نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

جستار: آثار حذف بلیت نیم بهای هواپیما

مدیر انجمن اخبار عمومی هوانوردی
    سپاسگزاری
    21,342
    سپاسگزاری شده : 19,622 بار در 2,019 پست
    قدرت امتیازدهی
    204
    Array

پیش فرض آثار حذف بلیت نیم بهای هواپیما

آثار حذف بلیت نیم بهای هواپیما

نقش سفر در کاهش فشارهای روحی و تاثیر تنوع محیطی ناشی از سفر در افرایش ظرفیت های فکری ایثارگران بهویژه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان و خانواده معظم شهدا روشن وپذیرفته شده است. همچنین استفاده از هواپیما در سفرهای طولانی برای جانبازان و خانواده معظم شهدا بهدلیل بعد مسافت و ناتوانی های جسمی یاکهولت سن امری ضروری وانکار ناپذیراست.

اما با تمام این تفاسیر، آرامآرام در آستانه حذف استفاده از بلیت نیمبهای هواپیما موضوع بند 5 فرمان تاریخی

امام راحل در سال 58 و مصوبات هیات محترم دولت برای جانبازان 25 درصد به بالا، آزادگان و فرزندان، همسران، مادران و پدران معظم شهدا هستیم.

لازم به توضیح است از سالهای گذشته بر اساس مصوبه هیات محترم دولت، جانبازان و آزادگان و خانواده معظم شهدا واجد شرایط از بلیت نیم بها در سفرهای هوایی از

سه شرکت هواپیمایی آسمان، جمهوری اسلامی و هواپیمایی ایر تور استفاده می نمودهاند. مع الوصف این شرکتها در برخی فرودگاهها فاقد مسیر پروازی بوده و از طرفی شرکتهای خصوصی و همچنین شرکت های دولتی در پروازهای چارتراز صدور بلیت نیم بها برای این عزیزان خودداری می نمایند.

با توجه به افزایش قیمت بیش از صد در صدی بلیت هواپیما طی چند سال گذشته، وضعیت درآمدی جامعه هدف و خصوصا شرایط سنی و بیماری این عزیزان در این مورد بررسی و اقدام لازم بسیار ضروری است.

ضرورت استفاده از بلیت های رایگان و نیم بهای وسایط نقلیه و هواپیما برای ایثارگران به بندهای 4 و 5 فرمان حضرت امام خمینی (ره) به رئیس وقت بنیاد شهید انقلاب اسلامی در مورخه 22/12/1358 باز می گردد، با این مضمون که (بند 4) کارت مجانی برای سوار شدن آنان (خانواده شهدا، جانبازان، آسیب دیدگان)در اتوبوسهای دولتی داخل شهرها تهیه گردد كه در این فرمان آمده است: کارت نیمه بها برای استفاده از وسایل نقلیه بین شهری مثل قطار، هواپیما و غیره صادر شود؛ و با تاکید در صدر و ذیل این فرمان مهم با این مضمون که باید رسیدگی کامل به خاندان شهدا و آسیبدیدگان و معلولین در راه انقلاب (چه قبل و بعد از آن) به نحو احسن و با مراعات احترام آنان بشود. ضمنا دو پیشنهاد ذیل برای استحضار و صدور دستور مقتضی ارائه می گردد، بدیهی است با توجه به خصوصی شدن شرکت هواپیمایی ایرتور و ادامه این روند برای دو شرکت دولتی دیگردر صورت عدم

پیشبینی تمهیدات لازم عملاً امکان استفاده از این تسهیلات حداقلی برای ایثارگران وجود نخواهد داشت.

نخست افزایش تخفیف از پنجاه درصد به هفتاد درصد با توجه به روند افزایش قیمت بلیت هواپیما از سال های گذشته تا کنون و وضعیت درآمدی جامعه هدف.

دوم الزام شرکتهای خصوصی و پروازهای چارترشرکتهای دولتی به صدور بلیت نیم بها برای جامعه ایثارگر(جانبازان و آزادگان و پدر و مادر و همسر و فرزندان شهدا) و تامین منابع مالی آن از طرف دولت.

[مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و لینکها را مشاهده نمایید. ]

بزودی خبر جدیدی خواهید شنید از سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی

Aviation Electrician's Mate
    سپاسگزاری
    398
    سپاسگزاری شده : 590 بار در 107 پست
    قدرت امتیازدهی
    10
    Array

پیش فرض پاسخ : آثار حذف بلیت نیم بهای هواپیما

من شنیده بود برای دانشجو های رشته هواپیمایی این تخفیف برقرار بوده که بعد ها حذف میشود!!؟؟؟؟؟؟؟
    لبخند بزن بدون انتظار جوابی از دنیا
    و بدان روزی انقدر شرمنده می شود که
    بجای جوابت به تمام سازهایت می رقصد.
    .
    .

