@aerospacetalk
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

جستار: مشکل تامين قطعات هواپيما ها حل شد....!

مدیر سایت
    سپاسگزاری
    34,387
    سپاسگزاری شده : 87,940 بار در 4,954 پست
    قدرت امتیازدهی
    622
    Array

پیش فرض مشکل تامين قطعات هواپيما ها حل شد....!

مشکل تامین مستقیم قطعات حل شده است

مديركل ارتباطات و ناوبري فرودگاههاي كشور گفت: با شكسته شدن تحريمهاي آمريكا، مشكل صنعت هوايي كشور در تامين قطعات هواپيماها به طور مستقيم تا حد بسيار زيادي رفع شد.

به گزارش ایرنا، " حميد حسيني " روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: با پيگيريهاي بعمل آمده و به رغم ميل باطني آمريكا زمينه تامين مستقيم قطعات مورد نياز صنعت هوايي كشور فراهم شد.

وي با اشاره به اينكه قطعات مورد نياز صنعت هوايي كشور پيشتر به صورت غير مستقيم و با مشكلات زياد تامين ميشد گفت: در مرحله نخست مقرر شد كه قطعات هواپيماهايي كه توسط شركتهاي آمريكايي ساخته شده تامين شود.

وي با تاكيد بر اهتمام جدي دولت نهم به افزايش ايمني پروازها در كشور افزود: در سال جاري اعتباري بالغ بر ‪ ۱۳۵‬ميليارد ريال براي خريد و تامين تجهيزات مورد نياز فرودگاههاي كشور اختصاص يافت كه در حال تهيه است.

وي گفت: دولت در متمم بودجه نيز بيش از ۳۵۰‬ ميليارد ريال اعتبار براي تامين تجهيزات ارتباطي ناوبري در جهت افزايش سطح ايمني در فرودگاههاي كشور پيش بيني كرده است.

وي افزود: در همين راستا آذر ماه امسال شاهد راه اندازي سامانه كمك ناوبري در فرودگاه زاهدان و سامانه راداري در فرودگاه كيش خواهيم بود.

وي گفت: تا پايان سال جاري همچنين شاهد نصب و راه اندازي برج فرودگاه حضرت امام خميني (ره) خواهيم بود.

حسيني افزود: به رغم همه تحريمها و مشكل آفريني آمريكا همه خدمات صنعت هوايي كشور مطابق با آخريم فناوري و استاندارهاي بينالمللي بوده و سياست دولت ارتقا سطح اين خدمات است.

وي گفت: با حمايتهاي دولت نهم مجموعه صنعت هوايي كشور شاهد بكارگيري تجهيزات مورد نياز ارتقا سطح ايمني بوده و راه اندازي دو مجموعه راداري در فرودگاههاي مشهد و اصفهان كه در هفته دولت انجام گرفت نشانههاي اين حمايت است.

منبع: http://www.takeoff.ir/news.aspx

بلند آسمان جايگاه من است

چو ايران نباشد تن من مباد

گفته ها و شنیده ها >>> اخبار شرکت های هواپیمایی

لیست کامل ناوگان غیرنظامی ایران

سایت انگلیسی انجمن هوافضا
    www.Aerospacetalk.ir/en

2. سپاسگزاری ها (3):

Aviation Ordnanceman
    سرگردونم به دنبال يه cessna172 که باحاش برم به بينهايت!!!
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 229 بار در 100 پست
    قدرت امتیازدهی
    15
    Array

در ادامه ........

والی:

با وجود ادعای آمریكا، دستور تعمیر موتور هواپیماها ازطریق مراجع رسمی صادر نشده است

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود اعلام لغو تحریم صنعت هوایی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریكا ، هنوز از طریق مراجع رسمی ، دستور تعمیر موتور هواپیماهای مسافری ایران در كشور ثالث، ابلاغ نشده است.

"نادر والی" افزود: از طریق رسانههای گروهی در جریان لغو تحریم قرار گرفتهایم،اما تاكنون دراین زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان آنكه تامین قطعات مورد نیاز موتور هواپیماها تاكنون شامل تحریم آمریكا بوده است، تصریح كرد: در صورتی كه این مهم از طریق مراجع رسمی اعلام شود، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا هواپیماهای زمین گیر خود را برای تعمیر در داخل و یا خارج از كشور آماده كند.

