@aerospacetalk
صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 77

جستار: بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    685
    سپاسگزاری شده : 2,631 بار در 279 پست
    قدرت امتیازدهی
    23
    Array

پیش فرض پاسخ : بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

از طرف خودم از همه دوستان تشکر میکنم . هر چند در کنار همه حرفهای خوبی که زده شد توجه من برای اولین بار در این دو سال و اندی که عضو فروم هستم به یک نکته عجیب در مورد رنگ مشکی جلب شد!

اول اینکه تا اونجا که من میدونم اگر رنگ کسی مشکی هست دلیل غیر متخصص بودنش نیست و اگه رنگ غیر مشکی هست دلیل متخصص بودنش نیست.

دوم اینکه تا اونجا که من متوجه شده ام زحمات سایت بیشتر روی دوش غیر مشکی ها هست و بالطبع این بچه ها باید وقت و انرژی بیشتری برای سایت بگذارن که خیلیها - ازجمله خود من - نمیتونن.

سوم اینکه در این مدت 2.5 سال من هیچ تبعیضی بین مشکیها و غیر مشکیها در این سایت ندیدم.

فکر میکنم بهتره از همین حالا این ذهنیت مشکی و رنگی! ( البته مشکی هم خودش یک رنگ هست) رو کنار بگذاریم و هرکسی در حد توانایی و وقتش به سایت کمک کنه.

در مورد تشکر هم که در پست قبلیم عرض کردم، اجازه بدین اضافه کنم که این کار محاسنی هم داره ولی در کل علاوه بر مشکلاتی که داره کمی هم شوخی به نظر میرسه. کلیت قضیه اینه که ماها مثلا 50 -40 نفر هستیم که داریم هفته ای هزاران بار از هم تشکر میکنیم! برای همین عرض کردم که اینکار - علاوه بر اینکه یکجور تشویق برای نویسنده هست- بیشتر به یک جور تعارف و یارگیری تبدیل شده که البته در فرهنگ ما خیلی رایج هست.

از وحید عزیز برای این تاپیک بسیار سپاسگذارم.

همگی پیروز باشید.

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    10,505
    سپاسگزاری شده : 9,327 بار در 561 پست
    قدرت امتیازدهی
    101
    Array

با اجازه دوستان، چند پیشنهاد وانتقاد درباره وضعیت را مطرح می کنم:
    مدتی است تصمیم دارم درباره چند موضوع با دوستان مشورت کنم

1. در رابطه با ارسال مطالب توسط اعضا
    موضوعی که حتما بارها مشاهده کرده اید که در پی اعلام یک خبر مهم و با اهمیت،موجی از اظهار نظرها توسط اعضا به راه می افتد که اغلب مفید بوده و حاکی از پویا بودن فضای انجمن است، به عنوان مثال در پی اعلام خبر "خروج ایرباس ماهان از باند" در عرض این چند روز پست های فراوانی دراین رابطه ارسال شد که به نظر شخصی بنده سعی و تلاش اعضا را در خبررسانی به نمایش گذاشت و نشانگر اهمیت داشتن اطلاع رسانی از سوی دوستان بود؛ حال در این بین مواردی نیز ارسال می شود که به نظر حقیر اگر ارسال نمی شدند نه تنها بهتر می بود،بلکه تمرکز و حتی بارعلمی جستار نیز بیشتر حفظ می شد.
    اینکه در کشاکش خبررسانی و اطلاع رسانی اعضا گاه مشاهده می شود که برخی اقدام به ارسال مطالبی خارج از موضوع مهم مطرح شده می کنند موضوعی است که بارها تذکر داده شده (می خواهم مصداقی عنوان کنم)،یا اینکه از روی احساس و یا اغراض شخصی مطالبی ارسال می شود که اگر ارسال نمی شد چیزی از دست نمی دادیم،بدتر آنکه در مواردی نیز شاهد ارسال عبارات طنز گونه یا مزه پرانی هم می شویم!!! (این اتفاقی است که در چند هفته اخیر بیشتر شاهد آن هستیم و تمنای دقت بیشتر از سوی عزیزان را داریم).
    مثلا در بینابین ارسال های مستند و خبرهای دریافتی دوستان چنین مواردی نیز روی داده:

