@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 489101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 148

جستار: جنگنده؛پرسش،پاسخ،گفتگو

Aerographer's Mate
    سپاسگزاری
    1,102
    سپاسگزاری شده : 2,320 بار در 354 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

پیش فرض پاسخ : J-14 ، همان F-22 ، اما ساخت چین !

دوست عزیز
    شما اگر در اینترنت در رابطه با این پرنده یک سرچی کنید، متوجه می شوید که در تمامی مراجعی که از این جنگنده سخن می گویند همین عکس ها را نشان می دهند.

با تشکر.

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    28
    سپاسگزاری شده : 38 بار در 14 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

Wink پاسخ : درباره کامپیوتر هواپیما سوال داشتم

3. سپاسگزاری ها (2):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    482
    سپاسگزاری شده : 62 بار در 10 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : تایپکی برای سوال های همه اعضا در مورد جنگنده ها

سلام جنگنده خوب برای خلبان چه جنگنده ای است؟ یعنی چه خصوصیاتی داشته باشه یه خلبان راحت تره؟
    ممنون
    کسی که فکر و تدبير دارد از هر چيز که ببيند پند می گيرد. امام علی (ع)

5. کاربر مقابل از نوشته sani24 گرامی سپاسگزاری کرده است:

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    7
    سپاسگزاری شده : 104 بار در 22 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض سوال در رابطه با رادارگریزی

دوستان هر کس راجب رادارگریزی سوال داره بپرسه جواب بدم
    مثلا نحوه رادارگریزی
    واینکه چکونه یک سری جاهای هواپیما رو رادارگریز می کنن و غیره بپرسید تا پاسخ بدم
    یا این که فلان جای هوپیما رو چگونه می شه رادارگریز کرد.
    اگر طرحی دارید با من در میان بزاریدتا راجبش صحبت کنیم وبدترین سوالی که می تونید بپرسید این هست که از کجا می دونید؟
    امید وارم این سوالو نپرسید.منتظر هستم البته خود دوستان و استادان هم کمک کنن.
    راستی منبع اطلاعاتی این موضوعات همین جا است و اگر کسی خواست این اطلاعات جای دیگری بنویسد با ذکر منبع بلامانع است
    قابل استناد بودن یا نبودن اطلاعات این فورم به خواننده بستگی دارد. بالاخره شنونده باید عاقل باشد
    با کمال میل در خدمتم
    هر مطلب علمی که من مینویسم منبعش خودم هستم مگر اینکه منبع موضوع را معلوم کنم

اگر از هر مطلب علمی از هر منبعی چیزی یاد گرفتی
    مطمئن باش اون قدر ارزش داره که بابتش تشکر کنی
    و خداوند دکمه تشکر را افرید تا کسی پست اضافه نزند

7. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    7
    سپاسگزاری شده : 104 بار در 22 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض دستور عمل کلی ارسال پست های هواپیماهای رادارگریز

دوستان من می خام این اینجا یک دستور عمل بنویسم و طبق همین دستورهم عمل می کنم پس اگر سوال خاصی داشتید به اینجا سر بزنید تا بدونید که کی جواب شما داده خواهد شد
    اول اینکه هر سوال در مورد رادارگریزی یا کشف هواگرد های پنهان کار داشتید درپست زیر بنویسد تا دراولین فرصت جواب داده بشه این بخش برای تکنیک ها و تکنولوژی ها و علوم پنهان کاری است .
    http://aerospacetalk.ir/vb/showthrea...212#post331212
    دوم تمام سوالات خودتون راجب sr71 را در بخش زیر بنویسید تا تایپک به صورت تخصصی در بیاد واگر کسی هم دنبال چیزی می گشت راهت پیدا کند البته کمی صبر کنید تا من اطلاعات تکمیلی این پرنده زیبا را بنویسم بعد توی همون بخش می نویسم سوالاتتون رو بیان کنید
    http://aerospacetalk.ir/vb/showthrea...248#post331248
    بعد ازsr71 نوبت به b2 بعد f117و در نهایت به sr 72 می رسیم که به زودی راجب اون ها نیز صحبت خواهیم کرد.در قسمت بعدی بحثمون راجب هلی کپترهای رادارگریز صحبت می کنیم
    برای سه جنگنده اخرباید کمی صبر پیشه کنید موضوعی که باید بگم این هست که خواهش می کنم استادان در بحث ها شرکت کنند نه این که من فقط پست بزنم حالا خواه سوال کنند یا جواب بدهند
    با تشکر

