@aerospacetalk
صفحه 12 از 28 نخستنخست ... 267891011121314151617182227 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 276

جستار: نگارخانه شبیه ساز ، آفریننده : Khashayar

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,199
    سپاسگزاری شده : 49,937 بار در 2,517 پست
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

پیش فرض پاسخ : گالری تصاویر و فیلمهای ارسالی توسط کاربر : PAV101

سلام ...

امروز رو هم با پرواز تهران - مسکو شروع کرده ام . با این هوایی که فعلا روی تهرانه ، پرواز خیلی خیلی لذت بخشه . از اونجایی که در ایوائو هوا رو بصورت انلاین میگیریم ، چند تا عکس از زمان عبورم از روی تهران تا نزدیکی سواحل نوشهر گرفتم ...

خیلی دلم میخواست از هوای دیروز مسکو هم چند تایی عکس بذارم . اما متاسفانه نشد عکس بگیرم ... عمق دید 50 متری فرودگاه مسکو ، دیشب دیدنی بود !!!

روز بخیر ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

خیلی دلم میخواست از هوای دیروز مسکو هم چند تایی عکس بذارم . اما متاسفانه نشد عکس بگیرم ... عمق دید 50 متری فرودگاه مسکو ، دیشب دیدنی بود !!!
    نیم ساعت پیش مسکو نشستم . اوه اوه اوه ... هواییه ... دیدنی !!!
    طبق اطلاعات میتار باند 32 راست رو انتخاب کردم برای فرود . قرار بود دید 5000 متر باشه که فکر میکنم عکسها کاملا صحت این اندازه گیری رو تایید میکنند !

50 فیتی ، باند رو که دیدم ، اوتو پایلت رو خاموش کردم که ... هواپیما شروع کرد به چپ و راست رفتن و افتادم تو گاستی که ریپورت شده بود !!!

خلاصه ... جای همه خالی ... خیلی مزه داشت .
    دوست دارم !
    روز بخیر ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

امروز به اتفاق 4 نفر دیگه از دوستان تور وی اف ار شمال ایران سال 2012 دیویژن ایران در آیوائو رو شروع کردیم . مسیر لگ اول از مبدا بجنورد به فرودگاه سوگا که به بحث جدل سر مسیر گذشت و عملا نشد عکس بگیرم . اما در لگ دوم از سوگا به فرودگاه کلاله ، روی دشت کلاله این دو تا عکس رو گرفتم .

احتمالا در طول مسیر ، باز هم موقعیت عکاسی (!) خواهم داشت ...
    شب خوش ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

این هم 2 عکس از لگ سوم ... سوگا به گرگان ...

شب خوش ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

لگ 22 از تور ای اف ار داخلی سال 2012 دیویژن ایران در آیوائو رو چند دقیقه پیش شروع کردم . باید از مشهد برم به اردبیل . مسئله اینجاست که هوای مشهد به طرز شگفت آوری خرابه !!!

دید اونقدر کمه که عملا 5 دقیقه ای برای پیدا کردن باند و لاین اپ شدم مشغول دریافت ادوایز از سنتر تهران بودم . میتار دید رو 400 متر اعلام میکنه اما عملا دید زیر 50 متره ! به نحوی که من فقط یک چراخ از ردیف اج لایت های باند رو میدیدم .

خدا به پروازهای ورودی امشب مشهد رحم کنه !!!

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

یک عکس از 777 سری 200 پارمیس در تور جهانی آیوائو (آی اف ار سری بی) و یه عکس هم از 340 سری 300 پارمیس در مسیر تهران به لیسبون !

روز خوش ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

پیش فرض پاسخ : گالری تصاویر و فیلمهای ارسالی توسط کاربر : Khashayar

سلام ...

عکس زیر رو با دایرکت ایکس 10 گرفتم . 3 مایلی باند 26 چپ فرودگاه هیوستن . اف اس ایکس همه چیز ماکزیمم ، با فقط 12 فریم در ثانیه !!!

شب خوش ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

پیش فرض پاسخ : نگارخانه شبیه ساز ، آفریننده : Khashayar

سلام ...

بعد از مدتهای مدید ، اومدم سراغ این آلبوم ...

