 ساعت از پست اول و اظهار لطف دوستان و سروران گرامی و 35 دکمه تشکر (یعنی حداقل 35 نفر پست من را خوانده اند!) در واقع دیدیم که فقط 2 نفر از دوستان عزیزمان به این پست جواب دادند و بقیه همچنان خارج گود نشسته اند و چیزی نمی گویند! در صورتی که بحث این تاپیک اصلا فنی و حرفه ای نبود که بگوییم دوستان از جواب دادن به آن عاجزند. هر کدام برداشتی از این نوشته من داشتید و حتما بعد از خواندن آن مطالبی به ذهنتان خطور کرده اما در نوشتن برداشتتان اکراه کرده اید و ننوشتن را به نوشتن ترجیح داده اید. این است که مرا وادار کرد تا این تاپیک را آغاز کنم.

حالا نظرتون چیه؟ درست می گویم یا خیر؟ آیا نیمی خواهید بلند شوید و کمی فعال تر باشید؟!

البته مدیران سایت این بنده حقیر را ببخشند که شاید در کاری که نباید دخالت کنم دارم دخالت می کنم ولی همانطوری که گفتم فعالیت و نشاط دوستان این سایت آرزوی دوستداران این سایت هست و من هم عضو کوچکی از سایت هستم.

در مورد ایجاد بحث و به انحراف کشیده شدن موضوع پستها اتفاقا دوست عزیزم "Mentoos" عزیز من در این مورد با شما موافق نیستم و بر عکس، جو سایت را بسیار آرام می بینم و شاید در 99 درصد پستها این اختلافات و کل کل اعضا دیده نمیشود و اعضا به نظر یکدیگر احترام می گذارند.

در مورد "EP-IBS" عزیز هم بگویم که اتفاقا ما افراد بسیار متخصصی در این سایت داریم که حجت آن بار ها بر اعضا و خصوصا این بنده حقیر ثابت شده و من به جرات می گویم که تقریبا تمامی سئوالات عزیزان سایت توسط این دوستان به راحتی قابل پاسخ گفتن است اما همان جو بی تفاوتی ایجاد شده و مورد بحث ما باعث عدم پاسخگویی به دوستان تازه وارد و غیر متخصص میشود.

من پیشنهادی دارم و آن هم تفکیک منطقی(نه واقعی) تاپیک ها به 2 دسته فنی و عادی هست. یعنی بعضی مطالب فنی و تخصصی هستند که متخصصان عزیز ما باید پاسخگوی مطالب باشند و دیگران از آن مطالب درس یاد می گیرند و برخی از تاپیک ها هم کاملا روزمره و عادی هستند و اعضای معمولی بتوانند با اعتماد نفس با یکدیگر سخن بگویند و متخصصان هم اگر حوصله این تاپیک ها را ندارند می توانند هیچ پاسخی به این پستها ندهند و اعضا از پس هم بر می آیند!

نظرتان چیست؟

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    43,477
    سپاسگزاری شده : 57,594 بار در 4,912 پست
    قدرت امتیازدهی
    588
    Array

اين پيشنهاد شما به نظر من عملي نيست. چون اساساً هدف از راه اندازي چنين انجمن هاي اينترنتي اينست كه مطالب تخصصي با بيان عاميانه تري بيان شوند.
    همچنين در اين انجمن در حال حاصر تقسيم بندي وجود دارد. اگر در فهرست پايين سايت همه مطالب با هم ديده مي شود بدان معني نيست كه در انجمن هيچ تقسيم بندي وجود ندارد.
    مساله عدم اعتماد به نفس كاربران هم به نظرم فكر نكنم به اين صورت كه ميگيد باشه

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    1,058
    سپاسگزاری شده : 1,499 بار در 314 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

سلام و درود،

دوست من، به نظر شخصی من این پیشنهاد شاید در نگاه نظری خوب باشه، ولی عملا امکان پذیر نیست! دلیلش هم همونطور که دوستمون Shahrokh گفتند هدف این سایت بیان ساده تر گفتارهاست.

با پاراگراف پنجم از پست اول شما هم موافقم. هر کدام از ما ممکنه احساس کرده باشیم که در چنین جمع بزرگی، خرد بودن دانشمون دلیل بیان نکردن اونهاست.

من به شخصه هربار سخن ها رو به دوستان با تجربه تر و با دانش پربار تر می سپارم.. در واقع اینطور میشه که هر کسی ادامه ی بحث رو به کسی دیگر واگذار میکنه و دیدم که اولین نفری هم که پاسخ میده مکرر بخاطر جسارت در حضور اساتید و بی ادبی عذر خواهی میکنه.

