@aerospacetalk
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

جستار: هواپیمای ترابری ؛ An-72 ، An-74 Coaler

Group Captain
    سپاسگزاری
    9,455
    سپاسگزاری شده : 18,145 بار در 1,770 پست
    قدرت امتیازدهی
    198
    Array

پیش فرض پاسخ : هواپیمای ترابری ؛ An-72 ، An-74 Coaler

بنده همچنان منتظر نظرات و پاسخ هاي دوستان در مورد موارد و سوال هايم در پست 10# هستم .

با تشكر

2. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    2,981
    سپاسگزاری شده : 1,396 بار در 130 پست
    قدرت امتیازدهی
    29
    Array

اطلاعات من در مورد هواپیماهای شرقی ناچیز است اما به نظر می رسد دستگاهی که در کنار پای چپ F/O قرار می گیرد دستگاه ناوبری INS باشد.

4. سپاسگزاری ها (5):

Group Captain
    سپاسگزاری
    9,455
    قدرت امتیازدهی
    198
    Array

با سلام ، دوستان در عكس زير ( مربوط به پرواز آزمايشي فرودگاه ماكو با EP-PUC ) دستگاهي با خطوط مدرج و رنگ زمينه سبز در سمت راست پاي كاپيتان قرار دارد ، اين دستگاه را در An-74 ديگر نديدم ، آيا دستگاه يادشده weather radar هست يا چيز ديگريست ؟

Group Captain
    سپاسگزاری
    9,455
    قدرت امتیازدهی
    198
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sriran نمایش نوشته ها
    با سلام ، دوستان در عكس زير ( مربوط به پرواز آزمايشي فرودگاه ماكو با EP-PUC ) دستگاهي با خطوط مدرج و رنگ زمينه سبز در سمت راست پاي كاپيتان قرار دارد ، اين دستگاه را در An-74 ديگر نديدم ، آيا دستگاه يادشده weather radar هست يا چيز ديگريست ؟

با سلام
    در مورد دستگاه يادشده در سوال خودم (بالا) [دستگاهي با خطوط مدرج و رنگ زمينه سبز در سمت راست پاي كاپيتان] ، اين دستگاه GPWS ميباشد كه مشابه آن را در توپولف154 مشاهده كردم .

اما سوال ديگري دارم و اينكه دستگاه GNS430 كه در عكس فوق مشاهده ميشود ، آيا قابليت كار با سيستم Autopilot را در اين هواپيما دارد و اينكه با وجود قابليت هاي اين دستگاه كه communication و navigation هم در آن تعبيه شده ديگر نيازي به سيستم هاي communication و VOR و... خود هواپيما نيست ؟

7. سپاسگزاری ها (5):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,540
    سپاسگزاری شده : 16,508 بار در 1,615 پست
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

با سلام
    در مورد دستگاه يادشده در سوال خودم (بالا) [دستگاهي با خطوط مدرج و رنگ زمينه سبز در سمت راست پاي كاپيتان] ، اين دستگاه GPWS ميباشد كه مشابه آن را در توپولف154 مشاهده كردم .

اما سوال ديگري دارم و اينكه دستگاه GNS430 كه در عكس فوق مشاهده ميشود ، آيا قابليت كار با سيستم Autopilot را در اين هواپيما دارد و اينكه با وجود قابليت هاي اين دستگاه كه communication و navigation هم در آن تعبيه شده ديگر نيازي به سيستم هاي communication و VOR و... خود هواپيما نيست ؟
    با سلام و درود

پاسخ دقیق نمیدانم . اما ظاهرا بدین گونه هست که برای اپروچ از سیستم های communication و VOR و... خود هواپيما و برای طی کردن مسیر پروازی و روت از جی پی اس استفاده میشود .

مطابق خیلی از هواپیما های دیگر که در ایران با این سیستم ها پرواز میکنند . ام دی زاگرس - 727 و .. و در انها نوشته شده برای precision approach ( اگر اشتباه نکنم ) از جی پی اس استفاده نکنید .

