@aerospacetalk
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

جستار: ارتقا ارابه فرود فوكر 100

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    17,262
    سپاسگزاری شده : 167,985 بار در 8,885 پست
    قدرت امتیازدهی
    1292
    Array

پیش فرض ارتقا ارابه فرود فوكر 100

بدنبال سوانح و حوادث متعدد فوكر 100 ناشي از ضعف چرخهاي عقب , شركت Stork Aerospace وابسته به گروه پشتيباني فوكر , قراردادي با شركت Messier-Dowty Limited براي طراحي ارابه جديد منعقد كرده است.

متعاقب اين توافقنامه , قراردادي هم با شركت Heroux-Devtek Inc براي ساخت و توليد قطعات طراحي شده تنظيم شده است.
    ارزش اين قرارداد بين 11 تا 17 ميليون دلار بوده و تحويل ارابه هاي جديد از اوايل سال 2010 آغاز و در سال 2013 پايان خواهد يافت.
    در حال حاضر 700 فروند فوكر 100 در سراسر جهان عملياتي هستند.

شركت Heroux-Devtek Inc در كانادا مستقر ميباشد.

پيش از اين , ارابه هاي فرود فوكرهاي 100 فعال در آمريكا توسط يك شركت آمريكايي ارتقا يافته بودند.

اخيرا" يك شركت انگليسي هم در اين زمينه فعال شده و محصولات خودش را روانه بازار كرده است.

در ايران فقط ارابه هاي فرود فوكر 100 شركت نفت ايران از نوع ارتقا يافته است .

بدنبال سانحه فوكر100 هما بعلامت ثبت EP-CFN در مهرآباد و شكسته شدن چرخ راست آن , مقامات ذيربط , كليه شركتهاي ايراني را ملزم به ارتقا ارابه هاي فرود فوكر 100 نموده اند.

درسانحه مذكور هيچ خطاي انساني و نقص فني قبلي مشاهده نشده و خدمه آن هم درحال حاضر مشغول به كار هستند.

مدیر سایت
    سپاسگزاری
    40,155
    سپاسگزاری شده : 97,467 بار در 4,868 پست
    قدرت امتیازدهی
    622
    Array

پیش فرض Re: ارتقا ارابه فرود فوكر 100

هر بار با دوستان واحد فنی و مهندسی حرف میزدم از ارابه های فرود فوکر ناراضی بوده اند ...

بلند آسمان جايگاه من است

چو ايران نباشد تن من مباد

گفته ها و شنیده ها >>> اخبار شرکت های هواپیمایی

لیست کامل ناوگان غیرنظامی ایران

سایت انگلیسی انجمن هوافضا
    www.Aerospacetalk.ir/en

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    2,488
    سپاسگزاری شده : 5,348 بار در 484 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Capello
    هر بار با دوستان واحد فنی و مهندسی حرف میزدم از ارابه های فرود فوکر ناراضی بوده اند ...
    با سلام و درود
    ممنون بابت پست شما جناب ماهگلی
    سیستم ارابه فرود فوکر 100 از سیستم هیدرولیکی شماره 1 این هواپیما تامین میشود که در صورت Fail شدن اسن سیستم تایر ها با گرانش زمین باز خواهد ماند.در این شرایط میتوان به صورت مکانیکی تایرها رو باز کرد.زمان Retraction تایرها به صوت اتوماتیک ترمز تایرها گرفته میشه و تایرها ابه حرکت خود پایان میدهند.
    در کاکپیت فوکر 100 و در سمت راست Pedestal هندلی برای باز شدن مکانیکی درب های تایرها در نظر گرفته شده که میتوان در شرایط اضطراری از آن استفاده نمود.ضمنا تایرها به محض باز شدن درب ها پایین میروند و پس از باز شدن کامل به صورت مکانیکی قفل میشوند.
    به درود
    موثقی

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    40,574
    سپاسگزاری شده : 47,197 بار در 2,625 پست
    قدرت امتیازدهی
    291
    Array

تصاویر تزیینی

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    2,488
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

با سلام.
    همونطوری که عرض کردم خدمت دوستان عزیز در کاکپیت فوکر 100 و در سمت راست Pedestal هندلی برای باز شدن مکانیکی درب های تایرها در نظر گرفته شده که میتوان در شرایط اضطراری از آن استفاده نمود.اینجا تصویر مکان اصلی رو هم درج کردم.

منبع:AOM هواپیمای فوکر 100
    با سپاس

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    339
    سپاسگزاری شده : 5,025 بار در 307 پست
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_movassaghi
    با سلام.
    همونطوری که عرض کردم خدمت دوستان عزیز در کاکپیت فوکر 100 و در سمت راست Pedestal هندلی برای باز شدن مکانیکی درب های تایرها در نظر گرفته شده که میتوان در شرایط اضطراری از آن استفاده نمود.اینجا تصویر مکان اصلی رو هم درج کردم.
    با سپاس
    آقای موثقی ممنون از عکسی که گذاشتید اما این سیستم صرفا مختص فوکر100 نیست عموم هواپیماهای ترابری سیستم Alternater برای باز کردن چرخها دارند این چیز عجیبی نیست مشکلی که در این تاپیک در خصوص ارتقای سیستم Landing gear فوکر100 بیان شد در خصوص مشکلی است که در این هواپیما پس از Select کردن چرخها در حالت Extend و روشن شدن چراغها در حالت DOWN & LOCKED پس از تماس چرخها با زمین با وجود اینکه در حالت lock قرار گرفته بودند به یکباره جمع میشوند و همان مشکلاتی بوجود می آید که مطلع هستید...

