@aerospacetalk
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

جستار: آیا عینک های آفتابی پلاریزه در بلند مدت برای چشم مشکل ایجاد میکند؟

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,615
    سپاسگزاری شده : 13,426 بار در 1,034 پست
    قدرت امتیازدهی
    125
    Array

پیش فرض آیا عینک های آفتابی پلاریزه در بلند مدت برای چشم مشکل ایجاد میکند؟

سلام بر دوستان عزیز...طی چند پرواز اخیر سردرد هایی پیدا کردم...اساتید و همکلاسی هام میگن مشکل از عینکه که پلاریزه هست
    آیا این گفته صحت داره؟حتی به گفته یکی از دوستان پلاریزه در بلند مدت باعث ضعیف شدن چشم هم میشه!
    یعنی باز باید عینکم رو عوض کنم؟
    I think Beautiful is just a word, and words can't really describe what we feel when we leave the ground to take to the air...
    Diamond for ever

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    15,310
    سپاسگزاری شده : 157,143 بار در 8,930 پست
    قدرت امتیازدهی
    1290
    Array

پیش فرض پاسخ : آیا عینک های آفتابی پلاریزه در بلند مدت برای چشم مشکل ایجاد میکند؟

عينک هاي آفتابي غيراستاندارد، به علت کيفيت نامناسبي که دارد، باعث ورود ميزان بيشتري از نور خورشيد به داخل چشم ها مي شود.

برخي عينک سازي ها و مراکز چشم پزشکي دستگاه سنجش UV دارند که ميزان عبور اين اشعه را در عينک نشان ميدهد.

عینک آفتابی غیر استاندارد، موجب بروز زخم قرنيه و آستيگماتيسم ميشود.

لذا استفاده از عينكهاي آفتابي با شيشه نمره صفر كه به تاييد كارشناس بينايي سنجي و يا چشم پزشك رسيده باشد توصيه ميشود.

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,615
    سپاسگزاری شده : 13,426 بار در 1,034 پست
    قدرت امتیازدهی
    125
    Array

پیش فرض پاسخ : آیا عینک های آفتابی پلاریزه در بلند مدت برای چشم مشکل ایجاد میکند؟

ممنون از استاد ماه بابت پاسخشون.اما مساله اینجاست که عینک من UV400 و استاندارد هست!
    اما حرف بعضی از دوستان در مورد پلاریزه بودن عینک یکم منو نگران کرده!
    I think Beautiful is just a word, and words can't really describe what we feel when we leave the ground to take to the air...
    Diamond for ever

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    15,310
    قدرت امتیازدهی
    1290
    Array

يك عينك آفتابي چند ويژگي بايد داشته باشد :

1- از حيث جذب اشعه ماوراء بنفش استاندارد باشد .

2- شيشه هاي عينك قوس نداشته باشد يعني نمره آستيگمات آن صفر باشد.

3- نمره شيشه هاي عينك صفر باشد يعني نزديك بين و يا دوربين نباشد.

4- فاصله بين 2 مركز كانوني شيشه هاي عينك با فاصله بين 2 مردمك چشم ها يكي باشد.

5- جنس آن شيشه باشد .

6- درصد تيرگي و رنگ شيشه ها توسط چشم پزشك تعيين شده باشد.

عينكهاي پلاريزه
    عدسيهاي پلاريزه خيرگي نور خورشيد را كه انعكاس يافته از سطوح صافي مثل سنگفرش خيابانها و يا سطح آب باشند از بين ميبرند. از اين نظر در مواردي مثل رانندگي و يا ماهيگيري ميتوانند بسيار مفيد باشند.

بهترين عينكهاي آفتابي آنهايي هستند كه 100% شعاع UV را جذب نموده، بهترين كيفيت اپتيكي را داشته و کمترين احتمال شکسته شدن را داشته باشند.

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    1,019
    سپاسگزاری شده : 745 بار در 130 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Diamond نمایش نوشته ها
    سلام بر دوستان عزیز...طی چند پرواز اخیر سردرد هایی پیدا کردم...اساتید و همکلاسی هام میگن مشکل از عینکه که پلاریزه هست
    آیا این گفته صحت داره؟حتی به گفته یکی از دوستان پلاریزه در بلند مدت باعث ضعیف شدن چشم هم میشه!
    یعنی باز باید عینکم رو عوض کنم؟
    اصولا بر خلاف تصور عمومی، ارتباط چشم و سردرد زیاد نیست. برای پیدا کردن علت سردرد ابتدا جای دیگری جستجو کنید.

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    15,310
    قدرت امتیازدهی
    1290
    Array

تشخيص سردردهاي ناشي از عيوب چشم و عينك ساده است.

پس از بيدار شدن ، فرد هيچگونه سردردي ندارد اما بعد از انجام كارهاي چشمي ( مانند مطالعه ) و يا استفاده از عينك ، سردرد بتدريج شروع شده و به اوج ميرسد .

با برداشتن عينك و يا استراحت دادن به چشم ها اين قبيل سردردها به تدريج كاهش يافته و برطرف ميشوند.

