@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 77

جستار: بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    43,226
    سپاسگزاری شده : 57,214 بار در 4,886 پست
    قدرت امتیازدهی
    584
    Array

پیش فرض پاسخ : بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

آقا جان
    شما در بحث عمومي در پست 27 ميفرماييد:
    وقتی عکس سانحه ای منتشر میشه همه فریاد وا مصیبتا سر می دهند که آبروی مملکت رفت و چنین شد و چنان شد.
    اما برای مقالاتشون از همین عکس ها استفاده می کنند.
    بعد در پست 28 توسط بنده پاسخ ميگيريد

چه طور مطرح شدن مساله شخصي شما در بخش عمومي اشكال ندارد اما پاسخ دادن به آن مساله شخصي مي شود؟

اين پاسخ رو به اين خاطر دادم چون بار آموزشي دارد و به قوانين سايت مربوط است!

2. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    2,349
    سپاسگزاری شده : 4,249 بار در 98 پست
    قدرت امتیازدهی
    49
    Array

احسنت.
    به نکته ظریفی اشاره کردید.
    برای اینکه بار آموزشی مطالب بیشتر بشه چه خوبه چگونه صحبت کردن رو بیاموزیم.
    ببین آقا جان !!!
    من کلی عرض کردم.
    مصداق وقتی چوبو بر می داری ....
    شما به خودت گرفتی و اومدی جواب دادی.(من اسمی از کسی نبردم!!)
    فکر نمی کنم شما اولین کسی باشید که مقاله ای در مورد سوانح به چاب رسوندید.
    اگه اولین نفر هستید که صمیمانه تبریک می گم.!!!!
    من مساله شخصی با شما ندارم.این شما هستید که تو نوشته های من دنبال سوژه برای سرگرم کردن خودتون هستید.
    علی حیدری سابق و این حرفا هیچ ربطی به این تاپیک و شخص شما نداره.
    بفرمایید این اسم کجا برای شما مشکل ساز شده و چه ضرری به شما رسونده ؟؟
    شما که می فرمایید من دنبال مشهور شدن بودم به این سوال جواب بدید .چرا من با اسم مستعار کار می کردم؟؟واسه همه افتخاره که با اسم خودشون شناسایی بشن.
    الان که شرایط بد تر از گذشته شده چرا با اسم واقعی خودم فعالیت می کنم؟؟
    جواب این سوالات هم بار آموزشی داره و خیلی از ابهامات رو برطرف می کنه.
    پروردگارا
    به من آرامش ده
    تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

4. سپاسگزاری ها (4):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    16,833
    سپاسگزاری شده : 8,377 بار در 755 پست
    قدرت امتیازدهی
    88
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط HR Jafari نمایش نوشته ها
    ......
    این که دوستان از پست هایی که در اونها عکسی ارسال شده تشکر می کنند بر می گرده به سلیقه اونها.اینجا هیچ اجباری برای تشکر کردن از هیچ پستی وجود نداره. پس بدونید حتمااین کار جذابیتی داره که دوستان را جذب خودش کرده!
    فرمودید کار مفرح و در فضای باز!!!!
    من از شما دعوت می کنم آخر این هفته (یا هر وقت که صلاح دونستید )برای عکاسی تشریف بیارید پشت باند تا با این کار مفرح از نزدیک آشنا بشید.
    شما از سختی های این کار چیزی می دونید؟؟از گرفتاری هایی که دوستان عکاس با آن ها مواجه شدند چیزی می دونید؟؟تو گرمای 40 -50 درجه ساعت ها عکاسی کردید؟؟
    یعنی چون فضا بازه یعنی کار مفرح؟؟ساعت هاوقت صرف ادیت عکس ها کردید؟
    نه عزیز من .عکاسی با موضوع طبیعت کار مفرحیه.
    کلا عکاسی هوانوردی تو این مملکت مثل مرغ عزا و عروسی می مونه.
    وقتی عکس سانحه ای منتشر میشه همه فریاد وا مصیبتا سر می دهند که آبروی مملکت رفت و چنین شد و چنان شد.
    اما برای مقالاتشون از همین عکس ها استفاده می کنند.
    من هیچ وقت دنبال تشکر کردن از پست هایم نبودم و نخواهم بود.
    چون تشکر کردن از پستم رو معیاری برای موفقیت یا عدم موفقیت خودم نمی دونم.
    همیشه اون کاری رو که صلاح دونستم انجام دادم .
    عکاسی هم برای من تنها یک سرگرمی لذت بخش نیست.
    من 1 سال فقط به خاطر این دیدگاه کار نکردم و برگشتنم به سایت فقط به این خاطر بود که احساس کردم این دیدگاه در نزد دوستان تغییر کرده!!!
    شما گله دارید که چرا مقالاتتون با استقبال مواجه نمی شن.
    گله به جایی هست.به جای تخریب کار سایر عزیزان دنبال علل این موضوع باشید .

