PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمائی در مورد سفر از تبریز به استانبول با نازلترین قیمت

HAJI JEYMZ
26-01-2012, 20:13
سلام
مدتی است که در پی برنامه ریزی برای سفری به استانبول هستم . زمان برنامه امروز مشخص شد . اما نکته اصلی برای اینکه اینجا درخواست راهنمائی از دوستان کردم این است که باید با نازلترین قیمت این سفر صورت بگیره . چون اطلاع کاملی از قیمت بلیط ها ، چه قطار ، چه اتوبوس و چه هواپیما ندارم . همین طور مسئله ای که اینجا مهم است مبدا حرکت باید تبریز باشد .
فعلاً هتل رو وارد جریان نکردم که هزینه های اون رو هم باید بررسی کنم... ممنون میشم اگر کسی از دوستان بتونند کمک کنند .

تعداد مسافرین 2 نفر
حضور در استانبول : ساعت 12 ظهر روز 25 فوریه 2012 در استانبول
خروج به سمت ایران : 28 فوریه 2012

abasza
26-01-2012, 20:37
سلام
مدتی است که در پی برنامه ریزی برای سفری به استانبول هستم . زمان برنامه امروز مشخص شد . اما نکته اصلی برای اینکه اینجا درخواست راهنمائی از دوستان کردم این است که باید با نازلترین قیمت این سفر صورت بگیره . چون اطلاع کاملی از قیمت بلیط ها ، چه قطار ، چه اتوبوس و چه هواپیما ندارم . همین طور مسئله ای که اینجا مهم است مبدا حرکت باید تبریز باشد .
فعلاً هتل رو وارد جریان نکردم که هزینه های اون رو هم باید بررسی کنم... ممنون میشم اگر کسی از دوستان بتونند کمک کنند .

تعداد مسافرین 2 نفر
حضور در استانبول : ساعت 12 ظهر روز 25 فوریه 2012 در استانبول
خروج به سمت ایران : 28 فوریه 2012
سلام
حدس میزنم لاتاری قبول شدید شما :-> .
از آن بگذریم بلیط تهران به استانبول با اتوبوس مارال 80000 تومان است و اما هواپیما:
شرکت های ایران ایر و کیش ایر این دو پرواز انجام میدهند + ترکیش ایرلاین
نظر بنده جویا بشید میگم فرودگاه اتاتورک بهتر است و اینکه بین ایران ایر و ترکیش ایرلاین برای این فرودگاه ترکیش ایرلاین است و هزینه ی آن :
از 430 دلار تا 503 بستگی دارد روزهای ویژه باشد پرواز شما(البته رفت و برگشت)
اگر تهران بودید حتما میگفتم اطلس جت چون عالی بود خدمات آن.
فطار هم در مرز اتلاف وقت زیاد دارد و جو خوبی ندارد .