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در عین حال تاكید كرد، تا زمانی كه این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح اعلام نشود ، نمیتوانیم در این خصوص وارد مذاكره شویم.

وی با تشریح نحوه تعمیر قسمتهای مختلف موتور هواپیما یادآور شد: تعمیر موتور هواپیما بحث گستردهای دارد و هم اكنون متخصصان داخلی بعضی از بخش -های موتور هواپیما را در كشور تعمیر میكنند.

به گفته والی، بااین وجود در شرایط خاصی برای تامین قطعات و اصلاح برخی از قسمتهای موتور هواپیما، تعمیرات آن باید توسط شركتهای خارجی انجام شود.

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید شركت هواپیمایی ایران ایر (هما) تاكید كرد، تامین قطعات موتور توسط كمپانی سازنده آن انحصاری است و این مهم سبب شده است تا ما نتوانیم به سهولت نسبت به تامین قطعات مورد نیاز خود اقدام كنیم.

وی با اشاره به آغاز نخستین تعمیر اساسی بوئینگ ‪ ۷۴۷در شركت ایران ایر، افزود: با تحریم آمریكا، ایران نمیتواند هواپیماهای مورد نیاز ناوگان هوایی خود را خریداری كند، لذا ناگزیر هستیم با توجه به نیروی انسانی ماهر و متخصص با تعمیرات اساسی هواپیماهای موجود، نیازهای خود را در این زمینه برطرف كنیم.

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: موتور بیشتر هواپیماهای ایرباس كه هم اكنون زمینگیر هستند ، ساخت كارخانه جنرال الكتریك آمریكا است كه هریك از آنها خصوصیات ویژه خود را دارند.

والی در پایان اظهارامیدواری كرد،با انجام تعمیرات اساسی موتور هواپیما -های ایرباس، هواپیماهای بیشتری وارد خدمات هوایی ایران ایر در خطوط مختلف شوند.

وزارت خارجه آمریكا مهر ماه ‪ ۸۵با صدور بیانیهای اعلام كرد، مجوز فروش قطعات یدكی هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر میكند . در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه آمریكا نیز اعلام كردكه وزارتخانههای خارجه و بازرگانی و همچنین كنگره آمریكا را از درخواست خود از وزارت دارایی برای صدور مجوز فروش قطعات یدكی موتورهواپیماهای ایرباس بهایران،آگاه كردهاند.

قرار بود شركت آمریكایی جنرال الكتریك قطعات یدكی هواپیماهای ایرباس را به ایران بفروشد ،اما تعمیرات در كشور ثالث انجام شود.

مقامهای آمریكا این اقدام را در چارچوب تعهداین كشور به پیشبرد استانداردهای بینالمللی ایمنی پرواز و تضمین سلامت تمامی مسافران هواپیما از جمله شهروندان ایرانی اعلام كرده بودند.

منبع خبر: www.irna.ir

لینک خبر: در اینجا کلیک کنید

تاریخ خبر: پنجشنبه 25 آبان 1385
    بلند آسمان جایگاه من است .......... بلند عرش حق جولانگاه من است
    اگر عشق را منزلی است ............. آن بلند آسمان جایگاه من است
    به سبک بال رفعت ابرها ............ آسمان هرکجا مال من است

4. کاربر مقابل از نوشته Hafez گرامی سپاسگزاری کرده است:

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    1,277
    سپاسگزاری شده : 325 بار در 52 پست
    قدرت امتیازدهی
    13
    Array

پیش فرض پاسخ : مشکل تامين قطعات هواپيما ها حل شد....!

البته این بار اول نیست که دولت آمریکا مجوز فروش قطعات یا خدمات تعمیر و نگه داری را به ایران صادر میکند. اصلا ایران در مورد قطعات هواپیماهای غیر نظامی تحریم نیست ولی متاسفانه عده ایی قصد دارند سو مدیریت، بی لیاقتی، حیف و میل کردن بیت المال را با گفتن این که تحریم هستیم توجیه کنند.
    تحریم ها فقط شامل خرید هواپیمای نو و موتور نو میشود نه قطعات یدکی. بدون کمک و پشتیبانی آمریکا ایران امکان به پرواز درآوردن هواپیماهای خود را نداشت و نخواهد داشت.

