@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 77

جستار: بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    600
    سپاسگزاری شده : 765 بار در 102 پست
    قدرت امتیازدهی
    15
    Array

پیش فرض پاسخ : بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

نقل قول نوشته اصلی توسط PAV101 نمایش نوشته ها
    انجمنی که مرتبط با یکی از تخصصی ترین صنایع جهانه و فقط هم در این رابطه فعالیت میکنه ، با یک انجمن عمومی که بخش هوانوردی هم داره ، متفاوته . باید در حد بالاتری فکر کنیم و واقعا اگر میدونیم و میتونیم ، وارد بحث بشیم . در غیر این صورت ، خواننده بودن ، بالاترین بهره رو از این انجمن ، نصیب خودمون و دیگران میکنه .
    سلام... وقت بخیر
    جناب طالبزاده آیا منظور شما از اینکه اگر چیزی نمیدونیم سکوت اختیار کنیم یا فقط خواننده باشیم اینه که کلا تمام تازه واردها (یا کسانی که اطلاعات زیادی ندارند) باید سکوت اختیار کنند؟
    یا اینکه این نکته رو فقط در مباحث تخصصی رعایت کنند و در انجمن های عمومی میتونن وارد بحث بشن؟

www.MahanVa.com

خورشید باش
    که اگر هم بخواهی به کسی نتابی ، نتوانی!

2. سپاسگزاری ها (3):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    42,860
    سپاسگزاری شده : 56,568 بار در 4,844 پست
    قدرت امتیازدهی
    578
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyan1 نمایش نوشته ها
    شما به مطالبی که بنده نوشتم توجه کنید. اینکه چه طور و در چه بازه ی زمانی و از کجا فهمیدم چه اهمیتی دارد؟
    خب نوشته شما به نظر من صحيح نيست

نوشته ايد كه: پستهاي مفيد مورد بي مهري قرار مي گيره

واقعيت اينه كه رويه همرفته (نه به صورت مطلق) پستهاي مفيد مورد توجه و حمايت قرار مي گيرند. اگر فراواني اين موضوع بالاي 75 درصد باشه كه هست پس نميشه گفته كه پستهاي مفيد مورد توجه قرار نمي گيرند. با اين وجود تشكر زده شدن پايين پستها فقط يكي از معيارهاي مفيد بودن اون هست. من خودم شده 1 ساعت مطلبي نوشته ام در خصوص يك موضوع فني اما نه پاسخي بدان داده شده و نه تشكر زيادي از آن شده. اما اين دليل بر نامفيد بودن پست من نيست. همچنين اينجا قرار نيست نوشته ها مانند يك كنفرانس علمي مورد داوري قرار بگيرند. حتي در كنفرانسهاي علمي هم شاهد هستيم به هر حال سليقه هاي شخصي داوران در ارزيابي دخليل است و كسي شكايتي نمي كنه.

نوشته بوديد كه مديران اين سايت بعضا تخصصي در هوانوردي ندارند. خب اين ادعاي شماست. البته براي داشتن سمت در اين انجمن لزوما نيازي به داشتن تخصص در زمينه هوانوردي نيست. خرد جمعي مديران فعلي ممكن است به اين نتيجه برسد كه فردي با وجود نداشتن تخصص در زمينه هوانوردي در اينجا داراي سمت بشه و اين ناقض هيچ قانون و مقررات و كنوانسيون وعهدنامه و قطعنامه اي نيست

سخن آخر اينكه حضور در اينجا اجباري نيست و بي مزد و منت است !! پس بياييد اينقدر غر و نق نزنيم

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    16,833
    سپاسگزاری شده : 8,377 بار در 755 پست
    قدرت امتیازدهی
    88
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyan1 نمایش نوشته ها
    دقیقاً این دو نکته به وفور در سایت مشاهده میشه.
    کاملا جواب دادن ها و دکمه تشکر ها بر اساس شخص کاربر هست نه پست اون.

مثلا بارها مشاهده شده که از جانب کاربران رنگی پستی کاملا بی محتوا و کاملا پوچ چند کلمه ای که حتی یک جمله را هم به زور تشکیل می دهند 20 تا تشکر خورده ولی یک کاربر معمولی 100 پست مفید میده مجموع تشکرهای اون در پستهاش به اندازه اون پست بی ارزش کاربر رنگی هم نیست.

