@aerospacetalk
صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 91

جستار: بیزینس کلاس ماهان ایر

Junior Flying Officer
    سپاسگزاری
    1,524
    سپاسگزاری شده : 4,051 بار در 626 پست
    قدرت امتیازدهی
    32
    Array

پیش فرض پاسخ : بیزینس کلاس ماهان ایر

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidpm نمایش نوشته ها
    با سلام
    من يكي از طرفداران پرو پا قرص ماهان هستم و تا جايي كه امكان داشته باشه فقط از اين ايرلاين براي پرواز استفاده مي كنم اما در مورد بيزينس كلاس ماهان:
    من در پرواز تهران به مشهد با يك عدد Airbus 300 - B2K و برگشت از مشهد به تهران با يك عدد Airbus 300-600 از قسمت بيزنس كلاس استفاده كردم و كلا ميشه گفت كه اصلا ارزش پولي رو كه اضافه ميدين نداره! من نكات مثبت و منفي رو ليست مي كنم خودتون قضاوت كنيد.
    - در هر دو پرواز برخورد مهمانداران بسيار دوستانه و خوب بود
    - غذا موقع رفت كه صبحانه بود و برگشت هم غذاي گرم دادند كه كيفيتش خوب بود
    - وقتي داشتم كارت پرواز مي گرفتم گفتم كه لطفا كنار پنجره باشه و طرف هم seat كنار پنجره به من داد و وقتي وارد هواپيما شدم ديدم كه تمام seat هاي كنار پنجره پر شده و مثل اينكه اصلا در قسمت بيزينس كلاس اصلا شماره معني نداره و مهماندار يه جايي رو در رديف وسط نشون داد و گفت بفرماييد اينجا بشينيد!!!
    - متاسفانه هم در رفت و هم در برگشت صندلي هايي كه من روش نشسته بودم خراب بود و زير پايي و باز و بسته شدن صندلي مشكل داشت!
    - در سايت ماهان نوشته كه در طول پرواز مي شه از امكانات نمايشگرهاي صندلي ها و Entertaiment كه مهمانداران در اختيار مسافران قرار ميدهند استفاده كرد كه متاسفانه در Airbus 300B2k يك صفحه نمايش كوچك در دسته صندلي تعبيه شده بود كه وقتي به مهماندار گفتم كه چطوري كار مي كنه گفت كه شرمنده اينا هنوز program نشده!!! در Aibus 300-600 هم (MNT) كه اصلا همچنين صفحه نمايشي اصلا موجود نبود و ...!!!
    - در فرودگاه مهرآباد وقتي كه رسيديم و كارت پرواز گرفتيم و گفتيم كه بعدش كجا بريم و چي كار كنيم (همونطوري كه توي سايتش نوشته بود كه سالن CIP و ...) اصلا اين خبرا نبود و طرف به ما گفت كه چون 50 دقيقه مونده به پرواز دير شده و همراه بقيه مسافرا بريم و مراحل checking و ... رو انجام بديم!!!
    - در فرودگاه مشهد كه اصلا قرار نبود چيز خاصي اتفاق بيفته و ما هم مثل بقيه بوديم.
    - جالب تر از همه اينكه توي سايت ماهان نوشته كه بار هاي شما در بيزنس كلاس اولين هست كه به شما تحويل ميشه و معطلي نداره و ... ولي جالب اين بود كه دقيقا در فرودگاه مشهد آخرين چمداني كه توي ريل اومد مال ما بود!!! تهران هم همينطور و جزو 10 چمدان آخر بار خودمون رو گرفتيم!
    حالا دوستان خودتون قضاوت كنيد كه 50 درصد بليت گرانتر براي مسيرهاي داخلي با شرح بالا مي ارزد يا نه؟

به نظر من ماهان مي بايست اول شرايط رو براي بيزينس كلاس پروازهاي داخلي مهيا كنه و بعد بره سراغ تبليغ و راه انداختن سرويس بيزينس كلاس.
    به نظرم به جز مساله Entertainment که فرمودید، بقیه مسایل با یه آموزش ساده به کارکنان ایرلاین ردیف میشه.

این مساله یک مدیریت آموزش قوی میخواد...
    ای کاش من هم ، پرنده بودم
    با شادمانی ، پر می گشودم....

یوتور، وبسایت اطلاع رسانی گردشگران پارسی زبان
    www.youtour.ir

2. سپاسگزاری ها (2):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    18,965
    سپاسگزاری شده : 15,394 بار در 1,156 پست
    قدرت امتیازدهی
    159
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan_a نمایش نوشته ها
    بليط پرواز تهران مشهد ماهان چقدر بود؟ در ضمن امكان خريد اينترنتي بليط بيزنس وجود ندارد!!!!
    در مورد بلیت که شما باید 50 درصد مبلغ بلیت اصلی رو اضافه تر بدین یعنی اگر بلیت رفت و برگشت باشه 100000 (صد هزار تومان) اونوقت شما باید 150000(صد و پنجاه هزار تومان) پول بدین.
    در مورد سایت هم حق با شماست و بیزینس کلاس رو توی سایت نمیشه خرید. تازه اگر هم بشه خرید مشکل اصلی ماهان توی بخش خرید اینترنتی اینه که دوباره باید برید از دفتر اصلی فروش بلیط کاغذی رو دریافت کنید که واقعا بی معنیه! یعنی اگر از اول برید دفاتر فروش و بلیت بخرید راحت تره تا اینکه برید توی اینترنت بلیت بگیرید و اونوقت دوباره از نمایندگان اصلی ( داخل فرودگاه مهرآباد و دفتر اصلی ماهان) بخواید دوباره بلیت کاغذی بگیرید!!!

