@aerospacetalk
صفحه 18 از 35 نخستنخست ... 38121314151617181920212223242833 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 341

جستار: ممنوعيت پرواز TU-154 در ایران؟!

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    199
    سپاسگزاری شده : 3,829 بار در 318 پست
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

پیش فرض پاسخ : ممنوعيت پرواز TU-154 از مرداد ماه در كليه فرودگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iran2009 نمایش نوشته ها
    شما هیچ جواب منطقی ندارید به من بدهید و فقط بلد هستید سوابق کاربران منتقد را بیرون بکشید و پرونده سازی کنید، به نظر من شما استعداد خوبی دارید تا بازجوی اداره آگاهی شوید.
    در مورد تابوت پرنده نیز باید بگویم ملت ایران این آشغال را تحریم کرده اند و حاضر نیستند جان خود و عزیزان خود را به خطر بیندازند. شما اگر دوست دارید با این ابوطیاره پرواز کنید هیچ اشکالی ندارد ولی حق ندارید دیگران را مجبور کنید سوار این لگن پرنده شوند.
    آقای محترم

بنده که خودم رو قاطی بحث شما نکردم و بیشتر خواننده بودم
    بنظر من اتفاقا خیلی هم منطقی پاسخ شما رو دادند ولی شما دائما آسمون ریسمون کردید.

کسی نگفت توپولوف خوب است و الا و للا باید سوار این هواپیما بشیم و خیلی هم خوشحال باشیم که توپولوف میپریم

اتفاقا آنچه من خواندم متوجه شدم همین آقایونی که در این بحث در مقابل شما پاسخ میگفتند هم چندان دل خوشی از توپولوف ندارند

اما حرفشان این است که هدف از اینگونه تصمیم گیریهای انفجاری در واقع بیشتر بهره برداری سیاسی است تا دلسوزی برای مردم چرا که این باور که این هواپیما ناامن است بیشتر یک توهم است تا یک واقعیت , در این مباحثات کسی منکر قدیمی بودن این هواپیما نشده صحبت اینجاست که آلترناتیو هایی که امروز نگاه ها به سمت آنهاست هم آش دهن سوزی نیستند و چه بسا اگر تا به امروز اکثر سوانح توپولوف بدلیل خبط انسانی بوده سوانح فردای همین آلترناتیوها بدلیل نقص فنی نباشد

مطلب بعدی اینکه شما هم از جانب ملت ایران صحبت نکنید شما فقط از جانب شخص خودتان صحبت کنید , بنده بعنوان دست اندرکار کوچکی از صنعت حمل و نقل هوایی هنوز میبینم پروازهای توپولوف همچنان فول میرود و فول می آید , البته شاید نه بخاطر آنکه مردم عاشق توپولوف هستند بلکه بدلیل اینکه میخواهند کارشان را انجام دهند و به مقصدشان برسند , پس آنچه من روزانه در پروازها میبینم مغایرت 100% با فرموده شما مبنی بر تحریم توپولوف از طرف ملت دارد که شما خودتان را سخنگوی آنها دانستید و نظر خودتان را به همه ملت ایران بسط دادید

نه دوست من , عصبانی نشو , اما اوضاع اینگونه نیست که شما فکر میکنید
    نه ملت توپولوف را تحریم کرده , نه توپولوف آنچنان که شما گفتید نا امن است , نه اینکه این تصمیم که توپولوف تا مرداد مهلت پرواز دارد تصمیم منطقی و کارشناسانه ای بوده و نه لیاقت مردم ایران در حد توپولوف است

شما هم احساسی وارد بحثها نشوید , هم اعصاب خودتان را خورد میکنید , هم اعصاب بقیه را , هم تاپیک را از مسیر اصلی خارج میکنید هم اینکه اعتبار علمی این سایت تخصصی را ناخواسته خدشه دار میکنید

موفق باشید

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    7,536
    سپاسگزاری شده : 7,010 بار در 593 پست
    قدرت امتیازدهی
    43
    Array

بی شک صلاحیت ادامه پرواز توپولفها تمدید خواهد شد . همانگونه که شنیده ها حاکی از این بود که صلاحیت پروازی 707 های ساها نیز قرار بود تا پایان خرداد ماه باشد که فعلاً تا پایان تابستان تمدید شده ...