در صورت نیاز مثال مستند قابل ارائه است.
    ariyan1 گرامي، به نظر من شما كمي يك سويه به مسئله نگاه ميكنيد. اگر بخوام يه مثال نقض و آشكار بيارم، خودم هستم. بنده بر اساس علاقه اي كه دارم، معمولاً درباره ي هواپيماها مقاله مينويسيم. چه اون وقتي كه سياه رنگ بودم، چه زماني كه آبي رنگ و چه حالا كه سبز هستم، خيلي فرقي نكرده. معمولاً دور و بر 15 تشكر پاي مقالاتم ديده ميشه. من براي هر كدوم از اين مقاله ها چندين و چند ساعت وقت و انرژي ميذارم، اين در حاليه كه گاهي يكي از كاربران عادي مثلاً در جريان يك سفر هوايي، چند تا عكس با موبايلش گرفته و در انجمن پست كرده و بيش از 30 يا 40 تشكر دريافت كرده.

يكي ديگه از كاربراني كه تقريباً وضعيتش شبيه به من هست، دوست عزيزمون Avenger هست. ايشون پريروز يه مقاله با عنوان معرفی کامل هواپیمای ترابری IAI Arava فرستادن و من هم ديروز يه پاسخ به اين مقاله دادم. فكر كنم قبول داشته باشيد كه معرفي يك هواپيما دست كم اگه تخصصي نباشه، حالت فني و آموزنده داره. شما بريد اين مقاله و پاسخ من و تشكرهاي انجام شده رو ببينيد.

شما ميتونيد از طريق پروفايل بنده و يا پروفايل جناب Avenger يا Jimbokhepel ياnnorbert يا ....جستارها و مقالات ما رو كه در گذشته نوشتيم ببينيد و قضاوت كنيد (البته دوستان ديگه اي از مديران و غير مديران هم بوده و هستن، خواستم مثال بزنم). تشكرهاي انجام شده از مقالات فني ما كه معمولاً چندين ساعت خسته كننده از ما ميگيرن رو با عكسهاي دوستان عزيز سياه رنگ در تاپيك هاي عكاسي و ... مقايسه كنيد. در اين جستارها (كه تنها از باب نمونه عرض شد) ميبينيد كه گاهي چند سطر نوشته درباره ي اتفاقي كه اون روز حين عكاسي براشون افتاده يا حتا بيان نكاتي كه الزاماً پيوندي با هوانوردي نداره گاهي بسيار بيشتر از مقالات فني افراد رنگي مثل ما تشكر دريافت كرده. و اين نكته رو هم فراموش نكنيد كه يك فعاليت مفرح مثل عكاسي در فضاي باز كجا؟ و چندين ساعت نشستن پاي رايانه و گردآوري و ترجمه ي خسته كننده كجا؟

اين كه كاربران رنگي از برخي نوشته ها تشكر ميكنن و از برخي تشكر نميكنن، دست كم دو دليل داره: يكي اين كه اونها به خاطر تجربه اي كه دارن قدر مطالب مفيد تر و ارزشمند تر رو به خوبي ميدونن و دكمه ي تشكر رو به آسوني خرج نميكنن، و ديگري اين كه اونها با تشكر از برخي نوشته هاي بهتر و تشكر نكردن از برخي نوشته هاي ضعيف تر به طور غير مستقيم مسير صحيح فعاليت رو به كاربران عادي گوشزد ميكنن.

اون پستهاي چند كلمه اي و به قول شما پوچ كه كاربران رنگي گاهي ميفرستن و 20 تا تشكر دريافت ميكنن رو ميشه به انواع ديگري در نوشته هاي كاربران سياه رنگ هم ديد، كه اتفاقاً گاهي تشكرهاي خوبي هم دريافت ميكنن (مثال خاصي الآن در ذهنم ندارم، بر اساس تجربه عرض ميكنم). البته جذاب بودن كاربران رنگي براي ديگران تا حدودي طبيعيه و كاريش نميشه كرد.

در ضمن شما يك كاربر معمولي رو اسم بياريد كه 100 پست مفيد داشته و تشكري از سوي مديران (رنگي ها) دريافت نكرده. مطمئن باشيد چنين كاربري اگه هم تعداد كمي تشكر دريافت كرده باشه بيشترش از سوي كاربران رنگي بوده. البته اين بستگي داره به اين كه شما منظورتون از پست مفيد چي باشه.

