@aerospacetalk
صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 48910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 151

جستار: تاپیک جامع شرایط خلبانی

شورای هوانوردی
    سپاسگزاری
    41,007
    سپاسگزاری شده : 49,370 بار در 2,345 پست
    قدرت امتیازدهی
    452
    Array

پیش فرض پاسخ : خلبانی مسافربری

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedrashidi نمایش نوشته ها
    سلامی دوباره بر شما عزیزان
    ببخش که نتونستم بیغام خصوصی بدم آخه ادرس ایمیلت رو نداشتم
    آیا میشه در آموزشگاه های دولتی خلبانی مشغول به تحصیل بود؟
    هزینه تحصیل در آموزشگاه های خصوصی چطور؟(هزینش امکاناتش)
    ایا من با وجود دیبلم کامبیوتر(فنی و حرفه ای) نمیتونم مستقیم وارد خلبانی بشم؟
    در غیر اینصورت میتونم دیبلم ریاضی یا تجربی بگیرم؟
    و در آخر چطور میشه یک خلبان حرفه ای رو بیدا کنم و ازش راهنمایی بخوام؟ آیا امکانش هست؟
    با تشکر از این وبلاگ خوبتون ممنون و لطفا ادرس ایمیلتون رو بدین تا بیشتر زحمتتون ندم
    نقل قول نوشته اصلی توسط صابرپیرطریقت نمایش نوشته ها
    سلام کی در مورد ثبت نام خلبانی مسافربری میدونه؟لطفا به من اطلاعاتی در این مورد بدین
    دوستان عزیز؛
    فکر می کنم بتونید پاسخ مناسبی از این نوشتارها پیدا کنید
    فقط خواهش می کنم پیش از اینکه در این نوشتارها دوباره پرسشهای بالا رو بفرمایید، خوب جستجو کنید

بزرگترین مرکز آموزش خلبانی ایران , مدرسه خلبانی آرتا کیش(APTS)
    مرکز آموزش خلبانی و علوم هوانوردی معراج

آموزشگاه خلبانی بوتیا // ماهان
    مرکز آموزش فنون وخدمات هوائي
    مرکز اموزشهای هوایی هما

2. سپاسگزاری ها (6):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 2 بار در 1 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پیش فرض یه سوال

سلام

می خوام خلبانی رو شروع کنم . اما کلی سوال دارم. اینکه شانس استخدام خانم ها در ماهان چقدره؟ اینکه اگه به جز بوتیا در اموزشگاه دیگه ای مدرک بگیرم تاثیری داره؟ اینکه طول دوره های بوتیا چه مدته؟ هزینه ها چقدره؟ و اصلا به عنوان یه خانم با توجه به اینکه من توانایی جسمی خوبی دارم و از نظر درسی هم مطمئنم که مشکلی ندارم به من پیشنهاد میشه که شروع کنم یا نه؟!!

4. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    1,633
    سپاسگزاری شده : 918 بار در 122 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

Smile برای خلبان شدن چه باید کرد؟

سلام خدمته دوستانه عزیز نمیدونم این سوالی رو که الان دارم میپرسم جایه مناسبی مطرحش کردم یا نه...!!!!
    من 17 سالمه و سومه ریاضی فیزیکم میخوام خلبانه هواپیمای مسافربری بشم ولی نمیدونم وقتی کنکور دادم باید چه رشته ای رو انتخاب کنم برایه خلبان شدن و این که اصلا چه رطبه ای رو در سطح کشور یا استان {خوزستان} باید بیارم تا رشته مورده نظر رو بیارم بعد اینکه شرایطه فردیش چی هس

سپاس گذارم... .

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    863
    سپاسگزاری شده : 4,153 بار در 518 پست
    قدرت امتیازدهی
    49
    Array

پیش فرض پاسخ : برای خلبان شدن چه باید کککررررددد؟؟؟؟؟

در مورد شرایط خلبانی تاپیک های زیادی در این سایت هست که اطلاعات کاملی بهت میده
    برای خلبانی مسافر بری از طریق کنکور نمیتونی اقدام کنی و باید از طریق اموزشگاهای خصوصی اقدام کنی
    پیشنهاد من به شما اینه که یه رشته مورد علاقه در دانشگاه انتخاب کن و بخون همزمان در یه اموزشگاه هم برای خلبانی ثبت نام کن و همینطور زبان بخون اروم اروم همشو ادامه بده و بعد هم سربازی و وقتی 24 سالته اماده استخدام در ایرلاینی و هم میتونی در رشته دانشگاهیت هم کار کنی
    اگه اون موقع که من همسن تو بودم یکی این راهو به من میگفت الان من خیلی موفق تر و جلو تر بودم
    متاسفانه اون موقع اینترنت نبود
    هی فلانی زندگی شاید همین باشد

7. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    4,151
    سپاسگزاری شده : 2,081 بار در 189 پست
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array

