@aerospacetalk
صفحه 1 از 35 1234567111621 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 344

جستار: بزرگترین مرکز آموزش خلبانی ایران , مدرسه خلبانی آرتا کیش(APTS)

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    1,928
    سپاسگزاری شده : 2,806 بار در 246 پست
    قدرت امتیازدهی
    38
    Array

Post بزرگترین مرکز آموزش خلبانی ایران , مدرسه خلبانی آرتا کیش(APTS)

بنام خالق آسمانها

***** بلند آسمان جایگاه من است *****
    مدرسه خلبانی آرتا کیش ( Arta kish Pilot Trining Shools )

یکی از بزرگترین مدارس خلبانی در خاورمیانه می باشد و یکی از پر سابقه ترین و قدیمی ترین مدارس خلبانی در ایران است.
    بنیانگذار این مدرسه مرحوم ( سرتیپ خلبان مهدی دادپی ) میباشد که از بازنشستگان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران بوده که در سانحه هوایی اخیر شرکت هواپیمایی آریا در مشهد برای همیشه از میان ما رفت.

مدرسه خلباني آرتا كيش در سال 1381 با هدف آموزش نسل جوان با يك فروند هواپيماي آموزشي شروع به كار كرد.
    لازم به ذکر است که این مدرسه زیر نظر بنیاد خیریه ابوفاضل و وابسته به شرکت هواپیمایی آریا میباشد.

به ياري خداوند متعال تا كنون با بيش از 32000 ساعت پرواز آموزشي و بيش از 43500 عمل نشست و برخاست، موفق به آموزش بيش از 300 دانشجوي خلباني شخصي و دانشجويان هواپيمايي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي در مقاطع مختلف AFI , CPL/IR, PPL گرديده است.
    (آمار تا سال 1386)

حال با گسترش مدرسه از يك شعبه به سه شعبه (تهران ، مشهد ، بندرعباس) و توسعه ناوگان پروازي خود از يك فروند به ده فروند هواپيماي يك موتوره ( Piper-28 , Cessna 172 ) به دنبال افقهاي روشنتر در زمينه آموزش خلباني در خاورميانه ميباشد . تعداد دانشجويان فارغ التحصيل و ساعتهاي پرواز آموزشي گواه توانمندي اين مدرسه در كادر فني و آموزشي آن ميباشد .

, EP-VHB , EP-VHD , EP-VHE , EP-VHF , EP-VHH , EP-VHI , EP-VHJ , EP-VHK ,
    EP-VHN(C-172)SP
    ضمناً به اطلاع میرساند که اکثریت اساتید پروازی و زمینی این مدرسه از خلبانان برجسته نیروی هوائی و دوره دیده در کشور آمریکا میباشند , و قابل توجه اینکه تعدادی از این اساتید در حال حاضر در برخی از شرکت های هواپیمایی با هواپیماها مختلف مشغول پرواز میباشند .

*کاپیتان انصاری
    *کاپیتان درگاهی
    *کاپیتان فریدفر
    *کاپیتان حسن زاده
    *کاپیتان برهمت
    *کاپیتان زیارتی
    *کاپیتان چالیها
    *کاپیتان طهماسبی
    و...

Base پروازی این مدرسه در فرودگاه بین الملی پیام ( OIIP ) واقع در کرج است که یکی از فرودگاه های بزر گ کشور میباشد و روزانه هواپیماهای مختلف و پهن پیکر زیادی مانند Boeing 747 , IL-76 و AN-124 در این فرودگاه نشست و برخاست می کنند.

شرايط گزينش دانشجوي خلبانی

1) حداقل سن جهت ورود به دوره خلبانی 18 سال تمام مي باشد.

2) حداقل تحصيلات ديپلم مي باشد.

3) دارابودن گواهی پايان خدمت سربازی، معافيت دائم غير پزشکی، گواهی کفالت يا اشتغال به تحصيل .

4) داوطلبين بايستی برابر استاندارد طب هوائی سازمان هواپيمائی کشوری از سلامت کامل برخوردار باشند.