درباره ي اين كه فرموديد كه بسياري از مديران و رنگي هاي سايت تخصصي در زمينه ي هوانوردي ندارن فقط يه مثال عرض ميكنم، افراد زيادي در شركت هاي معتبر هواپيماسازي يا هواپيمايي هستن كه هيچ تخصصي در زمينه ي هواپيما ندارن ولي وجودشون براي اون شركت ها حياتي هست. شما يه سرچ ساده درباره ي مديران شركت هاي هواپيمايي شناخته شده در جهان بفرماييد ببينيد كه چه تعداد از مديران عامل اونها الزاماً تخصصي در زمينه ي هوانوردي يا هواپيما دارن و چه تعدادي ندارن. انجمن ما هم يك گروه هست كه تشكيلات خاص خودش رو داره. در عين حالي كه ما از افراد بسيار متخصصي در رده ي مديريت سايت بهره ميبريم، خوب يه تعداد از علاقمندان غيرمتخصص كه انصافاً اطلاعات پرباري در زمينه ي هوانوردي و هوافضا دارن اونها رو همراهي ميكنن. ما قانوني براي استفاده ي مطلق از متخصصان نداريم. همچنين انجمن ما از سوي علاقمندان غير متخصص كم سود نبرده و بخش قابل توجهي از رشد و ترقي انجمن رو بايد به حساب همين علاقمندان گذاشت.

در آخر يك توصيه كوچك به كاربران عادي دارم: درباره ي علايق و سلايق خودتون مطالب مفيد تهيه كنيد و بفرستيد، نه اين كه درباره ي چيزهايي كه احتمالاً ديگران بهش توجه نشون ميدن. خلاصه براي دل خودتون بنويسيد، نه براي به به و چه چه ديگران. بنده اين همه درباره ي هواپيماها مقاله دادم تا حالا كمتر پيش اومده در باره ي تامكت چيزي پست كنم، تامكتي كه اين همه طرفدار داره و كافيه اسمش در يك نوشته بياد تا كلي تشكر دريافت كنه. مطمئن باشيد اين كار خيلي بيشتر به وجهه و اعتبار شما در انجمن كمك ميكنه.

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,773
    سپاسگزاری شده : 54,143 بار در 2,966 پست
    قدرت امتیازدهی
    489
    Array

سلام... وقت بخیر
    جناب طالبزاده آیا منظور شما از اینکه اگر چیزی نمیدونیم سکوت اختیار کنیم یا فقط خواننده باشیم اینه که کلا تمام تازه واردها (یا کسانی که اطلاعات زیادی ندارند) باید سکوت اختیار کنند؟
    یا اینکه این نکته رو فقط در مباحث تخصصی رعایت کنند و در انجمن های عمومی میتونن وارد بحث بشن؟
    سلام بر شما ...

نه قربان ... اگر قرار باشه به دوستان تازه وارد بگیم ساکت باشید تا فقط ما حرف بزنیم که دیگه فروم نمیشه .
    عرض بنده دقیقا اینه که در حد اطلاعات موثقی که داریم حرف بزنیم . سئوال رو هم در خور ، بپرسیم .

قبلا هم عرض کرده بودم ، مثل داریم که ندونستن عیب نیست . نپرسیدن عیبه . اما به نظرم باید گفت درست نپرسیدن هم عیبه .

همه اینجاییم تا حرف بزنیم . اما این حرفی که میزنیم در آینده تبدیل میشه به شخصیت ما در این فضای مجازی و چه زیباست اگرز این شخصیت از ابتدا درست شکل بگیره ...

روز خوش ...

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    1,036
    سپاسگزاری شده : 735 بار در 128 پست
    قدرت امتیازدهی
    13
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط PAV101 نمایش نوشته ها
    سلام بر شما ...

نه قربان ... اگر قرار باشه به دوستان تازه وارد بگیم ساکت باشید تا فقط ما حرف بزنیم که دیگه فروم نمیشه .
    عرض بنده دقیقا اینه که در حد اطلاعات موثقی که داریم حرف بزنیم . سئوال رو هم در خور ، بپرسیم .

