@aerospacetalk
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 40

جستار: خاطراتی از یک (( خلبان مهاجر ))

Airman Basic
    سپاسگزاری
    25
    سپاسگزاری شده : 58 بار در 7 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : خاطراتی از یک (( خلبان مهاجر ))

جناب چیتساز گرامی
    با تشکر از درایت و متانت همیشگی شما.
    در همین تلویزیون کشور خودمان و مثلا در برنامه نود سرشناسترین چهره های ورزشی و.... مورد نقدهای جدی قرار میگیرند به گونه ای که حتی شغل آنها به مخاطره میافتد. البته همانطور که شما فرمودید درست اینست که هر شخصی تریبون آزاد برای اظهار نظر و دفاع از خودش را داشته باشد که کاملا با این فرمایش شما موافق هستم.
    ما که در این سایت مدیران رده بالای کشور را به نقد سازنده میگیریم آیا نباید جرات اظهار نظر در مورد نویسنده یک سایت را داشته باشیم؟

برای نرفتن بحث به بیراهه و اظهار نظرهای احساسی و بی پایه، بنده هم طبق فرمایش شما و تا اعلام موضع توسط شخص جناب مدرسی ویا پاسخ استعلام روابط عمومی نیروی هوایی ارتش از ادامه این بحث خودداری مینمایم.

ضمنا فکر میکنم که حق اینجانب هم برای ایجاد یک تاپیک جدید و ادامه بحث طبق قوانین شورای محترم هوانوردی و با احترام متقابل به شخصیت حقیقی و حقوقی افراد محفوظ میباشد.

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,023
    سپاسگزاری شده : 13,183 بار در 1,370 پست
    قدرت امتیازدهی
    98
    Array

البته به این نکته هم توجه کنید که کاپیتان مدرسی پس از سکته قلبی و قبل از بازنشستگی مشاغلی غیر از خلبانی داشتند!!!
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

3. سپاسگزاری ها (6):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    48
    سپاسگزاری شده : 23 بار در 4 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط AlphaMike نمایش نوشته ها
    فقط جهت یاد آوری عرض کنم که آقای بهروز مدرسی هیچگاه خلبان یا مهندس پرواز نبوده اند.
    خودشان هم در سایتشان که واقعا زحمت فراوانی برایش کشیده اند هیچوقت چنین ادعایی نکرده اند که خلبان بوده اند. فقط نام سایتشان اندکی غلط انداز است.
    دوستانی که نیاز به اطلاعات بیشتری از ایشان دارند میتوانند از هم خدمتهای درجه دارشان در نیروی هوایی بپرسند.
    متاسفانه، بازدید کنندگان سایت ایشان به کررات دچار این اشتباه شده و ایشان را یا القابی نظیر کاپیتان، جناب سرهنگ و خلبان و... خطاب کرده اند که ایشان هرچند تایید نکرده اند اما با زیرکی خاص خودشان به شکل غیر مستقیم به این مساله دامن هم زده اند.
    البته همانگونه که از سایت ایشان مشخص است و دونفر از هم خدمتیهای ایشان هم به اینجانب گفتند ایشان از پرسنل عملیاتی C130 بوده اند و در زمان خدمتشان هم از نظر معلومات در سطح بالا بوده اند.
    در خاتمه اینکه اینحانب از طرفداران سایت ایشان هستم و از خواندن مطالبش لذت فراوان برده ام اما از یک خبرنگار انتظار میرود که در بیان واقعیتها شفاف و واضحح عمل نماید.
    سلام جناب AlphaMike ضمن تاییدفرمایشات شما, یادم می یاد حدود دو سال پیش یا بیشتر تو پرواز با یکی از کاپیتانهامون که از خلبانان بازنشسته نیروی هوایی هستند(C130) در مورد سایت و خاطرات جالب ایشان صحبت می کردم.وقتی در مورد سابقه پروازی ایشان (خلبانی) سوال کردم در کمال تعجب با ذکریک خاطره از آقای مدرسی ایشان هم فرمایش شما رو فرمودند.راستش من هم به مانند شما از این داستان خیلی ناراحت شدم.به هر حال امیدوارم تشابه اسمی باعث این سوءتفاهم شده باشد.و در آخر اینکه اینجانب هم از بازدید کنندگان سایت ایشان هستم و فکر می کنم توضیحات آقای مدرسی می تواند پایان بخش این سوءتفاهم باشد.