Medad Rangi
26-01-2012, 20:52
جناب حاجي جيمز عزيز صد البته اگر مبدا حركت شما تبريز باشد هزينه هاي سفرتان بسيار كاهش مي يابد.اما به چند نكته اساسي هم بايد توجه داشته باشيد.چون ميخواهيد هزينه سفرتان كم باشد پس قيد سفر با تركيش ايرلاين را بزنيد.و اما موند آتا اير و ايران اير و كيش اير.در بين اين ايرلاين ها كيش اير قيمتش از همه ارزان هست ولي بايد با خدمات افتضاح اين شركت در پروازهاي خارجي اعم از تاخير چندين ساعته پروازتان و كيترينگ صدالبته افتضاحش كنار بياين.(قصد انتقاد از اين ايرلاين رو ندارم مشاهداتمو بهتون ميگم).مهمتر از همه اين كه پروازهاي كيش اير به فرودگاه صبيها گوكجن استانبول ميره كه توو قسمت آسيايي استانبول واقع شده و فاصله تقريبا 40 كيلومتري با قسمت اروپايي و به اصطلاخ خودموني شيك و پيك استانبول فاصله داره.البته اينم بگم كه ترانسفر فرودگاهي رايگان هم از فرودگاه صبيها به مركز استانبول كه احتمال خيابان آكساراي هست برقراره و شما ميتونيد بدون كوچكترين هزينه اي از فرودگاه بريد به سمت مركز استانبول.در مورد هتل هم خدمتتون عرض كنم به صلاحتونه كه هتلهايي رو انتخاب كنيد كه در خيابان آكساراي واقع هست.چون هم هتل هاي زياد و متنوعي در اين خيابان وجود داره و هم يه جورايي به ايستگاه هاي مترو تاكسي تراموا نزديكه.مركز خريد و فروشگاهاي زيادي هم در اين خيابان وجود داره.در ضمن اكثر ايراني ها هم در اين خيابان هتل ميگيرن كه ميتونه يه جورايي جو غربت رو ازتون دور بكنه.سمت هتلهاي خيابان تكسيم هم نريد چون ميفرماييد كه بايد هزينه سفر كم بشه.توصيه اكيد هم دارم براي رفت و آمدتون از مترو يا تراموا استفاده كنيد كه هزينه خيلي پاييني داره.در ضمن يه توصيه هم بهتون بكنم كه اگه بتونيد از ايران دلار تهيه كنيد و از اونجا براي خريد و اينجور چيزا به لير تركيه تبديلش كنيد.اينجوري خيلي به صرفه واستون در مياد.سوالي باشه هستم خدمتتون...

abasza
26-01-2012, 21:03
كه اگه بتونيد از ايران دلار تهيه كنيد و از اونجا براي خريد و اينجور چيزا به لير تركيه تبديلش كنيد.اينجوري خيلي به صرفه واستون در مياد.سوالي باشه هستم خدمتتون...
من آخرین سفرم ارزش لیر از دلار بیشتر بود و بالاترین قیمت هم برای خرید لیر 1400 بود .

HAJI JEYMZ
26-01-2012, 21:15
مداد رنگی جان ممنون
همین طور شما abasza گرامی .. راستش دوست داشتم که به جای استانبول در این فصل دبی میرفتیم...اما منظور سفر دیدار یکی از اقوام است . برای همین شنبه و یکشنبه در نظر گرفته شده است که اون بنده خدا هم به کار رو زندگیش برسه .
در مورد قیمت کیش ایر یا آتا از تبریز دوستان می تونند راهنکائی کنند؟؟؟ البته راستش من نظرم به قطار بود (رفت و برگشت تا استانبول 94 هزارتومان) . اما گویا اون هم تا آنکارا بیشتر نمیره فعلاً چون خط در دست تعمیره . دلم میخواد که زمینی برم و ببینم این کشور رو . هوائی خیلی رفتم و اومدم و راستش نظر خودم اتوبوس هست . از تبریز برای استانبول اتوبوس هست مدادرنگی جان ؟

abasza
26-01-2012, 21:56
مداد رنگی جان ممنون
همین طور شما abasza گرامی .. راستش دوست داشتم که به جای استانبول در این فصل دبی میرفتیم...اما منظور سفر دیدار یکی از اقوام است . برای همین شنبه و یکشنبه در نظر گرفته شده است که اون بنده خدا هم به کار رو زندگیش برسه .
در مورد قیمت کیش ایر یا آتا از تبریز دوستان می تونند راهنکائی کنند؟؟؟ البته راستش من نظرم به قطار بود (رفت و برگشت تا استانبول 94 هزارتومان) . اما گویا اون هم تا آنکارا بیشتر نمیره فعلاً چون خط در دست تعمیره . دلم میخواد که زمینی برم و ببینم این کشور رو . هوائی خیلی رفتم و اومدم و راستش نظر خودم اتوبوس هست . از تبریز برای استانبول اتوبوس هست مدادرنگی جان ؟
دوست عزیز سفر با اتوبوس امنیت جانی ندارد بدلیل مشکلاتی که در سوریه و مهاجرن مستقر در مرز بنده پیشنهاد نمیکنم.(شرمنده جواب میدم چون سوال از من نپرسیدید)