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    2,573
    سپاسگزاری شده : 16,947 بار در 1,174 پست
    قدرت امتیازدهی
    146
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط iran2009 نمایش نوشته ها
    شما هیچ جواب منطقی ندارید به من بدهید و فقط بلد هستید سوابق کاربران منتقد را بیرون بکشید و پرونده سازی کنید، به نظر من شما استعداد خوبی دارید تا بازجوی اداره آگاهی شوید.
    در مورد تابوت پرنده نیز باید بگویم ملت ایران این آشغال را تحریم کرده اند و حاضر نیستند جان خود و عزیزان خود را به خطر بیندازند. شما اگر دوست دارید با این ابوطیاره پرواز کنید هیچ اشکالی ندارد ولی حق ندارید دیگران را مجبور کنید سوار این لگن پرنده شوند.
    عزیزم خونسردی خودت رو حفظ کن
    انگار پست ها رو مطالعه نکردی! ما که عذر خواهی کردیم و آتش بس دادیم و دست صلح و دوستی به سمت شما دراز کردیم (اگر نامحرم نباشید البته) شما اما قصد ندارید کوتاه بیایید انگار؛ که خوب اشکالی نداره.

کاربرِ منتقدِ عزیز و گرامی پرونده شما را که به لاهه نفرستادیم که اینجوری خود زنی می کنید پیش خودمان نگه داشته ایم و در جمعی محرم بیان کردیم. پس نگران نباشید حکم جلب نمی گیریم براتون!

اما جمله ی "حق ندارید دیگران را مجبور کنید سوار این لگن پرنده شوند" را خدایی تنهایی نوشتی یا همفکری گرفتی؟ چون من و دوستانم اصلاً فکر نمی کردیم به این زودی لو بریم و همه بفهمند که ما با زور و تهدید و ارعاب مردم را دم در فرودگاهها می گیریم و سوار توپولوف می کنیم!!!
    البته از ریگی هم همین طور اعتراف گرفتند هر روز صبح سوار توپولوفش می کردند و توی آسمان ایران می چرخاندن بیچاره از ترس و وحشت به همه چیز اعتراف کرد. تازه یه چیزایی توی توپولوف گفت که من نمی تونم اینجا بازگو کنم.
    به هر حال موفق باشید و اگر مایلید ادامه بدهید من شرمنده ی دوستان گُلم بهرنگ و PAV101 خواهم شد چون هیچ کدام از پستهای شما را بی پاسخ نخواهم گذاشت. البته در سطح پنجم ابتدایی که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاید.
    در مورد بازجوی آگاهی هم با سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی یه گپی خواهم زد و خواهم گفت شما استعداد مرا در این وادی کشف نموده اید شاید شغلی به ما دادند و شما از دست ما در صنعت هوانوردی راحت شدید و به آرامش رسیدید
    Quality First
    Safety Always

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    1,362
    سپاسگزاری شده : 326 بار در 70 پست
    قدرت امتیازدهی
    12
    Array

...............ویرایش شد ......................

خیلی صبر کردم تا بحث به مسیر خودش برگرده.

اما انگار شما جز توهین کار دیگری بلد نیستید

شما اجازه توهین ندارید. با پوزش از دوستانی که علاقمند به دنباله بحث بودند ، مجبورم بطور موقت تاپیک را قفل نمایم

با تشکر

انجمن خبر
    ویرایش توسط Behrang : 28-06-2010 در ساعت 18:14 دلیل: توهین به کاربران سایت توسط نویسنده

5. سپاسگزاری ها (6):

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    41,961
    سپاسگزاری شده : 89,338 بار در 10,555 پست
    قدرت امتیازدهی
    690
    Array