3. سپاسگزاری ها (3):

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    11,249
    سپاسگزاری شده : 11,463 بار در 923 پست
    قدرت امتیازدهی
    99
    Array

یعنی ماهان بیلیت نیم بها برای خانواده شهدا نداره؟؟؟من خودم بارها دیدم دوستانی که از خانواده معظم شهدا هستند بلیت نیم بها با ماهان ایر رو تهیه کرده اند!!!!

5. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    3,125
    سپاسگزاری شده : 1,114 بار در 93 پست
    قدرت امتیازدهی
    15
    Array

به نظرم بایستی این امتیاز رو برای خود جانبازان با درصد بالا و آزادگان قرار داد و البته این امتیاز رو به سایر شرکت ها تعمیم داد،ولی اخصاص به فرزند و همسر و پدر و مادر عادلانه به نظر نمیاد.به قول وزیر سابق را و ترابری در توجیه گرانی بلیط هواپیما "هواپیما برای قشر مرفه جامعه هست....".خانواده اینها هم مثل سایر مردم!چرا اینقدر فرق بگذاریم ؟تازه جمعیت قابل توجهی از این خانواده ها دارای مکنت و توان مالی خوبی هستند،لذا بعد از این همه سال و استفاده حداکثری خانواده شهدا از امکانات مختلف هنوز دادن این امتیاز به اونا خوب نیست!

7. سپاسگزاری ها (3):

سپاسگزاری
    1,493
    سپاسگزاری شده : 1,351 بار در 145 پست
    قدرت امتیازدهی
    18
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif نمایش نوشته ها
    به نظرم بایستی این امتیاز رو برای خود جانبازان با درصد بالا و آزادگان قرار داد و البته این امتیاز رو به سایر شرکت ها تعمیم داد،ولی اخصاص به فرزند و همسر و پدر و مادر عادلانه به نظر نمیاد.به قول وزیر سابق را و ترابری در توجیه گرانی بلیط هواپیما "هواپیما برای قشر مرفه جامعه هست....".خانواده اینها هم مثل سایر مردم!چرا اینقدر فرق بگذاریم ؟تازه جمعیت قابل توجهی از این خانواده ها دارای مکنت و توان مالی خوبی هستند،لذا بعد از این همه سال و استفاده حداکثری خانواده شهدا از امکانات مختلف هنوز دادن این امتیاز به اونا خوب نیست!
    شاید بزرگی و پیچیدگی مسایلی که بر اثر جنگ بوجود آمده باشد برای هر کسی آشکار نباشد مخصوصا کسانی که از جنگ تنها یک نام شنیده اند و چند فیلم نمایش داده شده را دیده اند. از نظر من برای کسانی که خون ، جان و زندگی خود را فدای امروز ما کرده اند هرچه خدمت نماییم کم کرده ایم خانواده های آنان نیز در بدوش کشیدن این بار سنگین سهم بزرگی دارند. تازه مگر این امکانات از مالیاتی که ما پرداخت می کنیم داده می شود!؟ پول نفت است و ...
    هرچند من معترض برخی سوء استفاده هایی که شده و یا می شود نیز هستم.

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    3,125
    سپاسگزاری شده : 1,114 بار در 93 پست
    قدرت امتیازدهی
    15
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط smkanani نمایش نوشته ها
    شاید بزرگی و پیچیدگی مسایلی که بر اثر جنگ بوجود آمده باشد برای هر کسی آشکار نباشد مخصوصا کسانی که از جنگ تنها یک نام شنیده اند و چند فیلم نمایش داده شده را دیده اند. از نظر من برای کسانی که خون ، جان و زندگی خود را فدای امروز ما کرده اند هرچه خدمت نماییم کم کرده ایم خانواده های آنان نیز در بدوش کشیدن این بار سنگین سهم بزرگی دارند. تازه مگر این امکانات از مالیاتی که ما پرداخت می کنیم داده می شود!؟ پول نفت است و ...
    هرچند من معترض برخی سوء استفاده هایی که شده و یا می شود نیز هستم.
    دوست عزیز
    من مخالف تکریم و بزرگداشت کار شهدا نیستم،اونهایی که رفتن برا حفظ میهن بدون ذره ای چشمداشت این کار رو انجام دادن اما متاسفانه ثمره این مسائل،نگاه پرتوقعانه سایرین افراد اونهاست که همین رو هم ناکافی میدونن!حتما به کرات دیدین که از عالم و آدم شکوه دارن و مدام سنگ شهدا رو به سینه میزنن!این میشه همون آفتی که جامعه ما درگیر اونه.مگه تا کجا باید از همین نفت ملی و سایر ردیف بودجه ها به اینها اختصاص داد تا جبران وظیفه شرعی پدر و پسر و شوهرشون یشه!!!!
    والا بلا،جهاد فی سبیل الله و دفاع از جان و مال مسلمان نه لطف به خداست و نه خلق خداست،وظیفه است،واجبه!اونا هم که رفتن بهتر از من وشما این رو میدونستن،خانواده هاشون هم باید این رو بدونن و درک کنن.
    باور کنین انسان برا هر کار یا خدمتی که برا خدا انجام داد،نباید لزوما منتظر چشمداشت های دنیوی باشه !!!!