من چند روز پیش با این هواپیما ازبه فلان شهر رفتم....شانس اوردیم پس !!!
    یا اینکه دوستی در اعتراض به نوشته دیگری بیان می کند: چنان حرف میزنین که انگار نابود شده!!! بعد خودش در ادامه بیان می کنه که زیاد از لحاظ فنی وارد نیست و هر وقت خبری گرفت بیان می کند!
    در صورتی که می توان هر زمان که اطلاع دقیقی از موضوع داشت عنوان نمود.
    یا دوستی نوشتند: نه خیر دوستان هر دم از این باغ بری میرسد!تازه تر از تازه تری میرسد
    هموطن درب باغ شهادت وجانبازی هنوز باز است...
    یا درجستاری دیگر عنوان شده بود: پ نه پ ...خاک پر گهر

....موارد اینچنینی بسیار است که در بینابین ارسال های مستند دیگر اعضا مطرح می شود و به نظر بنده بهتر می بود دوستان بیشتر تامل نموده و نیز کنند و هروقت مطلب مستند و قابل عرضی داشتن به بیان آن بپردازند.البته شاید عده ای انتقاد مرا قبول نداشته باشند.
    ( موارد مطرح شده تنها برای مثال آورده شده اند، امیدوارم دوستانی که فکر می کنند صحبتها آنها اینجا مطرح شده از بنده دلگیر نشوند و این اقدام را در راستای خود انتقادی ببینند).

2. در رابطه با قالب وامکانات سایت
    خواهشی از دست اندرکاران سایت داشتم که در صورت امکان در قسمت "جدیدترین ارسالها" امکانی قرار دهند که اگر به دنبال رکورد های بیشتری از این قسمت باشیم، به بیش از تعداد 50 ارسال آخر دسترسی پیدا کنیم، چرا که اگر این آمار بیشتر شود،برای افرادی که مدتی در انجمن حضور نداشتند دسترسی به ارسال های جدید سهل تر خواهد شد.

3.موضوع بعدی نیز در رابطه با نمایش اعضای حاضر در انجمن
    در قسمت پایین صفحه انجمن،کاربران حاضر در انجمن قابل مشاهده هستند که در صورت Refresh کل صفحه اطلاعات این قسمت تغییر می کند و در غیر اینصورت لیست اعضا بدون تغییر می ماند، درخواست بنده این است که امکانی قرار داده شود تا همزمان با Auto-Refresh شدن قسمت "آخرین ارسال ها" این قسمت نیزهم به طور اتوماتیک refresh شود تا از آمار لحظه ای اعضای حاضر مطلع شویم.

4. ارسال تصاویر
    بار دیگر از همه تقاضا می کنم تا جایی که امکان داره،در هنگام قرار دادن تصویرها، تصاویر را به صورت بند انگشتی ( thumbnail ) ارسال کنند.

با تشکر از همه دوستان و دست اندر کاران.
    پ.ن مطالب مطروحه همگی نظر شخصی بنده بوده و بالطبع موافقان و مخالفانی خواهد داشت، آماده شنیدن نظرات دوستان هستیم.پیشاپیش از دوستانی که از صحبت های بنده ناراحت شدند عذر خواهی می کنم.

آسمان فرصت پرواز بلند است ولی، قصه اینست چه اندازه کبوتر باشیم ...

