PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطب (Base) ایرلاین دقیقا یعنی چی؟

Ali_1991
08-12-2017, 10:16
سلام خدمت دوستان... نمی دونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه ؛

با توجه به اطلاعات ویکی پدیا ، نوشته شده که فرودگاه ایکس برای فلان ایرلاین دارای قطب هست ؛ می خوام ببینم مفهومش دقیقا چیه؟ آیا برای maintenance هست؟

Danoosh
09-12-2017, 12:59
سلام خدمت دوستان... نمی دونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه ؛

با توجه به اطلاعات ویکی پدیا ، نوشته شده که فرودگاه ایکس برای فلان ایرلاین دارای قطب هست ؛ می خوام ببینم مفهومش دقیقا چیه؟ آیا برای maintenance هست؟

سلام
هر ایرلاین برای خودش یک فرودگاه رو بیس میکنه و از اون فرودگاه پروازهایی رو به مناطق دیگه دایر میکنه
مثلن هواپیمایی آسمان بیس شیراز و تهران هست ... به اینصورت که پروازهایی رو از تهران به شهرهای مختلف و همینطور از شیراز به دیگر شهرها داره
مثال دیگه هواپیمایی کارون (نفت سابق) بیس فرودگاه اهواز هست که از اهواز به بقیه شهرها پرواز داره
آتا فرودگاه تبریز هست
کیش ار فرودگاه کیش هست ووووو

البته فقط از همون شهر نیست ... مثلن کیش ار مسیر اهواز تهران هم داره ... ولی تمامی تعمیرات و هواپیماها در فرودگاه کیش هستن
ارلاینهای خارجی هم همینه ... هر کدومشون داخل یک شهر بیس هستن

موفق باشید

Ali_1991
09-12-2017, 23:46
سلام
هر ایرلاین برای خودش یک فرودگاه رو بیس میکنه و از اون فرودگاه پروازهایی رو به مناطق دیگه دایر میکنه
مثلن هواپیمایی آسمان بیس شیراز و تهران هست ... به اینصورت که پروازهایی رو از تهران به شهرهای مختلف و همینطور از شیراز به دیگر شهرها داره
مثال دیگه هواپیمایی کارون (نفت سابق) بیس فرودگاه اهواز هست که از اهواز به بقیه شهرها پرواز داره
آتا فرودگاه تبریز هست
کیش ار فرودگاه کیش هست ووووو

البته فقط از همون شهر نیست ... مثلن کیش ار مسیر اهواز تهران هم داره ... ولی تمامی تعمیرات و هواپیماها در فرودگاه کیش هستن
ارلاینهای خارجی هم همینه ... هر کدومشون داخل یک شهر بیس هستن

موفق باشید

بسیار ممنون...
خب از کجا می تونم بفهمم کدوم ایرلاین در کدوم شهر امکانات تعمیر و نگهداری برای هواپیماهای خودش داره؟ یعنی صرفا دفتر تنها نداره...

Danoosh
10-12-2017, 11:37
بسیار ممنون...
خب از کجا می تونم بفهمم کدوم ایرلاین در کدوم شهر امکانات تعمیر و نگهداری برای هواپیماهای خودش داره؟ یعنی صرفا دفتر تنها نداره...

در اینترنت جستجو کنید
برای مثال

https://fa.wikipedia.org/wiki/هواپیمایی_آسمان

https://fa.wikipedia.org/wiki/هواپیمایی_کارون

ویا از راه های تماس که داخل سایت اصلی هواپیمایی هست, استفاده کنید

Ali_1991
01-01-2018, 10:25
در اینترنت جستجو کنید
برای مثال

https://fa.wikipedia.org/wiki/هواپیمایی_آسمان

https://fa.wikipedia.org/wiki/هواپیمایی_کارون

ویا از راه های تماس که داخل سایت اصلی هواپیمایی هست, استفاده کنید

تشکر ؛
ویکی پدیا از عبارت "شهرهای کانونی" هم استفاده کرده ، مفهوم این در مقایسه با قطب دقیقا چیه؟ تشکر