Airman Basic
    سپاسگزاری
    69
    سپاسگزاری شده : 50 بار در 5 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

با سلام
    در مورد پرواز های بیزنس ماهان آیا محل دریافت کارت پرواز همان محل دریافت کارت پرواز پروازهای معمولی است یا از سالن cip انجام می شود؟
    محل ورودی cip در مهرآباد کجاست؟ چون تا بحال دقت نکردم به چشمم نخورده
    با احترام

5. سپاسگزاری ها (5):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,023
    سپاسگزاری شده : 13,184 بار در 1,370 پست
    قدرت امتیازدهی
    98
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mega_s نمایش نوشته ها
    با سلام
    در مورد پرواز های بیزنس ماهان آیا محل دریافت کارت پرواز همان محل دریافت کارت پرواز پروازهای معمولی است یا از سالن cip انجام می شود؟
    محل ورودی cip در مهرآباد کجاست؟ چون تا بحال دقت نکردم به چشمم نخورده
    با احترام
    پس از ورود به سالن آخرین کانتری که در قسمت راست سالن قرار دارد مربوط به پروازهای بیزینس ماهان هست البته در برخی اوقات 2 کانتری که برای پرواز در نظر گرفته شده است نیز کارت پرواز بیزینس را صادر می کند.
    همراه کارت پرواز یک کارت دیگر که مخصوص پذیرش و پذیرایی در سالن cip هست نیز داده می شود.
    پس از گرفتن کارت به طرف سالن cip که درست روبروی آخرین کانتر قرار دارد می روید و در آنجا به مسول سالن کارت مخصوص را تحویل داده و از پله ها بالا رفته و وارد سالن cip می شوید.
    اگر سوال دیگری بود در خدمتم
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    18,965
    قدرت امتیازدهی
    159
    Array

راستی دوستان، من مدتی هست که سوار بیزینس کلاس پرواز داخلی ماهان نشدم. اگر 4 - 5 تا پست قبلی همین تاپیک رو ببینید من نوشته بودم که در اونموقع سرویس ارائه شده مطابق اظهارات درون سایت نبود. حالا سئوال اینجاست که در طی این یک سال آیا امکانات و سرویسها بهتر شده یا همونطوری هست؟ منظورم تعمیر یا تعویض صندلی های این قسمت، در اختیار گذاشتن امکانات Entertainment در طول پرواز، اولویت در تحویل بار و امکان استفاده از CIP در مهرآباد؟

کسانی که جدیدا از این سرویس استفاده کردن لطفا نظر بدن و اطلاع رسانی کنن.

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    14,306
    سپاسگزاری شده : 895 بار در 136 پست
    قدرت امتیازدهی
    20
    Array

البته آسانسور هم داره.....
    خدایا چنان کن سرانجام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

9. کاربر مقابل از نوشته persian wings گرامی سپاسگزاری کرده است:

کارشناس ایمنی هوانوردی
    سپاسگزاری
    2,573
    سپاسگزاری شده : 16,947 بار در 1,174 پست
    قدرت امتیازدهی
    145
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidpm نمایش نوشته ها
    راستی دوستان، من مدتی هست که سوار بیزینس کلاس پرواز داخلی ماهان نشدم. اگر 4 - 5 تا پست قبلی همین تاپیک رو ببینید من نوشته بودم که در اونموقع سرویس ارائه شده مطابق اظهارات درون سایت نبود. حالا سئوال اینجاست که در طی این یک سال آیا امکانات و سرویسها بهتر شده یا همونطوری هست؟ منظورم تعمیر یا تعویض صندلی های این قسمت، در اختیار گذاشتن امکانات Entertainment در طول پرواز، اولویت در تحویل بار و امکان استفاده از CIP در مهرآباد؟

کسانی که جدیدا از این سرویس استفاده کردن لطفا نظر بدن و اطلاع رسانی کنن.
    وحید عزیز سلام
    نشیمنگاه و پشتی این صندلی ها تماماً سالم است و تعمیر و تعویض شده اند اما کماکان زیر پایی این صندلی ها درست کار نمی کند.
    امکانات Entertainment وجود ندارد و گاهاً LCD هم خراب است.
    اولویت در تحویل بار وجود ندارد
    امکان استفاده از CIP وجود دارد. در این بخش که در طبقه دوم مهرآباد قرار دارد فقط کیک شیرین عسل، بیسکویت، آب میوه سن ایچ و چای سرو می شود. جالب توجه اینکه تعدادی از مسافرانی که وارد این بخش می شوند (کم هم نیستند) پس از خروج بخشی از وسائل خود را جای می گذارند وسائلی مانند موبایل!!!، عینک، کلید، کتاب و ... نمی دانم محو پذیرایی از خود می شوند (چون سلف سرویس است) یا موضوع دیگری است...