5. سپاسگزاری ها (3):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    87
    سپاسگزاری شده : 481 بار در 42 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

بعد از صحبتی که با جناب مدرسی داشتم تصمیم بر این شد با نام کاربری بنده وارد شده و پاسخگو باشند.

متشکرم
    بلند آسمان جایگاه من است

7. سپاسگزاری ها (2):

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    41,961
    سپاسگزاری شده : 89,161 بار در 10,536 پست
    قدرت امتیازدهی
    687
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط SILENT WAVE نمایش نوشته ها
    بعد از صحبتی که با جناب مدرسی داشتم تصمیم بر این شد با نام کاربری بنده وارد شده و پاسخگو باشند.

متشکرم

این کار اصلا درست نیست. اگر لازم باشه ایشون با نام کاربری خودشون وارد شوند. این کار شما با نفس وجودی نام کاربری مغایرت دارد

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    87
    سپاسگزاری شده : 481 بار در 42 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

به نام خداوند متعال .. با درود و تشکر از دوست عزیزم سایلنت گرامی که اجازه دفاع از خود رو به بنده واگذار فرمود .. و با تشکر خدمت مدیران محترم این سایت وزین بنده بهروز مدرسی هستم ..
    قبل از این که پاسخ این عضو محترم شما رو بدهم .. در یک جمله عرض می کنم .. اگه بنده کلاه بردار ، شیاد ، یا فرد سودجویی بودم که به بهانه راه اندازی سایت قصد مردمفریبی داشته و القاب دیگران رو مصادره کنه .. مطمئن باشید مثل همه با نام و مشخصات و تصویر خودم نمی امدم .. ! و با نام مستعار این کار رو می کردم .. پس کسی که با نام حقیقی کاری با مخاطبان انبوه آغاز می کنه .. نه کلاهبرداره .. نه شیاد و نه شالارتان .. !!
    مدیران محترم انجمن .. اجازه می خواهم ابتدا با ذکر مثالی .. دنباله عرایض ام رو ادامه دهم ..
    قبل از انقلاب رسم بود در ماموریت هایی که به عمان انجام می شد .. برای دوره ای پانزده روزه همراه با تیم پروازی و متخصصان یک نظافتچی هم برای نظافت محل استقرار بچه ها همراه خود می بردند . در یکی از ماموریت که نظافتچی جوانی همراه گروه بود . بعد از رسیدن به دعوت فرماندهان نیروی زمینی همگی به باشگاه آن ها دعوت می شوند .. بچه ها با لباس مبدل همراه با جوان نظافتچی راهی می شوند .. عالی ترین مقام نیروی زمینی با یکایک بچه دست می دهد .. و همه رو جناب سروان و جناب سرهنگ خطاب می کند .. از جمله آن بنده خدا نظافتچی رو .. هیچ یک از خلبانان و گروه به این امر اعتراضی نکردند .. که این از ما نیست .. اما در همان باشگاه یک نظافتچی ظاهرآ شاهد ماجرا بود .. در اون یکی دو ساعت کلی پچ پچ راه انداخته بود که این بابا سروان نیست .. !! این بابا نظافتچی است .. !!
    حالا حکایت بنده شده است .. عده ای هر از گاهی عنوان می کنند .. او این کاره نیست .. !! او خلبان نیست .. او پرواز نکرده .. او ... من از مدیران انجمن خواهش می کنم .. سطر به سطر مطالب بنده رو مطالعه کنند .. در کجا نوشته ام به تنهایی هواپیما رو یک وجب تکان داده ام ..؟؟ در کجا از خودم ، درجه ام .. حرفه ام سخنی گفته ام .. !!؟؟ همه جا با صراحت اعلام کردم عضو کوچکی از خانواده پرواز بوده ام ..
    در یک هواپیمای غول پیکر ترابری یک نفر به تنهایی نمی تواند هواپیما رو جا به جا کند .. با همکاری تخصص های متعددی این کار انجام می شود .. وقتی هم به زمین می خورند .. همه با هم جانشان رو تقدیم وطن می کنند .. گیرم من همان نظافتچی بوده ام .. بر فرض من شاگرد مکانیک بوده ام .. مگر جرم است ..!!؟؟
    این افرادی که داعیه استعلام دارند .. و فکر می کنند یک دزد .. یک جانی .. یک حقه باز را شناسایی کرده اند .. اول استناد به گفته های من نمایند .. و بگویند بر طبق این نوشته او دروغ گفته .. و بعد اگه قصد تخریب ندارند .. مثل بنده با نام و مشخصات حقیقی بیایند و ادعای خود رو مطرح کنند .. و سپس بروند از نیروی هوایی و یا نهاد دیگری برای هر دو نفر استعلام بگیرند .. حرفی نیست ..
