@aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

جستار: نظرسنجی در جهت تشکیل نیروی هوایی ایران در آیوااو

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    996
    سپاسگزاری شده : 354 بار در 53 پست
    قدرت امتیازدهی
    14
    Array

پیش فرض نظرسنجی در جهت تشکیل نیروی هوایی ایران در آیوااو

با سلام.
    دوستان من خودم به نیروی هوایی و بخصوص بالگرد علاقه ی خاصی دارم.این تاپیک رو راه اندازی کردم تا دوستانی که موافق راه اندازی یه همچین جمعی تحت شبکه ی آیوااو هستند اینجا اعلام آمادگی کنند.

2. سپاسگزاری ها (5):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,199
    سپاسگزاری شده : 49,939 بار در 2,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در جهت تشکیل نیروی هوایی ایران در آیوااو

جناب DarkLordSaba ... سلام ...

امیدوارم اطلاع داشته باشید که شبیه سازی هرگونه عملیات پروازی نظامی ، شامل شبیه سازی درگیریهای هوای ، تهاجم زمینی ، اسکورت ، نظارت و مراقبت هوایی و بطور کلی انجام هرگونه عملیات تهاجمی یا تدافعی در شبکه ، از طرف سازمان ایوائو ممنوع اعلام شده .

تشکیل هر گروهی تحت عنوان نیروی هوایی ، طبق نظر کمیته اجرایی سازمان ایوائو ، مستلزم اخذ موافقت سازمان ایوائوست . در صورت عدم موافقت سازمان ، گروه تشکیل شده ، عملا اجازه انجام عملیات پروازی غیر متعارف را نداشته و در صورت ردیابی ، خلبانان مربوطه مشمول تنبیهات کمیته اجرایی خواهند بود . همچنین در نبود مجوزهای لازم ، گروه تنها مجاز به انجام پروازهای جابجایی در مسیر های مشخص مطابق رویه غیر نظامی خواهند بود .

اخذ مجوز تنها در غالب مجوزهای موردی در دپارتمان عملیات پروازی ویژه ممکن است که اولا این دپارتمان در حال حاضر در دیویژن ایران فعال نیست و ثانیا در صورت وجود ، اخذ هر مجوز مانند برقراری ایونت ، نیاز به هماهنگی دارد .

با توجه به مواردی که عرض کردم ، نیروی هوایی و پروازهای آن در شبکه ایوائو بسیار دست و پا بسته بوده و عملا آزادی چندانی در اجرای طرح های مورد نظر نخواهند داشت .

فراموش نکنید ، شبکه ایوائو ، شبکه پروازی نظامی نیست و ناظرین شبکه حساسیت ویژه ای در این مورد دارند .

روز خوش

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    996
    سپاسگزاری شده : 354 بار در 53 پست
    قدرت امتیازدهی
    14
    Array

قوانین رو ضمنی مطالاعه کرده بودم.راستش در صورت رسیدن به حد نصاب قصد تشکیل اس او جی داشتم.هرچند خودم فقط استارت میخواستم بزنم.باید دنبال یه مدیرعامل آگاه بود.
    با تشکر از تذکرات.راستش برای خودم سخت بود بتونم محدودیت ها رو به این زیبایی بیان کنم.

5. سپاسگزاری ها (3):

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    1,005
    سپاسگزاری شده : 1,489 بار در 313 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

سلام دوستان.

آقای طالب زاده، سلام. با این حال دیدم که گروه هایی با callsign IRIAF پرواز میکنن؛ از نظر ایوائو این پروازها مشکلی ندارند؟

اگر پرواز نظامی صرفا با این نام ها باشند و شبیه سازی جنگی در کار نباشه باز هم محدودیتی وجود داره؟

با تشکر.

7. سپاسگزاری ها (3):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,199
    سپاسگزاری شده : 49,939 بار در 2,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

سلام ...

خیر . پروازها اصولا با کال ساینشون سنجیده نمیشن . رفتار اونها برای سوپروایزر ها مهمه ...

شما میتونید هر نوع هواپیمایی ، حتی جنگنده رو انتخاب بفرمایید ، کانکت بشید و با اون پرواز کنید . وی اف ار یا آی اف آر و این محدودیتی نداره . اما گذر از محدودیت ها و مرزهای هوانوردی عمومی و غیر نظامی ، مثل سرعت فراصوت روی خشکی (!) موجب حساس شدن سوپروایزرها به پرواز شما و رصد نامحسوس اون و نهایتا دریافت اخطار خواهد شد .

یه نکته ای رو عرض کنم ...
    چندوقت پیش یکی از دوستان با کنکورد از لندن به سمت تهران می اومدند . روی کانال ایران داشتیم با هم حرف میزدیم که صدا زنگ اخطار رو زیر صدای ایشون شنیدیم . کلام رو قطع کردند و بعد از 2 دقیقه ، عصبانی ، ادامه دادند که سوپروایزر بهم گفته " سرعتت رو کم کن ، روی خشکی مجاز نیستی سوپرسونیک بری " ، منم جواب دادم به تو مربوط نیست و چنین قانونی نداریم . اینو که گفتند سوپروایزر ناظر ، پیغام اخطار دوم رو هم براشون فرستاد و ایشون رو مجبور کردند تا تهران ، ساب سونیک ادامه بدن !!! حساسیت رو ببینید ...

پروازهای نظامی ، به اون صورتی که اغلب دوستان انتظار دارند ، فقط با مجوز امکان پذیره که البته ما تمرین حمله و رهگیری رو هم با کسب مجوز در میدان تیر سمنان انجام داده ایم . اما همونطور که عرض کردم ، با مجوز !

شب خوش ...

جستارهای مشابه

1. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 27-07-2009, 23:04