قبلا هم عرض کرده بودم ، مثل داریم که ندونستن عیب نیست . نپرسیدن عیبه . اما به نظرم باید گفت درست نپرسیدن هم عیبه .

همه اینجاییم تا حرف بزنیم . اما این حرفی که میزنیم در آینده تبدیل میشه به شخصیت ما در این فضای مجازی و چه زیباست اگرز این شخصیت از ابتدا درست شکل بگیره ...

روز خوش ...
    بنظر من سوالی که دوستمون در پستشون از شما کردند خیلی سوال خوب و کلیدی بود که در صورت دادن پاسخ مشخص، میتونه خط مشیی که انتظار دارید افراد غیر متخصص در این فروم طی کنند را مشخص کند.
    چون نمی خواهم پیش داوری کنم، خواهش می کنم یک بار دیگه سوال ایشون را بخوانید و در صورت امکان پاسخ مشخصتری بفرمایید.

7. سپاسگزاری ها (4):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,773
    سپاسگزاری شده : 54,143 بار در 2,966 پست
    قدرت امتیازدهی
    489
    Array

سلام ...

چشم ، دقیق تر عرض میکنم ...

من به عنوان یک تازه وارد . وارد سایت میشم و بدون مطالعه ، با اطلاعات عمومی در سطح خودم ، شروع میکنم به پرسیدن سئوالهای مختلف . آقا فلپ چیه ؟ آقا شرکت ایکس چی شد ؟ آقا من میخوام خلبان بشم ، چکار باید بکنم ؟ و این جور سئوالها ...

به نظر شما چند بار باید به این سئوالها جواب داده بشه ؟ چرا خیلی از کاربرها نخونده و نچرخیده ، از راه میرسند و هرچی به ذهنشون میرسه ، تکراری و ابتدایی ، میپرسند ؟ میدونید چند تاپیک در مورد این مسائل در سایت وجود داره ؟

اما حالا فکر کنید من عضو سایت میشم و در وحله اول سعی میکنم خواننده سایت باشم . بحث های دیگران رو میخونم و اگر در حد اطلاعات و دانسته هام بود ، در حد لازم جواب میدم . فکر میکنید چقدر طول میکشه تا به عنوان یک کاربر معتبر شناخته بشم ؟

اصلا مهم نیست تازه وارد باشیم یا نه . مهم اینه که به جا حرف بزنیم و حرفی بزنیم که برای حرف بعدیمون اعتبار باشه ...

اگر مورد خاصی مد نظرتون هست و هنوز جواب من در مورد اون مبهمه ، بفرمایید تا ریزتر و دقیقتر ادامه بدیم ...

روز خوش ...

سپاسگزاری
    2,349
    سپاسگزاری شده : 4,249 بار در 98 پست
    قدرت امتیازدهی
    49
    Array