در پست اول به این موضوع اشاره شد

ایشون پرسیدند چرا در این سایت ها وقتی سوالی مطرح میشه در زمان خیلی کوتاهی پاسخ های مختلفی دریافت می شه اما اینجا اینجوری نیست.
    خوب به این مطلب پاسخ بدید.
    سعی کنیم با هم مهربانتر باشیم.
    سرمایه اصلی سایت کاربران آن هستند .

موفق باشید
    آقاي جعفري، برادر گرامي، منظور من از تاپيك هاي عكاسي واضح بود: عكسهاي اديت نشده و آماتور كه در بعضي تاپيك ها ارسال ميشه و خود من هم معمولاً از اين عكسا تشكر كردم ....... كل ماجرا اينه كه يكي از دوستان گفتن از مديران رنگي به خاطر رنگي بودنشون بيشتر تشكر ميشه، من گفتم اينجوري نيست و براي مثال عرض كردم عكسهاي آماتور يا حتا موبايلي بيش از مقالات من تشكر گرفته.

بنده كي گفتم از اين كه از مقالاتم تشكر نميشه گله دارم ...... به طوري كه عرض كردم، يكي از دوستان گفته بود از رنگي ها بيشتر تشكر ميشه، گفتم اينجوري نيست، و براي مثال مقالات خودم رو ذكر كردم. من به هواپيما علاقه دارم و همونجور كه گفته بودم براي دل خودم مينويسم، البته وقتي بچه ها تشكر ميكنن طبيعيه كه روحيه ي بهتري خواهم داشت و از تشكرشون استقبال ميكنم.

رسماً اعلام ميكنم كه اگه هيچكس هم از مقالاتم تشكر نكنه، هيچ گله اي ندارم و همچنان مشتري تاپيكهاي عكاسي آماتور و اديت نشده هستم. (ميتونيد به بعضي از اين تاپيك ها سر بزنيد و تشكرهاي بنده رو ببينيد)

در ضمن من فقط از خودم دفاع نكردم از مديران ديگري هم براي نمونه ياد كرده بودم.

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,248
    سپاسگزاری شده : 15,013 بار در 1,117 پست
    قدرت امتیازدهی
    153
    Array

دوستان عزیزم
    در مورد تمامی پستهایی که در این تاپیک نوشته شده از ابتدا تا انتها جمع بندی کوچی می کنم:

- مطرح شد که سایتمان دارای جو خشکی هست و همکاری و جواب دادن به سئوالها و شرکت در بحث ها از طرف اکثر کاربران به سختی انجام میشود.
    - مطرح شد که امکان دارد دلیل این امر عدم اعتماد به نفس کاربران عادی در مقابل مدیران و متخصصان باشد.
    - بحث تشکر شد و اینکه کاربران عادی (از نظر بعضی از دوستان) کمتر مورد لطف قرار می گیرند و کمتر از پستهایشان تشکر میشود بنابر این رغبتی در شرکت کردن در بحثها ندارند.
    - گفته شد که بدلیل اینکه این انجمن تخصصی است و دارای فضایی رسمی هست بنابر این کاربران کم تجربه و تازه وارد به دلیل اینکه به این فضا عادت ندارند احساس می کنند که جو انجمن خشک است اما برای مدیران و متخصصان و اعضای قدیمی، جوی روان و مطلوب در جریان هست.
    - گفته شد که به نظر می رسد که کاربران تازه وارد بهتر است در صورت مراجعه به سایت هر آنچه را که به ذهن می آید نپرسند و ابتدا کمی تحقیق کرده و بعد از مدتی که به جو سایت آشنا شدند و اطلاعاتشان بیشتر شد مبادرت به پرسش و پاسخ و شرکت در بحث ها بنمایند.
    - در مورد تشکر مابین پستهایی که ساعتها وقت صرف آنها شده و پستهایی که حاوی چند عکس مرتبط و غیر مرتبط از هوانوردی هست بحث شد و فرمودند که اشتیاق کاربران از عکسهایی که توسط دیگران گرفته می شود نسبت به مقالات با ارزش که ساعتها وقت صرف آنها شده بیشتر است.

