صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

جستار: مراحل استخدام در ایرلاین

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    889
    سپاسگزاری شده : 4,195 بار در 525 پست
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

پیش فرض پاسخ : مراحل استخدام در ایرلاین

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_se نمایش نوشته ها
    زبان انگليسي در چه سطحي بايد باشد؟
    باید بتونید روان صحبت کنید و بخونید و ترجمه کنید به هر حال یه خلبان باید از سطح زبان بالایی برخوردار باشه ولی برای اطمینان میتونید یک متن برای معرفی خودتون از قبل اماده کنید و حفظ کنید
    اگر به سطوح زبان اشنا باشید حداقلpre intermediate
    هی فلانی زندگی شاید همین باشد

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    889
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

مرحله سوم Skill Test

خوب بعد از کلی انتظار و دلشوره برای چک شدن روی سیمولاتور 727 ایران ایر دعوت شدیم . در گروه های 6 یا 7 نفره در روزهای مختلف من در گروه آخر بودم فکر کنم.
    دونفر از خلبانان آسمان به همراه یک مهندس پرواز تشریف آورده بودند . بعضی هارو تکی و بعضیامون هم دو نفر دو نفر داخل میبردند. یکی از خلبان ها صندلی کپتن نشسته بود و ما هم روی کمک باید مینشستیم و خلبان دیگر ایستاده بودند . من رو به همراه یکی دیگه از بچه ها صدا کردند رفتیم داخل تا قبل از ما از کسی زیاد سوال نپرسیده بودند و ما رو هم فقط دونفره بردند تو . در ایتدا از مون تعدادی سوال پرسیدند در مورد ADF و Jet stream و همینطور پرسیدند اگر بعد از تیکاف رادیوتون رو از دست بدید چیکار میکنید و همینطور فرق بین short , long final بعد هر کدوم حدود 10 دقیقه پرواز کردیم خود کپتن فرکانس ها رو ست میکردند و برای بعضی از دوستان که خودشون کار نمیکردن موتور هم تنظیم میکردند. من خودم دستم رو گذاشته بودم رو تراتل کامند هم قبل اینکه ایشون کاری کنند میدادم خدا رو شکر با اینکه خیلی وقت بود با سیمولاتور 27 پرواز نداشتم پرواز خوبی کردم.
    از همه چارت ILS-3 مهر اباد رو گرفتند از تیکاف تا لندینگ بعضی از بچه ها هم به لندینگ نرسیدند باید اینترسپت ها رو به خوبی انجام میدیم و ارتفاع رو هم نگه میداشتیم تا 300 پا بالا پایین . قسمت سختش اینترسپت کردن لوکولایزر بود چون دیگه بعد از لید ردیال سری فرکانس ILS رو میبستند و باید با حرکت لوکولایزر ILS رو اینترسپت میکردیم که خیلی تایت میشد باید سریع کار میکردیم.
    توصیه ای که میتونم بهتون بکنم اینه که حتما قبلش رو سیمولاتور در خونه چارتها رو تمرین کنید رو خود 727 باشه که بهتر و اونجا هم با خونسردی و ادب برخورد کنید. یکی از بچه ها بد صحبت کرده بود ردش کردند پس مواظب رفتارتون باشید چون این خلبانان دونبال ادم مطیع و با دانش هستند

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    889
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