شخص من در مورد شرکت در بحثها اعتماد به نفس کافی ندارم ولی در مورد دیگران نمی تونم نظری بدم.

مثال بزنم؛
    مثلا فردی یک تاپیک (جستار) جدید تعریف میکنه و مطلبی تخصصی رو برای دوستان قرار میده، من واردش میشم و ممکنه با بیشتر صحبتهاشون آشنایی نداشته باشم، کمی در اینترنت جستجو میکنم و موفق به کسب اطلاعات کافی در مورد این موضوع نمی شم! پیش خودم تصمیم میگیرم روی دکمه ی کلیک کنم تا سوالی بپرسم و بعد از چند لحظه منصرف میشم! فقط چون احساس میکنم بحث ممکنه با سوال من کم کم از موضوع محوری خارج بشه یا در اون لحظه فرصت کس دیگری رو برای ادامه ی بحث به هم بزنم.
    با این حال تصمیم بعدی من دادن پیام خصوصی به افراد برای پیدا کردن جواب هست که به نظرم میرسه اون باعث مزاحمت ایشان بشه.

فکر میکنم در اتاقی هستم که پر شده از افراد کاردان و کارشناس و متخصص که با همدیگر بحث میکنند و جایی در این بین ندارم.

البته این فقط برداشت من در مورد شخص خودم بود و در مورد دیگران جسارتی نداشتم.

با اینکه جو این سایت دوستانه هست، فکر میکنم خیلی از کاربران احساس راحتی نمی کنند.

در مورد انحراف تاپیک ها و بحثها من در انجمنهای زیادی می بینم که این اتفاق می افته، ولی اینکه جلوگیری از این اتفاقات بصورت شدید باشه باعث میشه کاربران فکر کنند هر پستی از طرف ایشان که نظر شخصیشون رو ابراز میکنه با برخورد دیگران همراهه.

کاربران (در انجمن های دیگر شاید) از شوخی ها یا حرفهای خودمونی تر (!) یا ابراز نظر یا سوال فرار میکنن به این خاطر که در نظرشون سطح بی ادبی ها خیلی بالا هست! به قول یک تشبیهی سرعت STALL رو در نگاهشون بالا میارن و ...

بخاطر خرد اندیشی که ممکنه در صحبت هام باشه عذر میخوام.

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,478
    قدرت امتیازدهی
    153
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط flight-world نمایش نوشته ها
    شخص من در مورد شرکت در بحثها اعتماد به نفس کافی ندارم ولی در مورد دیگران نمی تونم نظری بدم.

مثال بزنم؛
    مثلا فردی یک تاپیک (جستار) جدید تعریف میکنه و مطلبی تخصصی رو برای دوستان قرار میده، من واردش میشم و ممکنه با بیشتر صحبتهاشون آشنایی نداشته باشم، کمی در اینترنت جستجو میکنم و موفق به کسب اطلاعات کافی در مورد این موضوع نمی شم! پیش خودم تصمیم میگیرم روی دکمه ی کلیک کنم تا سوالی بپرسم و بعد از چند لحظه منصرف میشم! فقط چون احساس میکنم بحث ممکنه با سوال من کم کم از موضوع محوری خارج بشه یا در اون لحظه فرصت کس دیگری رو برای ادامه ی بحث به هم بزنم.
    با این حال تصمیم بعدی من دادن پیام خصوصی به افراد برای پیدا کردن جواب هست که به نظرم میرسه اون باعث مزاحمت ایشان بشه.

