@aerospacetalk
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

جستار: اتمام چک سنگین B727 آسمان - EP-ASD // اختصاصی //

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    4,948
    سپاسگزاری شده : 2,505 بار در 318 پست
    قدرت امتیازدهی
    15
    Array

پیش فرض اتمام چک سنگین B727 آسمان - EP-ASD // اختصاصی //

مدتهاست بویینگ727 آسمانEP-ASD زمینگیره و هیچ خبری هم ازش نیست.
    از چندین منبع هم دنبالش گشتم ولی متاسفانه خبری ازش پیدا نکردم. برخی می گن در حال اورهاله.
    دوستان عزیز اگه کسی ازش خبری داره لطف کنه مارو هم مطلع کنه.
    این هواپیما از سال 2005 تا به حال زمینگیره.

امیرالمومنین علی(ع): فرصت می گذرد به مانند گذشتن ابرها.

مدیر سایت
    سپاسگزاری
    34,387
    سپاسگزاری شده : 87,926 بار در 4,951 پست
    قدرت امتیازدهی
    621
    Array

پیش فرض Re: بویینگ727 آسمان EP-ASD

این هواپیما گویا در آشیانه شهید بهشتی آسمان قرار دارد ...

گویا دارند از قطعاتش استفاده میکنند ولی اطلاع دقیقی ندارم ... پیگیر هستم مدتهاست !

بلند آسمان جايگاه من است

چو ايران نباشد تن من مباد

گفته ها و شنیده ها >>> اخبار شرکت های هواپیمایی

لیست کامل ناوگان غیرنظامی ایران

سایت انگلیسی انجمن هوافضا
    www.Aerospacetalk.ir/en

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    272
    سپاسگزاری شده : 394 بار در 88 پست
    قدرت امتیازدهی
    14
    Array

چند دفعه ای که سوار 727 های آسمان شدم، دیدم که وضعیت بسیار خسته ای دارند( البته قسمتهایی که قابل دیدن هستند). آسمان قصد نداره ناوگانشو مثل هما بهبود ببخشه؟

4. سپاسگزاری ها (3):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 69 بار در 4 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض اخرین خبرها از بویینگ727 آسمان EP-ASD

با سلام
    خیلی خوشحالم که هستن کسانی که دنبال این پیرمرد خانواده آل بوئینگ هستن من علی هستم خودم در شرکت هواپیمایی آسمان مشغول هستم در بخش فنی مهندسی و در مورد این طیاره کاملا از روزی که گراند شد تا الان در جریانش هستم خودم شخصا" هر وقت جسد این طیاره زیبا رو چند سال در رمپ بهشتی و بعد داخل آشیانه بهشتی میدیدم دلم واقعا" میسوخت ولی الان این خبر خوش رو به علاقه مندان این صنعت میدم که تا یک ماه آینده اگه مشکله خاصی پیش نیاد این هواپیما وارد خط پرواز خواهد شد الان در مرحله نصب موتور و Adjasmentهای روی Aileron وElevator هستند البته متاسفانه بیرون آمدن ASD با خوابیدن ASA همراه شد بعلت رسیدن چک سنگین ASA

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

ASD بعد از گذشت حدود 4 سال از Ground شدنش از 1 سال پیش شرکت تصمیم به راه اندازی آن گرفت (البته نباید از پافشری و پیگیری های بخش تعمیرات اساسی شرکت آسمان غافل شد) این هواپیما برای انجام چک D به شرکت تازه تاسیس هما تک واگذار شد !!!
    هما تک مجموعای از نیروهای جوان + نیروهای باتجربه و بازنشسته هما بودند که سالیان سال تجربه اورهال هواپیماهای سنگین نظیر بوئینگ747 و 727 و 737 را در ایران ایر داشتن . این شرکت تحت حمایت صندوق بازنشستگی هما با این کادر با پذیرفتن چک این هواپیما و با گرفتن دفتری در آشیانه شهید بهشتی کار خودش رو شروع کردن و این اولین قدم در راه زنده کردن این بوئینگ پیر بود (جهت اطلاع علاقه مندان در 4 فروند بوئینگ 727 آسمان از نظر سال ساخت و ساعات پروازی ASD سالمترین و جدید ترین فروند بوئینگ727 آسمان محسوب میشود و ASA پیرترین انها میباشد البته همه بوئینگهای آسمان Boeing 727 Adv میباشند که کلا از 727های ایران ایر هم جدیدتر میباشند)

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

خلاصه شرکت هما تک بعد گذشت 1 سال و چند ماه با تلاش فراوان و پیگیریهای فراوان بخش تعمیرات اساسی آسمان در جهت تامین قطعات که شخصا" در کم و کیف چگونگی تامین آنها هستم اکنون در مرحله Oprational Check و Adjasment و نصب موتور میباشد که همانطور که در بالا گفتم انشالاه تا 1 ماه آینده با طرح لوگوی جدید قسمت Tail وارد خط پرواز خواهد شد. امیدوارم اطلاعات خوبی در باره این هواپیما داده باشم و علاقه مندان لذت برده باشند بازم اگه سوالی در مورد دیگر هواپیماهای شرکت آسمان نظیر 6 فروند فوکر100 این شرکت که هر روزم وضع و اوضاع وخیم تری پیدا میکنن اطلاعاتی خواستید من در خدمت و حاضر به همکاری با مدیران این سایت خوب و با ارزش هستم .