سیستمی که شما از آن یاد کردید مربوط به زمانی است که چرخها از سیستم Main در حالت Extend انتخاب میشوند اما یا باز نمیشوند و یا اگر باز میشوند در حالت Unsafe قرار دارند...

این دو مطلب با هم متفاوت هستند توضیحاتی که دادید گرچه آموزنده است اما برای آندسته از کاربرانی که نسبت به شما اطلاعات کمتری دارند گمراه کننده است.

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    2,488
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

[quote=Friendship_Pilot]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "amin_movassaghi":3u2lgbg6
    با سلام.
    با سپاس
    آقای موثقی ممنون از عکسی که گذاشتید اما این سیستم صرفا مختص فوکر100 نیست عموم هواپیماهای ترابری سیستم Alternater برای باز کردن چرخها دارند این چیز عجیبی نیست مشکلی که در این تاپیک در خصوص ارتقای سیستم Landing gear فوکر100 بیان شد در خصوص مشکلی است که در این هواپیما پس از Select کردن چرخها در حالت Extend و روشن شدن چراغها در حالت DOWN & LOCKED پس از تماس چرخها با زمین با وجود اینکه در حالت lock قرار گرفته بودند به یکباره جمع میشوند و همان مشکلاتی بوجود می آید که مطلع هستید...

سیستمی که شما از آن یاد کردید مربوط به زمانی است که چرخها از سیستم Main در حالت Extend انتخاب میشوند اما یا باز نمیشوند و یا اگر باز میشوند در حالت Unsafe قرار دارند...

این دو مطلب با هم متفاوت هستند توضیحاتی که دادید گرچه آموزنده است اما برای آندسته از کاربرانی که نسبت به شما اطلاعات کمتری دارند گمراه کننده است.[/quote:3u2lgbg6]
    جناب جعفری عزیز ممنون بابت سخنان شما"
    دقیقا فرمایش شما درست است"اما یکی از دوستان از من منبع خواستند که من هم منبع ارائه کردم و این عکس رو از کتاب این هواپیما گرفتم
    قصد بنده توضیح مختصر کلی از ارابه فرود این پرنده بود که بقیه رو هم با اجازه به زودی درج میکنم.
    این دو مطلب با هم متفاوت هستند توضیحاتی که دادید گرچه آموزنده است اما برای آندسته از کاربرانی که نسبت به شما اطلاعات کمتری دارند گمراه کننده است.
    بله دقیقا طوری هست که فرمودید من میبایست یک پست دیگه ای برای درج این موضوعات درج میکردم اما حس کردم حالا که این مبحث باز شده شاید درج یک توضیح از ارابه فرود این هواپیما خالی از لطف نباشه/
    با سپاس

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    40,574
    سپاسگزاری شده : 47,197 بار در 2,625 پست
    قدرت امتیازدهی
    291
    Array

پیش فرض پاسخ : ارتقا ارابه فرود فوكر 100

باید چاره ای برای این درد مزمن اندیشید!

Stuttgart 14-September-2009

http://www.planepictures.net/netshow.php?id=873510
    Stuttgart airport was closed several hours due to this Fokker 100 accident, which landed without a completely extended landing gear.

Wing Commander
    سپاسگزاری
    19,709
    سپاسگزاری شده : 25,207 بار در 1,387 پست
    قدرت امتیازدهی
    254
    Array

دوستان
    سانحه ای که اخیرا برای فوکر 100 ایران ایر(EP-CFO) در اصفهان اتفاق افتاد ممکنه در اثر Lock نشدنه چرخ اتفاق افتاده باشه؟

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    807
    سپاسگزاری شده : 3,193 بار در 442 پست
    قدرت امتیازدهی
    43
    Array

با سلام خدمت اساتید محترم

آیا کسی از دوستان اطلاع دارند که آیا عربههای فرود FOKKER- 100های ایرا ایر یا آسمان با نمونههای جدید تعویض شودند؟

لطفا به ما هم اطلاع دهید

با تشکر

جستارهای مشابه

1. فرود اضطراري فوكر 100 - لندن
    توسط ماه در انجمن سوانح و حوادث غیر نظامی
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 03-02-2009, 22:52
  2. فرود اضطراري فوكر 100 هما- يزد
    توسط ماه در انجمن سوانح و حوادث غیر نظامی
    پاسخ ها: 4
    آخرين نوشته: 21-05-2008, 08:48
  3. سيستم ارابه فرود در هواپيماها