@aerospacetalk
صفحه 12 از 21 نخستنخست ... 26789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 204

جستار: تاپیک جامع آموزشگاه های خلبانی

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    41,007
    سپاسگزاری شده : 49,373 بار در 2,345 پست
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

پیش فرض پاسخ : فقط خلبان ها جواب بدند

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Rahimi نمایش نوشته ها
    با سلام به همه ی دوستانچند تا سوال اساسی داشتم که فکر کنم فقط خلبان ها بتونند جواب بدند:
    من الان 16.7 سال سن دارم و پاییز امسال به سوم دبیرستان میرم /// به سلامتی انشااله
    1-برای گرفتم مدرک دیپلم برای آموزشگاههای خلبانی(فنون هوایی و آموزشگاه بلند پرواز)باید تا پیش دانشگاهی درس بخوانم یا تا همون آخر سوم بخونم دیپلمم برای این آموزشگاهها ارزش داره؟ /// برای هواپیمایی کشوری، ملاک دیپلم متوسطه هستش + معافیت غیرپزشکی یا کارت پایان خدمت
    2-کدامیک از این دو آموزشگاه بهتر است؟(فنون هوایی یا بلند پرواز) /// جداً توصیه می کنم هیچ کدوم از این دو اشتباه مهلک رو انجام نده!
    3-فرض کنید من همه ی گواهینامه های خلبان مسافربری را گرفتم آیا شرکت هما از من استخدام به عمل میاره؟ /// خیر، ضمانتی نیست...مثل خیلی از مسائل دیگه یه انشااله باید بگی!
    4-هزینه ی این آموزشگاهها چقدره؟ /// با قوانین و هزینه های فعلی، حدود 40 میلیون تومان!
    5-آیا خود شرکت هما آموزشگاه خلبانی داره؟ یعنی دولتی هست اگه داره شرایط رو هم بگید /// ایران ایر بعضی از مواقع نسبت به آموزش دانشجویان بورسیه اقدام می کنه، اما شرایطش بسیار سخته و البته مشخص نیست این بعضی مواقع دقیقاً کی هستش...
    با تشکر
    پاسخها رو جلوی هر سوال نوشتم...خدمت شما، ضمن اینکه اگر در تالار پرواز و خلبانی و قسمت آموزشگاه ها بگردی مطمئناً مطالب مفیدی پیدا خواهی کرد.... موفق باشید

Airman Basic
    سپاسگزاری
    6
    سپاسگزاری شده : 4 بار در 3 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض امکان ثبت نام جداگانه کلاس های زمینی

با سلام خدمت همه دوستان
    من چند سوال درباره گواهینامه ppl داشتم که خدمت شما مطرح می کنم.
    1-آیا می توان دردوره ppl کلاس های زمینی را جداگانه ثبت نام کرد و بعدا برای ساعات پروازی ثبت نام کرد و
    2- آیا می شه که کلاس های زمینی را در یک آموزشگاه گذراند و پرواز ها را در آموزشگاه دیگه گذراند و
    3- پس از گذراندن کلاس های زمینی آیا باید امتحانی داد و پس از قبولی در آن به پرواز رسید اگر این طور است آِیا مدرک قبولی در امتحان زمینی مدت اعتبار مشخصی دارد یا نه.
    4- مدت زمان اعتبار تست پزشکی چقدر است.
    5- من 7 سال پیش چشمهایم را عمل لیزیک کردم و اکنون هم نمره یکی از چشمهایم 0 و دیگری 1 است و فقط هم قصد دارم گواهینامه ppl بگیرم و قصد و امکان ادامه دادن ندارم. آیا با این شرایط از نظر پزشکی مشکلی دارم
    ببخشید اگر زیاد شد. با تشکر از شما به خاطر وقتی که می گذارید
    موفق باشید.