Airman Basic
    سپاسگزاری
    22
    سپاسگزاری شده : 63 بار در 6 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

درود.هیچ کس منکر این موضوع نیست که این سایت زحمت کشید تمامی افراد این سایت بوده و مدیران هم زحمت فراوان میکشند بدون مدیر سایتی تشکیل نمیشه و بدون اعضا مدیریت معنی ندارد . مدیریت بر چه چیز ؟؟؟؟
    از همه مهمتر کادر مدیریت این سایت است که هر چه بیشتر رونق این سایت را زیر سوال برده اعضای قدیمی دیگر در سایت نیستند . شور و هیجان رخت بر بسته . موضوعات پر جان و دارای بار علمی دیگر کمتر یافت میشود اعضای قدرتمند و با دانش از سایت فرار کرده اند و همه این ها باعث رکود در انجمن شده . مدیریت این سایت مقصر اصلی این بساط است و رکود در انجمن را بیش از پیش شاهد خواهیم بود . خواهشا آمار بازدید از سایت را انعکاس دهید .
    در جوی که حتی اعضا جرات امتیاز دادن و تشکر کردن از مطلبی را ندارند و منتظر تایید دیگران هستند و تا زیر موضوع با نام مدیران بخشها رنگی نشود کسی جرات تشکر ندارد که مبادا مورد غضب و اخراج قرار نگیرد . واقعا خجالت آور است . بنده از همین جا آماده به چالش کشیدن مدیران سایت و بخشها را دارم که سوالات من را جواب دهند اگر ظرفیت انتقاد را دارید این موضوع را منعکس کنید . من یکنفرم و فقط یک .

4. کاربر مقابل از نوشته 29Left گرامی سپاسگزاری کرده است:

AMG

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,765
    سپاسگزاری شده : 54,124 بار در 2,964 پست
    قدرت امتیازدهی
    489
    Array

سلام ...

جناب 29 چپ عزیز ...
    فقط به عنوان یک خواننده ، چند تا مورد رو اگر اجازه بدید بپرسم ...

هیچ کس منکر این موضوع نیست که این سایت زحمت کشید تمامی افراد این سایت بوده و مدیران هم زحمت فراوان میکشند
    من واقعا منظور شما رو از این جملات نفهمیدم . شروع پستتون به بقیه محتوا نمیخوره ... یا من نمیتونم ارتباطش رو متوجه بشم . بالاخره کی زحمت کشیده ؟

بدون مدیر سایتی تشکیل نمیشه و بدون اعضا مدیریت معنی ندارد . مدیریت بر چه چیز ؟؟؟؟
    فکر کنم منظور شما سلطنت بوده ، نه مدیریت . سلطنت احتیاج به رعیت داره . مدیریت اصولا بحثش کمی متفاوته . مدیریت باید بر فضای فعالیت اعمال بشه نه بر فعالین !
    چیزی که شما نوشته اید این معنی رو میده که هر کدوم از مدیران تعدادی کاربر در اختیار داره که بر حسب نیاز به اونها میگه چه چیزی بنویسند و از چه پستی بازدید کنند و احیانا از چه چیزی تشکر کنند . در حالی که فکر نمیکنم اینجا کسی برده و سرسپرده کسی باشه ...

از همه مهمتر کادر مدیریت این سایت است که هر چه بیشتر رونق این سایت را زیر سوال برده اعضای قدیمی دیگر در سایت نیستند .
    با داشتن سایقه ارسال فقط 5 پست ، جمله بالا نشون میده که احتمالا قبلا مهمان این سایت بوده اید و حالا به دلایلی (!) لازم دیده اید با نام جدید ادامه فعالیت بدید . این کار هم معمولا زمانی انجام میشه که نه به قصد ارائه راهکار ، که به قصد تخریب ، تشریف آورده باشید . البته از ته دل امیدوارم اشتباه کرده باشم .