خوب این جمع بندی موضوعی بود اما من می خواهم از این مطالب یک نتیچه گیری کوچکی بکنم:
    با صحبتهای انجام شده می رسیم به این نکته که این انجمن کاملا یک انجمن تخصصی هوانوردی است و دارای شرایط خاصی می باشد. مثال آن را در آموش زبان خارجه می بینیم: همانطور که می دانیم زبان خارجه دارای طبقه بندی از نظر مهارت هست. از درجه مقدماتی آغاز و تا درجات بسیار بالا ادامه دارد. هر کسی سطحی از زبان را دارد و بهترین حالت آن است که سر کلاسی بنشیند که افراد آن همسطح او باشند تا از بودن در آن جمع لذت برده و به سمت ارتقا درجه پیش برود. مثلا کلاسی را در نظر بگیرید که یک زبان آموز دوره تافل در آن نشسته و یک دانش آموز کلاس اول دبستان هم با پایه مقدماتی دارد در ان کلاس هست! چه می شود؟ زبان آموز مقدماتی از Aو B می پرسد و زبان آموز تافل از دروس سطح بالای خودش! در این صورت هیچ کدام تحمل دیگری را ندارند و از بودن با هم لذت نمی برند.

حال برگردیم به انجمن خودمان که تقریبا این اتفاق درونش افتاده و از کمترین سطح تا پیشرفته ترین سطح کنار هم نشسته اند و مسلم است که چه می شود!

تفکیک این بخش ها از یکدیگر بسیار خوب است. ایجاد یک مکان تخصصی محض که کاربر معمولی نپذیرد مانند انجمنهای تخصصی موجود در دنیا که فقط از طریق دعوت نامه قابل دسترس برای متخصص دیگر هستند. انجمنی که فقط مقالات علمی و بحث های تخصصی روز دنیا در آن مطرح باشد و کاربران فقط بتوانند مطالب را بخوانند ولی نتوانند پستی در آنجا بدهند.
    در سطحی پایین تر جایی عمومی و فاقد متخصصان رده بالا که کاربران به راحتی توی سر و کله همدیگر بزنند و بتوانند بنویسند و بشنوند و تحقیق کنند تا به سطح بالاتر برسند و وقتی که به سطح علمی و تجربه ای بالایی رسیدند وارد انجمن تخصصی اول شوند! درست مانند دبستان، دبیرستان و دانشگاه. البته با این وصف که در آن جریان کنترلی موجود باشد تا اعضا به انحراف کشیده نشوند و در یک مسیر رو به جلو حرکت نمایند.

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن های هوانیروز و هوادریا
    سپاسگزاری
    48,939
    سپاسگزاری شده : 55,707 بار در 4,479 پست
    قدرت امتیازدهی
    547
    Array

نخست اینکه بنده نیز خودرا "متخصص" نمیدانم...آگاهی هایی دارم و در رشتۀ خودم دانش اندکی اندوختم..همین. پس خواهش میکنم آنچه در پایین آورده ام را آنچنان بخوانید که نوشتۀ یک کاربرِ ساده هست...(که هستم)

دربارۀ این که چرا گاهی برخی پرسشها بیپاسخ میماند.....,

دیدگاه بنده اینست که اگر همۀ ما قانونمدار باشیم اینگونه نخواهد شد.