10. سپاسگزاری ها (6):

سپاسگزاری
    4,101
    سپاسگزاری شده : 1,013 بار در 137 پست
    قدرت امتیازدهی
    14
    Array

باور کنید هیچ اثر خاصی نداره همون بهتر که برش دارن این که نشد کار بلیت مجانی و تخفیف دار رو به همه کس وکار طرف میدن چون وظیفه ملی خودش رو انجام داده ... پدر خودم هم جانبازه تا الان هم از بلیت تخفیف دار استفاده نکرده و نمیکنه چون کاری رو که برای کشورش انجام داده رو وظیفه خودش میدونه و بس.

12. سپاسگزاری ها (8):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    116
    سپاسگزاری شده : 383 بار در 41 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Diamond نمایش نوشته ها
    یعنی ماهان بیلیت نیم بها برای خانواده شهدا نداره؟؟؟من خودم بارها دیدم دوستانی که از خانواده معظم شهدا هستند بلیت نیم بها با ماهان ایر رو تهیه کرده اند!!!!
    ماهان فقط در مسیر پروازی به کرمان بلیط نیم بها میده

14. سپاسگزاری ها (3):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    116
    سپاسگزاری شده : 383 بار در 41 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

[QUOTE=hanif;365952]به نظرم بایستی این امتیاز رو برای خود جانبازان با درصد بالا و آزادگان قرار داد و البته این امتیاز رو به سایر شرکت ها تعمیم داد،ولی اخصاص به فرزند و همسر و پدر و مادر عادلانه به نظر نمیاد.به قول وزیر سابق را و ترابری در توجیه گرانی بلیط هواپیما "هواپیما برای قشر مرفه جامعه هست....".خانواده اینها هم مثل سایر مردم!چرا اینقدر فرق بگذاریم ؟تازه جمعیت قابل توجهی از این خانواده ها دارای مکنت و توان مالی خوبی هستند،لذا بعد از این همه سال و استفاده حداکثری خانواده شهدا از امکانات مختلف هنوز دادن این امتیاز به اونا خوب نیست![/

آقا میشه بدونم استفاده حداکثری خانواده شهدا منظورت چیه؟؟؟
    مثل روز روشنه تفاوت خانواده شهید با سایر مردم
    فرزند شهید که پدرش رو از دست داده و همسر شهید که زحمت بزرگ کردن بچه های خودش رو به تنهایی به دوش کشیده نباید ازین استفاده کنه و از نظر شما غیر عادلانس؟نکنه منظورت اینه که خود شهید استفاده کنه عادلانس؟
    اتفاقا بخش قابل توجهی از خانواده ایثارگران و شهدا در وضعیت متوسط و ضعیف جامعه هستند چه به لحاظ مالی چه به لحاظ روحی
    از مدیریت سایت تقاضا دارم اجازه اظهار نظر در مورد این مسائل رو به افراد عادی ندهند چون این موضوعات نه ربطی به این سایت داره و نه در صلاحیت ماست بلکه قوانینی که در مجلس تصویب شده و از فرامین امام راحل است

16. سپاسگزاری ها (2):

عضو گروه هوانوردی غیر نظامی
    سپاسگزاری
    4,984
    سپاسگزاری شده : 4,016 بار در 289 پست
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط houra179 نمایش نوشته ها
    من شنیده بود برای دانشجو های رشته هواپیمایی این تخفیف برقرار بوده که بعد ها حذف میشود!!؟؟؟؟؟؟؟
    من که کارمند ایران ایر هستم هیچ بلیطی حتا 1 درصد تخفیف هم ندارم چه برسه به دانشجوها بخوان بلیط بدن.
    نیست پرواز به بال دگران شیوه ما
    تا که در خانه ما بال هما گسترده ست

[مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و لینکها را مشاهده نمایید. ]

جستارهای مشابه

1. جزئیات فروش بلیت های چارتری هواپیما
    توسط TakeOff در انجمن اخبار اقتصادی و بازرگانی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 01-02-2012, 19:01
  2. صعود 23 درصدی بهای بلیت پروازهای خارجی
    توسط TakeOff در انجمن اخبار اقتصادی و بازرگانی هوانوردی
    پاسخ ها: 3
    آخرين نوشته: 12-01-2012, 16:11
  3. احتمال قیمتگذاری بلیت هواپیما بر اساس نوع و سال ساخت هواپیما
    توسط TakeOff در انجمن سازمان هواپیمایی کشوری
    پاسخ ها: 1
    آخرين نوشته: 19-11-2011, 20:40
  4. بلیت هواپیما به کشورهای همسایه نایاب شد !!!
    توسط sanmarco در انجمن ترمينال H
    پاسخ ها: 5
    آخرين نوشته: 27-02-2008, 11:37
  5. افزایش جهانی بهای سوخت هواپیما
    توسط ماه در انجمن اخبار اقتصادی و بازرگانی هوانوردی
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 12-11-2007, 09:00