اگر از هر مطلب علمی از هر منبعی چیزی یاد گرفتی
    مطمئن باش اون قدر ارزش داره که بابتش تشکر کنی
    و خداوند دکمه تشکر را افرید تا کسی پست اضافه نزند

9. سپاسگزاری ها (3):

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    85,376
    سپاسگزاری شده : 8,129 بار در 545 پست
    قدرت امتیازدهی
    78
    Array

پیش فرض پاسخ : سوال در رابطه با رادارگریزی

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan154 نمایش نوشته ها
    مثل این که این اپیدمی فراگیر هست.وقتی منبعی هست استفاده نمی کنید وقتی نیست حسرتشو می خورید
    خوب استفاده کنید
    الان نباید این تایپک یک لحظه بی کار بمونه ولی ........
    خوب شاید واقعا کسی سوالی نداره.
    کاربر محترم ashkan154 در بخش دیگری شمارو توصیه کردم به مطالعه قوانین سایت
    این طرز سخن گفتن شایسته این محیط و کاربران اینجا نیست
    دلیلی نیست وقتی کسی از شما سوالی نمیپرسه به اجبار اصرار داشته باشید همه از چشمه علم شما سیراب بشن
    سعی کنید ابتدا با شرایط علمی و اخلاقی این محیط و کاربران اینجا آشنا بشید و بعد اقدام به فعالیت بکنید

مشک آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگویید
    بلند آسمان جايگاه من است

11. سپاسگزاری ها (5):

مدیر انجمن شبیه ساز پرواز و عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    12,785
    سپاسگزاری شده : 54,162 بار در 2,966 پست
    قدرت امتیازدهی
    490
    Array

سلام ...

دوست عزیزم ، جناب Persian Director ...
    حالا که شما فرمودید ، من هم با اجازه مطلبی رو عرض میکنم ...

فکر میکنم کاربر گرامی ، ashkan154 ، ازموهبتی الهی برخوردارند که بسیاری از ما از نعمت داشتن اون بی بهره ایم و اون چیزی نیست جز اعتماد به نفس بسیار بسیار بالا !
    (من اگر این قدر اعتماد به نفس داشتم تا به حال حداقل خاور میانه رو ضمیمه ایران کرده بودم !!!)

فکر میکنم اولین کسی که به نوشتار ایشون واکنش نشون دادند بنده بودم که از ایشون در خواست بن پایه کردم . اما دوستمون بدون توجه به این درخواست ( که البته حق همه خوانندگان مطالب ایشونه ) به نوشتن مطالب بدون بن پایه ادامه داده اند . جالبه که در امضاء خودشون هم با رنگ چشم نواز سبز فسفری قید فرموده اند که :

دوست عزیزم ، اشکان خان ...
    اینجا یکی از تخصصی ترین و فراگیر ترین فرومهای هوانوردی پارسی زبانه . اساتید به نام و بزرگی در اون فعالند که بسیاری از اونها رو میشه از شاه کلید های شاخه های مختلف علم هوانوردی و هوافضا دونست . اما هیچ کدوم از این بزرگان ، به خودشون جرات نمیدن اندکی غرور چاشنی نوشتارشون کنند و هر حرفی بزنند اگر لازم باشه (که در مورد مطالب علمی ، هست !) رفرنس و ماخذ ارائه میکنند . تعجب میکنم ، شما چطور خودتون رو منبع مطالبی که مینویسید ، میدونید !!!