شوربختانه بیشتر ما ایرانیها از کودکی یاد نگرفته ایم که قانونمدار باشیم و شوربختانه برخی گمان میکنند اگر توانستند قانونشکنی کنند, این از "زرنگی" آنهاست.

دوستان هم اشاره فرمودند :" مگر چند بار بایست به یک پرسش پاسخ داده شود؟"

براستی باور دارم اگر همۀ کاربران (چه رنگی و چه سیاه) قانونها را خوانده باشند و به آنها پایبند باشند؛ خیلی کارها روانتر, فضای انجمن دوستانه تر و تارنمایی پربارتر خواهیم داشت.

برای نمونه, تنها در 3 بند ِ نخست قانون شمارۀ 9 داریم:
    قانون شماره 9) نـــگـــارش - پــاسـخ گـويـي

1. تلاش کنيد نوشته و يا پرسش خود را در بخشی درج نماييد که با آن همخواني داشته باشد. از درج پرسشهاي خود در بخشهاي نامتناسب پرهيز فرماييد.

3. پيش از درج نوشتار , خبر و یا پرسش ِ خود، و یا قرار دادن فرتور از نبود ِ آن در انجمن اطمينان حاصل نماييد. براي اين ميتوانيد بخش جستجوي انجمن را بکار ببرید.
    بگمانم بسختی بتوان پرسشی یافت که بی پاسخ مانده باشد ----مگر پیشتر در انجمن پرسیده شده باشد و به آن پاسخ داده شده باشد....شادمان میشم اگر یافتید نمونه بدهید.

وحید جان, اینکه فرمودید:

من پیشنهادی دارم و آن هم تفکیک منطقی(نه واقعی) تاپیک ها به 2 دسته فنی و عادی هست. یعنی بعضی مطالب فنی و تخصصی هستند که متخصصان عزیز ما باید پاسخگوی مطالب باشند و دیگران از آن مطالب درس یاد می گیرند و برخی از تاپیک ها هم کاملا روزمره و عادی هستند و اعضای معمولی بتوانند با اعتماد نفس با یکدیگر سخن بگویند و متخصصان هم اگر حوصله این تاپیک ها را ندارند می توانند هیچ پاسخی به این پستها ندهند و اعضا از پس هم بر می آیند!
    بنده با شاهرخ گرامی دراینباره 100% همرایم....این شدنی نیست...اینکه برای هر زیربخشی بخواهیم آنرا باز 2 تکه کنیم! "عادی و فنی"...

ولی این که فرمودید:

ایجاد یک مکان تخصصی محض که کاربر معمولی نپذیرد مانند انجمنهای تخصصی موجود در دنیا که فقط از طریق دعوت نامه قابل دسترس برای متخصص دیگر هستند. انجمنی که فقط مقالات علمی و بحث های تخصصی روز دنیا در آن مطرح باشد و کاربران فقط بتوانند مطالب را بخوانند ولی نتوانند پستی در آنجا بدهند.
    این رو که هم اکنون به گونه ای داریم ... در aerospacetalk.ir .

دربارۀ "تشکر" کردن و برای چه نوشتاری "تشکر" بیشتر یا کمتری میشود, بنده مانند بسیاری از دوستان بر این باورم که آشکار است که سپاسگزاری از نوشتار دیگران, دلبخواهیست.

گمان میکنم هرکس برای خودش روشی دارد که بر اساس آن سپاسگزاری میکند و یا نمیکند.

بنده (تنها برای نمونه میگویم) تلاش میکنم بیشتر از نوشتاری که در چارچوب قانونها هست سپاسگزاری کنم...و اینکه گاه با برخی از سخن ِ گوینده همرای نیستم, ولی با برخی دیگر از آن همرایم و از آن سپاسگزاری میکنم وووو(برای همین با اون بخش از فرمودۀ جناب icarus هم رای هستم که سخن از "امتیاز" دهی داشت)

دربارۀ این برداشت که فضای ِ اینجا کمتر دوستانه است....بنده این سخن ِ گهربار ِ جناب PAV101 رو بازگو کنم:

طبیعیه که هر چه از صحبت کوچه و بازاری و الفاظ عامیانه در سایت کم کنیم ، اونچه باقی میمونه یا بهتر بگم ، میتونه باقی بمونه ، بحثهاییه که ارزش علمی و باز آموزشی بیشتری دارند .