در همین عکس HSI هواپیما کلا جهت دیگری نشان میدهد و جی پی اس در حال طی کردن مسیر مستقیم پروازی است .
    EP-IBB

9. سپاسگزاری ها (8):

Group Captain
    سپاسگزاری
    9,455
    قدرت امتیازدهی
    198
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_heravi73 نمایش نوشته ها
    با سلام و درود

پاسخ دقیق نمیدانم . اما ظاهرا بدین گونه هست که برای اپروچ از سیستم های communication و VOR و... خود هواپيما و برای طی کردن مسیر پروازی و روت از جی پی اس استفاده میشود .

مطابق خیلی از هواپیما های دیگر که در ایران با این سیستم ها پرواز میکنند . ام دی زاگرس - 727 و .. و در انها نوشته شده برای precision approach ( اگر اشتباه نکنم ) از جی پی اس استفاده نکنید .

در همین عکس HSI هواپیما کلا جهت دیگری نشان میدهد و جی پی اس در حال طی کردن مسیر مستقیم پروازی است .
    با سلام و با تشكر ،
    بله در approach نبايد از GPS استفاده شود ...
    اما جداي از تمامي دستگاه هاي ناوبري هواپيما ، خلبان ها معمولا با آي پد خود هم روت را طي ميكنند و هم approach را انجام ميدهند و در بعضي از فرودگاه ها كه STAR پيچيده يا وقت گير است با "مسئوليت خود" از مسير كوتاه تر approach و landing را انجام ميدهند .
    البته دقت اين GPS ها هم خيلي خوبه !

- آيا واقعا براي ارتباطات كلامي (Communication) در approach نيازي به استفاده از راديوهاي خود هواپيما هست در حالي كه برد راديوهاي تعبيه شده در دستگاه GNS430 و دستگاه هاي مشابه حتي در روت بسيار بالاست ؟

11. سپاسگزاری ها (5):

Group Captain
    سپاسگزاری
    9,455
    قدرت امتیازدهی
    198
    Array

با سلام

دوستان اگر اطلاعات بيشتري در مورد سوال هاي من دارند لطفا راهنمايي بفرمايند .
    باتشكر

13. سپاسگزاری ها (3):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    23,540
    سپاسگزاری شده : 16,508 بار در 1,615 پست
    قدرت امتیازدهی
    185
    Array

دوستان اگر اطلاعات بيشتري در مورد سوال هاي من دارند لطفا راهنمايي بفرمايند .
    باتشكر
    با سلام و درود

من برای سیستم communication و navigation که سوال پرسیدید . تصاویر و فیلم های sam chui که اخیرا ایران بودند و ویدئو و عکس هایی تهیه کردند از AN-74 و همگی نگاه کردم .

باید بگم برای تقرب به باند از GPS کمک میگرند البته نه به صورت صد در صد . به عنوان راهنما .

و برای ارتباطات . عموما هواپیما های روسی و انتونوف 74 سسیستم های communication شان در قسمت اور هد پنل هست و در ویدئو ها مشاهده نکردم که دستی روی جی پی اس برای تغییر فرکانس برود بالعکس از بالا و ان قسمت مذکور استفاده میشد .

البته صرف دیدن کلیپ و ویدئو نمیتوان نظر قطعی داد اما به عنوان راهنما میتوان استفاده کرد .

لینک ها :

https://www.youtube.com/watch?v=VUgLOg3AP7Q

https://www.youtube.com/watch?v=YCVhQr7JBMk

یکی لندینگ در مهراباد و دیگری تیک اف از ایلام
    EP-IBB

15. سپاسگزاری ها (7):

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

جستارهای مشابه

1. معرفی هواپیمای پراپ فن آنتونوف An-70
    توسط Avenger در انجمن هواپیماهای باری
    پاسخ ها: 14
    آخرين نوشته: 20-05-2017, 08:03