به عنوان عضوی از گروه هوانوردی غیر نظامی ، که مسئول نظارت بر مطالب منتشره در سایت هست ، یک بار دیگه از شما خواهش میکنم ، بن پایه و منبع تمام گفتارها رو "دقیقا" ، معرفی بفرمایید .

مطمئنا لازم به یاد آوری نیست که عدم تمکین شما از قوانین سایت ، منجر به برخورد با شما خواهد شد .
    از این که توجه میفرمایید ، سپاسگزارم ...

شب خوش ...

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    485
    سپاسگزاری شده : 728 بار در 89 پست
    قدرت امتیازدهی
    12
    Array

یادمه سال 83 بود اکه اشتباه نکنم ، هنوز خیلیا برا وبلاگ نویسی نظامی شک داشتند و بیشتر وبلاگ ها میرفتی مطالب رمانتیک و ... داشتند ، بعد یه مدتی شیوع پیدا کرد مقالات نظامی و وبلاگ نویسی نظامی

مدتی گذشت مجله جنگ افزار کم کم همه گیر شد و خیلیا یا همون مقاله اونا رو میزاشتند یا می اومدن برحسب درک خودشون از دنیای نظامی و نیز مقاله ای که خوندن یه مطلبی می نوشتند

قشنگ خاطرم هست ، یه شخصی اومده بود راجبه AK 47 دقیقا برحسب ذهنیات خودش یه مقاله کاملا علمی نوشته بود !

متن مقاله کامل یادم نیست ولی بعضی قسمتاش اینطور بود : سلاح کلاشینکف که یه خشاب داره شبیه یه قسمت دایره که انحنا میخوره و توش 30 تا گلوله میزارند ولی میتونند بیشترم بزارند که نمیزارند و تو ایرانم زیاد دیدین ازشون از سلاح های خیلی خوب هست که ایران خودش خیلی زیاد ازش داره !

کلا سبک روایی ش بد نبود ها ؟ ولی مشکل این بود مقاله نبود !!! شاید مقدمه حساب میشد !!! ولی مقاله نه سبک نگارشش نه اطلاعات توش حتی بدون رفرنس و مرجع ، اصلا اونی نبود که باید باشه !

مثلا هرگز کسی براش قابل قبول نیست : ایران زیاد داره ! سلاح شبیه فلان قسمت دایره س و ... !

راجبه دو سه تا مقاله این برادرمونم میخواستم تو هرتاپیک نظرمو بدم ولی خوب فقط یه سوال گنده دارم از این برادرمون و اگر تونست جوابش بده من اینو میگم انیشین ایران :»

اشکان عزیز ، به نظر شما چرا امریکا و شوروی هرگز در طول جنگ سرد به صورت مستقیم از بمب اتمی استفاده نکردند ؟ مگر بنابه مستندات شما اس 200 مجهز به کلاهک هسته ای نبود ؟ و برا همین دقت (؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بمب اتم ؟؟؟؟؟ دقت ؟؟؟؟؟؟ موشک پدافندی ؟؟؟؟ دقت ؟؟؟؟) زیادی داشت ؟؟؟؟

به نظر شما شوروی چند سامانه اس 200 مجهز به کلاهک هسته ای برحسب قد و هیکل اس 200 تولید کرده بود ؟؟؟؟ که کل کشور شوروی رو پدافند هسته ای کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خداییش من میگم شما دقیقا مصداق همون اخوی هستید که سال 83 مقاله مینوشت !
    الان سال 90 هست و سالهاست که علم روز نظامی ایران تو اینترنت ایران می چرخه به خصوص تو چند فروم تخصصی که یکی از تخصصی تریناشون همینجاست !!!