مرحله چهارم پزشکی

رسیدیم به بحث پر طرفدار پزشکی در این مرحله اول رفتیم ساختمان معاینات اسمان در اونجا یکسری معرفی نامه ها برای دکترهای مختلف و همینطور ازمایشگاهها به ما دادند و یک برگه که دکترها نظرات و معایب رو داخلش ذکر میکردند. همانجا از ما نوار قلب ادیومتری و تست حجم ریه گرفتند و دندانپزشک دندان همامون و چشم پزشک هم چشمامون رو معاینه کردند و بعد رفتیم داخل اتاقی که دو دکتر حضور داشتند و unclothe شدیم و قد و وزن و فشار خون رو گرفتند و شروع کردند به بازبینی بدن و جاهای زخم ها رو در داخل برگه نوشتند . بعد به ما 15 روز وقت دادند تا جواب ازمایشات رو براشون ببریم.
    آزمایشات:
    1) ازمایش خون شامل تیروئید ایدز هپاتیت و... ادرار و مدفوع
    2) آزمایش ادرار جای دیگه برای عدم اعتیاد
    3) دکتر گوش و حلق و بینی . ما سه نفری رفتیم داخل پیش ایشون و ایشون بعد از معاینه به اون دونفر
    گفتند که انحراف بینی دارید حالا چیکار کنیم منظورشون این بود که بیاید پیش من عمل کنم تا براتون ننویسم یه جورای مشتری جذب میکردند
    4) دکتر قلب که نوار قلبی رو که گرفته بودیم چک کردند و فشار خون گرفتند
    5) دکتر چشم پزشک که دوباره تست دید عمق و کوررنگی گرفتند و با دستگاه داخل چشم رو معاینه کردند
    6) دکتر نورولوژی که دوباره unclothe شدیم و یسری تست گرفتند مثلا گفتند لی لی برو
    7) دکتر مغز و اعصاب که نوار مغز گرفتند
    8) دکتر روانپزشک . برای این قسمت همه رو گفتند بیایم جایی اونجا حدود 570 تست روانشناسی (200 تا بود که به طرق مختلف پرسیده شده بود) جوابش به صورت یک نمودار بود و توضیحاتی که دکتر در مورد روحیات ما نوشته بودند که خودشون برای اسمان فرستادن
    9) رادیولوژی عکس قفسه سینه و فک و صورت
    بعد از اینکه جواب ها رو گرفتیم رفتیم ساختمان معاینات اسمان و با جواب ازمایشات رفتیم داخل اتاقی که دو دکتر دیگر حضور داشتند unclothe شدیم جواب ازمایات رو نگاه کردند یه نگاهم به ما کردند بعد رفتیم پیش دکتر حاجتی و ایشون دوباره جواب هارو نگاه کردند و سوالاتی پرسیدند مثلا سیگار میکشی یا سوالات روانشناختی
    اگر در ازمایشات مشکلی بود میفرستادن مجدد ازمایش بدند و در مورد انحراف و از این قبیل موارد هم تعهد میگرفتند تا با هزینه خود عمل کنیم.
    اینرو هم اضافه کنم که قبل از امتحان مرحله اول از ما خواستند تا بریم اسمان اونجا دوباره unclothe کردنمون قد و وزن و استایل بدن رو چک کردند و بیشتر به پرانتزی بودن پاها یا انحراف ستون فقرات گیر میدادند واز امتحان دادن کسانی که مشکل داشتند جلوگیری میکردند.

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    889
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

مرحله چهارم گزینش

این قسمت رو داغ داغ براتون شرح میدم تقریبا گزارش زنده هست چون الان از مصاحبه اومدم.
    اول یک روز دعوت شدیم بریم تا مشخص کنند چه مدارکی باید حاضر کنیم و چند روز بعد با مدارک رفتیم و تشکیل پرونده دادیم . مدارک عکس و کپی شناسنامه و از اینجور موارد بود. بعد از تشکیل پرونده گفتند که باهانون تماس میگیریم برای مصاحبه . چند روز بعد تماس گرفتند گفتند فلان روز بیاید و کتاب رساله آموزشی امام رو کامل بخونید و مسایل سیاسی روز رو بدونید و اسامی وزرا که روز مصاحبه که امروز باشه علاوه بر اینها اسامی ریس مجلس خبرگان و قوه قضایی و تاریخ صدر اسلام هم پرسیدند.
    حدود یک ساعت مصاحبه بود با یک نفر اول گفتند حمد و سوره رو بخون بعد تشهد و سلام و سوالاتی در ضمینه موارد بالا که گفتند پرسیدند و یکم هم سر به سرم گذاشتند. گفت اگه رد کنم چی کار میکنی بعد گفت اگه قبولت کنم باسم چی کار میکنی و اخر گفت که نامه ات رو زدم قبولی خلاصه سریع جوش نیارید چون زیاد تو مصاحبه اذیت میکنند.

قصه ما به سر رسید
    حالا من نمیدونم انقدر کامل توضیح دادم که سوالی باسه دوستان نموند یا اینا رو همه میدونستند خلاصه فکر میکردم استقبال بیشتری بشه ولی این اطلاعات به درد یه نفر هم بخوره ما راضی هستیم

موفق باشید

Aviation Machinist's Mate
    سپاسگزاری
    1,001
    سپاسگزاری شده : 528 بار در 81 پست
    قدرت امتیازدهی
    9
    Array

اول که تبریک میگم . خیلی خوشحالم که موفق شدید .
    دوم هم برای کسی که آخر 91 درسش تموم میشه و میخواد از الان خودشو برای استخدام و مراحلش آماده کنه چه توصیه ای دارید ؟
    برای مثال آیا این مفیده که بنده از الان برم باشگاه بدن سازی تا اون موقع یک بدن زیبا (و نه حجیم بلکه خوش تراش) داشته باشم ؟
    چه کارهایی به غیر از درس خوندن لازمه انجام داد؟
    The only thing that we know is that we know nothing and that is the highest flight of human wisdom.

6. سپاسگزاری ها (5):

سپاسگزاری
    69
    سپاسگزاری شده : 587 بار در 68 پست
    قدرت امتیازدهی
    9
    Array

واقعا تبريك ميگم و بعد از اون يه تشكر گرم و صمميمي به خاطر لطفي كه به ما ميكنيد
    سؤالات تخصصي بيشتر از چه درسايي اومده بود؟
    آسمان در پیش چشمان من است
    آفتاب آسمان جان من است
    آسمان ابی زپرواز من است
    چون همای عاشقی راز من است...

8. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    889
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط davidmors نمایش نوشته ها
    اول که تبریک میگم . خیلی خوشحالم که موفق شدید .
    دوم هم برای کسی که آخر 91 درسش تموم میشه و میخواد از الان خودشو برای استخدام و مراحلش آماده کنه چه توصیه ای دارید ؟
    برای مثال آیا این مفیده که بنده از الان برم باشگاه بدن سازی تا اون موقع یک بدن زیبا (و نه حجیم بلکه خوش تراش) داشته باشم ؟
    چه کارهایی به غیر از درس خوندن لازمه انجام داد؟
    تشکر دوست عزیز ممنون بابت تبریک
    غیر از درس خوندن بله شما اگر باشگاه بدن سازی هم برید و فیتنس کار کنید نه پرورش اندام و ورزشهای هوازی هم داشته باشید نه تنها از نظر ظاهر بهتون کمک میکنه بلکه از نظر سلامتی بدنی(داخلی) هم موثر هست البته نه زیاد هم حرفه ای که نیاز به مکمل باشه فقط برای تناسب اندام به خود من خیلی کمک کرد چون تا میدیدن ورزشکار هستم دیگه زیاد وسواس به خرج نمیدادند.
    دیگر چیزها هم نواقصی مثل دندان یا انحراف بینی و از این دست رو بر طرف کنید . در مورد جاهای زخمی که در صورت هست و بد شکل هم هست یکی از بچه ها بود که در دوره قبلی قبول شده بود که به خاطر جای زخم بزرگی که رو صورتش داشت در مصاحبه ردش کردند ولی بعدش با دوره ما دوباره اومد یکم جای زخمش رو درست کرده بود وبا پارتی بازی کارش رو درست کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_se نمایش نوشته ها
    واقعا تبريك ميگم و بعد از اون يه تشكر گرم و صمميمي به خاطر لطفي كه به ما ميكنيد
    سؤالات تخصصي بيشتر از چه درسايي اومده بود؟
    ممنون خواهش میکنم
    زیاد دقیق به خاطر ندارم دوره اول که اسون بود یادم هست که بیشتر از اینسترومنت بود البته از بخشهای دیگه هم بود ولی بیشتر این قسمت بود
    در امتحان دوم سوالات خاصی بود و تقریبا از همه به یک اندازه از weather , airway ,physiology ,navigationو... همه چیز

سپاسگزاری
    1,001
    سپاسگزاری شده : 528 بار در 81 پست
    قدرت امتیازدهی
    9
    Array

اول که از صمیم قلب بهتون تبریک میگم .
    دوم در مورد شرایط سنی ثبت نام هم یه توضیح کوچیک بدید .
    آیا حداکثر سن قائل شده بودند ؟ آیا سهمیه هم وجود داشت در ثبت نام ؟
    The only thing that we know is that we know nothing and that is the highest flight of human wisdom.

11. سپاسگزاری ها (3):

Aviation Storekeeper
    سپاسگزاری
    10
    سپاسگزاری شده : 38 بار در 17 پست
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

ببخشید یه سوال دیگه اگر کسی سابقه پرواز مثلا 3 تا 4 هزار ساعت داشته باشه و دوباره بخواد بره یه شرکت دیگه (مثل آسمان) استخدام بشه این آزمایشات پزشکی ازش دوباره با همین سخت گیری به عمل میاد؟

13. سپاسگزاری ها (4):

Aviation Ordnanceman
    سپاسگزاری
    889
    قدرت امتیازدهی
    44
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط davidmors نمایش نوشته ها
    اول که از صمیم قلب بهتون تبریک میگم .
    دوم در مورد شرایط سنی ثبت نام هم یه توضیح کوچیک بدید .
    آیا حداکثر سن قائل شده بودند ؟ آیا سهمیه هم وجود داشت در ثبت نام ؟
    تشکر مجدد
    شرایط سنی حداکثر 29 سال بود
    اگر منظور سهمیه ایثار گران هست نه فکر نکنم اینجور سهمیه ها بعد از امتحان داده میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد علویان نمایش نوشته ها
    ببخشید یه سوال دیگه اگر کسی سابقه پرواز مثلا 3 تا 4 هزار ساعت داشته باشه و دوباره بخواد بره یه شرکت دیگه (مثل آسمان) استخدام بشه این آزمایشات پزشکی ازش دوباره با همین سخت گیری به عمل میاد؟
    من در اینباره اطلاع دقیقی ندارم ولی فکر کنم اگر کسی این ساعت پرواز رو در ایرلاین داشته باشند سختگیری زیادی نمیشه

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

جستارهای مشابه

1. مراحل طراحي هواپيما
    توسط صمد در انجمن فناوري
    پاسخ ها: 6
    آخرين نوشته: 14-04-2013, 16:23
  2. نوین ایرلاین Novin Airline - جدیدترین ایرلاین مجازی ایران
    توسط babak_info در انجمن پرواز و خلبانی
    پاسخ ها: 72
    آخرين نوشته: 19-05-2012, 10:01
  3. ایرلاین ارزان قیمت جدید متعلق به سنگا پور ایرلاین