یه تور نفس گیر داریم توی پارمیس ایر . 26 مقصد از مبدا فرانکفورت . سینری تحسین برانگیز ائروسافت در کنار کیفیت بسیار بالای مراقبت پرواز دست به دست هم داده تا تجربه بسیار خوبی از این تور کسب کنیم . الان از ژوهانسبورگ به سمت فرانکفورت میرم و فکر میکنم تا حدود 40 دقیقه دیگه این پرواز 10 ساعته رو تموم کنم . این تصویر از فراز رشته کوه های آلپ ، تقدیم به شما ...

برای اطلاع بیشتر به اینجا هم میتونید سر بزنید !
    شب خوش ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

در ادامه توری که در پست قبلی عرض کردم ، امروز باید پرواز شماره 736 رو از جده به فرانکفورت انجام میدادم . شروع پرواز و طی مسیر تا فضای المان نرمال بود و اتفاق خاصی نیوفتاد . اما ...

از جنوب آلمان وارد فضای این کشور شدم . رادار مونیخ صدا کرد و رفتم روی فرکانس 121.70 . ماشالله ... چه خبره اینجا ... به غیر از خودم ، 23 ترافیک توی اون فضای کوچیک مشغول مکالمه با رادار مونیخ بودند . در اولین فرصت خودمو معرفی کردم و اسکواک کد رو گرفتم و نشستم به گوش کردن مکالمات . اونقدر شلوغ، پلوغ شده بود که واقعا نمیشد نوبت و وقفه لازم بین هر دو مکالمه رو رعایت کرد . کنترلر هم با تمام قوا تلاش میکرد که فضا رو جمع و جور کنه . پیام بود که بی وقفه رد و بدل میشد . با تجربه ای که پیشتر در فضاهای اینچنینی داشته ام تصمیم گرفتم برای جبران زمان تلف شده بین درخواست های احتمالی در حین نزول ، کمی زود تر از برنامه نزول رو شروع کنم . حدود 40 مایل قبل از TOD با بدبختی مهلت پیدا کردم و درخواست نزول از 38000 پایی به 24000 پایی کردم . موافقت شد و رفتم پایین . دو سه دقیقه نگذشته بود که یه پرواز لوفتهانزا کد 7700 زد و اعلام وضعیت اضطراری کرد . علت ... اسموک این کاکپیت (!) . یه لحظه به نظرم اومد که نکنه با این همه ترافیک و این مورد اضطراری ، امتحان سنتر کنترلره ... اما نه ... امتحانی در کار نبود . رادار مونیخ دایورتش کرد به فرودگاه مونیخ و وضع ترافیک از اونی که بود بدتر شد . پرواز بود که تغییر مسیر داده میشد یا میرفت هولدینگ . روی مرز سکتور رادار مونیخ رسیدم به 24000 پایی و اعلام موقعیت کردم . متاسفانه سوییچ شدم به فرکانس 127.050 رادار لنگن و نفهمیدم سرنوشت اون پرواز چی شد !

بعد از معرفی به رادار لنگن یه شرت کات 60 مایلی بهم داده شد برای نقطه PSA و مجاز شدم برای نزول به 12000 پایی . وضع رادار لنگن هم بهتر از رادار مونیخ نبود . 18 ترافیک که البته تعدادی از اونها روی زمین بودند و در نبود تاورها و اپروچ ها ، کنترل اونها به گردن لنگن افتاده بود . 20 مایلی PSA دستور رسید که بعد از این نقطه هدینگ 340 رو نگه دارم و منتظر ادوایز باشم برای ای ال اس باند 25 سنتر فرودگاه فرانکفورت . تا یادم نرفته بگم که هر چی به محدوده فرانکفورت نزدیک میشدم ، وضع هوا بیشتر خراب میشد و ابرهای CB بیشتری رو در مسیر میدیدم . طبق پروسه نرمالی که همیشه استفاده میکنم ، بعد از PSA شروع کردم به کاهش سرعت . یواش کردم و رسیدم به حدود 180 نات که توربولانس ها شروع شد ... چه تکون تکونی !!!

