@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 43 از 47 نخستنخست ... 32328333738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 462

جستار: گردان 11 شناسايى تاكتيكى

عضو گروه هوانوردی نظامی و سرپرست انجمن حماسه آفرینان و تيزپروازان نيروي هوايي
    سپاسگزاری
    3,920
    سپاسگزاری شده : 10,969 بار در 619 پست
    قدرت امتیازدهی
    94
    Array

پیش فرض پاسخ : گردان 11 شناسايى تاكتيكى

نقل قول نوشته اصلی توسط زورو نمایش نوشته ها
    روحش شاد. من جایی خوندم که ایشان در آذرماه سال 65 به اتهام جاسوسی اعدام شدند.این قضیه صحت داره؟

بله متاسفانه صحت داره.
    * In Memory Of RF-4 Martyrs *

سپاسگزاری
    3,920
    قدرت امتیازدهی
    94
    Array

خلبان شناسايى مرحوم بيژن منصورى

سپاسگزاری
    3,920
    قدرت امتیازدهی
    94
    Array

خلبان شناسايى
    شهيد ابولقاسم كامرانى

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    75
    سپاسگزاری شده : 371 بار در 41 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

بنام خدا

باسلام وپوزش با اجازهء همهء عزیزان بویژه امیرخلبان ناصر رضوانی خواهش میکنم با نگرش به قدمت حضورشان درگردان نظرات اصلاحی خود را دریغ ننمایند

1-در موردRF-4C های ایران ونیز جناب شکوهی نیا در زمان ورودم به اشیانهء طلایه داران شجاعت/ همت وعشق در اردیبهشت55(1976/05) هیچ اظهار نظر ندارم و ایشانرا ندیده ام

2-RF-4Eهای موجود گردان دربدو ورودم به گردان با اشنائی کامل وتجربیات دقیق وشناخت تجهیزات کابین عقبRF-4Eها چیدمان هم سان با F-4Eهای شکاری داشتند
    پنل عکاسی در محل کنسول راست جای wpn سیستم وناوبری(I.N.S) عینن جای مشابه (باچایرو ها وقطعات مشابه)حتا با قابلیت جای گزینی(کانابلایز )واژهء اشنای گردان نگهداری.

3-تفاوت ساختاری دماغهء کشیده تر.
    رادار.دوربینها+دوربینIRوتعبیه جای فتو فلشها بر روی VRT/Sta {لازم به ذکر است مقایسه با لحاظ نمودن گونهء بدون اسلات شکاری}میباشد.

در ضمن با پوزش دوباره سانحهء شهیدان عبداله خواجه نوری/عبدالرسول کوشا دو شجاع مرد زمستان1356 برخورد به قله کوههای البرز منطقهءگرگان(گلستان فعلی)

علت:وجود مه غلیظ ، ذید کم و خرابی دستگاه بارومتر "تجسس هوائی 1-فریدون عزیز /ستوان فتاح بیضائی دوست 2-سروان مهرداد بیضائی/ ستوان یکم خسرو پور(غلامرضا).

5-ورودهواپیماهای جدید از تابستان55 تا بهار56با (INS) دیجیتال جدید اخرین بخش این نوشتار تشکر فراوان از استاد ارجمند در خصوص معرفی دوربینهای هواپیما ویک توضیح حرفه ای ما پرنده ها:واژهء رایج ( HiPan&LowPan)بگونهء عام برای پانارامیک ارتفاع بالاوپائین بگار میبردیم .

"ایران سرفراز افتخار ما.> قهرمانان" سرمایه جاویدمان تارخصتی دیگر خدا نگهدار
    ویرایش توسط amir26 : 13-03-2016 در ساعت 18:07 دلیل: کامل نمودن بقیه متن

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    75
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نفر اول سمت چب احتمالا جناب البرزی باشند و بعد بیژن منصوری ( ریاست امنیت پرواز پایگاه)، احمد افشین ، حسن شالچیان ( جانشین گردان ) ، جناب قیدیان ( فرمانده وقت گردان) ، شهید یعقوب آصفی بلاغی( قهرمان شهید در کارزار ظفار ، به همراهی سرگرد خلبان داریوش جلالی که پاییز 1976 در سمت فرمانده گردان وقت بودند و از ناحیه پا مصدوم شدند ) امیر سرتیپ ناصر رضوانی بیرجندی ( فرمانده دلسوز بخشی از دوران جنگ) شادروان قنبر علی همتیار.

6. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    75
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط RF-4 Pilot نمایش نوشته ها
    درود دوستان عزيز

امروز سالگرد شروع بكار اين تاپيك هستش. سال گذشته وقتى مى خواستم اين تاپيك رو ايجاد كنم شك داشتم كه مورد پسند دوستان قرار بگيره و بتونم از پسش بر بيام ولى طى چند روز كلنجار رفتن با خودم تصميم گرفتم اين تاپيك رو ايجاد كنم و از اونجايى كه علاقه زيادى به اين گردان داشتم و دارم و اين تاپيك يك تاپيك ناب و ناشناخته بود , خوشبختانه از استقبال خوبى برخوردار شد تا جايى كه ظرف كمتر از يكسال در بين داغ ترين مباحث سايت قرار گرفته و جزو پر بازديد كننده ترين مباحث بوده و جا داره از تمام دوستانى كه مشوق بنده بودن و در اين مبحث مارو يارى كردن كمال تشكر را داشته باشم.
    به همين مناسبت عكسى از خلبانان اين گردان براتون بنمايش مى ذارم. (اين عكس براى اولين بار بنمايش دار مى ايد)

نفرات از چپ به راست: .... , منصورى , افشين , شالچيان , قيديان(فرمانده وقت گردان ) , اصفى , رضوانى , همتيان
    نفر اول سمت چب احتمالا جناب البرزی باشند و بعد بیژن منصوری ( ریاست امنیت پرواز پایگاه)، احمد افشین ، حسن شالچیان ( جانشین گردان ) ، جناب قیدیان ( فرمانده وقت گردان) ، شهید یعقوب آصفی بلاغی( قهرمان شهید در کارزار ظفار ، به همراهی سرگرد خلبان داریوش جلالی که پاییز 1976 در سمت فرمانده گردان وقت بودند و از ناحیه پا مصدوم شدند ) امیر سرتیپ ناصر رضوانی بیرجندی ( فرمانده دلسوز بخشی از دوران جنگ) شادروان قنبر علی همتیار.

8. سپاسگزاری ها (6):

مدیر انجمن اخبار نیروی هوایی و عضو گروه هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    8,022
    سپاسگزاری شده : 8,822 بار در 530 پست
    قدرت امتیازدهی
    99
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط زورو نمایش نوشته ها
    روحش شاد. من جایی خوندم که ایشان در آذرماه سال 65 به اتهام جاسوسی اعدام شدند.این قضیه صحت داره؟
    با سلام؛
    این پرسش پیش از این نیز پاسخ داده شده بود و اعــدام پس از پايان جنگ انجام گرفته است (آبان 1368).

دستگیری جاسوسان سیا در ایران در سال ۱۳۶۸

. (آقای) هاشمی رفسنجانی درنماز جمعه اول اردیبهشت ۶۸ با آب و تاب از متلاشی شدن شبکه جاسوسی آمریکا و خنثی کردن طرحهای سیا در ایران خبر داد و گفت:«آمریکاییها انواع نامرئی نویسی را در این جریان به کار گرفته بودند به نحوی که دو نفر جاسوس از یک نوع استفاده نکنند، تا اگر یک نوع آن را ما کشف کردیم، نوع دیگر آن کشف نشود. هر یک از آنها یک ماده شیمیایی و یک ظاهر کننده مخصوص به خود داشته است. به جاسوسان دستورهای پیچیده و آموزشهای بسیار سطح بالا داده بودند و سرمایه گذاری زیادی کرده بودند … نوع آموزشها نشان میدهد که آمریکاییها حسابهای خطرناکی برای ما دارند چون بعضی از جاسوسان گفته اند که در اطراف مشهد زمینی را به مساحت یک کیلومتر در یک کیلومتر بخرید، سپس به آنها آموزش هدایت چترباز داده اند تا اگر چترباز خواست پیاده شود. در نقطه خاصی که میخواهد بتواند پیاده شود. هم چنین به آنها ماموریت داده اند که همه پلها و نقاط استراتژیک را که تا مرز فاصله نزدیکی دارند، شناسایی کرده و عکسبرداری کنند و به آمریکاییها بدهند برای اینکه آمریکاییها بتوانند در وقت مناسب از آن استفاده کنند … به جاسوسان نوعاً یک رادیوی مخصوص داده اند که از آن طرف پیام رمز میدهند و در این رادیو ضبط میشود وهر وقت هم جاسوسی در خانه اش نیست، پیام توسط رادیو ضبط میشود و متقابلاً نیزجاسوس مذکور، پاسخ پیام دریافتی را به صورت رمز با همان رادیو ارسال میکند. (روزنامه اطلاعات دوم اردیبهشت ۱۳۶۸)