    این که شخصی با نام مجازی بدون مدرک قصد تخریب افراد دیگری رو داشته باشند .. کار صحیحی نیست .
    بگذریم .. از یک منظر دیگر باب سخن رو می گشایم .. همه مستحضر هستید سازمان حفاظت اطلاعات ارتش بنده رو برای پاره ای از توضیحات احضار کرده و مدتی هم دستور دادند در باره ارتش ننویسم .. می دانید برای چه .. ؟ به خاطر تنگ نظری و تهمت عده ای کور دل .. اما از ان جا که مطالب بنده رو عالی ترین مقامات ارتش مطالعه می کنند .. حتی به بنده پیشنهاد دادند با عقیدتی سیاسی نیروی هوایی هماهنگ باشم و در ازای دریافت پول به مستندات بیشتری بپردازم ..
    مدیران محترم انجمن .. قطعآ اگر ریگی به کفش بنده بود .. اگر به تعبیر این آقایون من فردی کلاه بردار بودم .. مطمئن باشید از همان جا راهی اوین می شدم .. !! نه این که بعد از مدتی هم اجازه نوشتن در باره ارتش رو بدهند .. و هم بگویند بیا رسمی از سازمان های عقیدتی ارتش مطلب بگیر .. !!
    یادمه در همان سازمان .. این پرسش رو مطرح کرده و پرسیدم .. برادران قبول دارید در ماه میلیارد ها تومان هزینه تبلیغات در بخش های گوناگون ارتش می شود .. نام یک رسانه ای ببرید که 500 مخاطب دایمی و داوطلب داشته باشد .. !!؟ سایت به گواهی امار .. ماهی هشتاد هزار نفر مخاطب از سراسر دنیا دارد .. مفت و مجانی از کار و زندگی ام زده ام .. و چهره ارتش رو به همه معرفی می کنم ..
    مدیران محترم انجمن .. با سپاس از شما که فرصت دفاع دادید .. به طور خلاصه پاسخ های خودم رو جمع بندی کرده و عرض می کنم ..
    خدا رو شاهد می گیرم .. در هیچ یک از مطالب و پست هایم از خود و نقش هر چند کوچک خود در پرواز سخنی به میان نیاورده ام .. هرگز از درجه ، عنوان پروازی ام حرفی نزدم .. بار ها اعلام کرده ام من سربازی بیش نیستم .. و لطفآ مرا با القاب نظامی خطاب نکنید .. اما هر وقت امار سایت ام افزایش می یابد .. منتظر افرادی هستم که تخریب ام کنند .. چند روز پیش رکورد بیش از دوازده هزار نفر رو بازدید کننده در سایت شکست .. خب طبیعی است بعضی ها تاب تحمل ندارند .. باور کنید دیناری درآمد که ندارد .. بلکه ماهیانه کلی هزینه اینترنت و غیره رو هم می دهم .. آگهی هایم اغلب رایگان یا به حساب نهاد های خیریه واریز می شود .. حاضرم استعلام دو طرفه صورت گیرد .. فرد مدعی با نام واقعی اعلام کند .. استناد به حقه بازی و کلک بنده نماید .. من هم قانونآ موظف می شوم .. عین رزومه خدمتی ام رو اسکن کرده و برای نخستین بار در سایت منتشر نمایم ..
    اما این که هر شخصی با نام مستعار قصد تخریب و لجن مال کردن افراد واقعی و حقیقی افراد دیگر را بکند .. بر شماست که تصمیم نهایی رو بگیرید .. به عنوان یک رسانه قانونی .. مفاد تخلف و کلاهبرداری بنده رو اعلام کنید .. بنده قول شرف می دهم خودم از نیروی هوایی و محل خدمت ام استعلام ممهور اسکن کرده و منتشر نمایم .. اصلآ من آبدارچی .. اصلآ من شاگرد مکانیک .. بد کاری می کنم به هزاران مخاطب با سطح اگاهی بالا در سراسر دنیا .. از نام وطن و ارتش ام دفاع می کنم .. بد کاری می کنم که سه سال همه پیشنهاد های کاری رو با حقوق و مزایای بالا رد کرده .. و تمام وقت خودم رو پای یک کار فرهنگی کرده و با حقوق اندک بازنشستگی ارتزاق می کنم .. ؟ آقایون نمی توانند ببینند ؟
    از همه خوانندگان محترم این سایت پوزش می خواهم که پاسخ ام طولانی شد .. ولی این نخستین بار نیست .. من اهمیتی نمی دهم .. اما اعتبار سایت شما باعث شد .. که صادقانه حرف دلم رو بزنم .. و اگه دوستان فرمودند برای یک نام مجازی برو مدرک بیار .. و به جرمی که نکردی اعتراف بکن .. مطمئن باشید
    انجام خواهم داد .. با احترام و سپاس : بهروز مدرسی
    بلند آسمان جایگاه من است