در زمان پیاده شدن هم اول بیزنس پیاده می شوند ولی جالب اینه که مسافرای دیگر هم پشت سر آنها پیاده شده و همه با هم در کمال شادی با یک اتوبوس به ترمینال 6 یا 2 منتقل می شوند.
    Quality First
    Safety Always

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,023
    سپاسگزاری شده : 13,184 بار در 1,370 پست
    قدرت امتیازدهی
    98
    Array

واقعا قیمت بلیط بیزینس برای پروازهای داخلی باتوجه به مدت زمان کم پرواز اصلا به صرفه نیست.قیمت بلیط پرواز تهران -اهواز 76100 تومان می باشد و مدت زمان متوسط(به کلمه متوسط خوب توجه کنید) با هواپیماهای ارباس 300 و 310 هم هواپیمایی ماهان و هم ایران ایر 50 دقیقه هست.
    در این مدت کم حتی اگر گشنه هم باشی نمی توانی نصف سینی صبحانه را مورد بررسی قرار بدی چه برسد به اینکه بخوری!!!
    نکات مثبت مورد علاقه من دربیزینس کلاس صندلی ها و سرویس حوله(مخصوصا حوله گرم که در یک صبح سرد زمستانی حسابی میچسبد) هست.
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    18,965
    قدرت امتیازدهی
    159
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_7 نمایش نوشته ها
    نکات مثبت مورد علاقه من دربیزینس کلاس صندلی ها و سرویس حوله(مخصوصا حوله گرم که در یک صبح سرد زمستانی حسابی میچسبد) هست.
    با تشکر
    من هم اگر بخواهم به تنهایی سفر کنم و یک کیف دستی بیشتر نداشته باشم بی خیال تقدم تحویل بار میشم اما متاسفانه موضوعی که در سفر با خانواده و به همراه یکی دو چمدان و ساک همیشه برایم مهم می شود تاخر در تحویل بار هست که نمیدانم که اسمش را بشود بد شانسی و یا چیز دیگر گذاشت که بارهای این جانب و البته همراهان اینجانب بدشانس! همیشه جزو 10 درصد آخر بارهای خروجی از هواپیماست و باید جزو آخرین نفراتی باشیم که فرودگاه رو ترک می کنیم!
    بیزینس ماهان هم نتونست مشکل ما رو حل کنه تا ببینیم کی این طلسم بدشانسی شکسته میشه!!!

در مورد حوله گرم و صندلی های بزرگتر من هم با شما موافقم و البته برای مسیرهای داخلی که اغلب کمتر و یا حدود یک ساعت است شاید بزرگی صندلی ارزش خودش رو از دست بده.
    اما حجم و کیفیت غذا برای من مهم هست چون در واقع طرف اگر بابت کار به سفر بره و بعد از پیاده شدن از هواپیما بخواد بره به کارش برسه اونوقت هست که یک غذای گرم با حجم مناسب می تونه خیلی مفید باشه و به محض پیاده شدن صدای شکم گرسنه بانگ بر انسان نمیزنه که تو هم با این هواپیما سوارشدنت! ما رو که سیر نکردی می خوای بری سر کارت؟! بله در اینجاست که اغلب افراد به تقاضای شکم مبارک پاسخ مثبت داده و به سمت خوردن صبحانه دوم روان خواهند شد!!!

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    78
    سپاسگزاری شده : 274 بار در 37 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

سلام
    تقریبا یک ماهه پیش با بیزنس ماهان سفری به مشهد داشتم
    تازه خانواده رو متقاعد کرده بودم بیزینس بگیرند. پرواز رفت با EP-MNI و اگه اشتباه نکنم برگشت با EP-MNK بود
    ما رو تو مهرآباد با یه اتوبوس قراضه که حتی شهرداری هم در شرکت واحد از اون استفاده نمی کنه پای پرواز بردند. وضع این اتوبوسه بسیار اسف بار بود. تو مشهد هم قاطی بقیه مسافرها پیاده شدیم.
    تو پرواز برگشت هم هینجور بود و در تهران هم با سایرین پیاده شدیم
    کلا افتضاح بود و من پیش خانوادم ضایع شدم تو سالن به اصطلاح CIP هم چیز خاصی نبود و خود سالن فرودگاه بسیار بهتره چون حداقل بزرگه و هرچی بخوای قابل تامین هستش.
    با تشکر

صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. بحث و گفتگو درباره فرودگاه امام
    توسط omid-a330 در انجمن فرودگاه های ایران
    پاسخ ها: 245
    آخرين نوشته: 22-10-2017, 07:54
  2. کلاس خصوصی
    توسط Security در انجمن هواپیماهای مدل
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 05-09-2009, 12:47
  3. ناو بالگرد بر کلاس Jeanne D`Arc