http://www.irajmesdaghi.com/maghaleh-502.html

(آقای) ری شهری در جلد سوم خاطراتش نام برخی افراد دستگیر شده در بخش نیروهای نظامی وزارتخانه ها، ارگانهای دولتی، تیمهای عملیاتی و دیگر منابع «سیا» را بر شمرده و مینویسد:«این افراد عبارتند از سرهنگ بهمن [بهرام] ایکانی فرزند تقی، سرتیپ دوم اردشیر [اشرف] فرزند محمد حسن، سرهنگ گیلانی، سرهنگمسعود ربانی [فکرمیکنم پایابی]، ناخدا یکم تورج ریاحی، ناخدا یکم قهرمان ملکزاده، دریادار دوم کیانوش حکیمی، دکتر بهمن آقایی کارشناس حقوقی وزارت خارجه،مسعود بیدور [دیدهور] کارشناس برنامه ریزی وزارت نفت، جمشید امیری [بیگوند] شاغل در پتروشیمی شیراز، دکتر منوچهر آذر وکیل پایه یک دادگستری، دکتر حشمت الله مقصودی وکیل پایه یک دادگستری و روحانی نما، مهدی عباسزاده، غلامحسین رضازاده، رسول خطیبی از تیمهای عملیاتی، عطاءالله شیبانی مدیر گسترش زبان در مشهد [متهم به تهیه زمین فرودگاه و ...] و منوچهر صاحب کتابفروشی چهر در تبریز جزو افراد دستگیر شده میباشند. »

جلد سوم خاطره ها، محمدی ری شهری،انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ
    ۱۳۸۳، صفحه ۳۲۱

(آقای) ری شهری حتی نام سرهنگ ایکانی را که یکی از قهرمانان جنگ بود اشتباه مینویسد. چیزی نگذشت که در آبانماه سال ۶۸ سرتیپ اردشیر اشرف،دریادار کیانوش حکیمی بوشهری و ناخدا تورج ریاحی و سرهنگ بهمن ایکانی توسط دادگاه نظامی که آن موقع تحت ریاست علی رازینی بود اعدام شدند.بهمن ایکانی از فرماندهان ستاد نیروی هوایی بود. نه تنها رسانه های ايران بلکه «سایت روایت سیره شهدا» هنوز از ۱۱۰ پرواز برون مرزی او از جمله عملیات متهورانه عکسبرداری از مراکز حساس بغداد شامل ساختمان حزب بعث، کاخ ریاست جمهوری و مجلس الوطنی عراق و بازگرداندن هواپیمای آبکش شده، بمباران سکوهای نفتی عراق و بمباران نیروهای عراقی در جریان آزاد سازی خرمشهر مینویسند و از رشادتهای او به نفع خود سوء استفاده میکنند بدون آن که اشارهای به سرنوشت غم انگیز او کنند.

بهرام ایکانی ” نیز در این رابطه اظهار داشت : اطلاعاتی را که من به آمریکا منعکس میکردم ، مسایلی در رابطه با جنگ ایران و عراق ، نیازهای تسلیحاتی ایران ، زمان حمله ایران به عراق ، و چگونگی سیستم پدافند ایران بود.

