@aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk @aerospacetalk
صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 148

جستار: جنگنده؛پرسش،پاسخ،گفتگو

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 5 بار در 3 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض Re: یک سوال درباره ی بعضی جنگنده ها...

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه
    سلام دوستان...
    تا به حال به جلوی بعضی از جنگنده ها توجه کرده اید؟
    یک میله ی کج از جلوی شیشه ی جلوی خلبان زده بیرون
    من روی بعضی F-14 ها و F-5 ها دیدم.روی همه ی میراژها هم هست.
    عکسی نداشتم که بزارم...اگه دوستان زحمت بکشن،چه بهتر.
    با تشکر...
    اگر منظورتون بوم سوختگیری باشه که اف14 یک بوم تاشوداره. فانتوم بوم نداره. اف 5
    قابلیت سوخت گیری هوایی نداره. برای میگ 29 بهتازگی یک بوم جداشونده ساختن. در مورد سوخو 24 و میراژ اطلاعاتی ندارم.

Group Captain
    سپاسگزاری
    1,185
    سپاسگزاری شده : 2,591 بار در 548 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

من در خیلی عکس ها،این بوم رو روی F-5 دیدم.اصلا توی رژه ی 29 فروردین،روی بعضی از F-5،بوم سوختگیری مشاهده می شود.توجه کنید...
    یک فروند از اف 5 های نهاجا دارای بوم هست

3. کاربر مقابل از نوشته JSF گرامی سپاسگزاری کرده است:

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 0 بار در 0 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض راهنمایی تحصیل در طراحی سازه های جنگی

سلام
    من قصد دارم تحصیلاتم رو در رشته ی هوافضاادامه بدم، و به طراحی سازه های جنگی علاقه ی زیادی دارم. اخیرا متوجه شدم که هر کسی بخواد در این رشته مشغول به کار بشه، فرقی نمیکنه کدوم کشور، در نهایت باید به استخدام ارتش اون کشور دربیاد، مثلا شنیدم که در استرالیا وضع به همین صورته، دانشجویانی که از دیگر کشورها برای تحصیل و اشتغال در این رمینه به این کشور مهاجرت کردند، در نتیجه ممنوع الخروج شده و تا ابد در استرالیا ماندگار میشوند. آیا چنین چیزی واقعیت داره؟
    من دوست ندارم آینده ی شغلی ام تحت کنترل هیچ دولتی قرار داشته باشه، به همین خاطر در انتخاب این رشته دچار تردید شدم، در حالی که فقط و فقط هم دوست دارم در این زمینه ادامه ی تحصیل بدم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

مدیر انجمن اخبار هوافضا و عضو گروه خبری
    سپاسگزاری
    45,405
    سپاسگزاری شده : 94,848 بار در 11,425 پست
    قدرت امتیازدهی
    711
    Array

پیش فرض Re: راهنمایی تحصیل در طراحی سازه های جنگی

فکر نمیکنم دوست عزیز که تحصیل در رشته هوافضا محدودیتی رو ایجاد کنه. یکی از دوستان من در رشته طراحی اسلحه یا همچسن چیزی در روسیه تحصیل کرد . محدودیتی نداشته و نداره و دائم در حال رفت و آمده

ممکنه فقط برای مدتی و در رشته های خاصی تعهد خدمتی از شما بخوان. اون هم معمولا ماکزیمم 10 ساله.

فقط در صورتی که شما از طریق ورود به دانشکده افسری اون کشور و از طریق ورود به ارتش اون کشور در این رشته ادامه تحصیل بدبد که در اون صورت 30 سال تعهد خدمت دارید

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    43,897
    سپاسگزاری شده : 58,016 بار در 4,947 پست
    قدرت امتیازدهی
    592
    Array

چنانچه وارد صنايع نظامي بشيد مشكلاتي از اين قبيل بوجود ميان. اما با خوندن رشته هوافضا حتما نبايد جذب صنايع نظامي بشيد. بخش بسيار بزرگي از هوانوردي مربوط به شاخه غير نظامي هست كه اين مشكلات رو نداره.

رشته هوافضا شاخه هاي زيادي داره كه يكي از اونها سازه هست. گرايش هاي ديگه شامل مكانيك پرواز، آيروديناميك، جلوبرندگي و ... هست.