HAJI JEYMZ
26-01-2012, 22:28
دوست عزیز سفر با اتوبوس امنیت جانی ندارد بدلیل مشکلاتی که در سوریه و مهاجرن مستقر در مرز بنده پیشنهاد نمیکنم.(شرمنده جواب میدم چون سوال از من نپرسیدید)

ممنونم از راهنمائیتون .
چون هنوز در مرحله برآورد هستم ، این گزینه هم روی میز است دیگه ! ;)
ولی احتیاط رو هم در نظر میگیریم . در مورد هتل دوستان تجربه ای دارند ؟... (آکسارای رو مدادرنگی عزیز گفتند) ترجیح میدم هتلی باشم که تمیز ، با قیمت مناسب و البته کمتر دیدن هوطنان عزیز باشه !

Medad Rangi
26-01-2012, 23:21
مداد رنگی جان ممنون
=======================================
حاجي جيمز عزيز بله هست.هر شب چندين اتوبوس VIP راهي استانبول ميشن.ولي بسته به سليقه خودتون داره.سليقه ها متفاوته حاجي جيمز عزيز.مثلا من اصلا حوصله منتظر موندن توو مرز نسبتا شلوغ بازرگان رو ندارم و همچنين حوصله ندارم مسافت تقريبا 2000 كيلومتري از مرز بازرگان تا استانبول رو با اتوبوس برم ولي خب ميتونيد زميني به شهر آغري يا وان بريد و يا نخجوان و از اونجا با خطوط داخلي تركيه بريد استانبول ولي تجربه بهم ثابت كرده بهترين راه و با صرفه ترين راه اينه كه مثل يه آقا از فرودگاه تبريز سوار هواپيما بشي و 2 ساعت و يك ربع ديگه توو استانبول باشي.در مورد هتل هم گفتم كه به هتلهاي خيابان آكساراي بريد.مثلا اون موقعي كه من رفتم تابستون بود و هزينه هتل هم يه ذره بالا بود ولي الان فكر كنم ارزون باشه.هتلي كه ما رفتيم اسمش واشينگتون بود و فكر كنم بهترين هتل اون منطقه بود.هر شب هم 45 دلار داديم.يه هتل تميز آرام و شيك كه صبحانه هم به صورت رايگان بود.استخرش هم واسه اونايي كه ساكن هتل بودن رايگان بود.آدرسشم دارم.

HAJI JEYMZ
26-01-2012, 23:59
بلیط از تبریز چنده با طیاره بخوایم بریم ؟

ariyan1
27-01-2012, 00:13
یه حق چیز های ندیده و نشنیده!
برادر ما جدیدا با اتوبوس اومدیم (اتوبوس های داخلی ترکیه) والا یه صدای ترقه هم نشنیدیم. از سوریه چه ربطی به مرز بارگان و اطرافش داره؟
هیچ خطری در مورد سفر زمینی شما رو تهدید نمیکنه حتی یک هزارم درصد. چون خودم دائماً در حال تردد هستم.
بهترین راه برای مسافرت زمینی: سواری تا مرز بازگان بعد از اونجا شهر doğubeyazıt
30 کیلومتر فاصطه از مرز و اولین شهر و از اونجا با اتوبوس های ترکیه به سمت استانبول.

میتونید زمینی تا وان برید و بعد از اونجا با هواپیما به استانبول. یکی از آشنایان این کار رو چند وقت پیش کرد البته از ارومیه. بلیط ترکیش هم از خود ارومیه گرفته بود.
بهترین کار و ارزانترین راه مسافرت هوایی همینه!
البته از فرودگاه آغری هم میشه رفت که از مرز بازرگان حدود 2 ساعت راه داره.

