@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77

جستار: بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

Airman Basic
    سپاسگزاری
    2
    سپاسگزاری شده : 109 بار در 11 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : بهبود وضعیت سایتمان - حتما بخوانید و نظر دهید

نقل قول نوشته اصلی توسط safaeian نمایش نوشته ها
    البته این بی پاسخ موندن سوال و پست ها یه جورایی بستگی به نویسندش داره شاید این سوال رو دونفر مختلف بپرسند یکی جواب ببگیره دیگری نه..
    نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش نوشته ها
    اول: به نظر من قدیمها! جو سایت صمیمانه تر بود.

دوم: یکی از اشکالات این فروم- به نظر من- وجود دکمه تشکر هست که به نظر من یک نوع تعارف بازی برای جلب رضایت افراد هستش و در بسیاری ازبحثها باعث ایجاد دسته بندی و شدیدترشدن مشکل میشه. در کل مشکلاتش بیشتر از محاسنشه. اگه کسی پست خوبی گذاشت بهتره که در یک سیستم امتیازدهی مناسب بقیه بتونن بهش امتیاز بدن و باعث رشدش در سایت بشن.
    دقیقاً این دو نکته به وفور در سایت مشاهده میشه.
    کاملا جواب دادن ها و دکمه تشکر ها بر اساس شخص کاربر هست نه پست اون.

مثلا بارها مشاهده شده که از جانب کاربران رنگی پستی کاملا بی محتوا و کاملا پوچ چند کلمه ای که حتی یک جمله را هم به زور تشکیل می دهند 20 تا تشکر خورده ولی یک کاربر معمولی 100 پست مفید میده مجموع تشکرهای اون در پستهاش به اندازه اون پست بی ارزش کاربر رنگی هم نیست.

در صورت نیاز مثال مستند قابل ارائه است.

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    888
    سپاسگزاری شده : 4,210 بار در 526 پست
    قدرت امتیازدهی
    47
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyan1 نمایش نوشته ها
    دقیقاً این دو نکته به وفور در سایت مشاهده میشه.
    کاملا جواب دادن ها و دکمه تشکر ها بر اساس شخص کاربر هست نه پست اون.

مثلان بارها مشاهده شده که از جانب کاربران رنگی پستی کاملا بی محتوا و کاملا پوچ چند کلمه ای که حتی یک جمله را هم به زور تشکیل می دهند 20 تا تشکر خورده ولی یک کاربر معمولی 100 پست مفید میده مجموع تشکرهای اون در پستهاش به اندازه اون پست بی ارزش کاربر رنگی هم نیست.

در صورت نیاز مثال مستند قابل ارائه است.
    در پیرو مطالب شما
    من خودم به شخصه نشده یا اگرم شده بسیار انگشت شمار شده که مدیران ارشد سایت (اون قرمزا) از من به خاطر پستی تشکر کرده باشند دلیلشو هم میدونم نیازی هم نمیبینم. اگر پستی یا جوابی میدم بی منت هست و نیازی هم به تشکر ندارم ولی من خودم وقتی مطلب کسی رو بخونم و حداقل استفاده رو ازش ببرم حداقل کاری که خودم رو موظف به انجامش میدونم در جبران این لطف بکنم یک تشکر هست
    نمیخواد راه دور برید تو همین تاپیک از بالا تاپایین تشکرا رو ببینید متوجه منظور میشوید مثالا جناب تامکتر عزیز
    هی فلانی زندگی شاید همین باشد