فکر میکنم در اتاقی هستم که پر شده از افراد کاردان و کارشناس و متخصص که با همدیگر بحث میکنند و جایی در این بین ندارم.
    شاهرخ عزیز
    این همان چیزی است که من در ذهن داشتم و این دوستمون به شفافیت بیان کردند! بله این را قبول کنیم که خیلی از دوستان در مقابل متخصصان و اساتید اعتماد به نفس کافی ندارند! مثلا یک مثال غیر هوانوردی بزنم که در زمینه کاری خودم هست! من کامپوتر خوندم و در جایی کار می کنم که زمینه فعالیت کاری سازمان ما غیر کامپیوتری هست. خوب از میان تمامی همکاران ما (حدود 1000 نفر) شاید به جرات بگم زیر 30 نفر با کامپیوتر و IT به خوبی آشنا هستند و بقیه رشته شان غیر کامپیوتر هست. در اوایل خیلی ها مشکلی که پیدا می کردند و سئوالی که می خواستند بپرسند بسیار یه سختی این کار رو می کردند و از یک اصطلاحات عجیب و غریبی در زمینه کامپیوتر استفاده می کردند که فهمش برای من هم سخت بود! مثلا در مورد پیغام آنتی ویروس می خواستند سئوال کنند می گفتند اون برنامه قرمزه کنار ساعت! و هزاران مورد نا متعارف. کلمات را اشتباه می گفتند و خلاصه سر و کله زدن با اونها مکافاتی بود. اما من در کل روحیه ای دارم که بار ها و بار ها و با صبر سعی می کنم مطلب رو برای طرف جا بندازم و باز هم براش توضیح بدم. الان که مدتی گذشته این اتفاق خوب توی سازمان ما افتاده که همکاران از اومدن پیش من و طرح سئوال و گرفتن جوابشون هیچ ترس و مشکلی ندارن! به راحتی سئوال می پرسن و جوابشون رو می گیرن. با اینکه سرم خیلی شلوغ هست اما جواب هر کسی که در اتاق من بیاد و یا به من زنگ بزنه رو می دم.

حالا بر گردیم به انجمن خودمون. اینجا یک انجمن تخصصی هوانوردی هست و ما هم به دلیل علاقه اینجا دور هم جمع شدیم.(وگر نه اگر به هوانوردی علاقه نداشتیم که اینجا نبودیم!) حالا یک سری از اساتید و دوستان سطح علمی بسیار بالایی در مورد هوانوردی دارند و یک سری هم مثل من و خیلی از دوستان تازه کار هستند و دانش آکادمیک ندارند. خب بر می گردیم به فاصله طبقاتی دانش اعضا و مشکلاتی که می بینیم. شاید کسی عضو شود و ببیند که توی یک پست از Flap صحبت می کنند و اون حتی ندونه که Flap چیه! خوب چی کار کنه؟ البته شاید درست اینه که بره و چند تا search تو گوگل بزنه ببینه که Flap چیه ولی راحتتر این نیست که اومده توی انجمن هوانوردی و بپرسه که آقا من نمی دونم Flap چیه یکی می تونه به من بگه؟ اگر این کار رو بکنه من فکر نکنم هیچ کس جوابی به بنده خدا بده و اون هم جوابی نمی گیره و شاید با نوشته طعنه آمیزی هم روبرو بشه که این چه سئوالی هست که توی سایت تخصصی ما می پرسی! خوب منظور من از پیشنهاد پست قبلی این بود که به تمام اعضا اعتماد به نفس بدیم که به راحتی سئوالشون رو بپرسن و از پرسیدن نترسن. جواب این سئوالها رو اساتید ندن و اعضای میانی زحمت اون رو بکشن.

منظور من از تفکیک پستها همین بود. درست هست که الان هم تاپیکها تفکیک هستند اما بیشتر منظورم اجازه به تازه واردین و بی تجربه ها برای پرسش سئوالهای خودشون و رشد و به روز شدن مطالبشون هست. در این مورد آیا می شود در کنار این انجمن تخصصی یک انجمن هم برای آماتورها راه انداخت تا با افتادن و بلند شدن در آن به بلوغ و علم کافی در این زمینه برسند؟ و یا بخشی طبقه بندی شده (نه مانند Forum که تاپیکها پراکنده هستند بلکه مانند سایت که آرشیو منظمی داشته باشد) را ایجاد کرد تا انتقال علم و دانش به تازه وارد ها به راحتی انجام شود؟ مثال این انجمن ما مثل باغ گلی هست که مدیران سایت به دقت گل های اون رو هرس می کنند و مواظبند تا برگ خشکی روی زمین نیوفتاده باشه و همونطور که همه دیدیم تمام تاپیک ها منسجم و منظم هست اما فرض کنید که یک کسی که روز اولش هست که اومده باغبانی می خواد یک قیچی دستش بگیره و بیاد توی باغ! چی میشه؟ چند تا خراب کاری می کنه تا باغبانی یاد بگیره؟ من این رو می گم که یه کاغذ باطله بدیم تا تازه وارد ها بدون ترس خط بکشن نه اینکه دفتر پاکنویسمون رو بدیم دستشون بگیم دفترمو خراب نکنی ها!

نظر یادتون نره!!!