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,418
    سپاسگزاری شده : 52,283 بار در 4,031 پست
    قدرت امتیازدهی
    548
    Array

با تشكر از جناب مدرسي بابت توضيحاتشون

راستش من خودم از مشتريان پر و پا قرص سايت جناب مدرسي هستم و بسياري مطالبشون رو خوده ام و قبل از اينكه در اين انجمن عضو بشم با وب سايت ايشون آشنا بودم. براستي ايشون با معلومات بسيار خوبشون همراه با نوع نوشتاري كه دارند باعث ميشن كه دل كندن از نوشته هاشون سخت باشه. حتي بخشهايي از نوشته هاشون كه بقول خودشون "جاده خاكي" هست به اندازه خود مطلب اصلي حاوي نكات جالب و حواندني هست. ايشون در هيچ كجاي مطالبشون اشاره اي به اينكه خلبان هستند نكردند اما نحوه بيان به گونه اي هست كه خود من تا ديروز گمان ميكردم ايشون خلبان هستند ! خصوصا بعد از خوندن اون مطلب مربوط به خاطره 1 بهمن 58 كه بوئينگ 727 هما به كوه برخورد نمود. الان دوباره اون مطلب رو خوندم و ديدم كه حق با آقاي مدرسي هست ! در همه جا از فعل اول شخص جمع استفاده كرده اند ! اما خصوصا اونجا كه ميگن : " بلافاصله با فشار آوردن به دسته گاز ، سرعت را افزايش داده و اوج گرفتيم ... با زمين تماس گرفتيم و مشكل را گزارش داديم ..." من كه شخصا دست ايشون رو روي تراتل تصور كردم ! بگذريم. بااين وجود گفته ايشون كاملا صحيح است اما نام سايت ايشون هم باعث اين سوء تفاهم شده است. اما اين كه عده اي ايشون رو كلاهبردار و ...خطاب كرده اند (البته اعضاي اين سايت اين كار رو انجام نداده اند و اين مساله قطعا مربوط به اعضاي خارج از اين انجمن هست) بسيار زشت و نادرست هست. ايشون همونطور كه توضيح داده اند براي سايتشون زحمت بسيار كشيده و ميكشند و جا داره از ايشون قدر داني و سپاسگذاري بشه. من شخصا اميدوارم ايشون از اعضاي اين انجمن دلخوري نداشته باشند و اگر افتخار بدند در اين انجمن هم بيشتر ببينيمشون.
    اين نكته رو هم بايد اضافه كنم كه بسياري از مطالب ايشون ارزش بسيار بالاي تاريخي داره و بايد قدر مطالب ايشون فارغ از اينكه رده و رسته ايشون چي بوده دانسته بشه و از ايشون بابت تلاششون قدرداني بشه

باتشكر

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    41,961
    سپاسگزاری شده : 89,161 بار در 10,536 پست
    قدرت امتیازدهی
    687
    Array

با سلام خدمت جناب مدرسی عزیز که دوستان زیادی از این سایت به نوشته های شما علاقه دارند و آن را مطالعه میکنند. اگرچه که حضور شما در انجمن بهتر بود با نام کاربری شخصی خودتان انجام میشد و نه با نام کاربری دیگر . ( حتی میشه کلمه " باید " را به جای واژه " بهتر بود " بکار برد ) .