سرویس سیاسی کیهان
    - هفت تن از جاسوسان آمریکا صبح امروز همزمان با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی در محل سفارت سابق آمریکا در تهران طی مصاحبه ای مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی با خبرنگاران داخلی و خارجی چگونگی ارتباط خود را با سازمان سیا تشریح کردند.بهمن آقایی دیپلمات سابق در سفارت ایران در هند خود را چنین معرفی کرد:من متولد 1331 هستم، کارمند وزارت امور خارجه و در ارتباط با همکاری با سازمان سیا دستگیر شدم. هوشنگ ابحری جاسوس دیگر سازمان سیا نیز گفت:دارای زن و فرزندانیهستم و در ارتباط با همکاری با سازمان بازداشت شدم. جمشید امیری در معرفی خود گفت:متاهل و دارای چهار فرزند هستم. در ارتباط با سازمان جهنمی سیا دستگیر شدم. مسعود دیده ور جاسوس دیگر سیا گفت: 40 ساله هستم و کارمند وزارت نفت بودم و در ارتباط با انتقال اطلاعات به سیا دستگیر شدم. علی اصغر راهرو گفت: متاهل و متولد 1334 و دارای دو فرزند هستم. در تبریز تریکوبافی داشتم و بخاطر همکاری با سازمان سیا دستگیر شدهام.جاسوس دیگر محمود ظریف بود که در مشهد به فعالیتهای خبرنگاری پرداخته و به خاطر ارتباط با سیا دستگیر شده است. بهرام ایکانی جاسوس دیگر خود را خلبان معرفی کرد و علت دستگیریش را رابطه با سازمان سیا ذکر کرد.

http://www.22bahman.ir/ContentDetail...R/Default.aspx
    عاقبت خاک گل کـوزه گران خواهیــم شد.

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    75
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

Lightbulb پاسخ : گردان 11 شناسايى تاكتيكى

باسپاس وتشکر از Reza6662عزیز جانا سخن از دل ما میگوئی بران، شدم خاطرهء جالبی را برایتان تعریف کنم فکر کنم ماهی از سال 60 یا61 دریکی از خیابانهای شرق تهران تابلوئی دیدم با نام: خیابان : سرهنگ خلبان ...رضا بختیاری (پیشوندرضا) یادم نیست چون ایشان از همدوره های آموزش شکاری تاکتیکیم در11 شکاری مهراباد هستند و دوستان هم اورا رضا جان صدا میکردند. آنموقع 61 ایشان از فرماندهان پروازی بوشهر پایگاه ششم بودن. من یک لحظه دلواپس شدم تا رسیدم مهراباد با پست فرماندهی تماس گرفتم واز سلامتشان مطلع ،و بعد مشخص شد بچه محلها واهالی ساکن محله تابلو راتهیه واز شهرداری منطقه خواسته بودند از قهرمان سالیان که از جوانان با غیرت ونجیب محل بوده قدردانی شود. جل الخالق" !همین یه موردو "ما دیدیم .برای این همدورهء قهرمان ومورد احترام تندرستی وعمر با عزت آرزو میکنم. دوست عزیز لطفا توضیحاتم را در مورد یاد وارهء170 خلبان انگلیسی شرکت کننده در جنگ جهانی دوم ملاحظه نمائید. البته جاهای مختلف دنیا با هم فرق میکنن.!پرواز حماسی H-3 با حضور آنهمه خلبان وهواپیما ، در سکوت رادیوئی مطلق که در واقع زیر بنای آزادی خرم شهر را فراهم نمود واز طرفی چنان ضربه ای به مدیریت فرماندهان عراقی زد که من حتی شنیدم تعدادی از فرماندهان ارشدرو ،صدام دیوانه شخصا وبدون ملاحظه، از روی عصبانیت اعدام کرده است.اینو مطمئن نیستم ولی شاید مسئولان فکر کردن حالا که پرسنل نهاجا کم توقع هستند سپاس هم نیاز نیست. برخی میگفتند شاید بدلیل محرمانه بودن سکوت کردن.جواب :1 _تو زندگی خصوصی ،آدم می تونه از یه نفر یا یک عده با عنوان کردن کار خیر ومبتکرانه :سپاس، تشکر مدال،یا لوح ممنونیت، یه چیزی، یه جوری دست مریزادی بگن، بگذریم تازگی نداره؟ البته همونروز عملیات از بد روزگار هواپیمای شهید سرتیپ محمود خضرائی با اشکال الکتریک مجبور به فرود اضطراری نزدیکی دمشق شد که شنیده ام خیلی سریع سوخت زدند وبر گشتند. (شهادت این جوان متآسفانه توی فرند شیپ مسیر امیدیه یا اهواز مدتها بعداز اون حمله اتفاق افتاد) یک بار هم یک فروند فرندشیپ دیگه با 20 مسافر زن وکودک ونیز تعدادی پرسنل وبار در معرض حملهء 2میک عراقی قرار میگیره وRF-4 (شادروان فریدون) در مسیر هر سه هواپیما را می بینه ،بدون کد های رمزبا یک حقه ی ایذائی یا بلوف به رادار اعلام میکنه "میکهارو تو دید دارم" اجازه حمله میخوام ؟وبه سمتشون تغییر مسیر میده با این عمل میکها منصرف ومتواری میشن انروز هم ،شد یک معما! و کرویF-27 فوکر و مسافر ها واقعا فکرکرده بودن یک شکاری خودی را :خداوند برای نجاتشون فرستاده .بهرحال نتیجه ی شیرینکاری، واقعا باشیرینی ختم بخیر شد. موفق باشید
    ویرایش توسط amir26 : 07-04-2016 در ساعت 11:01 دلیل: اختلاط 2 تاپیک و اشکال تاتپ مطلب