اصولا وارد صنايع نظامي شدن محدوديتهايي خاص خودش رو داره. من پيشنهاد ميكنم در رشته هوافضا تحصيل كنيد ولي جذب بازار كار نظامي نشيد

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    272
    سپاسگزاری شده : 565 بار در 147 پست
    قدرت امتیازدهی
    11
    Array

طراحی سازه های نظامی یه مبحث خاص نیست.
    با تحقیق روی میاحث مختلف که مربوط به علوم نظامی میشن و پروگرس ریپورت ها و دیتا شیت ها میتونید در ساخت یه وسیله مشارکت داشته باشید.
    اینطور نیست که برید طراحی هواپیما بخونید یا موتور هواپیما. مثلا شما ارشد گرایش پیشرانش میخونید یه پیپر در مورد یه استاتور کم فشار میدید توی یکی از مجموعه های صنایع دفاع مثلا شهید همت یه نفر توی پیش مطالعه یه طرح تحقیقاتی مقاله شما رو که جایی چاپ یا ارائه کردید میخونه . در موردتون از واحدهای امنیتی استعلام میکنه واگه شرایطتون مناسب کار بود دعوت میشید.
    اما به یک دلیل به شما توصیه نمی کنم وارد کارهای نظامی بشید:

نقل قول نوشته اصلی توسط خاطره
    من دوست ندارم آینده ی شغلی ام تحت کنترل هیچ دولتی قرار داشته باشه، به همین خاطر در انتخاب این رشته دچار تردید شدم، در حالی که فقط و فقط هم دوست دارم در این زمینه ادامه ی تحصیل بدم.
    اولا اینکه در ارتش استخدام نمیشد. اما از وقتی که وارد پروژه های نظامی شدید اسمتون و تمامی مشخصاتتون برای حفاظت یا تشکیل پرونده به عنوان یه عامل صف وارد پرونده های دستگاههای خاص میشه.
    در ایران کار نظامی کار عقل نیست. کار دودوتا چهار تای سود و ضرر هم نیست. ما میانگین ماهی یک نفر دانشمند شهید مرتبط با علوم حساس در کشور داریم.
    کسانی که به کنفرانسهای خارجی میرن و هرگز بر نمی گردن. کسانی که در سوانح ساده کشته میشن( نمونه بارزش هم دلیل اعدام علی اشتری و ماجرای معاون اقای شمعخوانیه). فقط هم مربوط به ایران نیست ماجرای ادامه پروژه تموز عراق و قتل عام موساد ر به خاطر بیارید.
    این اتفاقها برای همه نمیفته من هم نمی خوام توهم جیمز باندی بزنم اما برای هر کسی که با صنایع دفاع رابطه داره ابدا غیر محتمل هم نیست.
    حتی اگه ازاد هم باشید باز هم محدودیتهایی که به دولت مطبوعتون ربط نداره وجود خواهدداشت.
    در قبال همه این مصائب شما هم باید درک کنید نه از شهرت خبری هست نه از زندگی کاملا مرفه ونه از معیارهای زندگی عرفی.
    پیوسته با این زمزمه در لحظه های سبز انتظار,سلام علی آل یاسین...

Group Captain
    سپاسگزاری
    1,185
    سپاسگزاری شده : 2,591 بار در 548 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza2007
    طراحی سازه های نظامی یه مبحث خاص نیست.
    با تحقیق روی میاحث مختلف که مربوط به علوم نظامی میشن و پروگرس ریپورت ها و دیتا شیت ها میتونید در ساخت یه وسیله مشارکت داشته باشید.
    اینطور نیست که برید طراحی هواپیما بخونید یا موتور هواپیما. مثلا شما ارشد گرایش پیشرانش میخونید یه پیپر در مورد یه استاتور کم فشار میدید توی یکی از مجموعه های صنایع دفاع مثلا شهید همت یه نفر توی پیش مطالعه یه طرح تحقیقاتی مقاله شما رو که جایی چاپ یا ارائه کردید میخونه . در موردتون از واحدهای امنیتی استعلام میکنه واگه شرایطتون مناسب کار بود دعوت میشید.
    اما به یک دلیل به شما توصیه نمی کنم وارد کارهای نظامی بشید:

نقل قول نوشته اصلی توسط خاطره
    اولا اینکه در ارتش استخدام نمیشد. اما از وقتی که وارد پروژه های نظامی شدید اسمتون و تمامی مشخصاتتون برای حفاظت یا تشکیل پرونده به عنوان یه عامل صف وارد پرونده های دستگاههای خاص میشه.
    در ایران کار نظامی کار عقل نیست. کار دودوتا چهار تای سود و ضرر هم نیست. ما میانگین ماهی یک نفر دانشمند شهید مرتبط با علوم حساس در کشور داریم.
    کسانی که به کنفرانسهای خارجی میرن و هرگز بر نمی گردن. کسانی که در سوانح ساده کشته میشن( نمونه بارزش هم دلیل اعدام علی اشتری و ماجرای معاون اقای شمعخوانیه). فقط هم مربوط به ایران نیست ماجرای ادامه پروژه تموز عراق و قتل عام موساد ر به خاطر بیارید.
    این اتفاقها برای همه نمیفته من هم نمی خوام توهم جیمز باندی بزنم اما برای هر کسی که با صنایع دفاع رابطه داره ابدا غیر محتمل هم نیست.
    حتی اگه ازاد هم باشید باز هم محدودیتهایی که به دولت مطبوعتون ربط نداره وجود خواهدداشت.
    در قبال همه این مصائب شما هم باید درک کنید نه از شهرت خبری هست نه از زندگی کاملا مرفه ونه از معیارهای زندگی عرفی.
    دوست عزیز این مسائلی که اشاره کردی برای دانشمندان هسته ای و نظامی یک کشور هست نه یک مهندس سازه های نظامی.
    این مسائل حتی برای شاخه های موشکی هوافضا هم به این حد وجود ندارد.
    من دوستان زیادی داشته ام که در رسته های موشکی هوافضا تحصیل کرده و مشکلی نداشته اند مشکلاتشان زمانی بوجود می آید که وارد نیروی هوایی سپاه بشوند یا اینکه وارد صنایع دفاع بشوند.