در هر حال :

من در هیچ پستی از پستهای انجمن و این تاپیک نشانه ای از تخریب و یا حمله به شما ندیدم . بلکه سوالی در ذهن تعدادی از دوستان بوجود آمده بود که بهترین شخص برای پاسخگویی شخص شما بودید.

پست شما به نظر بنده بیشتر یک درد و دل و باز شدن یک زخم کهنه بود تا جوابگویی.

اینجا نه دادگاهه نه محلی برای به چالش کشیدن افراد . پس شما ملزم به پاسخگویی نیستید.

در هر حال همگی خوشحال میشیم که با ایجاد یک نام کاربری شخصی ، حضور مداوم و مستمر شما را در انجمن شاهد باشیم.

Airman Basic
    سپاسگزاری
    25
    سپاسگزاری شده : 58 بار در 7 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

همانگونه که به جناب چیتساز و سایر دوستان سایت قول دادم برای دور نشدن از حقیقت از نوشتن هر مطلبی تا پیش از توضیحات جناب آقای مدرسی خودداری نمودم و اگر ایشان - که با عزت نفس خودشان توضیحات لازم را دادند- تا چند سال دیگر هم توضیحی نمیدادند به هیچ عنوان پست دیگری را نمینوشتم.

همانطور که در پستهای قبلی خودم هم اشاره کردم برای شخص اینجانب مهم نیست که نقش ایشان در گروه پروازی چه بوده است ( متاسفانه صنعت هوایی ما زیادی خلبان محور است) آنچه مهم است زحمات زیادی است که ایشان برای سایت جذابشان شان کشیده اند و بدون شک بسیاری چون من از خواندن مطالب ایشان لذت برده ایم.

همانگونه که بازهم درپستهای پیشین اشاره کردم ایشان خودشان هیچوقت ادعا نکرده اند که خلبان بوده اند و توضیح اینجانب فقط برای رفع سو تفاهمات مابین خوانندگان مطالب ایشان بود که البته همانگونه که گفتم و شاهرخ عزیز هم اشاره کردند عمدتا ناشی از نام سایت ایشان میباشد.

نهایت تلاشم را کردم که در پستهایم خدای ناکرده ذره ای بوی اهانت به شخص یا شغلی نباشد.

در خاتمه از جناب مدرسی به خاطر توضیحاتشان و از مدیران سایت بخصوص جناب چیتساز ، بهرنگ ، شاهرخ و... به خاطر منش،صبر و تحملشان سپاسگذارم و صادقانه اعتراف میکنم که این سایت با این نگرش مدیرانش واقعا ظرفیت سایت مرجع هوانوردی بودن را دارد.

مدیر سایت
    سپاسگزاری
    34,387
    سپاسگزاری شده : 87,917 بار در 4,947 پست
    قدرت امتیازدهی
    621
    Array

با تشکر از جناب مدرسی و سایر دوستان ...

امیدوارم سو تفاهم ها رفع شده باشد .
    قطعا اگر سخن و ادعایی در مورد هر یک از عزیزان در سایت مطرح شود این عزیز حق جواب خواهند داشت و انجمن و اعضای آن یک طرفه تصمیم نخواهند گرفت .

انجمن هوافضا خانه ای است برای تمام اهالی هوانوردی ... برای درد و دل ها ... بحث های تخصصی ... و سایر مطالب مربوط به هوانوردی و هوافضا ...

امیدوارم این محیط باعث تحکیم روابط اهالی این صنعت شود .

امیدوارم استاد مدرسی که سایتشان روشنگر بسیاری از مطالب بوده ما را از حضورشان در انجمن بی بهره نگذارند ...

به امید روزهای بهتر ...

بلند آسمان جايگاه من است

چو ايران نباشد تن من مباد

گفته ها و شنیده ها >>> اخبار شرکت های هواپیمایی

لیست کامل ناوگان غیرنظامی ایران

سایت انگلیسی انجمن هوافضا
    www.Aerospacetalk.ir/en

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. عکس های فیلم مهاجر
    توسط CAPT.AHMADI در انجمن عکس و فیلم مدل
    پاسخ ها: 0