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    17,934
    سپاسگزاری شده : 15,145 بار در 1,125 پست
    قدرت امتیازدهی
    154
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط safaeian نمایش نوشته ها
    در پیرو مطالب شما
    من خودم به شخصه نشده یا اگرم شده بسیار انگشت شمار شده که مدیران ارشد سایت (اون قرمزا) از من به خاطر پستی تشکر کرده باشند دلیلشو هم میدونم نیازی هم نمیبینم. اگر پستی یا جوابی میدم بی منت هست و نیازی هم به تشکر ندارم ولی من خودم وقتی مطلب کسی رو بخونم و حداقل استفاده رو ازش ببرم حداقل کاری که خودم رو موظف به انجامش میدونم در جبران این لطف بکنم یک تشکر هست
    نمیخواد راه دور برید تو همین تاپیک از بالا تاپایین تشکرا رو ببینید متوجه منظور میشوید مثالا جناب تامکتر عزیز
    دوست عزیزم
    من اصلا نمیدانم که چرا بحث این تاپیک به این سمت کشیده شد؟ سئوال من اینجاست که آیا مشکل اعضا و دلیل تنبلی و کم تحرک بودن اعضا در گرفتن و یا نگرفتن تشکر است؟ من که فکر نمی کنم این چنین باشد. البته درست هست که شاید در همون به اصطلاح اعتماد به نفس شخص تازه وارد تاثیر داشته باشه (که مثلا چرا من با اینکه پست مفیدی زدم اما هیچ کس از من تشکر نکرد و در واقع به من توجهی نکرد!) حالا من از دید دیگری به موضوع نگاه می کنم که اگر پس از مطرح نمودن مطلبی به جای گرفتن تشکر تعداد زیادی پاسخ با افکار متفاوت به اون داده بشه بسیار بهتر و جذاب تر هست! یعنی به جای اینکه با یک انگشت و یک کلیک تبدیل به تشکر بشه کلی دکمه کیبورد فشرده شده و جوابی به مطلب داده شده و کلی وقت صرف اون شده پس بسیار برای نوشته من اهمیت قائل بوده اند! آیا این چنین فکر نمی کنید؟
    در مورد اینکه مدیران ارشد سایت و یا هر کدام از اعضا بخواهند از فرد و یا افرادی تشکر کنند و یا نکنند در اختیار خودشان است و هیچ کسی و تاکید می کنم هیچ کسی نمی تواند به آنها ایراد بگیرد. اگر دقت کنید من و شما هم این چنین عمل می کنیم و از تمام نوشته ها تشکر نمی کنیم و از آنهایی که خوشمان می آید تشکر می کنیم. آیا چنین نیست؟

من پیشنهاد می کنم که بحث تشکر کردن و یا نکردن را در اینجا تمام کنید و اعضا بگویند که چرا دوست ندارند توی بحث ها شرکت کنند؟ آیا از دادن پاسخ می ترسند که جوبشان اشتباه باشد؟ آیا جوابی دارند اما حوصله تایپ ندارند؟ آیا چون دیگران هیچ چیزی نمی نویسند پس نوشتن مطلب را بیهوده می دانند؟

تمامی اعضایی که این مطلب رو می خونید لطفا نظر بدین.

Wing Commander
    سپاسگزاری
    22,109
    سپاسگزاری شده : 26,551 بار در 1,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    262
    Array

به نظر من شرکت کردن در مباحث و پاسخ سوالات را دادن رو باید از یکدیگر جداکرد، در این انجمن تا اونجائی که بنده خودم شاهد بودم بسیار به ندرت اتفاق می افته که کسی سوالی تخصصی طرح کند و جوابی دریافت نکند و بسیارند سوالاتی که جواب متناسب را دریافت می کنند.
    اما در مورد شرکت در مباحث من فکر میکنم یکی از عوامل جذابیت اون بحث برای مخاطب هستش که باز عوامل مختلفی در این جذابیت می توانند تاثیر بگذارند و برای افراد مختلف این عوامل می توانند متفاوت باشند مثل موضوع بحث، نحوه بیان متناسب با بحث(مثلاً بعضی موارد با حالتی طنز بیان شوند بعضی مطالب به صورت رسمی و...)،بار علمی بحث و ...
    یکی دیگر از موارد اینکه مشاهده میشه که مطلبی به صورت کاملاً تخصصی عنوان می شود و خوب طبیعتاً افرادی که در آن زمینه تخصص لازم را دارند قادر خواهند بود تا در آن بحث شرکت کنند و ممکن است که بعضاً مخاطب های خاص خودش رو داشته باشد و نباید توقع داشت تا اکثر کاربران در آن شرکت کنند
    آدم های بزرگ سکوت را برای سخن گفتن برمی گزینند
    آدم های متوسط گاه سکوت را بر سخن گفتن ترجیح می دهند
    آدم های کوچک با سخن گفتن بسیار، فرصت سکوت را از خود می گیرند

Airman Basic
    سپاسگزاری
    2
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidpm نمایش نوشته ها

من پیشنهاد می کنم که بحث تشکر کردن و یا نکردن را در اینجا تمام کنید و اعضا بگویند که چرا دوست ندارند توی بحث ها شرکت کنند؟ آیا از دادن پاسخ می ترسند که جوبشان اشتباه باشد؟ آیا جوابی دارند اما حوصله تایپ ندارند؟ آیا چون دیگران هیچ چیزی نمی نویسند پس نوشتن مطلب را بیهوده می دانند؟
    بحث سر تشکر نیست.. بحث سر این موضوع هست که وقتی کسی پستهایش مورد بی مهری حداقل کابران متخصص(!) قرار میگیره دیگه اشتیاقی برای ادامه نداره.
    بگذریم که بعضی از رنگی های سایت از مدیران ارشد گرفته تا مدیران خرد اصلا تخصصی در زمینه هوانوردی ندارند!
    آن موقع حصوله ی تایپ کردن هم می ره. و خیلی چیزهای دیگه ....................