این محیط با وجود دلچسپی که بواسطه سطح تخصصی برای کاربران آشنا با محیط داره ، برای کاربران جدیدتر کمی غیر ملموسه و بعضا به دلیل عدم مشاهده بحثهای عامیانه که ما اشتباها در بسیاری از موارد اون رو با بحث دوستانه اشتباه میگیریم ، باعث احساس خفقان و عدم نشاط میشه و البته کاملا طبیعیه .
    این انجمن برای اینکه تلاش داره همۀ گوشه های هوانوردی و هوافضا رو پوشش بده, جا برای همه گونه نوشتار (در چارچوب قانونها) هست و از دیدگاه من یکی, نتنها داشتن ِ همۀ آن نوشتار خوب است, بلکه یک بایست است.....

هم نوشتار "تخصصی" (چه نگارش و چه برگردان) که بسیار زمانگیر و خسته کننده است و هم فرتورهایی که باز, گرفتن و ویرایش ووو ِ آنها میتواند زمانگیر و دشوار باشد و هم فرتورهای "موبایلی" ....هم خبرهایی که در دیگر رسانه ها آمده (چون اینگونه اینجا همه گرداوری و دسته بندی میشوند) و هم خبرهایی که از بچه های خودمان است

ولی در پایان با اینکه دوباره گویی میشود, میگویم که بگمانم اگر همۀ ما براستی دستکم در این انجمن قانونمدار باشیم...خیلی خوب میشود....چراکه هم:

1- فضای انجمن دوستانه تر می شود (اگر همه به قانونهای 5 و 6 پایبند باشیم)
    2- امیدوارم پرسشی بی پاسخ نمیماند (اگر به همۀ بندهای قانون 9 پایبند باشیم)
    3- بیگمان شمار ِ سپاسها از نوشتار دوستان ِ تازه بالاتر میرود و اینگونه شاید "اعتماد به نفسشان" بالاتر برود...(اگر نوشتارشان قانونمند باشد به ویژه اگر پایمالکنندۀ قانونهای 2, 5,6,7,9,10,11 و 12 نباشند)
    قانونهای انجمن هوانوردی و هوافضای پارسی
    همه را بخوانیم و به تکتکشان پایبند باشیم

-----------------------------------------------------

ایکاش هر ایرانی دستکم یکبار شاهنامۀ فردوسی رو بخونه...بویژه بخش "پادشاهی یزدگرد" رو (اینجا).

استاد سخن, سعدی میفرماید:
    طاعت آن نیست که بر خاک نهی پیشانی صدق پیش آر که اخلاص به پیشانی نیست
    بنپایه: (اینجا)

اندازه ها از کوچکترین تا بزرگترین - بسیار دیدنی و اندیشه برانگیز

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,248
    قدرت امتیازدهی
    153
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط AMG نمایش نوشته ها
    دوستان هم اشاره فرمودند :" مگر چند بار بایست به یک پرسش پاسخ داده شود؟"

براستی باور دارم اگر همۀ کاربران (چه رنگی و چه سیاه) قانونها را خوانده باشند و به آنها پایبند باشند؛ خیلی کارها روانتر, فضای انجمن دوستانه تر و تارنمایی پربارتر خواهیم داشت.