6. سپاسگزاری ها (5):

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    38,452
    سپاسگزاری شده : 52,329 بار در 4,036 پست
    قدرت امتیازدهی
    549
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط negin2010 نمایش نوشته ها
    البته این بار اول نیست که دولت آمریکا مجوز فروش قطعات یا خدمات تعمیر و نگه داری را به ایران صادر میکند. اصلا ایران در مورد قطعات هواپیماهای غیر نظامی تحریم نیست ولی متاسفانه عده ایی قصد دارند سو مدیریت، بی لیاقتی، حیف و میل کردن بیت المال را با گفتن این که تحریم هستیم توجیه کنند.
    تحریم ها فقط شامل خرید هواپیمای نو و موتور نو میشود نه قطعات یدکی. بدون کمک و پشتیبانی آمریکا ایران امکان به پرواز درآوردن هواپیماهای خود را نداشت و نخواهد داشت.
    كاربر Negin2010 اين مطلب مربوط به چند سال پيش است.

با توجه به دانش و تجربه تان در زمينه هوانوردي خواهشمند است شخصا نسبت به ثبت و راه اندازي يك ارلاين اقدام نماييد. باتشكر

سپاسگزاری
    1,277
    قدرت امتیازدهی
    13
    Array

خود من میدانم این مطلب مربوط به چند سال قبل و دوران ریاست جمهوری بوش است.
    ایران هیچ وقت تحریم قطعه برای هواپیماهای غیر نظامی نبوده است، ولی شما به روی خود نمی آورید. بسیاری از معضلات کنونی حمل و نقل هوایی کشورمان هیچ ربطی به تحریم ندارد ولی شما عادت دارید تمام مشکلات را به گردن آمریکا و ... بیندازید. خیلی دوست داشتم اگر تحریم ها لغو شود و آزادسازی نرخ بلیط صورت گیرد کاربر شاهرخ و دوستانش چه بهانه ایی دارند تا مشکلات را توجیح کنند.

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    3,704
    سپاسگزاری شده : 1,063 بار در 142 پست
    قدرت امتیازدهی
    16
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط negin2010 نمایش نوشته ها
    خود من میدانم این مطلب مربوط به چند سال قبل و دوران ریاست جمهوری بوش است.
    ایران هیچ وقت تحریم قطعه برای هواپیماهای غیر نظامی نبوده است، ولی شما به روی خود نمی آورید. بسیاری از معضلات کنونی حمل و نقل هوایی کشورمان هیچ ربطی به تحریم ندارد ولی شما عادت دارید تمام مشکلات را به گردن آمریکا و ... بیندازید. خیلی دوست داشتم اگر تحریم ها لغو شود و آزادسازی نرخ بلیط صورت گیرد کاربر شاهرخ و دوستانش چه بهانه ایی دارند تا مشکلات را توجیح کنند.
    جناب negin2010 خودتون رو زدید به اون راه یا ما رو سر کار گذاشتید؟
    سوخت هواپیما که دیگر شامل تحریم نیست و هر فرودگاه ملزم به تحویل آن هست رو به هواپیماهای ایرانی نمی دهند بعد شما می فرمائید فروش قطعه آزاد هست مدیران صنعت هوایی نمیخرند!!!!

10. سپاسگزاری ها (5):

سپاسگزاری
    1,277
    قدرت امتیازدهی
    13
    Array

خودداری از فروش سوخت هواپیما توسط شرکت های نفتی صورت میگرفته است یا محدو دیتهایی که برای ایران ایر کارگو ایجاد شده است جنبه سیاسی دارد. ولی در مورد قطعات یدکی هواپماهای غیر نظامی هیچ وقت تحریمی وجود نداشته است، اگر شما در اینترنت جستجو کنید متوجه میشوید افرادی که در رابطه با صادرات غیر قانونی به ایران توسط مقامات آمریکایی یا سایر کشورها بازداشت شده اند تماما مربوط به هواپیماهای نظامی، تجهیزات نظامی و ... بوده است. من شخصا تا به حال نشنیده ام شخصی را برای صادر کردن قطعات یدکی هواپیماهای مسافربری بازداشت و محاکمه شود. یا شما ببینید ماهان تعدادی هواپیمای ارباس از لوفتانزا خریداری کرده است زمانی که هواپیما خریداری میشود قطعات یدکی هواپیمای فوق هم به ایران تحویل داده میشود. لطفا نگویید ماهان از طریق اکراین تحریمها را دور زده است چون خرید این تعداد هواپیما کاری نیست که بتوان به دور از چشم مقامات لوفتانزا و آمریکایی انجام داد.