مدیر بخش هوانوردی نظامی
    سپاسگزاری
    32,474
    سپاسگزاری شده : 49,646 بار در 3,900 پست
    قدرت امتیازدهی
    512
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amir26 نمایش نوشته ها
    امثال فریدون ذوالفقاری و بهرام ایلخانی و محمدرضا نوروزی و ... که باید اذعان کنم بسیار هم کم هستند، باید الگوی نسل جوان ایران قرار گیرند. ایران در قرن بیستم دیگر نمی تواند تنها یاد کوروش بزرگ و داریوش کبیر را مرتب زنده نگه دارد و تنها به افتخارات سه هزار سال گذشته اش ببالد. جا دارد از چنین وطن پرستانی، تندیس های زیبایی ساخته شده و در میادین مهم تهران و شهرهای بزرگ نصب گردند. همگی می دانیم که خلبان دون پایه میگ-21 روسیه، گنادی الیسیف پس از آنکه نتوانست با چهار موشک آتول، هواپیمای شناسایی شهید شکوه نیا را سرنگون کند، میگ21 اش را به فانتوم شناسایی ایرانی کوبید و خود نیز به هلاکت رسید. پس از این ماجرا، مجسمه الیسیف در شهر زادگاه وی نصب شده و هرساله در مدرسه فنون هوایی مسکو که به نام این خلبان گمنام و دون پایه نامگذاری شده است مراسمی به یاد برپا می گردد و ضمنن در موزه هوایی مسکو، اتاق ویژه ای از تجهیزات شخصی و پروازی الیسیف برای بازدیدکنندگان تدارک دیده شده است.
    [/QUOTE]

دوست ارجمند مگر تندیس کوروش بزرگ یا داریوش هخامنشی را شما در میدان شهر یا بر نام خیابانی...جایی میبینید
    در شیراز ان اندازه که نام های تازی ال نون دار شمسی و قمری وجود دارد که گاهی ادم دچار شک میشه ،که نزدیک پارسه است یا جده
    مگر در باره پیشینه ایران قرانی هم هزینه میشود که شما در نمونه زدنتان به ان بخش گیر دادید که هیچگونه پشتیبانی از ان نمیشود

چرا موارد دیگر را مثال نمیزنید

غیر از اینست که مردم ایران خود جوش و خود خواسته یاد ان بزرگ مردان را زنده نگاه داشته اند

شهیدان جنگ 8 ساله همون اندازه جایگاهشان ارجمند است که شهیدان جنگ چالدران،جنگهای گرجستان و ازادی هرات و بابل و لیدیه و نبرد با تیره هیاطله برای ایرانیان پاکزاد با سنایش هستند
    منتها ....