برای نمونه, تنها در 3 بند ِ نخست قانون شمارۀ 9 داریم:
    بگمانم بسختی بتوان پرسشی یافت که بی پاسخ مانده باشد ----مگر پیشتر در انجمن پرسیده شده باشد و به آن پاسخ داده شده باشد....شادمان میشم اگر یافتید نمونه بدهید.
    دوست عزیزم
    بسیار متشکرم که جوابی بسیار روشن به مطالب دادید. اتفاقا من هم به همین مطلب فکر کرده بودم که دلیل پرسشهای ایجاد شده در ذهن کاربران سایت چیست؟ فکرش را بکنید که شما به ناگاه و یا بر اساس پیش زمینه های فکری به مطلبی بر می خورید که آنرا گنگ می بینید و در یک لحظه به جایی می رسید که سئوالی در ذهنتان بوجود می آید. خوب به بزرگ ترین انجمن فارسی هوانوردی وارد می شوید(که عضو آن هستید) و به دنبال موضوع مورد نظرتان می گردید. با آنکه مطالب دسته بندی شده اند و به نظر می رسد که انسجام خوبی دارند اما به دلیل پستهای متعدد و تاپیکهای گوناگون بدون جستجو نمی توانید مطلب مورد نظر را بیابید. خوب به فکر استفاده از جستجوی انجمن می افتید و به قسمت جستجو می روید و کلمه و یا عبارت مورد نظر خود را تایپ می کنید ولی به ناگاه متوجه می شوید که تعداد بسیار زیادی از تاپیکهایی را که مطلب مورد نظر شما را دارند در نتیجه جستجو پیدا میشوند! خوب در اینجاست که به مطلب خود به راحتی نمی رسید. می گویید بگذار بپرسم ببینم جوابم چیست!

به نظر من مشکل همینجاست! ساختار این انجمن بر اساس تالار گفتمان بنا شده و در واقع آرشیو موضوعی از مطالب طبقه بندی شده ندارد. درست است که سایت هم راه افتاده اما باز هم آرشیو طبقه بندی شده ندارد! فرض کنید در مرحله طرح سئوال به این سایت مراجعه می کنید و با یک آرشیو منظم از مطالب هوانوردی روبرو می شوید. خوب خیلی عالی است و به راحتی مطلبتان را یاد می گیرید و از آن لذت می برید.

نظرتان چیست؟

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    1,036
    سپاسگزاری شده : 735 بار در 128 پست
    قدرت امتیازدهی
    13
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط PAV101 نمایش نوشته ها
    سلام ...

چشم ، دقیق تر عرض میکنم ...

من به عنوان یک تازه وارد . وارد سایت میشم و بدون مطالعه ، با اطلاعات عمومی در سطح خودم ، شروع میکنم به پرسیدن سئوالهای مختلف . آقا فلپ چیه ؟ آقا شرکت ایکس چی شد ؟ آقا من میخوام خلبان بشم ، چکار باید بکنم ؟ و این جور سئوالها ...

به نظر شما چند بار باید به این سئوالها جواب داده بشه ؟ چرا خیلی از کاربرها نخونده و نچرخیده ، از راه میرسند و هرچی به ذهنشون میرسه ، تکراری و ابتدایی ، میپرسند ؟ میدونید چند تاپیک در مورد این مسائل در سایت وجود داره ؟

اما حالا فکر کنید من عضو سایت میشم و در وحله اول سعی میکنم خواننده سایت باشم . بحث های دیگران رو میخونم و اگر در حد اطلاعات و دانسته هام بود ، در حد لازم جواب میدم . فکر میکنید چقدر طول میکشه تا به عنوان یک کاربر معتبر شناخته بشم ؟

اصلا مهم نیست تازه وارد باشیم یا نه . مهم اینه که به جا حرف بزنیم و حرفی بزنیم که برای حرف بعدیمون اعتبار باشه ...

اگر مورد خاصی مد نظرتون هست و هنوز جواب من در مورد اون مبهمه ، بفرمایید تا ریزتر و دقیقتر ادامه بدیم ...

روز خوش ...
    با تشکر از توجه شما
    من با نظر شما در مورد "روش و منش ایدآل یک کاربر مبتدی و یا غیر متخصص در سوال کردن" کاملا موافقم.
    ولی نکته مبهم برای من اینه که نظر مدیریت سایت در مورد "شرکت کاربران غیر متخصص در بحثهای غیر تخصصی" چیه؟ آیا این کاربران فقط حق سوال کردن دارند؟ آیا در این فروم اصولا بحث غیر تخصصی نمی شود یا نباید بشود؟ اینو صادقانه عرض می کنم که اگر پاسخ مدیریت به هر دو سوال مثبت باشد، اصلا جای گله و دلخوری نیست. بالاخره این حق مدیریت است که در این سایت (با زحمات زیادی که برای آن می کشند) سیاست گذاری هم بکنند. ولی خواهشا پاسخ دقیق و روشن داده شود تا کاربران مشکی (سیاه رو دوست ندارم!) تکلیفشون را بدانند و موجبات توهین (بطور خواسته و ناخواسته) به آنها فراهم نشود.

