PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت و پرواز هواپیمای بدون سرنشین

TakeOff
14-12-2011, 21:31
موفقیت تیم هوافضای دانشگاه امام (ره) قزوین در ساخت و پرواز هواپیمای بدون سرنشین

همزمان با موفقیت دانشمندان هوافضای کشورمان در زمین گیر کردن پهباد جاسوسی آمریکا، تیم هوافضای دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) موفق به ساخت هواپیمای بدون سرنشین شد.

http://ilna.ir/SmartPicture.aspx?f=uploads/1390-9-23/59.jpg&w=150&h=1
ایلنا- قزوین: همزمان با موفقیت دانشمندان هوافضای کشورمان در زمین گیر کردن پهباد جاسوسی آمریکا، تیم هوافضای دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) موفق به ساخت هواپیمای بدون سرنشین با برد پروازی 240 کیلومتر (مداومت پروازی 3 ساعت) و 20 کیلومتر خط مستقیم شد.
به گزارش ایلنا؛ و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) ؛این هواپیمای بدون سرنشین که تیم «سرد» {sarad} دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) موفق به ساخت و آزمایش پروازی آن شده علاوه بر برد پروازی 240 کیلومتر (مداومت پروازی 3 ساعت) و 20 کیلومتر خط مستقیم، مجهز به سیستم ضبط و ارسال تصویر ویدئویی با پخش زنده، سیستم عکسبرداری هوایی با کیفیت فوق العاده بالا (گشت زنی ، شناسایی و تعیین مکان هدف)، با قابلیت پرواز در ارتفاع 2 کیلومتری از سطح زمین و مجهز به سیستم مکان یاب و ضبط مکان (رادار) و ایستگاه زمینی حرفه ای (حد اقل برای اولین بار در استان قزوین) است.
بنابراین گزارش ؛ جمعی از دانشجویان رشته ی مهندسی مکانیک (ورودی 87 و 88) دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از دو سال قبل، تیم هوافضای «سرد» {sarad} را تشکیل داده و مطالعه و پژوهش در این زمینه را آغاز کردند، از مهرماه 1389 طراحی و ساخت این هواپیما آغاز شد و در نهایت با تلاش شبانه روزی این دانشجویان و پشتیبانی اعضای هیأت علمی و حمایت رییس دانشگاه، در آذرماه 1390 آزمایش پروازی آن با موفقیت کامل صورت پذیرد.
همچنین همکاری شرکت هواپیمایی خدمات ویژه و پدافند هوایی استان های تهران و قزوین در این راه شایسته ی یاد آوری است.

بن پایه (http://ilna.ir/newstext.aspx?ID=226463)

EP-KVH
14-12-2011, 21:49
سلام. این مسائلی که در بالا مطرح شده و افتخار قلمداد میشن، به نظر بنده ارزش چندانی ندارند. مداومت پروازی 3 ساعت و سیستم ارسال تصویر و ایستگاه کنترل زمینی و ...، نمی تونه مشخصه های خوبی برای یک پهپاد حرفه ای و عملیاتی باشه که بتونه حرفی برای گفتن داشته باشه. بنظر من این چیزها اصلا افتخار نیستند و ابدا ارزش مطرح شدن را ندارند. فقط باید امیدوار بود که این تلاش ها زمینه ای باشه برای توسعه ی پهپادهای بهتر و پیشرفته تر با مداومت پروازی بالا.

TakeOff
14-12-2011, 22:01
این نظر شما بود و نظر هر کس هم محترمه....ولی همین که تلاش میکنن و توی تحریم یه هواپیمای دست ساخت رو تولید میکنن واقعا ارزشمند هستش...ما که نمیتونیم بیایم و یه دفعه RQ-170 تولید کنید....به نظر من آینده پهپاد ایران به جاهای خوبی میرسه اگه این پهپاد آمریکاییها رمز گشایی بشه که میشه...

kermanshahy
15-12-2011, 20:17
سلام. این مسائلی که در بالا مطرح شده و افتخار قلمداد میشن، به نظر بنده ارزش چندانی ندارند. مداومت پروازی 3 ساعت و سیستم ارسال تصویر و ایستگاه کنترل زمینی و ...، نمی تونه مشخصه های خوبی برای یک پهپاد حرفه ای و عملیاتی باشه که بتونه حرفی برای گفتن داشته باشه. بنظر من این چیزها اصلا افتخار نیستند و ابدا ارزش مطرح شدن را ندارند. فقط باید امیدوار بود که این تلاش ها زمینه ای باشه برای توسعه ی پهپادهای بهتر و پیشرفته تر با مداومت پروازی بالا.