از یه طرف حواسم به پرواز بود و داشتم کارهامو میکردم تا برای فرود روی 25 سنتر اماده بشم و از یه طرف حواسم به ترافیک دور و بر بود . من شماره 3 بودم در پروسه تقرب . پشت سر من هم 3 تا ترافیک بودند . یعنی یه صف 6 تایی . هوای خراب و یه کنترلر بسیار پر مشغله . در گذر دقایق ، دو تا ترافیک جلوی من رفتن توی فاینال 25 سنتر و من مجاز شدم به 6000 و بعد از اون 4000 پایی برای تقرب نهایی به باند 25 چپ !!! اهه ... باندو چرا عوض کرد این بنده خدا ... سریع رفتم سراغ جپ ویو و طرح باند 25 چپ رو بستم روی اف ام سی . تو این گیر و دار دستور رسید برای گردش به جهت 270 درجه . اگر شرایط نرمال میموند 4 مایل جلوتر در فاصله 15 مایلی از سر باند میرفتم روی لوکالایزر . رید بک که کردم پرواز کی ال ام پشت سر من اعلام مشکل موتور کرد (فکر میکنم 67 بود ... دقیق یادم نیست) و اعلام کرد در کنترل سرعت مشکل داره . داشته باشید ... من حدود 17 مایل دارم تا سر باند ، سرعتم حدود 170 ناته و دارم استیج به استیج فلپ میدم و سرعتو میگیرم که رادار صدام کرد و گفت سرعت رو ببر بالا مینیمم 230 نات !

چاره نبود ... کی ال ام سرعت گرفته بود و منم باید گاز میدادم تا از دستش در برم . فلپ رو جمع کردم و دوباره رفتم روی 230 نات . در واقع با 230 نات سرعت گردش کردم توی فاینال !!! اونم در فاصله ای حدود 12 مایلی باند . همین موقع گاستهایی شروع شد در حد طوفان کاترینا . روی ان دی تا 55 نات رو به چشم دیدم . اونقدر قوی بود که همش میترسیدم مشکلی برای پرواز پیش بیاد (هواپیمایی که استفاده می کنم و الان در اختیارمه ، موعد چکش نزدیکه و وضعیت فنی جالبی نداره !) . رادار هم دائم تکرار میکرد تا 5 مایلی باند حداقل سرعت 200 نات ! مورد گاستها رو گزارش کردم و اعلام کردم ثابت نگه داشتن سرعت بسیار مشکله . اما های اسپید ادامه میدم تا 5 مایلی و گزارش میکنم . حدود 8 مایلی سر باند بودم اما به دلیل تراکم ابر و بارش شدید ، باند رو نمیدیدم . چشمم به ان دی بود و به 5 مایلی که رسیدم موتور رو گرفتم و شروع کردم به کم کردن سرعت و تلاش برای رسیدن به کانفیگ فرودم . در ارتفاع حدود 2000 پا از ابر اومدم بیرون و چراغهای باند رو دیدم . کلیر شدم برای فرود و .... بالاخره پام رسید به آسفالت باند 25 چپ فرودگاه فرانکفورت ...

یه عرق درست و حسابی ازم در اورد این فرود ... اونم بعد از حدود 6 ساعت پرواز !
    خیلی سعی کردم برنامه شوت ایت رو پیدا کنم و با استفاده از اون از این پرواز عکس بگیرم . اما متاسفانه پیداش نکردم . این شد که توی اون شلوغی و اون وضعیت هوا عملا نشد عکسی بگیرم ...
    این تور آلمان پارمیس ایر ، عملا داره من و بقیه دوستان حاضر در برنامه رو توی موقعیت هایی قرار میده که شاید نشه به راحتی اونها رو جایی تجربه کرد .

عصر بخیر ...

سپاسگزاری
    11,199
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

سلام ...

به عنوان جبران کم کاری پست قبلی ، 3 عکس زیر خدمت شما ...

امروز آپدیت 2.0.1 و 2.0.2 سینری فرودگاه فرانکفورت رو هم نصب کردم . باند 25 راست هم به صحنه اضافه شد و الان دیگه همه چی آرومه !!!
    شب بخیر ...

صفحه 12 از 28 نخستنخست ... 267891011121314151617182227 ... آخرینآخرین