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    2,573
    سپاسگزاری شده : 16,946 بار در 1,174 پست
    قدرت امتیازدهی
    145
    Array

دایموند عزیز سلام
    چند روز پیش جایی بودم و عینکی خریدم. در بروشور عینک که تا کنون اسم آنرا هم نشنیده بودم متوجه شدم که پولارویز را برای خلبانی توصیه نکرده است. نه تنها خلبانی برای کارهایی که با ابزار دقیق سروکار دارند یعنی کارهایی که آلارمهای رنگی در آنها تعیین کننده می باشند. مارک عینک راندولف اینجنیرینگ (Randolph engineering) می باشد و از سال 1982 عینکهای ارتش آمریکا را تامین می کند. در هوانوردی آمریکا هم انحصاری عینک ارائه می کند.
    به سایت آن مراجعه ای کنی بد نیست.
    در زمینه Ray Ban هم به خاطر داشته باشید که تقلبی زیاد دارد و تنها نماینده رسمی آن در ایران نمایندگی معماری در بوشهر می باشد. امروز Ray Ban اصل زیر 190 هزار تومان قابل تهیه نمی باشد.
    Quality First
    Safety Always

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن های هواپیماهای آموزشی,آزمایشی و پهپادها
    سپاسگزاری
    2,615
    سپاسگزاری شده : 6,197 بار در 398 پست
    قدرت امتیازدهی
    64
    Array

سلام
    من از یک کارشناس پرسیدم عینک های پولاریزه را اصلا توصیه نمیکرد!
    اما یو وی را مهمترین عامل عنوان کرد و مارک های معتبر که روی دسته و شیشه اونها مارک برجسته داره
    جناب ماه گفتید شیشه عینک قوس نداشته باشه! یعنی چی؟ منظورتون تفاوت ضخامته
    چون همه عینک ها قوس دارند

خود من از پلیس استفاده میکنم که بیشترین قوس را داره اما خداییش خیلی خوبه
    چون تو آفتاب خوزستان دو سه بار عینک عوض کردم وقتی خونه میومدم چشم هام درد میگرفت اما با این عینک هیچ مشکلی ندارند چون همه چشم و اطراف را میپوشونه و از اطراف نور به چشم نمیخوره

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    2,573
    سپاسگزاری شده : 16,946 بار در 1,174 پست
    قدرت امتیازدهی
    145
    Array

صحبت از مارک شد حیفم آومد یه عینک ایرانی بسیار استاندارد را معرفی نکنم.
    قصد داشتیم برای سازمانی در سطح وسیع عینک استاندارد تهیه کنیم. هدف هم عینک خارجی بود. یک شرکت ایرانی به نام چم چمران که با نام تجاری Cham عینک تهیه می کرد را شناسایی کردیم. عینکهایی بسیار استانداردی میسازه که بر اساس آزمایشاتی که در سازمان انجام دادیم UV400 را کاور می کرد و فرم های زیبایی را نیز ارائه می نماید.

هر چند جنوبی جماعت روی Ray Ban حساسیت دارد ولی این عینکها هم عینکهای خوبی بودند و ساخت ایران.
    همان راندلفی که در بالا اشاره شد 390 هزار تومان قیمت دارد ولی Cham را می توان با 40 تا 50 هزار توامان تهیه نمود.
    Quality First
    Safety Always

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن های هواپیماهای آموزشی,آزمایشی و پهپادها
    سپاسگزاری
    2,615
    سپاسگزاری شده : 6,197 بار در 398 پست
    قدرت امتیازدهی
    64
    Array

حالا که گفتید اگه تبلیغ نباشه! منم بگم عینک های صاایران که بصورت خلبانی و پلیسی برای نیروهای مسلح و همچنین آزاد ساخته میشه یکی از بهترین مارک هاست که وقتی من برای یکی از دوستان از اصفهان خریدم اون بنده خدا برده بود به چندتا کارشناس ودکتر نشون داده بود همه تایید کرده بودند که عینک خیلی خوبیه
    اما به نظر خودم دو تا عیب داره ،یکی این که شیشه ها و فریم به صورتیه که از چشم فاصله داره و از دور چشم نور زیادی به چشم وارد میشه این مسئله برای شهرهای جنوبی که آفتاب خیلی تندی دارند اصلا مناسب نیست چون شیشه عینک اندازه قرنیه را تغییر میده اما نور از دور چشم وارد میشه و پدر چشم را در میاره
    یکی این که مدل عینک ها برای آدم های سن بالا و جاافتاده مناسبه و تو خیابون خوب یکمی از مد افتاده است!
    پیشنهاد من به این دوستمون اینه که اگه تو شهرهای جنوبی هستند از عینک های استفاده کنند که دور چشم را میگیره چون یه خوبی دیگشون اینه که گرد و غبار هم تو چشم نمیره
    اگه موتور هم سوار بشید جواب میده و باد داغ چشم هاتون را داغون نمیکنه

راستی یادم افتاد یکی از دوستانم شیشه هلمت خلبانی را برده بود بهترین عینک سازی اون شهر بهش گفته بود تاحالا شیشه عینک به این خوبی ندیده بودم!! که از روی اون یک جفت عینک مجانی براش ساخته بود و بقیه شیشه را برای خودش برداشته بود!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. کسی میدونه اسکن چشم در فرودگاه دبی برای چیست؟
    توسط splintercell-fans در انجمن امنیت هوایی و فرودگاهها
    پاسخ ها: 19
    آخرين نوشته: 26-09-2011, 17:56
  2. آيا چشم ليزري براي خلباني مشکل ايجاد مي کند؟
    توسط فضانورد دیسکاور در انجمن پزشكي هوايي
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 09-08-2010, 19:38
  3. چشم انداز یاتا برای سال 2050 / جالب /
    توسط Behrang در انجمن انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 13-06-2010, 11:00
  4. موضوع روز: آیا ماهان با مشکل مواجه شده است؟
    توسط Aviation safety در انجمن ناوگان ماهان ایر
    پاسخ ها: 42
    آخرين نوشته: 10-04-2010, 09:43