9. کاربر مقابل از نوشته JSF گرامی سپاسگزاری کرده است:

Aviation Electronics Technician
    سپاسگزاری
    272
    سپاسگزاری شده : 565 بار در 147 پست
    قدرت امتیازدهی
    11
    Array

با عرض شرمندگي اخرين پست:

عذابي كه به واقع قهرمانهاي ارتش ميكشند خيلي بيشتر از پاسدار هاست.

دكتر اهورا رنجبر از جمله مصاديق وجود اين مسائل در جامعه دانشگاهي بودن. (روم 1993)
    پیوسته با این زمزمه در لحظه های سبز انتظار,سلام علی آل یاسین...

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 0 بار در 0 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

از توضیحات کامل همه ی دوستان تشکر میکنم، سعی میکنم در این زمینه بیشتر فکر کنم، فقط یه سوالی برام پیش اومده:

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza2007
    از وقتی که وارد پروژه های نظامی شدید اسمتون و تمامی مشخصاتتون برای حفاظت یا تشکیل پرونده به عنوان یه عامل صف وارد پرونده های دستگاههای خاص میشه.
    من متوجه ی منظور و مفهوم "عامل صف" نشدم، ممنون میشم در این زمینه توضیح بدین.

Aircrew Survival Equipmentman
    سپاسگزاری
    2,318
    سپاسگزاری شده : 4,040 بار در 471 پست
    قدرت امتیازدهی
    48
    Array

پیش فرض در مورد توپ هواپیمای جنگنده چند تا سوال داشتم

سلام به همگی
    میخواستم بدونم:
    1- آیا فشنگ های شلیک شده توسط جنگنده مثل فشنگ کلاشینکف خاصیت سوراخ کردنی دارند یا اینکه علاوه بر آن خاصیت انفجاری هم دارند ؟ (( یعنی مرمی آنها فقط از جنس فلز نیست و مواد منفجره هم در آن بکار برده شده )

2- پوکه این فشنگ ها در خود سیستم توپ ذخیره میشود یا اینکه به بیرون پرتاب میشود و اگر به بیرون پرتاب شود چجوری است که توسط نیروی مکش بسیار شدید موتور های هواپیما به داخل موتور کشیده نمیشود ؟

3- آیا برای سرنگونی یک هدف با توپ باید روی آن قفل کرد یا اینکه اصلا برای کار با توپ سیستم قفل کردن وجود نداره و خلبان با چشم خود توپ رو هم راستا با هدف قرار میده؟

4-آیا مجموعه فشنگ ها بصوت خشاب در هواپیما ذخیره میشوند یا بصورت قطار فشنگ؟

5- آیا سیستم توپ هواپیماهای فانتوم و اف-5 مثل هواپیمای A-10 از یک چرخانه با شش لوله تشکیل شده یا مثل اسلحه نیمه سبک فقط یک لوله دارد ؟

6- آیا فشنگ های جنگنده های مختلف یکی است یا کالیبر های متفاوتی برای جنگنده های مختلف وجود دارد ؟

7 آیا نواخت شلیک قابل تنظیم هست یا خیر؟

8-حداکثر فاصله ای که از آن میتوان به کمک توپ یک هدف زمینی را نابود کرد چقدر است و آیا استانداردی در کار هست یا به نظر خلبان بستگی دارد؟

9- آیا جنگنده ای وجود دارد که گلوله های شلیک شده آن دارای سیستم هدایتی بعد از شلیک باشد یا اینکه درست مثل کلاشینکف بعد از شلیک دیگر هیچ اختیاری روی گلوله های شلیک شده وجود ندارد ؟؟

ممنونم

13. سپاسگزاری ها (6):

صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. MIG-23,Su-7,Su-20,Su-22...ایران ؛ گفتگو پرسش،پاسخ
    توسط عليرضا1362 در انجمن جنگنده های نیروی هوایی
    پاسخ ها: 111
    آخرين نوشته: 23-09-2016, 12:49
  2. پرسش درباره پروازهای کیش در روز چهارشنبه
    توسط RUMIO1980 در انجمن سفر و خرید بلیط
    پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 14-01-2013, 15:06