سلام
    این تاپیک رو از اول دنبال می کردم و همه پست ها رو چندین بار مطالعه کردم.
    نظرات مختلف بود .اما هیچ کسی به مضمون پست اول توجه نکرد.
    نمی دونم بحث چرا به تشکر کردن از پست ها رسید.
    و نمی دونم چرا باز پای عکس و عکاسی به میان کشیده شد.
    عكسهاي دوستان عزيز سياه رنگ در تاپيك هاي عكاسي و ... مقايسه كنيد. در اين جستارها (كه تنها از باب نمونه عرض شد) ميبينيد كه گاهي چند سطر نوشته درباره ي اتفاقي كه اون روز حين عكاسي براشون افتاده يا حتا بيان نكاتي كه الزاماً پيوندي با هوانوردي نداره گاهي بسيار بيشتر از مقالات فني افراد رنگي مثل ما تشكر دريافت كرده. و اين نكته رو هم فراموش نكنيد كه يك فعاليت مفرح مثل عكاسي در فضاي باز كجا؟ و چندين ساعت نشستن پاي رايانه و گردآوري و ترجمه ي خسته كننده كجا؟
    من این موضوع رو به صورت شفاف توضیح می دم.انشاالله دیگه در این مورد ابهامی باقی نمونه.
    اول بگم در این سایت مهم نیست چه رنگی باشید.مهم اینه که همه یک رنگ و یک دل باشند.
    این که دوستان از پست هایی که در اونها عکسی ارسال شده تشکر می کنند بر می گرده به سلیقه اونها.اینجا هیچ اجباری برای تشکر کردن از هیچ پستی وجود نداره. پس بدونید حتمااین کار جذابیتی داره که دوستان را جذب خودش کرده!
    فرمودید کار مفرح و در فضای باز!!!!
    من از شما دعوت می کنم آخر این هفته (یا هر وقت که صلاح دونستید )برای عکاسی تشریف بیارید پشت باند تا با این کار مفرح از نزدیک آشنا بشید.
    شما از سختی های این کار چیزی می دونید؟؟از گرفتاری هایی که دوستان عکاس با آن ها مواجه شدند چیزی می دونید؟؟تو گرمای 40 -50 درجه ساعت ها عکاسی کردید؟؟
    یعنی چون فضا بازه یعنی کار مفرح؟؟ساعت هاوقت صرف ادیت عکس ها کردید؟
    نه عزیز من .عکاسی با موضوع طبیعت کار مفرحیه.
    کلا عکاسی هوانوردی تو این مملکت مثل مرغ عزا و عروسی می مونه.
    وقتی عکس سانحه ای منتشر میشه همه فریاد وا مصیبتا سر می دهند که آبروی مملکت رفت و چنین شد و چنان شد.
    اما برای مقالاتشون از همین عکس ها استفاده می کنند.
    من هیچ وقت دنبال تشکر کردن از پست هایم نبودم و نخواهم بود.
    چون تشکر کردن از پستم رو معیاری برای موفقیت یا عدم موفقیت خودم نمی دونم.
    همیشه اون کاری رو که صلاح دونستم انجام دادم .
    عکاسی هم برای من تنها یک سرگرمی لذت بخش نیست.
    من 1 سال فقط به خاطر این دیدگاه کار نکردم و برگشتنم به سایت فقط به این خاطر بود که احساس کردم این دیدگاه در نزد دوستان تغییر کرده!!!
    شما گله دارید که چرا مقالاتتون با استقبال مواجه نمی شن.
    گله به جایی هست.به جای تخریب کار سایر عزیزان دنبال علل این موضوع باشید .

در پست اول به این موضوع اشاره شد

نمی دانم کدام یک از شما عضو سایتهایی نظیر Airliners.net و یا سایت های شبیه آن هستید؟ اگر عضو هستید، آیا شده تا کنون مطلبی را به عنوان سئوال در آنجا مطرح کنید؟ اگر عضو هستید و این کار را انجام داده اید به خوبی می دانید که با یک سئوال ساده بدون توجه به ملیت شما و اینکه ایرانی هستید یا عرب یا آمریکایی و یا اروپایی به راحتی و در عرض مدت زمان کمی (کمتر از 24 ساعت) چندین پاسخ به سئوال شما داده می شود. تمامی اعضا به راحتی صحبت می کنند و آنچه در دل دارند و یا می دانند با دیگران در میان می گذارند و آدم از پست کردن مطلبی در آن سایت به دلیل زنده بودن و همکاری تمامی کاربران و وجود جنب و جوش و نشاط در سایت بسیار لذت می برد. درست است که به طور طبیعی در هر گفت و گویی تنش و به قول خودمون کل کل بین اعضا پیش می آید ولی به طور طبیعی کنترل می شود و در 90 درصد موارد پستها خواندنی و جالب هستند.
    ایشون پرسیدند چرا در این سایت ها وقتی سوالی مطرح میشه در زمان خیلی کوتاهی پاسخ های مختلفی دریافت می شه اما اینجا اینجوری نیست.
    خوب به این مطلب پاسخ بدید.
    سعی کنیم با هم مهربانتر باشیم.
    سرمایه اصلی سایت کاربران آن هستند .