دوست من درود
بیایم بین ارمانها وواقعیتها تفاوت بگذاریم.
من ملی گرا هستم وگمان وایده ایی را که برای ایران می پسندم هم همین است.نه نژاد پرستی وخود را بر دیگران برتر دانستن ونه اینکه به گمان برخی دیگر چنان وچنان.
البته این ایده من است.نه برکسی انرا تحمیل می کنم ونه غیر انرا کفر وشرک می دانم.
هر چند ...

اما هموطن نازنینم ,نظر من باعث نمی شود که پویایی وتلاش هر کس یا دسته ایی را که( چه از سر شوق وعشق خود را ایرانی می داند ویا اینکه ناخواسته نام ایرانی بودن را یدک می کشند والبته بشوند بدی این نعمت را همچون نعمتهای دیگر خدا نشناخته وناسپاسی می کنند)با کاوش وپژوهش های خود برای دانشوری ورسیدن به چکاد (قله)فناوری به هر اسم ورسمی نادیده بگیرم ومورد تمسخر بدانم.همین روسیه امروز را ببین که وارث چه دریایی از دانش وفناوریست,اگر نبود ان پویایی دانش وفنی در زمان حکومت دیکتاتوری شوروی که امروز روسیه اینچنین نبود.اگر در زمان شوروی مردم می نشستند می گفتند که اقا ما سوخو 7 ومیگ19 می سازیم اما امریکا فانتوم واس ار 71,پس ما جامانده ایم وبه امریکا نمی رسیم,پس پویایی دیگر فایده ایی ندارد واینهاپیکره ای توخالی بیش نیستند واصلن پیش از اینهم ما در برابر المان هم از فناوری پایین تری برخوردار بودیم.
امروز
یک گروه جوان دانشجو دور هم گرد امده اند وبا هزار دردسر مسولان را راضی کرده اند وبودجه ایی که پیدانیست به اندازه بوده یا نه با بدبختی بدست اورده اند وبرای بار نخست چه در همان دانشگاه وچه برای خودشان بدون پیشینه ازمون وخطایی وکار در محیط ازمایشگاهی پیشرفته وحرفه ایی وبهره گیری از کدهای مرجع که روند کار را اسان تر کند به یک دست اوردی رسیده اند.اغاز کارشان این بوده
باور شان کنیم,نه ادعایی دارند ونه انرا برتر از پهپادهای امریکایی واسراییلی دانسته اند.
یک کار تیمی قشنگ انجام داده اند
درسته این روش کارهای تیمی از نیمه میانی دهه40 خورشیدی اغاز شد وادامه داشت
وامروزه اگر ان روند بر مبنای همان تدبیر ادامه میافت سد در سد جایگاه بهتری داشتیم.
اما خب پس ازیک زنگ تفریح چند دهه ایی به یکباره از چند سال پیش وزارت دفاع وسازمان هوافضا روی به همکاری با دانشگاه ها اوردند.خب کم وزیادش با خودشان ولی همین بود از نبودش بهتر است.
درسته صاعقه بجز دو سه مورد ظاهری هیچ تفاوتی با F5 ندارد,اما همین هم از نشستن ونگاه کردن پروژه تجاس وJF-17 ,K-8 وحلوان وچینگ کو وپامپا بهتر است. تمام این پویایی ها را جوانان ایرانی فقط به عشق ایران انجام می دهند ودرسته تا زمانی که بخش خصوصی درست ودرمان وکارشناس وعلاقمند ودارای سرمایه مناسب نباشه تمامی این پروژه ها دو سه برابر بیشتر زمان وسرمایه مناسب را میبلعند وپیشرفتها کند است.
اما همین بود هم بهتر از نبودش هست.مسخره کردن ونادیده گرفتن ان ,توهین بخودمان است.

من دست این جوانان دانشجو را میبوسم.سد در سد جز اون دسته از هموطنانی هستند که بدون رانت وارد دانشگاه شدند

saman1993
15-12-2011, 22:56
بعضی از پهپادها که در کشور طراحی و ساخته می شوند شاید دیگر نیروهای نظامی ما مصرفی نداشته باشند ، ولی می توانند مصرف صادارتی داشته باشند .
همینطور بدین وسیله استعدادهای برتر و جوانان بی ادعا که برای پیشرفت کشور از هر تلاشی دریغ ندارند و نخواهند داشت نیز از بقیه مشخص می شوند .