مدیریت این سایت مقصر اصلی این بساط است و رکود در انجمن را بیش از پیش شاهد خواهیم بود . خواهشا آمار بازدید از سایت را انعکاس دهید .
    دوست عزیزم ... شما احیانا حقوق قانونی از سایت داشته اید که ضایع شده ؟ یا مثل من و خیلیهای دیگه اینجا مهمانید و بدون پذیرش ذره ای مسئولیت و هزینه از مجموعه استفاده میکنید ؟ اگر مورد اول درسته ، فکر نمیکنم پست های تخریبی اینچنینی جز این که چهره شما رو مخدوش کنه ، نفعی داشته باشه . اگر هم مورد دوم درسته که ... مهمان بودن هم آدابی داره ... نداره ؟

در جوی که حتی اعضا جرات امتیاز دادن و تشکر کردن از مطلبی را ندارند و منتظر تایید دیگران هستند و تا زیر موضوع با نام مدیران بخشها رنگی نشود کسی جرات تشکر ندارد که مبادا مورد غضب و اخراج قرار نگیرد . واقعا خجالت آور است .
    ببخشید ... درست متوجه نشدم ... چی خجالت آور است ؟

بنده از همین جا ...
    منظورتون از "همین جا" دقیقا کجاست ؟ داخل سایت ؟ تشریف آوردید منزل صاحب منزل و آماده به چالش کشیدنید ؟

آماده به چالش کشیدن مدیران سایت و بخشها را دارم که سوالات من را جواب دهند اگر ظرفیت انتقاد را دارید این موضوع را منعکس کنید .
    کدوم سئوالها ؟
    شما که از اول شمشیر رو بالای سر میچرخونید و فریاد میزنید . این راه گفتگو نیست برادر ...

فکر میکنم باید کمی استراحت کنید . بعد با ذهنی بازتر ، بدون عصبانیت و انشاالله به قصد خیر تشریف بیارید در بخش مربوطه سئوالاتتون رو واضح بفرمایید تا اونهایی که باید ، جواب بدن ...

انشاالله ...

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن های هوانیروز و هوادریا
    سپاسگزاری
    48,094
    سپاسگزاری شده : 55,144 بار در 4,418 پست
    قدرت امتیازدهی
    541
    Array

29Left ی گرامی

فرمودید:
    بنده از همین جا آماده به چالش کشیدن مدیران سایت و بخشها را دارم که سوالات من را جواب دهند
    ایکاش چند نمونه از این پرسشها و ناروایی ها را درج میکردید...که دیگر کاربران هم بدانند.

ایکاش "مستند" سخن بگوییم...به ویژه زمانی که دیگران را بچالش میکشیم.

ایکاش "منصفانه" سخن بگوییم...

دستکم بنده, چشمبراه نوشتۀ شما که دارای نمونه باشد, میمانم...

فرمودید:
    در جوی که حتی اعضا جرات امتیاز دادن و تشکر کردن از مطلبی را ندارند و منتظر تایید دیگران هستند
    بنپایۀ سخنتون کجاست؟ آیا دیدگاه همۀ 29,032 کاربر را (یا دستکم درسدی از آنها را) دراینزمینه پرسیده اید یا تنها دیدگاه شماست؟
    قانونهای انجمن هوانوردی و هوافضای پارسی
    همه را بخوانیم و به تکتکشان پایبند باشیم

-----------------------------------------------------

ایکاش هر ایرانی دستکم یکبار شاهنامۀ فردوسی رو بخونه...بویژه بخش "پادشاهی یزدگرد" رو (اینجا).

استاد سخن, سعدی میفرماید:
    طاعت آن نیست که بر خاک نهی پیشانی صدق پیش آر که اخلاص به پیشانی نیست
    بنپایه: (اینجا)

اندازه ها از کوچکترین تا بزرگترین - بسیار دیدنی و اندیشه برانگیز

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    35,610
    سپاسگزاری شده : 41,947 بار در 2,220 پست
    قدرت امتیازدهی
    381
    Array

کاربر گرامی 29left در یکی از تاپیک های انجمن که تحت مدیریت بنده می باشد قوانین انجمن را زیر پا گذاشتند، که از طرف بنده اخطار دریافت کرده و مطلب ایشون پاک گردید.