زمينگير كردن توپولفها ظرف يك سال عملياتي نيست

پولادي ( نماينده مردم ايلام، شيروان و مهران ) در خصوص جايگزيني هواپيماهاي جديد پس از خروج توپولف از ناوگان هوايي ايران تصريح كرد: چندي پيش برنامهاي از سوي وزير راه و ترابري مطرح شد مبني بر اينكه توپولفها از ناوگان هوايي ايران خارج ميشوند.
    پولادي ادامه داد: اگر منظور وزير راه و ترابري از خروج توپولفها، زمينگير كردن آنها در يك مقطع زماني خاص به عنوان مثال تا پايان سال 1389 باشد قطعأ اجراي اين مورد امكانپذير نيست زيرا نميتوان در طول يك سال تمامي توپولفهاي فعال كشور را زمينگير كرد.
    وي توضيح داد: لازم است طي برنامه زمانبندي طولاني مدت، طي پنج الي 10 سال، هواپيماهايي كه داراي سن بالايي هستند به نوبت و به تدريج از ناوگان هوايي خارج شوند و بلافاصله در ازاء خروج يك توپولف، يك هواپيماي نو و داراي سن كم جايگزين شود.
    پولادي تأكيد كرد: در راستاي نوسازي ناوگان هوايي كشور ابتدا بايد يك هواپيماي جديد با سن كمتر از 10 سال وارد ناوگان شود، سپس يك هواپيماي فرسوده از ناوگان خارج شود.

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    41,961
    سپاسگزاری شده : 89,338 بار در 10,555 پست
    قدرت امتیازدهی
    690
    Array

مخالفت کمیسیون امنیت ملی مجلس با حذف ناگهانی هواپیماهای توپولف 154

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: طی جلسات مشترکی که کمیسیون امنیت ملی و عمران مجلس شورای اسلامی داشتند، اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با حذف ناگهانی هواپیماهای توپولف 154 اعلام کردند.

به گزارش موج محمد رضا ملکشاهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان این که هواپیماهای توپولف درصد زیادی از ناوگان هوایی ایران را تشکیل می دهند، خاطرنشان ساخت: تصمیم عجولانه سازمان هواپیمایی موجب خواهد شد که سازمان برای جا به جایی مسافرین با مشکلات عدیده ای مواجه شود.
    وی با بیان این مطلب که استاندارد ها و محور عملکردها و رویکرد سازمان هواپیمایی کشور باید مطابق با استاندارد های تعریف شده سازمان ایکائو باشد، یادآور شد: در رابطه با تعیین استانداردها اگر بحث در مورد قابلیت های هواپیماست که توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی باید تطبیق داده شود و اگر بحث در مورد فرودگاه هاست که باید براساس قوانین تدوین شده ایکائو عمل شود و در خصوص گواهینامه های پروازی در مورد به روز شدن دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری اقدامات لازم صورت گیرد.
    عضو کمیسیون عمران مجلس رعایت، دقت و سرعت عمل با محوریت قوانین را در سازمان هواپیمایی ایران از انتظارات اصلی نمایندگان مجلس در این سازمان اعلام کرد و افزود: به منظور ارتقاء سطح ایمنی در سیستم هوایی ایران هم اکنون از دولت و مجلس هم انتظار دارم که حمایتشان برای ارتقاء ایمنی و توسعه همه جانبه حمل و نقل هوایی استمرار بخشند تا علیرغم محدودیت ها بتوانیم از توان تخصصی داخل به خوبی بهره گیریم.

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,452
    سپاسگزاری شده : 52,329 بار در 4,036 پست
    قدرت امتیازدهی
    549
    Array

براي بررسي دقيقي اثر خروك اين هواپيماها ميشه از شاخصهاي زير استفاده كرد:

1- تعداد هواپيماهاي توپولف فعال به تعداد كل هواپيماهاي فعال
    2- تعداد هواپيماهاي توپولف فعال به تعداد هواپيماهاي فعال در پروازهاي داخلي