پیش فرض نياز به كمك و همفكري

با سلام خدمت همه دوستان
    من يه جوان! 27 ساله متاهل و داراي مدرك فوق ليسانس ژنتيك هستم كه الان تونستن بفهمم كه تمام علاقه من در خلباني بوده و هست.اما متاسفانه بدليل عدم مشاوره خوب تا الان تو مسير درستي قرار نگرفتم. اما چون نمي خوام تا آخر عمرم يه آدم شكست خورده باشم تصميم قطعي دارم براي اينكه تو اين رشته فعاليت داشته باشم.
    دارم تحقيق مي كنم اما مشكل اصلي همانطور كه مي دونيد پيدا كردن يه شغل خوب بعد از اتمام تحصيله.الان هم كه تو تمام دنيا از شما ساعت پروازي مي خوان.
    با اين تفاسير شما تحصيل تو كدوم كشور را توصيه مي كنيد؟من با اكثر آكادمي هاي معتبر دنيا مكاتبه كردم.تو آمريكا Aerosim خيلي خوبه اما قيمتش يكم بالاست.با Pan Am هم مكاتبه داشتم و باهام تماس هم گرفتن اونم بد نيست.كلي هم ميتوني تايپ بگيري بعدش.ATP هم بد نيست اما خيلي تبليغاتي سايتش.آدم ترس داره.براي رفتن آمريكا مشكلي نيست (غير از پولش) اما بازم ميگم مشكل بعدي پيدا كردن يه شغله.
    با آفريقاي جنوبي هم مكاتبه داشتم اونا هم استقبال كردند و حتي به صورت اقساطي ميگيرن اما در مورد كانورت كردن مدركشون هنوز اطلاعات كاملي ندارم.
    تو اروپا هم شرايط بد نيست جمهوري چك و انگلستان جوابم را دادن.
    حالا به نظر شما دوستان من كجا برم بهتره؟آيا با گرفتن تايپ يه مدل خاص تو ايران ميتونم كار پيدا كنم؟يا تو ايران براي استخدام شرط سني دارند.(چون من تا الان ايرلايني را نديدم كه شرط سني بگذاره.البته بعضي ها نوشتن ماكس 45 سال چون 55 بازنشستگي دارند)
    آيا كسي ايرتاكسي يا ايرلايني را سراغ دارند كه به خلبان صفركيلومتر كاربدن؟يا حداقل با ساعت پروازي كمتر بشه مشغول شد؟
    ممنون ميشم اگه منو راهنمايي و كمك كنيد.

9. سپاسگزاری ها (3):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 3 بار در 2 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

Question راهنمایی فوری در مورد شرایط استخدام

سلام خدمت دوستان و عزیز
    بنده یک سوال داشتم که ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
    من دارم برای شروع دوره خلبانی اقدام می کنم . البته با صحبت هایی که داشتم قرار شده تا قبل از اتمام کلاسهای گراند وضعیت نظام وظیفه رو مشخص کنم.
    من دو راه دارم
    1- معافیت پزشکی بر روی چشم
    2- انجام خدمت سربازی همزمان با دوره با همکاری یگان مربوطه.

حالا اگر من دوره خلبانی رو به اتمام رسونده باشم و کارت معافیت پزشکی داشته باشم رو چشم و بعد از دوره عمل لیزیک انجام بدم آیا این قضیه معافیت پزشکی برای استخدام دردسر ساز می شود؟

چون اگر اینجوری بشه خیلی بهتر از 2 سال خدمته!
    ممنون میشوم دوستانی که اطلاع دارند زودتر راهنمایی بفرمایند چون تایم زیادی ندارم
    سپاس

11. سپاسگزاری ها (2):

Aviation Structural Mechanic
    سپاسگزاری
    4,151
    سپاسگزاری شده : 2,081 بار در 189 پست
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array

پیش فرض پاسخ : راهنمایی فوری در مورد شرایط استخدام

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    ببینید من اصلا از قوانین و مقررات حاکم بر جذب نیرو در ایرلاین های ایران اطلاعی ندارم چون کاملا سلیقه ای است. پس کلا فقط فیرممکن غیرممکن است. اما شرایط عقلانی می گوید که در شرایط برابر کارت معافیت پزشکی یک امتیاز منفی است. (برای گرفتن ویزای برخی کشورها امتیاز منفی است چه برسد به استخدام!)
    پس به نظر من حتما خدمت وظیفه عمومی را انجام بده تا خدای نکرده پس از تلاش های فراوان خدای نکرده بخاطر کارت معافیت از رسیدن به جایی که استحقاق آن را داری باز نمانی.
    البته این ها نظر شخصی من بود و صرفا جهت راهنمایی.