بلیط ها رو هم اکثر آژانس های مسافرتی تبریز یا ارومیه می فروشند ولی با توجه به گرانی ارز ممکنه کمی سخت شه به قیمت مناسب از آژانس بلیط خرید.

بلیط رو هم می تونید از سایت های:
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]
از شهر های ağrı و یا van چک کنید اگر قیمت مناسب بود تهیه کنید.

Echo Zulu SW
27-01-2012, 01:12
حاجی جان،

در مورد بلیط از تبریز من از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) چک کردم.
این قیمت بلیط با ترکیش ایرلاینز خدمت شما:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

برای هتل هم من محله های مختلف استانبول رو نمیشناسم ولی وب سایت اکسپدیا ([Only registered and activated users can see links]) معمولا پیشنهادهای خوبی میده.
هتل منتخب مسافران هم این هتل بود که تنها گلایه از آن در مورد سیستم سرمایش آن در تابستان بود که گویا خوب خنک نمیکند. مورد مثبت آن هم نزدیکی به بسیاری از جاهای دیدنی استانبول هست.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

سفر خوش بگذره!

royal air1362
27-01-2012, 02:16
دوست عزیز شما اگر قصد سفر زمینی رو داشته باشید بهتربن اتوبوس موجود مربوط به شرکت متروی ترکیه هستش که اتوبوس های خوبی داره که صندلی هاش مشابه تک صندلی ها رویال هستش ولی با این تفاوت که در جلوی هر صندلی ی مانبتور هم وجود داره.البته با اتوبوس های این شرکت من در مسیر استانبول -ازمیر سفر کردم که در داخل اتوبوش در طول مسیر ابنترنت هم دارن.از لحاظ امنیت هم خیالتون تخت تخت باشه امنبتشون کامل هستش
در مورد هواپیما فعلا در ابام زمستان شرکت کیش ایر پروازهاش رو کنسل کرده.
ایران ایر و آتا هر دو ی قیمت هستن تفریبا 350 هزار.
در مورد هتل هم اگر مب خواهید که از هموطنان دور باشید پس قید آکسارای رو بزنبد
در تاکسیم هم یکی از مراکز ایرانیان هستش ولی ی هتل 3 ستاره در تاکسیم وجود داره که تنها هتل 3 ستاره تاکسیم هستش و من در اون هتل ایرانی به چشمم نخورده ولب در منطقه سلطان احمد ایرانب های کمتری رو خواهبد دبد.برای رزرو هتل من سایت [Only registered and activated users can see links] رو پبیشنهاد مبکنم که در ابن سایت بعد از عضو شدن یه راحتی می تونبد با کارت یانکهای ایران اتاق رزرو کنید که بهتون ووچر میده که کاملا معتیبر هستش که من خودم از این سایت استفاده کردم و در ابن سایت هتل ها رو با توجه به منطقه می تونید پبدا کنبد.
.

Ice Man
27-01-2012, 16:39
با سلام

به نظر من اگه با برنامتون همخونی داره با قطار برید. (البته من چون علاقه مند قطار هستم بیشتر توصیه میکنم) و آخرین اطلاعی هم که دارم تا استانبول بدون مشکل میرن. (ایستگاه گار حیدر پاشا استانبول)
در این سفر یه سفر کوچک هم روی دریاچه وان دارین!

در مورد اتوبوس شرکتهای مختلفی هستند اما همونطور که دوستمون اشاره کردند اتوبوسهای طرف قرارداد با شرکت مترو ترکیه بهترین هستند.
وضع امنیتی هم در مسیر سوریه کمی خرابه که با مسیر استانبول متفاوته.

راه دیگه هم اینه که ساعت 9-10 از تبریز سوار اتوبوس وان بشین و صبح از اونجا سوار پرواز وان - استانبول بشین.