دو پارامتر بالا خيلي دقيق نيستند براي بررسي دقيقتر از پارامترهاي زير ميشه استفاده كرد.
    3- تعداد صندليهاي توپلفها به تعداد صئنليهاي ناوگان فعال
    4- تعداد صندليهاي توپلفها به تعداد صندليهاي ناوگان فعال در بخش داخلي

اما در اين ميان بسياري هواپيماهاي با وجود فعال بودن زمان چك بالايي دارند و بيشتر مواقع زمينگير هستند. بنابراين پيشنهاد ميشه شاخص زير استفاده بشه:

5- تعداد مسافرهاي جابجا شده با توپولف در مسيرهاي داخلي به تعداد مسافرهاي جابجا شده با ساير هواپيماها در مسيرهاي داخلي

شاخص شماره 5 بهترين معيار براي پيش بيني اثر خروج ناگهاني اين هواپيماها است و در اين شاخص تمامي موارد لحاظ شده است. البته نياز به اطلاعات تفكيكي است. با استفاده از آمار پارسال يه برآوردي انجام ميدم نتيجش رو اعلام ميكنم

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    2,573
    سپاسگزاری شده : 16,947 بار در 1,174 پست
    قدرت امتیازدهی
    146
    Array

اين همان موضوعيست كه خدمت دوست عزيزم خلبان داوديان عزيز عرض كردم كه جدي نگيريد. باور بفرماييد كه اين موضوع هم ساده به دست نيامده و با كلي كار كارشناسي و چانه زني حاصل شده است.
    تصميماتي اينچنين بدون در نظر گرفتن پيامدهاي آن بي شك سيستم ها را دچارمشكل خواهد كرد. براي تغيير ساختار سازماني نظير ايرتور كه بر پايه ي توپولوف پايه ريزي شده با اين تصميمات نابود خواهند شد. بهتر است قبل از هر تغييري به اصول مديريت تغيير توجه نمايند.
    Quality First
    Safety Always

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    304
    سپاسگزاری شده : 6,624 بار در 767 پست
    قدرت امتیازدهی
    40
    Array

کمیسیون عمران یه چیزی میگه و کمیسیون امنیت ملی یه چیز دیگه!
    از یک طرف فشار میارن و از طرف دیگه میگن ای وای حالا چه کار کنیم!!

یه کم فشارا زیاد بشه ویزر حتما یه مصاحبه ای می کنه!

همونطور که دوستان هم گفتن و قبلا هم اشاره کردیم این تصمیم یه شوک ایجاد می کنه و مقدماتش اصلا فراهم نیست. کار یکی دوماه نیست. اگر توپولرف ها زمینگیزر بشن این وزیر و رییس هستند باید جوابگوی لغو مکرر پروازها و تاخیر اونها باشن. اونهم در تابستون!
    اگر نمی توانیم ستاره باشیم لزومی ندارد که ابر باشیم!

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    78
    سپاسگزاری شده : 274 بار در 37 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

سلام
    بنظر من مطلبی که باید بهش دقت کرد اینه که با این بخشنامه دولت و در راس اون وزارت راه مسئولیت رو از گردن خودش ساقط میکنه.
    منظورم اینه که نماینده های مجلس خواستار لغو این بخشنامه و استمرار پرواز توپولوف میشن و اگر خدای نکرده حادثه ای رخ بده وزارت راه اعلام میکنه مخالف پرواز توپولوفها بوره و این نمایندگان مجلس هستند که باید جوابگو باشند.
    با تشکر

صفحه 18 از 35 نخستنخست ... 38121314151617181920212223242833 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. ممنوعيت پرواز هواپيماهاي خارجي در صورت جعل نام خليجفارس
    توسط sam007 در انجمن اخبار گردشگری و نمایشگاهها
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 22-02-2010, 10:16
  2. ممنوعيت پرواز ايران اير در آسمان اروپا
    توسط 747-400 در انجمن اخبار ایران ایر (هما)
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 16-10-2008, 13:09
  3. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 25-07-2008, 11:19
  4. ممنوعيت پرواز 33 فروند هواپيماي شركت PIA
    توسط ماه در انجمن ايمني و سوانح هوايي
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 04-03-2007, 19:29