درکل بهتره سری به مجله جنگ افزار مجددا بزنید و مقالات موشک های پدافندی به خصوص اس 200 و نیز معنی و مفهوم کلاهک هسته ای سوار شده روی موشک و نیز اس ار 71 رو بفهمید !

با تشکر
    بعد وقایع اتفاقیه دو سه سال اخیر ترجیح میدم وقتمو برای یک خر تلف کنم تا کسیکه نام انسان بر روی خودش گذاشت حال آنکه خر به حیوان نفهم بودن شهره ست و انسان به جانشین خدا بودن بر روی زمین

خسته شدم از سال 2007 تا حالا بحث کردن با کسانیکه بعدها فهمیدم نصف بیشترشون جز کسی هم حساب نمیتونند بشند

از دنیای حقیقی فرار کردیم به مجازی و حالا پناه میبریم به حقیقی انگار امنیت روحی روانی ش بیشتره اونجا

یا حق

14. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    1,246
    سپاسگزاری شده : 1,290 بار در 131 پست
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array

پیش فرض یک سوال در موردجنگنده های بال دلتا

سلام .یک سوال از دوستان گرانمایه و ارزشمند
    مزایا یا معایب احتمالی جنگنده های بال دلتا همانند میراژ.رافال.یوروفایتر یا نسخه های کپی شده همانند کفیر و چیتا در عملیات در ارتفاع پایین .بالا و مانورپذیری نسبت به جنگنده های متعارف مجهز به سکان افقی و بال متداول چیست؟پیشاپیش ممنون فراوان از توجه دوستان متخصص و مطلع

هوانورد ارشد
    سپاسگزاری
    36,759
    سپاسگزاری شده : 42,619 بار در 2,695 پست
    قدرت امتیازدهی
    290
    Array

پیش فرض پاسخ : یک سوال در موردجنگنده های بال دلتا

سلام
    ابتدا عرض کنم در بعد نظامی آمریکائی ها و روس ها در تاریخ هوانوردی شان خیلی کم از این نوع بال استفاده کرده اند
    دست کم در 4 یا 5 دهه اخیر به سراغ آن نرفته اند
    اگر هم موردی بوده یا برای پیش از آن بوده یا نمونه های آزمایشی
    مانند اف-106 دلتا دارت سوخوی تی-4
    با اندکی تسامح میگ-21 سوخوی-15
    میگ 1.44

در دهه های پیشین نیز طرح های بال پرنده ارائه شد که از نگاه آیرودینامیکی ناپایداری های ذاتی فراوانی داشت
    نمونه های مدرنی همچون میراژ2000 و از آن مدرنتر بی-2 (که حتی دم عمودی هم ندارد)
    امروزه با ریزپردازنده های بسیار پیشرفته و بلادرنگ مدیریت و هدایت می شوند
    مگرنه پرواز آن ها هم خالی از اشکال نبود

نکته دیگر اینکه شما به جندگنده هائی اشاره داشتید که همه آن ها بال مثلثی دارند
    به نظر من باید تمایز قایل بود بین پرنده هائی که بال دلتا دارند
    و پرنده هائی که بال دلتا دارند همراه با سطوح فرامین دیگر همچون کانارد که به پایداری پرواز کمک شایانی می کند
    بنابراین صف پرنده هائی همچون جنگنده های زیر را جدا می کنیم
    تایفون رافال گریپن دراکن و...

ببخشید تا این اندازه دانش بنده بود
    ادامه بحث را نیز در خدمت دوستان با دانش هستیم

صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 489101112131415 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. MIG-23,Su-7,Su-20,Su-22...ایران ؛ گفتگو پرسش،پاسخ
    توسط عليرضا1362 در انجمن جنگنده های نیروی هوایی
    پاسخ ها: 111
    آخرين نوشته: 23-09-2016, 12:49
  2. پرسش درباره پروازهای کیش در روز چهارشنبه
    توسط RUMIO1980 در انجمن سفر و خرید بلیط