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    6,504
    سپاسگزاری شده : 1,929 بار در 134 پست
    قدرت امتیازدهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrokh نمایش نوشته ها
    كاربر Negin2010 اين مطلب مربوط به چند سال پيش است.

با توجه به دانش و تجربه تان در زمينه هوانوردي خواهشمند است شخصا نسبت به ثبت و راه اندازي يك ارلاين اقدام نماييد. باتشكر

شاهرخ خان از لحن پاسخگويي شما اصلاً خوشم نيومد و فكر ميكنم اگه به جاي تشكر، گزينه hate داشتيم، حتماً انتخابش ميكردم!

همه ما ميدونيم كه در جمع كاربران اين سايت بسياري افراد با دانش، با تجربه و مطلعي مثل شما حضور دارند و بسياري علاقمندان بي اطلاع و كم تجربه اي مثل من. ولي اين طور پاسخگويي شما هيچ كمكي به رشد دانش جمع حاضران سايت نميكنه و همينطور هم كه مي بينيد اين نتيجه رو داره كه Negin هم رو حرفشون پافشاري ميكنه ...

Cessna Caravan
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط NorthWoodHills نمایش نوشته ها
    شاهرخ خان از لحن پاسخگويي شما اصلاً خوشم نيومد و فكر ميكنم اگه به جاي تشكر، گزينه hate داشتيم، حتماً انتخابش ميكردم!

همه ما ميدونيم كه در جمع كاربران اين سايت بسياري افراد با دانش، با تجربه و مطلعي مثل شما حضور دارند و بسياري علاقمندان بي اطلاع و كم تجربه اي مثل من. ولي اين طور پاسخگويي شما هيچ كمكي به رشد دانش جمع حاضران سايت نميكنه و همينطور هم كه مي بينيد اين نتيجه رو داره كه Negin هم رو حرفشون پافشاري ميكنه ...

سلام دوست عزیز.
    اگر پست ها قبلی کاربر Negin رو یه چکی بکنید می بینید این دوست عزیز به هیچ صراطی مستقیم نمیشه و فکر میکنه ما مافیای هوانوردی ایران هستیم و ما و باباهامون بلای به اسم توپولوف بر سر ایران نازل کردیم و جدیدا هم خیال می کنند ما دلال قطعات هواپیما هستیم و نمی خوایم ایرلاین ها به صورت مستقیم قطعات بخرند و ... !!!
    به هر حال اگر هنوز رو حرفتون هستید می تونیم با هم دیگه یه نامه بدیم به سازنده ویبولتین و بگیم یه پلاگین hate بسازه که دوستان استفاده کنند(البته شایدم همچین پلاگینی ساخته باشند؟!)

به هر حال امیدوارم موفق باشید.

پ.ن : کاملا هم معلوم هست کی به دنبال جنجال به پا کردن هست ! تاریخ ارسال این تاپیک سال 2006 هست !

14. سپاسگزاری ها (4):

سپاسگزاری
    1,277
    قدرت امتیازدهی
    13
    Array

ببینید من نه با شما مشکل دارم نه با شاهرخ نه با هیچ شخص دیگری، هیچ وقت هم شما را متهم به عضویت در مافیا نکرده ام، بله من از توپولوف خوشم نمی آید، این طبیعی است هرکسی نظری دارد و باید به آن احترام گذاشت. نکته بعدی اینکه من به هیچ عنوان شما و دوستانتان را متهم نکردم به دلال قطعات هواپیما بودن نمیدانم جنابعالی بر چه اساسی به این نتیجه رسیده اید.
    من شواهدی در اختیار دارم که نشان میدهد محدودیتی برای تامین قطعات یدکی هواپیماهای غیر نظامی و پشتیبانی از آنها وجود ندارد و این صحبت که تحریم قطعه هستیم دروغ است. شما اگر با نظر من مخالف هستید بدون فرافکنی دلایل رد نظر من را بگویید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. تامين هزينه فقط براي سه فرودگاه كشور امكانپذير است!!!!!!!!!!
    توسط Behrang در انجمن شرکت فرودگاههای کشور
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 03-05-2009, 11:09
  2. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 19-12-2007, 02:03
  3. موافقت آمريكا با فروش قطعات هواپيما به ايران
    توسط چازان در انجمن اخبار اقتصادی و بازرگانی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 09-06-2005, 20:18