موفق باشید
    پروردگارا
    به من آرامش ده
    تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    42,860
    سپاسگزاری شده : 56,568 بار در 4,844 پست
    قدرت امتیازدهی
    578
    Array

ببين جناب علي حيدري سابق
    مقاله اي كه بنده نوشته ام به زبان فارسي بود و در يك مجله داخلي چاپ شد با هدف بهبود اوضاع. اما ارسال عكس توسط شما در يك سايت بين المللي انجام شده براي ثبت شدن اسمتان براي اولين بار در airliners. محض اطلاع جنابعالي بنده مقاله اي نوشته بودم به زبان انگليسي در خصوص سوانح ايران براي كنفرانس 2011 ATRS كه بنده فقط به دليلي اينكه اين وضعيت اسفبار ايمني در اون كنفرانس توسط يك ايراني مطرح نشه از ارسال مقاله با وجود پذيرفته شدن چكيده مقاله خودداري كردم (در لحظه آخر). در حالي كه براي من كه دو سال پياپي در اين كنفرانس مقاله داشتم حضور در سومين سال پياپي خيلي معتبر تر از پديرفته شدن عكس شما در airliners است !!!
    شما اگر خيلي به ايمني علاقه داريد بجاي ارسال عكس سوانح كشور در سايتهاي خارجي لطف بفرماييد مقاله بنويسيد نه اينكه غر و نق بزنيد (با دوم هست امروز از اين اصطلاح استفاده مي كنم!)

توضيح دوست عزيزمون someone else اين نبود كه عكاسي كار بي ارزشي است. بلكه ميخواستند مقايسه اي انجام دهند. حالا شما براي اينكه بدانيد عكاسي در گذشته كه اين دوربينهاي ديجيتال نبود چگونه بود يكبار با يك دوربين غير ديجيتال و استفاده از نگاتيور عكس برداري بفرماييد تا متوجه شويد كاري كه الان انجام مي دهيد چقدر مي تواند سختتر باشد. اگر محبت كنيد يه مقاله اي هم از شما داشته باشيم ممنون ميشيم. نه اينكه به قول خودتان كار ديگران رو مورد تعرض قرار بديد !!!

درباره اينكه چرا در اينجا دير پاسخ داده ميشود هم خيلي واضح است: تعداد كاربران اينجا بسيار كمتر از airliners اشت. يعني موضوعي به اين سادگي !!!

Airman Basic
    سپاسگزاری
    2
    سپاسگزاری شده : 109 بار در 11 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

دو دوست عزیز جناب shahrokh و someone else

یک نکته در مورد تشکر ها عرض کنم.
    صرف نظر از تعدا تشکرها ، آیا کاربران متخصص هم نمی توانند زیر پست مفید تشکر بزنند؟ (صرف نظر از کاربران معمولی)
    ای کاربران رنگی که تعداشون هم کم نیست چرا به این مسائل رغبتی نیشان می دند؟ مگر آنها متخصص نیستند؟ که صد البته بعضی از آنها نیستند ولی آنهایی که متخصص هستند چرا حرکت حمایتی نشون نمی دند؟

نوشته بوديد كه مديران اين سايت بعضا تخصصي در هوانوردي ندارند. خب اين ادعاي شماست. البته براي داشتن سمت در اين انجمن لزوما نيازي به داشتن تخصص در زمينه هوانوردي نيست. خرد جمعي مديران فعلي ممكن است به اين نتيجه برسد كه فردي با وجود نداشتن تخصص در زمينه هوانوردي در اينجا داراي سمت بشه و اين ناقض هيچ قانون و مقررات و كنوانسيون وعهدنامه و قطعنامه اي نيست
    این ادعا را تلویحا هم شما و دوست دیگرمون تائید کردند. برای جلوگیری از بوجود آمدن تنش از ذکر اسامی اون افراد صرف نظر می کنم ولی اگر مایل بودیدی به صورت خصوصی می توانم خدمتتان عرض کنم.
    بله این موضوع ناقض هیچ قانونی نیست اما ناقض این حرف هست که تمامی دست اندر کاران این انجمن متخصص و این سایت تخصصی می باشد ، است.

در ضمن شما يك كاربر معمولي رو اسم بياريد كه 100 پست مفيد داشته و تشكري از سوي مديران (رنگي ها) دريافت نكرده. مطمئن باشيد چنين كاربري اگه هم تعداد كمي تشكر دريافت كرده باشه بيشترش از سوي كاربران رنگي بوده. البته اين بستگي داره به اين كه شما منظورتون از پست مفيد چي باشه.
    چشم، به صورت پیام خصوصی خدمت شما عرض می کنم.