6. سپاسگزاری ها (9):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    44,131
    سپاسگزاری شده : 58,404 بار در 4,965 پست
    قدرت امتیازدهی
    597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyan1 نمایش نوشته ها
    بحث سر تشکر نیست.. بحث سر این موضوع هست که وقتی کسی پستهایش مورد بی مهری حداقل کابران متخصص(!) قرار میگیره دیگه اشتیاقی برای ادامه نداره.
    بگذریم که بعضی از رنگی های سایت از مدیران ارشد گرفته تا مدیران خرد اصلا تخصصی در زمینه هوانوردی ندارند!
    آن موقع حصوله ی تایپ کردن هم می ره. و خیلی چیزهای دیگه ....................
    شما با جمعا 2 نوشته (تا اين زمان) چه طور به اين نتيجه رسيده ايد؟؟

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    1,058
    سپاسگزاری شده : 1,499 بار در 314 پست
    قدرت امتیازدهی
    19
    Array

سلام دوباره،

حالا که موضوع به بحث تشکر کردن یا نکردن رسید اجازه میخوام تا در این مورد یه نظری بدم،
    بودن یک چیزی به اسم تشکر مفیده! مثلا یه سری به یه فروم دیگه ای بزنیم که این دکمه رو نداره. البته اسمی ازش نمیبرم؛
    تو همچین فرومی یک نفر مطلبی میزاره و هر کسی یک پست دو کلمه ای میزنه که "ممنون" "خیلی خوب بود" "آقا دستت درد نکنه" و.... که اینها ارزشی ندارن! فکر میکنم تشکر برای این اینجا هست که کسی اعضا بیان کنن مطلب رو خوندن و شاید مفید بوده باشه براشون.

بنابراین مسئله ی اصلی اینجاست که چرا اگر کسی نظری داره یا سوالی داره یا چیزی مرتبط با این پست میدونه بیان نمیکنه؟
    آیا کاربرا فکر میکنن اون مطلب فقط برای اطلاع رسانیه و جای سوال کردن نیست؟

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    888
    سپاسگزاری شده : 4,210 بار در 526 پست
    قدرت امتیازدهی
    47
    Array

وحید جان من بیشتر دارم در مورد موضوع تاپیک یعنی بهبود وضعیت سایت صحبت میکنم که یک مشکلی که من میدیدم بحث تشکرهای صلیغه ای بود. درسته هیچکس برای جمع کردن تشکر پست نمیزنه و من هم تا پستی برام مفید نباشه و مطابق نظرم نباشه تشکر نمیکنم چون تصورم اینه که با تشکر کردن از پستی دارید اونرو تایید میکنید ولی به این توجه کنید که اگر از پست کسی تشکر بشه شخص فکر میکنه که نوشته هاش مفیده و بیشتر تشویق میشه تا در سایت فعال باشه .
    در مورد موضوعی که شما مد نظرتون هست یعنی دلیل پست ندادن ها من به شخصه تمام سعیم رو میکنم تا حداقل پست هارو بدم دلایلشم میگم
    اول اینکه پست کمتر دادن تجربه ای بوده که من از سایت های قبلی که درش عضو بودم بدست اوردم
    دوم اینکه همانطور که گفتم من در این سایت احساس صمیمیت نمیکنم و بیشتر خوانندم تا نویسنده
    سوم اینکه وقتی موسسان این سایت از نوشته هام استقبال نمیکنند پس دلیلی نمیبینم چیزی بنویسم
    این دلایل من به شخصه بود امیدوارم به خواسته شما پاسخ داده یاشم
    هی فلانی زندگی شاید همین باشد

Airman Basic
    سپاسگزاری
    2
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrokh نمایش نوشته ها
    شما با جمعا 2 نوشته (تا اين زمان) چه طور به اين نتيجه رسيده ايد؟؟
    شما به مطالبی که بنده نوشتم توجه کنید. اینکه چه طور و در چه بازه ی زمانی و از کجا فهمیدم چه اهمیتی دارد؟

11. سپاسگزاری ها (5):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,784
    سپاسگزاری شده : 54,161 بار در 2,966 پست
    قدرت امتیازدهی
    490
    Array

سلام خدمت دوستان ... عرض شب بخیر دارم ...