13. سپاسگزاری ها (2):

Airman Basic
    سپاسگزاری
    0
    سپاسگزاری شده : 3 بار در 2 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

با سلام و درود خدمت شما دوست ارجمند و تشکر بخاطر راهنماییتون
    پاسخ شما کاملا صحیح است
    من الان دقیقا 27 سالمه،و بعد از 5 شال کاز تونستم هزینه دوره رو تامین کنم . گفتند اگر در حین خدمت باشی و بتونی یک نامه از یگان خدمتی بیاری در حین خدمت میتونی دوره رو بگذرونی که 99 درصد میتونم نامه رو در صورتی که برم خدمت از یگان بگیرم.
    نگرانی من بخاطر مساله سنی هم هست . اینجوری خیلی زرنگ باشم تا یکسال دیگه میتونم تموم کنم با معافیت ولی درصورتی که برم خدمت اونم امریه آموزش و پرورش یا سپاه باشم تازه بعد از 2.5 سال میتونم برای استخدام و هفت خانش اقدام کنم.
    که میشه حدود 29-30 سالم
    نظر شما چی هستش؟ آیا با این شرایط این کار عقلانی به نظر میرسه؟ در صورتی که سنم تو این محدوده باشه ولی بتونم دوره رو با گرید بالا به اتمام برسونم؟
    سپاس

15. کاربر مقابل از نوشته Dan3sh گرامی سپاسگزاری کرده است:

Wing Commander
    سپاسگزاری
    19,708
    سپاسگزاری شده : 25,488 بار در 1,413 پست
    قدرت امتیازدهی
    253
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan3sh نمایش نوشته ها
    پاسخ شما کاملا صحیح است
    من الان دقیقا 27 سالمه،و بعد از 5 شال کاز تونستم هزینه دوره رو تامین کنم . گفتند اگر در حین خدمت باشی و بتونی یک نامه از یگان خدمتی بیاری در حین خدمت میتونی دوره رو بگذرونی که 99 درصد میتونم نامه رو در صورتی که برم خدمت از یگان بگیرم.
    نگرانی من بخاطر مساله سنی هم هست . اینجوری خیلی زرنگ باشم تا یکسال دیگه میتونم تموم کنم با معافیت ولی درصورتی که برم خدمت اونم امریه آموزش و پرورش یا سپاه باشم تازه بعد از 2.5 سال میتونم برای استخدام و هفت خانش اقدام کنم.
    که میشه حدود 29-30 سالم
    نظر شما چی هستش؟ آیا با این شرایط این کار عقلانی به نظر میرسه؟ در صورتی که سنم تو این محدوده باشه ولی بتونم دوره رو با گرید بالا به اتمام برسونم؟
    سپاس
    دوست عزیز سلام...
    در حال حاضر سن یکی از فاکتورهای مهم در استخدام ایرلاین هاست به طوریکه حتی 1سال هم می تواند سرنوشت شما را تغییر دهد.
    برخی از ایرلاین ها در سال های اخیر شرط سنی مختلفی را قرار داده اند و برخی شرکت ها هم با در نظر گرفتن سایر شرایط گزینش می کنند تا حدودی از شرط سنی چشم پوشی کرده اند.
    به عنوان مثال در سال های اخیر شرط سنی در شرکت های مختلف به صورت زیر بوده است:

آتا : حداکثر 24 سال، با داشتن مدرک لیسانس حداکثر 26 سال
    ماهان: حداکثر 26 سال تمام
    ایران ایر: حداکثر 27 سال تمام
    نفت ایر: حداکثر 27 سال تمام
    آسمان: حداکثر 29 سال تمام
    کیش ایر: حداکثر 30 سال تمام

حالا با توجه به موارد ذکر شده تصمیم گیری نهایی با شماست که با درنظر گرفتن سایر شرایط چه راهی را انتخاب کنید.
    با آرزوی موفقیت
    آدم های بزرگ سکوت را برای سخن گفتن برمی گزینند
    آدم های متوسط گاه سکوت را بر سخن گفتن ترجیح می دهند
    آدم های کوچک با سخن گفتن بسیار، فرصت سکوت را از خود می گیرند

Squadron Leader
    سپاسگزاری
    3,278
    سپاسگزاری شده : 10,316 بار در 1,268 پست
    قدرت امتیازدهی
    113
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan3sh نمایش نوشته ها
    پاسخ شما کاملا صحیح است
    که میشه حدود 29-30 سالم
    سپاس
    با تشکر از راهنمایی دوست بزرگوارمون ep-iagباید در انتها این نکته رو هم دکر کنیم که شما بایید ببینید اصلا این ارلان ها استخدامم میکنند یا خیر!!!!
    مثلا کیش که تا 30 سال استخدام میکنند مگه چقدر استخدام داره!!!!{که چقدر رو از عوام بگیره}
    در مورد دیگر شما هرچقدر هم که زرنگ باشی تابع قوانین امورشگاهید که مطمئن باشید تا دو سال حداقل مهمون این اموزشگاها خواهید بود نه یک سال

aircraft's design to forgive the pilots

18. سپاسگزاری ها (4):

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 48910111213141516 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. پاسخ ها: 14
    آخرين نوشته: 03-04-2009, 16:23
  2. چگونه خلبان فرودگاه را پيدا مي کند؟
    توسط Ruslan در انجمن مراقبت پرواز
    پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: 10-02-2006, 10:40

برچسب ها برای این جستار