5) آشنائی با زبان انگليسی در حد مکالمه و توانائی خواندن و درک متون در کتب هوانوردی و آزمون های مربوطه، برای داوطلبين الزامی است.

6) داوطلبين بايستی کاملا از برنامه های آموزشی آموزشگاه تبعيت نموده و درگيری ساير امور نبايستی مانع حضور بموقع در کلاسهای تئوری و عملی آنها گردد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    هزینه ها و چگونگی دوره ها :

دوره PPL
    حداقل مدت دوره 8 ماه

496 ساعت کلاس زمينی + (يک دست لباس، کيف دستی، کفش و لوازم تحصيلی)
    40 ساعت پرواز با هواپيمای PIPER-28
    5 ساعت پرواز با شبيه ساز TB21

------------------------------------------------------------------------------------------

دوره CPL
    حداقل مدت دوره 10 ماه

385 ساعت کلاس زمينی دوره CPL
    100 ساعت پرواز با هواپيمای PIPER-28 (فقط دوره CPL )
    10 ساعت پرواز با شبيه ساز TB21

------------------------------------------------------------------------------------------

دوره IR
    حداقل مدت دوره 3 ماه

320 ساعت کلاس زمينی دوره IR
    20 ساعت پرواز با هواپيمای CESSNA 172 & PIPER-28
    20 ساعت پرواز با شبيه ساز TB21

دوره AFI (استاد خلبانی)

حداقل مدت دوره 3 ماه

65 ساعت کلاس زمینی
    50 ساعت پرواز با هواپیمای PIPER-28

هر ساعت پرواز با هواپیمای پایپر : 3.700.000 ریال
    هر ساعت پرواز با هواپیمای سسنا : 4.100.000 ریال
    هر ساعت پرواز با شبیه ساز : 720.000 ریال

جهت اطلاعات بیشتر علاقه مندان می توانند با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایند .

تهران - شهرک اکباتان - روبروی بلوک A1 - ساختمان ابوفاضل - مدرسه خلبانی آرتا کیش
    تلفن: 7-44669935-021
    www.apts.ir

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    2,611
    سپاسگزاری شده : 9,596 بار در 785 پست
    قدرت امتیازدهی
    95
    Array

پیش فرض پاسخ : بزرگترین مرکز آموزش خلبانی ایران , مدرسه خلبانی آرتا کیش(APTS)

ممنون از معرفی کامل و جامع شما,
    یک سوال دارم
    فردی که در عکس اول با کت و شلوار ایستاده و دانشجویان دور ایشون ایشتاده اند چه کسی هستند؟

سپاسگزاری
    1,928
    قدرت امتیازدهی
    38
    Array

Post پاسخ : فردی که در عکس اول با کت و شلوار ایستاده و دانشجویان دور ایشون ایشتاده اند چه

خواهش می کنم قربان , ایشون کاپیتان اصغر وطن خواه هستند یکی از معلم خلبان های قدیمی آرتا کیش و زمانی هم مدیر عملیات آرتا بودند.

Banned
    سپاسگزاری
    41
    سپاسگزاری شده : 220 بار در 58 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

اگر زحمتی نیست یکم بیشتر در مورد این اموزشگاه توضیح دهید ( با توجه به تجربه خودتان )

دوم : فرق این اموزشکاه نسبت به سایر امورشگاهای دیگر ( معراج ... یوتا ) چیه ؟

سپاسگزاری
    1,399
    سپاسگزاری شده : 1,402 بار در 302 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

با سلام

تو معراج زودتر ميشه ساعت پرواري پر كرد يا آرتا؟

لطفا توضيح بدين.
    آخرش خلبان میشم

بروم شادان به فلک،دور از غم ها دور از همه کس ...

سپاسگزاری
    1,928
    قدرت امتیازدهی
    38
    Array

دیگه این کاملاً مشخص هستش که تو آرتا خیلی زودترمیشه پرواز پر کرد ، البته الان معراج هم خلوت شده و شنیدم خوب میپرند .
    ----------------------------------------------------
    Intentionally Left Blank

عضو گروه هوانوردی غیرنظامی
    سپاسگزاری
    6,325
    سپاسگزاری شده : 15,887 بار در 1,344 پست
    قدرت امتیازدهی
    96
    Array

گفتم خسته ام گفتی لا تقنطوا من رحمت الله.
    گفتم هیچ کس رو ندارم گفتی نحن اقرب الیه من حبل الورید.
    گفتم ولی انگار منو فراموش کردی گفتی فاذکرونی اذکرکم...