Airman Basic
    سپاسگزاری
    22
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

چه خبره چه خبره آروم تر مثل اینکه دست کردم تو کندوی زنبور
    گفتم فقط یکنفرم و تنها یک .
    یکنفر فقط اعلام آمادگی کنه تا من سوال هامو مطرح کنم و فقط جوابگوی همون یکنفر هستم
    خواهشا مسخره بازی و شیرین بازی را کنار بگذارید و فقط در چارچوب ادب و احترام صحبت کنید
    یا نتیجه میگیریم یا نمیگیریم . ضمنا کاربران واقعی سایت به سختی به 400 نفر میرسد
    شب خوش

Airman Basic
    سپاسگزاری
    22
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

ضمنا برادر جیمبو سیاسی بودن بحث بنده را مشخص کنید کجا بوده ممنونم و بی ارتباط بودن آن را هم همچنین....
    برای مزید استحضار به پیوست.....

متن ارسالی توسط بنده

سفر به نیویورک احمدی نژاد

خدای من . آنقدر تشت این قضیه از بام افتاده و آبروریزی بالا گرفته که برادر چاوز هم ایشون رو تحویل نگرفته ...
    واقعا خجالت آوره . حداقل فرصت سوزی که شد یک امتیاز برای هوانوردیمان میگرفتید شما که در سخنوری از همه سر تر هستید یکم بخاطر این مردم بیچاره کشورت دلسوزی میکردید . کمی قلب آنها را بدرد میاوردی که مردم ما سوار چه هواپیماهایی میشن . این صنعت رو از این رکود بیرون میاوردید باید به همه اعلام میکردید مردم ما مظلومند و تحت قدرت نمایی های بعضی اشخاص دارن خورد میشن میگفتید آمریکا چرا سر جنگ با ما داره مشکلش با مردم چیه این همه تحریم برای چیه
    ای خدای من . فرصت ها سوخت سوخت سوخت .

این داغ دل من بوده یکم رو نوشته من برای خدا هم که شده تمرکز کنید برای پاک کردنش دست و پاتونو گم نکنید فرصت هست اتفاقی نخواهد افتاد

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    35,610
    سپاسگزاری شده : 41,947 بار در 2,220 پست
    قدرت امتیازدهی
    381
    Array

متن ارسالی شما ربطی به موضوع انجمن "هوانوردی غیر نظامی" ندارد
    میشه بفرمائید ریخته شدن تشت آبروی ایران توسط قبول نکردن ملاقات رسمی، تحویل نگرفتن یا هر مورد دیگر با هوانوردی چه ارتباطی داره؟؟؟
    شما به سیاست بکار گرفته شده توسط وزارت امور خارجه و متن سخنرانی اعتراض دارید، انتقاد دارید که چرا مطالب دیگر در این متن گنجانده نشده است، اینکه چه مطالبی در متن سخنرانی در مجمع عمومی بیان شود نه بر عهده بنده هست نه شما، بر عهده وزارت امور خارجه می باشد.
    مگر نمی گویید فرصت ها سوخته است پس بیان این مسائل چه سودی برای شما دارد؟
    ای کاش بجای بیان این مسائل حاشیه ای در جهت ارتقای دانش کاربران تلاش می کردید ای کاش!!!

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    42,598
    سپاسگزاری شده : 56,162 بار در 4,813 پست
    قدرت امتیازدهی
    568
    Array

جناب 29 چپ

شما چرا سايتي كه به زحمت بينندگانش به 400 نفر ميرسن (به قول خودتون) رو براي ابزار عقيده انتخاب كرده ايد؟

اگر پرسش هوانوردي داريد در انجمنهاي مربوطه مطرح كنيد. اين كه ديگه اينقدر داد و قال نداره

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. اختلافات در ICAO// حتما بخوانید
    توسط Behrang در انجمن انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-11-2008, 21:30