10. سپاسگزاری ها (7):

مدیر سایت
    سپاسگزاری
    46,913
    سپاسگزاری شده : 43,254 بار در 3,588 پست
    قدرت امتیازدهی
    385
    Array

درود بر تمامی دوستان ارجمند.
    نکته ای رو عرض کنم خدمت دوستان درمورد امتیاز دادن به جستارها.هماهنگونه که در اینجا اورده شده ,فرم دارای امکاناتی است که میتوانیم بوسیله اون به تاپیک مورد نظر خودمون و کاربر ارائه کننده اون نوشته امتیاز بدهیم.
    در مورد پرسشها هم در همین جستار آمده است که سایت به جستجوی گوگل که بسیار قوی و دقیق است مجهز شده و کاربران تازه وارد میتوانند بوسیله آن نخست انجمن را جستجو نمایند و سپس اگر پاسخ خود را نیافتند.در انجمن مناسب در جستار مناسب پرسش خود را مطرح نمایند.
    در انجمن پرواز و خلبانی زیر انجمنی وجود دارد به نام مطالب آموزشی پرواز که جستارهای زیر در آن موجوداست:
    سوالات آکادمیک پرواز و خلبانی
    سوالات تخصصی هوانوردی
    تاپیک آموزش خلبانی /
    از من بپرسید(PPl/CPL/IR/ELT
    که جستارهای عمومی برای پاسخ گویی به پرسشهای کاربران هست.
    همچنین انجمنی دیگر وجود دارد به نام:
    بحثهای تخصصی/حرفه ای
    که در این بخش به پرسشهای حرفه ای تر توسط متخصصین پرداخته میشود.
    این دو مورد رو تنها به عنوان نمونه عرض کردم.
    برخی از دوستان واقعا با حرفهایی که میزنند کم لطفی میکنند و شاید به خاطر این هست که به خود زحمت کمی جستجو در سایت را نمیدهند.همانطور که سایر دوستان هم فرمودند نباید انتظار داشت مانند بسیاری فرومهای عمومی جستارهای عامیانه بروز پیدا کند.
    دوستان ارجمندمان در انجمن های مختلف همیشه با سعه صدر به پاسخ گویی تازه واردان میپردازند و همیشه در حال جهت دهی به افکار علاقمندان دارند.
    دوستی نیز فرمودند که متخصصین در اینجا مدیر نیستند البته این خود مشکلی ندارد چرا که میتوانیم در زمینه تحصیلات نداشته باشیم ولی با مطالعه دانشی بسیار بیشتر از فردی که تحصیلات دانشگاهی دارد داشته باشیم.

وحید جان البته تمهیداتی در حال اندیشیده شدن است که امیدوارم به ثمر بشینه در زمینه منسجم سازی جستارها.ولی دوست گرامی من ایا نباید برای رسیدن به پاسخ کمی هم تلاش نمود؟اینکه نتیجه جستجو زیاد است ایا نتیجه گیری درستی است؟به نظرم برای رسیدن به پاسخ نیاز به تلاش هم هست.

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن های هوانیروز و هوادریا
    سپاسگزاری
    48,939
    سپاسگزاری شده : 55,707 بار در 4,479 پست
    قدرت امتیازدهی
    547
    Array

vahidpm نازنین

در پاسخ بشما 3 نکته را میتوان گفت:

1- این بر فرنشینان (=مدیران) هر بخش است که سروسامانی به بخششان بدهند, نوشتاری که در یکراستا هست رو در هم بیامیزند ...میپذیرم.

2- ولی یادمان نرود که بسادگی نمیتوان همۀ بخشهای هوانوردی را از هم جدا کرد...بسیاری از بخشها با هم پیوندی ناگسستنی دارند...پس کار آنچنان ساده ای نیست.