3. کاربر مقابل از نوشته mohamad1388 گرامی سپاسگزاری کرده است:

ATD

English Site Admin
    سپاسگزاری
    8,019
    سپاسگزاری شده : 12,017 بار در 954 پست
    قدرت امتیازدهی
    62
    Array

پیش فرض پاسخ : امکان ثبت نام جداگانه کلاس های زمینی

دوست عزیز
    آموزشگاه آرتا کیش ابتدا پول کلاس زمینی را میگیرد که در حال حاظر مبلغ 1 میلیون و 400 هزار تومان میباشد و 3 ماه دوره زمینی را میگذرانید , بعد از گذراندن این 3 ماه که 4 هفته آن دوره زبان می باشد شما باید 50 ساعت پرواز برای Private Pilot License یا PPL پر کنید , که همکنون در کیش ایر ساعتی 150 هزار تومان می باشد, حل میتوانید در کیش ایر پر کنید یا در جای دیگه سازمان هوایی کشور از شما 50 ساعت پرواز و ساعت گراند را می خواهد.
    اطلاعات من در همین حد بود شرمنده, اگر دوستانی اطلاعات کامل تری دارند بزرگواری کنند و این دوست عزیز را راهنمایی کنند ممنون میشم
    انجمن انگلیسی مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی

انجمن انگلیسی آبروی هوانوردی ایران

5. سپاسگزاری ها (4):

English Site Admin
    سپاسگزاری
    8,019
    قدرت امتیازدهی
    62
    Array

برای گرفتن PPL شما باید تست پزشکی کلاس 2 رو قبول شید که تست راحتی هست و با چشم 1 معمولا مشکلی پیش نمی اید, بازهم بستگی به اون آموزشگاه دارد که چه قدر روی این چیزها زوم باشد

7. سپاسگزاری ها (3):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,023
    سپاسگزاری شده : 13,184 بار در 1,370 پست
    قدرت امتیازدهی
    98
    Array

دوست عزیز در حال حاظر آموزشگاه هوانوردی 110 برگزار کننده کلاسهای زمینی هست که 3 دوره ppl/cpl/IR را در مدت 5 ماه آموزش می دهد.
    برای پر کردن ساعت پروازی نیز می توانید با آموزشگاه خلبانی مورد نظر خود قراراد ببندید و ساعت پروازی لازم را پرنمایید.
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

9. سپاسگزاری ها (4):

English Site Admin
    سپاسگزاری
    8,019
    قدرت امتیازدهی
    62
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_7 نمایش نوشته ها
    دوست عزیز در حال حاظر آموزشگاه هوانوردی 110 برگزار کننده کلاسهای زمینی هست که 3 دوره ppl/cpl/IR را در مدت 5 ماه آموزش می دهد.
    برای پر کردن ساعت پروازی نیز می توانید با آموزشگاه خلبانی مورد نظر خود قراراد ببندید و ساعت پروازی لازم را پرنمایید.
    این آموزشگاه توسط چندتا از خلبانانی که در هما تدریس میکنند تاسیس شده, از لحاظ زمینی بسیار قوی هست اما مکانی برای پرواز ندارد, ممنون امین جان

11. سپاسگزاری ها (5):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    41,007
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

برای گرفتن PPL شما باید تست پزشکی کلاس 1 رو قبول شید که تست راحتی هست و با چشم 1 معمولا مشکلی پیش نمی اید, بازهم بستگی به اون آموزشگاه دارد که چه قدر روی این چیزها زوم باشد , فکر کنم الان مدت کارت medical 1 سال باشد!
    PPL کلاس II نیاز داره که اعتبار اون 2 ساله هست (البته تا زیر 40 سال، اعتبار آزمایشات 4 سال خواهد بود)
    نمره 1 مشکلی رو ایجاد نمی کنه و فقط ممکنه گواهینامه شما با عینک صادر بشه...
    دقیقاً تنها جایی که شما می تونید بدون پر کردن ساعت پروازی کلاس ها رو پشت سر بگذارید، البته الان دوره ها از هم جدا شده و هر دوره حدود 2 ماه طول می کشه