سایتهای عمومی با قابلیت ارسال نظر ، مثل فرومها ، خواصی متفاوت از یک سایت یک طرفه دارند . فرومها معمولا به عنوان محلی برای بحث و تبادل نظر شکل میگیرند . در ابتدای راه , معمولا اعضای فعال ، همون گردانندگان و مالکین سایت هستند . طبیعیه که انجمن در این مرحله بسیار شبیه به یک محفل خودمونیه . هر چه سایت بزرگتر و تخصصی تر بشه ، برای کنترل جو و جلوگیری از رواج حرفهای خودمانی به جای مطالب تخصصی ، همینطور برای کنترل فضای گفتگو و پالایش اون از حرفهای دردسر ساز (که همه ما میدونیم چی هستند و چطور میتونن مشکل درست کنند) باید جو رو به سمت رسمی شدن پیش برد . این الزامیه برای ادامه کار انجمن . طبیعیه که دوستان با تجربه تر و اصطلاحا قدیمی تر یا به قول دوستان ، " رنگیها " ، به دلیل آشنایی بیشتر با روحیات سایر کاربران و جو انجمن ، با جهت گیری خواسته یا ناخواسته و کانالیزه شدن در این فضا به شدت گرفتن این خصیصه کمک میکنند و این به مرور باعث ایجاد زمینه بیشتر برای تبدیل محیط قهوه خانه ای به محیطی کاملا جدی و در عین حال تخصصی میشه . طبیعیه که هر چه از صحبت کوچه و بازاری و الفاظ عامیانه در سایت کم کنیم ، اونچه باقی میمونه یا بهتر بگم ، میتونه باقی بمونه ، بحثهاییه که ارزش علمی و باز آموزشی بیشتری دارند .

این محیط با وجود دلچسپی که بواسطه سطح تخصصی برای کاربران آشنا با محیط داره ، برای کاربران جدیدتر کمی غیر ملموسه و بعضا به دلیل عدم مشاهده بحثهای عامیانه که ما اشتباها در بسیاری از موارد اون رو با بحث دوستانه اشتباه میگیریم ، باعث احساس خفقان و عدم نشاط میشه و البته کاملا طبیعیه .

مثالی بزنم . همه ما زمانی که وارد یک اداره یا سازمان رسمی و یا جایی میشیم که میدونم رسمیت زیادی داره ، ناخودآگاه مواظب کارهامون ، حرفهامون و در کل مراقب فضای اطاق هستیم . در برخورد با کارکنان اونجا در وحله اول با رسمیت بیشتری برخورد میکنیم . در حالی که همون کارکنان در برخورد با هم کاملا صمیمیت دارند و ما هم اگر کارمون زیاد با اون سازمان یا اداره طول بکشه به تدریج با درک فضا ، ارتباط بهتری با محیط برقرار میکنیم .

انجمن ایرواسپیس تاک مدت نسبتا زیادیه که فعالیت داره . اعضای زیادی هم داره و همونطور که میدونیم ، بسیاری از عزیزان حاضر مستقیما درگیر صنعت هوانوردی این مملکت هستند . یعنی متخصصند . طبیعیه که این فضا برای دوستان تازه وارد خصوصا دوستانی که هنوز محصل هستند و تجربه روابط اجتماعی زیادی ندارند ، کمی غیر دوستانه و ناملموسه . ممکنه باعث ایجاد دلهره برای سئوال کردن هم بشه . کاریش هم نمیشه کرد . تفاوت نحوه فکر کردن در سنین مختلف ، کمی ارتباط رو کند میکنه .

راه حل بسیار ساده است ...
    نگاه به انجمن بصورت یک کتاب تخصصی و پذیرش این که این انجمن جایی برای آرام کردن هیجان ناشی از علاقه به هواپیمایی و پرسیدن بدون فکر هرآنچه به ذهن میرسه ، نیست . انجمنی که مرتبط با یکی از تخصصی ترین صنایع جهانه و فقط هم در این رابطه فعالیت میکنه ، با یک انجمن عمومی که بخش هوانوردی هم داره ، متفاوته . باید در حد بالاتری فکر کنیم و واقعا اگر میدونیم و میتونیم ، وارد بحث بشیم . در غیر این صورت ، خواننده بودن ، بالاترین بهره رو از این انجمن ، نصیب خودمون و دیگران میکنه .

این مورد ممکنه برای دوستان جدیدتر ، کمی خسته کننده و غیر صمیمی باشه ، اما همین دوستان با گذشت زمان ، خود عاملی میشن برای تشدید فضای تخصصی ...

تغییر نگاه به ماهیت انجمن ، میتونه قضاوت پیشاپیش رو تعدیل و کنترل کنه ...

موفق باشید ...

صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. اختلافات در ICAO// حتما بخوانید
    توسط Behrang در انجمن انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-11-2008, 21:30