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,023
    سپاسگزاری شده : 13,184 بار در 1,370 پست
    قدرت امتیازدهی
    98
    Array

با سلام و عرض تشکر از دوست جدید Ali_Fokker100 خیلی خوشحال هستم که یکی از مهندسان واحد تعمیرات آسمان را در این سایت در میان جمع دوستان داریم.
    1-می خواستم بدانم که دلیل زمین گیر بودن فوکر 100 ها پیدا نشدن قطعه هست یا هزینه بالای تعمیرات؟
    2-دلیل رنگ آمیزی EP-ASB به شکل نیمه چی هست؟
    3-شنیده شده بود که اسمان قصد خرید ارباس 300 از ماهان را دارد این شنیده تا چه اندازه صحت دارد و چه زمانی این کار انجام می پذیرد؟
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

9. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    782
    سپاسگزاری شده : 2,355 بار در 465 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

اينم مدل پينت جديد.................

عكس از Myaviation.net

اختصاصي//عكسهاي امروز فرودگاه مشهد

http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=30034&page=4

11. سپاسگزاری ها (4):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض خبرهایی از فوکر100 و طرح لوگوی جدید آسمان

سلام
    منم خوشحالم که مطالبم مفید بوده و از لطفتون ممنون .
    اما در مورد سئوالهاتون . اول در مورد فوکر100ها پرسیدید که باید بگم به نظر خودم که 4 ساله از نزدیک رو این هوا پیما کار کردم الان مدرکش رو دارم حدود 7 تا چک C روش کار کردم باید بگم بزرگترین اشتباه آسمان خرید فوکر 100 بود که الان داره میفهمه که چه کار کرده حالا چرا : بعلت هزینه تعمیر نگهداری بسیار بالای اون بعدش کلا ضعف طراحی واقعا در بسیاری از جاها مثلا Landing Gear or Aircondiion شاهد این ضعف هستیم که خوده فوکر سرویس این رو قبول داره و تعمیر و نگهداری بد اون یعنی کار روی فوکر100 زمان بر طاقت فرساست بواسطه همین ضعف کلی سرویس بولیتن و قطعه مجبوره آسمان متحمل بشه که همچین مواردی اصلا در بوئینگ وجود نداره و به این دلائل وقتی فوکرها به چک C یا D میرسن و همینطور بقیه که تو خط هم هستن با بدبختی و به زور دارن میپرن تا یکی میخوابه کلی قطعه ازش برمیدارن و طیاره میمونه با کلی قطعه که واقعا تامین اونها اصلا به صرفه نیست . واسه همین هر سال شاهد Ground شدن یک یا 2 فوکر هستیم .
    در مورد طرح جدید لوگوی آسمان باید بگم که همچنان این کج سلیقگی هست گفتن اون 4 خط آبی که البته آبی نبودن و لجنی رنگ بودن زشت هست که واقعا هم بیریخت بود همیشه هم از رنگهای نا مرغوب و ارزان استفاده میکردن و با چند پرواز به حالت کنده در میامد به منظور صرفه جویی قراره کل هواپیماهای آسمان با دم کاملا سفید و فقط همون لوگو در وسط رنگ آمیزی بشن .
    در مورد Airbus300 از ماهان این صحبت 1 سال پیش مطرح شد و به جایی نرسید الان خبر جدیدی که میتونم بدم و خیلی هم جدی هست اچاره 2 یا 3 فروند ایرباس 321 از هلند هست که میگن به قصد تملیکم هستند ولی بازم میگم میگن تا واقعیت خیلی هست اونم در آسمان که سالهاست در آرزو خرید حتی 1 ایرباس هست .
    خواستید در مورد 4 فروند فوکر100 آسمان که از برزیل خرید هم توضیحاتی میدم که بازم به اشتباهات پیاپی آسمان که واقعا مونده چه کار کنه با این آشغالهای به ظاهر هواپیما با رجیسترهای ASU - ASZ - ASX - ATB!!!

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    9,023
    سپاسگزاری شده : 13,184 بار در 1,370 پست
    قدرت امتیازدهی
    98
    Array

با تشکر از توضیحات شما
    اگر اشتباه نکنم دلیل شکست خوردن ناوگان فوکر 100 آسمان نداشتن انبار قطعه است و تا جایی که من اطلاع دارم ایران ایر به واسطه داشتن انبار قطعه غنی اقدام به توسع ناوگان فوکر 100 خود کرد.
    آیا قطعات مورد نیاز این هواپیماها در ایران ایر وجود دارد؟
    شرکت آسمان اگر اشتباه نکنم از سال 82 خصوصی شد و زیر نظر صندوق بازنشستگی کشور اداره می شود اما مدیریت این شرکت سالهاست که تغییری نکرده است آیا همین عدم تغییر مدیریت باعث عدم پیشرفت هواپیمایی آسمان شده است؟
    در انتهای هر راهی رویاییست چشم انتظار

14. سپاسگزاری ها (5):

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. EP-IAC در آستانه بال گشودن به آسمان // اختصاصی//
    توسط Ali Heydari در انجمن ناوگان هما (ایران ایر)
    پاسخ ها: 67
    آخرين نوشته: 04-05-2017, 23:53
  2. EP شدن ATR هواپیمایی آسمان - EP-ATU // اختصاصی //
    توسط Capello در انجمن ناوگان هواپیمایی آسمان
    پاسخ ها: 12
    آخرين نوشته: 15-12-2015, 14:52
  3. اتمام چک سنگین B727 آسمان - EP-ASA // اختصاصی //
    توسط Capello در انجمن ناوگان هواپیمایی آسمان
    پاسخ ها: 5
    آخرين نوشته: 25-05-2015, 08:12
  4. آخرین گلایدر آسمان ری هم از دست رفت //اختصاصی//
    توسط Capello در انجمن سوانح و حوادث غیر نظامی