ضمناً دوست خوبم محمد جان، اگر اشتباه نکنم 5 یا 6 تاپیک در رابطه با شرایط آموزشگاهها و مدیکال و ... در انجمن وجود داره. با کمی صبر و حوصله و جستجو در فروم به نتایج کاملتری می رسید تا با یه تاپیک جدید

13. سپاسگزاری ها (6):

English Site Admin
    سپاسگزاری
    8,019
    قدرت امتیازدهی
    62
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط whiteswan نمایش نوشته ها
    PPL کلاس II نیاز داره که اعتبار اون 2 ساله هست (البته تا زیر 40 سال، اعتبار آزمایشات 4 سال خواهد بود)
    نمره 1 مشکلی رو ایجاد نمی کنه و فقط ممکنه گواهینامه شما با عینک صادر بشه...

دقیقاً تنها جایی که شما می تونید بدون پر کردن ساعت پروازی کلاس ها رو پشت سر بگذارید، البته الان دوره ها از هم جدا شده و هر دوره حدود 2 ماه طول می کشه

ضمناً دوست خوبم محمد جان، اگر اشتباه نکنم 5 یا 6 تاپیک در رابطه با شرایط آموزشگاهها و مدیکال و ... در انجمن وجود داره. با کمی صبر و حوصله و جستجو در فروم به نتایج کاملتری می رسید تا با یه تاپیک جدید
    استاد من جناب whiteswanکامل و صحیح توضیح دادند دیگه تا ایشون هست غمی نیست
    ممنون whiteswanعزیز از اطلاعات ارزشمندت نهایت استفادرو کردم, ممنون دوست من

15. سپاسگزاری ها (3):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    41,007
    قدرت امتیازدهی
    453
    Array

http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=25056
    http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=29112
    http://aerospacetalk.ir/forum/viewforum.php?f=30
    http://aerospacetalk.ir/forum/viewforum.php?f=101

محمد جان، این لینکها کمکت می کنند
    ضمناً ATD عزیز، مرسی از لطفی که داری ولی این لقب اینقدر بزرگ هست که سالها تلاش کردن احتیاج داشته باشه؛
    پس فعلاً دوست دارم دوست خوب همه باشم
    مرسی؛

17. سپاسگزاری ها (5):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    1,473
    سپاسگزاری شده : 163 بار در 27 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض چه کار کنیم که راحت خلبان شیم؟

به نام خالق آسمانها...
    دوستان عزیز سلام. من omid=pilot هستم و تازه تو این سایت عضو شدم. هم اکنون دوم دبیرستانم و رشتمم ریاضیه. به علت مطالب فراوانی که در رابطه با خلبانی تو سایتا هست سر در گم شدم نمیدانم میتوانم خلبان شوم یا نه؟ به همین جهت مختصری در مورد خودم می نویسم و از دوستان خواهشمندم با توجه به این مطالب تا آنجایی که می توانند کمکم کنند.
    امید_ساکن همدان_دوم دبیرستان(ریاضی فیزیک)_در دروس ریاضی و فیزیک نسبتا قوی_در درس زبان متوسط_عینکی به شماره چشم1.5 _قد 169 _وزن 73 _هوش نسبتا خوب_ از لحاظ جسمی کاملا سالم(البته به جز ضعف چشم)_کاملا علاقه مند به خلبانی
    در ضمن هزینه شرکت ها خصوصی کمی برایم بالاست در این مورد هم راهنماییم کنید.
    خواهش میکنم:(
    با کمال تشکر: omid=pilot

19. سپاسگزاری ها (4):

صفحه 12 از 21 نخستنخست ... 26789101112131415161718 ... آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. پرسش و پاسخ در زمينه B-747 EVACUATION
    توسط Celine در انجمن مهمانداری
    پاسخ ها: 13
    آخرين نوشته: 07-03-2010, 19:03