3- اینرا هم بپذیریم که شوربختانه گاه برخی دوستان شاید روش ِ جستجو را درست نیاموخته باشند.....که این با کمی "تمرین" درست میشود.

دوست گرامی "اینجانب"
    پرسیدید:

• نظر مدیریت سایت در مورد "شرکت کاربران غیر متخصص در بحثهای غیر تخصصی" چیه؟
    • آیا این کاربران فقط حق سوال کردن دارند؟
    • آیا در این فروم اصولا بحث غیر تخصصی نمی شود یا نباید بشود؟

درسته که بنده "مدیر سایت" نیستم و شما از آنها پرسیدید, ولی پاسخی که بنده میتونم بدم (که آنچه هست که در بخش هوانیوز و فضا به آن پایبندم) این هست:

"بحث غیر تخصصی" اگر درچارچوب قانونهای انجمن باشه (= دربارۀ هوانوردی و هوافضا باشه) هیچ ایرادی نداره...بلکه همانگونه که گفتم داشتن گفتمان گوناگون یک بایست هست

پس بنابراین کاربران هم "حق سوال" دارند, هم "حق پاسخ شنیدن" دارند و هم اینکه آزاد باید باشند تا در چارچوب قانونها هر سخنی که خواستند رو بزنند.
    قانونهای انجمن هوانوردی و هوافضای پارسی
    همه را بخوانیم و به تکتکشان پایبند باشیم

-----------------------------------------------------

ایکاش هر ایرانی دستکم یکبار شاهنامۀ فردوسی رو بخونه...بویژه بخش "پادشاهی یزدگرد" رو (اینجا).

استاد سخن, سعدی میفرماید:
    طاعت آن نیست که بر خاک نهی پیشانی صدق پیش آر که اخلاص به پیشانی نیست
    بنپایه: (اینجا)

اندازه ها از کوچکترین تا بزرگترین - بسیار دیدنی و اندیشه برانگیز

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,248
    قدرت امتیازدهی
    153
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Tomcattter نمایش نوشته ها
    وحید جان البته تمهیداتی در حال اندیشیده شدن است که امیدوارم به ثمر بشینه در زمینه منسجم سازی جستارها.ولی دوست گرامی من ایا نباید برای رسیدن به پاسخ کمی هم تلاش نمود؟اینکه نتیجه جستجو زیاد است ایا نتیجه گیری درستی است؟به نظرم برای رسیدن به پاسخ نیاز به تلاش هم هست.
    مدیر بزرگوار سایتمان جناب تامکتر عزیز
    بسیار خوشحالم که لحظه به لحظه از ابتدای تاپیک همراه اعضا بودین و حضورتون مشهود بود اما به صبر و شکیبایی سکوت نمودید و در واقع یک مدیریت خوب رو از خودتون نشون دادید و گذاشتین اعضا با هم صحبت کنند و هرچه می خواهند بگویند. به نحو کامل دمکراتیک برخورد کردید و گذاشتید هر کسی هرچه می خواهد بگوید و این تاپیک نمونه بارز آزادی دادن به اعضا برای گفتوی آزاد و دلخواه در این سایت هست. هر کسی که می خواست پاسخی بدهد؛ پاسخ داد و هر کسی هم که سکوت کرد بر می گردد به موضوع اصلی تاپیک که روی آن صحبت کردیم.
    خلاصه من از این خود ارزیابی که باعث شد چند طرز تفکر از اعضای درونی سایتمان برایمان شفاف شود بسیار راضیم.
    در اینجا من جوابهایم را گرفتم و به این بحث ادامه نمی دهم. اما اگر دوستان علاقمندند می توانند به مسیر منطقه و قانونی این بحث ادامه دهند.

امیدوارم دخالت اینجانب را در اداره سایتتان ببخشید و از سایر اعضا هم به خاطر دخالت در امور سایت و به چالش کشیدن آن عذر خواهی می کنم.

خلاصه جناب تامکتر عزیز هر چه که شما بفرمایید ما آن می کنیم و از قدیم گفته اند که صلاح مملکت خویش خسروان دانند!

موفق باشید.

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. اختلافات در ICAO// حتما بخوانید
    توسط Behrang در انجمن انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-11-2008, 21:30