lilisam
01-01-2018, 20:49
سلام شب همه بخیر
در دنیای هوانوردی یکی از پاشنه های اشیل هوانوردی هزینه ها می باشد
کلا صنعت هوانوردی گران و هزینه بر می باشد
خیلی از شرکت های هواپیمایی برای کم کردن هزینه ها قطب یا بیس خود را پس از مذاکراه و چانه زنی انتخاب می کنند
انتخاب بیس ایجاد کنند ه شغل می باشد و درامد زا برای شهر یا فرودگاه انتخاب شده می باشد
در بخش دیگرنمی توان تمام ناوگان یک کشور را در پایتیخت تمرکز داد و دولت ها با تعرفه های ترجیحی شرکتها را تشویق به انتخاب فرودگاه های استانی می کنند
در کشور ما بیشتر بحث فضا بوده که بعضی از شرکتها مجبور شده اند به تبریز یا شیراز بروند هنوز تمرکز زدایی از تهران یا تشویق تعرفه ای جای ندارد
یکی دیگر از دلایل انتخاب شهرستان ها ارتباطات یا اصلیت سرمایه گذار شرکتها بوده
مانند سپهران که مالکین ان شیرازی می باشند
هنوز دیدگاه های اقتصادی و یا هزینه ای در ایران جا نیفتاده است

شب بخیر

Ali_1991
01-01-2018, 22:18
خب من می خوام ببینم اون ایرلاین ، توی کدوم شهرها آشیانه یا دارای نیروی فنی هست؟ باید چکار کنم؟ مرسی

lilisam
02-01-2018, 00:38
شب شما بخیر
خارج از اسمان که برای ای تی ار هایش در شیراز تدابیری دیده بود
نشنیده ام که کسی در شهرستان ها کاری کرده باشد
اکثرا برای نگهداری یا تعمیر به خارج می روند
بیشتر ایر لاین ها داخلی از فرودگاهای شهرستانها برای پارکینگ استفاده می کنند
اکثر امکانات در مهراباد می باشد و کمی هم در فرودگاه امام
البته این شنیده های من است دوستان فنی شاید بهتر بتوانند توضیح بدهند

شب بخیر

airport_eng
02-01-2018, 17:25
شب شما بخیر
خارج از اسمان که برای ای تی ار هایش در شیراز تدابیری دیده بود
نشنیده ام که کسی در شهرستان ها کاری کرده باشد
اکثرا برای نگهداری یا تعمیر به خارج می روند
بیشتر ایر لاین ها داخلی از فرودگاهای شهرستانها برای پارکینگ استفاده می کنند
اکثر امکانات در مهراباد می باشد و کمی هم در فرودگاه امام
البته این شنیده های من است دوستان فنی شاید بهتر بتوانند توضیح بدهند

شب بخیر

البته فکر کنم اطلاعات دوستان کافی نیست.
کیش ایر در فرودگاه کیش دارای آشیانه هست
آسمان در فرودگاه مشهد و فرودگاه شیراز دارای آشیانه و تیم کامل مدیرتی می باشد.
ماهان در فرودگاه مشهد
تابان در فرودگاه مشهد

البته انتخاب فرودگاه شیراز بعنوان بیس جنوب کشور واسه آسمان کاملا استراتژیک بوده و همین الان آسمان در حال توسعه آشیانه خودش می باشد و روزانه پروازهای زیادی توسط آسمان از فرودگاه شیراز به نقاط مختلف کشور از جمله رشت، ساری، تبریز، تهران، مشهد، کرمان، زاهدان، بندرعباس، قشم، کیش، اهواز، آبادان، جم، عسلویه، بوشهر، و کرمانشاه و شاید چند مسیر دیگه که الان تو ذهنم نیست در حال انجام می باشد. و چون کمبود ناوگان دارن فعلا پروازهای بین المللی این ایرلاین نیز از فرودگاه شیراز کنسل شده ولی در گذشته روزانه فقط 3 پرواز به دوبی توسط آسمان انجام می شد.