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    888
    سپاسگزاری شده : 4,210 بار در 526 پست
    قدرت امتیازدهی
    47
    Array

آخ آخ وحید جان دست گذاشتی رودلم
    من تازه پستت رو خوندم این قضیه که سوالات بی جواب میمونه خیلی برام پیش میاد اصلا مثل اینکه من دور از جون جذام دارم به مجرد اینکه پست میدم یا سوالی میکنم اقا اون تاپیک دیگه تعطیل میشه و مگسم توش نمیپره در واقع همونطور که شما فرمودید من احساس میکنم که از بقیه جدام یا بقیه من رو جدا میبینند ....
    البته این بی پاسخ موندن سوال و پست ها یه جورایی بستگی به نویسندش داره شاید این سوال رو دونفر مختلف بپرسند یکی جواب ببگیره دیگری نه..
    هی فلانی زندگی شاید همین باشد

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    600
    سپاسگزاری شده : 765 بار در 102 پست
    قدرت امتیازدهی
    15
    Array

ببینید بعضی کلیات وجود داره که نمیشه عوض کرد.
    مثلا اینکه تعداد زیادی از یک فروم بازدید میکنن و تعداد کمی از اونها در بحث شرکت میکنند یا اینکه مثلا چرا 35 نفر پست را دیده اند ولی فقط 2 نفر جواب داده اند. دیگه نمیشه که به زور گفت بیاید تو این بحث ها و فروم ها شرکت کنین.
    شرکت کردن هرکس در یک بحث بستگی به علاقه اش به اون موضوع، اطلاعاتش جهت پاسخ دادن و نهایتا خواست خود شخص هست.
    ولی در حالت کلی بنده کاملا با نظر شما موافقم که یک فضای سرد و بی روحی در بعضی قسمت ها و بعضی فروم های سایت یا به حاشیه کشیده شدن بحث و یا اتفاقاتی که خودتون فرمودید وجود داره.( اگه مدیریت تحریممون نکنه )
    که فکر نکم دلیلش فقط یک چیز و یک موضوع خاص باشه.
    بنده همانقدر که از هم صحبتی و تبادل افکار با اساتید با معلوماتی که واقعا کمک کردن به دیگران رو سرلوحه ی کارشون قرار دادن و از اطلاع رسانی و افزایش معلومات انسان های کوچکی نظیر بنده لذت میبرند، مستفيض میشم و لذت میبرم با کسانی که شاید به نوعی بدنبال به حاشیه کشیدن بحث از زیر بار منطقی صحبت کردن و دفاع کردن از خودشون در میرن نیز مواجه میشم. ( هرچند که کمک کردن به دیگران و راهنمایی کردن دیگران هیچ جایی به عنوان یک قانون و وظیفه ذکر نشده و هرچی هست از لطف و محبت دوستانه که نصیب ما میشه) ولی همانطور که عمل راهنمایی کردن یک وظیفه نیست پس به حاشیه کشوندن بحث ایجاد خشونت و به سردی و تناقض کشوندن بحث هم دیگه نباید وجود داشته باشه که باعث از بین رفتن وضعیتی که در حال وجود داره بشه و بدتر همینی که هست رو هم به پایین تر بکشونه.

www.MahanVa.com

خورشید باش
    که اگر هم بخواهی به کسی نتابی ، نتوانی!

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    685
    سپاسگزاری شده : 2,631 بار در 279 پست
    قدرت امتیازدهی
    24
    Array

اجازه دوستان دو نکته رو عرض کنم که صرفا نظر شخصی من هست ( با احترام به نظر همه دوستان)
    اول: به نظر من قدیمها! جو سایت صمیمانه تر بود.

دوم: یکی از اشکالات این فروم- به نظر من- وجود دکمه تشکر هست که به نظر من یک نوع تعارف بازی برای جلب رضایت افراد هستش و در بسیاری ازبحثها باعث ایجاد دسته بندی و شدیدترشدن مشکل میشه. در کل مشکلاتش بیشتر از محاسنشه. اگه کسی پست خوبی گذاشت بهتره که در یک سیستم امتیازدهی مناسب بقیه بتونن بهش امتیاز بدن و باعث رشدش در سایت بشن.

در کل من از طرفداران این فروم هستم و از همه دوستانی که زحمت میکشن از صمیم قلب تشکر میکنم.

ایتهم یک گل برای تمام دسته گلهای این فروم.

صفحه 1 از 8 1234567 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. اختلافات در ICAO// حتما بخوانید
    توسط Behrang در انجمن انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-11-2008, 21:30