خواهش میکنم از این پس زمانی خواستیم مثال بزنیم و از جلیل زندی ها به نکویی یاد کنیم ،کسانی که وی را ازار دادند را نام ببریم،

یک دانه یک سنتی از سرمایه ملی برای پیشینه کشورمان هزینه میشود که امروز برای گلایه از حق کشته شده نام اوران و فرزندان دلاور ایران زمین در آرتش ایران،بخش زرین خود را نکوهش کنیم

البته شما نکوهش نکردید

و ارادت و ستایش شما را بی اندازه از قهرمانان گمنام شده آرتش مان میستایم

چه تکاوران دریایی در شکست دورگیری ابادان و نبرد خرمشهر و زدایش تازیان وهابی زده پیش از تازش عراق در خرمشهر و ضربت سنگین نیروی دریایی در گمارش مروارید که پیکره توان دریایی عراق را به لرزه دراورد و چه جانفشانی های تیپ23 و لشکر 92 و...و 100 البته هوانیروز و نیروی هوایی ایرانمان

همگی بی ادعا و بدون پلاکارد و بنر و سهم خواهی و رانت گیری و....از مام میهن پاسداری نمودند
    همگی برای این جنگیدن که ایران ،ایرانی بماند همچنانکه هزاران سال پدرانمان همین کار را کردند

به پدرانمان به دیده سنایش بنگریم

....................................

رضا6662 از دسته میهن دوستانیست که هرگاه پستهایش را می خوانم برایم تازگی دارد
    او کسی بود که مرا با ایرواسپیس تاک اشنا کرد
    هرجا هستی رضا جان خوش و سرافراز و پیروز باشی

یادواره مردانگی و فروتنی و میهن دوستی
    پاسارگاد

نوروز1395

چه خوشه بال گرفتن
    پر و بالی اگه باشه
    رو سر بان نشتن
    شور و حالی اگه باشه
    چه خوشه عاشقی و حال پریشانی و شیتی
    هم ازو خالِ قدیما
    خط و خالی اگه باشه
    چه خوشه پیری و دل خوش کنکِ یاد جوانی
    هم پیاله ی قدرِ هم سن و سالی اگه باشه
    چه خوشه میلِ جوانی و بهار و پرِ باغی
    خرم سر چمن و آو زلالی اگه باشه
    چه خوشه حرف دل اَ دهن ساز شنیدن
    سینه سوخته ی بزنه ش
    سازِ بنالی اگه باشه
    چه خوشه با تو بنیشم دمی و وخته بمیرم
    سیر سیلت بکنم
    سیرمجالی اگه باشه

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    1,231
    سپاسگزاری شده : 2,102 بار در 252 پست
    قدرت امتیازدهی
    24
    Array

رضا6662 از دسته میهن دوستانیست که هرگاه پستهایش را می خوانم برایم تازگی دارد
    او کسی بود که مرا با ایرواسپیس تاک اشنا کرد
    هرجا هستی رضا جان خوش و سرافراز و پیروز باشی
    سلام و درود بر همگی
    فرا رسیدن سال نوی ایرانی - یادگار کوروش کبیر و جمشید - به همه ی شما اعضای مهربان و وطن پرست شادباش می گویم. بسیار خوشحالم که این تاپیک پربیننده، باعث شده یادی از دلاوران تقریبن گمنام نیروی هوایی و ارتش بشود. از دوست خوبم جناب کرمانشاهی گرامی نیز بابت اظهار لطفش بسیار سپاسگزارم. دورانی بود که تمام شد و شاید دیگر تکرار نشود. دوران شکوه ارتش ایران با فانتوم ها و تامکت های بی مانندش در جهان دهه 60 و 70 میلادی و صد البته با همراهی خلبانان و پرسنل فنی آموزش دیده و ماهر و وطن پرست. بسیار خرسندم که در این نوشتار می توان یادی از قهرمانان بی مانند فانتوم های شناسایی همچون زنده نامان: آیت محققی، فریدون ذوالفقاری، بهرام ایکانی، فرج الله فرسیابی، محمدرضا نوروزی و ... کرد.

روح همگی سربازان شجاع وطن از رستم فرخزاد تا دلاورمردان جنگ ویرانگر هشت ساله همواره شاد باد.

پاینده باشید.

صفحه 43 از 47 نخستنخست ... 32328333738394041424344454647 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. شناسايى عاملان مرگ مهندس پرواز- فرودگاه پیام
    توسط ماه در انجمن سوانح و حوادث غیر نظامی
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 14-02-2011, 01:18
  2. خلبان شناسايى سرهنگ حسين مددى
    توسط RF-4 Pilot در انجمن حماسه آفرینان و تيزپروازان نيروي هوايي
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 06-04-2009, 13:10