عضو گروه هوانوردی غیرنظامی
    سپاسگزاری
    6,325
    سپاسگزاری شده : 15,887 بار در 1,344 پست
    قدرت امتیازدهی
    96
    Array

گفتم خسته ام گفتی لا تقنطوا من رحمت الله.
    گفتم هیچ کس رو ندارم گفتی نحن اقرب الیه من حبل الورید.
    گفتم ولی انگار منو فراموش کردی گفتی فاذکرونی اذکرکم...

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    4,375
    سپاسگزاری شده : 3,644 بار در 394 پست
    قدرت امتیازدهی
    43
    Array

دوستان من دانشجوی ارتا نیستم که بگید تبلیغ میکنه،
    از نظر سریع و زیاد پروندن دانشجو هیچ کدام از اموزشگاهها به ارتا نمیرسن،
    انصافا اموزشگاه با نظمیه ، خیال دانشجو هم راحته که ازین خبرا نیست که فردا پاشه ببینه اموزشگاه تعطیله پولشم بالا کشیدن،
    فقط عیبش اینه که به نسبت، به طرز بی انصافی گرونه،همین.
    .Sun Downers Squadron

سپاسگزاری
    1,399
    سپاسگزاری شده : 1,402 بار در 302 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

دوستان سلام آيا ميشه تو آرتا يا اصلا هر آموزشگاه ديگه دروس زميني رو خوند پشت سر هم
    و بعدا ساعات مربوط به هر كدوم رو پر كرده و بعد از پر كردن ساعات پروازي خودشو به سازمان هواپيمايي معرفي كنه تا امتحان مربوطه رو بگيره؟

مثلا اول دروس زميني ppl رو خوند بعد يه امتحان داخلي بده برا ppl بعد بدون اينكه خودشو معرفي كنه سازمان هواپيمايي (چون قائدتا از اونجاييكه 50 ساعت ppl رو پر نكرده نمي تونه اين كار رو بكنه) بعد از امتحان زميني داخلي آموزشگاه بره cpl و همينجوري بدون معرفي شدن به سازمان برا امتحان دادن و بدون پر كردن ساعات مربوطه بره دروس زميني ir رو بخونه بعد از اتمام كلاس هاي زميني (همه ي 3 دوره ) حالا بر فرض همه ي 3 دوره ي زميني رو خونده و البته هيچ مدركي هم فعلا نداره چون امتحاني تا به حال تو سازمان نداده حالا بعد از اينكه 50 ساعت پريد بره سازمان امتحان بده برا ppl ، همينجوري به ترتيب ساعات cpl رو پر كنه بعد معرفي بشه به سازمان امتحان cpl بده و نهايتا بعد از پر كردن ساعات ir خدشو برا امتحان دادن ir و گرفتن مجوزش اقدام كنه

اين نياز من دلايلي داره و اون اينكه مي خوام از يه تاريخي به بعد فقط پروازا رو انجام بدم و فقط تو بخش ابتدايي دوره درس هارو بخونم چون وقت برا درس خوندن تو اون بازه رو ندارم بايد درساي فوقم رو بخونم

البته اگه بتونم اون بين پروازاي ppl رو انجام بدم و مدرك ppl رو بگيرم بعد برا cpl ir اين كار بالا رو بكنم شايد باز بهتر باشه.
    آخرش خلبان میشم

بروم شادان به فلک،دور از غم ها دور از همه کس ...

صفحه 1 از 35 1234567111621 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. مرکز آموزش خلبانی و علوم هوانوردی معراج
    توسط AMIN TOMARI در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 106
    آخرين نوشته: 30-12-2015, 17:32
  2. مدرسه خلبانی ترکیه
    توسط First Officer در انجمن آموزشگاههای خلبانی
    پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 22-05-2010, 11:17

برچسب ها برای این جستار