شما ميتونيد از طريق پروفايل بنده و يا پروفايل جناب Avenger يا Jimbokhepel ياnnorbert يا ....جستارها و مقالات ما رو كه در گذشته نوشتيم ببينيد و قضاوت كنيد (البته دوستان ديگه اي از مديران و غير مديران هم بوده و هستن، خواستم مثال بزنم). تشكرهاي انجام شده از مقالات فني ما كه معمولاً چندين ساعت خسته كننده از ما ميگيرن رو با عكسهاي دوستان عزيز سياه رنگ در تاپيك هاي عكاسي و ... مقايسه كنيد. در اين جستارها (كه تنها از باب نمونه عرض شد) ميبينيد كه گاهي چند سطر نوشته درباره ي اتفاقي كه اون روز حين عكاسي براشون افتاده يا حتا بيان نكاتي كه الزاماً پيوندي با هوانوردي نداره گاهي بسيار بيشتر از مقالات فني افراد رنگي مثل ما تشكر دريافت كرده.
    حداقل حمایت کافی رو از جانب متخصصین سایت داشتید. نداشتید؟
    ولی برای دیگران هم اینگونه است؟
    درباره ي اين كه فرموديد كه بسياري از مديران و رنگي هاي سايت تخصصي در زمينه ي هوانوردي ندارن فقط يه مثال عرض ميكنم، افراد زيادي در شركت هاي معتبر هواپيماسازي يا هواپيمايي هستن كه هيچ تخصصي در زمينه ي هواپيما ندارن ولي وجودشون براي اون شركت ها حياتي هست. شما يه سرچ ساده درباره ي مديران شركت هاي هواپيمايي شناخته شده در جهان بفرماييد ببينيد كه چه تعداد از مديران عامل اونها الزاماً تخصصي در زمينه ي هوانوردي يا هواپيما دارن و چه تعدادي ندارن
    این مورد که فرمودید لا یک بحث جداست. بله اونها در زمینه هوانوردی اطلاعاتی ندارند ولی در مورد وظیه ای که به آن ها در آن قسمت از سازمان محول شده تخصص دارند.

سخن آخر اينكه حضور در اينجا اجباري نيست و بي مزد و منت است !! پس بياييد اينقدر غر و نق نزنيم
    این جمله آخر شما برای همه ما آشنا هست. در خیلی جاها این رو شنیدیم.
    همینی هست که می بینی می خوای بخواه می خوای نخواه!

چشم غر و نق نمیزنیم.
    خدانگهدار

سپاسگزاری
    2,349
    سپاسگزاری شده : 4,249 بار در 98 پست
    قدرت امتیازدهی
    49
    Array

باز بحثو شخصی کردید.
    من در مورد همون مقاله ای هم که نوشتید انتقاد دارم.اماجاش اینجا نیست.
    ببین دوست عزیز من بارها گفتم.بحث شخصی بمونه واسه بیرون از انجمن.
    یه قرار ملاقات حضوری ترتیب بدیم و در مورد این موضوع صحبت کنیم.
    جای این بحث ها توی سایت نیست.
    عنوان تاپیک و پست اولش هم نقد عکس و عکاس نبود.
    این که من می خواستم اولین عکسم در ایرلاینرز عکس سانحه باشه و دنبال شهرت و این حرف ها بودم کاملا شخصیه و در حیطه وظایف شما نیست.

اينكه غر و نق بزنيد
    چیزی نمی گم.
    من به نگارش شما عادت کردم.این گونه نوشتن رو مایه مباهات خودتون می دونید.
    فقط می تونم تاسف بخورم.
    حالا شما براي اينكه بدانيد عكاسي در گذشته كه اين دوربينهاي ديجيتال نبود چگونه بود يكبار با يك دوربين غير ديجيتال و استفاده از نگاتيور عكس برداري بفرماييد
    من عکاسی رو با دوربین لوبیتل شروع کردم .
    هنوزم این دوربین رو دارم و با نگاتیو هم به خوبی آشنام.
    دوربین های مختلفی عوض کردم تا آخرش slr خریدم.
    هیچ وقت خودم رو عکاس نمی دونم و همیشه آماده یاد گرفتنم.
    پروردگارا
    به من آرامش ده
    تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

13. سپاسگزاری ها (4):

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. اختلافات در ICAO// حتما بخوانید
    توسط Behrang در انجمن انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-11-2008, 21:30